» »

Kaj je narobe s tem video posnetkom?

Kaj je narobe s tem video posnetkom?

mahoni ::

Oznacil ga je kot cinematic, ampak tole je dalec od cinematic.



Kaj je vzrok za ta jittering? So to njegove nastavitve pri snemanju? Hardware problem? Slednje dvomim. Pomoje je tle fora ali ker je pretvorjeno v full hd, a kao snemano v 4k.

Ko gledam filmmakerje, govorijo naj se snema v 24fps, ampak vecina jih useka 60fps in pici misko. Malo sem zmeden. 60fps razumem da gres snemati, ko ves, da bos doticni posnetek upocasnil, zakaj bi se uporabil 60fps?

Rad bi res vedel, kaj je tle fora. Mogoce je tu kdo, ki se ukvarja z video obdelavo in snemanjem, pa malo obrazlozi.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

DamijanD ::

pomoje je to 24fps, ampak ker na iphonu ne moreš nastaviti zaslonke ali pa spredaj dati kakšnega ustreznega ND filtra, je verjetno čas osvetlitve posameznega frame-a prekratek (namesto idealnih 1/50s za 24fps)...

Mavrik ::

Men zgleda da je neki zafukal pri konverziji FPS. Bi znalo biti da je posnel pri 24fps in potem brez ustreznih filtrov skonvertiral na 30fps/60fps, kar prinese tale judder.

Ali pa je snemal v nastavitvah kjer kamera ne dohaja nastavljenega FPS.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

mahoni ::

Pise kao, da je posneto z Video Resolution : 4K 60fps...

@Damijan
Moram sprobat FilmicPro, ce se da vse stimat.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

TheBlueOne ::

Naceloma nobena konverzija ne bi smela zadev poslabsati. Ampak si mislim, da je v tem problem. Ali pa procesiranje v softwaru za obdelovanje.

acookook ::

Daj za foro probaj še v Davinci resolvu 17, da lahko software error izločiš. Če je to res, bo vsaj editink 4k šel bp:
The free version of DaVinci Resolve does have some limitations, although a lot of these may not be important for those just starting out or even the more advanced user. Some key limitations are that the free version doesn't offer HDR support or timelines with a resolution greater than UHD 4K
.

TheBlueOne ::

Zna biti tudi kaksna nekompatibilnost pri YT postprocesiranju, ce slucajno vse dala OK preden se uploada.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Na YT je največja ločljivost FHD @ ?? FPS. Skratka, neustrezna pretvorba.

acookook ::

Največja ločljivost na YT ni 1080p, bo kar 4K
.

m0LN4r ::

To je krneki. FPS tu dosti nima veze, ker je zatikanje neenakomerno razporejeno.
Lahko mas tudi 20fps z enakomernimi frametimes in frame blending, bo se vedno bolj tekoce, kot 23fps ko se na random zatika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

acookook je izjavil:

Največja ločljivost na YT ni 1080p, bo kar 4K
Ma najvecja je 8K, ampak menim, da je mislil zgornji posnetek, kar drzi.
Jaz tudi ne morem izbrati pri predvajanju vec kot 1080p mi pri _tem_ posnetku ne ponudi.

Jaz se nikoli nisem imel nobenega zatikanja, pa sem ze nalozil ogromno 4K materiala, 30fps, 60fps, z ali brez hdr.

Taksen judder sem jaz opazil pri Huawei telefonih pri 4K, ampak 90% folka tega itak ne vidi. Razlog je lahko, da HW encoder ne dohaja, ce je veliko dinamike in barv v posnetku ali pa pisanje na interni spomnim nekje prepocasen.

Recimo lahko se ti to tudi na spominski kartici zgodi, ko snemas in je neka poceni spominska. Sam videl, do 64GB napolnjena kartica, no problem (gopro), do 64gb naprej pa so posnetki na spominski imeli tak cuden judder, stutter na vsake 2 sekundi, kot neke vrste lagging.

