» »

Nekaterim je taka kriza boljša kot prej...

Nekaterim je taka kriza boljša kot prej...

Temo vidijo: vsi
«
1
2

zobnik ::

Zanimivo ali pa totalno neumno iz strani nekaterih, zadnjič sem bral na FB, kako se je en hvalil, da dobi nadomestil čez 1000 evrov in da mu je boljše kot prej. Nekateri zarad svojega dela od doma tudi dobro kasirajo.
Medtem pa številni brez dela, brez dohodkov in ne vejo kako bodo preživel. Da ne omenjam podjetja, gostinstvo..... Res egostično v prvem primeru.

jshadlsa232 ::

Zaj veš zakaj politikom in zdravnikom prija coronahoax.

OracleDev ::

Dejstvo je da je veliko ljudem dobro v času te epidemije, upokojenci in velik del javnega sektorja,... kar je že ogromna baza volilcev

donvito ::

OracleDev je izjavil:

Dejstvo je da je veliko ljudem dobro v času te epidemije, upokojenci in velik del javnega sektorja,... kar je že ogromna baza volilcev

In kaj točno je za upokojence boljše, kot pred korono?

styrian ::

Dobili so dodatek.

Smurf ::

Ja upokojenci so dobili med 130 in 300€ dodatka, res so s tem obogateli.

Ne razumem sicer zakaj je egoisticno, ce nek privatnik v tem casu sluzi vec kot prej? Ali pa, ce je res tako narobe, da zdravniki dobijo dodatek za tvegano delo.

Se mi zdi, da gre bolj za problem drugje. Da so ljudje v stiski in iscejo (napacne) krivce za to.

scipascapa ::

Dodatek za tvegano delo bi morali potem dobiti vsi.

mr_chai ::

Jaz ne razumem zakaj so npr fitnessi odprti, kavarne pa ne.

Smurf ::

scipascapa je izjavil:

Dodatek za tvegano delo bi morali potem dobiti vsi.

Zakaj? Nekdo, ki dela v bolnici ima visje tveganje okuzbe kot jaz, ki delam za racunalnikom. Za razliko od njih grem lahko kadarkoli na dopust, tudi za dalj casa itd.

Spxy ::

Smurf je izjavil:

Ja upokojenci so dobili med 130 in 300EUR dodatka, res so s tem obogateli.

Ne razumem sicer zakaj je egoisticno, ce nek privatnik v tem casu sluzi vec kot prej? Ali pa, ce je res tako narobe, da zdravniki dobijo dodatek za tvegano delo.

Se mi zdi, da gre bolj za problem drugje. Da so ljudje v stiski in iscejo (napacne) krivce za to.


Nekomu, ki mu je bilo prej dovolj 400EUR na mesec se 130EUR še kako pozna. Upoštevaj še, da so gostilne zaprte in manj zapravijo tam, pa so na koncu meseca glede na stanje pred korono "bogati". In takih v Sloveniji ni malo.

Absolutno nič ni narobe, da privatniki služijo več. Pa tudi medicinske sestre ne, če delajo več. Težava so ljudje v panogah, kjer normalno delo ni mogoče. Seveda, lahko bi si našli drugo službo ampak za marsikoga je to precej težje. Večini na tem forumu to pač ni jasno, ker so/smo iz IT branž in si je službo lahko najti. Ne boš mi pa rekel, da je natakar/ica sam kriv/a, da je skoraj čez noč ostal/a brez službe in nima znanj za delo od doma v neki drugi panogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spxy ()

Phantomeye ::

Spxy je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ja upokojenci so dobili med 130 in 300EUR dodatka, res so s tem obogateli.

Ne razumem sicer zakaj je egoisticno, ce nek privatnik v tem casu sluzi vec kot prej? Ali pa, ce je res tako narobe, da zdravniki dobijo dodatek za tvegano delo.

Se mi zdi, da gre bolj za problem drugje. Da so ljudje v stiski in iscejo (napacne) krivce za to.


Nekomu, ki mu je bilo prej dovolj 400EUR na mesec se 130EUR še kako pozna. Upoštevaj še, da so gostilne zaprte in manj zapravijo tam, pa so na koncu meseca glede na stanje pred korono "bogati". In takih v Sloveniji ni malo.

Absolutno nič ni narobe, da privatniki služijo več. Pa tudi medicinske sestre ne, če delajo več. Težava so ljudje v panogah, kjer normalno delo ni mogoče. Seveda, lahko bi si našli drugo službo ampak za marsikoga je to precej težje. Večini na tem forumu to pač ni jasno, ker so/smo iz IT branž in si je službo lahko najti. Ne boš mi pa rekel, da je natakar/ica sam kriv/a, da je skoraj čez noč ostal/a brez službe in nima znanj za delo od doma v neki drugi panogi.


lol, ja, če si znižaš standard življenja na čisti minimum, potem ja, je 400€ "dovolj". Predvsem pa ne dovolj, da bi si lahko delal prihranke.

styrian je izjavil:

Dobili so dodatek.



Lol upokojenci imajo ze tako pogosto psihične težave zaradi osamljenosti, zdaj v času korone pa še toliko bolj. 130€ eur jih zagotovo ne naredi srečnejše.

