» »

Hitre blagajne Špar vs Mercator

Hitre blagajne Špar vs Mercator

1
2
3

[D]emon ::

Predvsem rabijo vse te blagajne knof za mute.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mtosev ::

saj imajo. sound off na dnu zaslona pri sparovih
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

[D]emon ::

Sem v Sparu tako redko, da mi je vseeno, ker grem tam ponavadi na klasicno hitro blagajno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

radmannsdorf ::

SimplyMiha je izjavil:

Nisem še videl špara s samopostrežnimi blagajnami, tako da zgleda res šparajo.

Spar Radovljica jih ima.
Jaz hodim rajši v Spar Lesce, ker je trgovina manjša, ni take gužve, prodajalke so zakon, pa še hitrih blagajn ni, kar je meni bolj všeč, ker sem rad postrežen kot stranka, ne kot nekdo ki zmeče denar v avtomat.

shadeX ::

starfotr je izjavil:

Kako neumni ste. Delate zastonj za te trgovine. Sami si skenirate...



Čakat 10min v vrsti za navadno blagajno ali it na hitro blagajno in odpravit v 2 minutah.. no če je teb boljše čakat, ker maš preveč cajta, potem ok. Jaz ne bom.

[D]emon ::

Meni se gre predvsem za to, da imam cim manj interakcije s folkom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

branimirII ::

[D]emon je izjavil:

Meni se gre predvsem za to, da imam cim manj interakcije s folkom.

Zakaj A imas slabe izkusnje ali pa si alergicen na folk?

šernk ::

V trgovini in na črpalkah se mi gre predvsem da pridem čimprej ven iz nje.

prepovedal bi razne kartice zvestobe itd...oz morali bi povsod imeti posebno blagajno, ki je brez:
- kartic zvestobe,
- prodaja cigaretov,
- prodaja alkohola (če je samopostrežna blagajna, ker rabiš čakat na potrditev...)
- prodaja raznih srečk
- plačevanje položnic,....

priletiš v interspar po dve reči in nato čakaš 10min na blagajni. Ali še huje, greš na črpalko plačat bencin in stoji pred teboj tip, ki ima za plačat ene 5 položnic in potem kupi še 10 različnih srečk, ki jih seveda igra tam na mestu....
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

šernk je izjavil:

V trgovini in na črpalkah se mi gre predvsem da pridem čimprej ven iz nje.

Na črpalki najraje kar sam natankam. :)

Utk ::

Glede na to kolk so oblegane samopostrezne crpalke...ni cudno, ce se tisti, ki sovrazijo to, grejo V crpalko.

[D]emon ::

branimirII je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Meni se gre predvsem za to, da imam cim manj interakcije s folkom.

Zakaj A imas slabe izkusnje ali pa si alergicen na folk?


Alergija na folk.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pika na i ::

Samopostrežne blagajne so dolgočasne. Tam ne moreš narediti vrste in razjeziti ljudi.

BuDi79 ::

Pika na i je izjavil:

Samopostrežne blagajne so dolgočasne. Tam ne moreš narediti vrste in razjeziti ljudi.
O ja, ko se upokojenci z res polnimi vozički spravijo na vse avtomatske blagajne... in obračajo izdelke med iskanjem kode kot da imajo pred sabo še 100 let življenja, seveda vse lepo zložijo v voziček (kot v golfa dvojko za pot na morje), potem pa pride na vrsto denarnica polna drobiža (drobižnica)... in prebiranje kovačkov.

Druga razburljiva možnost je, ko mamice za razvedrilo svojim malim sončkom (rojenim zmagovalcem) pustijo (ali jih celo vzpodbujajo) da oni za igro poskenirajo cel (seveda poln) voziček... izjemno.

aja, pa na samopostrežnih blagajnah očitno tudi nikoli nimajo cigaret, ki jih stranka hoče... izpade zelo podobno kot kot standardno iskanje "west blu kratkih" al kaj vem česa... pri sosednji "Suzani", potem na treh drugih blagajnah in na koncu še v skladišču... med tem ko zadaj čaka vrsta kot za Louvre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

branimirII ::

Druga razburljiva možnost je, ko mamice za razvedrilo svojim malim sončkom (rojenim zmagovalcem) pustijo (ali jih celo vzpodbujajo) da oni za igro poskenirajo cel (seveda poln) voziček... izjemno.


