» »

Nasvet za izbiro načina gretja.

Nasvet za izbiro načina gretja.

1 2
3
4

joez7 ::

Mam vremensko regulacijo, sobni termostat in termostatske glave, zalogovnik, TČ in STČ. Vse skupaj lepo drži temperaturo. Vsako zase pa je tak tak.
Kot je zgoraj napisal - vremenska grobo drži, finese pa izvajajo glave in sobni termostat.
Verjamem, da pri talnem zaradi inercije, lepo deluje regulacija na PV (pa še tu lahko uporabiš korekcijo z vremensko regulacijo).
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

gort ::

Nimaš kaj prčkat po krivulji, nastaviš vsakič samo na spremembo podnebja, v bistvu še to ni potrebno. Nastaviš prvič in konec, pogledaš samo, ko greš Drakuli pajčevino pomest s krste :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Machete ::

Ali ima kdo ali pozna koga, ki je dal grelno 18-24V folijo namesto 'vodnega' ali 'električna mreža' talnega?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Poznam.

Verjamem, pa da te to ni zanimalo.

Gretje deluje, fajn za v kopalnico, dodatno k radiatorju, poraba elektrike 1:1 za oddano topoloto.
Seveda pa mora biti dobro izvedeno, ker ko daš čez ploščice, če kaj ne deluje, lahko samo razbijaš. Ne priporočam pa za celo bivalno površino, je klima boljša, manj elektrike porabiš.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Ne razumem tvojega odgovora. Kaj pa me zanima, če ne to kar sprašujem? Meni klima ni ok za ogrevanje, ker mi ni prijeten občutek.
Zakaj kaj ne bi delovalo? Saj se stestira menda? Zakaj ne priporočaš? Saj če kaj ne deluje, moraš razbiti tudi pr klasičnem talnem? Za krtične temperature obstaja backup kamin.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

telexdell ::

Machete je izjavil:

Ne razumem tvojega odgovora. Kaj pa me zanima, če ne to kar sprašujem? Meni klima ni ok za ogrevanje, ker mi ni prijeten občutek.
Zakaj kaj ne bi delovalo? Saj se stestira menda? Zakaj ne priporočaš? Saj če kaj ne deluje, moraš razbiti tudi pr klasičnem talnem? Za krtične temperature obstaja backup kamin.

Električni grelci s časom odpovedo. Pač zakoni fizike. Plastična cev v estrihu pa bo razpadla čez nekaj tisočletij. Če bi že rad imel talno na elektriko pol položi cevi, daj poleg nek boljler in grej vodo preko njega. Ko ti bo v bojlerju odpovedal grelec ga boš lahko hitro in brez problemov zamenjal.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Machete ::

Ja, saj sanitarno vodo ogrevanje bi ločil na neko toplotno zrak-zrak s hranilnikom vode.
Gre za majhno kvadraturo, novo visokokavostno gradnjo in razmišljam, če se mi splača klasično toplotno črpalko montirat sploh, in je ne bi, če bi bili elektro talni sistemi na nivoju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Spraševal si, če poznam koga, kar sem ti tudi odgovoril. Tako da mislim, da je tvoje vprašanje nerodno zastavljeno.

Sedaj pa na bistvo. Talno električno dela. Glede na to, da imajo tla precejšnjo akumulacijo toplote, lahko greješ v času nižje tarife.
Ne da ne priporočam, ampak se mi zdi bolj primerna klima za gretje bivalnih prostorov (poraba elektrike približno 1/3 kot pri uporovnem gretju), ampak si že odgovoril, da ti klima ne ustreza.
Če bo dobro položeno, sam grelni kabel ne bo kar tako odpovedal. Potrebno je zelo dobro zaključiti grelni kabel, dati na pravo mesto senzor temperature,.... V glavnem življenjska doba odvisna od izvedbe. Po mojih info, crkuje spoj med grelnim kablom in napajalnimi kabli, če res ni dobro narejeno. Za sanacijo sem ti pa napisal.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Lonsarg ::

Navadne klime so res neudobne ker ni enakomerno po prostorih. Ampak lahko gres v profi varjanto -> kanalska klima ki v vse prostore enakomerno dovaja preko zracnikov, precej boljsa varjanta kot elektricno talno...

V casih drage elektrike je elektricno talno kot primarni vir res neumnost. Že za ogrevanje tal zgolj v kopalnici za zgolj par ur na dan dam 10EUR/mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

floyd1 ::

fikus_ je izjavil:

Spraševal si, če poznam koga, kar sem ti tudi odgovoril. Tako da mislim, da je tvoje vprašanje nerodno zastavljeno.