Zgodovina sprememb…

Spxy ::

Phantomeye je izjavil:

Spxy je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ja upokojenci so dobili med 130 in 300EUR dodatka, res so s tem obogateli.

Ne razumem sicer zakaj je egoisticno, ce nek privatnik v tem casu sluzi vec kot prej? Ali pa, ce je res tako narobe, da zdravniki dobijo dodatek za tvegano delo.

Se mi zdi, da gre bolj za problem drugje. Da so ljudje v stiski in iscejo (napacne) krivce za to.


Nekomu, ki mu je bilo prej dovolj 400EUR na mesec se 130EUR še kako pozna. Upoštevaj še, da so gostilne zaprte in manj zapravijo tam, pa so na koncu meseca glede na stanje pred korono "bogati". In takih v Sloveniji ni malo.

Absolutno nič ni narobe, da privatniki služijo več. Pa tudi medicinske sestre ne, če delajo več. Težava so ljudje v panogah, kjer normalno delo ni mogoče. Seveda, lahko bi si našli drugo službo ampak za marsikoga je to precej težje. Večini na tem forumu to pač ni jasno, ker so/smo iz IT branž in si je službo lahko najti. Ne boš mi pa rekel, da je natakar/ica sam kriv/a, da je skoraj čez noč ostal/a brez službe in nima znanj za delo od doma v neki drugi panogi.


lol, ja, če si znižaš standard življenja na čisti minimum, potem ja, je 400EUR "dovolj". Predvsem pa ne dovolj, da bi si lahko delal prihranke.

styrian je izjavil:

Dobili so dodatek.



Lol upokojenci imajo ze tako pogosto psihične težave zaradi osamljenosti, zdaj v času korone pa še toliko bolj. 130EUR eur jih zagotovo ne naredi srečnejše.


V LJ v najemniškem stanovanju ne. Nekje na vasi v lastni hiši pa je 2x400EUR za 2 penzionista dovolj da shajata. 130EUR je takim ljudem ogromno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spxy ()

Smurf ::

Spxy je izjavil:

Večini na tem forumu to pač ni jasno, ker so/smo iz IT branž in si je službo lahko najti. Ne boš mi pa rekel, da je natakar/ica sam kriv/a, da je skoraj čez noč ostal/a brez službe in nima znanj za delo od doma v neki drugi panogi.

Pomoje je tudi "nam v ITju" jasno, da so ljudje v stiski, to lahko vidis ze iz branja postov na tem forumu.

Kar mi ni vsec je to, da potem iscejo gresnega kozla popolnoma napacnem mestu.

Spxy ::

Smurf je izjavil:

Spxy je izjavil:

Večini na tem forumu to pač ni jasno, ker so/smo iz IT branž in si je službo lahko najti. Ne boš mi pa rekel, da je natakar/ica sam kriv/a, da je skoraj čez noč ostal/a brez službe in nima znanj za delo od doma v neki drugi panogi.

Pomoje je tudi "nam v ITju" jasno, da so ljudje v stiski, to lahko vidis ze iz branja postov na tem forumu.

Kar mi ni vsec je to, da potem iscejo gresnega kozla popolnoma napacnem mestu.


Seveda, da ga iščejo na napačnem mestu, niso vsi dovolj izobraženi, da bi se zavedali stanj. Problem je, da so ljudje brez služb, finančno pa se pomaga tistim, ki jo imamo...

Smurf ::

Mislim, da je vecina denarja vseeno slo vsaj (pavsalno receno) "ohranjevanje sluzb", kar je bilo vsaj deloma uspesno, ker dejansko nismo toliko povecal stevilo nezaposlenih. Je pa res, da pocasi tega denarja zmankuje ter da je kljub tem ukrepom marsikdo vseeno na slabsem kot prej.

Phantomeye ::

Spxy je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Spxy je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ja upokojenci so dobili med 130 in 300EUR dodatka, res so s tem obogateli.

Ne razumem sicer zakaj je egoisticno, ce nek privatnik v tem casu sluzi vec kot prej? Ali pa, ce je res tako narobe, da zdravniki dobijo dodatek za tvegano delo.

Se mi zdi, da gre bolj za problem drugje. Da so ljudje v stiski in iscejo (napacne) krivce za to.


Nekomu, ki mu je bilo prej dovolj 400EUR na mesec se 130EUR še kako pozna. Upoštevaj še, da so gostilne zaprte in manj zapravijo tam, pa so na koncu meseca glede na stanje pred korono "bogati". In takih v Sloveniji ni malo.

Absolutno nič ni narobe, da privatniki služijo več. Pa tudi medicinske sestre ne, če delajo več. Težava so ljudje v panogah, kjer normalno delo ni mogoče. Seveda, lahko bi si našli drugo službo ampak za marsikoga je to precej težje. Večini na tem forumu to pač ni jasno, ker so/smo iz IT branž in si je službo lahko najti. Ne boš mi pa rekel, da je natakar/ica sam kriv/a, da je skoraj čez noč ostal/a brez službe in nima znanj za delo od doma v neki drugi panogi.


lol, ja, če si znižaš standard življenja na čisti minimum, potem ja, je 400EUR "dovolj". Predvsem pa ne dovolj, da bi si lahko delal prihranke.

styrian je izjavil:

Dobili so dodatek.