Otrok misli, da je to igraca. Meni se je dogodilo, da cakam na dvigalo. Zraven bila mamica sa otrokom. Nisem vedo, da otrok hoce se igrat i da on pritisne gumb za dvigalo. Jaz pritisnem gumb pred otrokom i otrok zacne cmerati. Zravan tega me je njegova matka grdo gledala celo pot iz dvanejstog nastropja. Pa tudi dandanas me grdo gleda i niti ne pozdravi. Kaj ces. Nisem jaz studiro materinsku psihologiju da vem kako ravnat v taksnih situacijah.

darkolord ::

starfotr je izjavil:

MČe te trgovine vztrajno uporabljajo bar kode, ne vem zakaj ne zahtevajo od dobaviteljv, da nardijo črtne kode, tako kot hofer/lidl. Tam so na večih koncih in večje. Wtf, še vedno bar kode namesto QR, kjer bi bil tudi datum... In potem dajo blagajno v roke folku, potem oa iščejo jebeno bar kodo, kot, da so mutavi. Samo vrsta se dela.
Ni treba več bar kod, samo boljše čitalce. Ne da so tisti slabi, samo dandanes so takšni s kamerami precej precej boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

c3p0 ::

Utk je izjavil:

Glede na to kolk so oblegane samopostrezne crpalke...ni cudno, ce se tisti, ki sovrazijo to, grejo V crpalko.


V tujini večinoma tudi plačaš s kartico direktno kjer si tankal. Pri nas pa te raje peljejo še skozi svojo zlatarsko samopostrežno in ti težijo za kartice in nalepke.
Če pa že je možnost plačila s kartico, pa folku ni jasno kaj pomeni rezervacija.

Utk ::

V vsaki vasi imas 24h samopostrezne avtomatske crpalke. Ki samevajo.

Furbo ::

LeQuack je izjavil:

Tudi v Šparovih lahko celo pest drobiža vržeš notri naenkrat, v primerjavi z Mercator kjer moraš enega po enega.

Špar brihte v pisarnah so to že pokvarile, avtomate v novejših šparih moraš 'pitati' z drobižem, isto kot drugje.

Sem jim pisal, pa pravijo, da je tako lažje za njih. Jebeš uporabnike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

LeQuack je izjavil:

Tudi v Šparovih lahko celo pest drobiža vržeš notri naenkrat, v primerjavi z Mercator kjer moraš enega po enega.


Ne vem v katere Mercatorje ti hodis, ampak v bivsem 24-urnem na Trzaski v LJ lahko vrzes not celo pest drobiza.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

luuxiii ::

[D]emon je izjavil:

Predvsem rabijo vse te blagajne knof za mute.

Tuševe so že po defaultu na mute :))

Furbo ::

Jaz tudi vedno najprej utišam zadevo. Če bi hotel poslušati kokodakanje, bi šel na navadno blagajno. Res ne vem, zakaj mora zadeva na ves glas kričati ceno vsakega artikla, ki ga skeniraš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OK.d ::

To je za penziče namenjeno, tudi ti boš enkrat star;)
LPOK.d

Furbo ::

Še vseeno mi ni jasen smisel, saj tudi prodajalka ne zakriči cene vsakega artikla, ko ga vnese. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

saj vidiš ceno na zaslonu. imajo neke trgovine tud zaslon, da lahko stranka gleda
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zavajon ::

yabuk je izjavil:

Mene osebno pa moti, pileg hitrosti v Mercatorju (pocasnejse+vedno vprasanja o mercator Piki), kako izgovarja in naglaša besede. Slisati je izreden balkanski naglas pri Čšž. Res mislim, da bi za jezik v katerem pac uporavljas blagajno (slo, ang, ger) dali avtohtonega prebivalca! ;D

U fak, ti še v blagajnah vidiš čefurje!? :))

[D]emon ::

Jah, eni so pac zafrustrirani. Meni gre pri Mercator hitrih blagajnah samo to na zivce, da imas gumb samo za povecanje glasnosti, ne pa tudi zmanjsanje. Vcasih pa "just because I can" preklopim na anglescino, ki je manj tecna.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

NejcSSD ::

Mercatorjeva je proti Šparu precej počasna hitra blagajna.
Preden prebere Piko prek QR kode, potem izbereš plačilo s kartico spet traja da pošlje komando POSu in potem preden sprinta račun....

V tem času opravim že dva nakupa v šparu
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mtosev ::

jaz se spomnim, da sem prvič videl in uporabljal konec leta 2009 v mbju pri m. po manj kot enemu so jih imeli pri intersparu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matter ::

Jaz uporabljam Šparovo, kadar imam malo izdelkov pa nimam slabih izkušenj. Edino kadar je potrebno potrdilo prodajalke, je za alkoholne stvari.
Zadeva dela hitro, plačam itak s kartico (nevem kje folke še najde kovance, glede na to da brezstično plačas hitreje in z manj napora).

