» »

Remote delo v tujini - .net /angular

Remote delo v tujini - .net /angular

«
1
2

brinovcek ::

Zdravo,

zanima me kakšne imate izkušnje z iskanjem in ponudbo remote dela v tujini (EU) na poročju web razvoja (.NET, Angular)? Ali se "službo" dobi/najde hitro in enostavno ter kakšne so kaj plače programerjev okvirno? Imam 2 leti izkušenj iz weba(.net/angular/javascript) - drugače 8 še iz baz in razmišljam, da bi iskal nek remote job v tujini za nekaj let, da ne bo treba glih kreditov jemat pa gledat na dnar? kaj se največ išče web, baze, ...?

HotBurek ::

Hrvaška je tujina in EU hkrati.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Spura ::

Najvec se isce frontend in full-stack developerje.

brinovcek ::

Kakšne so pa kaj urne postavke (Austrija, Nemčija, Švica, Angilja)? Je 2 leti malo izkušenj, da bi bil zanimiv?

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Ja, kaj se hočeš zaposliti ali prosto-verižiti? Zaposlitev boš verjetno lažje našel, ker si kratkoročno precej nižji strošek.

brinovcek ::

Ja mogoče se nisim zjasnil v postu najbolje ...iskal bi full time job na s.p. ker verjetno vse ostalo ni kaj boljše kot pri nas (cca 4-5k/m). Kako se gibljejo urne/dnevne postavke? Je mogoče dobiti 10kEUR/mesec ali se je treba raztrgati za ta denar?

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

2 leti je malce svoh
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mato989 ::

Vse ki jaz poznam tu na štajerskem da delajo za tujino, imajo sicer bolj ali manj vsi le med 3-4 leta izkušenj v programiranju ampak v povprečju dobivajo tam okrog 3.500 na s.p. za praktično full time, oz. delajo malo manj kot je polna obveza 40urna... kolikor razumem imajo dela v povprečju na mesec okrog 160ur ne glede na število delovnih dni... večinoma so urne postavke okrog 25€ je pa res da je long term work, oz. jim bolj ali manj dajejo pogodbe za 9 ali 12 mesecev vnaprej... sami ko se pogovarjamo rečejo da če je pogodba krajša od 9 mesecev zahtevajo najmanj cca. 40% dodatka na te 25€/uro to pomeni od 35€ naprej, samo v tem primeru so pa pogodbe tam 1-3 mesece

To poznam jaz, drugi bodo dodali.

Ampak če delaš na normiran s.p. je itak najbolje če ne presežeš 4k mesečno, torej 48k na leto pa si znotraj 50k, je pa res da za tujino to ne velja izven EU... tako da spet vprašanje... jaz vem da kot normiranec bi mi bilo idealno dobit 4k na mesec, kar je več raje delam manj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

Haha 10k mesečno iz prve:D

showsover ::

Ja, ne delaj 12 mesecev, pejdi kdaj na dopust, pa kdaj pa kdaj malo poleži zaradi bolniške...

Če delaš za EU (brez Slovenije), moraš biti atipični ddv zavezanec.

O samih številkah ne bom komentiral.

TheBlueOne ::

Od GZS glede urnih postavk in ostalih stroskov:

https://www.gzs.si/pripone/oei8062d1915...

DACH je nekoliko drazji.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

TheBlueOne, op naj kar zahteva takšne cene ure, se slišimo čez leto dni (ali prej), kako mu uspeva...

Sploh mu ni potrebno v tujino, glede na njegove inicialne želje...

:-)

Op, vsaj podvoji svoje cilje, so že v Sloveniji dosegljivi kar z minimalnim znanjem...
Ne vem, kako si se tako poceni prodajal do sedaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

chort ::

Mato989 je izjavil:

Ampak če delaš na normiran s.p. je itak najbolje če ne presežeš 4k mesečno, torej 48k na leto pa si znotraj 50k, je pa res da za tujino to ne velja izven EU... tako da spet vprašanje... jaz vem da kot normiranec bi mi bilo idealno dobit 4k na mesec, kar je več raje delam manj