Anyway, ta posnetek OP zgoraj, je crap. To steka, kot 8K posnetek na prvi verziji S20 telefonov.

Em ja:
Edited on Videoshow Mobile app


Se mi zdi, da bo kr tu problem. CE ZE mora, naj proba z Adobe Rush in ce se bo se vedno zatikalo, pa naj to naredi na proper PCju al pa vrze Iphone v smeti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mahoni ::

To ni moj posnetek. Jaz sem na youtube iskal pac posnetke kao cinematic, ker sem sedaj vzel iPhone 12 Pro Max, ker me je moj Xiaomi Mi 10 Ultra izdal (sem ze pisal v drugi temi) in sem tudi opazil to stekanje.

Jaz sedaj odkar sem zacel z ucenjem snemanja, opazam take motece stvari. Recimo poslal sem tale posnetek prijatelju, ki pravi, da se mu ne zdi, da kaj steka. Meni je tole totalni crap in niti slucajno cinematic.

Dvomim, da je tu iPhone problem, ker sem ze videl n-posnetkov z iPhone, ki so bili top od topa.

Recimo tale -
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

msjr ::

mahoni je izjavil:

TDvomim, da je tu iPhone problem, ker sem ze videl n-posnetkov z iPhone, ki so bili top od topa

Če odpreš full comment originalnega videa piše: Edited on Videoshow Mobile app

To je po moje problem, slabe nastavitve v app-u, pretiravanje z image stabilization, sw efekti in pa enostavno za k... app.

mahoni ::

msjr je izjavil:

mahoni je izjavil:

TDvomim, da je tu iPhone problem, ker sem ze videl n-posnetkov z iPhone, ki so bili top od topa

Če odpreš full comment originalnega videa piše: Edited on Videoshow Mobile app

To je po moje problem, slabe nastavitve v app-u, pretiravanje z image stabilization, sw efekti in pa enostavno za k... app.

Ja, to bo potem.

Samo ce je to problem, potem imam tudi sam lahko ta problem. Urejam v Filmori in tudi nisem ravno happy s posnetki.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

XS!D3 ::

Odvisno je tudi na čem gledaš in kako si navajen. Mene osebno na vseh teh low-fps posnetkih moti štekanje, sploh na kakšnem OLEDu, ki ima praktičen instanten odzivni čas in posamezen frame (brez dodatne interpolacije) dolgo časa "miruje". Drugim je pa to super "cinematic" experience. Jaz za osebne potrebe vse, kar se le da, snemam v 50/60fps.

vnetidebater ::

mahoni je izjavil:

Oznacil ga je kot cinematic, ampak tole je dalec od cinematic.




omg kak gnusen jitter.
To je tip nekaj zajebal pri procesiranju videa. Pomojem je malenkost upočasnil video in dobil refresh rate ki ni kompatibilen s 30 fps. Jasno je videt da mu vsake toliko video preskoči nekaj frejmov, najbrž ker je processing želel alignati čas v videu z realnim časom.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Mja ni vsak software enako dober. Pa ne pozabiti, da manjsi kot je ekran manj opazno je.
Jaz sem to gledal na 12" prejle, zdaj ce pogledam na TV je se bolj grozno, ker preskoki niso vec v milimetrih ampak centimetrih xD

Ce ze hoces upocasnjevat s telefonom, posnami z 60fps in lahko mirne duse upocasnis, ce je potreba do 30fps. Pa pri zoominh, paning, scwenking ciiiiimbolj pocasi posnet. Pospesit ni problem, ampak pri upocasnjevanju rado zmanjka frejmov.

Polek frejmov pa se to tudi lahko zgodi, sicer redkeje, ampak se lahko, ce je bitrate prenizek in je software tako butast, da naredi en lep frejm in tega podvoji, ker je keyframe skoraj enak namesto, ker lovi med kvaliteto in frameratom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mahoni ::

Eno vprasanje. Ce grem snemat nekaj z 60fps, potem drug posnetek naredim(ponavadi ultra wide) z max 30fps. Kako se potem shrani celoten timeline? V 30fps najbrz?

