» »

Tuck Felemach!

Tuck Felemach!

«
1
2

adro3si ::

Kako do stabilnega interneta in delujoče TV v sloveniji?

Enostavno se mi ne ljubi se več ukvarjati z tehniki in pa "podporo", pa resetiraj modem, pa iz elektrike in čakaj 15 minut pa to pa ono, pa vedne isto.

Včasih INTERNET dela več dni brez problemov. Zadnje 3 dni npr., je izpad internetne povezave na 4-5 minut za cca. 1-2min, totalno neuporabno...

Ne morem delat, otroci ne morejo igerc igrati oz. šolske stvari urejat, žena ne more TV gledat oz. po netu brskat, še vredu da žvali ne nucajo, ker te bi se nam pa s*ukalo..

Televizija med drugim, ne deluje že od Oktobra, 1/2 programov so same kocke (sploh ne veš kaj gledaš), med tem ko druga polovica pa dela kakor kdaj, odvisno od dneva.



Prejle mi gospodična namigne, da so linije mogoče malce obremenjene, ko je v teh dneh toliko ljudi doma...

BOLI MENE KU*AC če je vseh 2.1M na internetu/TV te dni... Je preobremjenost omrežja moj problem?




Reklamacija gor ali dol, tistih 50EUR off, mi prav nič ne pomeni in nič ne omili skoraj vsakodnevnih frustracij, kot da nimamo dosti drugih problemov...

PROSIM za REALNE alternative, je mogoče najeti svoj vod, kabel?
  • spremenil: adro3si ()

judoka ::

Sklepam da nisi nekje v mestu...

4g?

Kolega ima podobne probleme in so mu pri telekomu posodili (nvem zakaj posodili) modem ki sprejema signal preko parice in 4g, torej kombinacija fizicnega in mobilnega interneta.
Pravi da je 100% zadovoljen.

Mogoce ti ta podatek koristi...

ajdov2 ::

Vzameš optiko pa je mir

adro3si ::

ajdov2 je izjavil:

Vzameš optiko pa je mir


Kaj pa vem... 4 družine (sosedje) so šli na optiko v zadnjem mesecu zaradi več ali manj istih težav, pa nimajo nič dobrega za povedat.

Tehnično ne deluje nič boljše (glede na info. sosedov). Zgleda pa grozno, naredli so jim take 10cm široke bele plastične kanale po stenah (potem naredim sliko pri sosedu za predstavo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adro3si ()

Han ::

Kateri del "kokoške" je to? Če je koaks dotrajan in ni možnosti menjave ali optimizacije signala, je optika edina smiselna alternativa. T-2 naj bi bil boljši kot TELEkom in A1.

adro3si ::

"Rogaška Slatina"

Kolikor sem razumel bi naj bila optika od Telekoma, če to kaj spremeni.

Han ::

Nič ne spremeni, Telekom je dolžen odstopiti kapaciteto tistemu, za katerega se boste odločili.

Če je v stavbi zelo slab Telemachov koaks, bi tudi Telemach moral požreti provizijo za optiko in ponuditi paket na optičnem vlaknu.

Vanquish ::

Han je izjavil:

Nič ne spremeni, Telekom je dolžen odstopiti kapaciteto tistemu, za katerega se boste odločili.

Če je v stavbi zelo slab Telemachov koaks, bi tudi Telemach moral požreti provizijo za optiko in ponuditi paket na optičnem vlaknu.


spremeni, ker lastniku omrezja ni v interesu oddajat ampak prodajat, posledicno je vprasanje koliko tezav izvira iz tega naslova.

Invictus ::

Telekom ima kot "obvezen" ponudnik optike drugim ISP zakonsko določen rok reševanja problemov 4 dni.

