» »

Slovenija mobilizacija

Slovenija mobilizacija

««
«
1 / 7
»»

mike1 ::

V novicah se že govori, da se nekatere države EU pripravljajo na vojno. Zanima me kakšen scenarij nas čaka v Sloveniji v tem primeru. Če se zgledujemo po Ukrajini lahko pričakujemo mobilizacijo moških od 27 do 60 leta, pri čemer so mlajši izuzeti razen če se javijo prostovoljno. Nikjer pa nisem zasledil, kakšno prioriteto ima recimo nivo izobrazbe/št. otrok itd. A v praksi bo recimo nekdo z magisterijem kasneje poslan na fronto kot nekdo z diplomo? Vem da so to bržkone špekulacije, vendar me vseeno zanima ker res nikjer ne piše kako v sami vojni to izgleda.
Mogoče lahko povejo več tisti, ki so doživeli vojno 91tega.
  • zaklenil: bluefish ()

koyotee ::

Vojno s kom? Vesoljci?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Scaramouche3 ::

Nismo v 30letih niti začeli svoj projekt slovenske vojaške puške, tipa AK ali AR...
Nimamo nobene strategije, se bomo spet šli bojevanja po hosti?
Verjamem da nas noben ne bo branil,saj večje države NATO pakta, če bi recimo samo Slovenijo napadli, bi samo protestne prošnje pisali!
Mladi bi pobegnili, tiktok generacija, ki športa ni vidla, bo naredila kaj?
To bi padlo na GenX.

Kayzon ::

Naj politki poslejo lepo svojo otroke v vojno,mene pa pustijo pri miru.

enemon ::

V duhu enakopravnosti bi lahko vpoklicali tudi ženske.

Sicer pa mi na misel ne pride nositi glavo naprodaj za interese elite. Če bi tako radi vojno, je najbolje, da zavzamejo aktivno vlogo v njej in igračke, s katerimi se tako radi kažejo, uporabijo v realnem boju.

BCSman ::

To bi bil hec, za koga naj bi se šel borit in tvegat življenje, za Kučana?

JanBrezov ::

koyotee je izjavil:

Vojno s kom? Vesoljci?

Če kaj spremljaš vojno v Ukrajini, potem bi vedel, da bi šli v vojno z orki.

Since the beginning of the Russo-Ukrainian War in 2014, Ukrainians have used the term to as a pejorative for Russian forces. During the Russian invasion of Ukraine in 2022, Ukrainians began to massively use the term "orcs" in relation to Russian military personnel and their war crimes. Al Jazeera English and Politico included the term as an example of the "new language of war in Ukraine."

redtech ::

To je sedaj velik spin, da si določena industrija zagotovi državno pomoč in pri ljudstvu poskušajo doseči, da ne protestirajo vmes, ko jim kradejo iz žepa, klika se poskuša obdržati na oblasti.

V Nemčiji sedaj v zadnjih izdihljajih moči zelenih (samo nekaj %), prepovedujejo druge stranke, najprej seveda "ekstremne", da ni odpora, potem bi še druge,...

In od takih obupancev je trenutna politika.

V EU upam, da je večina pri pameti in ne bodo padali na take spine, ki bodo vedno hujši.

V EU mobilizacije ne bi moral izvesti, ker je folku lagodno in bi se uprli. Lahko bi našel drage plačance, jih privlekelel iz Afrike, da bi nekaj privarčeval.

Jaz bi pobegnil med pametnimi - prvimi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

starfotr ::

Očitno se nihče od vas ne spomni seznanitve nabornikov oz. vojaških obveznikov v letu dopolnjenega 18. rojstnega dne. Tam je bilo jasno povedano, da si kanon futer in da te lahko vpokličejo karakoli se njim dvigne. To preneha šele po več desetletjih, mislim da do 60. leta.

Miki N ::

Eh jaz sem bil v SV pa ni nihče omenjal nobenega kanonfutra ipd.

Drugače pa glede na to, da je jasno da se borimo proti Pootinu naredil takle plan: najprej mobiliziraš v prve bojne vrste vse spletne "ukrajince", sploh une z zastavcami v profilih. To ti je preizkušeno zainteresiran kader. Potem mogoče prave ukrajinske izbeglice, samo to so v glavnem mamice, kolikor sem razumel pa znajo biti zapleti. Pri ostalih bi jaz bil previden: možno, da so prikriti rusofili, potem bomo imeli pa še večje sranje, ko bodo prebegnili. Ne bi tudi preveč računal na Profesorje - pa spet mnogi so bežali pred vojnimi grozotami v Maroku, Bangledešu - ni fer, da se jih sili nazaj v vojno vihro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

starfotr ::

Očitno imaš luknje v spominu. Tako kot ima tudi narod pohabljen kolektivni spomin.