Vidim, da bom moral popolnoma na vseh podrocjih videografije se globoko poglobit. Oko ze imam, tehnike poznam, ampak na koncu videoprodukcija me lahko zj...
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

m0LN4r ::

Kako se potem shrani celoten timeline? V 30fps najbrz?
Tak kak mas nastavljeno. Sequence ali Timeline se samodejno nastavi na neko privzeto vrednost ali na vrednost prvega posnetka, ki ga potegnes na timeline, ampak v to lahko naknadno spremenis timeline ali pa pac pri exportu definiras parametre.
Zdaj kok fleksibilen si na aplikaciji s telefonom, nevem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nejcek74 ::

mahoni je izjavil:

Recimo tale -

Meni je tale posnetek na monitorju kar tezko gledat, za razliko od onega zgoraj vsaj ni jitteringa, ampak kadriranje je obupno:
- prekratki in prehitri prehodi med kadri
- čudno odrezani kadri, v stilu glava preblizu zgornjega roba slike, zoom na detajle motorja, zraven pa se pol obraza, to je verjetno posledica neke zelo agresivne stabilizacije?
- ko ga zaziba, gre glava mal iz kadra pa spet nazaj

Pa ultra wide posnetki so res slabe kvalitete, a to je nazaj porezal? Ni mi cisto jasno, samo zgleda ko jpg iz digitalca iz leta 2003.

sicer me motita se dve stvari, ampak ok, to ne spada k kvaliteti posnetka:
- tip vozi kot motoričen debil: navijanje in spuscanje gasa na ravnini, pol ga pospesek potisne dol, pa spet zaniha gor
- khm, "zgodba"?

m0LN4r ::

Glih to je fora, ker je promo za iphone in navadne ljudi, mora tudi video zgledati malo amatersko. To je namensko tako narjeno, da ne izpade "impossible" prevec. Da nebo kdo potem, ko kupi iphone mislil, da lahko znjim dela holidwood reklame.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vnetidebater ::

mahoni je izjavil:

Eno vprasanje. Ce grem snemat nekaj z 60fps, potem drug posnetek naredim(ponavadi ultra wide) z max 30fps. Kako se potem shrani celoten timeline? V 30fps najbrz?

Vidim, da bom moral popolnoma na vseh podrocjih videografije se globoko poglobit. Oko ze imam, tehnike poznam, ampak na koncu videoprodukcija me lahko zj...


pretvarjanje FPS ki so lepo deljivi med sabo je trivialno. 30 fps v 60 fps gre brez težav. 60 fps v 30 fps gre brez težav.

Pretvarjanje 24 fps v 30 fps je pa že lahko zelo grdo, sploh če imaš "počasne, gladke cinematske posnetke". Če imaš neke hitre športne premike pa načeloma gledalec spregleda jitter.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

A tale tip komplicira ali pa bom res moral se gledati na brzino paninga?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

m0LN4r ::

Ja sej to sem ti zgoraj napisal.
Ce bos z 30fps bezal z kamero naokoli, kak bo to zgledalo ko upocasnis?

Premikas se iz kadra A v kader B, pocasneje kot se premikas, daljsi bo posnetek, vec bo frejmov na razdalji A do B.

To so osnove.

Staticen kader lahko upocasnih s pocasnejsim premikanjem kamere, dinamicen kader pa samo z vec fps.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mahoni ::

Vem da si napisal, ampak moras razumeti, da sem s to tematiko zacel sele pred kratkim. Sedaj gledam youtube tutoriale, sprasujem, testiram. Pac rabim nekaj casa, da vse zakapiram.

Se dobro, da mam fotografijo za seboj, ce ne bi se ukvarjal se s temi osnovami, pol bi sele bilo hudo.