Zato vedno vzameš storitev pri tistem, ki ima v lasti kabel. Razlike med paketi niso tako velike, da bi riskiral nedelujoč paket.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Jaz sem vzel na Telekomovi optiki storitev pri drugem ISP. Paket brez TV (NET+tel) deluje brezhibno - brez izpadov že tretje leto. :P

sterlenejc ::

Poglej, delam na Telemachu in lahko povem, da so težave na FTTH problem Telekoma, ker ni sposoben zagotavljati dovolj visoke pretočnosti med uporabniki. Če pogledam naš COAX, teh problemov ni. Ni neke preobremenjenosti. Se zgodi, da se zaradi ekstremnega povečanja uporabnikov sistem malce upočani, definitivno pa se ne prekine.

V kolikor se zadeva ponavlja, svetujem, da pokličete na Telekom in prosite za povečavo pretoka podatkov. Pride tehnik, poveča pretočnost na omarici, pa zadeva deluje. Je pa res, da za kakršnokoli težavo na FTTH traja kar precej časa, saj ima to Telekom čez. Kar se tiče našega COAXa, tehnik navadno pride še isti dan (smo zunanji delavci, povezani z zunanjimi tehniki in so res ekstra odzivni).

WizzardOfOZ ::

adro3si je izjavil:

Zadnje 3 dni npr., je izpad internetne povezave na 4-5 minut za cca. 1-2min, totalno neuporabno...

Ne morem delat, otroci ne morejo igerc igrati oz. šolske stvari urejat, žena ne more TV gledat oz. po netu brskat, še vredu da žvali ne nucajo, ker te bi se nam pa s*ukalo..

Televizija med drugim, ne deluje že od Oktobra, 1/2 programov so same kocke (sploh ne veš kaj gledaš), med tem ko druga polovica pa dela kakor kdaj, odvisno od dneva.


Ozemljitev v serverski sobi telemacha. Jaz sem toliko časa težil, da so poslali tehnike in smo pregledali vso linij od mojega računalnika nazaj do njihove serverske sobe. In se je pokazalo, da je ozemljitev kompletno oksidirana pri njih v omari in da so zato problemi.
Po tem je bilo pa vse v redu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

reeves ::

sterlenejc je izjavil:

Poglej, delam na Telemachu in lahko povem, da so težave na FTTH problem Telekoma, ker ni sposoben zagotavljati dovolj visoke pretočnosti med uporabniki. Če pogledam naš COAX, teh problemov ni. Ni neke preobremenjenosti. Se zgodi, da se zaradi ekstremnega povečanja uporabnikov sistem malce upočani, definitivno pa se ne prekine.

V kolikor se zadeva ponavlja, svetujem, da pokličete na Telekom in prosite za povečavo pretoka podatkov. Pride tehnik, poveča pretočnost na omarici, pa zadeva deluje. Je pa res, da za kakršnokoli težavo na FTTH traja kar precej časa, saj ima to Telekom čez. Kar se tiče našega COAXa, tehnik navadno pride še isti dan (smo zunanji delavci, povezani z zunanjimi tehniki in so res ekstra odzivni).

Jaz sem bil na Skyline, dokler ga ni prevzel Telemach. Pri Skyline niti enega problema v treh letih.
Odkar imam Telemach (FTTH, Šiška, Lj) internet in TV vsakodnevno po malo prekinjata. Včasih za par sekund, včasih za dlje, vsekakor pa mora biti telefon v pripravljenosti za tethering. Sem ga moral že večkrat uporabiti.

Ne razumem, zakaj bi moral jaz (oz. OP) klicati Telekom, glede na to, da z njimi nimam nič. Jaz plačujem Telemachu in on in samo on mi je dolžan zagotavljati tisto za kar jim plačujem. Sami se zmenite s Telekomom ali se pa pač nehajte ukvarjati s FTTH ker očitno nimate pojma. Neki mali lokalec (Skyline) ni imel težav s FTTH.

Naj dodam še, da sem bil tudi 10 let pri Telemachu na COAX in izredno zadovoljen.

