» »

Lidl: Vrsta na blagajni_ odpre se nova blagajna_kaj narediti?

Lidl: Vrsta na blagajni_ odpre se nova blagajna_kaj narediti?

«
1
2 3
...
5

ecxKL ::

Zamislite si primer v trgovini: hodite k blagajnam in ste od blagajn oddaljeni kakšnih 10 metrov, v rokah držite vsega skupaj eno čokolado ki jo rabite za mafine. Na blagajni na levi stoji kakšnih 8 ljudi. Isto sekundo ko pridete do blagajn in ste 1 meter od desne blagajne se odpre še desna blagajna. Trgovka vas pogleda in pravi: "Lahko stopite še sem". Kaj naredite: grete na desno blagajno ki se je ravnokar sekundo nazaj odprla in od katere ste 1 meter stran ali se greste gužvat nazaj in vse na okoli polic ker tam ni prehoda in se postavite na koncu vrste na levi blagajni ?

Jst sm čisto avtomatsko šel v to blagajno ki se je ravnokar odprla, ker sem tam že stal. Nato pa se najde en bosanec ki me je začel zmerjati in žaliti da sem egoist ker sem se kako "urinil", kjub temu da vrste na tej blagajni ni bilo. Kaj a nej grem zdej za eno čokolado se gužvat zadaj v drugo vrsto na drugi blagajni in čakat 10 minut al kaj? Kaj narediti v takšnem primeru, kako se odzvati?

..
  • predlagal izbris: Evolve ()

donvito ::

Ja, logično, da stopim k novo odprti, sploh, če imam samo en artikel. Moraš pa bit neumen, da boš stal v vrsti, kjer so še trije pred tabo, po možnosti s polnim vozičkom. :))

ajdov2 ::

zakaj ne dajo v te lidle pa hoferje avtomatskih blagajn, pa da so vse prižgane in bi šlo hitreje

zztop ::

Vedno na desno. Nima veze, če imam samo eno čokolado ali tri polne vozičke.

Pa ne vzeti izven konteksta. :))

Ganon ::

Stopiš k novo odprti, jasno. Če imaš v rokah par artiklov, te bo vsak normalen človek tako ali tako spustil mimo, jaz naredim enako. Sem pa zadnjič stal v Hoferju na blagajni z dvema jogurtoma, pred mano pa gospa s polnim vozičkov. Niti trznila ni, pa sva se večkrat pogledala.

ecxKL ::

donvito je izjavil:

Ja, logično, da stopim k novo odprti, sploh, če imam samo en artikel. Moraš pa bit neumen, da boš stal v vrsti, kjer so še trije pred tabo, po možnosti s polnim vozičkom. :))


Meni je tudi to logično. Ampak potem se najde en starejši bosanski upokojenec, ki vas začne napadati in zmerjati da ste egoist in da ste se po njegovo kao "urinili". Pri desni blagajni ko ste vi prišli seveda še ni bilo vrste. Kako postopati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ecxKL ()

starfotr ::

zztop je izjavil:

Vedno na desno. Nima veze, če imam samo eno čokolado ali tri polne vozičke.

Pa ne vzeti izven konteksta. :))


To delajo množice. Ker je večina desničarjev se tudi postavljajo na desne blagajne. Če želiš prej priti na vrsto, moraš vedno gledat bolj levo.

Saj tudi dražje artikle postavijo na desno stran in v višini oči. Cenejše pa bolj na dno. Psihologija.

PINki ::

Odjebes ga in cao miki.

Utk ::

Če si pizda greš desno in te ne briga kaj si mislijo drugi. Če nisi, počakaš da se drugi razporedijo. Če imaš eno stvar te bojo itak spustili naprej.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Če si pizda greš desno in te ne briga kaj si mislijo drugi. Če nisi, počakaš da se drugi razporedijo. Če imaš eno stvar te bojo itak spustili naprej.


Ni nujno.

ecxKL ::

Utk je izjavil:

Če si pizda greš desno in te ne briga kaj si mislijo drugi. Če nisi, počakaš da se drugi razporedijo. Če imaš eno stvar te bojo itak spustili naprej.


