» »

Telekom ali A1

Telekom ali A1

raymond ::

Pozdravljeni, imam 5G telefon in izbiram med dvema paketoma dveh operaterjev…Zanima me vase mnenje katero od teh ponudb bi vi vzeli in zakaj?
Hvala

A1:
Polna hitrost LTE,
Cena:17€ na mesec,
Neomejeno klicev, SMS, prenosa podatkov do 200GB, potem se hitrost zniza na 2mbps(ampak ga je neomejeno, zniza se samo hitrost)…

Telekom Slovenije:
5G hitrost do 450/100mbps,
Cena:30€ na mesec,
Neomejeno klicev, neomejeno SMS in 300GB prenosa podatkov…

Pri A1 pravijo, da bodo imeli 5G do konca leta po vecjih mestih v Sloveniji…
Pri A1 mi je plus neomejeno prenosa podatkov in minus da se ni 5G omrezja.
Pri Telekomu mi je plus 5G in minus da je hitrost samo 450mbps, saj ima Telemachovo omrezje ze sedaj hitrosti do 1GB/s, A1 testno omrezje pa tudi dosega hitrosti okoli 700mbps…
Kaj je vase mnenje?
Hvala

bambam20 ::

Ne verjet A1.. Še 4G jim dela slabše kot Telekomu.

raymond je izjavil:



Pri A1 pravijo, da bodo imeli 5G do konca leta po vecjih mestih v Sloveniji…



To ne pomenič, ker bo slaba pokritost. Še 4G singal jim noro peša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

raymond ::

Jaz imam drugace Telemach...Zadnjic sem od A1 dobil SIM kartico in je po speedtestih na vec razlicnih lokacijah A1 delal bolje kot Telemach...Za Telekom zal nisem uspel dobiti nobene SIM kartice da bi lahko sprobal...

bambam20 ::

Boš moral potestirat. Jaz živim v mestu, imam naročnino na A1 in bi naj bila dobra pokritost z 4G pa mi prevečkrat meče na 3G. S tem da mi tudi 4G ne dela vedno s polno hitrostjo. kako to vem? Ker se youtube občasno zatika.

raymond ::

Ok, hvala vam

xseki ::

bambam20 je izjavil:

Boš moral potestirat. Jaz živim v mestu, imam naročnino na A1 in bi naj bila dobra pokritost z 4G pa mi prevečkrat meče na 3G. S tem da mi tudi 4G ne dela vedno s polno hitrostjo. kako to vem? Ker se youtube občasno zatika.

Imam enak problem, preskakuje iz 4G na 3G vsakih 30 sekund. Ampak kadar se "pravilno" poveže na 4G je pa hitrost 50mbps+. Živim na ruralnem predelu.

Trenutno uporabljam HoT Hofer paket (a1 omrežje) in njihov router. Router ima možnost, da forsira samo 4G omrežje in zlahkoto dosegam 20mbps (max. hitrost na HoT Hofer).

Osebno mislim, da A1 omrežje ni slabo ampak to preskakovanje je pa kar moteče. Zanimivo, da se to dogaja samo na iPhone telefonu, Android je OK. Mogoče kakšen miss-configuration?

bambam20 ::

xseki je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Boš moral potestirat. Jaz živim v mestu, imam naročnino na A1 in bi naj bila dobra pokritost z 4G pa mi prevečkrat meče na 3G. S tem da mi tudi 4G ne dela vedno s polno hitrostjo. kako to vem? Ker se youtube občasno zatika.

Imam enak problem, preskakuje iz 4G na 3G vsakih 30 sekund. Ampak kadar se "pravilno" poveže na 4G je pa hitrost 50mbps+. Živim na ruralnem predelu.

Trenutno uporabljam HoT Hofer paket (a1 omrežje) in njihov router. Router ima možnost, da forsira samo 4G omrežje in zlahkoto dosegam 20mbps (max. hitrost na HoT Hofer).

Osebno mislim, da A1 omrežje ni slabo ampak to preskakovanje je pa kar moteče. Zanimivo, da se to dogaja samo na iPhone telefonu, Android je OK. Mogoče kakšen miss-configuration?


Jaz imam Samsunga :).

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

To ne pomenič, ker bo slaba pokritost. Še 4G singal jim noro peša.


Kje? :| Sem pri Bobu (A1) in kadarkoli pogledam, je na vrhu znak za 4G. Nikoli nobenih težav.

Groot ::

Ganon je izjavil:

bambam20 je izjavil:

To ne pomenič, ker bo slaba pokritost. Še 4G singal jim noro peša.


Kje? :| Sem pri Bobu (A1) in kadarkoli pogledam, je na vrhu znak za 4G. Nikoli nobenih težav.


Tudi jaz se sprašujem kje?? Se sploh ne spomnim kdaj sem nazadnje videl 3g. Ali dela 4g ali pa pač ni signala na splošno. Pa se definetivno ne gibljem zgolj po centru Ljubljane

Tene ::

bambam20 je izjavil:

Ne verjet A1.. Še 4G jim dela slabše kot Telekomu.

raymond je izjavil:



Pri A1 pravijo, da bodo imeli 5G do konca leta po vecjih mestih v Sloveniji…



To ne pomenič, ker bo slaba pokritost. Še 4G singal jim noro peša.




Po mojih iskušnjah ima A1 najboljše omrežje. Ko se premikam po slo s kolegom ki ima Telekom mu dostikrat vrže na 2G pri meni pa stalno na 4G in redko kdaj (se ne spomnem nazadnje) vidim 3G.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632167185 (23393) neosonic
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183626 (2879) rofl_1
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013356 (5552) crypto0
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051934 (27273) brez-imenko

Več podobnih tem