Skratka, poglej si naborništvo in zakone ter pravilnike o tem.

Miki N ::

starfotr je izjavil:

Očitno imaš luknje v spominu. Tako kot ima tudi narod pohabljen kolektivni spomin.

Skratka, poglej si naborništvo in zakone ter pravilnike o tem.


A zdaj boš pa že kar ti poveljeval. Imaš sploh čin? Ziher je un "ta srebrn"!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

starfotr ::

Jaz ne bom nič ukazoval. Ko bo čas, te bo vojaška policija pridržala, če se boš kaj preveč upiral in se ne boš zglasil na ustreznem mestu v določenem času.

Miki N ::

Ja glej vse je možno v tej časovnici. Saj nisem rekel da ne. Samo moj plan je še vedno smiseln, ker postavlja kvaliteto kadra pred kvaniteto, ki je v Sloveniji itak borna.

Nekaj mi pa pravi, da bi bila pri nas mobilizacioja kot kakšna čudna epizoda Mikstone bloga.

Saj res... upam da take zaostrene razmere spet ne pripeljejo nazaj Jajota - tokrat s poveljniško čepico, mislim, da nikoli ni opustil teh sanj. 8-O

Nazz ::

https://www.24ur.com/novice/tujina/grad...

Če že debatiramo, naj bo vsaj pametna slo-tech debata. Je lahko radio FM, ali mora bit DAB+ ?

PacificBlue ::

Eh, mislim da je to samo nepotrebno hujskanje.
Nobena stran si ne želi take vojne. Rusija niti ni sposobna direktnega spopada z Natom. Da pa bi uporabili jedrsko orožje, pa mislim da noben ni tako neracionalen, ker s tem zapecatis usodo sebe, naroda pa civilizacije nasploh.

Miki N ::

Nazz je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/tujina/grad...

Če že debatiramo, naj bo vsaj pametna slo-tech debata. Je lahko radio FM, ali mora bit DAB+ ?


Dober point! Si predstavljaš zmedo, če bi ravno ukinili FM ko bi Pootin napadel - ali obratno, da DAB še ne dela dobro (sploh v kleti!!) nakar folk po kleteh panično gleda "not connected" na displeju?

... se mi pa to zdi kot nekakšne politične mainstream sanje - vsi lepo v kleteh, pridni, prestrašeni od "skupne grožnje" sodelujeomo z oblastmi, poslušamo MSM "poročila", alternativnih virov infota ni ... to se vidi da te ideje furajo stari prdci z nostalgijo po 20. stoletju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

OK.d ::

mike1 je izjavil:

V novicah se že govori, da se nekatere države EU pripravljajo na vojno. Zanima me kakšen scenarij nas čaka v Sloveniji v tem primeru. Če se zgledujemo po Ukrajini lahko pričakujemo mobilizacijo moških od 27 do 60 leta, pri čemer so mlajši izuzeti razen če se javijo prostovoljno. Nikjer pa nisem zasledil, kakšno prioriteto ima recimo nivo izobrazbe/št. otrok itd. A v praksi bo recimo nekdo z magisterijem kasneje poslan na fronto kot nekdo z diplomo? Vem da so to bržkone špekulacije, vendar me vseeno zanima ker res nikjer ne piše kako v sami vojni to izgleda.
Mogoče lahko povejo več tisti, ki so doživeli vojno 91tega.

LPOK.d

FireSnake ::

JanBrezov je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vojno s kom? Vesoljci?

Če kaj spremljaš vojno v Ukrajini, potem bi vedel, da bi šli v vojno z orki.

Since the beginning of the Russo-Ukrainian War in 2014, Ukrainians have used the term to as a pejorative for Russian forces. During the Russian invasion of Ukraine in 2022, Ukrainians began to massively use the term "orcs" in relation to Russian military personnel and their war crimes. Al Jazeera English and Politico included the term as an example of the "new language of war in Ukraine."


Aha, z Rusi se bomo borili.
S čem? Veliko železnine, ki smo jo imeli smo poslali v Ukrajino in tiusto so že zdavnaj pretopili, ker je bilo uničeno.
Nadalje: čemu bi mi šli v vojno z njimi? Ker je neumna fajonka tako rekla na TV?

