» »

Vrednost denarja včasih

Vrednost denarja včasih

1 2
3
»

GTX970 ::

Prej boš izvedel recept za coca colo in šifre za jedrske rakete kot to, kaj dela.
Nekaj takega, da lahko kot freelancer zasluži 500 eur/dan.

PrihajaNodi ::

GTX970 je izjavil:

Prej boš izvedel recept za coca colo in šifre za jedrske rakete kot to, kaj dela.
Nekaj takega, da lahko kot freelancer zasluži 500 eur/dan.



Res je. On vcasih je v Sloveniji, vcasih v tujini odvidno od teme v 9 mesecih pa zasluzi za hiso...

Saj malo realnosti ne skodi.

GTX970 ::

Sam mogoče da res zasluži, vendar je takih kot on 0.001%.
Iz potem iz svojega primera svetuje ostalim.

SimplyMiha ::

trololo2 je izjavil:

Pojasni jim da vcasih za zazidljivo parcelo bi bilo treba dati 50-100k €. Naprej pa ze gre kot so delali tudi sami, ce se lotis v lastni reziji.

Pejte mal ven iz mesta na deželo, se da dobit tudi desetkrat ceneje.

PrihajaNodi ::

SimplyMiha je izjavil:

trololo2 je izjavil:

Pojasni jim da vcasih za zazidljivo parcelo bi bilo treba dati 50-100k €. Naprej pa ze gre kot so delali tudi sami, ce se lotis v lastni reziji.

Pejte mal ven iz mesta na deželo, se da dobit tudi desetkrat ceneje.



V Prekmurju jo dobiš že za 50k bajto. Kaj češ tam?

GTX970 je izjavil:

Sam mogoče da res zasluži, vendar je takih kot on 0.001%.
Iz potem iz svojega primera svetuje ostalim.



Torej kot bi 1% tistih svcinjsko bogatih talal nasvete 99% ostalim kako postati oni.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Invictus kje ti zivis? Vcasih taksne szteljas da clovreku ni cisto jasno. Ti bi najraje siviljo iz mure poslal v it sektor v tujino kjer bo dobila super duper placo. Nevem kaj delas, ampak mislim da se ti zdi da moras imeti vse prav kot kak majhen otrok.

Živim v Sloveniji. Prav luštno je. Čeprav bi bil raje mogoče v kakih švicarskih Alpah pozimi ...

Daj že nehaj vleči ven te šivilje iz Mure. To je že pase.

Imam pa tisto kar si hočem imeti. In kar se mi zdi smiselno. A ni to normalno? A moram zdaj še jaz trpeti za vse delavce na minimalni plači? In čutiti njihovo stisko? Jaz delam zase in za svojo družino. In to tako da imam čimvečji izplen. Po zakonih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

V Prekmurju jo dobiš že za 50k bajto. Kaj češ tam?


Ce je vse, kar potrebujes za delo internet, je Prekmurje krasna lokacija.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

GTX970 je izjavil:

Prej boš izvedel recept za coca colo in šifre za jedrske rakete kot to, kaj dela.
Nekaj takega, da lahko kot freelancer zasluži 500 eur/dan.

JA, in ne boš verjel.

Služb za 500/dan je cel kup za profil folka, ki posta tukaj. Samo treba je dati glavo ven iz riti, pa malo tvegati. Oz. si imeti jajca, pa se na kak tuj razpis prijavit. In si najti stranke. Danes v časih interneta to sploh ni več problem.

Bom dal nekaj linkov za vas ...

www.linkedin.com
www.freelance.de
www.technet-it.co.uk
www.monster.com
www.reutax.com
www.xing.com

To so vse linki kjer sem dobil službo. Zdaj pa nehajte jamrati, pa kaj naredite iz sebe. Boljše od povprečnega Slovenca.

zee je izjavil:

V Prekmurju jo dobiš že za 50k bajto. Kaj češ tam?


Ce je vse, kar potrebujes za delo internet, je Prekmurje krasna lokacija.

Meni bi čisto ustrezalo. Rabim samo 10mb/s internet. Pa največ eno uro do prvega letališča, ki je tukaj najbrž Zagreb.

PrihajaNodi je izjavil:


Torej kot bi 1% tistih svcinjsko bogatih talal nasvete 99% ostalim kako postati oni.

Zato kr 1% bogatih zna zaslužiti denar, 99% ostalih pa samo jamra kako 1% ostalih zasluži več denarja kot oni.

Nasvetov se pa branite kot hudič križa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

zee je izjavil:

V Prekmurju jo dobiš že za 50k bajto. Kaj češ tam?


Ce je vse, kar potrebujes za delo internet, je Prekmurje krasna lokacija.



