» »

FPS osnove

FPS osnove

«
1
2

Konlov ::

Koliko fps pa je sploh optimalno in kaj se v igri zgodi, če je vrednost nižja. V Assetto corsa imam okoli 80. Kaj bi bilo, če bi bilo 50 npr?

ahac ::

Primerjaj 30fps z 60fps:
http://30vs60.com/

Glede tega, kaj je optimalno... je pa odvisno koga vprašaš. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Seljak ::

Več kot je v igri FPS-ja bolj igra deluje tekoče,torej manj kot ga je bolj igra blokira. Malce si tukaj poglej in delaj primerjave https://frames-per-second.appspot.com/.

Jerry000 ::

Če pa vi vidite razliko med 30 in 60 sm pa jaz podmornica ali kamen

DOOM_er ::

med 30 in 60 je razlika za povprečnega igralca opazna. Med 60 in 120 pa pač ne
Robots will steal your job. But that's OK

Snackbarru ::

Človeško oko ne vidi več kot 24 fps (zato tudi filme predvajajo pri tej hitrosti).
Vse kar je več je potrata grafičnega procesorja in CPU.
Jaz osebno uživam pri silky smooth 12 FPS.

Lep pozdrav.

Jerry000 ::

Sm povprečni igralec in žal ne vidim razlike

Tr0n ::

Snackbarru je izjavil:

Človeško oko ne vidi več kot 24 fps (zato tudi filme predvajajo pri tej hitrosti).
Vse kar je več je potrata grafičnega procesorja in CPU.
Jaz osebno uživam pri silky smooth 12 FPS.

Lep pozdrav.

;((

Ta mit pa bi ze lahko pocasi izkoreninili. Se ze malce vlece.

http://www.100fps.com/how_many_frames_c...

m0LN4r ::

https://frames-per-second.appspot.com/

Tle spodaj klikni "A few presets to try out":
15 vs. 25 vs. 48 vs. 60 frames per second

Jaz vidim razliko med čisto vsakim. Delno pripomore tudi, da gledam že nekaj časa filme v fake 60hz z svp managerjem.
Neboš verjel, ampak čisto za vsako ko zalaufam film v 23-24-25-29fps, to takoj opazim in vklopim SVP, ker zame je postalo negledljivo.

No sej na barvo in zvok, ter preskok iz Charly champlin filmov je tudi bil šok za nekatere in so rabili dolgo. Nič nenavadnega.

PS:
60hz pride do izraza predvsem pri premikajočih se ozadjih in dinamičnih kadrih.
Za naprimer POROČILA (kjer je vse statično okoli voditelja oddaje) in je vseeno al je 20 al 60. Medtem, ko gledanje dirke F1 ali nogometa ali kaki drugi šport z 60hz je pa naravnost fenomenalno predvsem pa ko kamera v formuli prekopi v dash-cam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

aerox45 ::

Odvisno kaj igraš, pri singleplayerju ni toliko problema če igraš z 30fps, če pa igraš multiplayer pa po možnosti še kakšne streljačine boš pa takoj opazil razliko.

Tr0n ::

Nima veze izkljucno z frejmi. Oko ne deluje na principu frejmov. :)

Boone ::

Snackbarru je izjavil:

Človeško oko ne vidi več kot 24 fps (zato tudi filme predvajajo pri tej hitrosti).
Vse kar je več je potrata grafičnega procesorja in CPU.
Jaz osebno uživam pri silky smooth 12 FPS.

Lep pozdrav.


Zelo hitro boš opazil razliko v recimo fiziki, če se preračuna samo 24 krat na sekundo ali pa 60 krat.

blackbfm ::

Človeško oko ne vidi več kot 24 fps (zato tudi filme predvajajo pri tej hitrosti).


to je bolj neka spodnja meja, zgodovinsko gledano so filmi posneti s tako hitrostjo ker kot prvo rabiš manj svetlobe in kot drugo manj samega fizičnega medija

60 fps je tist nek sweet spot, da je stvar res tekoča

Senitel ::

Tr0n je izjavil:

Nima veze izkljucno z frejmi. Oko ne deluje na principu frejmov. :)

+100! :)

Jerry000 ::

Tr0n je izjavil:

Snackbarru je izjavil:

Človeško oko ne vidi več kot 24 fps (zato tudi filme predvajajo pri tej hitrosti).
Vse kar je več je potrata grafičnega procesorja in CPU.
Jaz osebno uživam pri silky smooth 12 FPS.

Lep pozdrav.

;((

Ta mit pa bi ze lahko pocasi izkoreninili. Se ze malce vlece.

http://www.100fps.com/how_many_frames_c...


