» »

Božičnice

Božičnice

1 2
3
4

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

val46 je izjavil:

A ne dela tvoja v ene vrste JU?


Seveda dela, zato sem ji pa tudi razložil zakaj ona ne more imeti božičnice... ker šola pač ne dela profita... Bistvo božičnice je razdelitev PRESEŽKOV če presežkov ni božičnice ne sme biti (lahko je ampak je skregano z logiko)


Kako pa potem v avstriji dobijo božičnico vsi, tudi v javnem sektorju, ki ne dela PRESEŽKOV? Ali je to spet pač ena mato logika, ki bi jo morali vsi sprejeti?

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

val46 je izjavil:

A ne dela tvoja v ene vrste JU?


Seveda dela, zato sem ji pa tudi razložil zakaj ona ne more imeti božičnice... ker šola pač ne dela profita... Bistvo božičnice je razdelitev PRESEŽKOV če presežkov ni božičnice ne sme biti (lahko je ampak je skregano z logiko)


Kako pa potem v avstriji dobijo božičnico vsi, tudi v javnem sektorju, ki ne dela PRESEŽKOV? Ali je to spet pač ena mato logika, ki bi jo morali vsi sprejeti?


Saj sem napisal, tehnično lahko samo ni logično, ker božičnica bi NAJ BILA razdelitev presežkov... če se neka država pufa da deli božičnice to sicer lahko stori samo je to pretty stupid overall...

Povej mi če imaš d.o.o. in 3 zaposlene in imate minus, se boš zapufal da razdeliš božičnico vsakemu 5k? Verjetno ne ker nisi neumen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

ker božičnica bi NAJ BILA razdelitev presežkov...


to je splošno dejstvo, ali tvoj lasten produkt?

CiClon ::

To je moot point, ker božičnice v JS ne bi bilo, tudi če bi proračun imel presežek.

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

val46 je izjavil:

A ne dela tvoja v ene vrste JU?


Seveda dela, zato sem ji pa tudi razložil zakaj ona ne more imeti božičnice... ker šola pač ne dela profita... Bistvo božičnice je razdelitev PRESEŽKOV če presežkov ni božičnice ne sme biti (lahko je ampak je skregano z logiko)


Kera debuloza, really... Torej, imaš dve šoli, ena javna, ena privat... 2 ulici narazen. Privat šola ima državno koncesijo za izvajanje dejavnosti.
Obe izvajata enako oz. isto dejavnost v enakem obsegu...
Javna šola poroča po sistemu javnih ustanov, privat šola po sistemu privat družb... Javna šola ne sme izplačati božičnice, javna sme...
Dodana vrednost, ki jo ustvarjajo šolniki, je šolanje otrok in mladostnikov. Zaradi družbenega dogovora se njihov "bottom line" uravnava preko državne blagajne = pobranih davščin. Da ne ustvarjajo presežkov oz. manjkov ne vemo, saj se jih financira po sistemu "pay as you go". Torej je argument... res debulozen...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

Argument ti je lahko kakršenkoli želiš še vedno ostaja dejstvo če nima MALHA nič za razdeliti se božičnica NAČELOMA ne izplačuje, lahko pa me kdorkoli tukaj popravi z nekim REALNIM primerom ko je podjetje ki je imelo minus na TRR izplačalo neke bajne božičnice... ala rang 1+ plače po zaposlenem... (pustimo simbolično darilo v vrečki)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Preden dalje blodiš se prvo odloči o čem blodiš. Božičnicah ali bajnih božičnicah?

Utk ::

Božičnica je uradno "nagrada za poslovno uspešnost". Kako boš to definiral v neki šoli, ali pa nasploh v JS. Čisto teoretično bi nek zavod lahko imel dobiček, marsikater ima kar konkretnega, ampak čudno bi zgledlo, da bi nekateri izplačevali to, drugi pa ne. Čeprav ne vem zakaj to ne zgleda čudno pri firmah...

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Preden dalje blodiš se prvo odloči o čem blodiš. Božičnicah ali bajnih božičnicah?


"blodim" o finančnih božičnicah... torej primere ko neka firma kupi neke mini pakete daril ala 1 suho salamo, desko in svečo, brisačo ipd... to ne šteje...

To da pa nekdo dobi na TRR 400, 800, 1.200 EUR to o tem govorim.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Leko ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

val46 je izjavil:

A ne dela tvoja v ene vrste JU?


Seveda dela, zato sem ji pa tudi razložil zakaj ona ne more imeti božičnice... ker šola pač ne dela profita... Bistvo božičnice je razdelitev PRESEŽKOV če presežkov ni božičnice ne sme biti (lahko je ampak je skregano z logiko)


Kera debuloza, really... Torej, imaš dve šoli, ena javna, ena privat... 2 ulici narazen. Privat šola ima državno koncesijo za izvajanje dejavnosti.
Obe izvajata enako oz. isto dejavnost v enakem obsegu...
Javna šola poroča po sistemu javnih ustanov, privat šola po sistemu privat družb... Javna šola ne sme izplačati božičnice, javna sme...
Dodana vrednost, ki jo ustvarjajo šolniki, je šolanje otrok in mladostnikov. Zaradi družbenega dogovora se njihov "bottom line" uravnava preko državne blagajne = pobranih davščin. Da ne ustvarjajo presežkov oz. manjkov ne vemo, saj se jih financira po sistemu "pay as you go". Torej je argument... res debulozen...