Lol upokojenci imajo ze tako pogosto psihične težave zaradi osamljenosti, zdaj v času korone pa še toliko bolj. 130EUR eur jih zagotovo ne naredi srečnejše.


V LJ v najemniškem stanovanju ne. Nekje na vasi v lastni hiši pa je 2x400EUR za 2 penzionista dovolj da shajata. 130EUR je takim ljudem ogromno.


Sej ti pravim, denar ni vse ... osamljenost ima višjo ceno... sicer pa... veliko penzionistov je vdovcev...

Bi blo tebi dovolj 400€ v lastni hiši? :)

Slopek ::

400€ v lastni hiši in v penzjonu?
Meni se sliši bolje, kot zaposlen s 1000€ in v najemniškem stanovanju.

belo mleko ::

Res je. Slovenski upokojenci imajo v lasti pretezni del stanovanjskih nepremicnin. V normalni drzavi nepremicninarji ne dobivajo 300eur dodatka ampak na premozenje se davek placajo. V Sloveniji se namesto tega zastonj po drzavi z vlaki vozijo.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

kuall ::

Značilnost raznoraznih kriz je ravno to, da eni potegnejo takratko, drugi tadolgo. To ni nič nenavadnega, tako deluje svet in evolucija že od pamtiveka. Zato pa evolucija ljubi raznolikost in kaznuje monotonost. Inbreeding evolucija hitro direktno kaznuje ravno zato, da ne bi bili vsi enaki, ker bi ob krizi vsi pomrli lahko. Če smo različni ob krizi nekateri uspemo, samo nekateri pomrejo.

Tudi ko je bila kriza superinflacija ob razpadu Jugoslavije so eni zelo profitirali s tem, ko jim je skopnel dolg, eni pa izgubili vse svoje prihranke v banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

ajdov2 ::

https://necenzurirano.si/clanek/aktualn...


Prvi podatki o njihovem poslovanju v lanskem letu, ki smo jih pridobili v uredništvu, razkrivajo, da so UKC Ljubljana, UKC Maribor, Splošna bolnišnica Celje in 24 drugih bolnišnic v letu največje zdravstvene katastrofe skupaj ustvarile kar 300 milijonov evrov dodatnih prihodkov. To je 19 odstotkov več kot v letu 2019. Ob tem so skupaj dosegle skoraj 50 milijonov evrov plusa. Manjšo izgubo so ustvarili le UKC Ljubljana in pet manjših bolnišnic, ki niso sprejemale covid bolnikov.


Še ena 'teorija zarote' očitno le ni teorija.

Smurf je izjavil:

Mislim, da je vecina denarja vseeno slo vsaj (pavsalno receno) "ohranjevanje sluzb", kar je bilo vsaj deloma uspesno, ker dejansko nismo toliko povecal stevilo nezaposlenih. Je pa res, da pocasi tega denarja zmankuje ter da je kljub tem ukrepom marsikdo vseeno na slabsem kot prej.

Stvari niso na slabšem 'kljub ukrepom', ampak ZARADI ukrepov.

kuall ::

Kva pa je narobe, če bolnice delajo zaslužek? Saj imajo več dela.
Namigujete na to, da namerno širijo virus, da bi služile. No to bi delali kakšni partizani, ne pa normalni ljudje.

Blinder ::

Pogrebnim storitvam gre tudi bolje. Torej Še ena 'teorija zarote' očitno le ni teorija
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Looooooka ::

mr_chai je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj so npr fitnessi odprti, kavarne pa ne.

Ker imajo fitnesi, sistem prijave na vadbo, omejeno število obiskovalcev(do npr 10), kar pa gostincem ni dovolj.
Je bilo na mizi odpiranje teras pa so lopovi takoj zahtevali celo roko. Odprtje notranjosti IN terase.
Najbolj glasni so seveda tisti, ki so že leta goljufali in niso prikazovalni realnega prometa/dobička. 70% od mogoče tudi 50% nižjega prikazanega prometa jih pač boli.
Tisti, ki so bili pošteni jim trenutno verjetno ni tako hudo. 70% dobijo povrnjeno pa delavci na čakanju z nadomestilom in so tiho.
Pri fitnesih je pa dejansko sranje če so bili pošteni. Živijo od vodenih vadb, kjer NE smejo imeti takega števila obiskovalcev kot prej, redne fitness stranke teoretično delajo celo izgubo, tisti ki so vmes še zmeraj zaračunavali trajnike(ene par v Ljubljani jih je) so pa dejansko "profitirali".
Večina zaposlednih je delala preko študenta, dobili podo povračilo, tisto kar so pa zaračunali preko trajnikov pa tako ali tako vedo, da večina ljudi nikoli ne koristi v celoti(zato so redne stranke "minus").

Smurf je izjavil:

Ja upokojenci so dobili med 130 in 300€ dodatka, res so s tem obogateli.

Ne razumem sicer zakaj je egoisticno, ce nek privatnik v tem casu sluzi vec kot prej? Ali pa, ce je res tako narobe, da zdravniki dobijo dodatek za tvegano delo.

