» »

STARTUP izbrani programi SE KAR SAMI ODSTRANJUJEJO

STARTUP izbrani programi SE KAR SAMI ODSTRANJUJEJO

WinXP ::

Pozdrav,imam naslednji problem:

V enem programu sem izbral vse programčke,ki naj startajo z Windowsom.Vendar ko naslednjič restartam računalnik niso več VSI obkljukani,isto kot da bi jih jaz deaktiviral oz.odstranil. Kaj je to? Nikoli prej se mi ni to dogajalo...

Računalnik sem pregledal z antivirusnim programom,pa je isto...Ali to dela morda kakšen skriti trojan ali pa je kaj drugega? Prosim za pomoč. Vnaprej hvala.

Prilagam sliko.
 VSI obkljukani in IZBRANI PROGRAMI se mi z restartom ODKLJUKAJO - ostane jih samo par obkljukanih

VSI obkljukani in IZBRANI PROGRAMI se mi z restartom ODKLJUKAJO - ostane jih samo par obkljukanih

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Gejspodar ::

Zdravo,

A te programe izmaš gor iz mazohizma al je kakšen drug razlog?
V letu 2021 namreč ne potrebuješ gruče antivirusnih programov ter "malware fighterjev".

Najboljši course of action zate bi bil, da napravo formatiraš (ponovno namestiš sistem), nato pa NE NAMEŠČAŠ ANTIVIRUSNIH PROGRAMOV. V windows 10 vgrajeno Windows Defender je vrh glave za vsakega povprećneža.

hojnikb ::

od teh programov ne rabiš enga, ki more laufat v startupu
#brezpodpisa

sbawe64 ::

Autoruns je boljši.

Windows desktop gadget, če uporabljaš dodatek, ki kaže vreme.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

WinXP ::

Te programe ki bi se morali zagnati z start-upom rabim NUJNO in jih nočem odstraniti. Če disk formatiram in na novo naložim Windows se bo verjetno to popravilo, ampak če ga formatiram izgubim tudi vse naložene programe, ki jih imam veliko gor... Komu se da vse na novo instalirati, saj jih imam "tono" gor. A obstaja kakšna druga rešitev, oz. a kdo ve zakaj sploh prihaja do tega? In kako to odpraviti? Napake v registru sem tudi skeniral in popravil z enim programom pa je isto - NEKATERI obkljukani programi se kar sami odstranijo, nekateri pa ostanejo pri zagonu računalnika... Ali kdo ve za kaj gre?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

bluefish ::

WinXP je izjavil:

V enem programu sem izbral vse programčke,ki naj startajo z Windowsom.
Enostavno. Ne uporabljaj tega programa in bližnjice "programčkov", za katere bi rad, da se zaženejo ob zagonu, ustvari v mapi Startup.

WinXP ::

A to mapo Startup ustvarim sam? Kaj pa potem? Kam jo dam - na namizje ali kam drugam?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

WinXP ::

Tudi to sem probal pa ne gre. V Startup mapi (jaz sem šel prek Task Managerja,ker je pisalo da lahko tudi tam,če ne najdeš v Settingsu mape Startup) sem vse dal na ENABLE,ampak je vse isto ... Pri ponovnem restartu računalnika so NEKATERI startup programi samodejno spet na DISABLED.
Prilagam sliko.
 NEKATERI programi ki so na Enabled se samodejno po restartu PC-ja dajejo na DISABLED

NEKATERI programi ki so na Enabled se samodejno po restartu PC-ja dajejo na DISABLED



Ni druge kot da celo particijo formatiram in na novo naložim tono programov gor,ki so mi potrebni za delo...in to samo zaradi tega shita.Spet mučenje 4-5 ur,dokler vse ne naložim... a druge ni. Vseeno hvala za pomoč.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

b3D_950 ::

