» »

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?

kingsix ::

Mak kaki vikendi, kaj je z vami?

Navadno ne greš v hišo oz je ne gradiš, ker se ti ne da ubadat z raznimi opravili. A potem si bom pa kupil vikend, da bom tam delal, ker se mi okrog hiše ne da. Majkemi.

drugače pa: večino kar poznam hiše enostavno ne more prodati, razen , če je res top lokacija. Tako, da ko si zgradiš hišo nekje na X mestu, imaš to for-life.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

ginekk ::

Tr0n je izjavil:

ginekk je izjavil:

Čak mal, od kod ta ideja? Po tvoji logiki se manjša stanovanjska enota (hiša) bolj kvari in terja več vzdrževanja kot večja (katere del je stanovanje)?

Ne razumem vprasanja. :|

Pravim, da imas pri stanovanju manj vzdrzevanja in stroskov dolgorocno, kot pri hisi, kjer moras se okolico/vrt/dovoz/garazo/itd. zraven rihtat. Ce je treba vecje stvari prenovit, recimo kaksno streho, se pri bloku strosek porazdeli, pri hisi pa ga v celoti sam krijes.

Ali se motim? :)


Zmotil me je "vedno" in da pri stanovanju recimo beliš enkrat na 5-10 let. Isto pri hiši. Seveda je več stroškov pri večjem luksuzu (hiši). Ne pomeni pa, da imaš vedno oz. bolj frekventno delo zaradi tega.

damirez ::

V temi je preveč posploševanj. Ti imaš lahko hišo izven mesta, pa si lahko hitreje v službi itd...
Prej sem bil v bloku, nekje vmes. Malo stanovanje, sosednje ropotajo nad mano, ni parkinga zvečer...
Samo 3min peš sem se preselil:

Sedaj imam stanovanje 4 sobno 100m2 s pogledom na stari del mesta od mesta 2min, do banke, šole, vrtca, gozda pa samo 30s. Nimam težav s parkingom, sem čisto na vrhu in mi nihče ne ropota nad mano. V bloku večinoma starejši folk in blok je lepo vzdrževan. Ne menjam za nobene hišo.


Tako da tukaj precej odvisno od več faktorjev.

maco-maco ::

Aja, večji blok ima manj vzdrževanja kot manjša hiša? Ker ima manjša hiša več vsega praviš....

Če blok rabi streho menjat na 50let, jo hiša tudi po 50 letih.
Če blok rabi beljenje vsakih 5 let, jo hiša tudi.
Če so v bloku vodovodne cevi dotrajane po 30 letih, so pri hiši tak isto.

Da je več dela s hišo je kvečjemu slaba tolažba blokarjev.

Da pa je več dela zaradi več površine v lasti, je pa isto kot razlika med 50m2 in 100m2 stanovanjem.


Na stanovanje pride manj strehe, saj je pod streho več nadstrpoij. Pa ceneje je, ker je večji objekt (na m2, na m cevi,...)
Je pa res, da se včasih ljudje v hišah razburjajo, kako drago je vzdrževanje in od kje vzeti. Pri stanovanju pač vplačuješ v rezervni sklad in še sproti vsak mesec.
Hodnike pa ti pucajo drugi, kosijo drugi, rihtajo majstre, zbirajo ponudbe, kidajo sneg, urejajo parkirišče,...
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

Raw ::

OK, pa dajmo še z druge strani. Težave v mestih se na veliko ignorira, vzame v zakup in rado hitro pozabi.

Moje izkušnje življenja v stanovanjih. To je je zgodilo nam, ali nekomu v istem bloku:
- nepravilno upravljanje z plinom - explozija odnesla stanovanje, poškodovana še dva druga.
- požar zaradi prevrnjene sveče - zgorelo stanovanje, umrla domača mačka, zadimilo še stanovanje nad tem.
- kraja platišč s pnevmatikami (sosedu) - avto zjutraj najden vzdignjen na opekah.
- stara, večkrat pokrpana vertikala - ni menjana ker starejši stanovalci nimajo denarja (ko bo odpovedala, bo delo veliko dražje)
- kraja koles - meni in bratu, en še ni bil niti odplačan.
- celo stopnišče opeharjeno za cca 1k€ na stanovanje - upravnik dobesedno pobral denar
- blok sestavljajo 3 stopnišča. srednje noče it na skupno ogrevanje - se radi grejejo na račun ostalih.
- ni dovolj parkirišč in ni garaž, kljub temu so "svetniki" napovedal, da se ne bo gradilo novih, češ da jih je dost.
- ni fasade, ker si tega starejši stanovalci ne morejo privoščit.
- v spodnjem delu bloka je bar/pizzerija - pogost hrup do jutranjih ur
- sosed grozil meni in ženi, ker smo prenavljali kopalnico in ga je motil hrup - smo vse prej obvestili-
- sosedi se iz dimnika kadi v stanovanje, da je bila že hospitalizirana, a hoče le pokrpat (kot že večkrat prej), noče rešit celostnega problema, čeprav je večina za.
- mimojdoči mečejo kepe v okna, tudi kamenje, pijani "pojejo" v nočnih urah.
- dovoz za blok moram skoraj vedno kidat sam, ostali skidajo samo pred svojim vhodom. Enkrat sem zbolel, in je celo naše stopnišče dobilo grožnjo od sosednjega, da ni njihova naloga skidat še "naš del", čeprav ga uporabljajo tudi oni.
- en sosed je zanalašč zaparkiral naš avto, ker "je mislil, da je od enga jugoviča".
- drug sosed je pijan zaparkiral naš avto, da se ni dalo umakniti - 1cm razdalje.
- ena soseda se je 2x zaletela v naš avto - sicer le manjše poškodbe
- zaradi nesreče pri odvozu smeti, umrl smetar - slaba vidljivost, ozke ulice. zgodilo par metrov od mene.
- občina ne dovoli da bi si sami uredili parkirišče - je plac za blokom, bi blo treba le poširt v breg.
- novi upravnik ni sklical sestanka že več kot 1 let, kljub večim prošnjam in obljubam.
... Podobnih prigod je še kar nekaj. Lokacija je v mestu z eno nižjih kriminalitet v Sloveniji, kam naj bi se že preselil? Pa v mojem primiru sem že investiral v stanovanje tolk, kot bi v hišo. Enako težko se preselim iz njega, kot bi se iz hiše - namreč zelo.