A vam RES ni jasno, da se to objavlja samo zato, da ameri prodajao orožje?
Kapacitete izdelave gredo počasi a vztrajno gor. Ko se ta mašinerija zalaufa se ne ustavi zlahka. Robo je treba prodati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

stara mama ::

mike1 je izjavil:

V novicah se že govori, da se nekatere države EU pripravljajo na vojno. Zanima me kakšen scenarij nas čaka v Sloveniji v tem primeru. Če se zgledujemo po Ukrajini lahko pričakujemo mobilizacijo moških od 27 do 60 leta, pri čemer so mlajši izuzeti razen če se javijo prostovoljno. Nikjer pa nisem zasledil, kakšno prioriteto ima recimo nivo izobrazbe/št. otrok itd. A v praksi bo recimo nekdo z magisterijem kasneje poslan na fronto kot nekdo z diplomo? Vem da so to bržkone špekulacije, vendar me vseeno zanima ker res nikjer ne piše kako v sami vojni to izgleda.
Mogoče lahko povejo več tisti, ki so doživeli vojno 91tega.

V trenutku bi polovica ljubljane šla nazaj dol v Sarajevo, Beograd in nižje.
Nepremičninski problem bi tud naenkrat izginil.

gozdar1 ::

PacificBlue je izjavil:

Eh, mislim da je to samo nepotrebno hujskanje.
Nobena stran si ne želi take vojne. Rusija niti ni sposobna direktnega spopada z Natom. Da pa bi uporabili jedrsko orožje, pa mislim da noben ni tako neracionalen, ker s tem zapecatis usodo sebe, naroda pa civilizacije nasploh.


Danes ne čez 10 let pa kdo ve, sicer pa najslabše kar lahko storimo je da nismo pripravljeni. Že samo to dejansko zmanjšuje možnost vojne.

Sicer pa tisti, ki sanjajo, da njim ki nočejo pa ne bo treba :)). Načeloma v vseh vojnah doslej večina, ni šla tja prostovoljno.

Za tiste, ki sanjajo o nevtralnosti..."bolje rat nego pakt", zakaj jugoslavija takrat ni izbrala nevtralnosti?

kriptobog ::

starfotr je izjavil:

Očitno se nihče od vas ne spomni seznanitve nabornikov oz. vojaških obveznikov v letu dopolnjenega 18. rojstnega dne. Tam je bilo jasno povedano, da si kanon futer in da te lahko vpokličejo karakoli se njim dvigne. To preneha šele po več desetletjih, mislim da do 60. leta.


Ja so povedali. Ko jih jebe. Da bi se boril za tako drzavo kot imamo. Pa tudi ce bi bila dobra. Zakaj se jaz rabim boriti, ce imamo vojsko?

FireSnake ::

Ker je vojska nesposobna?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Miki N ::

Kakorkoli, če mogoče kdo računa na neke politične pike s tem, da bo strašil Boomerje in kao nekaj "mobiliziral" folk na krilih nekega "patriotizma" ... lahko pričakuje velike (politične) ritobole.

Ena velika razlika med danes in Hladno vojno je da... takrat je večino "starega" prebivalstva imelo svoje države za no ... svoje. To mogoče ni toliko očitno pri nas, v eni, recimo, Nemčiji pa je. Pa še marsikje. Za koji koorac se boš šel tepst z nekimi Rusi za neko generično bivalno zono skupaj z raznimi ahmedi in ostalimi - bajdavej: ONI se ne bodo šli. Le zakaj a?

Saj to se recimo pozna povsod na Zahodu, kjer že zelo težko dobiš tradicionalne "bele rasiste" v vojsko - pa so bili to - hočeš nočeš - hrbtenica oboroženih sil in nosili vedno jajca naprodaj saj kolikor toliko kompetentno. Očitno so resno vzeli sporočilo, da "niso prihodnost".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Utk ::

Malo si poglejte zemljevid Evrope. Ukrajina je res huge, ampak cela vzhodna "meja", Finske, Baltika, Poljske, Madžarske, Romunije, je pa še 6x daljša, pa še zmeraj bi morali Rusi pregazit celo Ukrajino, ne samo en delček. Tu neke vojne kot je v Ukrajini, z artelirijo, rovi itd ne more bit. Če si bomo pošiljali rakete gor in dol, tu pa "civilisti" nimamo kaj dost za delat, razen da se skrivamo in morda sestavljamo kakšne rakete.

gozdar1 ::

Najbolj ranljiv del nata, kjer je največja verjetnost, da bo rusiaj poskusila leži med belorusijo in kaliningradom. Za to načeloma ne rabiš pregazit cele ukrajine, dovolj je samo da na hitro zasedeš in potem računaš na omahljivost držav (ki se jih direktno ne tiče...).

asdf_jklc ::

V vojsko? Za koga? Za starcka iz DSO cez luzo, za pravice pritepencev iz juge. Nep, iz te moke nebo kruha. Ko bo prvi ruski tank na meji EU oz bo kazalo, da bo tam, picim cez mejo. Torbo s nujnimi stvarmi vozim v avtu ze od zacetka napada, menjujem hrano ko je blizu poteka roka, gorivo pripravljeno. Iz te moke nebo kruha.