Popravljam zgolj zaradi natančnosti (dez)informacij.
Kot normirani s.p., ki je zavarovan za polni delovni čas (torej "zaposlen" kot sp, ali ima zaposlenega), lahko na leto zaslužiš 150kEUR (točneje, ne smeš preseči 300kEUR v dveh zaporednih letih) in še vedno ostaneš v shemi normiranih stroškov. Normirani stroški znašajo 80% prihodkov, a največ 80kEUR na leto, prispevke in davke plačaš na razliko.
Meja 50kEUR obdavčljivega prometa je meja za vstop v sistem DDV - prodaja storitev v EU in izven ne šteje v to kvoto (ker ni obdavčljiva), za poslovanje z EU pa itak moraš biti vsaj atipični DDV zavezanec - kar je točno en obrazec več mesečno.
Omenjeni 4kEUR/mesec so torej precej nižje od realne omejitve, ki je prej nekje okrog 8.5kEUR za maksimalni izkoristek ugodnosti normiranih stroškov, ali 12.5kEUR za zgornjo mejo mesečnega zaslužka za obstanek v sistemu normiranih stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

showsover ::

Chort, kakšen dodaten komentar na to? Klik

chort ::

showsover je izjavil:

Chort, kakšen dodaten komentar na to? Klik

Težko, ker ne delam primarno kot programer. Sem ekspert (nivo 6/7 v priloženem dokumentu) na svojem precej ozkem a iskanem področju v offshore oil/gas/renewables survey industriji in te številke tam definitvno niso dosegljive, vsaj ne na srednji/dolgi rok. Trenutno je freelance urna postavka za trajnejše pogodbe (letne) med 60EUR in 80EUR plus stroški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

TheBlueOne ::

Tisto vejetno ni za daljse pogodbe. V moji branzi je tocno tako kot v tvoji, dolgorocno dobijo med 60 in 80, kratkorocno ali pa po projektu pa kar je v ceniku GZS in se kaj zraven.

Najdrazji ekspert, ki sem ga v celotni karieri narocil jaz je stal 4300EUR za 4h dela. Seveda vsteto pot iz Dunaja na Korosko in prenocitev.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Ja, samo to si ga verjetno najel iz neke firme, ni to bil kar nek 'normiranec', ali? Sicer navijam za cenik GZS (normalno :)) ampak sp programerjem ne plačujejo toliko.

TheBlueOne ::

Ja drzi, tile solo tipi so pri nas redkost. Sicer sem enkrat nadomestil enega in edinega, ki ga poznam ampak on je bil sigurno placna izjema. :) Drugace se meni zdi GZS cenik kar OK, posebej ce nosis odgovornost. Ampak zopet moje podrocje, kjer masinerija vedno stane dosti vec kot programiranje.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kdo ap hoče delati v Sloveniji?

Če si bolj splošen programer, Java ali .NET, potem ne bi imel problemov dobiti joba. Morš pa biti proaktiven in se takoj javljti na maile in telefoine. Drugače si že zamudil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

brinovcek ::

Pravite 3-4k€ bruto za tujino?...toliko imam jaz v SLO že sedaj na mizi sicer ni razvoj na webu ampak na bazah. Sprašujem pa tudi zato ker sem prejel kar nekaj ponudb po 600€/dan bruto ampak onsite 2-3 leta pogodba kar pa mi ne diši :)

showsover ::

Hmm, brinovček se je samo malo hecal, izgleda, on že kasira tako kot treba. Boš ostal pri hvaljenju ali boš še nam kaj privoščil?

brinovcek ::

Mato989 je izjavil:

Vse ki jaz poznam tu na štajerskem da delajo za tujino, imajo sicer bolj ali manj vsi le med 3-4 leta izkušenj v programiranju ampak v povprečju dobivajo tam okrog 3.500 na s.p. za praktično full time, oz. delajo malo manj kot je polna obveza 40urna... kolikor razumem imajo dela v povprečju na mesec okrog 160ur ne glede na število delovnih dni... večinoma so urne postavke okrog 25€ je pa res da je long term work, oz. jim bolj ali manj dajejo pogodbe za 9 ali 12 mesecev vnaprej... sami ko se pogovarjamo rečejo da če je pogodba krajša od 9 mesecev zahtevajo najmanj cca. 40% dodatka na te 25€/uro to pomeni od 35€ naprej, samo v tem primeru so pa pogodbe tam 1-3 mesece

To poznam jaz, drugi bodo dodali.