Težave, ki smo jih imeli v hiši:
- imeli smo svoj vodovod, ob zelo nizkih temperaturah je lahko voda zmrznila
- 2km do šole, trgovin
- vzdrževanje ni bilo poceni (velika hiša), a smo večino nardil sami
- pozimi sami skidat 30m dovozne poti
- TV signal smo si moral sami zrihtat, smo pa zato lahk RTVjevce poslal kamor jih je treba, ko so pršl domu težit.
- telefon je bil za silo, modemski internet počasen.

Skratka nobenih posebnih "človek" težav. Sploh ne tolk in takih kot v mestu. Eni pač menjajo, požrejo vse za tistih nekaj pozitivnih lastnosti mestnega življenja. Jaz pač ne.

Pa tista Tr0nova o tem, da na vasi vejo vsi o vsem in čenčajo za tvojim hrbtom. V blokovskem naselju ni nič drgač, vedno se najde kdo za opravljat. Razlika je v tem, da v vasi hitreje izveš kdo to počne, ker je manj ljudi in se krog hitro sklene.
I am what I am and I do what I can

link_up ::

hisa na samem z zadostno parcelo in seveda vsaj 4g povezavo. Mesto? Mravljisce!!
In and Out

KAVINSKY ::

Raw je izjavil:

- en sosed je zanalašč zaparkiral naš avto, ker "je mislil, da je od enga jugoviča".


Oz tisti, kateri porajsajo avto z žebljem, ker je "kr en trtji" parkiral pri bloku (pa so bili pri stanovalcu bloka na obisku).

Tr0n ::

Ce imas taksne sosede je pa res fajn zamenjat lokacijo ja. Se sreca, da imas to moznost relativno enostavno naredit. ;)

V bloku se je treba zavedat, da zivis v skupnosti in moras bit fer do drugih, kakor morajo bit tudi drugi fer do tebe. Nek osnoven bonton in cloveski odnos je potreben, drugace pac ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

jype ::

Razpršena gradnja je vir izjemnih stroškov, ne le v Sloveniji.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz sem iz sela. Če vstanem ob 7:30 (in sem zvečer že stuširan), samo zobe podrgnem in sem z vlakom lahko ob 8:05 v pisarni. Preverjeno danes. Pa še za 5 min je bilo lufta...

Tako da bedarije zgoraj navedenega pacienta (Lakotnik29) o 2 urnih migracijah je treba gledati v luči lokacije. Povezav. Poznam ljudi, ki se iz Viča v Bežigrad vsak dan vozijo res 2 uri na dan. Tko da... jaz, ki za vožnje izgubim točno 40 min v obe smeri, pa sem 22 km iz Ljubljane, se samo smejem. Je pa to samo LJ, že CElje je najbrž čist kulturno - tam pa morda to drži, če se iz Luč voziš v Celje, ker ni vlaka.

Imam pa druge minuse, da smo si na jasnem...

V glavnem... je pa res - jaz bajte prodati nisem mogel. Zato sem jo obnovil. JebigA.

zz

Raw ::

Tr0n je izjavil:

Nek osnoven cloveski bonton je potreben, drugace pac ne gre.

Ravno o tem govorim. V hiši si že tako "ščiten" z nekaj zemlje in kakšno živo mejo. Pa še potem imaš kvečjem par sosedov. Možnost, da bo nekdo od njih _mental_ je sorazmeroma majhna.
Samo v našem bloku je 30 stanovanj. Kakšna je vrjetnost, da bo nekdo delal štalo? Velika. Sploh pa veliko večja kot v hiši.
I am what I am and I do what I can

Machete ::

Bajta je zakon. Jaz imam ogromno dela z urejanjem, ne samo svoje, še razširjenjega posestva kupljenega exkstra. Imam pripravo drv, ogromen dovoz za skidat, dva majhna mulca, parterko, ki dela popoldne, skuham velikokrat za večerni (glavni obrok :/ ) pa še vedno vsak dan športam 60-90 min in tudi gejmam zvečer, ko vse zaspi. Vse se da. Res pa da včasih ni časa za na wc it, ampak ne menjam za stanovanje. Včasih malo pogodrnaš kakšen smisel ima ves ta čas zabit za les, železo in travo, amapk mine in si vesel, ko nekaj zrihtaš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Ja, mene bolj zanima kaj s časom (in denarjem), če živiš v bloku.

perci ::

Namesto, da bi ga porabili za 2 uri sedenja v avtomobilu, ga porabimo za druženje. Čas in denar.