Daj ne piši bedarij in se ne brukaj, če ne znaš niti pisat.
Ja sigurno je razlika med javno šolo in privat LOL!
Kaj ima veze s konjskimi dirkami, če ima državno koncesijo. LOL Itak, da ima državno koncesijo.
Jao jao kakšne debuloze vse ne slišiš na tem SLO TECH forumu:))

Goran's Blog ::

Mam prijateljico katera dela na sodišču katera pravi, da ona v 20 letih ni še nikoli dobila božičnice.
Halo, zakaj pa bi jo a delate kakšen dobiček ali kaj podobnega ?
Pojdi v privat sektor, boš več delala in boš tudi božičnico dobila.

enemon ::

Saj je javni sektor dobil danes povišanje plač za 80% inflacije, kar je IMO bolje od božičnice in nespremenjene plače.

GregiB ::

Goran's Blog je izjavil:

Mam prijateljico katera dela na sodišču katera pravi, da ona v 20 letih ni še nikoli dobila božičnice.
Halo, zakaj pa bi jo a delate kakšen dobiček ali kaj podobnega ?
Pojdi v privat sektor, boš več delala in boš tudi božičnico dobila.

Očitno je splošno mnenje na tem forumu, da zgolj in samo privatni sektor ustvarja neko vrednost... še več, nekateri (res, izjeme) mislijo, da vrednost ustvarja samo proizvodnja, ki proizvaja "stvari", torej, da je storitvena dejavnost bolj ali manj sama sebi namen...
Ja, tudi sodišča usvarjajo vrednost, seveda pa večina vidi la tisto vrednost, ki jo ustvarjajo odvetniki, saj so zanjo plačani praviloma iz privatnih virov, medtem, ko so za ustvarjeno vrednost sodniki in delavci na sodišču plačani iz javnih virov... Pol pa ni dobička, knede?

Mato989 je izjavil:

lahko pa me kdorkoli tukaj popravi z nekim REALNIM primerom ko je podjetje ki je imelo minus na TRR izplačalo neke bajne božičnice...

Lahko postrežeš s primerom podjetja z minusom na TRR-ju? Podjetje v stečajnem ali insolventnem postopku sploh ne sme izplačevati božičnic. Javni sektor ne pade pod te kategorije.

enemon je izjavil:

Saj je javni sektor dobil danes povišanje plač za 80% inflacije, kar je IMO bolje od božičnice in nespremenjene plače.

Realno jih je država nategnila... zadnje povišanje plač so imeli aprila lani, za 4%. Že takrat ni bilo to niti približno usklajeno z inflacijo, ki je bila samo v obdobju apr 2021 - apr 2022 8%. No, 80% inflacije v obdobju Jan-Dec 2023, referenčno obdobje za dvig, bo v rangu 4% (80% od 5%), a inflacija od zadnjega dviga plače do danes pa je bila 15%
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Mam prijateljico katera dela na sodišču katera pravi, da ona v 20 letih ni še nikoli dobila božičnice.
Halo, zakaj pa bi jo a delate kakšen dobiček ali kaj podobnega ?
Pojdi v privat sektor, boš več delala in boš tudi božičnico dobila.

Očitno je splošno mnenje na tem forumu, da zgolj in samo privatni sektor ustvarja neko vrednost... še več, nekateri (res, izjeme) mislijo, da vrednost ustvarja samo proizvodnja, ki proizvaja "stvari", torej, da je storitvena dejavnost bolj ali manj sama sebi namen...
Ja, tudi sodišča usvarjajo vrednost, seveda pa večina vidi la tisto vrednost, ki jo ustvarjajo odvetniki, saj so zanjo plačani praviloma iz privatnih virov, medtem, ko so za ustvarjeno vrednost sodniki in delavci na sodišču plačani iz javnih virov... Pol pa ni dobička, knede?

Mato989 je izjavil:

lahko pa me kdorkoli tukaj popravi z nekim REALNIM primerom ko je podjetje ki je imelo minus na TRR izplačalo neke bajne božičnice...

Lahko postrežeš s primerom podjetja z minusom na TRR-ju? Podjetje v stečajnem ali insolventnem postopku sploh ne sme izplačevati božičnic. Javni sektor ne pade pod te kategorije.

enemon je izjavil:

Saj je javni sektor dobil danes povišanje plač za 80% inflacije, kar je IMO bolje od božičnice in nespremenjene plače.