Moja izkušnja je da me še nikoli ni nobeden spustil naprej (razen enkrat), tudi če sem imel samo en izdelek, model pred mano pa cel voziček. Tako sem ponavadi mogel za en izdelek čakati po 15 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ecxKL ()

donvito ::

Ganon je izjavil:

Stopiš k novo odprti, jasno. Če imaš v rokah par artiklov, te bo vsak normalen človek tako ali tako spustil mimo, jaz naredim enako. Sem pa zadnjič stal v Hoferju na blagajni z dvema jogurtoma, pred mano pa gospa s polnim vozičkov. Niti trznila ni, pa sva se večkrat pogledala.

Najbrž si naletel na Hypathijo ... :( smola

kixs ::

Ustavis se, zablokiras prehod, da se ne bi kdo drug od zadaj vrinil in lepo vprasas tiste v vrsti, ce bi sli naprej na novo blagajno. Tako se dela :))

zztop ::

ecxKL je izjavil:

donvito je izjavil:

Ja, logično, da stopim k novo odprti, sploh, če imam samo en artikel. Moraš pa bit neumen, da boš stal v vrsti, kjer so še trije pred tabo, po možnosti s polnim vozičkom. :))


Meni je tudi to logično. Ampak potem se najde en starejši bosanski upokojenec, ki vas začne napadati in zmerjati da ste egoist in da ste se po njegovo kao "urinili". Pri desni blagajni ko ste vi prišli seveda še ni bilo vrste. Kako postopati?

Poveš, da si izkoristil naključje.

Enkrat sem opazoval prehod za pešce. Punca je prišla ob rdeči luči in čakala na zeleno. Nekaj metrov od nje se je približeval kolesar, ki je priletel do prehoda ravno, ko je luč postala zelena. Seveda je on prej "stopil" na prehod, saj je bil v naletu in se ni bilo potrebno ustaviti. Ampak ona pa je dalj časa čakala na zeleno luč od njega.

Ni najboljša analogija, ampak ni potrebe po popolni. Včasih si v naletu in ga s pomočjo naključja lahko izkoristiš. It's clean af.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

ecxKL ::

zztop je izjavil:

ecxKL je izjavil:

donvito je izjavil:

Ja, logično, da stopim k novo odprti, sploh, če imam samo en artikel. Moraš pa bit neumen, da boš stal v vrsti, kjer so še trije pred tabo, po možnosti s polnim vozičkom. :))


Meni je tudi to logično. Ampak potem se najde en starejši bosanski upokojenec, ki vas začne napadati in zmerjati da ste egoist in da ste se po njegovo kao "urinili". Pri desni blagajni ko ste vi prišli seveda še ni bilo vrste. Kako postopati?

Poveš, da si izkoristil naključje.

Enkrat sem opazoval prehod za pešce. Punca je prišla ob rdeči luči in čakala na zeleno. Nekaj metrov od nje se je približeval kolesar, ki je priletel do prehoda ravno, ko je luč postala zelena. Seveda je on prej "stopil" na prehod, saj je bil v naletu in se ni bilo potrebno ustaviti. Ampak ona pa je dalj časa čakala na zeleno luč od njega.

Ni najboljša analogija, ampak ni potrebe po popolni. Včasih si v naletu in ga s pomočjo naključja lahko izkoristiš. It's clean af.


Nekako bi bilo bolj tako: punca čaka pri prvem prehodu, kolesar pa se odpelje čez drugi prehod 10 metrov stran.

Looooooka ::

ecxKL je izjavil:

donvito je izjavil:

Ja, logično, da stopim k novo odprti, sploh, če imam samo en artikel. Moraš pa bit neumen, da boš stal v vrsti, kjer so še trije pred tabo, po možnosti s polnim vozičkom. :))


Meni je tudi to logično. Ampak potem se najde en starejši bosanski upokojenec, ki vas začne napadati in zmerjati da ste egoist in da ste se po njegovo kao "urinili". Pri desni blagajni ko ste vi prišli seveda še ni bilo vrste. Kako postopati?