Mit drži ker jaz ne opazim razlike med 30 in 60...oboje deluje smooth. Mate vi vsi 2x sokoljevo oko? :D

Glugy ::

"Disclaimer: Some computer system may not be able to run these two videos properly. Make sure you close any background programs running a lot of memory and view this on a desktop to avoid fps drop, stuttering and other issues.
Usually if you can't tell a difference you're either not looking close enough or your system is too slow!"

PredatorX ::

Snackbarru je izjavil:

Človeško oko ne vidi več kot 24 fps (zato tudi filme predvajajo pri tej hitrosti).
Vse kar je več je potrata grafičnega procesorja in CPU.
Jaz osebno uživam pri silky smooth 12 FPS.

Lep pozdrav.


Si slučajno slep?
Your "eye can detect much more than 12,24,30,60 or 120 FPS..."

Zdej kaj je pa optimalno... nekak za 60Hz monitor je optimalno 60. Za dirkaške igre boš rabil samo 30FPS in boš več kot zadovoljen, čeprav se opazi razliko.
Za FPS igre pa vsi priporočajo čim več minimalno nekak 60 (AVG).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Jerry000 ::

PredatorX je izjavil:

Snackbarru je izjavil:

Človeško oko ne vidi več kot 24 fps (zato tudi filme predvajajo pri tej hitrosti).
Vse kar je več je potrata grafičnega procesorja in CPU.
Jaz osebno uživam pri silky smooth 12 FPS.

Lep pozdrav.


Si slučajno slep?
Your "eye can detect much more than 12,24,30,60 or 120 FPS..."

Zdej kaj je pa optimalno... nekak za 60Hz monitor je optimalno 60. Za dirkaške igre boš rabil samo 30FPS in boš več kot zadovoljen, čeprav se opazi razliko.
Za FPS igre pa vsi priporočajo čim več minimalno nekak 60 (AVG).

Nvem no...opazno je že, sam razlike pa ni. Sem igral FPS igre na 30fps in je stvar bila gladka...bolj kot gledam razliko med 30 in 60, manj vidim, bol vidim da je isto. Bi rekel da je marketinška fora, ampak vem da ni. Lahko je 120, 60, 30,...fps ampak nad 30fps se razlike ne opazijo. Tisti ki opazi med 30 in 60 ala mu vera, sharp eye, in 2x bolš kot sokoljevo oko

PredatorX ::

Ne, ni res. TUDI sam boš/moraš opazil/ti razliko.
Jah no verjetno na 30Hz monitorju res težko. Ampak, verjemi na 120Hz monitorju boš na momente tudi opazil razliko med 60 in 120 FPS.
Če, slučajno igraš FPS lahko0 to sam probaš (seveda, če imaš 60Hz monitor). Samo nastaviš na 30 oz. 60FPS, če boš stal razlike seveda ne bo. Če pa boš začel tečti ter se hitro obračal pa boš takoj opazil razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

PredatorX ::

blackbfm ::

Sem igral FPS igre na 30fps in je stvar bila gladka...bolj kot gledam razliko med 30 in 60, manj vidim, bol vidim da je isto. Bi rekel da je marketinška fora, ampak vem da ni.


Med 30 in 60 je kar huda razlika. Na yt imas dolocene posnetke na voljo v 60fps glej tisto en cas potem pa preklopi nazaj na klasicno hitrost..

Guzzy ::

Na PS3, ki je lockan na 30FPS mi je blo zelo težko igrat fpsje. Ko sem potem prešaltal na komp sem čutil globoko olajšanje!

7982884e ::

Jerry000 je izjavil:


Nvem no...opazno je že, sam razlike pa ni. Sem igral FPS igre na 30fps in je stvar bila gladka...bolj kot gledam razliko med 30 in 60, manj vidim, bol vidim da je isto. Bi rekel da je marketinška fora, ampak vem da ni. Lahko je 120, 60, 30,...fps ampak nad 30fps se razlike ne opazijo. Tisti ki opazi med 30 in 60 ala mu vera, sharp eye, in 2x bolš kot sokoljevo oko

kdor ne opazi razlike med 30 in 60 fps ima ali 30 herčen monitor, ali pa nek čuden zdravstveni problem.

69charger ::

60fps je popolnoma druga stvar kot 30fps... daj mi blind test, bom ločil vsak video 30vs60 kar jih obstaja na svetu. Pa nimam nevem kako dobrega vida, še celo slabše od povprečja.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Kaj ::

Razlika med 30 in 60 je ogromna. Če dirkam z avtom v GTA V pri 30fps me bodo čez pol ure že oči bolele, česar pri 60fps ni.