Realno jih je država nategnila... zadnje povišanje plač so imeli aprila lani, za 4%. Že takrat ni bilo to niti približno usklajeno z inflacijo, ki je bila samo v obdobju apr 2021 - apr 2022 8%. No, 80% inflacije v obdobju Jan-Dec 2023, referenčno obdobje za dvig, bo v rangu 4% (80% od 5%), a inflacija od zadnjega dviga plače do danes pa je bila 15%



Vprasaj se tako

Ce privatni sektor ukinemo drzava propade ce javnega ukinemo se bo privatiziral

Javnega sektorja brez privatnega ni obratno pa bo slo

Vse place v javnem sektorju so posledica vplacil iz privatnega ali pa dolga

Zakaj tocno bi jim dali se bozicnico
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Vprasaj se tako

Ce privatni sektor ukinemo drzava propade ce javnega ukinemo se bo privatiziral

Javnega sektorja brez privatnega ni obratno pa bo slo


Navedi mi en primer države, ki nima javnega sektorja...? Da ima privat vojsko, privat policijo, (samo) privat zdravstvo, privat sodstvo, (samo) privat šolstvo... In, da zadeva deluje...

Mato989 je izjavil:

Vse place v javnem sektorju so posledica vplacil iz privatnega ali pa dolga


Plače v javnem sektorju so posledica vplačil v državno blagajno. V državno blagajno ne vplačuje le privatni sektor...

Mato989 je izjavil:

Zakaj tocno bi jim dali se bozicnico


Iz podobnih, kot si jo dobil ti... ali pa jo nisi...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

LeQuack ::

V državno blagajno vplačuje LE privatni sektor. Če misliš da ne, potem si naiven. Če nekdo vzame ven 10 enot, vrne pa 5, to ne pomen da vplačuje notri.
Quack !

feryz ::

Ne matraj se.
On vseeno misli, da fikusi plačajo davek od plač.

Goran's Blog ::

GregiB je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Mam prijateljico katera dela na sodišču katera pravi, da ona v 20 letih ni še nikoli dobila božičnice.
Halo, zakaj pa bi jo a delate kakšen dobiček ali kaj podobnega ?
Pojdi v privat sektor, boš več delala in boš tudi božičnico dobila.

Očitno je splošno mnenje na tem forumu, da zgolj in samo privatni sektor ustvarja neko vrednost... še več, nekateri (res, izjeme) mislijo, da vrednost ustvarja samo proizvodnja, ki proizvaja "stvari", torej, da je storitvena dejavnost bolj ali manj sama sebi namen...
Ja, tudi sodišča usvarjajo vrednost, seveda pa večina vidi la tisto vrednost, ki jo ustvarjajo odvetniki, saj so zanjo plačani praviloma iz privatnih virov, medtem, ko so za ustvarjeno vrednost sodniki in delavci na sodišču plačani iz javnih virov... Pol pa ni dobička, knede?

Mato989 je izjavil:

lahko pa me kdorkoli tukaj popravi z nekim REALNIM primerom ko je podjetje ki je imelo minus na TRR izplačalo neke bajne božičnice...

Lahko postrežeš s primerom podjetja z minusom na TRR-ju? Podjetje v stečajnem ali insolventnem postopku sploh ne sme izplačevati božičnic. Javni sektor ne pade pod te kategorije.

enemon je izjavil:

Saj je javni sektor dobil danes povišanje plač za 80% inflacije, kar je IMO bolje od božičnice in nespremenjene plače.

Realno jih je država nategnila... zadnje povišanje plač so imeli aprila lani, za 4%. Že takrat ni bilo to niti približno usklajeno z inflacijo, ki je bila samo v obdobju apr 2021 - apr 2022 8%. No, 80% inflacije v obdobju Jan-Dec 2023, referenčno obdobje za dvig, bo v rangu 4% (80% od 5%), a inflacija od zadnjega dviga plače do danes pa je bila 15%



Dejansko dobiček ustvarja privat sektor. javni ga ne ustvarja.
Večji kot je dobiček, večje kot so plače, več kot je božičnice več pobere država, da lahko javni sektor deluje in božičnice oni ne potrebujejo.
Tisti, ki se jim kolca po božilčnici naj gredo v privat sektor delati.

GregiB ::

LeQuack je izjavil:

V državno blagajno vplačuje LE privatni sektor.

Dajmo se najprej dogovorit, kaj pojmujete pod privatni sektor...
Privat firme? OK... v državno blagajno prispevajo preko DDPOja prispevajo nekje 15% letnega proračuna... Več, kot polovico tega dobijo nazaj v obliki subvencij (ne taisti, da ne bo pomote)
Kaj pa so npr. fizične osebe...?
Kateri sektor je Janez, gradbinec pri gradbenem privatniku?
Kateri sektor je Mojca, učiteljica v osnovni šoli?
Pa Franci, ekonom in hišnik na sodišču?

Država namreč 80%+ prihodkov ustvari preko DDVja, dohodnine in drugih prispevkov, ki prej ali slej vsi padejo na pleča fizičnih oseb... Je to privatni sektor? Ko nečakinja za svojo žepnino kupi v trgovini liziko... je plačan DDV od privatnega sektorja?

Goran's Blog je izjavil:

Dejansko dobiček ustvarja privat sektor. javni ga ne ustvarja.

Ne? Lej... primer upravne enote.. Npr. izdaja potnih listov... Enota stane 100 enot na mesec, proda pa za 200 enot potnih listov... kako temu rečeš? Sodišče stane 100 enot, s taksami pa pobere 150 enot? Dobiček? Osnovna šola letno vzgoji in izšola 1.000 novih davkoplačevalcev... Kako izračunaš izgubo / dobiček?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

feryz ::

Saj poznaš tistega policajskega o dreku na cesti?
Nekako tako gre v javnem sektorju.