Utk ::

Poskusi še enkrat, ker alternativa stanovanju je hiša, ne avto.

Tr0n ::

Utk je izjavil:

Ja, mene bolj zanima kaj s časom (in denarjem), če živiš v bloku.

Karkoli pac zelis, ti je trenutno zelja ali potreba. Vec denarja in casa je vedno boljsa alternativa, kot ce imas obojega manj. :)

perci ::

Utk je izjavil:

Poskusi še enkrat, ker alternativa stanovanju je hiša, ne avto.

Alternativa stanovanju v mestu je hiša na podeželju + vožnja v mesto.

Machete ::

Jaz ne vem kaj bi s časom, pomoje bi visel na netu, ker več kot toliko športat ne bi mogel zaradi regeneracije, branje pa mora zapasat. V garažo kaj pošvasat ne moreš, ven hodit na prireditve in večerje pa tudi ne vsak dan.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

perci je izjavil:

Utk je izjavil:

Poskusi še enkrat, ker alternativa stanovanju je hiša, ne avto.

Alternativa stanovanju v mestu je hiša na podeželju + vožnja v mesto.

Ni. Ker so stanovanja tudi na "podeželju" in hiše v mestu. Jaz se v službo vozim 15 minut. V Ljubljani, kjer sem jo imel pol kilometra stran, sem porabil glih tolk, če seštejem dvigalo ali stopnice, hojo, ali pa ven vlačenje kolesa (kar sicer nisem delal), itd.

Mislim, a ste nekateri že bli sploh kdaj v Sloveniji? V eni uri se v Lj v službo pripelješ iz faking Koroške. Ne pa komaj iz Črnuč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Raw ::

perci je izjavil:

Utk je izjavil:

Poskusi še enkrat, ker alternativa stanovanju je hiša, ne avto.

Alternativa stanovanju v mestu je hiša na podeželju + vožnja v mesto.

Ni vse črno belo. Ne rabiš 1h vožnje. Od Brda do lastne hiše si lahko v 15 minutah. Ti pa lahko čez mesto porabiš pol ure.

Pa dajmo eno bolj realno - sem oddaljen 20 minut večinoma AC vožnje do službe, ti pa 10 mestnega vrveža. Sem dal lep spisek kaj lahko pričakuješ od življenja v mestu. Še vedno ne menjaš? No, jaz tudi ne.
I am what I am and I do what I can

Buggy ::

hehe...Jaz sem v rush hourju iz Trzaske (Lj-Vic) odpeljal otroke v vrtec in potem cez mesto na siht na Litijsko (Lj-Moste) porabil toliko casa (pa verjetn tudi bencina), kot sedaj, ko se vozim 45km regionalke.

je pa res da se cas voznje ob vedno vec tepcih na cestah podaljsuje :)

Peti ::

Utk je izjavil:

Ja, mene bolj zanima kaj s časom (in denarjem), če živiš v bloku.


Nekdo mora vzdrzevati gostilne s precenjenimi hamburgerji in slabimi craft pivami!

techuser ::

Ne splača se gradit hiše.

St235 ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

jaz sem iz sela. Če vstanem ob 7:30 (in sem zvečer že stuširan), samo zobe podrgnem in sem z vlakom lahko ob 8:05 v pisarni. Preverjeno danes. Pa še za 5 min je bilo lufta...

Tako da bedarije zgoraj navedenega pacienta (Lakotnik29) o 2 urnih migracijah je treba gledati v luči lokacije. Povezav. Poznam ljudi, ki se iz Viča v Bežigrad vsak dan vozijo res 2 uri na dan. Tko da... jaz, ki za vožnje izgubim točno 40 min v obe smeri, pa sem 22 km iz Ljubljane, se samo smejem. Je pa to samo LJ, že CElje je najbrž čist kulturno - tam pa morda to drži, če se iz Luč voziš v Celje, ker ni vlaka.

Imam pa druge minuse, da smo si na jasnem...

V glavnem... je pa res - jaz bajte prodati nisem mogel. Zato sem jo obnovil. JebigA.

zz


In zdaj ko si najebal, smo ostali pacienti in se ti tolažiš, da lahko gol roštiljaš? se res vidi, da si iz sela.

Raw je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Nek osnoven cloveski bonton je potreben, drugace pac ne gre.

Ravno o tem govorim. V hiši si že tako "ščiten" z nekaj zemlje in kakšno živo mejo. Pa še potem imaš kvečjem par sosedov. Možnost, da bo nekdo od njih _mental_ je sorazmeroma majhna.
Samo v našem bloku je 30 stanovanj. Kakšna je vrjetnost, da bo nekdo delal štalo? Velika. Sploh pa veliko večja kot v hiši.


Statistika medsoseskih sporov v sloveniji, ne govori v prid tvoji trditvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Raw je izjavil:

OK, pa dajmo še z druge strani. Težave v mestih se na veliko ignorira, vzame v zakup in rado hitro pozabi.