Zvok me ne moti, niti ga ne slišim toliko ob vsem čundru v trgovini.
Tudi me ne moti, da opravljkam delo blagajničarke (mislim, s čim se nekateri ukvarjate). Sem pa sigurno hitreje postrežen.
Komur ne paše naj gre na klasično blagajno, če misli, da bo za svoj denar dobil več.

Skratka pozdravljam jih in škoda, ker jih ni na voljo v manjših Šparih.
MY 2 cents.
Grem basket pa bom neloke metal

barakus ::

Moj glavni kriterij za izbiro trgovine je hitrost nakupa.

Hofer in Lidl imata običajno parking direktno pred vhodom v trgovino, kar ju naredi daleč najhitrejša.

Kakšen manjši Špar je tudi ok, če ima parking blizu in hitre blagajne.

Kljub temu so primeri, ko sem slabe volje:
- ko uletim na Hofer/Lidl ravno v neko gužvo in so vrste na blagajnah ultra dolge
- ko uletim na Hofer/Lidl in ni nikogar, takrat moram običajno čakat na blagajničarko da se mi nariše pri blagajni in mi pokasira
- ko uletim v mali špar in so vse hitre blagajne zasedene z nesposobneži

Najhitrejši nakup bi bil, če bi lahko naročil prek interneta. Vendar v mojem kraju to ni mogoče.

c3p0 ::

Utk je izjavil:

V vsaki vasi imas 24h samopostrezne avtomatske crpalke. Ki samevajo.


Jaz pri nas še take nisem videl, torej le črpalke, brez zaposlenih in brez kramarnice zraven. Moram več na vas.

sirotka ::

Ganon je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zato pa je najbolje hrano naročevati online, itak imata Mercator in Spar oba spletni trgovini. Čakanje in drenjanje v trgovinah je za plebse.


In vsi živimo v Ljubljani, kajneda.


Nima veze, živim v vasi s 100 prebivalci, pa Mercator vseeno pripelje robo, samo nad 40€ naročiš.

fosil ::

Predvsem bi jaz pred temi blagajnami postavil količke, da se ne bi dalo zraven z vozički.
To so blagajne za manjše nakupe, ne da pride eden s polnim vozičkom in jo zasede za pol ure.
Tako je!

Furbo ::

To ne drži. Največ kar je v tej smeri je le kje napisano blago priporočilo, da so za manjše nakupe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vazelin ::

Sem danes izklopil zvok na hitri blagajni. Celo malce moteče je, ko je tiho.:D

Je še kdo opazil kako se štopa obične blagajne takrat, ko je kak kupon za 25% na izdelek ko potem folk cinca in lovi tistte cente, ko ne ve na kaj dati:))

cortez ::

Večkrat se mi je zgodilo, da šparova blagajna ne vrne pravilnega zneska, pa to sploh ne javi na zaslonu. Zadnjič bi mi morala vrniti 1.06 €, vrnilo pa je 6c pa potem še 2x 5c. Nobena napaka se ni izpisala itd.

Sam ko sem čakal na poslovodjo, je sama pol povedala, da so imeli probleme z dotično blagajno...

Furbo ::

Vazelin je izjavil:

Sem danes izklopil zvok na hitri blagajni. Celo malce moteče je, ko je tiho.:D

Je še kdo opazil kako se štopa obične blagajne takrat, ko je kak kupon za 25% na izdelek ko potem folk cinca in lovi tistte cente, ko ne ve na kaj dati:))

Na najdražji izdelek, to pa res ne vem če je kaka znanost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vazelin ::

Problem je, ko ni očitnega najdražjega izdelka. Takrat pridejo v igro centi.

cortez ::

Jah, ni vedno najdražji izdelek. Če je le-ta v šparovi akciji npr. 40%, in ti po pomoti daš 25% popust, ti bo namesto 40% pol odbil samo 25%. Ti pa tega izdelka za 40% ne odbije takoj, ampak šele na končnem znesku.

Vazelin ::

Ja varljive so zadeve. Končno ceno dejansko vidiš šele, ko klikneš naprej:D

LeQuack ::

In medtem ko en klika za kater popust bo na tuno dobil, Jeff Bezos zasluži še eno milijardo.
Quack !

shadeX ::

A so v Sparu na hitrih blagajnah slučajno izklopili "potrebna je odobritev trgovine", ko kupuješ alkohol? Vem da se artikel izpiše v rdečem ampak mi vedno dovoli iti naprej in plačat brez odobritve (ko pride prodajalec in vpiše kodo, da se zadeva spelje do konca).