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

LeQuack je izjavil:

V državno blagajno vplačuje LE privatni sektor.

Dajmo se najprej dogovorit, kaj pojmujete pod privatni sektor...
Privat firme? OK... v državno blagajno prispevajo preko DDPOja prispevajo nekje 15% letnega proračuna... Več, kot polovico tega dobijo nazaj v obliki subvencij (ne taisti, da ne bo pomote)
Kaj pa so npr. fizične osebe...?
Kateri sektor je Janez, gradbinec pri gradbenem privatniku?
Kateri sektor je Mojca, učiteljica v osnovni šoli?
Pa Franci, ekonom in hišnik na sodišču?

Država namreč 80%+ prihodkov ustvari preko DDVja, dohodnine in drugih prispevkov, ki prej ali slej vsi padejo na pleča fizičnih oseb... Je to privatni sektor? Ko nečakinja za svojo žepnino kupi v trgovini liziko... je plačan DDV od privatnega sektorja?

Goran's Blog je izjavil:

Dejansko dobiček ustvarja privat sektor. javni ga ne ustvarja.

Ne? Lej... primer upravne enote.. Npr. izdaja potnih listov... Enota stane 100 enot na mesec, proda pa za 200 enot potnih listov... kako temu rečeš? Sodišče stane 100 enot, s taksami pa pobere 150 enot? Dobiček? Osnovna šola letno vzgoji in izšola 1.000 novih davkoplačevalcev... Kako izračunaš izgubo / dobiček?



Ce uciteljica dobi iz dezavnega proracuna 2k place in vrne 900 v davkih in prispevkih kako potem ona vplacuje

Ce ti meni vsak mesec das 2 jurcka na roko jaz pa tebi vrnem 900 sem neto vplacnik ali porabnik

Javni sektor vedno dobo vec kot vplaca pa tudi tisto kar vplaca je dobil od proracuna ki je pobral od privat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

val46 ::

Dtrader je izjavil:

2,1k bruto, kar znese 1,2k neto. Lahko rečem samo: država je največja mačeha. Počutim se kot bankomat.

Ne vem kaj tebi obračunavajo, ampak pri nas je 1750bruto, nakazilo je blo pa neki čez 1300€ neto-

Mato989 ::

val46 je izjavil:

Dtrader je izjavil:

2,1k bruto, kar znese 1,2k neto. Lahko rečem samo: država je največja mačeha. Počutim se kot bankomat.

Ne vem kaj tebi obračunavajo, ampak pri nas je 1750bruto, nakazilo je blo pa neki čez 1300EUR neto-


Aja ti govoris o bozicnici on pa o placi verjetno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

boziiicek ::

Božičnica bo solidna.
Vsaj nekaj glede na to da so zavrnili napredovanja in usklajevanje z inflacijo.

Znano slo IT podjetje.

Goran's Blog ::

GregiB je izjavil:

LeQuack je izjavil:

V državno blagajno vplačuje LE privatni sektor.

Dajmo se najprej dogovorit, kaj pojmujete pod privatni sektor...
Privat firme? OK... v državno blagajno prispevajo preko DDPOja prispevajo nekje 15% letnega proračuna... Več, kot polovico tega dobijo nazaj v obliki subvencij (ne taisti, da ne bo pomote)
Kaj pa so npr. fizične osebe...?
Kateri sektor je Janez, gradbinec pri gradbenem privatniku?
Kateri sektor je Mojca, učiteljica v osnovni šoli?
Pa Franci, ekonom in hišnik na sodišču?

Država namreč 80%+ prihodkov ustvari preko DDVja, dohodnine in drugih prispevkov, ki prej ali slej vsi padejo na pleča fizičnih oseb... Je to privatni sektor? Ko nečakinja za svojo žepnino kupi v trgovini liziko... je plačan DDV od privatnega sektorja?

Goran's Blog je izjavil:

Dejansko dobiček ustvarja privat sektor. javni ga ne ustvarja.

Ne? Lej... primer upravne enote.. Npr. izdaja potnih listov... Enota stane 100 enot na mesec, proda pa za 200 enot potnih listov... kako temu rečeš? Sodišče stane 100 enot, s taksami pa pobere 150 enot? Dobiček? Osnovna šola letno vzgoji in izšola 1.000 novih davkoplačevalcev... Kako izračunaš izgubo / dobiček?


Na žalost plača zaposlenega porabi vse te enote in ni tukaj nekega dobička. Se pravi dobiček dela samo privat sektor. Vsaj za moje pojme. Ne razume narobe, da sem proti javnemu sektorju. Ampak Božičnice pa le jim ne moreš dati. Si bodo izplačali božičnico glede na dobiček česa ?