Sedaj pa na bistvo. Talno električno dela. Glede na to, da imajo tla precejšnjo akumulacijo toplote, lahko greješ v času nižje tarife.
Ne da ne priporočam, ampak se mi zdi bolj primerna klima za gretje bivalnih prostorov (poraba elektrike približno 1/3 kot pri uporovnem gretju), ampak si že odgovoril, da ti klima ne ustreza.
Če bo dobro položeno, sam grelni kabel ne bo kar tako odpovedal. Potrebno je zelo dobro zaključiti grelni kabel, dati na pravo mesto senzor temperature,.... V glavnem življenjska doba odvisna od izvedbe. Po mojih info, crkuje spoj med grelnim kablom in napajalnimi kabli, če res ni dobro narejeno. Za sanacijo sem ti pa napisal.


Ne vem, če sta se čisto prav razumela. On sprašuje za nizkonapetostne Alu trakove, npr. kot to:
https://i-eco.si/prednosti-sistema/
Kolega ima celega enega prijatelja, ki ima to vgrajeno. In pravi, da ima res zelo malo porabo elektrike za stanovanje. Jaz pravim, da je to navaden bullshit in je poraba primerljiva z navadno 230V grelno mrežo. Ker trafo in nižje napetosti v samih trakovih niso za porabo čisto nič boljši, edino večja kontaktna površina za prehod toplote bi lahko bila tukaj plus. Če bi bilo to res ful OK, bi se v teh letih že razvedelo in bi bilo pogosteje uporabljeno, tako pa...

Machete ::

Drži, tudi sam tako razmišljam. Poraba sicer ne trdijo, da je boljša, ampak primerljiva s t.č. Prednost je, da ne rabiš t.č investicije, ni vode v sistemu, pa recimo da malo boljši filing, ker je nizka napetost. Tudi, če bi slučajno prevrtal trak, ga to ne onesposobi (redek primer, ampak se je že zgodilo). Sicer ta firma dela že dolgo in ima precej referenc, tako da ja, not sure zakaj ni bolj popularno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Je čisto vseeno, ali ti Alu trakovi, ali mreža z grelnim kablom, elektrika se v toploto pri obeh pretvarja 1:1, klima približno 1/3 elektrike za 1 toploto, podobno TČ. Tako da izjave, da električno ogrevanje porabi toliko el. kot TČ je zavajanje oz. laž.

Začetna investicija je nižja pri el. ogrevanju. kdaj se pa cena izenači v teku življenjske dobe, je pa potrebno izračunat.

Če nočeš TČ, kaj pa IR paneli?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

floyd1 ::

Poraba sicer ne trdijo, da je boljša, ampak primerljiva s t.č.

Prav razmišljaš. Nekega dokaza s številkami pa nikjer na netu ne najdeš, le cel kup splošnega EPP od teh, ki se s tem ukvarjajo. In kot si napisal, nekaj prednosti vseeno je (pa ne pri porabi), čeprav je pa cena menda kar visoka.
Pred kakega pol leta sem iz principa malo raziskoval, ker je kolega to tako hvalil. Našel nisem nič pametnega, fizika pravi drugače in prav rad bi videl tisto položnico njegovega frenda. No, vsaj njemu sem malo odprl oči (tudi on je malo raziskoval) in vsaj glede na razširjenost po ohoho letih te "tehnologije" lahko rečem, da zadeva gotovo porabi precej več kot TČ.

sbawe64 ::

Argument proti: pri vodnem talnem lahko ogrevaš na eloblock (elektriko 1:1), drva, pelete, premog, sekance, koruzo, tč voda-voda, zrak-voda, zemlja-voda,

pri električnem talnem samo na elektriko.
2020 is new 1984
Corona World order

floyd1 ::

Začetna investicija je nižja pri el. ogrevanju. kdaj se pa cena izenači v teku življenjske dobe, je pa potrebno izračunat.

Finta je v tem, da to z alu trakovi sploh ni poceni, investicija je precej večja kot pri kakih IR panelih. Razen, če bi sam delal.

Argument proti: pri vodnem talnem lahko ogrevaš na eloblock (elektriko 1:1), drva, pelete, premog, sekance, koruzo, tč voda-voda, zrak-voda, zemlja-voda,
pri električnem talnem samo na elektriko.