Ampak če delaš na normiran s.p. je itak najbolje če ne presežeš 4k mesečno, torej 48k na leto pa si znotraj 50k, je pa res da za tujino to ne velja izven EU... tako da spet vprašanje... jaz vem da kot normiranec bi mi bilo idealno dobit 4k na mesec, kar je več raje delam manj


Za 3-4k€ bruto se ne premaknem iz Slo ker imam že tukaj toliko...me je pa res zanimal kako je drugje ker se slišal o 120€/h v avstriji long term job ampak ni preverjena info pa tudi dobival sem ponudbe za onsite delo v belgiji in nizozemski po 500-600€/dan vendar onsite ne morem bit zaradi familije.

Invictus ::

brinovcek je izjavil:

Pravite 3-4k€ bruto za tujino?...toliko imam jaz v SLO že sedaj na mizi sicer ni razvoj na webu ampak na bazah. Sprašujem pa tudi zato ker sem prejel kar nekaj ponudb po 600€/dan bruto ampak onsite 2-3 leta pogodba kar pa mi ne diši :)

Ja, samo za dober job je to tedenska postavka... Trenutno tudi precej remote...

Web ni dobro plačan, tam je cel kup konkurence...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

brinovcek ::

Invictus je izjavil:

brinovcek je izjavil:

Pravite 3-4kEUR bruto za tujino?...toliko imam jaz v SLO že sedaj na mizi sicer ni razvoj na webu ampak na bazah. Sprašujem pa tudi zato ker sem prejel kar nekaj ponudb po 600EUR/dan bruto ampak onsite 2-3 leta pogodba kar pa mi ne diši :)

Ja, samo za dober job je to tedenska postavka... Trenutno tudi precej remote...

Web ni dobro plačan, tam je cel kup konkurence...

Ravno to se mi dozdeva ker na tem področju en kup ponudbe. Verjetno gre potem tukaj bolj za kakšen kader kot je DevOps ali pa sistemci?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

brinovcek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vse ki jaz poznam tu na štajerskem da delajo za tujino, imajo sicer bolj ali manj vsi le med 3-4 leta izkušenj v programiranju ampak v povprečju dobivajo tam okrog 3.500 na s.p. za praktično full time, oz. delajo malo manj kot je polna obveza 40urna... kolikor razumem imajo dela v povprečju na mesec okrog 160ur ne glede na število delovnih dni... večinoma so urne postavke okrog 25€ je pa res da je long term work, oz. jim bolj ali manj dajejo pogodbe za 9 ali 12 mesecev vnaprej... sami ko se pogovarjamo rečejo da če je pogodba krajša od 9 mesecev zahtevajo najmanj cca. 40% dodatka na te 25€/uro to pomeni od 35€ naprej, samo v tem primeru so pa pogodbe tam 1-3 mesece

To poznam jaz, drugi bodo dodali.

Ampak če delaš na normiran s.p. je itak najbolje če ne presežeš 4k mesečno, torej 48k na leto pa si znotraj 50k, je pa res da za tujino to ne velja izven EU... tako da spet vprašanje... jaz vem da kot normiranec bi mi bilo idealno dobit 4k na mesec, kar je več raje delam manj


Za 3-4k€ bruto se ne premaknem iz Slo ker imam že tukaj toliko...me je pa res zanimal kako je drugje ker se slišal o 120€/h v avstriji long term job ampak ni preverjena info pa tudi dobival sem ponudbe za onsite delo v belgiji in nizozemski po 500-600€/dan vendar onsite ne morem bit zaradi familije.


Haha, če ne morš bit onsite pač ne morš gledat top tier plač, to je jasno večini.

Če maš v Sloveniji na normirancu 4k bruto na mesec v povprečju, je to odlično za remote šiht to je v top 5% če ne celo top 3% =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

brinovcek ::

Mato989 je izjavil:

brinovcek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vse ki jaz poznam tu na štajerskem da delajo za tujino, imajo sicer bolj ali manj vsi le med 3-4 leta izkušenj v programiranju ampak v povprečju dobivajo tam okrog 3.500 na s.p. za praktično full time, oz. delajo malo manj kot je polna obveza 40urna... kolikor razumem imajo dela v povprečju na mesec okrog 160ur ne glede na število delovnih dni... večinoma so urne postavke okrog 25EUR je pa res da je long term work, oz. jim bolj ali manj dajejo pogodbe za 9 ali 12 mesecev vnaprej... sami ko se pogovarjamo rečejo da če je pogodba krajša od 9 mesecev zahtevajo najmanj cca. 40% dodatka na te 25EUR/uro to pomeni od 35EUR naprej, samo v tem primeru so pa pogodbe tam 1-3 mesece

To poznam jaz, drugi bodo dodali.