Se pa zadnjeg pol leta pripravljam na selitev izven EU, prvi razgovori ze v teku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

Miki N ::

Realno gledano bo Evropa v 21. stoletju mobilizirala samo še za kakšen džihad v obliki kalifata. Vse ostalo je že ideološko in demografsko zamujeno.

gozdar1 ::

Rusija ima še slabšo demografsko sliko in procentualno več muslimanov, pa je vseeno začela z vojno.

Miki N ::

No super, evo potem se bomo pa tepli muslići med sabo! :))

Half-Saint ::

Tisti, ki mislijo da bomo imeli z rusi vojno, so gledal mal preveč ameriških filmov.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Utk ::

gozdar1 je izjavil:

Najbolj ranljiv del nata, kjer je največja verjetnost, da bo rusiaj poskusila leži med belorusijo in kaliningradom. Za to načeloma ne rabiš pregazit cele ukrajine, dovolj je samo da na hitro zasedeš in potem računaš na omahljivost držav (ki se jih direktno ne tiče...).

Dobro, ampak to bi rešila profesionalna vojska, tu ne bi bilo potrebe po kanon futru mobilizirancev. Če bi treba it v kako tovarno zlagat skupaj rakete, to pa ni panike, bi šel.

kow ::

gozdar1 je izjavil:

Rusija ima še slabšo demografsko sliko in procentualno več muslimanov, pa je vseeno začela z vojno.


Saj v meat grinder posljes muslimane. Muslimani so revnejsi sloj prebivalstva, kar pomeni da so verjetno vecji delez vojske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nejc_nejc ::

kow je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Rusija ima še slabšo demografsko sliko in procentualno več muslimanov, pa je vseeno začela z vojno.


Saj v meat grinder posljes muslimane. Muslimani so revnejsi sloj prebivalstva, kar pomeni da so verjetno vecji delez vojske.


napaka
oni bojo skup stopil

kow ::

V Ukrajini imas Cecene na obeh straneh. Tako, da.. slaba teorija.

Miki N ::

kow je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Rusija ima še slabšo demografsko sliko in procentualno več muslimanov, pa je vseeno začela z vojno.


Saj v meat grinder posljes muslimane.


"Naših" ne. Ok, mogoče bi se pa res splačalo testno mobilizirati en "banlieue" v Franciji, pa da vidimo kako to gre - da smo pripravljeni na morebitne izzive.

TrumpDonald ::

Me veseli da je zeitgeist anti vojni.
Moski naj grejo v vojno, nekje bos v sumi, zato da te bo nek dimitri, ki dela od doma, sprzil preko real time satelitske slike. No thanks.
Kupujte, longajte delnice:
raytheon, nvidia, lockheed martin, gruman thrup ... in tista dva nemska zelezarja ki ze od 1900 topijo jeklo za orozje.

Za kaj in za koga naj se borimo? Za visjo placo stoltenmberga? Za judeokrscanske overlorde? Da ko pridem nazaj in refresham rtvslo stran in bo clanek o migracijah/"obcutljivi" temi zaradi visjih standardov razprave moderiran pred objavo? Jebes to.
Poglejte si veterane s potrganimi okoncinami, pa vseh tistih mrtvih ki sploh niso pokopoani..

BCSman ::

Glede na to, da je narod tako retardiran, da ga ob vsakih volitvah Pop tv naserje z novim murgelskim nastavljencem, bi ga Pop tv lahko tudi zmanipuliral da se gre ponosno borit v vojno. Pa da bo potem svoboda in se bo plesalo in take fore.

kriptobog ::

FireSnake je izjavil:

Ker je vojska nesposobna?


Potem pac ne rinemo v vojno, ce je vojska nesposobna.

teac ::

starfotr je izjavil:

Očitno se nihče od vas ne spomni seznanitve nabornikov oz. vojaških obveznikov v letu dopolnjenega 18. rojstnega dne. Tam je bilo jasno povedano, da si kanon futer in da te lahko vpokličejo karakoli se njim dvigne. To preneha šele po več desetletjih, mislim da do 60. leta.

c3p0 ::

We stand and fight for Fajonka in njeni ukazovalci... NOT.

teac je izjavil:

starfotr je izjavil:

Očitno se nihče od vas ne spomni seznanitve nabornikov oz. vojaških obveznikov v letu dopolnjenega 18. rojstnega dne. Tam je bilo jasno povedano, da si kanon futer in da te lahko vpokličejo karakoli se njim dvigne. To preneha šele po več desetletjih, mislim da do 60. leta.