Se mi zdi, da gre bolj za problem drugje. Da so ljudje v stiski in iscejo (napacne) krivce za to.

Tale kriza je verjetno lepo pokazala kdo ima sposobne/poštene šefe kdo pa take, da ima zaposlene zgolj za potrošni material.
Je pa žalostno, da je kar nekaj takih zaposlenih tako butastih, da krivijo državo in branijo svoje šefe.
Ne velja to za vse, ampak če vidiš, da si je šef med krizo omislil nakup avta, motorja ali prenovo hiše, ti pa za svoje težave kriviš državo, je velika verjetnost, da si MALCE butast in PRECEJ naiven.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Slopek je izjavil:

400€ v lastni hiši in v penzjonu?
Meni se sliši bolje, kot zaposlen s 1000€ in v najemniškem stanovanju.


lol ni samo a) ali b).

donvito ::

styrian je izjavil:

Dobili so dodatek.

Jaz nisem dobil nič, pa sem upokojen, tako, da ne nekaj na pamet. :(
In spet smo pri fovšiji za tistih nekaj €, ki so jih dobili upokojenci z že tako nizko penzijo. :|

ajdov2 ::

kuall je izjavil:

Kva pa je narobe, če bolnice delajo zaslužek? Saj imajo več dela.
Namigujete na to, da namerno širijo virus, da bi služile. No to bi delali kakšni partizani, ne pa normalni ljudje.

Kako to da za covid pacienta na navadnem oddelku dobijo 8k, za pacienta z gripo pa okoli 1k? Dela pa enako...

donvito je izjavil:

styrian je izjavil:

Dobili so dodatek.

Jaz nisem dobil nič, pa sem upokojen, tako, da ne nekaj na pamet. :(
In spet smo pri fovšiji za tistih nekaj €, ki so jih dobili upokojenci z že tako nizko penzijo. :|

Ni fora v fovšiji. Nekateri imajo res prenizke pokojnine. To je res.

Ampak v sklopu korone pa res ne vidim smisla, da upokojenci dobivajo neke dodatke, ko so pa eni redkih, ki imajo zagotovljen dohodek, neglede na vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov2 ()

no comment ::

kuall je izjavil:

Kva pa je narobe, če bolnice delajo zaslužek? Saj imajo več dela.
Namigujete na to, da namerno širijo virus, da bi služile. No to bi delali kakšni partizani, ne pa normalni ljudje.

Od prvega dne smo se državljani odločili, da bomo delali salte nazaj zato, da se zdravstveni sistem ne sesuje. Vsekakor je potem nenavadno, če zdravstveni sistem potem posluje bolje kot pred tem, ko s(m)o se državljani odpovedali izobraževanju, službam in ostalim perverzijam. Če imajo bolnice sedaj dobiček, pomeni, da smo oz. bomo državljani za zdravljenja plačali več kot so bili stroški le-tega.

Odpirati take teme je pred tretjim valom sicer precej kontraproduktivno (nihče noče, da ga zdravi deprimiran zdravnik/sestra), me pa zanima koliko samorefleksije in trezne presoje bo zdravstveni sistem zmogel po koncu krize.

facepalm ::

ajdov2 je izjavil:

kuall je izjavil:

Kva pa je narobe, če bolnice delajo zaslužek? Saj imajo več dela.
Namigujete na to, da namerno širijo virus, da bi služile. No to bi delali kakšni partizani, ne pa normalni ljudje.

Kako to da za covid pacienta na navadnem oddelku dobijo 8k, za pacienta z gripo pa okoli 1k? Dela pa enako...


Na katerem oddelku si zaposlen, da ves, da je dela enako?

ajdov2 ::

facepalm je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

kuall je izjavil:

Kva pa je narobe, če bolnice delajo zaslužek? Saj imajo več dela.
Namigujete na to, da namerno širijo virus, da bi služile. No to bi delali kakšni partizani, ne pa normalni ljudje.

Kako to da za covid pacienta na navadnem oddelku dobijo 8k, za pacienta z gripo pa okoli 1k? Dela pa enako...


Na katerem oddelku si zaposlen, da ves, da je dela enako?

No pa povej kako je to zdravljenje za covid, ki bi uporavičilo 7k eur razlike?

facepalm ::

ajdov2 je izjavil:

facepalm je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

kuall je izjavil:

Kva pa je narobe, če bolnice delajo zaslužek? Saj imajo več dela.
Namigujete na to, da namerno širijo virus, da bi služile. No to bi delali kakšni partizani, ne pa normalni ljudje.

Kako to da za covid pacienta na navadnem oddelku dobijo 8k, za pacienta z gripo pa okoli 1k? Dela pa enako...


Na katerem oddelku si zaposlen, da ves, da je dela enako?

No pa povej kako je to zdravljenje za covid, ki bi uporavičilo 7k eur razlike?

Lahko bi sklepal nekaj razlik, dejansko pa NE VEM. Zato tudi ne kritiziram in ne navajam svojega mnenja, kot dejstvo.
Le cevlje sodi naj kopitar.

cronos1234 ::

Slopek je izjavil:

400EUR v lastni hiši in v penzjonu?
Meni se sliši bolje, kot zaposlen s 1000EUR in v najemniškem stanovanju.

