» »

Nasvet za izbiro načina gretja.

Nasvet za izbiro načina gretja.

1 2 3
4
»

telexdell ::

joez7 je izjavil:


Za ogrevanje, uporabi zalogovnik in ne bojlerja. Sam mam zalogovnik 150l (v sklopu toplotne črpalke) in v njem 2kW grelec. Zaradi viškov el. sem se v prehodnem obdobju začel greti na el.. Pa mi je 2kW preveč, sem grelec omejil z dimmerjem, in sedaj grejem z 600W (24h režim - po potrebi lahko dam več, ali pa vklopim TČ). Toplotna črpalka mi po 2.5kW taktizira in mi ni všeč.
Če bi mel pasivno hišo, bi definitivno šel na el. talno gretje in kak toplozračni grelnik - čimtišji.

Le kakšno TČ to imaš? Sam sem jo ravno danes zalaufal- 12 kW mašinca je startala ob 8:05 in neprekinjeno predla do 11:28. Pol je zadremala do 13:32 in predla do 15:05. Kot predvidevam bo znova zalaufala okrog 17. ure. Komplet kurilnica pa kuri od 1,06...1,25 kW. Pa se ne rabim zezati s tem ali onim grelcem ali tem ali onim dimerjem ali...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

joez7 ::

TČ je 6kW. Ko je takole kot danes, zunaj 13°C mi je premočna, saj je minimalna moč okoli 2kW (poraba ~600W), in glede na viške el. energije mi je udobneje lepo lavfat preko zalogovnika z el. grelcem ~600W.
Ko bo pod 5°C, pa bo TČ lepo skozi v pogonu.
Gradbeno fiziko pa mam kar lepo izračunano. SE je velka, kot je bil razpoložljiv prostor na strehi.
PAč mal na zalogo in v mislih na dva EVja.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

starfotr ::

Neumnost. Ob dodatnih potrebah samo namestiš dodatne panele. Najbrž so cenejši takrat ko bi jih dejansko rabil vs. takrat ko si jih ti montiral.

Predpripravo (alu profile, razsmernik, cevi za vodnik itd.) pa lahko namestiš ob gradnji prvotne elektrarne.

Dejstvo je, da so ljudje dajali na streho večje elektrarne od potreb, ker so imeli prostor in ker so dobivali subvencije. In ne kar tako malo za hec. Ali pa, če se je preveč denarja valjalo naokoli.

joez7 ::

Najceneje in najbolj enostavno v enem šusu. Pač Boomer, dnarja pa vedno zadosti, ne pa preveč.
Če bi računal na subvencijo, še vedno nebi mel.
Sem mel lepo izračunano (za moje potrebe 5kW razsmernik in 7kWpik panelov), pa je obveljala projektantova - na max (10-10), drugače boš v roku dveh let nadgrajeval.
Kaj daj povpraševanje za nadgradnjo, razširitev moči - je kot, da bi delal nanovo, potegne vse z sabo, od projekta, soglasja, do izvedbe, meritev, prevzema. Ne gledat samo cen panelov - so drobiž.
Samodograditev v večini primerov pomeni črno gradnjo.? Bo gdo povedal kako je z tem?
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

gort ::

Dobavitelj nam je razložil, da samodograditev pomeni prekinitev garancije, ker je nepooblaščen poseg. Prejet predračun znaša relativni del celotne investicije v SE, kar deluje 'brutalno lupilno,' ker gre samo za montažo 1/4 panelov. Še neke želje imamo glede zamenjave razsmernika, moramo preveriti, ampak moramo vztrajati - se sicer opravičijo in odpišejo v zaprtem smislu. Ena od slabših možnosti je dodatna otočna (brez subvencije).

joez7 ::

bm1973 je izjavil:

Sam v info: če gre za novogradnjo, je prepovedana gradnja električnih grelnih teles. Razen TČ seveda...


Ne učit krive vere. Prebr si do konca.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/varc...
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 479 80 81 82 )

Oddelek: Loža
4059624407 (386) Argonavt
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16614348 (6663) a_borlak
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34870093 (10290) edi123
»

Kateri sistem ogrevanja? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16113485 (6621) trancer01
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382162635 (129459) Zvezdica27

Več podobnih tem