"Urineš" se lahko šele, ko vrsta obstaja. To, da prideš tja pred nekom ni urivanje.
Sploh je pa v interesu vseh, da se tisti z manjšim številom izdelkom čim prej spokajo iz štacune še posebej, ker je trenutno število obiskovalcev omejeno in ljudje zunaj čakajo na vstop.
Najbolj egoistično je ravno to, da se naprej rine nekdo, ki ima poln voziček in bo z njim, za razliko od tebe s čokolado, podaljšal čas čakajočih zunaj za 5 minut, namesto 30 sekund.

kuall ::

Ganon je izjavil:

Stopiš k novo odprti, jasno. Če imaš v rokah par artiklov, te bo vsak normalen človek tako ali tako spustil mimo, jaz naredim enako. Sem pa zadnjič stal v Hoferju na blagajni z dvema jogurtoma, pred mano pa gospa s polnim vozičkov. Niti trznila ni, pa sva se večkrat pogledala.


Meni pa gredo taki na živce, ki me spuščajo naprej v takih primerih. A zgledam tak debil, da ne morem počakat par minut al kaj?

donvito ::

kuall je izjavil:

Ganon je izjavil:

Stopiš k novo odprti, jasno. Če imaš v rokah par artiklov, te bo vsak normalen človek tako ali tako spustil mimo, jaz naredim enako. Sem pa zadnjič stal v Hoferju na blagajni z dvema jogurtoma, pred mano pa gospa s polnim vozičkov. Niti trznila ni, pa sva se večkrat pogledala.


Meni pa gredo taki na živce, ki me spuščajo naprej v takih primerih. A zgledam tak debil, da ne morem počakat par minut al kaj?

Ne vem/o, ali lahko prilepiš svojo sliko? :P

Unilseptij ::

Prvic, tole je zelo nekonsistenten opis in ni jasno, kako je prislo do situacije, razen, da si se zares vrinil ali pa imajo zelo neobicajno postavitev blagajn:

Zamislite si primer v trgovini: hodite k blagajnam in ste od blagajn oddaljeni kakšnih 10 metrov, v rokah držite vsega skupaj eno čokolado ki jo rabite za mafine. Na blagajni na levi stoji kakšnih 8 ljudi. Isto sekundo ko pridete do blagajn in ste 1 meter od desne blagajne se odpre še desna blagajna.

V splosnem je problem isti kot v vrsti na banki/posti, ko dela 5 salterjev, ljudje pa cakajo v eni vrsti. Ko se salter sprazni, ne mores kar uleteti iz ozadja, ampak pac pride naslednji po vrsti. Ampak v stacunah to ne gre, sem videl ze vse zivo v takih primerih, ljudje se drenjajo, kregajo, se moja zena se vcasih ne more upreti skusnjavi in hitro preskoci vrsto, ce se odpre prilika. To, koliko robe si imel, je vseeno, lahko bi se obrnil nazaj in rekel, "pardon, imam samo tole, upam da nimate nic proti...", ce se ti gre za to, kaj si drugi mislijo.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Utk je izjavil:

Če si pizda greš desno in te ne briga kaj si mislijo drugi. Če nisi, počakaš da se drugi razporedijo. Če imaš eno stvar te bojo itak spustili naprej.


Pizda je zgolj mongoloid, ki misli, da ni normalno, da greš k novo odprti blagajni.

Unilseptij je izjavil:

Prvic, tole je zelo nekonsistenten opis in ni jasno, kako je prislo do situacije, razen, da si se zares vrinil ali pa imajo zelo neobicajno postavitev blagajn:

Zamislite si primer v trgovini: hodite k blagajnam in ste od blagajn oddaljeni kakšnih 10 metrov, v rokah držite vsega skupaj eno čokolado ki jo rabite za mafine. Na blagajni na levi stoji kakšnih 8 ljudi. Isto sekundo ko pridete do blagajn in ste 1 meter od desne blagajne se odpre še desna blagajna.