Absolutno je bolje. Na kar so računali tudi lastno-hišni penzionisti vseh 40+ let ko so varčevali, jemali kredite in z veliko lastnega dela, pola-pola legalizacijo in pomočjo lokalnih mojstrov (govora bolj o splošni folklori gradnje v bivši jugi) ustvarili to nepremičnino katero sedaj uživajo.
Današnji mladinci so v tem pogledu po večini precej bolj omejeni, zato je hitro fovšija. Pozabljajo pa da so za to "nepremičninarji" delali večino življenja pred penzijo (..vsaj večina... :)

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

cronos1234 je izjavil:

Slopek je izjavil:

400EUR v lastni hiši in v penzjonu?
Meni se sliši bolje, kot zaposlen s 1000EUR in v najemniškem stanovanju.

Absolutno je bolje. Na kar so računali tudi lastno-hišni penzionisti vseh 40+ let ko so varčevali, jemali kredite in z veliko lastnega dela, pola-pola legalizacijo in pomočjo lokalnih mojstrov (govora bolj o splošni folklori gradnje v bivši jugi) ustvarili to nepremičnino katero sedaj uživajo.
Današnji mladinci so v tem pogledu po večini precej bolj omejeni, zato je hitro fovšija. Pozabljajo pa da so za to "nepremičninarji" delali večino življenja pred penzijo (..vsaj večina... :)


Moj stari ata je bil vratar. Moja babi delavka za trakom. Imela sta 7 otrok. Skupna plača nižja od takratnega povprečja. Pa sta imela v lasti več parcel s hišo. Jaz trenutno s svojo plačo ne bi mogel dobiti kredita, da bi kupil to hišo. Kaj še le ostalo, kar je imel v lasti. Ne gre za fovšijo, ampak na daleč je jasno, da nimamo enakih možnosti. Pa ne samo s finančnega vidika.

dronyx ::

Citiram kar sem kopiral v neki drugi temi.

Data sampled by the European Union's statistics office, Eurostat, show that between 2012 and 2019 house prices went up in Slovakia by 43%, while the average income of Slovak people went up just 4% within the period. In Germany, housing prices went up 43% while incomes rose 19%. In Sweden, prices soared 53% and incomes went up by 18%. In Austria, it was 45% and 17% respectively. Finally, in Hungary, housing prices nearly doubled and incomes were in 2019 43% higher than in 2012.


Slovenija je verjetno tu nekje kot Slovaška. Za mlade taka politika pomeni samo visoke kredite, ki jih bodo odplačevali še desetletja, ali pa visoke najemnine, ki ob povprečni plači omogočajo samo preživetje in plačilo položnic. To je realnost.

Sicer pa precej zaposlenih v tej krizi služi, kot nikdar prej. 60% dodatka k plači pomeni za marsikaterega konkreten znesek. Kakšni so ti zneski se vidi pri javno objavljenih plačah MNZ in Policije. Ponekod so sedaj v službe prišli tudi tisti, ki so bili tako rekoč na mrtvaški postelji in dolgotrajnih bolniškah. ZZZS bi lahko tu opazil, kakšne medicinske čudeže dela 60% dodatka k plači! Je pa vse skupaj skoraj kot črni humor, ko na eni strani vidiš, kako se denar dobesedno razmetava, na drugi strani pa hude socialne stiske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Spxy je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ja upokojenci so dobili med 130 in 300EUR dodatka, res so s tem obogateli.

Ne razumem sicer zakaj je egoisticno, ce nek privatnik v tem casu sluzi vec kot prej? Ali pa, ce je res tako narobe, da zdravniki dobijo dodatek za tvegano delo.

Se mi zdi, da gre bolj za problem drugje. Da so ljudje v stiski in iscejo (napacne) krivce za to.


Nekomu, ki mu je bilo prej dovolj 400EUR na mesec se 130EUR še kako pozna. Upoštevaj še, da so gostilne zaprte in manj zapravijo tam, pa so na koncu meseca glede na stanje pred korono "bogati". In takih v Sloveniji ni malo.

Absolutno nič ni narobe, da privatniki služijo več. Pa tudi medicinske sestre ne, če delajo več. Težava so ljudje v panogah, kjer normalno delo ni mogoče. Seveda, lahko bi si našli drugo službo ampak za marsikoga je to precej težje. Večini na tem forumu to pač ni jasno, ker so/smo iz IT branž in si je službo lahko najti. Ne boš mi pa rekel, da je natakar/ica sam kriv/a, da je skoraj čez noč ostal/a brez službe in nima znanj za delo od doma v neki drugi panogi.


Vsi ki so imeli 5 gramov soli v glavi niso nepričakovano izgubili službe... vsi so videli Bergamo in so vedeli kaj prihaja čez par mesecev, ker tako se širi to je logika.

Tako da to je bad excuse.

Sej ti pravim, denar ni vse ... osamljenost ima višjo ceno... sicer pa... veliko penzionistov je vdovcev...