XS!D3 ::

reeves je izjavil:


Jaz sem bil na Skyline, dokler ga ni prevzel Telemach. Pri Skyline niti enega problema v treh letih.
Odkar imam Telemach (FTTH, Šiška, Lj) internet in TV vsakodnevno po malo prekinjata. Včasih za par sekund, včasih za dlje, vsekakor pa mora biti telefon v pripravljenosti za tethering. Sem ga moral že večkrat uporabiti.

Ne razumem, zakaj bi moral jaz (oz. OP) klicati Telekom, glede na to, da z njimi nimam nič. Jaz plačujem Telemachu in on in samo on mi je dolžan zagotavljati tisto za kar jim plačujem. Sami se zmenite s Telekomom ali se pa pač nehajte ukvarjati s FTTH ker očitno nimate pojma. Neki mali lokalec (Skyline) ni imel težav s FTTH.

Naj dodam še, da sem bil tudi 10 let pri Telemachu na COAX in izredno zadovoljen.

Ne vem, zakaj se bi moral Telemach nehati ukvarjati s FTTH, če tebi ne dela Telemach preko Telekomovega omrežja. Kvečemu bi se morali še več ukvarjati s FTTH :) Imam Telemachov FTTH (ne preko Telekoma kot ostali, ki imate očitno probleme) in vse dela BP.

Taip4n ::

T-2 na dveh lokacijah, nikoli problemov.

          ::

OP, reklamiraj račune. Ponavadi se podvizajo, ko ne dobijo plačane storitve.

zmaugy ::

Hvala za tole temo, zadnje čase sem razmišljal, da bi dodal Telemach optiko (imam Telekom VDSL), tako da bi bili dve neodvisni povezavi pri hiši.
Po zapisanem sodeč se bom Telemachu rajši izognil.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Akits ::

Telemach preko Telekom optike, konstatno težave, ogled nazaj zmrzuje, na random podaja errorje po parih minutah ponovno slika, ki se zatika. Linija samo en faking eon box. Po večkrat na teden reset boxa in modema. Telemach support nesposoben. Zamenjal na Telekom, končno mir.

WizzardOfOZ ::

Jaz imam optiko do ene strani hiše telekom, do druge strani pa telemach. Odločil sem se za telemach (ene 4x sem od enih do drugih nesel predračun in zbijal ceno (2x TV, stacionarni telefon, 2x mobitel in 600/100 internet), da sem dobil najbolj ugodno varianto. Pa v treh letih nisem imel nobenih problemov. Je pa njihova optika, ni preko telekoma.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

sterlenejc je izjavil:

Poglej, delam na Telemachu in lahko povem, da so težave na FTTH problem Telekoma, ker ni sposoben zagotavljati dovolj visoke pretočnosti med uporabniki. Če pogledam naš COAX, teh problemov ni. Ni neke preobremenjenosti. Se zgodi, da se zaradi ekstremnega povečanja uporabnikov sistem malce upočani, definitivno pa se ne prekine.

V kolikor se zadeva ponavlja, svetujem, da pokličete na Telekom in prosite za povečavo pretoka podatkov. Pride tehnik, poveča pretočnost na omarici, pa zadeva deluje. Je pa res, da za kakršnokoli težavo na FTTH traja kar precej časa, saj ima to Telekom čez. Kar se tiče našega COAXa, tehnik navadno pride še isti dan (smo zunanji delavci, povezani z zunanjimi tehniki in so res ekstra odzivni).

Ja, seveda... Optika FTTH bo prepočasna za Telemach. Ne me za**bavat...

Niso Telemach tehniki baš neka cvetka...

Poleg tega Telekom napeljuje GPON, ne FTTH...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klemenSLO ::

Včeraj je bil po nek večji problem... ni delal office 365.... baje da je bil spet napad na arnes.

Tam pa je vozlišče in zato lahko vpliva na vse nas
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

starfotr ::

Hahaha, kere cvetke, GPON je FTTH.