Točno tako.

fikus_ ::

Moraš računati komplet TČ, talno, vgradnja.... proti vsemu materialu in vgradnji el. ogrevanja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bm1973 ::

Sam v info: če gre za novogradnjo, je prepovedana gradnja električnih grelnih teles. Razen TČ seveda...

floyd1 ::

fikus_ je izjavil:

Moraš računati komplet TČ, talno, vgradnja.... proti vsemu materialu in vgradnji el. ogrevanja.

Jasno, da TČ + talno pride še precej več. Hočem samo rečt, da to z alu trakovi tudi ni ravno poceni, potem pa so gotovo še visoki stroški obratovanja. V primerjavi s toplotno ali klimo.

sbawe64 ::

Tč za novogradnjo je 8 kW čez glavo, cena 5-6 k.

Talno položiti in potem zaliti tudi ni kvantna fizika.

Lahko seveda tudi najameš mojstre in ti bodo montirali radiatorje.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Machete ::

Ni, da nočem T.Č., če pa bi bila tehnologija na nivoju se ognit temu delu, pa se ne bi branil, ker gre res za malo kvadraturo, nekih 110 bivalnih, pa dostopno pot bi si mogoče tudi dal grelce za topit led in sneg. Klima in IR odpadeta, ker pri klimi, kot sem že rekel mi ni prijetna toplota, IR pa so arhitekturno (tudi klima enote) grdi kot smrt.
Predvidevam, da vrtine za tako malo kvadraturo niso smiselne in bom itak končal na standard zrak-zrak t.č.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

sbawe64 ::

110 bivalnih je ~5 sobno stanovanje, v primerjavi z vilami na Beverly Hillsu je to res majhna površina.
2020 is new 1984
Corona World order

Machete ::

Vredu, kakor komu. Ni to pomembno atm.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

"...pa dostopno pot bi si mogoče tudi dal grelce za topit led in sneg."

Ne bi bil prvi. Ampak si jih je dosti premislilo, ko so dobili račun za elektriko. Za taljenje snega porabiš veliko energije, poleg tega moraš še segreti asfalt. beton, tlakovce,... na ustrezno temperaturo.

Samo napišem, izbira je tvoja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

joez7 ::

Če maš SE, elekto talno gretje, če je solidna gradnja maš 4kW polno kapo, daš 6kW, da lahko greješ ko je sonce, ko ga ni pač greješ kolk je nijno.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Machete ::

Ne ne bom dajal teh nagravžnih panelov. Estetika pred denarjem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

joez7 ::

Pa BMW X4 voziš?
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Machete ::

Sry, nisem posiljevalec krajine.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Glede na napisano, si se odločil za električno talno ogrevanje. Izogni se tistih AL trakovom in raje uporabi grelne žice montirane na mreži. Je več ponudnikov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

joez7 ::

fikus_ je izjavil:

Glede na napisano, si se odločil za električno talno ogrevanje. Izogni se tistih AL trakovom in raje uporabi grelne žice montirane na mreži. Je več ponudnikov.

Sem še v fazi Vic. MAm viške el. ~ 5Mwh. Vsaka izkušnja glede talnega je dobrodošla.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Tody ::

Vrtina stane isto ce ogrevas 100 ali pa 300 m2. Toplotna črpalka pa je druga. Ker pač si si zadal dal boš kompliciral kompliciraj. Lahko pa zavrtis telefon pa ti bo par monterjev povedalo kako in kaj. Pol pa glej ceno pa estetiko in hrup.

trancer01 ::

Kakšna vrtina?

Machete ::

Malo je zmede, ker folk ne zna citirat, komu se odgovarja. Jaz ne kompliciram, vem pa česa nočem, oatalo pa sprašujem za mnenja in izkušnje in jih tudi resno jemljem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

telexdell ::

Kako pa misliš rešiti prezračevanje prostorov? A za prezračevanje tudi obstaja kaj, kar ne piha? Sprašujem za prijatelja.:)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Arey ::

Kdor pravi da je nizkonapetostno elektricno gretje enako ucinkovito kot toplotna crpalka ni v lajfu slisal za fiziko. Pac miloreceno prizadeta izjava. Ne verjemi.
Toplotne crpalke so relativno ugodne, sploh za 110m2, "investicija" se ti bo povrnila izjemno hitro. Ne nasedat neumnim prodajalcem, prosim.

joez7 ::

Sem delal ekonomski izračun - upravičenost ene in druge.
Za nizko energetsko hišo ali po novem pasivno hišo - se izide samo el. gretje in sončna elektrarna.
Tudi, ko gledam nove projekte, gradbena fizika - 2 ali 3kW za ogrevanje.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Karen ::

Jaz sem dal v kopalnici el. mrežo pod ploščice za ogrevanje - izključno zaradi tega ker sem itak razbijal in je bila tista mreža s termostatom smešno poceni (mislim da sem dal s termostatom vred nekih 50 somov). No zdaj po 18 letih kar jo imam lahko povem da je tudi smešen denar bil stran vržen. Žirafa radiator pa je. Električno talno sem prižgal mogoče 2x vse skupaj, segreje se šele čez noč praktično, tako da so tla mlačna. Skratka ostaja zakopana, če bi bilo kdaj treba, ampak ni bilo vredno, vsaj za moj use case.