V splosnem je problem isti kot v vrsti na banki/posti, ko dela 5 salterjev, ljudje pa cakajo v eni vrsti. Ko se salter sprazni, ne mores kar uleteti iz ozadja, ampak pac pride naslednji po vrsti. Ampak v stacunah to ne gre, sem videl ze vse zivo v takih primerih, ljudje se drenjajo, kregajo, se moja zena se vcasih ne more upreti skusnjavi in hitro preskoci vrsto, ce se odpre prilika. To, koliko robe si imel, je vseeno, lahko bi se obrnil nazaj in rekel, "pardon, imam samo tole, upam da nimate nic proti...", ce se ti gre za to, kaj si drugi mislijo.


V teh trgovinah ima vsaka blagajna svojo vrsto. Pika. Vse ostalo je nabijanje ljudi, ki niso v stiku z realnostjo.

Lahko pa Lidlu predlagas, da trgovino zasnuje drugače in omogači enotno vrsto do vseh blagajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

ecxKL ::

Unilseptij je izjavil:

Prvic, tole je zelo nekonsistenten opis in ni jasno, kako je prislo do situacije, razen, da si se zares vrinil ali pa imajo zelo neobicajno postavitev blagajn:

Zamislite si primer v trgovini: hodite k blagajnam in ste od blagajn oddaljeni kakšnih 10 metrov, v rokah držite vsega skupaj eno čokolado ki jo rabite za mafine. Na blagajni na levi stoji kakšnih 8 ljudi. Isto sekundo ko pridete do blagajn in ste 1 meter od desne blagajne se odpre še desna blagajna.

V splosnem je problem isti kot v vrsti na banki/posti, ko dela 5 salterjev, ljudje pa cakajo v eni vrsti. Ko se salter sprazni, ne mores kar uleteti iz ozadja, ampak pac pride naslednji po vrsti. Ampak v stacunah to ne gre, sem videl ze vse zivo v takih primerih, ljudje se drenjajo, kregajo, se moja zena se vcasih ne more upreti skusnjavi in hitro preskoci vrsto, ce se odpre prilika. To, koliko robe si imel, je vseeno, lahko bi se obrnil nazaj in rekel, "pardon, imam samo tole, upam da nimate nic proti...", ce se ti gre za to, kaj si drugi mislijo.


Jasno je napisano da gre za Lidl. Blagajn je več, vsaka blagajna ima svojo vrsto. Pri blagajni ki se je ravnokar odprla vrste še ni bilo. Vsaka vrsta je posebej.

mahoni ::

Vedno spustim folk, ko imam poln vozicek. Ne razumem zakaj bi pustil nekoga cakati za seboj, ce moram se vse polozit na trak.

Bosancka pa pac odjebes po bosansko, ker samo tako razume: ma mrs u picku materinu, icu gdje ja hocu :D
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

toro69 ::

Počakaš, da se nestrpni idioti razvrstijo v novo vrsto in izbereš tisto ki ti je bližje.

showsover ::

Podobno tej stiski, a?

zobnik ::

kdor prej pride prej melje, vsi pa bomo v roku 5-10 minut že zunaj

no comment ::

Se lepo vidi kultura...

ecxKL ::

showsover je izjavil:

Podobno tej stiski, a?


Ta primer iz Wikipedije nima z vprašanjem v tej temi popolnoma nobene veze.

showsover ::

Joj, no, seveda nima, ampak sem se spomnil na neko implicirano neodločenost med enakovrednimi opcijami in dodal dovtip. V redu, pomirjen, prijatelji še naprej? Ne?

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

V Lidlu sploh ni vrst. Pa tudi če je kdo z polnim vozičkom pred tabo, je to hitro.

Unilseptij ::

ecxKL je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Prvic, tole je zelo nekonsistenten opis in ni jasno, kako je prislo do situacije, razen, da si se zares vrinil ali pa imajo zelo neobicajno postavitev blagajn:

Zamislite si primer v trgovini: hodite k blagajnam in ste od blagajn oddaljeni kakšnih 10 metrov, v rokah držite vsega skupaj eno čokolado ki jo rabite za mafine. Na blagajni na levi stoji kakšnih 8 ljudi. Isto sekundo ko pridete do blagajn in ste 1 meter od desne blagajne se odpre še desna blagajna.