Je mogoče še kdo zasledil podobno zadevo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

Vazelin je izjavil:

Sem danes izklopil zvok na hitri blagajni. Celo malce moteče je, ko je tiho.:D


Pri Tuševih zvoka sploh ni.

reeves ::

shadeX je izjavil:

A so v Sparu na hitrih blagajnah slučajno izklopili "potrebna je odobritev trgovine", ko kupuješ alkohol? Vem da se artikel izpiše v rdečem ampak mi vedno dovoli iti naprej in plačat brez odobritve (ko pride prodajalec in vpiše kodo, da se zadeva spelje do konca).

Je mogoče še kdo zasledil podobno zadevo?

Ja, že nekaj časa.
Niso izklopili, ker se občasno še pojavi, vem pa, da imajo možnost izklopiti iz glavnega računalnika. Se pravi ena prodajalka preko glavnega računalnika že vnaprej odobri na vseh hitrih blagajnah. Saj te vidi, če si dovolj star. Če gre slučajno komu po cigarete, se lahko pojavi, ampak ti ponavadi tudi iz glavnega odobri.
Vsaj v Šiški je tako.

burekman ::

Tuš ma hitre blagajne vsaj v btcju.

A še kdo opaža, da so ljudje totalno odklopljeni med nakupovanjem... stojijo v vrsti kar precej minut, pa se ne spomnijo, da bo treba vzet ven denarnico. Kadilci so pa klasa zase... čaka, da prodajalka vse poskenira, zaključi račun, pove znesek, potem pa "pa še ene west blue" (al karkoli že), pa še enkrat tapkat po blagajni, da doda še cigarete. Nikoli noben ne reče še v času skeniranja, oz. takoj za tem, ampak vedno po tem, ko prodajalka pove znesek.

LeQuack ::

burekman je izjavil:

Tuš ma hitre blagajne vsaj v btcju.

A še kdo opaža, da so ljudje totalno odklopljeni med nakupovanjem... stojijo v vrsti kar precej minut, pa se ne spomnijo, da bo treba vzet ven denarnico. Kadilci so pa klasa zase... čaka, da prodajalka vse poskenira, zaključi račun, pove znesek, potem pa "pa še ene west blue" (al karkoli že), pa še enkrat tapkat po blagajni, da doda še cigarete. Nikoli noben ne reče še v času skeniranja, oz. takoj za tem, ampak vedno po tem, ko prodajalka pove znesek.


Še en razlog da se kupuje preko spleta. Ampak če pa hočeš bit v gužvi potem pa nimaš kej, se je treba it gužvat v trgovine.
Quack !

Markus386 ::

Net je uporaben če delaš enkrat na teden nakup.

Če se po šihtu spomniš da bi danes pa zrezek, pa se usput ustaviš v štacuni, ti net nič ne pomaga, ker hitreje od tebe ne gre.. sploh če je to ob recimo osmih zvečer.

Se pa strinjam glede kadilcev, oz. da je bolj fajn tam, kjer cigarete prodajajo ločeno v trafiki. Pa še manj časa gre za iskanje škatlic -točnotehcigaret- ker jih seveda v ravno tisti blagajni ni.

LeQuack ::

Markus386 je izjavil:

Net je uporaben če delaš enkrat na teden nakup.

Če se po šihtu spomniš da bi danes pa zrezek, pa se usput ustaviš v štacuni, ti net nič ne pomaga, ker hitreje od tebe ne gre.. sploh če je to ob recimo osmih zvečer.

Se pa strinjam glede kadilcev, oz. da je bolj fajn tam, kjer cigarete prodajajo ločeno v trafiki. Pa še manj časa gre za iskanje škatlic -točnotehcigaret- ker jih seveda v ravno tisti blagajni ni.


Zato pa planiraš malo vnaprej in kupiš zrezke in jih imaš v hladilniku ali zamrzovalniku.
Quack !

Spxy ::

Meni so pa legendarne gospodične, ki pridejo s polnim vozičkom in potem v eni roki držijo denarnico in celoten voziček prelagajo z eno roko. Seveda pa zraven še telefonira tako da si z ramo drži telefon na ušesu.

Se pa v mercatorju kljub počasnosti hitrih blagajn splača it na njih, so še vedno hitrejše kot prodajalke. Šparove so hitre, drugje pa še nisem bil.

tanix ::

Ganon je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zato pa je najbolje hrano naročevati online, itak imata Mercator in Spar oba spletni trgovini. Čakanje in drenjanje v trgovinah je za plebse.


In vsi živimo v Ljubljani, kajneda.

Zgleda da mercator dostavlja skoraj v vsako vas. Medtem ko spar samo ljubljano? A dostavljajo iz spara tudi v kaksno drugo mesto?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hvala ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210409 (7638) jocoj
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104038 (40496) zmaugy
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523124 (20209) thramos
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119870 (15368) GregiB
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9824494 (20592) fosil

Več podobnih tem