In Telemach je pač Telesmeh, že od nekdaj. Folk pa še kar veselo prestopa k njim.

adro3si ::

Danes kliče tehnik in pove, da nima kaj za naredit, da je pač situacija taka in da je v Rogaški Slatini dotrajano COAX omrežje in da je edina rešitev prestop na optiko.
Optika oz. kabli so od Telekoma (sem prebral, da v kolikor so problemi jih rešuje Telekom, ta pa si bo vzel časa, ker imajo 4 dni časa).


Vprašam tehnika če je kakšna možnost, da imamo brezžično, da ni teh prečudovitih nadometnih kanalov. Odgovori, da ne da TV mora imeti kabel za delovanje :S


Mogoče sem jaz preneumen na tem področju, ampak sem mislil, da ne potrebuješ BOX-a, ker je "EON TV" internetna TV in da lahko spremljaš preko WI-FIja če imaš pametno TV na katero lahko naložiš EON aplikacijo?


Prav tako sem mislil, da v trenutni WI-FI router oz. ETH port porinemo SFP modul (v SPF module pa optični kabel oz. vlakna) in je to to...


To bilo idealno, ker trenutno imamo switch in pa wi-fi router na hodniku (pri vhodu) in od tam gredo ETH-ernet kabli (CAT7) po zidovih do vseh sob.

Ampak mi pravi tehnik, da to ni možno.

Ima morda še kdo kakšno idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adro3si ()

DamijanD ::

Ampak zakaj kdo ne bi hotel it na optiko, če ima to možnost?

Vanquish ::

adro3si je izjavil:


Mogoče sem jaz preneumen na tem področju, ampak sem mislil, da ne potrebuješ BOX-a, ker je "EON TV" internetna TV in da lahko spremljaš preko WI-FIja če imaš pametno TV na katero lahko naložiš EON aplikacijo?


edit: sem sedaj videl, da bi imel na TV, mislim da te tehnik ni razumel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

adro3si ::

Vanquish je izjavil:

adro3si je izjavil:


Mogoče sem jaz preneumen na tem področju, ampak sem mislil, da ne potrebuješ BOX-a, ker je "EON TV" internetna TV in da lahko spremljaš preko WI-FIja če imaš pametno TV na katero lahko naložiš EON aplikacijo?


edit: sem sedaj videl, da bi imel na TV, mislim da te tehnik ni razumel :)


Počakam the nekaj dni, da pride tehnik pogledat in mu še enkrat razložim, če ne pa na Telekom, T-2 (morda imajo oni kaj bolj usposobljen oz. ustrežljiv kader).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adro3si ()

darkolord ::

Zamenjaj na Optiko, Telekom ali T-2, in vzami poslovni paket s SLA - imaš zagotovljene hitrosti in višji nivo zagotavljanja storitev.

kixs ::

in visjo ceno.

darkolord ::

Glede na prvo sporočilo mu nekaj 10 eur več ne predstavlja problema.

XS!D3 ::

Invictus je izjavil:

sterlenejc je izjavil:

Poglej, delam na Telemachu in lahko povem, da so težave na FTTH problem Telekoma, ker ni sposoben zagotavljati dovolj visoke pretočnosti med uporabniki. Če pogledam naš COAX, teh problemov ni. Ni neke preobremenjenosti. Se zgodi, da se zaradi ekstremnega povečanja uporabnikov sistem malce upočani, definitivno pa se ne prekine.

V kolikor se zadeva ponavlja, svetujem, da pokličete na Telekom in prosite za povečavo pretoka podatkov. Pride tehnik, poveča pretočnost na omarici, pa zadeva deluje. Je pa res, da za kakršnokoli težavo na FTTH traja kar precej časa, saj ima to Telekom čez. Kar se tiče našega COAXa, tehnik navadno pride še isti dan (smo zunanji delavci, povezani z zunanjimi tehniki in so res ekstra odzivni).