V splosnem je problem isti kot v vrsti na banki/posti, ko dela 5 salterjev, ljudje pa cakajo v eni vrsti. Ko se salter sprazni, ne mores kar uleteti iz ozadja, ampak pac pride naslednji po vrsti. Ampak v stacunah to ne gre, sem videl ze vse zivo v takih primerih, ljudje se drenjajo, kregajo, se moja zena se vcasih ne more upreti skusnjavi in hitro preskoci vrsto, ce se odpre prilika. To, koliko robe si imel, je vseeno, lahko bi se obrnil nazaj in rekel, "pardon, imam samo tole, upam da nimate nic proti...", ce se ti gre za to, kaj si drugi mislijo.


Jasno je napisano da gre za Lidl. Blagajn je več, vsaka blagajna ima svojo vrsto. Pri blagajni ki se je ravnokar odprla vrste še ni bilo. Vsaka vrsta je posebej.


Ne razumem, kako iz napisanih dejstev sledi, da si se kar znašel pred prazno blagajno?

tikitoki je izjavil:



V teh trgovinah ima vsaka blagajna svojo vrsto. Pika. Vse ostalo je nabijanje ljudi, ki niso v stiku z realnostjo.

Lahko pa Lidlu predlagas, da trgovino zasnuje drugače in omogači enotno vrsto do vseh blagajn.


In zato je OK, da se grebemo in prerivamo in stresamo slabo voljo naokoli. Med najosnovnejši bonton spada, da človeka pred sabo prijazno pobaraš, če bo raje prestopil k sosednji blagajni. Saj je vendar samo trgovina...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Med tem bo nova blagajna ze dobila vrsto in bo odgovor osebe pred teboj nepomemben.

ecxKL ::

Ne razumem, kako iz napisanih dejstev sledi, da si se kar znašel pred prazno blagajno?


Je jasno napisano. Preberi prosim še enkrat. Hodiš do blagajn, blagajne so vzporedno. Če prideš z desne je najprej blagajna 3, nato blagajna 2 in nato blagajna ena. Prideš tja in dejansko v tistem trenutno stojiš pred zaprto blagajno 3 in že hočeš iti okoli da se priključiš na koncu vrste. V istem trenutno se blagajna 3 odpre. Je kaj bolj jasno al tud zdej ne?

Med najosnovnejši bonton spada, da človeka pred sabo prijazno pobaraš, če bo raje prestopil k sosednji blagajni.


Napačno si predstavljaš. Pred tabo ni nikogar ker so vsi v vrsti na drugi blagajni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ecxKL ()

showsover ::

Stopiš do zadnje odprte blagajnje (sploh, če že vidiš, da blagajničarska sedi ali se bliža) in se ne obremenjuješ, kaj kdo, če sploh kdo, najeda. Če si dobričina in imaš sto ton naloženih v vozičku, se po lastni presoji odločiš, če spustiš koga naprej ali ne, sploh, če ima v roki samo eno plastenko vode ali kaj podobnega. Lahko tudi ravnaš iz očaranosti ali iz usmiljenja, vse je prav, kakor se odločiš.

Phantomeye ::

Karkoli narediš, ostaneš na isti blagajni ali zamenjaš, naredi to odločno in samo enkrat. Nikar ne menjaj blagajn, glede na dolžino vrste. Vrste so lahko zavajajoče. Hitrost obdelave pacientov, mislim drugih kupcev, lahko variira znotraj iste vrste. Ko enkrat začneš menjavat med vrstami, kjer sproti ocenjuješ čas, da prideš na vrsto, se ujameš v loop. In traja veliko dlje, kot če do konca vztrajaš v eni vrsti.

showsover ::

