» »

Obdelava skenirane knjige

Obdelava skenirane knjige

Laki_ laik ::

Imam eno vprašanje glede obdelave skenirane knjige.Torej poskeniral sem eno knjigo/berilo so pa skeni nekako bolj rdečkasti.Poskušal sem to rdečino nadomestit z belo barvo ampak ko nadomestim to barvo tudi izgubim dele neostrih robov ilustracij.Pobeliti sem poskušal z paint bucket z belo barvo ki pa kot sem rekel posledično odnese tudi del ilustracije sploh ta ki ima nejasne/neostre robove.Ni prosim lahko kdo vsaj na kratko napiše kako bi se tega naj lotil.Prilagam nekaj skeniranih strani.
Hvala
lp






garamond ::

Jaz bi se lotil takole, s tremi osnovnimi filtri:
1. Photo Filter z inverzno barvo papirja (torej temno modra) - dobimo sivo
2. Z Levelsi porežemo vse zelo svetle tone (drsnik na desni). Zelo občutljiva nastavitev, takoj je lahko preveč.
3. Popravimo Saturation, da je bolj podobna originalu.
4. Ročno delo - hitra maska, samo iz pravokotnikov, za odstranitev večjih belih površin (in nov layer za ozadje z belo barvo).
5. (ni v primeru) Drobni popravki, na primer teksta ki se vidi na drugi strani ipd, poravnana slike ipd.





Ko narediš filtre enkrat, jih uporabiš za vse slike. Primeri so iz Photoshopa. Vse to se lahko naredi tudi v Gimp-u (zastonj program), vendar bo trajalo precej dlje.
Uporabil bi verjetno lahko samo en filter (Curves) namesto treh, je pa bolj zahteven.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

gddr85 ::

pa če je to kakih 100+ strani in če je vse prib. podobno orientirano/poskenirano, se splača nardit kak action, če ne se ti zmeša, ne vem pa če ima gimp tud actions

Laki_ laik ::

Hvala bom poskušal pa da vidimo.Sem pa odprt za še kak predlog.

Tody ::

Zaposlis kak bolj pameten scanner jaz mam camscaner na telefonu, ki vse to že sam naredi, obreže posvetli itd...

D4G4 ::

Mogoče hitrejša možnost, da uvoziš skene v Lightroom in se poigraš z white balance. S kapalko klikneš na papir, ki naj bi bil bele barve, in bo avtomatično prilagodilo WB tako, da bo papir bel. Kar ostane, se poigraš še z levels/curves. Verjetno sicer ne bo tako dober rezultat kot s postopkom od garamond, a je za poskusiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: D4G4 ()

TheBlueOne ::

1. Z orodjem za izbiro po barvi izberes barvo, ki jo zelis odstranit
2. Zmanjsas obseg izbora. (Praviloma imajo vsi programi da lahko izbrano obmocje zmanjsas ali povecas za x-pixlov)
3. Izbrises

1.1 V vecini programov imas tudi opcijo kaksen obseg barve izberes pri nastavitvah za orodje izbora. Praviloma izbere odtenek +- neka niansa.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Furiosa (Mad Max) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10913051 (296) oo7
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10320582 (412) Kurzweil
»

ABBYY FineReader PDF rabim nasvet

Oddelek: Pomoč in nasveti
181562 (1077) Laki_lai k
»

Kateri program za risanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1068589 (5057) Opkow

Več podobnih tem