Ampak če delaš na normiran s.p. je itak najbolje če ne presežeš 4k mesečno, torej 48k na leto pa si znotraj 50k, je pa res da za tujino to ne velja izven EU... tako da spet vprašanje... jaz vem da kot normiranec bi mi bilo idealno dobit 4k na mesec, kar je več raje delam manj


Za 3-4kEUR bruto se ne premaknem iz Slo ker imam že tukaj toliko...me je pa res zanimal kako je drugje ker se slišal o 120EUR/h v avstriji long term job ampak ni preverjena info pa tudi dobival sem ponudbe za onsite delo v belgiji in nizozemski po 500-600EUR/dan vendar onsite ne morem bit zaradi familije.


Haha, če ne morš bit onsite pač ne morš gledat top tier plač, to je jasno večini.

Če maš v Sloveniji na normirancu 4k bruto na mesec v povprečju, je to odlično za remote šiht to je v top 5% če ne celo top 3% =)


Ne poznam trga v tujini zato pa sem spraševal, da dobim malo občutek kaj se da dobiti :)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

V tujini se začejo tarife za nezahtevna freelance dela nekje pri 50 EUR/uro. Potem gre pa gor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Odvisno, kaj vse se pojmuje kot tujina.

user4683 ::

brinovcek je izjavil:


Ne poznam trga v tujini zato pa sem spraševal, da dobim malo občutek kaj se da dobiti :)

Sky is the limit :) Je pa vsaj v štartu potrebno nekaj sreče in vztrajnosti, nato pa dobri rezultati, zanesljivost, resnost in si hitro pri 500+eur/dan za remote, tudi pri long-term projektih (12+ mesečnih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Invictus ::

showsover je izjavil:

Odvisno, kaj vse se pojmuje kot tujina.

Vse, če je mednarodna koroporacija.

Pa je menda ne boš tlačanil za enega Ukrajinca za 3 EUR/uro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Invictus je izjavil:

showsover je izjavil:

Odvisno, kaj vse se pojmuje kot tujina.

Vse, če je mednarodna koroporacija.

Pa je menda ne boš tlačanil za enega Ukrajinca za 3 EUR/uro...

Normalno, da ne... Raje hrbet upogibam pred tistim, kjer več pade z mize, samemu pa mi nekega pravega/neodvisnega biznisa ne uspe postaviti, no, nisem še poskušal. Aja, mimogrede, baje so plače tehničnega osebja v Srbiji ŽE primerljive s plačami v Sloveniji, kar je dobro, vendar za Slovenijo. Tudi tisto, ko smo nekaj razpravljali z eno rekruterko, je omenjala takšne cifre v Beogradu, da sem že res malo poštudiral, pač primerjujoč s tamkajšnjimi cenami.

Invictus ::

Edino, kar se splača gleda, je:
- DACH
- UK
- Benelux -> problem, ker večinoma zahtevajo onsite prisotnost + odprtje lokalne firme.

Vse ostalo je brez zveze:
- Francija - znati moraš francosko
- Španija - zanič tarife + znati moraš špansko

Skandinavija je bolj loterija, znajo biti pa najboljše tarife. Parkrat tam predaval (Finska), tarife so dobre, tečajniki fajn in zahtevni...

Balkan -> mogoče job za multinacionalko, ampak za zahodne tarife, ne njihove. Da imaš potem lahko v Beogradu sponzorušo ali dve :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Kako tocno pa isces? Kateri portali? Morda podjetja specializirano za to itn.?

A110 ::

Za francijo se ne strinjam. Prav tako (več) ne za UK. Recimo London, ki je prej veljal za nekako finančno prestolnico evrope je po brexitu izgubil svoj primat in vedno več oddelkov se seli iz Londona v Pariz tako, da znanje Francoščine je vedno manj pomembno

showsover ::

Invictus je izjavil:

Beogradu sponzorušo ali dve :D.

Je bilo omenjeno, da rabiš za takšne športe hišo na Dedinju :-)

TheBlueOne je izjavil:

Kako tocno pa isces? Kateri portali? Morda podjetja specializirano za to itn.?