T440 ::

Lej, takole je v resnici:
- kar nekaj podjetij v privat sektorju dela uspešno, dela dobiček in zaposleni si zaslužijo božičnico, saj vsak do neke mere pripomore k skupnemu uspehu;
- kar nekaj organizacij v javnem sektorju pripomore k temu oz. je zaradi njih življenje lažje, zato si tudi tam zaslužijo božičnice;
- potem je pa Mato989 - ta pa ne glede na to kje je (privat ali javno) si božičnice ne zasluži. Ker je precej negativen element, kamorkoli ga vtakneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

Mato989 ::

- kar nekaj organizacij v javnem sektorju pripomore k temu oz. je zaradi njih življenje lažje, zato si tudi tam zaslužijo božičnice;


Zato so plačani z plačo... božičnica je point poslovne uspešnosti ampak če njihovo krovno podjetje (Država) dela z minusom je pač narobe da bi jo dobili.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

T440 ::

Mato, ena filozofska zate:
Ali lahko zaposleni v javnem sektorju deduje po svojih starših zaposlenih v privatnem sektorju?
Ali pa: ali lahko sploh kdorkoli deduje po starših, ki so vse življenje delali v javnem sektorju in torej vse kar so prihranili izvira iz javnega sektorja? Bi bilo treba dediščino umrlih iz javnega sektorja prerazdeliti med zasebnike (npr. na način, da se takšna dediščina vplača v celoti v proračun, in se za ta znesek zmanjšajo davki)?

Mato989 ::

T440 je izjavil:

Mato, ena filozofska zate:
Ali lahko zaposleni v javnem sektorju deduje po svojih starših zaposlenih v privatnem sektorju?
Ali pa: ali lahko sploh kdorkoli deduje po starših, ki so vse življenje delali v javnem sektorju in torej vse kar so prihranili izvira iz javnega sektorja? Bi bilo treba dediščino umrlih iz javnega sektorja prerazdeliti med zasebnike (npr. na način, da se takšna dediščina vplača v celoti v proračun, in se za ta znesek zmanjšajo davki)?


To nima nič z božičnico aka. izplačilo DELOVNE USPEŠNOSTI zaradi profita podjetja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Zato so plačani z plačo...
Popolnoma enako velja za privat sektor... u nulo...


Mato989 je izjavil:

božičnica je point poslovne uspešnosti


Torej javni sektor ni in ne more biti poslovno uspešen? Kako veš oz. kako izmeriš? Če ravnatelj na osnovni šoli s svojimi sodelavkami in sodelavci zmore zniažat stroške, nima pritožb na delo, uspešno izvaja učne in siceršne programe, doseže vse zastavljene cilje... je ali ni poslovno uspešen?

Mato989 je izjavil:

ampak če njihovo krovno podjetje (Država) dela z minusom je pač narobe da bi jo dobili.


Najprej... uslužbenec javnega sektorja nima pogodbe za delov z državo, ima jo z pravno osebo javnega sektorja, v katerem je zaposlen. Za institucija je lahko uspešna, lahko je neuspešna. Pišeš tako, kot da če Coca-Cola v Sloveniji doseže cilje poslovanja, njihov konsolidiran poslovni izid pa ni znotraj pričakovanega, tudi zaposleni v slovenski Coca-Coli ne bi bili upravičeni do božičnice za uspešnost.
Sicer pa, država posluje z javnofinančnim deficitom zato, ker se na pobrane davščine troši preveč... pa ne samo za plače... Hočeš, da spravimo na pozitivo... Marsikdo je prepričan, da bi se z davki dalo še marsikaj narediti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

Torej javni sektor ni in ne more biti poslovno uspešen? Kako veš oz. kako izmeriš? Če ravnatelj na osnovni šoli s svojimi sodelavkami in sodelavci zmore zniažat stroške, nima pritožb na delo, uspešno izvaja učne in siceršne programe, doseže vse zastavljene cilje... je ali ni poslovno uspešen?


Nekaj je "poslovna uspešnost" drugo pa je FINANČNA poslovna uspešnost... In podlaga za izplačilo ti. božičnice mora biti SUFICIT na TRR organizacije ali podjetja...

Še enkrat na neki firmi je lahko nek programer ZELO poslovno uspešen naredi 3x več kot ima plače ampak če podjetje ima minus ne bo noben dobil božičnice v 99,9999% Torej pogoj za izplačilo božičnice je VIŠEK DENARJA... zdaj pa to preslikaj na JU in JS... Imajo kje viška denarja?

Sicer pa, država posluje z javnofinančnim deficitom zato, ker se na pobrane davščine troši preveč... pa ne samo za plače... Hočeš, da spravimo na pozitivo... Marsikdo je prepričan, da bi se z davki dalo še marsikaj narediti...


Meni je vseeno kaj in kako ampak izplačati NAGRADE in BOŽIČNICE iz pufov je milo rečeno mimo in nelogično... Tega se v 99,99999% v privat sektorju nihče ne gre
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gambino ::

Mato989 je izjavil:

Torej javni sektor ni in ne more biti poslovno uspešen? Kako veš oz. kako izmeriš? Če ravnatelj na osnovni šoli s svojimi sodelavkami in sodelavci zmore zniažat stroške, nima pritožb na delo, uspešno izvaja učne in siceršne programe, doseže vse zastavljene cilje... je ali ni poslovno uspešen?


Nekaj je "poslovna uspešnost" drugo pa je FINANČNA poslovna uspešnost... In podlaga za izplačilo ti. božičnice mora biti SUFICIT na TRR organizacije ali podjetja...