Bi blo tebi dovolj 400€ v lastni hiši? :)


Ja če mi dajo nepremičnino vredno 200k in 400€ na mesec ter da grem lahko zdaj v penzijo takoj vzamem... prodam bajto za 200k, kupim flet nekje za 60k in sem happy pa še delam lahko ker ne bom izmozgan od šihta... kot ni bila moja babica ki je pri 53tih šla v penzijo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

Phantomeye je izjavil:

Moj stari ata je bil vratar. Moja babi delavka za trakom. Imela sta 7 otrok. Skupna plača nižja od takratnega povprečja. Pa sta imela v lasti več parcel s hišo. Jaz trenutno s svojo plačo ne bi mogel dobiti kredita, da bi kupil to hišo. Kaj še le ostalo, kar je imel v lasti. Ne gre za fovšijo, ampak na daleč je jasno, da nimamo enakih možnosti. Pa ne samo s finančnega vidika.

veliko ljudi pravi kako se je takrat enostavno prišlo do hiše, ampak večina pa mislim da ni tako dobro prišla skozi.

po mojem je bila realnost navadnega človeka enaka kot sedaj; kredit kolikor gre in garanje popoldan z zidanjem par let. s tem da so takrat bili manj zahtevni glede vsega kar pritiče bajti; samo do 4. gradbene faze in že so živeli noter.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

stroj66684 ::

Utk ::

Phantomeye je izjavil:


Moj stari ata je bil vratar. Moja babi delavka za trakom. Imela sta 7 otrok. Skupna plača nižja od takratnega povprečja. Pa sta imela v lasti več parcel s hišo. Jaz trenutno s svojo plačo ne bi mogel dobiti kredita, da bi kupil to hišo. Kaj še le ostalo, kar je imel v lasti. Ne gre za fovšijo, ampak na daleč je jasno, da nimamo enakih možnosti. Pa ne samo s finančnega vidika.

V hiši je morda 50 jurjev materiala. Vse drugo je delo, ki so ga včasih naredili zastonj, in strošek države, v katerega pade tudi tvoja bedna plača, pa tudi vse pretirane plače ostalih v JS, ki jih tako zagovarjaš.

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Moj stari ata je bil vratar. Moja babi delavka za trakom. Imela sta 7 otrok. Skupna plača nižja od takratnega povprečja. Pa sta imela v lasti več parcel s hišo. Jaz trenutno s svojo plačo ne bi mogel dobiti kredita, da bi kupil to hišo. Kaj še le ostalo, kar je imel v lasti. Ne gre za fovšijo, ampak na daleč je jasno, da nimamo enakih možnosti. Pa ne samo s finančnega vidika.

V hiši je morda 50 jurjev materiala. Vse drugo je delo, ki so ga včasih naredili zastonj, in strošek države, v katerega pade tudi tvoja bedna plača, pa tudi vse pretirane plače ostalih v JS, ki jih tako zagovarjaš.


Nikogar ne zagovarjam, also kaj ima to veze s čimerkoli, razen neki osebni napadi? Odrasti, lol. Parcele ni nihče delal zastonj.

Utk ::

A je osebni napad tudi, če ti rečem, da tvoj stari ata ni šel na banko po kup denarja in kupil hišo, vsaj ne z delavsko plačo,?
Nekaj jokaš, ko ti nekdo reče v čem je razlika, pa spet še enkrat jokaš.
In zagovarjaš ja, se dobro spomnemo.

Mato989 ::

Valda da nimamo ENAKIH možnosti, ker tudi nimamo vsi ENAKO KIL, enakih BOLEZNI, FIZIČNIH OMEJITEV ITD...

Ampak iluzija je bluzit o tem... bistvo je da so želje današnjih ljudi 10x višje od želja ljudi v letu 1950...

Samo tehnika ki se danes da v bajto in okrog bajte je like 10x dražja od tehnike z leta 1950... problem je ker vsi jamrate kako je vse drago pozabite pa da so vaši stari dedje ali pradedki kosili travo s KOSAMI ne flaksarco ali samohodko... vi pa zdaj rečete da so si oni lahko privoščli bajto vi pa ne... seveda če pa vračunate vse te gadgete not... če postaviš "neumno" hišo jo lahko za dokaj poceni, samo se ne boš grel na TČ ampak na staro peč na drva, kosil boš s koso itd... pol pa tudi več ne bo tako drago kot govorijo eni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

A je osebni napad tudi, če ti rečem, da tvoj stari ata ni šel na banko po kup denarja in kupil hišo, vsaj ne z delavsko plačo,?
Nekaj jokaš, ko ti nekdo reče v čem je razlika, pa spet še enkrat jokaš.
In zagovarjaš ja, se dobro spomnemo.


Ne bom se zapenjal, samo da boš lahko mel trdega.

Skratka, če bi danes gradil hišo na enak način kot se jih je gradilo včasih (Izključno s pomočjo sosedov in prijateljev), bi bil strošek z vso birokracijo (dovoljenja etc) in ceno praznih parcel bistveno višji.

Mato989 je izjavil:

Valda da nimamo ENAKIH možnosti, ker tudi nimamo vsi ENAKO KIL, enakih BOLEZNI, FIZIČNIH OMEJITEV ITD...

Ampak iluzija je bluzit o tem... bistvo je da so želje današnjih ljudi 10x višje od želja ljudi v letu 1950...