Moje izkušnje življenja v stanovanjih. To je je zgodilo nam, ali nekomu v istem bloku:
- nepravilno upravljanje z plinom - explozija odnesla stanovanje, poškodovana še dva druga.
- požar zaradi prevrnjene sveče - zgorelo stanovanje, umrla domača mačka, zadimilo še stanovanje nad tem.
- kraja platišč s pnevmatikami (sosedu) - avto zjutraj najden vzdignjen na opekah.
- stara, večkrat pokrpana vertikala - ni menjana ker starejši stanovalci nimajo denarja (ko bo odpovedala, bo delo veliko dražje)
- kraja koles - meni in bratu, en še ni bil niti odplačan.
- celo stopnišče opeharjeno za cca 1k€ na stanovanje - upravnik dobesedno pobral denar
- blok sestavljajo 3 stopnišča. srednje noče it na skupno ogrevanje - se radi grejejo na račun ostalih.
- ni dovolj parkirišč in ni garaž, kljub temu so "svetniki" napovedal, da se ne bo gradilo novih, češ da jih je dost.
- ni fasade, ker si tega starejši stanovalci ne morejo privoščit.
- v spodnjem delu bloka je bar/pizzerija - pogost hrup do jutranjih ur
- sosed grozil meni in ženi, ker smo prenavljali kopalnico in ga je motil hrup - smo vse prej obvestili-
- sosedi se iz dimnika kadi v stanovanje, da je bila že hospitalizirana, a hoče le pokrpat (kot že večkrat prej), noče rešit celostnega problema, čeprav je večina za.
- mimojdoči mečejo kepe v okna, tudi kamenje, pijani "pojejo" v nočnih urah.
- dovoz za blok moram skoraj vedno kidat sam, ostali skidajo samo pred svojim vhodom. Enkrat sem zbolel, in je celo naše stopnišče dobilo grožnjo od sosednjega, da ni njihova naloga skidat še "naš del", čeprav ga uporabljajo tudi oni.
- en sosed je zanalašč zaparkiral naš avto, ker "je mislil, da je od enga jugoviča".
- drug sosed je pijan zaparkiral naš avto, da se ni dalo umakniti - 1cm razdalje.
- ena soseda se je 2x zaletela v naš avto - sicer le manjše poškodbe
- zaradi nesreče pri odvozu smeti, umrl smetar - slaba vidljivost, ozke ulice. zgodilo par metrov od mene.
- občina ne dovoli da bi si sami uredili parkirišče - je plac za blokom, bi blo treba le poširt v breg.
- novi upravnik ni sklical sestanka že več kot 1 let, kljub večim prošnjam in obljubam.
... Podobnih prigod je še kar nekaj. Lokacija je v mestu z eno nižjih kriminalitet v Sloveniji, kam naj bi se že preselil? Pa v mojem primiru sem že investiral v stanovanje tolk, kot bi v hišo. Enako težko se preselim iz njega, kot bi se iz hiše - namreč zelo.

Težave, ki smo jih imeli v hiši:
- imeli smo svoj vodovod, ob zelo nizkih temperaturah je lahko voda zmrznila
- 2km do šole, trgovin
- vzdrževanje ni bilo poceni (velika hiša), a smo večino nardil sami
- pozimi sami skidat 30m dovozne poti
- TV signal smo si moral sami zrihtat, smo pa zato lahk RTVjevce poslal kamor jih je treba, ko so pršl domu težit.
- telefon je bil za silo, modemski internet počasen.

Skratka nobenih posebnih "človek" težav. Sploh ne tolk in takih kot v mestu. Eni pač menjajo, požrejo vse za tistih nekaj pozitivnih lastnosti mestnega življenja. Jaz pač ne.

Pa tista Tr0nova o tem, da na vasi vejo vsi o vsem in čenčajo za tvojim hrbtom. V blokovskem naselju ni nič drgač, vedno se najde kdo za opravljat. Razlika je v tem, da v vasi hitreje izveš kdo to počne, ker je manj ljudi in se krog hitro sklene.


Kot že rečeno, enako lahko narediš seznam za hišo.

Pod črto ni vsak stanovanje enako stanovanju in ni vsaka hiša enaka hiši. Predvsem pa imamo ljudje različne prioritete in vsak lahko zase presodi, kaj mu je bolj pomembno.

Machete ::

Odvisno koliko roštilja (: ...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MIHAc27 ::

looser je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Pa v bistvu vsake toliko vseeno pogledam. 5K najemnine letno trenutno plačujem (65m2 stanovanje na robu LJ).

Lepo, to pa si kar dobro našel. Koliko pa maš skupaj stroškov?

poleti je bilo nekje 120-150, sedaj ko se kuri pa 200€. Računaj da imam 2 otroka, pere se skoraj dnevno. TV, PC so tudi veliko prižgani, kuha se na elektriko...

Drugače glede migracije... jaz sem z kolesom Center-Šiška rabil 15 minut, avtobus pogosto med 30-45minut. S tem da ga je bilo pogosto treba tudi čakat vsaj 10 minut.
Sedaj sem prešaltal na vlak in mi je zakon, me prepelje do postaje v 10 minutah. Ampak na žalost bi bilo potrebnih več povezav še na druge konce da bi še drugi imeli kaj koristi.