Si tam?

ato kr 1% bogatih zna zaslužiti denar, 99% ostalih pa samo jamra kako 1% ostalih zasluži več denarja kot oni.

Nasvetov se pa branite kot hudič križa ...


Najboljša je tala. Lol. Stari si pomislil da bi šel ti za kakšnega voditeljskega ali motivacijskega guruja? Saj se verjetno počutiš kot Jezus na svojem romanju po svetu, pardon slo - techu?

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Invictus zakaj nisi nalimal še tega:


Pozdravljeni.

Ponujam vam priložnost za dodaten zaslužek. Delo poteka od doma preko spleta, za začetek ne potrebujete nobene investicije tako da nimate česa za izgubiti lahko pa ogromno pridobite če pristopite resno in na pravi način.
Da dodatna vprašanje mi pišite na mail: RSDiamondstyle@gmail.com

Za več info poglejte spodnji link:
https://thefreedomfightersnetwork.com/?...

GGGGG ::

Najboljša je tala. Lol. Stari si pomislil da bi šel ti za kakšnega voditeljskega ali motivacijskega guruja? Saj se verjetno počutiš kot Jezus na svojem romanju po svetu, pardon slo - techu?


Jaz prodajam delavnice z max. 5 udeleženci za 500€ po osebi ali pa osebni coaching (cena po dogovoru). Če te zanima sporoči na PM, mogoče bo februarja ali marca še kakšno prosto mest :)

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Najboljša je tala. Lol. Stari si pomislil da bi šel ti za kakšnega voditeljskega ali motivacijskega guruja? Saj se verjetno počutiš kot Jezus na svojem romanju po svetu, pardon slo - techu?

Ne še.

Se mi ne da ukvarjati s folkom. Sploh ne z zakompleksanimi in fovščljivimi Slovenci. Je že tako muka ko moram svojim kolegom kaj dopovedovat.

Če bi namesto pljuvanja po meni preveril tiste strani, bi mogoče že našel službo zase. Veš, ne rabijo vedno eksperte ...

PrihajaNodi je izjavil:

Invictus zakaj nisi nalimal še tega:

Sem rihtal bivšim sodelavcev službe za 600 EUR/dan. Se jim ni zdelo vredno napisati CV. Pa ne samo enkrat.

Od takrat naprej ne rihtam nič več. Očitno folk raje dela za 1k - 1,5k/mesec kot za 12k/mesec.

Sicer pa vsakomur svoje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Najboljša je tala. Lol. Stari si pomislil da bi šel ti za kakšnega voditeljskega ali motivacijskega guruja? Saj se verjetno počutiš kot Jezus na svojem romanju po svetu, pardon slo - techu?

Ne še.

Se mi ne da ukvarjati s folkom. Sploh ne z zakompleksanimi in fovščljivimi Slovenci. Je že tako muka ko moram svojim kolegom kaj dopovedovat.

Če bi namesto pljuvanja po meni preveril tiste strani, bi mogoče že našel službo zase. Veš, ne rabijo vedno eksperte ...

PrihajaNodi je izjavil:

Invictus zakaj nisi nalimal še tega:

Sem rihtal bivšim sodelavcev službe za 600 EUR/dan. Se jim ni zdelo vredno napisati CV. Pa ne samo enkrat.

Od takrat naprej ne rihtam nič več. Očitno folk raje dela za 1k - 1,5k/mesec kot za 12k/mesec.

Sicer pa vsakomur svoje ...


Pa zakaj nisi dal se seek.com? Za cistilko je vseeno kje delas, pravzaprav je za njo Slovenija se najboljsa. Za resno in dobro placilo pa je super kaksna Avstralija. Sicer pa ce si ti komu kaj rihtal in s taksnimi nasveti...nevem al si neumen ali pa se norca delas.

Jure na fotumu vsaj pove kaj naj se clovek nauci, kje naj pri programskih jezikih zacne, ti pa vrzes strani s sluzbami ven, ki jih zna poiskati vsako teslo.

Gandalfar ::

Ok, offtopic ste s tem kdo danes jamra in zakaj se ne da.

SimplyMiha ::

Hiške pa bi še gradili v centru Ljubljane, najraje tik ob Tromostovju, pa je predrago... Medtem ko se je moj sodelavec preselil na Dolenjsko, kjer je na ugodnem zazidljivem zemljišču zgolj 5 km od priključka na novo avtocesto zgradil idilično hiško. Usta se mu raztegnejo od ušesa do ušesa, ko ga pobaram kako.

