» »

Remote delo v tujini - .net /angular

Remote delo v tujini - .net /angular

1
2
»

Invictus ::

Z drekači, ki imajo še druge plane, se nihče noče ukvarjati... Sam povem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Kdo pa nima drugih planov, ce delas po projektu? Zaposlenemu brez drugih planov se rece redno zaposlen.

Mike_Rotch ::

Drugače pa Slovenci spet orgazmirajo kako bodo sami našli direktno job. Po možnosti iz kavča... Tega v tujini ni več. Velikim firmam se ne da ukvarjati s tabo, čeprav imajo tvoj kontakt v bazi. Najamejo agencijo, ki ima že splošno pogodbo z nimi, in ki uredi vso papirologijo.


V teh časih, ko imaš na voljo poplavo remote work portalov si z lahkoto najdeš delo iz kavča.

Pri "velikih firmah" pa veliko ljudi tako ali tako ne želi delati. Mene ne spraviš v corpo okolje tudi za dvojno plačo.

Invictus ::

Edini plan je iskanje naslednjega projekta... Saj pogodbo so tako ali tako večinoma pol letne. Enoletno se da načeloma dobiti pri kaki manjši firmi, ki ji za enoletno pogodbo daš popust...

Mike_Rotch je izjavil:

Pri "velikih firmah" pa veliko ljudi tako ali tako ne želi delati. Mene ne spraviš v corpo okolje tudi za dvojno plačo.

Pri slovenskih že, v tujini se pač dela...

Ampak preprosto jim glede na število projektov, zmanjka folka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

showsover ::

No, ne vem, kako je z Invictusom, ampak dobiš pogodbo in budget in okviren plan in pišeš ure in minute, pa plenico maš gor, ker je vsaka minuta merljiva v denarju. Če zamujaš, se te losajo, imajo možnost. Če nisi zadovoljen z njimi, se jih losaš.

Mike, jaz grem v evil corp takoj (!!) za primerno ceno, tam se vsaj počutim kot človek, ko pa je čas za pitje, pa kot Jelcin, tudi po meni so vodko poimenovali.

Pa je šla Poljakinja, nič ni hotela povedat... p.... ji m....., pr..... :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Invictus ::

Preveč si priden, pol pa preveč delaš... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Invictus je izjavil:

Preveč si priden, pol pa preveč delaš... ;)

Ma jaz sem načeloma kar smrdeča lenoba, samo imam bolj corporate besedišče, pol pa izgleda bolj pomembno.
Pa tehnološka kilometrina naredi svoje, ene stvari vizualiziraš malo prej kot armada juniorjev...
Površnemu opazovalcu se morda zdi, da celo vem, o čem govorim :-)

Mike_Rotch ::

No, ne vem, kako je z Invictusom, ampak dobiš pogodbo in budget in okviren plan in pišeš ure in minute, pa plenico maš gor, ker je vsaka minuta merljiva v denarju. Če zamujaš, se te losajo, imajo možnost. Če nisi zadovoljen z njimi, se jih losaš.


V nobeni remote službi še nisem pisal ur in minut. Merjenje časa je precej slab pokazatelj tvojega prispevka podjetju.

showsover ::

Mike_Rotch je izjavil:

V nobeni remote službi še nisem pisal ur in minut. Merjenje časa je precej slab pokazatelj tvojega prispevka podjetju.

Ja ne vem, kako imaš ti, nisem v službi, to je ena stvar, jaz imam recimo, budget za 1000 ur, vsak mesec se izda faktura na osnovi opravljenih ur, ko budgeta zmanjka, ali se pogodba izteče ali se podaljša in pripravi nov budget. Če ni gospodarskega krča, se podaljša.

Še kakšna SLUŽBENA nejasnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

Mike, rabiš še kakšen pokazatelj mojega prispevka podjetju naročniku?

Mike_Rotch ::

Jaz nisem tvoj naročnik, tako, da ne rabim ničesar od tebe :)

Samo delim svoje izkušnje s time trackingom.

showsover ::

Mike, se zahvaljujem za tvoj input, kot sem ti povedal, time tracking je osnova za pogodbene time and material projekte, kjer jaz nastopam kot zunanja entiteta in JE MENI v interesu zaračunati vsako minuto, naročnik bo vesel s čim nižjo fakturo. Kako imate vi, ne vem, ampak po urnih postavkah, ki si jih navedel... Khm :-)

Ah ja, pri time trackingu napišem še vse reference na tickete.