Samo tehnika ki se danes da v bajto in okrog bajte je like 10x dražja od tehnike z leta 1950... problem je ker vsi jamrate kako je vse drago pozabite pa da so vaši stari dedje ali pradedki kosili travo s KOSAMI ne flaksarco ali samohodko... vi pa zdaj rečete da so si oni lahko privoščli bajto vi pa ne... seveda če pa vračunate vse te gadgete not... če postaviš "neumno" hišo jo lahko za dokaj poceni, samo se ne boš grel na TČ ampak na staro peč na drva, kosil boš s koso itd... pol pa tudi več ne bo tako drago kot govorijo eni


Ne vem no, naša hiša je še vedno neumna hiša kot je bila leta 1970. Vredna je pa zdaj 4x toliko kot takrat ko je bila zgrajena.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ne vem no, naša hiša je še vedno neumna hiša kot je bila leta 1970. Vredna je pa zdaj 4x toliko kot takrat ko je bila zgrajena.


No zdaj pa primerjaj plače leta 1970 in jih pretvori v EVRE po hiperinflaciji in mi povej kolikokrat višjo plačo imaš od tiste iz leta 1970... ziher več kot 4x več =)

Torej so se plače zvišale od 1970 bolj kot vrednosti teh bajt.

Se pravi si ti danes na boljšem kot tvoj foter! Samo ti imaš 100x več želj

Flaksarca, samohodke, take in ovake naprave, epilatorji gelish nohtki, ravnalci las, PCji, TV v 3 sobah, sušilci,

Edina stvar ki je danes pogojno dražja kot 1970 napram plačam je prispevek občini in parcela kot zemlja... torej tu je mogoče mičkeno razlike.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Skratka, če bi danes gradil hišo na enak način kot se jih je gradilo včasih (Izključno s pomočjo sosedov in prijateljev), bi bil strošek z vso birokracijo (dovoljenja etc) in ceno praznih parcel bistveno višji.

Jasno. Ker včasih ni imel vsak policaj dveh do treh povprečnih plač. Niti učitelj ne. Pa tudi pol majn jih je bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Ne vem no, naša hiša je še vedno neumna hiša kot je bila leta 1970. Vredna je pa zdaj 4x toliko kot takrat ko je bila zgrajena.


No zdaj pa primerjaj plače leta 1970 in jih pretvori v EVRE po hiperinflaciji in mi povej kolikokrat višjo plačo imaš od tiste iz leta 1970... ziher več kot 4x več =)

Torej so se plače zvišale od 1970 bolj kot vrednosti teh bajt.

Se pravi si ti danes na boljšem kot tvoj foter! Samo ti imaš 100x več želj

Flaksarca, samohodke, take in ovake naprave, epilatorji gelish nohtki, ravnalci las, PCji, TV v 3 sobah, sušilci,

Edina stvar ki je danes pogojno dražja kot 1970 napram plačam je prispevek občini in parcela kot zemlja... torej tu je mogoče mičkeno razlike.


Ne vem, probajva naredit preračun :)

Leta 1970 je bila povprečna neto plača 1.376 dinarjev (to bi bilo leta 2020 - 940,69 evra)
Leta 2020 pa povp. neto plača 1.208,65 evra.

https://www.stat.si/inflacija#/revalori... (na levo vkucaj 1970, na desno današnji datum in potem vrednost v dinarjih).

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne vem no, naša hiša je še vedno neumna hiša kot je bila leta 1970. Vredna je pa zdaj 4x toliko kot takrat ko je bila zgrajena.


No zdaj pa primerjaj plače leta 1970 in jih pretvori v EVRE po hiperinflaciji in mi povej kolikokrat višjo plačo imaš od tiste iz leta 1970... ziher več kot 4x več =)

Torej so se plače zvišale od 1970 bolj kot vrednosti teh bajt.

Se pravi si ti danes na boljšem kot tvoj foter! Samo ti imaš 100x več želj

Flaksarca, samohodke, take in ovake naprave, epilatorji gelish nohtki, ravnalci las, PCji, TV v 3 sobah, sušilci,

Edina stvar ki je danes pogojno dražja kot 1970 napram plačam je prispevek občini in parcela kot zemlja... torej tu je mogoče mičkeno razlike.


Ne vem, probajva naredit preračun :)

Leta 1970 je bila povprečna neto plača 1.376 dinarjev (to bi bilo leta 2020 - 940,69 evra)
Leta 2020 pa povp. neto plača 1.208,65 evra.

https://www.stat.si/inflacija#/revalori... (na levo vkucaj 1970, na desno današnji datum in potem vrednost v dinarjih).


HAHAHAHAHAHA, seveeeda, ti si kot revalorizacija našega ZPIZA...

Ti moraš upoštevat Dinarje ki so šli še skozi inflacijo... tistih 1.376 dinarjev je ničvrednih na prehodu iz DINARJA na TOLAR... Ne delat teh perverznih sprememb, ker vsi vemo da Dinarji takrat niso bli vredni pol kurca...

Vsem tem upokojencem bi jaz izplačeval penzije polovično v dinarjih pa da vidimo tole vrednost. Tisti dinar 1376 dinarjev bi danes bil vreden par 10€ at best.