Ja, seveda... Optika FTTH bo prepočasna za Telemach. Ne me za**bavat...

Niso Telemach tehniki baš neka cvetka...

Poleg tega Telekom napeljuje GPON, ne FTTH...

Preberi še enkrat, kaj je napisal. Optika kot taka sigurno ni prepočasna, je pa še vedno lahko bottleneck marsikje, sploh ko vmešaš še PPPoE terminacijo, ki jo telekom vsiljujejo, in ponudbo od drugega operaterja (v tem primeru Telemacha) do katerega je potrebno spravit promet. Sicer pa že na samem GPONu, če pritiravaš s številom klientom na eni veji, imaš lahko sranje.

Kar se pa FTTH vs. GPON tiče pa spet (kot že v nešteto temah na tem forumu) mešate jabolka in hruške. FTTH pomeni, da imaš fiber do doma, in za to se lahko uporablja bodisi GPON ali P2P Ethernet. Res je da več ali manj vsi operaterji za nove rezidenčne priključke gradijo samo še GPON, ampak tudi to je še vedno FTTH="Fiber to the Home" za razliko od kakšnega FTTN, kjer imaš last mile coax ali parico.

Ampak kot pravim imam Telemachov P2P ethrnet FTTH in dela BP, pa tudi kolegi na GPON FTTHju nimajo težav. Vsi, ki so se v tej temi pofočkali, imajo očitno Telemach preko Telekomovega FTTH.

adro3si ::

darkolord je izjavil:

Zamenjaj na Optiko, Telekom ali T-2, in vzami poslovni paket s SLA - imaš zagotovljene hitrosti in višji nivo zagotavljanja storitev.


Hvala, bom preveril.

SmeskoSnezak ::

Glede na to, da gre 10GB linija slovenske "internetne hrbtenice" preko Rogaske Slatine, bi resda skorajda poklical na T-2 in se pozanimal za poslovni paket. Ko ta podjetja vidijo da je poslovni interes v kraju, imajo vec ambicij dejansko spravit optiko do vec zgradb, da pridobijo nove kupce.
@ Pusti soncu v srce... @

RedDrake ::

darkolord je izjavil:

Glede na prvo sporočilo mu nekaj 10 eur več ne predstavlja problema.

Lol.
4/4 SLA 98% me pride 100+ EUR na eni specifični lokaciji.
Tu se pa "civili" pogovarjajo o 100+ hitrostih v obeh smereh.
Povej, koliko pride SLA 99+ za 100/100?
Da slišimo, koliko velikostnih razredov po 10 EUR je to ...

darkolord ::

Pri Telekomu 150 + DDV.
Pri T-2 82 + DDV (tukaj so unspecified detajli, je pa "nadstandardna prioritetna tehnična pomoč 24/7")

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Cveto ::

Pri GPON je vmes še neka komponenta, ki lahko zafkrava. Mene pa bolj skrbi, a je potem skupna povezava do centrale res enaka vsoti povezav vsem naročnikov. Ali računajo, da pač niso vsi naenkrat gor?

https://forum.a1.si/fiksni-internet-29/...

Invictus ::

VEDNO se tako računa...

Če vsi butnejo full download, bo uplink crknil...

Pa ne samo pri GPON, ampak pri vseh povezavah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

reeves ::

XS!D3 je izjavil:

Ne vem, zakaj se bi moral Telemach nehati ukvarjati s FTTH, če tebi ne dela Telemach preko Telekomovega omrežja. Kvečemu bi se morali še več ukvarjati s FTTH :) Imam Telemachov FTTH (ne preko Telekoma kot ostali, ki imate očitno probleme) in vse dela BP.

Nisem rekel, da se morajo nujno nehati ukvarjati. Rekel sem ali naj zrihtajo (se zmenijo s Telekomom) ali pa nehajo.
Ker ta pol storitev, ki jo ponujajo sedaj je najslabše možno za njih.