Invictus ::

maco-maco je izjavil:

Na stanovanje pride manj strehe, saj je pod streho več nadstrpoij. Pa ceneje je, ker je večji objekt (na m2, na m cevi,...)

Pozabljaš, da so storitve dražje, ker so objekti višji. MAteriali so dostikrat drugi. Ravne strehe so sploh dražje...

maco-maco je izjavil:

Je pa res, da se včasih ljudje v hišah razburjajo, kako drago je vzdrževanje in od kje vzeti. Pri stanovanju pač vplačuješ v rezervni sklad in še sproti vsak mesec.

Minimalno vplačilo je komaj dovolj za par sprotnih popravil. Ko je treba dvigniti, ali bog ne daj, še vzeti kredit za investicijo, pa spet vsi pametni in proti...

maco-maco je izjavil:

Hodnike pa ti pucajo drugi, kosijo drugi, rihtajo majstre, zbirajo ponudbe, kidajo sneg, urejajo parkirišče,...

Saj jih plačaš za to. Sam ideja je, da upravnik dela zastonj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Utk je izjavil:


Mislim, a ste nekateri že bli sploh kdaj v Sloveniji? V eni uri se v Lj v službo pripelješ iz faking Koroške. Ne pa komaj iz Črnuč.

Ti pa se že dolgo nisi vozil zjutraj po avtocesti ?!?!?!

St235 je izjavil:


Statistika medsoseskih sporov v sloveniji, ne govori v prid tvoji trditvi.

Ker vsi medsosedski spori so pa zabeleženi...

Mi imamo v bloku bivšega upravnika (kot lastnik), ki so ga že pred mano odfukali zaradi kraje denarja in ponarejanja podpisov (kazenska ovadba), pa še vedno serje na vsakem sestanku stanovalcev in navija za svoje izvajalce.

No, sedaj ko sva jaz in še eden pokazala roge, je raje tiho.

Saj ko "mladi" prevzamemo v bloku vajeti v roke, je takoj revolt starcev. Ko pa vidijo, da je končno kaj narejeno, je pa vse tiho, pa celo prijazno te začnejo pozdravljati :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

r3dkv1c4 ::

Scorpy84 je izjavil:

Zivim v 10let stari hisi, pa se ne klice po obnovi. Prej zivel v bloku, stroski so sicer visji, vsak dan v guzvi do sluzbe ki je ponavadi 20min se podvoji, na sreco vse trgovine, ki jih rabim in posta je 5 min stran. Kot je en povedal, tecni sosedi, prides z dopusta nimas kam parkirati (ziveli 15 min pes od centra), non stop neki ropot, sploh ce imas sreco da nad teboj imas otroke. Kupis hisno kino, ki ga ponoci ne smes uporabljti in se bi lahko nasteval. So pa tudi prednosti ne recem, ampak hisa je hisa, veliko vec sem zunaj, kot takrat ko sem bil v bloku. Tko da ni sans da grem nazaj v blok, pa tudi ce me ceneje pride.

Ah, to so brezpredmetne primerjave.
Sosedje so tečni vsepovsod.....
Ropotanje je okoli hiš dostikrat hujše, kot ropota sosed, ko montira omaro iz Ikee ali pa kakšen familijarni nesporazum.
Če se obremenjuješ s sosedi, to vidiš, kot problem.
Stroški v bloki so bolj prijazni žepu, kot v hiši.
Parking je odvisen od lokacije. Veliko jih ima že garaže.
Hišni kino je problem? Dvomim, edino če ga teraš na ful glasnost ampak to je že nekaj narobe s tvojim sluhom.

Vsaka od možnosti ima nekaj plusov in minusov, odvisno le od posameznika, kateri so komu ljubši in katere minuse kompenzira.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

kody ::

Zivim v hisi...
Bi se enkrat zidal? Vsekakor....bi naredil kaj drugace...vsekakor na napakah se ucis...
Zivljenje v bloku...ne hvala
Zakaj? Ni ga cez igranja nogometa z sinom na lastnem travniki in gleda ja otrok s terasr kako norijo...
Hisa
160 kvadratnih metrov...nizkoenergijska gradnja...kredit 400€/parcelo dobila in imela prihranke...stroski z vrtci vse skupaj cca 500€ na mesec
Kako bi bilo v bloku...vec sca dala za plin kot tukaj za talno ogrevanje na toplotno...
Spsedi...eden...ni glasen

Machete ::

Ja sej, pač kot je REdkvica povedal, vsakemu od nas paše nekaj drugega in imamo drugačne prioritete. Tako da kakšne univerzalne resnice težko prodajamo, lahko samo pišemo naše pluse in minuse, ki so še vedno samo subjektivno doživljanje bivanja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

maco-maco ::

Invictus je izjavil:

maco-maco je izjavil:

Na stanovanje pride manj strehe, saj je pod streho več nadstrpoij. Pa ceneje je, ker je večji objekt (na m2, na m cevi,...)