Še enkrat na neki firmi je lahko nek programer ZELO poslovno uspešen naredi 3x več kot ima plače ampak če podjetje ima minus ne bo noben dobil božičnice v 99,9999% Torej pogoj za izplačilo božičnice je VIŠEK DENARJA... zdaj pa to preslikaj na JU in JS... Imajo kje viška denarja?

Sicer pa, država posluje z javnofinančnim deficitom zato, ker se na pobrane davščine troši preveč... pa ne samo za plače... Hočeš, da spravimo na pozitivo... Marsikdo je prepričan, da bi se z davki dalo še marsikaj narediti...


Meni je vseeno kaj in kako ampak izplačati NAGRADE in BOŽIČNICE iz pufov je milo rečeno mimo in nelogično... Tega se v 99,99999% v privat sektorju nihče ne gre


Letos bodo zavarovalnice recimo kar v rdečih številkah, v buli, izguba pri poplavah ter izguba pri zdravstvenih zavarovanjih, božičnice pa vseeno talajo, samo v vednost!!!

Mato989 ::

Letos bodo zavarovalnice recimo kar v rdečih številkah, v buli, izguba pri poplavah ter izguba pri zdravstvenih zavarovanjih, božičnice pa vseeno talajo, samo v vednost!!!


Super naj talajo, so privatne organizacije... Jaz ne bi... zato pa sem tudi proti da bi država delila božičnice medtem ko je čakalna doba stotine dni za oskrbo, ko na UEjih rabijo mesece za izdajo GDjev ipd...

Sem napisal privat sektor naj dela kar hoče če se pufa za božičnico naj se, država pa mora delati z denarjem vseh nas 100x bolj preudarno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gambino ::

Mato989 je izjavil:

Letos bodo zavarovalnice recimo kar v rdečih številkah, v buli, izguba pri poplavah ter izguba pri zdravstvenih zavarovanjih, božičnice pa vseeno talajo, samo v vednost!!!


Super naj talajo, so privatne organizacije... Jaz ne bi... zato pa sem tudi proti da bi država delila božičnice medtem ko je čakalna doba stotine dni za oskrbo, ko na UEjih rabijo mesece za izdajo GDjev ipd...

Sem napisal privat sektor naj dela kar hoče če se pufa za božičnico naj se, država pa mora delati z denarjem vseh nas 100x bolj preudarno



Dokler gredo milijoni v razne nevladne organizacije s strani države, bi bila za zaposlene v javnem sektorju božičniza pi... d... za obremenitev proračuna!!!

Mato989 ::

Gambino je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Letos bodo zavarovalnice recimo kar v rdečih številkah, v buli, izguba pri poplavah ter izguba pri zdravstvenih zavarovanjih, božičnice pa vseeno talajo, samo v vednost!!!


Super naj talajo, so privatne organizacije... Jaz ne bi... zato pa sem tudi proti da bi država delila božičnice medtem ko je čakalna doba stotine dni za oskrbo, ko na UEjih rabijo mesece za izdajo GDjev ipd...

Sem napisal privat sektor naj dela kar hoče če se pufa za božičnico naj se, država pa mora delati z denarjem vseh nas 100x bolj preudarno



Dokler gredo milijoni v razne nevladne organizacije s strani države, bi bila za zaposlene v javnem sektorju božičniza pi... d... za obremenitev proračuna!!!


Narobe, naj ne gredo milijoni v NVOje pa se naj odplača puf... to bi bilo bolj primerno.

Regres je zakonsko obvezen božičnica ni, kako ste že trdili zmeraj? Da ko podpisuješ pogodbo to veš (pri trgovkah) kake so razmere in delovni čas... enako je pri JU in JS...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gambino ::

Mato989 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Letos bodo zavarovalnice recimo kar v rdečih številkah, v buli, izguba pri poplavah ter izguba pri zdravstvenih zavarovanjih, božičnice pa vseeno talajo, samo v vednost!!!


Super naj talajo, so privatne organizacije... Jaz ne bi... zato pa sem tudi proti da bi država delila božičnice medtem ko je čakalna doba stotine dni za oskrbo, ko na UEjih rabijo mesece za izdajo GDjev ipd...

Sem napisal privat sektor naj dela kar hoče če se pufa za božičnico naj se, država pa mora delati z denarjem vseh nas 100x bolj preudarno



Dokler gredo milijoni v razne nevladne organizacije s strani države, bi bila za zaposlene v javnem sektorju božičniza pi... d... za obremenitev proračuna!!!


Narobe, naj ne gredo milijoni v NVOje pa se naj odplača puf... to bi bilo bolj primerno.

Regres je zakonsko obvezen božičnica ni, kako ste že trdili zmeraj? Da ko podpisuješ pogodbo to veš (pri trgovkah) kake so razmere in delovni čas... enako je pri JU in JS...



Kaj mi polagaš besede za nekaj kar nisem rekel! In ne delam v javnem sektorju, kar pa še ne pomeni, da imam pravico pljuvati po njih oz jim ne privoščiti božičnice! Če delajo dobro jo naj imajo, ne bi bili edini z božičnico, tudi v drugih državah jo imajo!