Mislim, da sta ona Mythbusterja nek mit razbijala s tem, ne spomnim se, kako je bilo. Menda je bila enotna vrsta in potem so kupce sproti preusmerjali na proste blagajne tik pred koncem, ne pa, da si (bolj ali manj) zapečen v isti vrsti pred blagajno: klik

Zgodovina sprememb…

ecxKL ::

Phantomeye je izjavil:

Karkoli narediš, ostaneš na isti blagajni ali zamenjaš, naredi to odločno in samo enkrat. Nikar ne menjaj blagajn, glede na dolžino vrste. Vrste so lahko zavajajoče. Hitrost obdelave pacientov, mislim drugih kupcev, lahko variira znotraj iste vrste. Ko enkrat začneš menjavat med vrstami, kjer sproti ocenjuješ čas, da prideš na vrsto, se ujameš v loop. In traja veliko dlje, kot če do konca vztrajaš v eni vrsti.


Tako sem tudi naredil. Ker sm dejansko bil direkt pred blagajno 3 ki se je direkt takrat po srečnem naključju odprla sem samo položil tisto čokolado direkt pred prodajalko. Vrst pa ne menjavam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ecxKL ()

Zimonem ::

showsover je izjavil:

Mislim, da sta ona Mythbusterja nek mit razbijala s tem, ne spomnim se, kako je bilo. Menda je bila enotna vrsta in potem so kupce sproti preusmerjali na proste blagajne tik pred koncem, ne pa, da si (bolj ali manj) zapečen v isti vrsti pred blagajno.

Skupna vrsta na več blagajn je spušila.

Phantomeye ::

showsover je izjavil:

Mislim, da sta ona Mythbusterja nek mit razbijala s tem, ne spomnim se, kako je bilo. Menda je bila enotna vrsta in potem so kupce sproti preusmerjali na proste blagajne tik pred koncem, ne pa, da si (bolj ali manj) zapečen v isti vrsti pred blagajno.


Jst se spomnim situacije, kjer sem bil v lekarni in sem stal v vrsti, kjer je bilo 8 ljudi, sosednja vrsta je imela le tri. Ko je imela druga vrsta samo še dve stranki, sem se premaknil tja se človek. Nato pa se je človek, ki je bil zdaj na vrsti v drugi vrsti, zataknil za 10 minut. Medtem, ko se se ljudje v moji prvotni vrsti že vsi zamenjali. Pa sem šel nazaj na prvotno. V drugi je tista želva zaključila, ampak za njim je pa stalo že precej novih ljudi. Nato pa se je zataknilo pri moji originalni vrsti.

Če bi dejansko ostal v drugi vrsti, bi bil že na vrsti :D

Zimonem ::

Ma Lidl in Hofer imata to pošlihtano, blagajne delajo tako rekoč kot rtos.

showsover ::

Phantomeye, 'edge' se ne ugotavlja na posamični transakciji ampak na množici.

Še tisti myth zaključek, enotna vrsta je bila 20% počasnejša, so pa bili ljudje bolj zadovoljni, ker je bilo predvidljivo. Zanimivo, v resnici, kako je človek bolj srečen, če le drugi ni hitrejši od njega. Jebemti favšijo.

Phantomeye ::

showsover je izjavil:

Phantomeye, 'edge' se ne ugotavlja na posamični transakciji ampak na množici.

Še tisti myth zaključek, enotna vrsta je bila 20% počasnejša, so pa bili ljudje bolj zadovoljni, ker je bilo predvidljivo. Zanimivo, v resnici, kako je človek bolj srečen, če le drugi ni hitrejši od njega. Jebemti favšijo.


Mislim se strinjam, čisto moja subjektivna izkušnja. Nekje sem pa bral, da je najslabše, da stalno menjaš vrsto, glede na to, kako hitro se druge vrste premikajo v danem momentu.

Zimonem ::

Ja ampak so imel v čakalnih vrstah komplikacije z boni in ostalo pizdarijo, merkator zadeva, ko pride en položnice plačevati pa nima denarja etc... Lidl , Hofer je zadeva optimizirana. Za Američane je Aldi(Hofer) na blagajni kulturni šok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

c3p0 ::

Naj grejo taki v tujino, tam imaš več blagajn in eno vrsto, ki pač hitro šiba skozi, ker je tudi po 10 blagajn in več.