Zbriši vse dodatne antivirusne/antispyware programe ali disablaj permanentno (avast, avg clean ipd, sophos, kaspersky, karkoli je danes moderno) in potem probaj.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

WinXP ::

Na to sem tudi mislil... Antivirusni program mi za programe ki niso okuženi javlja da so okuženi, ko se instalirajo, in sicer s Trojanom (največ tmp in dll datoteke). Brez antivirusnega programa je pa gadno biti,posebej zato, ker za 2-3 programa moram dati "patch" da ne bi bila to trial verzija, drugi programi pa so licenčni in ne rabijo aktivacije...
Je pa to vse smotano... Bom videl kaj bom naredil...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

rdecaluc ::

Ne krekaj antivirusnih programov!

Uporabljaj brezplačne opcije, še najboljše pa to kar je vgrajeno v Windows. Če pa potrebuješ dodatne zadeve katere so le v plačljivih verzijah pa jih kupi.

Več kot 1 aktiven antivirusni program na sistemu je odsvetovan. Celoten računalnik bo lahko deloval slabše.
Est modus in rebus. ,typos

hojnikb ::

ce mors met krekane programe, jih mej v eni virtualki. Host sistem pa laufas z vgrajenim defenderjem, je vec kot zadeosti, ce mas IQ visji od sobne temparature.
#brezpodpisa

WinXP ::

Odstranil sem tista 3 patchana programa pa je isto. Morebiti res antivirusni program odstranjuje programčke ki startajo z Windowsom, ampak kako da potem ne odstrani VSE? Ko startam en program mi antivirusni program javi da imam Trojana in mi izbriše nekaj dll datotek, potem pa ne morem več uporabljati tega programa. Potem ga na novo instaliram in laufa normalno, nič ne kaže da ima virus.Res ne vem kaj bi bil vzrok da nekateri izbrani oz. obkljukani programčki nočejo startati z Windowsem, kot so prej... Nič, grem naložiti na novo Windows, in programe, antivirusni program pa bom instaliral zadnjega, ker Windows Defender je preslab za obrambo pred virusi... Pa bom videl kako bo. Upam da bojo izbrani oz. obkljukani programčki potem normalno startali z Windowsom, kot so prej. Čaka me veliko dela, a kaj se more. Hvala za nasvete. Lep pozdrav.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Gejspodar ::

>ker Windows Defender je preslab za obrambo pred virusi

Ne ni. Niti približno. Vsaj če veš kaj delaš in če nimaš nameščenih 5 drugih antivirusnih programov :))

_Denny_ ::

Kar tako mimogrede - Windows Defender je glede na primerjalne teste neodvisnih organizacij že kar nekaj časa v samem vrhu. Smešno je tudi, ko greš gledat tabele z izmerjenimi upočasnitvami in vidiš, da imajo ostali antivirusni programi v primerjavi z Defenderjem nekajkrat hujši performance impact...poleg tega in vsiljenih MITM napadov se človek vpraša zakaj bi sploh nameščal oz. celo plačeval za neko dodatno rešitev, ko pa imaš nekaj (skoraj) perfektnega na voljo zastonj v Windowsu samem.

https://www.av-test.org/en/antivirus/ho...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Pinturicchio ::

Ni res, kar se tiče detekcije je skoraj pri vrhu, kar se pa tiče performanca je pa zadnji (najslabši), vsaj kakor prikazuje ta stran https://www.av-comparatives.org/tests/p...
Čeprav jaz ne opazim tega, napram Bitdefenderju, kjer ti zabije CPU...

Riff ::

avast je tud dober brezplačen antivirus


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2492630851 (5021) MrStein
»

TrojanSpy - kako ga odstraniti

Oddelek: Informacijska varnost
141492 (1144) mat xxl
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6515442 (13827) opeter
»

Kateri ne-bloatware antivirus za Windows 7?

Oddelek: Programska oprema
385445 (4373) sisemen
»

Varen PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
549020 (8025) technolog

Več podobnih tem