Jerry000 ::

Zakaj so pa potem moderne konzole omejene na 30fps? To je potem crap, zakaj pol folk kupuje konzolo če je zaka razlika 30/60 fps

PredatorX ::

Jerry000 je izjavil:

Zakaj so pa potem moderne konzole omejene na 30fps? To je potem crap, zakaj pol folk kupuje konzolo če je zaka razlika 30/60 fps


Saj niso omejene. Samo GPU power jih omejuje... poglej si BF hardline 60FPS.

m0LN4r ::

69charger je izjavil:

60fps je popolnoma druga stvar kot 30fps... daj mi blind test, bom ločil vsak video 30vs60 kar jih obstaja na svetu. Pa nimam nevem kako dobrega vida, še celo slabše od povprečja.

Stavim se, da če ti dam statično sliko in kader, da ne opaziš :)

Bolj ko je background in main kader dinamičen, bolj je opazna razlika. Tisti, ki ne vidite razlike bodite pozorni na ozadje, ko se premika ne na subjekt ki je na sredini kamere.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

Meni so vedno govorili, da so samo FPS tisti, za katere potrebuješ višje število frejmov in brez nihanja le-teh. Ampak jaz najbolj norim pri dirkaških simulatorskih igrah. 50fps+ mora biti, seveda brez kakšnih vnaprej risanih frejmov (recimo project cars ima funkcijo "render frames ahead", ki je bila ob prvem zagonu na 2 ali celo 3, kar mi naredi igro zaradi laga na inputu neigralno tudi pri 60fps)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Trololololol ::

Jerry000 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Snackbarru je izjavil:

Človeško oko ne vidi več kot 24 fps (zato tudi filme predvajajo pri tej hitrosti).
Vse kar je več je potrata grafičnega procesorja in CPU.
Jaz osebno uživam pri silky smooth 12 FPS.

Lep pozdrav.


Si slučajno slep?
Your "eye can detect much more than 12,24,30,60 or 120 FPS..."

Zdej kaj je pa optimalno... nekak za 60Hz monitor je optimalno 60. Za dirkaške igre boš rabil samo 30FPS in boš več kot zadovoljen, čeprav se opazi razliko.
Za FPS igre pa vsi priporočajo čim več minimalno nekak 60 (AVG).

Nvem no...opazno je že, sam razlike pa ni. Sem igral FPS igre na 30fps in je stvar bila gladka...bolj kot gledam razliko med 30 in 60, manj vidim, bol vidim da je isto. Bi rekel da je marketinška fora, ampak vem da ni. Lahko je 120, 60, 30,...fps ampak nad 30fps se razlike ne opazijo. Tisti ki opazi med 30 in 60 ala mu vera, sharp eye, in 2x bolš kot sokoljevo oko


Jaz popizdim, ko si pozabim nastaviti zaslon na 75Hz. Enostavno se mi miška na zaslonu sred igre ne zdi dovolj gladka. Še najraje bi šibal 120Hz, ampak tu so slike nesmiselne, če tudi server ni 120 tickrate.
Razlike med 60 FPS in 75 FPS tako ne opazim kaj preveč, a stavim da med 60 in 120 bi.

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Jaz ne VIDIM razlike med recimo 60 ali 120 FPS(če samo gledam), jo pa OBČUTIM(če poleg gledanja imam možnost interakcije), lahko tudi med 125fps in 250fps (enim je verjetno kar znano iz kje sta ti zadnji omejitvi FPSjev :D )
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

stalker ::

Quake 3?

AapocalypseE ::

Sem sprobal zdaj cod4 z 30, 60, 90, 125, 250 in 400+ fps

Med 30 in 60 je takšna razlika, da ne morem verjet, da je kdo ne bi opazil, ker dejansko igra na 30fps trokira za pop... neigralno za mene.

Že med 60 in 90 fps je velika razlika.

Ko sem dal igro na 250fps in šal nazaj na 125fps, se je čutila razlika, tako da komaj pri 250fps je res tekoče.

Vse kar pa je bilo nad 250fps nisem več občutil razlike.

Zgodovina sprememb…

Trololololol ::

Pri codu se zna poznati razlika tudi zaradi pogona (hitrejše lavfanje, streljanje, daljše in višje skakanje ...)

Lonsarg ::

Število slik samo spreminja in lajša naše algoritme v možganih, thats it. Z 30 več kot komot sestavimo gibajočo zadevo, kar je več samo manj delajo možgani, to je EDINI učinek. Kar je zadeva obratno eksponentna nam nad 60 olajša možgane zgolj v nekaj procentih, ni vredno. Če te skrbi za možgane in vid pojdi na sprehod...

Z tem da možgani se trenirajo, tak da nekdo, ki konstantno igra na 30 ali celo dobrih 20 se dejansko možgani navadijo/zoptimizirajo in niti slučajno ne "trpi" al kaj vse eni govorijo.