Mladi se še znajdejo, vsaj tisti, ki se niso pustili celo življenje razvajat in so se naučili postaviti na lastne noge. Opažam, da mladi postajajo vse bolj razvajeni - štipendije, subvencionirana prehrana, študentski popusti, študentsko delo, študentske postelje... Kar nekako so se navadili na te ugodnosti, da se nekako ne znajdejo več, ko jih Univerza postavi na cesto z diplomo v roki. Pol pa njihovi starši vzdihujejo ob pogledu nanje, češ kdaj si bodo ustvarili dom...

jype ::

SimplyMiha> Opažam, da mladi postajajo vse bolj razvajeni


Kids have *never* taken guidance from their parents. If you could
travel back in time and observe the original primate family in the
original tree, you would see the primate parents yelling at the primate
teenager for sitting around and sulking all day instead of hunting for
grubs and berries like dad primate. Then you'd see the primate
teenager stomp up to his branch and slam the leaves.

-- Dave Barry, "Kids Today: They Don't Know Dum Diddly Do"

Trololololol ::

cekr je izjavil:

Pa večino hiš je bilo zgrajenih v lastni režiji z malo pufov.
Je danes kakšen mladec, ki je pripravljen zasukati lastne rokave?
Vsi bi stanovanje na ključ.

Aja, zato znanec pravi, da velikokrat naleti na bajte, kjer so so kabli potegnjeni diagonalno.

Malajlo ::

Trololololol je izjavil:

cekr je izjavil:

Pa večino hiš je bilo zgrajenih v lastni režiji z malo pufov.
Je danes kakšen mladec, ki je pripravljen zasukati lastne rokave?
Vsi bi stanovanje na ključ.

Aja, zato znanec pravi, da velikokrat naleti na bajte, kjer so so kabli potegnjeni diagonalno.

Če je bilo pa kabel težko dobiti! Matematično dokazljivo je, da je po diagonali potrebnega manj kabla kot pa po kotih.
Jaz sem se lotil večine opravil sam, kjer pa bi bila potrata mojega časa večja kot strošek izkušenega mojstra, sem rokave odvihal in se usedel pred tipkovnico, rokave so pa drugi vihali.
In mislim, da je strošek gradnje ostal podoben, razlika je samo v tem, da so bile v prejšnji državi plače višje. Oziroma drugače - srednjega sloja z visokimi plačami, ki je zidal, je bilo več. Tisti iz fabrik pa so si pomagali s pojerbano zemljo, napol narejeno bajto ali kaj podobnega. Oboji so bili na koncu tam tam. Na koncu je pa priletel še jocker z inflacijo, aja, pa škis Jazbinšek. Če ne bi kreditov požrla inflacija, bi vsi kreditojemalci težko piskali, sploh proti koncu 80.

gruntfürmich ::

in spet se bo debata razvila v to, kako je odrekanje in siromaštvo 10 - 20 let upravičeno da si kupiš lastnino...
pa sj itq ni čudno da smo psihopatski narod...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

@Valentino - Ne vem, kaj ti ni všeč? Danes lahko s povprečno plačo kupiš več kruha, ali več avta, ne moreš pa kupit več m2 nepremičnine kot včasih. Tudi marsikaj drugega je danes razmeroma dražje, kot je bilo včasih. Recimo danes s povprečno neto plačo dobiš 30 dnevnih kart za smučanje, včasih si jih pa dobil mogoče 50.


Ampak dobiš tudi bolj urejeno, varnejše smučišče, z boljšo ponudbo.

Ta preračunavanja so zaradi takih faktorjev na 40 let že skoraj nemogoča.

Furbo ::

To, da ima vsak svojo bajto itak ni samoumevno in to kar pozabite v kapitalizmu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Smrekar1 ::

Furbo je izjavil:

To, da ima vsak svojo bajto itak ni samoumevno in to kar pozabite v kapitalizmu.


Samoumevno ni, ravno redko pa tudi ne. Večina kapitalističnih držav ima lastništvo krepko nad 50%. Singapur, ki je turbokapitalistična država, ima lastništvo celo nad 90%, ZDA in VB obe skoraj 2/3, ipd.

thramos ::

Nepremičnino, ne bajte. In lastništvo nepremičnin narašča z starostjo. V Sloveniji pa marsikdo smatra za "pravico", da se vseliš v lastno nepremičnino, ko prideš s faksa, po 15 letih pa se preseliš v vilo v predmestje. :)

Invictus ::

thramos je izjavil:

Nepremičnino, ne bajte. In lastništvo nepremičnin narašča z starostjo. V Sloveniji pa marsikdo smatra za "pravico", da se vseliš v lastno nepremičnino, ko prideš s faksa, po 15 letih pa se preseliš v vilo v predmestje. :)

Seveda mora to vse financirai država, ne oni sami ...

