» »

The Hobbit

The Hobbit

««
6 / 6
»
»»

MrStein ::

HFR je bolj tekoča slika.
Če imaš PC, si to vsaj tisočkrat videl.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

Če bi imel izbiro, bi vse filme gledal samo še v HFR. Upam, da se industrija skulira čim prej in začne snemat z višjim frameratom.

MrStein ::

72 FPS z 1:1 projekcijo! :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ahac ::

PARTyZAN je izjavil:

Če bi imel izbiro, bi vse filme gledal samo še v HFR. Upam, da se industrija skulira čim prej in začne snemat z višjim frameratom.

Ja, več bi blo HFR filmov, prej bi se ljudje navadil in potem bi jim starejši zgledal čudno.
Ampak... nekateri so tud še vedno zagovarjal neme filme, ko so prišli prvi z zvokom. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

HFR je bolj tekoča slika.
Če imaš PC, si to vsaj tisočkrat videl.



Jaz sm gledal hobita brez HRF-a pa se zato slika ni nič zatikala!

Snackbarru ::

Jaz sem račune na roke pisal in ne na računalnik, la niso bili zaradi tega nič manj napisani!!11

Lonsarg ::

Ni to isto kot pri PC igrah! Tam so neglede na število sličic vse ostre in imaš pri premajhnem številu zatikanje in/ali matranje sestavljanja dogajanja v možganih. Medtem ko pri filmih so pri 24FPS slike precej razmazane, torej ne da ni tekoče, ampak ni ostro! 48FPS v bistvu pomeni samo bolj ČISTO sliko, vse drugo kar slišiš od koga je zgolj posledica spremembe algoritma v možganih za procesirat dogajanje. Zaradi te spremembe lahko začasno doživiš to 48FPS sliko na kak čuden način, recimo jaz sem prvih 10-15 minut mislil, da gledam hitri posnetek!

Vglavnem, ko se možgani navadijo(pri enih je to zgolj par sekund) ostane samo še čistejša slika(pri premikajoči sliki, pri počasni sliki ni sprememb) in ni razloga, da bi gledal še kdaj 24FPS.

Aar2rk ::

Ok, vidim, da ste večinoma zadovoljni, itak bo treba probat kmalu.

MrStein ::

Lonsarg je izjavil:

Ni to isto kot pri PC igrah!Tam so neglede na število sličic vse ostre in imaš pri premajhnem številu zatikanje in/ali matranje sestavljanja dogajanja v možganih.

Motion blur?
Pa če ima film "preostro" sliko, se tam čist enako možgani "matrajo".

Za "razumeti" _je_ identično.
Daj isto sceno na PC v 60 FPS in 30 FPS.
Razlika med 48 FPS filmom in 24 FPS filmom je točno taka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Phantomeye ::

Aar2rk je izjavil:

sheeshkar, Phantomeye, SuperVeloce, po pogledanih prvih dveh delih se zelo strinjam z vašimi posti glede zgodbe, hollywooda,...
Zdaj pa še vprašanje, kako je gledati 48fps? Ker me kar resno skrbi in cincam, na katero predstavo iti. HFR in 3D vidim da sta itak neločjiva. Se pravi navaden 2D 24fps ali vsa tehnika na kupu, pa čeprav zgleda kot nova televizija z vklopljenimi vsemi (nepotrebnimi) funkcijami?

In zdaj ko sem omenil tehniko, a kdo ve, ali imajo v katerem Slo Cineplexxu Dolby Atmos? Avstrijci vidim, da so ga že namontirali nekje, za Slovenijo pa Google ne ponuja zadetkov.


Tako ti bom rekel, mogoče ti ne bo všeč. Vse se ti bo zdelo prehitro, ampak se navadiš. Vendar en film ni dovolj, da se navadiš na 48 fpsjev za naslednjič...

Je pa še en problem. Glede na to, da je slika čista, so čisti tudi detajli, in se hitro ujameš pri tem, da v resnici ne spremljaš toliko interakcije med liki, ampak strmiš v okoliš, zato ker ti je vse novo. Recimo, če gledaš film v 24 fps, se ne osredotočaš toliko na ostalo.

Tako, da če ti je v interesu izključno hobbit, pojdi gledat 2D, če bi se rad slinil nad detajli, izberi hfr.

(rant: v cineplexx imajo po novem 'nova' 3D očala, ki so enake velikosti kot očala z debelimi okvirji in je precej moteče na trenutke).