Mato989 ::

Kaj mi polagaš besede za nekaj kar nisem rekel! In ne delam v javnem sektorju, kar pa še ne pomeni, da imam pravico pljuvati po njih oz jim ne privoščiti božičnice! Če delajo dobro jo naj imajo, ne bi bili edini z božičnico, tudi v drugih državah jo imajo!


Če delajo dobro naj imajo visoko plačo, če delajo slabo jih naj odpustijo, če pa je višek denarja na koncu leta v proračunu pa naj imajo božičnico...

Pravico pa imam kot davkoplačevalec in kot svoboden človek pljuvat po čemerkoli. Sicer pa po nikomer ne pljuvam samo povem da ker denarja ni je izplačilo božičnice NEUMNO...

Pomisli tako, če imaš ti samostojni enoosebni d.o.o. in imaš konec leta na TRR minus 100 EUR si boš šel izplačati božičnico?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

Kaj je božičnica?

denabiker ::

Kakšna božičnica v Avstriji, a ni samo 13. in 14. plača?

Gambino ::

Mato989 je izjavil:

Kaj mi polagaš besede za nekaj kar nisem rekel! In ne delam v javnem sektorju, kar pa še ne pomeni, da imam pravico pljuvati po njih oz jim ne privoščiti božičnice! Če delajo dobro jo naj imajo, ne bi bili edini z božičnico, tudi v drugih državah jo imajo!


Če delajo dobro naj imajo visoko plačo, če delajo slabo jih naj odpustijo, če pa je višek denarja na koncu leta v proračunu pa naj imajo božičnico...

Pravico pa imam kot davkoplačevalec in kot svoboden človek pljuvat po čemerkoli. Sicer pa po nikomer ne pljuvam samo povem da ker denarja ni je izplačilo božičnice NEUMNO...

Pomisli tako, če imaš ti samostojni enoosebni d.o.o. in imaš konec leta na TRR minus 100 EUR si boš šel izplačati božičnico?


Nimaš pravice pljuvati po čemer oz po komer koli!

Če pa že omenjamo, kako država razmetava z denarjem, lahko povemo, kakšne mahinacije se počnejo v zasebnem sektorju z plačevanjem davka! Če bi vsi lepo plačevali davek, bi bil proračun v nekaj letih v plusu!! Treba si je naliti čistega vina in pospraviti pred lastnim pragom!!!

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Meni je vseeno kaj in kako ampak izplačati NAGRADE in BOŽIČNICE iz pufov je milo rečeno mimo in nelogično... Tega se v 99,99999% v privat sektorju nihče ne gre


Mato.... pa kdaj boš nehal direkt iz tipkovnice srat??? Pišeš na pamet, kako se ti digne... Mislim, dejansko, kar se tiče ekonomije, ekonomike in ekonomske politike nimaš najmanjšega pojma, kar si že nebrojkrat dokazal...
Hella je npr tako v 2021, kot v 2022 izkazovala izgubo... in izplačala božičnico, Gorenje je skozi leta z izgubami izplačevalo božičnico itd... Dej malo zadihaj, preden začneš trosit idiotizme...
Še enkrat... kako v javnem sektorju meriš poslovno uspešnost neke entitete?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

Še enkrat... kako v javnem sektorju meriš poslovno uspešnost neke entitete?


Če je ne moreš meriti ne moreš dati božičnice, to je itak prvi pogoj...

Kaj je "poslovno uspešna" šola? A tista ki nima strelskega pohoda? Tam kjer so vsi odlični? Tam kjer je čimmanj bolniških?

Hella je npr tako v 2021, kot v 2022 izkazovala izgubo... in izplačala božičnico, Gorenje je skozi leta z izgubami izplačevalo božičnico itd... Dej malo zadihaj, preden začneš trosit idiotizme...


Lahko, to je njihov denar... če so se tako odločili pa naj... Državni proračun pa je naš denar in država nobeno leto ni poslovno uspešna.

Če pa že omenjamo, kako država razmetava z denarjem, lahko povemo, kakšne mahinacije se počnejo v zasebnem sektorju z plačevanjem davka! Če bi vsi lepo plačevali davek, bi bil proračun v nekaj letih v plusu!! Treba si je naliti čistega vina in pospraviti pred lastnim pragom!!!


Seveda se, krivda pa je v tem ker ne glede na to koliko denarja bi plačali državi bi država imela minus... ker nihče ne more ustvariti toliko kot lahko država pokrade in zapravi... zato pa raje že prej ustavimo...

Podpiram vse mahinacije ki so legalne za mutibarjenje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

D3m ::

Božičnice


Ne vem. Dobim jo po novem letu.

Vinjeta bo 100%.

Koliko bo denarja pa ne vem.

Lani je bilo 400 na roke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gambino ::

Mato989 je izjavil:

Še enkrat... kako v javnem sektorju meriš poslovno uspešnost neke entitete?


Če je ne moreš meriti ne moreš dati božičnice, to je itak prvi pogoj...

Kaj je "poslovno uspešna" šola? A tista ki nima strelskega pohoda? Tam kjer so vsi odlični? Tam kjer je čimmanj bolniških?