Tody ::

Machete je izjavil:

Ni, da nočem T.Č.,
Predvidevam, da vrtine za tako malo kvadraturo niso smiselne in bom itak končal na standard zrak-zrak t.č.


Meni je sicer vseeno ti si pa delaš stroške in slabo voljo...

feryz ::

Karen je izjavil:

Jaz sem dal v kopalnici el. mrežo pod ploščice za ogrevanje - izključno zaradi tega ker sem itak razbijal in je bila tista mreža s termostatom smešno poceni (mislim da sem dal s termostatom vred nekih 50 somov). No zdaj po 18 letih kar jo imam lahko povem da je tudi smešen denar bil stran vržen. Žirafa radiator pa je. Električno talno sem prižgal mogoče 2x vse skupaj, segreje se šele čez noč praktično, tako da so tla mlačna. Skratka ostaja zakopana, če bi bilo kdaj treba, ampak ni bilo vredno, vsaj za moj use case.
To je zato, ker izklapljaš. Ko se začne ogrevalna sezona prižgeš tepih in pozabiš nanj. Boš potem videl, če je res brez veze. Vedno topla in vedno hitro suha tla.

Sicer pa brezvezno kompliciranje. Pred estrihom zmečeš cevi za talno na tla, potem se pa zmišljuješ, s čim boš to grel. Lahko tudi s šporgetom v kuhinji ali zunaj zakuriš pod 200 litrskim sodom v katerega cev napelješ. Omejitev je samo domišljija.

bm1973 ::

Sam sem za moje drugo stanovanje, ko bo čas za obnovo, razmišljal o talnem gretju in enem malem bojlerju za gretje.

Bi moral z enim strojnikom malo preračunati, ampak po moje bi čisto lahko šlo... 50 litrski bojler, ki bi segreval vodo na 26-28 stopinj, bi bil čisto dovolj za 50m2 stanovanje...

floyd1 ::

Tody je izjavil:

Machete je izjavil:

Ni, da nočem T.Č.,
Predvidevam, da vrtine za tako malo kvadraturo niso smiselne in bom itak končal na standard zrak-zrak t.č.


Meni je sicer vseeno ti si pa delaš stroške in slabo voljo...

"Standardni" TČ zrak-voda v bistvu ne manjka nič. Če le narediš domačo nalogo in se pred nabavo malo pozanimaš. Ob hudem mrazu jo res slišiš, a ni moteče, npr. klime pri naših sosedih jo vedno preglasijo. Dandanašnje pa so menda še nekaj tišje, "škatla" zunaj pa je velikokrat že zelo lepo oblikovana in ni več tako moteča, kot so še te naše "stare gajbe". Pa izbira je tudi ogromna.

feryz ::

bm1973 je izjavil:

Sam sem za moje drugo stanovanje, ko bo čas za obnovo, razmišljal o talnem gretju in enem malem bojlerju za gretje.
Bi moral z enim strojnikom malo preračunati, ampak po moje bi čisto lahko šlo... 50 litrski bojler, ki bi segreval vodo na 26-28 stopinj, bi bil čisto dovolj za 50m2 stanovanje...
To je odvisno od grelca in izgub, ne od bojlerja. Lahko furaš tudi 200 m2 bajto s tako konfiguracijo, brez problema.

bm1973 ::

Seveda, sam pol je toplotna najbrž res ceneje na dolgi rok...

IL_DIAVOLO ::

Bo treba ponovno narediti izračune, ce se tc res tako izplaca. Zadnje novicke niso nic kaj optimistične.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bm1973 ::

Ja, tudi to.

Če bi sedaj obnavljal bajto, bi jaz dal noter talno gretje, plus peč na olje...

