» »

Predplačniška mastercard

Predplačniška mastercard

yahooman ::

Zdravo. Mene pa zanima, če kdo uporablja predplacnisko mastercard. Zanima me koliko stane, kako se gor nalaga denar, kje se lahko kupuje z njo in na sploh, ali se splača? Gledam nekaj za nakupovanje prek spleta, da je varno in ni vezano na moj racun. Morda tudi če se da kupovati v Merkatorju etc z njo?
Za vse odgovore se vam ze vnaprej zahvaljujem.

janig ::

yahooman je izjavil:

Zanima me koliko stane

Verjetno je tudi odvisno od banke. Pac probaj a ne, za tisti euro na mesec ne bos bankrotiral.

yahooman je izjavil:

kako se gor nalaga denar

V spletni banki.

yahooman je izjavil:

kje se lahko kupuje z njo in na sploh, ali se splača?

Bolj ali manj povsod podpirajo Mastercard. Je pa Visa cenejsa.

yahooman ::

A je visa tudi predplačniška?

janig ::

Ja.

yahooman ::

Koliko pa stane visa?

kuall ::

V Supernovi tam kjer prodajajo telefone pri gostilni se da kupiti predplačniško (mastercard se mi zdi), enkratno se mi zdi (da ne moreš gor nalagat ko enkrat porabiš denar). 5€ je provizije. dobiš en a4 list in gor podatke o kartici.

genesiss ::

Pri n26 dobiš mastercard brezplačno.

metalc ::

Obstaja malo morje ponudnikov predplačniške Vise ali Mastercarda (neke bistvene razlike ni). Npr. večina bank (ni ti treba biti komitent), dobijo se v trafikah in pumpah, med mednarodnimi ponudniki je vabljiv Revolut...

Cene zelo variirajo med ponudniki (hja, nekateri so prav namenoma nategunski :(), znajo pa biti zelo inovativni pri stroških. Nekateri računajo mesečno članarino, nekateri prilivne provizije, skoraj brez izjeme so provizije za izdelavo in pošiljanje, za pretvorbe v druge valute, dvige na bankomatih, nakazovanje preostanka denarja nazaj na svoj TRR....

Ponavadi se jih polni tako, da denar nakažeš na nek skupni TRR in pod sklic ali namen nakazila vpišeš neko svojo številko, pri nekaterih imaš celo svojo unikatno št. TRR. Pri tem znajo zaradi predpisov o pranju denarja komplicirati in lahko zahtevajo, da se nakaže izključno s TRR, ki je odprt na tvoje ime. Če jo ubodeš pri banki, kjer si že komitent, boš morda celo dobil možnost, da jo polniš kar direkt iz spletne banke.

Kartico sprejemajo praktično povsod, kjer sprejemajo Viso ali Mastercard, zagotovo v trgovinah. Znajo pa biti težave pri rent a car in podobnih stvareh, kjer si hočejo rezervirati veliko kavcijo. Nekateri ponudniki ponujajo tudi cenejše virtualne kartice, kjer namesto plastike dobiš samo številke, uporabljaš pa jih lahko samo za spletne nakupe.

yahooman ::

Hvala za vse odgovore:)
Kje pa se najbolj *splaca* vzeti mastercard? Nikjer nisem nic zasledil kaksni so stroski kartice..

perci ::

genesiss je izjavil:

Pri n26 dobiš mastercard brezplačno.

Tukaj.

yahooman ::

Koliko pa stane? Računajo mesečno, ali kako?

St235 ::

Preberi si njihovo stran lenoba nesposobna ce ne razumes kaj je brezplačno.

modelno1 ::

Pri N26 imaš stroške samo z dvigi v tujih valutah, trenutno drugih stroškov ni. Več v namenski temi. Pa ne pozabit prijavit FURSu.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

yahooman ::

Lakotnik sem 16 let star in nimam veliko izkusenj z karticami.. zato tukaj sprasujem.
Modelno1: hvala za odgovor:) Potem so za mastercard prepaid enaki stroski kot za *klasičen* mastercard?

Samo še tole vprašam. Na strani N26 pise:
Atm withdrawals in foreign currency: 1,7% of withdrawal. Ali to pomeni, da ce iz bankomata na hrvaskem dvignem 100EUR dam 17EUR banki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yahooman ()

Kaboom ::

yahooman - ko boš podpisoval pogodbo boš moral TI biti seznanjen s tem kar podpisuješ. Ne glede na tvojo starost. Seznanjen z vsebino pogodbe in pripadajočimi pogoji sodelovanja. Branje in razumevanje danes te reši problemov dolgoročno. Za N26 moraš bit 18+
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

yahooman ::

Aha, potem pa pri n26 nebo slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yahooman ()

BuDi79 ::

yahooman je izjavil:

Samo še tole vprašam. Na strani N26 pise:
Atm withdrawals in foreign currency: 1,7% of withdrawal. Ali to pomeni, da ce iz bankomata na hrvaskem dvignem 100EUR dam 17EUR banki?
1,7€ pa res.

yahooman ::

Sem falil ja:$

FoxKnox ::

Na NKBM imajo predplačniško Viso, ob izdaji te košta 10 evrov in ti velja 4 leta, brez mesečnih ali letnih nadomestil in ne računajo provizije za medvalutno konverzacijo. Kolikor si nakažeš toliko lahko zapraviš. Za spletne nakupe je super

matobeli ::

Če dvigneš HRK z N26 imaš tečaj od MC, kune v sloveniji pa po tečaju banke.

V primeru da dvigneš za 100€ kun v slo na NKBM (+pošta) dobiš ven 731,1HRK
Če pa jih dvigneš z N26 nekje na hrvaškem, kjer ti paše, pa dobiš 727.0HRK

Oziroma, po slovensko, razlike je 0.55€.

St235 ::

yahooman je izjavil:

Lakotnik sem 16 let star in nimam veliko izkusenj z karticami.. zato tukaj sprasujem.
Modelno1: hvala za odgovor:) Potem so za mastercard prepaid enaki stroski kot za *klasičen* mastercard?

Samo še tole vprašam. Na strani N26 pise:
Atm withdrawals in foreign currency: 1,7% of withdrawal. Ali to pomeni, da ce iz bankomata na hrvaskem dvignem 100EUR dam 17EUR banki?


100x1,7%=17???? A si ziher da nisi 6 let star?

yahooman ::

Dobro dobro sem zajebal hahah:D

OvCa77 ::

FoxKnox je izjavil:

Na NKBM imajo predplačniško Viso, ob izdaji te košta 10 evrov in ti velja 4 leta, brez mesečnih ali letnih nadomestil in ne računajo provizije za medvalutno konverzacijo. Kolikor si nakažeš toliko lahko zapraviš. Za spletne nakupe je super

To vzemi jo lahko vzameš tudi pri 16 letih, drugače pa lahko vzameš tudi račun pri Abanki, kjer lahko zaprosiš za Viso Electron.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

yahooman ::

Hvala vsem uporabnim prispevkom:)

tikitoki ::

Do sedaj sem uporabljal predplačniško Mastercard od NLB. Ker so storitev ukinili, me zanima kaj predlagate, kot najbolj smiselno zamenjavo? Je boljše imeti Mastercard ali Visa? Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška kartica? Visa?

Oddelek: Loža
347647 (4504) Leko
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038428 (16584) sbawe64
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109989 (37910) Andro457
»

2.60 evra za vodenje računa NLB

Oddelek: Loža
277473 (6181) c0ck4m0u53

Več podobnih tem