Ehm, mam neke skromne slovenske pogodbe, pa rabim dve skupaj za eno približno normalno D(A)CH-ovsko...
Dobro, ok, nek razširjen bundle je sicer obljubljen, samo to je tako - obećanje ludom radovanje, a ne.

DACHovci se sicer nekaj upirajo, saj prihajajo povpraševanja, samo so še kar izbirčni, nimajo več tako radi prosto-verižnikov.
Če slučajno jaz ne pozabim nazaj poklicat pravočasno :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Invictus ::

Kar se predavanj tiče, ne dobiš nič brez francoščine. Je kar pogoj. Kasneje se nisem več zanimal.

Glede na lenobo in ležernost Francozov zna biti to relativno easy službica...

A bo Pariz nov finančni center? Nisem nič spremljal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:


Ehm, mam neke skromne slovenske pogodbe, pa rabim dve skupaj za eno približno normalno DACH-ovsko...
Dobro, ok, nek razširjen bundle je sicer obljubljen, samo to je tako - obećanje ludom radovanje, a ne.


Ne kaj imas konretno trenutno ti. :) Kako se sploh lotis iskanja? Platforme? Podjetja, ki se ukvarjajo s takim headhuntingom itn.?

Mene tu in tam poklika kdo ampak vedno onsite. Svica, Danska, Islandija itn.

A110 ::

Da ECB že seli prostore iz Londona v Pariz. Verjetno temu sledijo tudi drugi. Poznam nekaj Slovencev ki so se morali preseliti oz menjati lokacijo. Nekateri so sli v Pariz (vecina), drugi v Frankfurt, tretji v zurich,.. Pa še en vir za vsak slucaj.

showsover ::

TheBlueOne je izjavil:

Mene tu in tam poklika kdo ampak vedno onsite. Svica, Danska, Islandija itn.

Ja zelo so onsite in zelo za redno zaposlitev, ne morem povedati, preko koga poslujem, ker se boš za glavo prijel, koliko provizije plačam.
Invictus me ignorira, ker s takimi sweat-shopperji se noče več pogovarjat, mu povprečje kvarimo :-)

Prijaviš se na portale in na taske s svojim CVjem, če vidiš dovolj velik presek interesov/znanj/plačil.
Linkedin je ok, samo, če si kontaktiran ti s strani rekruterke (te so v večini), gre za bolj skromen biznis.
Če pa applyaš preko linkedin, te itak zaploza na portal.

Aja, za M$ še ne vem, kako bo, Oracle je ravnokar zavrnil... Zdaj me ena Poljakinja za neko senior vlogo (paše mi kot ata na mamo) masira, pa malo četam z njo, da ne zabijem vsega časa samo na s-t :-)

TheBlueOne ::

Katere platforme? Ne biti specificen tam, kjer ni optimalno. :D

showsover ::

Ja, čaki, ta Poljakinja hoče kar mojo telefonsko po dveh vrsticah.
Mislim, mladina bi mogla uporabljat Linkedin, ne Tinder :-)

Bo ti Invictus povedal za najboljše platforme...
Jaz vem samo za enih par, bolj takšnih, neuglednih ampak dragih...

Mike_Rotch ::

brinovcek je izjavil:

Ja mogoče se nisim zjasnil v postu najbolje ...iskal bi full time job na s.p. ker verjetno vse ostalo ni kaj boljše kot pri nas (cca 4-5k/m). Kako se gibljejo urne/dnevne postavke? Je mogoče dobiti 10kEUR/mesec ali se je treba raztrgati za ta denar?


Mogoče je ampak bolj malo verjetno. Nisem sicer developer delam pa z devi iz različnih tujih podjetji pa ne poznam nikogar, ki bi zaslužil 10k eur na mesec (to je skoraj 150k USD oz. Payscale pravi, da je povprečna front end developer plača manj kot 70k usd).

To ne pomeni, da takšni ne obstajajo, ampak bajne San Francisco in Silicon valley plače niso ravno norma po mojih izkušnjah. Kolikor gledam sodelavce, se plače vrtijo nekje okrog 4-6k USD za fully remote delo.

Če želiš 10k na mesec imaš IMHO dve lažji in opciji:
- Se specializiraš za neko področje in freelancaš. V tem primeru lažje zaračunaš višje urne postavke.
- Izdelaš nek svoj SaaS kjer se znebiš prodaje svojega časa.