Pozabljaš, da so storitve dražje, ker so objekti višji. MAteriali so dostikrat drugi. Ravne strehe so sploh dražje...

maco-maco je izjavil:

Je pa res, da se včasih ljudje v hišah razburjajo, kako drago je vzdrževanje in od kje vzeti. Pri stanovanju pač vplačuješ v rezervni sklad in še sproti vsak mesec.

Minimalno vplačilo je komaj dovolj za par sprotnih popravil. Ko je treba dvigniti, ali bog ne daj, še vzeti kredit za investicijo, pa spet vsi pametni in proti...

maco-maco je izjavil:

Hodnike pa ti pucajo drugi, kosijo drugi, rihtajo majstre, zbirajo ponudbe, kidajo sneg, urejajo parkirišče,...

Saj jih plačaš za to. Sam ideja je, da upravnik dela zastonj ...


Za fasado je res več predpriprav, a je na koncu še vedno ceneje kot pri hiši.

Vplačila niso tako majhna. Pri nas ni bilo kreditov.

V bistvo govorim ravno o tem, da je vzdrževanje bloka tretirano kot položnica, vzdrževanje hiše pa kot nek nenaden hud strošek. In ja, drugi namesto tebe opravijo nekatera dela, ki jih večina lastnikov hiš opravi sama in je zato ta občutek, da je s hišo toliko več dela. Je pa tudi res, da tudi pri stopnicah, kidanju snega, košnji,... na stanovalca bloka pride precej manj kot na stanovalca hiše.
Kaj?

tikitoki ::

jype je izjavil:

Razpršena gradnja je vir izjemnih stroškov, ne le v Sloveniji.


porusi hido in se preseli v blok. Sej ves, za zgled.

SmotaniJanez ::

Sem živel v bloku in sedaj pred enim letom in pol sem si kupil hišo.

Hiša ni nova je pa solidna, čeprav jo bo potrebno še nekoliko prenoviti.

Pri hiši so zaenkrat sami plusi, kljub temu, da so zagonski stroški kar veliki. Menjava energenta za kurjavo...nova okna....in še par zadev, ki so me prišle že konkretno vsoto.

Ampak, ko sem prej živel v bloku, znam ceniti prednosti hiše. Poleg tega sem dober kilometer od centra mesta....tko da mam vse pred nosom in pravi podeželski mir.

Torej posadil sem sadno drevje, nabavil mačka, občasno pečemo na žaru, počnem stvari, ki jih prej v bloku nikakor nisem mogel početi.....

Torej, moj nasvet, če si želiš stanovanje, si kupi stanovanje, če si želiš hišo, si kupiš hišo.

Včasih se je treba tud ma l pocrkljat, sploh če narediš dober posel in ti ostane denar, da kupiš recimo hišo.....ki si jo želiš..ali stanovanje...po želji.

Raw ::

St235 je izjavil:


Kot že rečeno, enako lahko narediš seznam za hišo.
Pod črto ni vsak stanovanje enako stanovanju in ni vsaka hiša enaka hiši. Predvsem pa imamo ljudje različne prioritete in vsak lahko zase presodi, kaj mu je bolj pomembno.

Pametuješ, posplošuješ in ne daješ nobenih relevantnih informacij. Tema je bila na tem nivoju že predebatirana.
Izvoli napisat tvoje osebne izkušnje iz hiše v kateri si živel vsaj 15 let, da ne bo le #sloforum teorija.

Moj seznam je realen in tako situacijo lahko pričakuješ v večini blokovskih naselij - kot rečeno pri nizki kriminaliteti. Vprašaj se kako je v ostalih mestih, kjer je kriminala več.
Tega sranja pač ni v taki meri, ko se umakneš v nekoliko mirnejši kraj, pa ni treba daleč.
I am what I am and I do what I can

Scorpy84 ::

Raw je izjavil:

St235 je izjavil:


Kot že rečeno, enako lahko narediš seznam za hišo.
Pod črto ni vsak stanovanje enako stanovanju in ni vsaka hiša enaka hiši. Predvsem pa imamo ljudje različne prioritete in vsak lahko zase presodi, kaj mu je bolj pomembno.

Pametuješ, posplošuješ in ne daješ nobenih relevantnih informacij. Tema je bila na tem nivoju že predebatirana.
Izvoli napisat tvoje osebne izkušnje iz hiše v kateri si živel vsaj 15 let, da ne bo le #sloforum teorija.

Moj seznam je realen in tako situacijo lahko pričakuješ v večini blokovskih naselij - kot rečeno pri nizki kriminaliteti. Vprašaj se kako je v ostalih mestih, kjer je kriminala več.
Tega sranja pač ni v taki meri, ko se umakneš v nekoliko mirnejši kraj, pa ni treba daleč.


Zdaj pa se cuvaj, ce mu bo spet film pocil :).

Raw ::

Ni panike. Sej načeloma je res, da vsakemu svoje, a ko nekomu svetuješ eno ali drugo je priporočljiva objektivnost in ne da vsak le svoje hvali. Naj se podkrepi z razlago, plusi, minusi.
Dejstvo je, da se tele "mestne prigode" rado pozabi oziroma priredi v nepomembne. Naj raje oseba, ki prejema nasvete, sama odloča o tem kaj je zanjo pomembno.
V mestu je redko "mir", je pač logično glede na gostoto ljudi. To ne gre zanikat.
I am what I am and I do what I can

DePalmo ::

Utk je izjavil:

Mislim, a ste nekateri že bli sploh kdaj v Sloveniji? V eni uri se v Lj v službo pripelješ iz faking Koroške. Ne pa komaj iz Črnuč.