Pri nas na Balkanu pa pač prvi pride, prvi melje, vsaka blagajna je "ekosistem" zase. ;)

ecxKL ::

Ker vidim da imajo nekateri težave z predstavo sem na hitrco skiciral kako je to zgledalo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ecxKL ()

Zimonem ::

Zastopal smo te. Ti si bil že v cachu, od nekega jedra pa bi se unlodal.

ecxKL ::

Zimonem je izjavil:

Zastopal smo te. Ti si bil že v cachu, od nekega jedra pa bi se unlodal.


Pod "nekateri" sem imel v mislih uporabnika Unilseptij. On ima zgleda težave z predstavo, zato sem mu šel na roko in mu zadevo skiciral.

oracle ::

Zimonem je izjavil:

showsover je izjavil:

Mislim, da sta ona Mythbusterja nek mit razbijala s tem, ne spomnim se, kako je bilo. Menda je bila enotna vrsta in potem so kupce sproti preusmerjali na proste blagajne tik pred koncem, ne pa, da si (bolj ali manj) zapečen v isti vrsti pred blagajno.

Skupna vrsta na več blagajn je spušila.

V testu niso imeli tekočih trakov, kar je gamechanger. Imeli so samo pult. In potem je vsak blagajnik gledal v luft, da je naslednja stranka prišla in začela zlagat na pult. Če imaš tekoči trak in vedno 2 stranki na blagajni (ena plačuje druga zlaga) grem stavit karkoli, da je "serpentine" hitrejša opcija.

Zimonem ::

c3p0 je izjavil:

Naj grejo taki v tujino, tam imaš več blagajn in eno vrsto, ki pač hitro šiba skozi, ker je tudi po 10 blagajn in več.

Pri nas na Balkanu pa pač prvi pride, prvi melje, vsaka blagajna je "ekosistem" zase. ;)

Ne optimalni schedule ni tako preprosta zadeva.

oracle je izjavil:

Zimonem je izjavil:

showsover je izjavil:

Mislim, da sta ona Mythbusterja nek mit razbijala s tem, ne spomnim se, kako je bilo. Menda je bila enotna vrsta in potem so kupce sproti preusmerjali na proste blagajne tik pred koncem, ne pa, da si (bolj ali manj) zapečen v isti vrsti pred blagajno.

Skupna vrsta na več blagajn je spušila.

V testu niso imeli tekočih trakov, kar je gamechanger. Imeli so samo pult. In potem je vsak blagajnik gledal v luft, da je naslednja stranka prišla in začela zlagat na pult. Če imaš tekoči trak in vedno 2 stranki na blagajni (ena plačuje druga zlaga) grem stavit karkoli, da je "serpentine" hitrejša opcija.

Zakaj le? Prepustnost je enaka , znebiš se delaya, izgubiš pa zadovoljstvo strank. Ko se pri kaki zakomplicira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Hypathia ::

Ganon je izjavil:

Stopiš k novo odprti, jasno. Če imaš v rokah par artiklov, te bo vsak normalen človek tako ali tako spustil mimo, jaz naredim enako. Sem pa zadnjič stal v Hoferju na blagajni z dvema jogurtoma, pred mano pa gospa s polnim vozičkov. Niti trznila ni, pa sva se večkrat pogledala.

Zakaj bi pa morala trzniti? A misliš, da si ti edini, ki se ti mudi? Ko imaš čas spustiš naprej, ko ne pač ne.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

oracle ::

Ni enaka prepustnost če je pri tekočem traku blagajničar zaposlen 100% časa, brez tekočega traku ima pa pred vsako naslednje stranko v povprečju 15 sekund pravze.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14221965 (12544) janezvalva
»

Hvala ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210407 (7636) jocoj
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104025 (40483) zmaugy
»

Nakupovanje v Lidlu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20340647 (27031) Machete
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119866 (15364) GregiB

Več podobnih tem