Kar se pa elektronike tiče zato, pa en UPS, če zmanjka elektrike.

joez7 ::

feryz je izjavil:

bm1973 je izjavil:

Sam sem za moje drugo stanovanje, ko bo čas za obnovo, razmišljal o talnem gretju in enem malem bojlerju za gretje.
Bi moral z enim strojnikom malo preračunati, ampak po moje bi čisto lahko šlo... 50 litrski bojler, ki bi segreval vodo na 26-28 stopinj, bi bil čisto dovolj za 50m2 stanovanje...
To je odvisno od grelca in izgub, ne od bojlerja. Lahko furaš tudi 200 m2 bajto s tako konfiguracijo, brez problema.

Kot prvo, večstanovanjski objekt? Ti pa bodo pustili po svoje - ponekod majo skupno ogrevanje - ki se ga ne moreš losat- majo delilnike.
Za ogrevanje, uporabi zalogovnik in ne bojlerja. Sam mam zalogovnik 150l (v sklopu toplotne črpalke) in v njem 2kW grelec. Zaradi viškov el. sem se v prehodnem obdobju začel greti na el.. Pa mi je 2kW preveč, sem grelec omejil z dimmerjem, in sedaj grejem z 600W (24h režim - po potrebi lahko dam več, ali pa vklopim TČ). Toplotna črpalka mi po 2.5kW taktizira in mi ni všeč.
Če bi mel pasivno hišo, bi definitivno šel na el. talno gretje in kak toplozračni grelnik - čimtišji.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

fikus_ ::

"Zaradi viškov el. sem se v prehodnem obdobju začel greti na el.."

To je pa sebičnost, da glava peče, ne bom šenkal, če tudi konj crkne. SE si dobil subvencionirano, sedaj te pa boli, ko ne porabis vsega, kar pridela!
So bile raziskave, da lastniki SE porabijo vec elektrike, kot prej, torej nismo nic drugega naredili, kot dvojne kapacitete za proizvodnjo elektrike in jo s tem podrazili!
Imam soseda, ki to isto počne, ne ve, kaj bi se obesil na elektriko, da bi jo pokuril.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

joez7 ::

Še nisi slišal za zeleni pas. Se pravi ko je proizvodnja večja od porabe. Ja mam večjo porabo elektrike, ampak iz SE. Porabo el. iz omrežja pa sem zmanjšal na 20% prejšnje. Faktor pokritosti - oddaja prejem je pa v korist oddaje +50%. Dejansko je SE predimenzionirana za 100%. Letnega viška mam 5MWh - ti šenkam kaj? O kaki sebičnosti pa ti govoriš, prej bi rekel, da te matra znana slovenjska bolezen, ja peče. V izgradnjo sem šel z lastnimi sredstvi, brez misli na subvencijo, sem jo pa dobil v vrednosti 500€ - drobiž v primerjavi z investicijo.
Drgač pa se grejem na elektriko v vsakem primeru - z toplotno črpalko ali pa elektro grelcem.
Sem malo delal simulacijo, in pri majhnem delta Tju, mi je bolj racionalno greti z majhno močjo elektro grelca, kot pa taktizirat z TČ. Ti Fizika nije jaka.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Machete ::

floyd1 je izjavil:

Tody je izjavil:

Machete je izjavil:

Ni, da nočem T.Č.,
Predvidevam, da vrtine za tako malo kvadraturo niso smiselne in bom itak končal na standard zrak-zrak t.č.


Meni je sicer vseeno ti si pa delaš stroške in slabo voljo...

"Standardni" TČ zrak-voda v bistvu ne manjka nič. Če le narediš domačo nalogo in se pred nabavo malo pozanimaš. Ob hudem mrazu jo res slišiš, a ni moteče, npr. klime pri naših sosedih jo vedno preglasijo. Dandanašnje pa so menda še nekaj tišje, "škatla" zunaj pa je velikokrat že zelo lepo oblikovana in ni več tako moteča, kot so še te naše "stare gajbe". Pa izbira je tudi ogromna.


Samo spraševal sem, sem naročil tč v projektu. Pa še dislocirali jo bomo precej stran. Sosedov pa niti ni. Edino firma.. ne vem katero naj dam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

joez7 ::

Koliko pa maš priključno moč ogrevanja po gradbeni fiziki? To ti je osnova za kvalitetno odločitev.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

starfotr ::

joez7 je izjavil:

Ti Fizika nije jaka.


Tebi tudi ne, glede na slab izračun velikosti elektrarne glede na porabo.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 479 80 81 82 )

Oddelek: Loža
4059624538 (517) Argonavt
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16614354 (6669) a_borlak
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34870099 (10296) edi123
»

Kateri sistem ogrevanja? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16113488 (6624) trancer01
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382162652 (129476) Zvezdica27

Več podobnih tem