XS!D3 je izjavil:

Ampak kot pravim imam Telemachov P2P ethrnet FTTH in dela BP, pa tudi kolegi na GPON FTTHju nimajo težav. Vsi, ki so se v tej temi pofočkali, imajo očitno Telemach preko Telekomovega FTTH.

Jaz iskreno povem, da niti ne vem oz. do sedaj nisem vedel, da sta Telekomov in Telemachov kabel.
In tudi sedaj, ko vem mi to ne spremeni ničesar. Mene niti malo ne zanima kaj imata Telemach in Telekom med sabo.
Vem komu redno plačujem položnico vsak mesec. In on mi je dolžan zagotavljati to, za kar mu plačujem.
Ali pa naj že v pogodbi napišejo, da stalno nekaj šteka, če imaš Telekomov FTTH in zaračunajo 10€ ne pa 48€.
Naj dodam še, da je naravnost smešno imeti na optiki upload 10 krat nižji od uploada. To sem imel pred 10 leti na COAX.
Jaz definitivno bežim stran od Telemacha takoj, ko se dogovorim s stanodajalcem. T2 mora kabel potegniti in štemati. Bom pa še na Telekom poklical.

Pa eno vprašanje za tiste na Telekomu. A njim pa njihov FTTH ne šteka? Ali je isto?
Ker Skyline je bil na istem kablu pa je bilo vse ok.

crniangeo ::

Sam imam Telemach, nobenih težav. Je pa res da imam na koaksialce. 350mbit download vse tip-top. Smo pa plačali enemu, da nam je vse kable potegnil iz nule, ker so prej zaradi raznih štukanj in napačnega razdeljevanja bile ornk motnje. Od takrat dalje nobenega izpada. Okolica lj.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

XS!D3 ::

Cveto je izjavil:

Pri GPON je vmes še neka komponenta, ki lahko zafkrava. Mene pa bolj skrbi, a je potem skupna povezava do centrale res enaka vsoti povezav vsem naročnikov. Ali računajo, da pač niso vsi naenkrat gor?

https://forum.a1.si/fiksni-internet-29/...

Seveda kapaciteta ni enaka vsoti povezav vseh naročnikov, kot tudi na P2P ethertnetu uplink na stikalu nima kapacitete z vsoto vseh povezav, še manj pa vse povezave od tam naprej do jedra omrežja in dalje (recimo med operaterji, v tujino, itd.). Lahko si sešteješ kaj pomeni že recimo pri enem operaterju par 100k uporabnikov po par 100Mb/s. Praktično nemogoče je to zagotoviti za vse uporabnike do vsake točke v spletu.... Pa tudi tam kjer ti zagotavljajo vsaj do neke mere to potem ne stane več par 10€ na mesec za par 100Mb/s. Ampak tudi z oveprvisioningom zdeve špilajo dokler so pravilno dimenzionirane.

reeves je izjavil:


Nisem rekel, da se morajo nujno nehati ukvarjati. Rekel sem ali naj zrihtajo (se zmenijo s Telekomom) ali pa nehajo.
Ker ta pol storitev, ki jo ponujajo sedaj je najslabše možno za njih.

Jaz iskreno povem, da niti ne vem oz. do sedaj nisem vedel, da sta Telekomov in Telemachov kabel.
In tudi sedaj, ko vem mi to ne spremeni ničesar. Mene niti malo ne zanima kaj imata Telemach in Telekom med sabo.
Vem komu redno plačujem položnico vsak mesec. In on mi je dolžan zagotavljati to, za kar mu plačujem.

Se strinjam, da je na njih da uredijo zadevo s Telekomom, da bo delovala. Hočem ti povedat, da to kar imaš ti (Telemachove storitve preko bitnega toka Telekoma Slovenije), nima veze s Telemachovim FTTH in težava ne izhajajo iz Telemachove optike, ker praviš da očitno o tem nimako pojma in naj se nehajo s tem ukvarjat. Telemachov FTTH deluje BP.

