» »

Kako dokazati stvarno napako po 6 mesecih?

Kako dokazati stvarno napako po 6 mesecih?

velikBrokoli ::

Pred kratkim mi je crknil sesalec, ki mu je potekla enoletna garancija, ni pa še dve leti od nakupa, zato bi rad uveljavljal stvarno napako. V sesalcu mi je crknil ventilator in sedaj zaradi tega ne deluje več dovolj dobro. Kako lahko dokažem trgovini, da je res tam težava? Se mi zdi nemogoče, bom na koncu raje naročil ventilator sam.. Je komu to uspelo?

Groot ::

Razen če ti ne gre podjetje res na roko in ti prizna stvarno napako, kar je pomoje žal skorajda nemogoče, boš na koncu stvar moral uveljavljati in dokazovati pred sodiščem. Pri tem pa trčiš v to, da boš moral pridobiti mnenje izvedenca, ki bo presodil za kakšno napako gre. Žal pa je SLO tako majhna, da je na posameznih področjih zelo zelo malo izvedencev (nimam pojma kakšno je stanje glede elektronike/sesalcev, ampak npr. za čevlje je praktično zgolj en izvedenec), ki so na koncu zelo dobro povezani z raznimi proizvajalci. Tako da razen če nisi dal za sesalec neke bajne vsote denarja, dvomim da se ti izplača.

val46 ::

In kako si ti zamišljaš uveljavljati stvarno napako po 6ih mesecih, če praviš, da je sesalcu že pretekla enoletna garancija? A ti znaš potovati v času slučajno al kako? :))

Vetrpiha ::

Stvarna napaka in garancija nista vezani ena na drugo.

velikBrokoli ::

Stvarno napako lahko uveljavljaš do 2 leti od nakupa. Garancija ni enaka pojmu stvarna napaka.

misek ::

A tukaj sploh gre za stvarno napako? Saj sesalec je namreč sesal kar nekaj časa. Torej ima lastnost, ki je zahtevana. Zdaj pa je odpovedal en notranji del.

velikBrokoli ::

Jaz si to predstavljam kot stvarno napako, ce pogooglam najdem mnogo ljudi s popolnoma identicnim problemom.

Ampak kakor pravim - to bom najbrž zelo težko dokazal, zato me samo zanima, če je to komu že uspeli dokazati.

joze67 ::

Lahko bi bila stvarna napaka, če bi na primer prvič po 6ih mesecih uporabil sesalnik na drug način (banalno: namesto sesanje po tleh sesanje pajčevin na stropu) in v tem scenariju ne deluje po pričakovanjih. Ali če sesalnika sploh ne bi uporabil 6 mesecev (nakup na zalogo). Zato je tudi rok dveh let.

Ker pa očitno temu ni bilo tako ("... je crknil vetilator ..."), bo dokazovati še težje, kot bi bilo, če bi bila res stvarna napaka.

Riff ::

kar uveljavi garancijo pa je

Vetrpiha ::

misek je izjavil:

A tukaj sploh gre za stvarno napako? Saj sesalec je namreč sesal kar nekaj časa. Torej ima lastnost, ki je zahtevana. Zdaj pa je odpovedal en notranji del.

Da, napaka je že bila prisotna ob nakupu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka po preteku 6 mesecev

Oddelek: Loža
466385 (5081) next3steps
»

Stvarna napaka LCD TV (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27046338 (41132) Okapi
»

Tožba ram2 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
726154813 (128436) markezii
»

Uveljavljanje stvarne napake - prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7615888 (14428) St235
»

Stvarna napaka ali garancija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
294618 (4070) St235

Več podobnih tem