Zgodovina sprememb…

Onlyx ::

48 fps ftw. Se bodo pač morali scenografi in kostumografi še toliko bolj potrudit, ker sedaj opaziš res vse malenkosti. Na trenutke se mi je sicer zdelo, kot da gledaš igro na odru, sploh, če je bilo več igralcev na kupu, vendar se hitro navadiš.
So se mi zdle pa zato CGI scene scene v 3D in 48 fps tehniki fenomenalne. Pravi balzam za oči, vsaj zame.
Škoda, da se omenjena tehnika ni uporabila tudi pri Avatarju. Upam, da bo 2ka snemana v 4K 3D pri 120 fpsjih :)

bambam20 ::

Jebemti. Zdaj ga bom šel pa gledat še enkrat v HFR-fu, da vidim to famozno razliko.

chucki ::

Teh 48fps je v 4K resoluciji, govorim za cineplexx...?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Onlyx ::

bambam20 je izjavil:

Jebemti. Zdaj ga bom šel pa gledat še enkrat v HFR-fu, da vidim to famozno razliko.


Meni je bilo po ogledu 3. dela Hobbita žal, da sem 2. del gledal v 2D 24 fps formatu.

Nikec3 ::

bambam20 je izjavil:

MrStein je izjavil:

HFR je bolj tekoča slika.
Če imaš PC, si to vsaj tisočkrat videl.



Jaz sm gledal hobita brez HRF-a pa se zato slika ni nič zatikala!

V bistvu se je, samo si zelo nekritičen (ali slep). Jaz sem recimo gledal Gravity v 3D, pa ni bil gledljiv, ker je veliko na delu gibljiva kamera in se navadni FPS-ji še toliko bolj poznajo. HFR bi bil ideal za Gravity. Res ne vem, kaj industrija čaka. Kaj je danes tehnološki problem snemati z več slikicami na sekundo? Tudi ne vem kaj nekatere moti, jaz sem od prvega kadra naprej vedel, da hočem vsak film gledati v HFR.

Film je drugače tak-tak, bolj kot ne ni nič zgodbe, tako da akcijo rešuje HFR.

Meni je bilo po ogledu 3. dela Hobbita žal, da sem 2. del gledal v 2D 24 fps formatu.

Lahko ti je. Scena vožnje po reki in HFR je zmagovalna kombinacija.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

bambam20 ::

Onlyx je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Jebemti. Zdaj ga bom šel pa gledat še enkrat v HFR-fu, da vidim to famozno razliko.


Meni je bilo po ogledu 3. dela Hobbita žal, da sem 2. del gledal v 2D 24 fps formatu.


Ma , sploh ne vem, če je imel Cineplexx lani že HRF format?

Nikec3 ::

bambam20 je izjavil:

Onlyx je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Jebemti. Zdaj ga bom šel pa gledat še enkrat v HFR-fu, da vidim to famozno razliko.


Meni je bilo po ogledu 3. dela Hobbita žal, da sem 2. del gledal v 2D 24 fps formatu.


Ma , sploh ne vem, če je imel Cineplexx lani že HRF format?

V Mariboru ga je zagotovo imel.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

PARTyZAN ::

Vsi Cineplexxi, ki zdaj podpirajo HFR so ga tudi lani. Pri produkciji ni nekih večjih razlik, ko se snema z večimi sličicami, nekaj več luči se rabi. Kamere s katerimi snemajo pa praktično vse zmorejo čez 100FPS pri 4k ločljivosti.

Lonsarg ::

No no, HFR je fajn, ni pa razlika tako velika, da bi jaz šel dvakrat gledat isti film... Razen LOTRA, tisto pa je film za 5krat pogledat(vse dele) hehe.

bambam20 ::

Lonsarg je izjavil:

No no, HFR je fajn, ni pa razlika tako velika, da bi jaz šel dvakrat gledat isti film... Razen LOTRA, tisto pa je film za 5krat pogledat(vse dele) hehe.



Ampak to mi je zdaj edina možnost, ker potem vprašanje kdaj bo spet naslednji film v HFR-ju.

Riff ::

Hobit: bitka petih vojsk, meni je bil dober zaklujuček te triologije

D3m ::

Čakam extended edition.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

D3m je izjavil:

Čakam extended edition.


ja tud to bo še zanimivo

oo7 ::

Sem pogledal Hobbit The Batlle of the five Armies in mi je dober film.


Edino nekaj mi ni čisto jasno. Ali sta Legolas in Elrond(agent smith Matrica) ista rasa ali pa iz istega kraljestva?

Viktor33 ::

Elrond je pol vilin, Legolas pa je vilin (elf). Elrond je v bistvu "mešanec" med človekom in vilinom, imel je tudi brata ki se je "odločil" da bo človek in umrljiv, Elrond pa se je "odločil" da bo vilin. Pravtako je elrond zahodni vilin, Legolas pa pripada gozdnim vilinom. :) Drugače pa ja no, oba sta elfa :)

Zvezdica27 ::

Elrond si je izbral biti elf... ker je sin nekoga, ki je naredil totalno pizdarijo in rešil sceno pred xxx leti. In sinovoma bogovi omogočili izbiro. ampak to je že štorija celotne njegove mitologije.