Tudi administrativni stroški se zaračunajo, normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mike_Rotch ::

Kako imate vi, ne vem, ampak po urnih postavkah, ki si jih navedel... Khm :-)


Nisem navedel urnih postavk ker nihče ne zaračunava ur ampak imamo pogodbe kjer je določena mesečna "plača".

kuall ::

showsover je izjavil:

Ja, čaki, ta Poljakinja hoče kar mojo telefonsko po dveh vrsticah.
Mislim, mladina bi mogla uporabljat Linkedin, ne Tinder :-)

Uboga rekruterka, da mora prenašat take stare prdce.

showsover ::

kuall je izjavil:

Uboga rekruterka, da mora prenašat take stare prdce.

Če ste mladi nesposobni, kdo ji potem ostane?

kuall ::

showsover je izjavil:

kuall je izjavil:

Uboga rekruterka, da mora prenašat take stare prdce.

Če ste mladi nesposobni, kdo ji potem ostane?

Kdo pa je rekel, da se z menoj rekruterke ne ukvarjajo? Samo jaz jih ne izrabljam kot stari prdci. Ponavadi jim sploh ne odpišem, ker mi nič ne manjka. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

showsover ::

kuall je izjavil:

Kdo pa je rekel, da se z menoj rekruterke ne ukvarjajo? Samo jaz jih ne izrabljam kot stari prdci. Ponavadi jim sploh ne odpišem, ker mi nič ne manjka. :D

Odlično, v Sloveniji je res menda vrlina biti z malim biti zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

kuall ::

showsover je izjavil:

Odlično, v Sloveniji je res menda vrlina biti z malim biti zadovoljen.

Kaj je malo je relativno, sigurno mi gre bolje kot večini Slovencev. Pa raznih težakov kot sta Invictus in ti mi tudi ni treba gledat, to je tudi veliko vredno. :)

showsover ::

Uff, Invictus je top shit (zase res žal ne morem tega trditi), zaenkrat en najbolj koristnih kontaktov na slo-tech.com sploh. Ima svoje ups and downs.

kuall ::

Mi je bilo dovolj delat za enega težaka slo-techovca v življenjju, ne bi ponovil hvala. :)

endelin ::

Invictus, ti kar še nisi v penziji po teh hudih 500eur dnevno poslih?:D

showsover ::

Vidiš, kuall, tako je to...

kuall ::

endelin je izjavil:

Invictus, ti kar še nisi v penziji po teh hudih 500eur dnevno poslih?:D

Vse zagonil za sponzoruše.

miha98 ::

Ej... jaz sicer nisem z it branže.. vozim špedicijo po nemčiji... vikend fraj... pa me zanima koliko vas je to it-jevcev v Sloveniji.... tak ko gledam poste se mi zdi da vas je tam 50 tu pa 50 v tujini??

Invictus ::

endelin je izjavil:

Invictus, ti kar še nisi v penziji po teh hudih 500eur dnevno poslih?:D

Si malo pogledal kaj cene na trgu?

Imam pač svoje potrebe in želje... Lista je dolga :)).

miha98 je izjavil:

Ej... jaz sicer nisem z it branže.. vozim špedicijo po nemčiji... vikend fraj... pa me zanima koliko vas je to it-jevcev v Sloveniji.... tak ko gledam poste se mi zdi da vas je tam 50 tu pa 50 v tujini??

Zdaj je vse remote...

Prej sem bil 50:50 delovnih dni. Oz. predzadnja pogodba 4 dni/teden pri stranki.

Čez vikend pa nisem že zelo dolgo delal. To je job za naivno mladino, ki misli, da je 50 EUR bruto dodatka na mesec za dežurne vikende mana iz neba...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

miha98 ::

Kakih 50€ bruto... šoferaj je 80€ netto vikend...

TheBlueOne ::

miha98 je izjavil:

Ej... jaz sicer nisem z it branže.. vozim špedicijo po nemčiji... vikend fraj... pa me zanima koliko vas je to it-jevcev v Sloveniji.... tak ko gledam poste se mi zdi da vas je tam 50 tu pa 50 v tujini??


Zna biti res. Smo pogosto ravno generacija, ki je iskala prvo delo od 2008 naprej. Takrat je bil pravi brain exodus iz Slovenije.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128399 (12167) Old Spice
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823160239 (125059) jype
»

Osebno dopolnilno delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10621167 (18174) Okapi
»

Delo na ladji

Oddelek: Loža
4614328 (11063) chort

Več podobnih tem