Na Auto ne zelim vec posneti nobenega posnetka.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

bbobst ::

Ali mi poveste,kaj je to judder?
Ali je to,ko zgleda kot da vmes manjkajo frameji, kot da preskakuje ?

m0LN4r ::

@mahoni
Samo ne prevec vsega naenkrat. Postopoma, sistematicno.

@bbobst
Recimo, ampak ne preskakuje v smislu, da slike manjkajo, ampak doloceni frejmi se zadrzujejo dlje kot drugi. Recimo 33,3-33,3-33,3-33,3-55-55-10,1ms, lahko pa, da pri encodingu se je en frejm podvojil teoreticno imas dva identicna 2x33ms, tretji, cetrti pa manjka.
Kaj tocno je razlog, bi ugotovil, ce bi prenesel video in sel frame by frame pogledat kaj se dogaja in primerjal z orginal source materialom.
Ampak na telefonih je source ogromnokrat lahko zjeban, celo pa automatic s digitalno stabilizacijo, ker poskusa telefon kompenzirati nekje zravn ga pa se autofokus jebe v glavo.

Ko sem se testiral, je bilo se par let nazaj warp stabiliser + posnetek brez stabilizacije, na koncu boljse, kot built in stabilizacija od telefona, ker v warpu imas nebroj moznosti, ampak to se vec ne dela, ker je casovno potratno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mahoni ::

Kaj si mislite o tem posnetku?


Moje oci ga vidijo kot malce choppy. Ocitno 24fps na iPhone ni kot pri pravih kamerah.

Testiral sem prejle na svojmu iPhone in lahko potrdim, da je pri 24fps cisto prevec zatikanja, ceprav sem snemal pocasi in z 1/48 shutter speed v FilmicPro.

Iz tega sem zakljucil, da ce zelim dobre posnetke, pride v upostev samo 60fps.

Ali pa tale isti problem -
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

m0LN4r ::

Ja 24p je res drek, 30fps opcije nimas?
Malo je sicer tudi odvisno od kadra, zgoraj je zelo opazno ker so navpicni stebri, linije ki se hitro premikajo.

Ampak tisti, ki so vajeni 24p so pac vajeni, pa razni TVji imajo razlicne smooth motion software, ki to mal izboljsa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mahoni ::

Ne ne, imam vse opcije snemanja, ampak toliko je teh tutorialov na internetu, pa vsi forsirajo kao 24fps...pa vsi cinematic look.

Bom za hec probal se na stojalu, pa res slow panning, da vidim kako bo stanje.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

m0LN4r ::

Nihce ne forsira 24p, vajen si filmov, ampak to ima bolj malo veze z obracanjem telefona na stojalu. Bo treba vec stojalo premikat, pa bo bistveno manj "choppy"



Poisci si za test en kader, recimo tovornjak avtobus. Enkrat posnami scwenk iz leve proti desni, da si na mestu in obracas kamero, drugic pa ne obracaj kamere, ampak se premikaj s kamero vred iz leve proti desni.

Pa primerjaj kateri bo manj choppy. Aja pa ful pomaga tole, da se odvadis obracanja kamere:


Lahko pa se probas primerjat kaj je boljse ce telefon obracas okoli svoje osi, ga imas ob telesu, ali pa iztegnes roke in so tvoje roke takorekoc teleskop in obracas telefon okoli osi svojega telesa z iztegnjenimi rokami.
https://www.amazon.de/DJI-Stabilisator-...

Pac eno je 24fps, drugo pa tehnika snemanja tudi.



https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google predstavil telefona Pixel 2 in Pixel 2 XL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9427950 (11500) poweroff
»

FPS osnove (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
819731 (7819) kratos
»

The Hobbit (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
28576145 (54179) Alamar
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028178 (24644) m0LN4r
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7918501 (16658) Tarzan

Več podobnih tem