Oboje sicer prinese sabo svoje probleme. Pri freelancanju je treba konstantno iskati nove stranke. Pri lastnem produktu je treba znati poleg programiranja predvsem prodajati.

TheBlueOne ::

A110 je izjavil:

Da ECB že seli prostore iz Londona v Pariz. Verjetno temu sledijo tudi drugi. Poznam nekaj Slovencev ki so se morali preseliti oz menjati lokacijo. Nekateri so sli v Pariz (vecina), drugi v Frankfurt, tretji v zurich,.. Pa še en vir za vsak slucaj.


Ba je tega dosti vec, kot se pise. So pa bili v skoraj vseh casopisih na otoku clanki o podjetjih, ki jih gre super po brexitu. Ironicno clanki placani s strani vlade, ponavljala pa so se enaka podjetja. :)

showsover ::

Poljakinja vztraja, da me osebno kliče, ne sprejme skype obvoza.
Noče nič povedati od osnovnih stvari - budget in trajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Invictus ::

showsover je izjavil:


Bo ti Invictus povedal za najboljše platforme...
Jaz vem samo za enih par, bolj takšnih, neuglednih ampak dragih...

Ni najboljših platform, so samo najboljše reference... Pravila ni...

Sam sem na IBM Germany ful dobr zapisan, in sem zdajle takoj dobil job, ko je IBM umaknil prepoved zaposlovanja zunanjih... Tako da veze in poznanstva delujejo povsod... :D

Drugače pa Slovenci spet orgazmirajo kako bodo sami našli direktno job. Po možnosti iz kavča... Tega v tujini ni več. Velikim firmam se ne da ukvarjati s tabo, čeprav imajo tvoj kontakt v bazi. Najamejo agencijo, ki ima že splošno pogodbo z nimi, in ki uredi vso papirologijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Potem pa katere agencije? :)

Invictus ::

showsover je izjavil:

Poljakinja vztraja, da me osebno kliče, ne sprejme skype obvoza.
Noče nič povedati od osnovnih stvari - budget in trajanje.

Če ji nočeš dati telefonske, te bo pač odfukala in dobila drugega. And you are playing hard to get >:D.

Poljakinje znajo biti fajn punce, se splača iti tja delat 8-).

Samo tarife so (bile) omejene tam na 60k bruto letno. Varšava je pa kar fajn draga (dražja od Ljubljane), Katowice recimo tudi... Se potem splača iskati kaj izven mest za bivanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Invictus je izjavil:

Sam sem na IBM Germany ful dobr zapisan, in sem zdajle takoj dobil job, ko je IBM umaknil prepoved zaposlovanja zunanjih... Tako da veze in poznanstva delujejo povsod... Drugače pa Slovenci spet orgazmirajo kako bodo sami našli direktno job. Po možnosti iz kavča... Tega v tujini ni več. Velikim firmam se ne da ukvarjati s tabo, čeprav imajo tvoj kontakt v bazi. Najamejo agencijo, ki ima že splošno pogodbo z nimi, in ki uredi vso papirologijo.

Ja, meni se ne ljubi oglaševat na telefon (ker se raje menim za 1/3 vrednosti posla za isti čas), ko me kličejo, raje potem suffer teram na s-t in se tolažim s slovenskimi sweat shopi.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Potem pa katere agencije? :)

Google je tvoj frend...

Sam sem prvi job dobil na Linkedin, potem se pa začne. Dober profil pomaga, pa ne po slovenskih snewžinka standardih... Sam Slovenček ponavadi ne bi šel onsite, ker tam ni mamice, ali pa je baba tečna, pa bi hotel da služba pride do njega.

Poskušal dostikrat za moje znance, tudi IBMovce, najti kak job, in ga tudi našel (10k+ mesečno), pa ni potem nihče hotel iti k stranki v tujino. Zato ne iščem več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Sej ne bi prosil koga, da isce zame. Jaz sem naceloma kr OK kar se tice kariere, bi pa delam samo recimo pol leta. :) Potrebujem cas, da dokoncam svoje podjetje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413129341 (13109) Old Spice
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823161998 (126818) jype
»

Osebno dopolnilno delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10621360 (18367) Okapi
»

Delo na ladji

Oddelek: Loža
4614435 (11170) chort

Več podobnih tem