Pa četudi odmisliva tole revalorizacijo ker boš itak tumpal po svoje... gradnja bajte je danes dražja toliko kolikor ste podporniki državne regulacije otežili gradnjo in dvignili standarde... vse ostalo je enako kto nekoč... drugi del pa je 100 tvojih želj in gadgetov ki jih hočeš zraven...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne vem no, naša hiša je še vedno neumna hiša kot je bila leta 1970. Vredna je pa zdaj 4x toliko kot takrat ko je bila zgrajena.


No zdaj pa primerjaj plače leta 1970 in jih pretvori v EVRE po hiperinflaciji in mi povej kolikokrat višjo plačo imaš od tiste iz leta 1970... ziher več kot 4x več =)

Torej so se plače zvišale od 1970 bolj kot vrednosti teh bajt.

Se pravi si ti danes na boljšem kot tvoj foter! Samo ti imaš 100x več želj

Flaksarca, samohodke, take in ovake naprave, epilatorji gelish nohtki, ravnalci las, PCji, TV v 3 sobah, sušilci,

Edina stvar ki je danes pogojno dražja kot 1970 napram plačam je prispevek občini in parcela kot zemlja... torej tu je mogoče mičkeno razlike.


Ne vem, probajva naredit preračun :)

Leta 1970 je bila povprečna neto plača 1.376 dinarjev (to bi bilo leta 2020 - 940,69 evra)
Leta 2020 pa povp. neto plača 1.208,65 evra.

https://www.stat.si/inflacija#/revalori... (na levo vkucaj 1970, na desno današnji datum in potem vrednost v dinarjih).


HAHAHAHAHAHA, seveeeda, ti si kot revalorizacija našega ZPIZA...

Ti moraš upoštevat Dinarje ki so šli še skozi inflacijo... tistih 1.376 dinarjev je ničvrednih na prehodu iz DINARJA na TOLAR... Ne delat teh perverznih sprememb, ker vsi vemo da Dinarji takrat niso bli vredni pol kurca...

Vsem tem upokojencem bi jaz izplačeval penzije polovično v dinarjih pa da vidimo tole vrednost. Tisti dinar 1376 dinarjev bi danes bil vreden par 10EUR at best.


Tista hiperinflacija je bila v 80.-ih



https://kordez.blog.drugisvet.com/2018/...

Od kje sem pa jaz podpornik državne regulacije? Od kje te informacije vlečeš?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Seveda je bila v 80tih... tisti dinar danes ni vreden nič ali pa minimalno... takrat pa tudi ni bil kaj dosti vreden ker je bilo spet vse na puf od USA in ostalih

Pa spet se izmikaš... standardi gradnje so taki, če hočeš postavit kolibo brez pravih standardov in vsega, pa brez proper drenaž, pa brez takih materialov ampak samo cigel pa vse ročno omečeš bo enako drago kot nekoč... samo vi si ne date dopovedat, da so se vaše želje in želje ostalih po stoterile, plače pa pač ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

facepalm ::

Mato989 je izjavil:

Seveda je bila v 80tih... tisti dinar danes ni vreden nič ali pa minimalno... takrat pa tudi ni bil kaj dosti vreden ker je bilo spet vse na puf od USA in ostalih

Pa spet se izmikaš... standardi gradnje so taki, če hočeš postavit kolibo brez pravih standardov in vsega, pa brez proper drenaž, pa brez takih materialov ampak samo cigel pa vse ročno omečeš bo enako drago kot nekoč... samo vi si ne date dopovedat, da so se vaše želje in želje ostalih po stoterile, plače pa pač ne

Najprej izracunaj strosek parcele, komunalnega prispevka in papirjev za gradbeno dovoljenje.
Si hitro na okoli 50kEUR brez ene cigle postavljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Mato989 ::

facepalm je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda je bila v 80tih... tisti dinar danes ni vreden nič ali pa minimalno... takrat pa tudi ni bil kaj dosti vreden ker je bilo spet vse na puf od USA in ostalih

Pa spet se izmikaš... standardi gradnje so taki, če hočeš postavit kolibo brez pravih standardov in vsega, pa brez proper drenaž, pa brez takih materialov ampak samo cigel pa vse ročno omečeš bo enako drago kot nekoč... samo vi si ne date dopovedat, da so se vaše želje in želje ostalih po stoterile, plače pa pač ne

Najprej izracunaj strosek parcele, komunalnega prispevka in papirjev za gradbeno dovoljenje.
Si hitro na okoli 50kEUR brez ene cigle postavljene.


Odvisno kje... lahko greš v haloze in maš po 20k vse skup... samo spet, to so neke želje ki dvigajo ceno... v resnici so parcele zlo poceni, če nisi izbirčen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

facepalm je izjavil:


Najprej izracunaj strosek parcele, komunalnega prispevka in papirjev za gradbeno dovoljenje.
Si hitro na okoli 50kEUR brez ene cigle postavljene.

Kje pa dobiš to tako poceni ?!?!?!? Sam bi rekel, da je v civilizaciji to bolj strošek 100k+...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114188606 (15751) MrStein
»

Nižanje pokojnin najstarejši populaciji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15513029 (8752) solatko
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43275077 (60876) damirj79
»

Vrednost denarja včasih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13229307 (25592) GGGGG
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026355 (22522) Alubadar

Več podobnih tem