Te bodo šicnili, če ne boš hotel it?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

kow ::

Za Janeza bi sel v prve vrste? Te prav razumem?

Invictus ::

JanBrezov je izjavil:


Če kaj spremljaš vojno v Ukrajini, potem bi vedel, da bi šli v vojno z orki.

Nekdo živi malo preveč v domišljijskem svetu?

Kdo od današnjih evropskih sončkov je pa sploh še sposoben nositi orožje. Saj niti ne vedo katerega spola so.

Kar se tiče izobrazbe o orožju, je nula. Včasih so v srednjo šolo (še bivša Juga) še prinesli kako puško k obramboslovju al kako se je predmetu že reklo, par let prej so še vsi streljali z M48, tudi punce.

Danes mularija še noža za kruh ne zna uporabljati... In ti bi to poslal na fronto?

Saj se vidijo posledice pošiljnja takega folka na fronto v Ukrajini, masaker prve klase... Uradno 500.000 mrtvih, 30.000 mrtvih na mesec, podatek ukrajinske vlade. Mrtvih moških vsak mesec za eno manjše slovensko mesto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

chucki ::

Zadnji cas da pride Trump, da konca to vojno, ker drugace bi nase slotehovce vpoklical.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

gozdar1 ::

Še v 90ih soob vojaških vajah pobrali civilom terence, eno je jezik vrteti po forumih, drugo je ko te obiščajo fantje s puškami.

kow ::

chucki je izjavil:

Zadnji cas da pride Trump, da konca to vojno, ker drugace bi nase slotehovce vpoklical.


Nisem cisto razumel kako naj bi Trump koncal vojno? Bo napadel Ukrajino?

Blinder ::

PacificBlue je izjavil:

Rusija niti ni sposobna direktnega spopada z Natom.


si radodaren do Rusije. Rusija ni sposobna niti premagat Ukrajine. Imeli so cilj spremenit oblast v Ukrajini, ni jim uspelo, zdaj se borijo za obdržat ozemlja, ki so jih okupirali. Mogoče pridobit še kaj več ozemlja, ampak Ukrajina kot celota jim je izven dosega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Barbarpapa2 ::

Pozdrav


gozdar1 je izjavil:

Še v 90ih soob vojaških vajah pobrali civilom terence, eno je jezik vrteti po forumih, drugo je ko te obiščajo fantje s puškami.



Kdaj in kje se je to zgodilo?

V 90-ih sem sodeloval na eni resnejši vojaški vaji (pet dni terena) na področju Ormoža. Drugih vozil v vojaški rabi, razen vozil Slo vojske, nisem videl...

Me konkreten primer zanima...

Lp

Jože

Telbanc ::

mike1 je izjavil:

V novicah se že govori, da se nekatere države EU pripravljajo na vojno. Zanima me kakšen scenarij nas čaka v Sloveniji v tem primeru. Če se zgledujemo po Ukrajini lahko pričakujemo mobilizacijo moških od 27 do 60 leta, pri čemer so mlajši izuzeti razen če se javijo prostovoljno. Nikjer pa nisem zasledil, kakšno prioriteto ima recimo nivo izobrazbe/št. otrok itd. A v praksi bo recimo nekdo z magisterijem kasneje poslan na fronto kot nekdo z diplomo? Vem da so to bržkone špekulacije, vendar me vseeno zanima ker res nikjer ne piše kako v sami vojni to izgleda.
Mogoče lahko povejo več tisti, ki so doživeli vojno 91tega.


Blo je včasih od 18 do 55. TO je bla 110.000 moških. Ki so znali streljat. Se je pokazalo med vojno. Najprej na fronto pošljejo une z družboslovnim magisterijem. To so neuradne inf.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kriptobog ::

gozdar1 je izjavil:

Še v 90ih soob vojaških vajah pobrali civilom terence, eno je jezik vrteti po forumih, drugo je ko te obiščajo fantje s puškami.


Ja naj me pa obiscejo, kaj pa bodo naredili? Lahko se spustimo v strelski spopad :)) Prvo bodo itak morali mimo varnostnika, potem pa preko ograje. Bodo plezali?
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vsiljevanje vojne (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
523359 (2512) bluefish

NATO razpravlja o velikem povečanju izdatkov za obrambo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29723917 (18469) D3m

Vojaška premoč na nebu-teoretični primer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21828743 (24956) fikus_
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17823443 (15138) Mr.B

Več podobnih tem