Zato ga vsi tako spoštujejo

Za potrebe hobita in nepoznavalcev, bo dovolj, če rečemo, da je elf.

zz

opeter ::

Elf je po slovensko kaj? Motorno olje?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

StandAgainst ::

elf (elve) = vilin

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

mislim, da je po slovensko škrat. Elf namreč.

Ali so dwarves škratje... in ne pački... neka fora je glede škrat, palček in vilinec, ker so imeli v slovanski mitologiji nekaj drugače.
Ker pa nisem ekspert pa ne bom trdil, je pa v opombah LOTR v SLO jeziku to opisano.

zz

opeter ::

Hvala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Smrekar1 ::

Zvezdica27 je izjavil:

mislim, da je po slovensko škrat. Elf namreč.

Ali so dwarves škratje... in ne pački... neka fora je glede škrat, palček in vilinec, ker so imeli v slovanski mitologiji nekaj drugače.
Ker pa nisem ekspert pa ne bom trdil, je pa v opombah LOTR v SLO jeziku to opisano.

zz


Kaj je pa potem gnome?

Jazst običajno prevajam tako:
dwarf = palček
gnome = škrat

Seveda pa moramo vzeti v zakup, da je Tolkienova mitologija precej drugačna od tradicionalne. V klasični mitologiji bi bil elf bolj dobra vila kot kaj drugega :)

MasterTade ::

Zadnji del trilogije sem gledal včeraj..In vtisi? Film ni enak 1/2 knjige, veliko stvari so spremenili,dodali, tudi konec. Nekako so iz zgodbe naredili celo dramo v tem tretjem delu..Sicer mi je pa všeč kako so prikazali vzrok zakaj jih je Gandalf pred gozdom zapustu ker tega v knjigi ni.

Zvezdica27 ::

lp,

glede prevoda: sem videl na TV zadnjič, neki je bilo elf in je bilo podnaslovljeno škrat.

SSKJ:
škr?t škráta m, im. mn. tudi škrátje (a? á) 1. v pravljicah zelo majhnemu moškemu podobno bradato bitje, navadno nagajivo: škrat je živel v votlem drevesu; poreden škrat; zgodbe o škratih; bila je nagajiva kot škrat / gorski, gozdni škrat; dežela škratov 2. kip ali podoba, ki to bitje predstavlja: škrata bom postavil zraven gredice z vrtnicami / vrtni škrat 3. ekspr. zelo majhen človek: proti meni je pravi škrat 4. ekspr. poreden, neugnan otrok: pri hiši ni več miru, odkar imamo tega škrata 5. evfem. hudič: menda mu pomaga sam škrat / kot kletvica o ti škrat ti ? šalj. v zadnji številki nam je ponagajal tiskarski škrat je tiskarska napaka, so tiskarske napake ?

pálček 1 -čka m (a?) 1. v pravljicah zelo majhnemu moškemu podobno bradato bitje: začaran je bil v palčka; sedem palčkov; palček krojaček 2. kip ali podoba, ki tega predstavlja: kupiti palčka / vrtni palčki 3. ekspr. zelo majhen človek: proti meni je on palček ? zool. zelo majhna ptica pevka z rjavkastim kratkim repom, Troglodytes troglodytes ?

vilinca v SSKJ ni.

Dejansko slovani nimamo mitoloških ustreznikov anglo-saksonski kulturi. Dwarf je lahko škrat ali palček očitno. Elf pa je neprevedljivo...

lej, v opombah LOTR je to točno rszloženo, a se mi ne da...

Film ima bolj malo veze s knjigo, je pač prilagojen svetu LOTR ... in če mene vprašate dosti bedno narejen. Prva dva dela filma sta bila OK, tale je pa precej slab.

zz

Alamar ::

Smrekar1 je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

mislim, da je po slovensko škrat. Elf namreč.

Ali so dwarves škratje... in ne pački... neka fora je glede škrat, palček in vilinec, ker so imeli v slovanski mitologiji nekaj drugače.
Ker pa nisem ekspert pa ne bom trdil, je pa v opombah LOTR v SLO jeziku to opisano.

zz


Kaj je pa potem gnome?

Jazst običajno prevajam tako:
dwarf = palček
gnome = škrat

Seveda pa moramo vzeti v zakup, da je Tolkienova mitologija precej drugačna od tradicionalne. V klasični mitologiji bi bil elf bolj dobra vila kot kaj drugega :)

David El Gnomo - palček David;)

mailer ::

Je ta trilogija z zadnjim delom zaključena ali lahko pričakujemo še kaj? Bo obstajala (ali obstaja že) tudi podaljšana različica?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Alamar ::

Bo podaljsana razlicica za cirka pol ure enkrat poleti.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20250711 (34880) Jerry000
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028177 (24643) m0LN4r
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7918500 (16657) Tarzan
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376903 (4909) Tear_DR0P

Več podobnih tem