Hella je npr tako v 2021, kot v 2022 izkazovala izgubo... in izplačala božičnico, Gorenje je skozi leta z izgubami izplačevalo božičnico itd... Dej malo zadihaj, preden začneš trosit idiotizme...


Lahko, to je njihov denar... če so se tako odločili pa naj... Državni proračun pa je naš denar in država nobeno leto ni poslovno uspešna.

Če pa že omenjamo, kako država razmetava z denarjem, lahko povemo, kakšne mahinacije se počnejo v zasebnem sektorju z plačevanjem davka! Če bi vsi lepo plačevali davek, bi bil proračun v nekaj letih v plusu!! Treba si je naliti čistega vina in pospraviti pred lastnim pragom!!!


Seveda se, krivda pa je v tem ker ne glede na to koliko denarja bi plačali državi bi država imela minus... ker nihče ne more ustvariti toliko kot lahko država pokrade in zapravi... zato pa raje že prej ustavimo...

Podpiram vse mahinacije ki so legalne za mutibarjenje...


Država financira marsi katera podjetja v zasebnem sektorju, kjer gredo milijoni v žepe zasebnikom, ki povrhu še ne plačujejo raznih davkov!
Tako da se javni in zasebni kapital kar prepletata! Dejstvo pa je, da je slovenija še zmeraj prvak v neplačevanju davkov v zasebnem sektorju! Fizični denar bi bilo potrebno ukiniti in poslovati samo preko bank, tako bi bil nadzor zagotovljen, država pa v plusu in proračun bi bil poln, da bi bi se lahko plačevale božičnice v javnem sektorju!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Lahko, to je njihov denar... če so se tako odločili pa naj...

99,99999%??? Muca papala?

Mato989 je izjavil:

Državni proračun pa je naš denar in država nobeno leto ni poslovno uspešna.

In kaj je kriterij uspešnosti države? Letni proračunski suficit? Najbolj razvito, napredno in uspešno gospodarstvo na svetu je zadnjič ustvarilo proračunski suficit leta 2001, in sicer 130 milijard $, od takrat ustvarjajo vsako leto povprečno 1.000 milijard $ letnega deficita, leta 2020 celo 3.130 milijard $, letos ga bo 1.700milijard dolarjev. So poslovno uspešni?
Nimaš pojma...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

99,99999%??? Muca papala?


Saj to je manjšina podjetij... v SLO je na desettisoče d.o.o.jev verjetno velika večina če je v minusu ne da božičnice tako da moj point drži... ti si naštel 2 podjetji ali pa 3 ali pa 4... od koliko podjetij d.o.o. in d.d.?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Ne gre za to, ali so poslovno uspešni, ampak zato, ali zapravijo manj denarja, kot ga zberejo. Če bi ga, bi lahko višek razdelili med zaposlene.
Kar ti doma furaj tako politiko leta, desetletja... kasiraj 10 jurjev in jih poženi 15. Me zanima kako dolgo ti bo uspevalo.

Mato989 ::

In kaj je kriterij uspešnosti države? Letni proračunski suficit? Najbolj razvito, napredno in uspešno gospodarstvo na svetu je zadnjič ustvarilo proračunski suficit leta 2001, in sicer 130 milijard $, od takrat ustvarjajo vsako leto povprečno 1.000 milijard $ letnega deficita, leta 2020 celo 3.130 milijard $, letos ga bo 1.700milijard dolarjev. So poslovno uspešni?
Nimaš pojma...


Ti meni prvo razloži ZAKAJ bi morali dobiti v JU in JS božičnico? Če ima država minus...

Zakaj ti doma svojega proračuna ne vodiš tako da ko imaš -10k na TRRju zagoniš še 15k za bedarije kot je božičnica? Delaj tako 15 ali 20 let pa se potem javi če je to smiselno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

D3m ::

Država financira marsi katera podjetja v zasebnem sektorju, kjer gredo milijoni v žepe zasebnikom, ki povrhu še ne plačujejo raznih davkov!


O rly?

Koliko jih pa je?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Leko ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Meni je vseeno kaj in kako ampak izplačati NAGRADE in BOŽIČNICE iz pufov je milo rečeno mimo in nelogično... Tega se v 99,99999% v privat sektorju nihče ne gre


Mato.... pa kdaj boš nehal direkt iz tipkovnice srat??? Pišeš na pamet, kako se ti digne... Mislim, dejansko, kar se tiče ekonomije, ekonomike in ekonomske politike nimaš najmanjšega pojma, kar si že nebrojkrat dokazal...
Hella je npr tako v 2021, kot v 2022 izkazovala izgubo... in izplačala božičnico, Gorenje je skozi leta z izgubami izplačevalo božičnico itd... Dej malo zadihaj, preden začneš trosit idiotizme...
Še enkrat... kako v javnem sektorju meriš poslovno uspešnost neke entitete?


FAK! Mora se pa vedno najt par idiotov, ki zaserjejo vsako temo!
Daj poberi se s teme @GregiB in nehaj pisat idiotizmov!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javni sektor - javne place

Oddelek: Loža
465206 (2104) Mato989
»

Božičnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23333151 (13415) Ganon
»

Dodatek k plači za januar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
778887 (3968) BorutO
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018127525 (73887) sbawe64

Več podobnih tem