Da te popravim. Nekateri mogoče res imate 15 minut do službe, a je jutranja migracija obupna. Punca se vozi iz Grosuplja v Ljubljano (v eno smer 30 km) in:
- če ni gužve, traja 20 minut (to je predvsem izven prometnih konic)
- zjutraj v prometni konici 1 uro oz. tam tam
- če je dež, uro in pol
- če je sneg ali nesreča 2 uri ali več

Največ je porabila lansko zimo, vremenarji in poročila so obveščala o obilnem snegu ampak narod se ni pripravil in je porabila 4 ure za pot domov! Samo zato ker eni še vedno mislijo da so stare zimske gume dobre ali pa kar letne.

O hiši oz. stanovanju pa ne morem kaj veliko ker še nisem gradil, bom pa 100%. Sem že bil na obiskih v blokih in vrstnih hišah in to ni zame, hočem svoj mir in sem ga pripravljen plačat.

Scorpy84 ::

Utk je izjavil:

perci je izjavil:

Utk je izjavil:

Poskusi še enkrat, ker alternativa stanovanju je hiša, ne avto.

Alternativa stanovanju v mestu je hiša na podeželju + vožnja v mesto.

Ni. Ker so stanovanja tudi na "podeželju" in hiše v mestu. Jaz se v službo vozim 15 minut. V Ljubljani, kjer sem jo imel pol kilometra stran, sem porabil glih tolk, če seštejem dvigalo ali stopnice, hojo, ali pa ven vlačenje kolesa (kar sicer nisem delal), itd.

Mislim, a ste nekateri že bli sploh kdaj v Sloveniji? V eni uri se v Lj v službo pripelješ iz faking Koroške. Ne pa komaj iz Črnuč.


Ocitno nisi bil se v ljubljani, 15-20 min kljub konici imam do ljubljane, seveda mislim na tablo :). Pol pa priti do sluzbe je druga pesem, ker se pol Lj gradi. Se bolj pa zataji javni prevoz, ki ga po levem in desnem, casovno prehitim. In se kot zanimivost, na moji relaciji mi avto manj porabi kot ena avtobusna karta ali pa mesecna ce gledam za cel mesec. Se bolj prihranim ker se vecinoma ne vozim sam... nekako se zavedam da zivim v tej nesmisleni Sloveniji.

perci ::

Meni je pa ta luksuz, da sem v 20 minutah pes v centru, fajn. Pa da sem v 7 minutah pes v sluzbi.

Sodelavec se pa vsak dan vozi iz Ptuja, kjer ima super hiso s pokritim bazenom....fajn. Zame ne.

Utk ::


Ocitno nisi bil se v ljubljani, 15-20 min kljub konici imam do ljubljane, seveda mislim na tablo :)

Od table naprej je isto kot da bi živel v Ljubljani.
In strinjam se da je butasto se vozit leta 1 uro in več v službo, ampak ta tema ni o tem. Niti ni o Ljubljani. Ne boste verjeli, obstajajo tudi (dobre) službe izven nje.

gtx970op ::

Pozitivne stvari, ki jih občutim v mestu:
- do šihta in vseh ostalih grem peš, prihranim ogromno časa
- moji otroci bodo vse to lahko hodili peš, ko vsaj malo zrastejo - ne rabim bit taksist pol življenja
- veliko dogodkov, aktivnosti, ki se jih lahko udeležim + moji otroci
- ni velikih farm prašičov v bližini

Edino slabost, ki jo občutim v bloku je pomanjkanje prostora. Imam toliko sreče da nimam nobenih drugih omenjenih problemov.

Idealen scenarij:
- manjhna hiška v mestu, kjer bo mi robotski sesalec čistil stanovanje, robotska kosilnica pa kosila majhen travnik okol hiše
- nekaj sadnega grmičevja, ostale zelenjave itd - ne hvala!
- s tem bom rešil edino slabo stvar, ki jo občutim v bloku. Ne bom pa imel kaj več dodatnega dela
- šiht, ki je dosegljiv peš - vzamem tudi 20%-30% manjšo plačo, če ne rabim zapravljat čas z vožnjo vsak dan + stroški lastništva avtomobila.


A se kdo sploh vpraša, koliko let življenja zgubiš z dnevnimi vožnjami na šiht z avtomobilom + igranje taksista za hobije otroka? Meni je to pretehtalo vsak argument, ko sem se odločal, če bi živel spet na vasi.

jype ::

tikitoki je izjavil:

porusi hido in se preseli v blok. Sej ves, za zgled.
Nimam hiše (hide), tako da ne morem.

ginekk ::

gtx970op je izjavil:

Pozitivne stvari, ki jih občutim v mestu:
- do šihta in vseh ostalih grem peš, prihranim ogromno časa
- moji otroci bodo vse to lahko hodili peš, ko vsaj malo zrastejo - ne rabim bit taksist pol življenja
- veliko dogodkov, aktivnosti, ki se jih lahko udeležim + moji otroci
- ni velikih farm prašičov v bližini

Edino slabost, ki jo občutim v bloku je pomanjkanje prostora. Imam toliko sreče da nimam nobenih drugih omenjenih problemov.