Snackbarru ::

Kakšnih 125 al pa 250!! Ha-ha! Pa kaj se greste!
Ravnokar sem preklopil s svojih silky-smooth 12 FPS na 6 FPS! UČINEK JE ŠE BOLJŠI!
OKO NE VIDI VEČ KOT 3 FPS!!!!11

Tr0n ::

Ok, trollat pa ni treba. Bos se kak naziv fasal. :)

Snackbarru ::

Kot da pa vsi drugi ne trollajo, tudi moj originalni post je bil troll pa folk kar naseda...
Jaz na 60Hz monitorju opazim razliko med 60 in 120 FPS, 30 in 60 je dan in noč...

Senitel ::

Ja ampak ta razlika nima nič s tem ali imaš 60 ali 120 FPS. Je precejšnja razlika ali ti gledaš film pri 30 FPS vs. 60 FPS ali če igraš igro pri 30 FPS vs. 60 FPS. Pri igrah imaš en kup lagov, najprej mora miš poslat premik računalniku, potem mora računalnik pogruntat, da mu je miš poslala update. Potem mora CPU končat slikco, ki jo trenutno dela in dokončat novo, kjer je ta tvoj premik miške upoštevan in jo poslat na GPU. Potem mora GPU dokončat vse prejšnje slike in zrenderirat novo sliko, kjer je tvoj premik miške upoštevan in to sliko poslat na monitor. Monitor potem spet dela nekaj svojega procesiranja in zakasni vse skup še za par frame-ov.
Končni rezultat pa je da od tvojega premika miške do reakcije na zaslonu traja bistveno bistveno več kot 16ms (60FPS) in ta razlika se zelo čuti.

SimplyMiha ::

Jerry000 je izjavil:

Če pa vi vidite razliko med 30 in 60 sm pa jaz podmornica ali kamen


Na kakšno gorivo laufaš?

Pesimist ::

jaz fps pri vsaki igri izklopim tak da sploh nimam problemov. Konzole ga na srečo tudi nimajo več.

kratos ::

Razlika je tako minimalna da je zanemarljiva, jaz pri casual igranju nebi razločil in ne razločim 30 fps-jev z 60fpsji, pa imam dovolj dober TV, monitor,... To semizdi da bolj drži za konstantne igralce ki gledajo v ekran (od blizu) več ur na dan 7 dni v tednu/365 dni v letu, za tiste pa verjamem da opazijo takoj razliko saj se jim oči na to že prilagodijo.

Občasni igralci oz. vikend igralci ki igramo nekaj ur na teden oz. na mesec pa tega še zdaleč ne opazimo, pa ne govorim samo iz svojih izkušenj temveč tudi kolegi in kolegice ki pridejo kdaj na kak špil še zdaleč ne opazijo nikakršne razlike med fps-ji tudi če jim omenim da je različno število slik na sekundo in so lahko na to pozorni, še nikoli ni nihče rekel da opazi neko razliko.

So pa še tisti katerim nagaja placebo efekt in so prepričani da igra šteka, dela počasneje, je neigralna, jih boli glava,... če je igra v 30 fps-jih in ne 60.

hojnikb ::

Tisti, ko pravijo, da ne vidijo 30vs60fps razlike trolajo, ali so pa zreli za okolista.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Stavim se, če bi nekdo pogledal Vse dele fast and furius in she LOTR extended v fake 60fps in potem šel na normalno televizijo bi dobil popizditis kako šteka.
Ene par dni pa res rabi oko in um, da se navadi na 60fps.
- govorim o filmih
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Truga ::

Pesimist je izjavil:

jaz fps pri vsaki igri izklopim tak da sploh nimam problemov. Konzole ga na srečo tudi nimajo več.

Ti to resno? Daj malo obrazlozi, me resno zanima.

AapocalypseE ::

Me zanima ali kdo opazi razliko med 50Hz in 100Hz televizorjem?

SuperVeloce ::

Vseeno je precej drugače, če je originalni signal filma na 24fps (zabluran) in to furaš na tvju s 50 ali 100hz, kot pa če imaš izvorni signal računalniške igre, katera lahko teče na 60fps
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Lahko rečem, da kdor ne opazi razlike pri filmu, ki je posnet s 24fps med 50Hz in 100Hz sliko, ma nek problem...

Še kdo ne opazi razlike recimo tukaj med 480p30fps in 720p60fps?

BigWhale ::

Kolk vas je nardil dejanski double blind test razlike med razlicnimi FPSji? Hitr roke gor, da vas prestejemo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028458 (24924) m0LN4r
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7918652 (16809) Tarzan
»

S kakšno hitrostjo sprejemajo naše oči sliko ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411109 (9736) krneki0001
»

'FPS-ji' so pomembni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15013895 (10757) MrStein
»

30 FPS vs 60 FPS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1148989 (7213) Dr_M

Več podobnih tem