Sam oni si to zaslužijo že s svojim obstojem ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Smrekar1 je izjavil:

Ampak dobiš tudi bolj urejeno, varnejše smučišče, z boljšo ponudbo.
To je sicer res, ampak močno dvomim, da današnja mladina v smučanju uživa bolj, kot smo uživali pred 40 leti.

Težko dejstvo je, da se kakovosti življenja (in višine standarda) ne da meriti zgolj z materialnimi stvarmi. Danes lahko z neta ukradeš 10 filmov na dan, včasih smo pa šparali žepnino, da smo šli enkrat na teden v kino. A si prepričan, da to kakorkoli prispeva k boljšemu življenju danes?

O.

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

To je sicer res, ampak močno dvomim, da današnja mladina v smučanju uživa bolj, kot smo uživali pred 40 leti.


Stvar osebnega mnenja in preferenc. Današnja mladina ima tudi precej več alternativ kot jih je bilo pred 40 leti in logično je, da jih bo manj zanimala ena točno določena in dokaj specifična oblika zabave.

Težko dejstvo je, da se kakovosti življenja (in višine standarda) ne da meriti zgolj z materialnimi stvarmi. Danes lahko z neta ukradeš 10 filmov na dan, včasih smo pa šparali žepnino, da smo šli enkrat na teden v kino. A si prepričan, da to kakorkoli prispeva k boljšemu življenju danes?


Težko reči, ampak kolikor mi je znano primerjamo materialno stanje nekoč in danes. Celokupna kakovost življenja je vprašanje. Vse take primerjave imajo velik problem, lepe stvari iz preteklosti si pogosto zapomnimo, slabe pogosto pozabimo. Tako deluje človeški um, mimo tega ne gre. Nadalje zadevo zakomplicira dejstvo, da smo živeli v drugačnem režimu, ki je bil politično naravnan k temu, da nam predstavlja čim več dobrih novic in slabe malo zatuška. Zdaj pa imamo svobodne, jastrebovske medije, ki živijo od slabih novic.

Nemogoče je objektivno primerjati kakovost življenja nekoč in danes. Subjektivno se ti bo pa preteklost praviloma zdela lepša, ko pa pogledaš iz razdalije pa praviloma vidiš, da temu ni bilo tako. Najbrž si ne bi želel biti mezdni delavec v času industrijske revolucije ali pa kak tlačan ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

Okapi> A si prepričan, da to kakorkoli prispeva k boljšemu življenju danes?

Definitivno. Če bi moral gledat Mariota al pa Evrovizijo, ker ima babica monopol na edini televizor v bajti, bi imel znatno slabšo kvaliteto življenja kot jo imam zdaj, ko lahko konzumiram vsebine, ki so manj abotne.

PrihajaNodi ::

Kaj pa je narobe z Mariom in Eurovizijo? To pa ja vsi gledamo.

No boljse bi bilo gledati stafeto mladosti, ampak hej, tud Mario je ok.

jype ::

PrihajaNodi> Kaj pa je narobe z Mariom in Eurovizijo? To pa ja vsi gledamo.

Moja največja življenska pridobitev so bile kvalitetne slušalke, s katerimi sem pridobil tehnična sredstva za ignoriranje televizije.

Okapi ::

jype je izjavil:

Okapi> A si prepričan, da to kakorkoli prispeva k boljšemu življenju danes?

Definitivno. Če bi moral gledat Mariota al pa Evrovizijo, ker ima babica monopol na edini televizor v bajti, bi imel znatno slabšo kvaliteto življenja kot jo imam zdaj, ko lahko konzumiram vsebine, ki so manj abotne.
Ker to, da bi morda lahko bral knjige ali se učil, namesto gledal tv, je seveda nemogoče.>:D

Dokumentarci (ali kar pač si ti že predstavljaš pod manj abotne vsebine) so itak ena od večjih potuh in izgovorov za zapravljanje časa pred tv.

O.

jype ::

Okapi> Ker to, da bi morda lahko bral knjige ali se učil, namesto gledal tv, je seveda nemogoče.>:D

Odkar imajo televizorji zvočnike, je zelo težko (ni pa nemogoče).

Okapi> Dokumentarci (ali kar pač si ti že predstavljaš pod manj abotne vsebine) so itak ena od večjih potuh in izgovorov za zapravljanje časa pred tv.

Ja, ampak jaz ne zapravljam časa pred TV, ker TV nimam.

neterk ::

GTX970 je izjavil:

Nekaj takega, da lahko kot freelancer zasluži 500 eur/dan.

To je mogoče, pa sky ni dosežen. V Sloveniji, mislim, da ne bo šlo.

GGGGG ::

Tudi v Sloveniji se da. So pa take priložnosti verjetno redkejše.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274943 (60742) damirj79
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029164172 (134117) thramos

Več podobnih tem