Idealen scenarij:
- manjhna hiška v mestu, kjer bo mi robotski sesalec čistil stanovanje, robotska kosilnica pa kosila majhen travnik okol hiše
- nekaj sadnega grmičevja, ostale zelenjave itd - ne hvala!
- s tem bom rešil edino slabo stvar, ki jo občutim v bloku. Ne bom pa imel kaj več dodatnega dela
- šiht, ki je dosegljiv peš - vzamem tudi 20%-30% manjšo plačo, če ne rabim zapravljat čas z vožnjo vsak dan + stroški lastništva avtomobila.


A se kdo sploh vpraša, koliko let življenja zgubiš z dnevnimi vožnjami na šiht z avtomobilom + igranje taksista za hobije otroka? Meni je to pretehtalo vsak argument, ko sem se odločal, če bi živel spet na vasi.


Se strinjam, dnevne migracije proti LJ in "bivanje" v avtu so naraščajoče težave, je fino če si lahko najdeš službo v obratno smer. Tudi jaz ne bi prenesel prevelikih migracij. Koliko bedno je bit šele vsak dan v pisarni, še posebno če je open space. Zato se jaz samo 2x na teden odpeljem v mesto.
Otroke moraš vozit približno do začetka OŠ. Jaz svoje že nekaj časa naženem na kolo, znajo it tudi s skirojem na javni prevoz.

Glede kmetov, ni nujno da jih imaš zraven, dasiravno si na vasi. Lahko so tudi v mestu, recimo v LJ Šiška vem da jih nekaj vztraja.
Mene tudi nenehen promet moti, spet je odvisno od mikrolokacije. Lahko si na vasi, pa mimo teče avtocesta, lahko si v mestu, pa je mimo vpadnica.

Machete ::

Hej pa saj so hiše tudi v mestih, in službe izven mest, zakaj ste se obesili na vožnjo. Malo jih je več kot 2 uri na dan v avtu v slo. Jaz imam toliko enih hobijev, da bi rabil en štuk v bloku samo za športne rekvizite in garažo. Neskončno sadja in zelenjave, je tudi kar prijazno do želodcev. Delo okoli hiše pa je stvar odločitve. Ali delaš s slabo voljo ali pa z veseljem. Vzameš zadeve za rekreacijo, za klepet o vremenu s sosedom :D, kaj hujšega je lahko že dober trening. Naštimaš muziko, vključiš otroke, ali pa razmišljaš o zadevah. Lahko si zagrenjen, lahko plačaš koga drugega, saj danes ni tak bavbav nekomu plačati, lahko opraviš sam in se zraven zabavaš. Jaz sem letos kosil in pospravljal po košnji in kakem obrezovanju 23 ur. Imam pa kar precej zelenih in tudi neravnih terenov. Samo battlefielda sem imel pa verjetno 100 ur in to je samo ena igra. Kje so še ostala neproduktivna strmenja v zaslon.. Tako, da se ni ravno za strašno pritožovati.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Samael ::

Stavim, da 90% sodelujočih v "Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo?" temi, ki zagovarjajo življenje v hiši, dejansko ni gradilo hiše, temveč podedovalo ali kupilo. S tem seveda ni nič narobe, le ... je malce drugače, a?

Tudi sam je nisem gradil, sem pa večkrat poslušal fotra, koliko enega odrekanja in garanja je bilo okoli tega, ko sta jo v njegovem otroštvu gradila njegova starša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Jaz poznam ljudi, ki so se tudi marsičemu odrekli, da so kupili stanovanje v Ljubljani...seveda bi za tist denar zlahka dobili bajto kje izven. Tako da odrekanje je zmeraj, če nimaš denarja. Če ga imaš, je pa vse izipizi.

imagodei ::

Samael je izjavil:

Tudi sam je nisem gradil, sem pa večkrat poslušal fotra, koliko enega odrekanja in garanja je bilo okoli tega, ko sta jo v njegovem otroštvu gradila njegova starša.

Odvisno tudi, kdaj so se jo ljudje lotili graditi in kako. Tisti, ki so jo gradili v 80. letih, se niso rabili tako zelo odrekat. Sploh, če so jo dali zgradit, ne da so jo gradili v lastni režiji 10 let vse popoldneve in vikende.

No, v tvojem primeru so jo gradili tvoji stari starši, tako da se mi matematika nekako ne izide na 80. leta :)
- Hoc est qui sumus -

Machete ::

Ja ampak zdaj se itak gradi popolnoma drugače. Maš keš ali nimaš, neke malenkosti se mogoče še loti folk sam, ostalo ti vse naredijo drugi. Včasih je gradil vsak, ki ni imel lenobe za priležnico.
Je pa ena prednost, tudi če na hud kredit obeh, do 50. leta, nova hiša nima praktično nobenih posegov 20-30 let, mogoče kaj za pofarbat pa sproti glancat zelenico. Podedovane so zelo lačne stalnih sprememb in updejtov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152815 (28080) Matejjjjj
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565102 (46343) Okapi
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621725 (16573) BorutO
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219281 (16662) echo

Več podobnih tem