In še moje osebno mnenje, sem sicer na Telemachu in se z njihovo optiko zadovljen, ampak če njihove optike ne bi imel na voljo, bi vzel drugega operaterja, ki ima svoj fiber na lokaciji.

Alexius Heristalski ::

OP seveda ni na optiki, temveč na koaksialnem omrežju. Telemachov tehnik, ki se je oglasil v temi, tega ni dojel. Glede na to, da TV "kocka", so prisotne zelo hude motnje v signalu. Od kod izhajajo, morajo ugotoviti Telemachovi tehniki in jih odpraviti - resetiranje modema ne bo rešilo težav. Če težav niso zmožni odpraviti, je čas za menjavo ponudnika. OP je lahko vesel, da ima to možnost - marsikdo je nima.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Gagatronix ::

Teledrek je vedno bil in vedno bo tocno to. Drek.

starfotr ::

Storitve na optiki telekoma, kjer je potreben zakup bitnega toka je problematičen zaradi tega, ker operaterji najemniki varčujejo pri stroških. Torej, ne zakupijo storitev, kot bi bilo treba (kapacitete za TV ipd.), zato prihaja do težav.

Tudi T-2 se gre neke bedarije, ne zakupi multicasta, gre se neke igre z internimi IP naslovi...

Gagatronix ::

Sam sem ze 6 let na T-2 optiki in nisem imel nobenih problemov. 10/10 Mbps za drobiz na mesec.

Invictus ::

Če imaš doma T-2 optični kabel, potem celo T-2 dela večino časa kot je treba.

Malo jih jebe TV zamik in podnapisi, najbrž prešvoh/premalo serverjev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Ne bi vedel, nimam narocene televizije. Izpad interneta pa sem v sestih letih imel samo enkrat.

WizzardOfOZ ::

3 leta sem na telemahovi optiki. Brez enega problema v vseh treh letih. Sem pa prav na telemahovi optiki (ne na telekomovi, kot jih je večina)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

solatko ::

reeves - Problem je, da najemnik na Telekomovih kablih, ne sme posegat v njihovo opremo, zato je postopek - prijava na ponudnika, ta izda delovni nalog Telekomu, oni pa pridejo, ko pridejo in popravijo, kot popravijo, uporabnik pa hebe svojega ponudnika. Rešitev, višja naročnina in prehod na Telekom (in seveda veliko manjša TV izbira).

Taip4n - Pri T-2 imaš še vedno probleme, ko hočeš priklopit več naprav, kot 2. Vse pade dol za 24 ur.

Invictus - Telekom ima do drugih ponudnikov svojo politiko, da svetu dokaže, kako zanič so, vendar samo na njihovem kablu, če potegnejo svojega, težave izginejo, ravno tako izginejo, če se preklopiš na dražji in s programi slabše zastopani Telelkom. Čudežno začne vse delat v redu.

starfotr - Od kar obstoja Telemach in vse prejšnje njihove variante, nimam nikoli problemov z njihovo tehnologijo, sem pa imel problem z njihovo administracijo, ob selitvi iz LJ v MB. Aparature so tehniki priklopili drugi dan po selitvi, administativno smo selitev urejali 6 mesecev. Povprečno imajo v mestih, najman izpadov linij in težav.

darkolord - Nekaterim je pomembno, da imajo za veliko nižjo ceno, tudi SK programe.

Več kot 20 let na Telemachu, morda 10 izpadov, po nekaj minut, najdlje 1 dan v LJ, ko je bagerist pretrgal Telemach-ov kabel.
Delo krepa človeka

reeves ::

XS!D3 je izjavil:

Se strinjam, da je na njih da uredijo zadevo s Telekomom, da bo delovala. Hočem ti povedat, da to kar imaš ti (Telemachove storitve preko bitnega toka Telekoma Slovenije), nima veze s Telemachovim FTTH in težava ne izhajajo iz Telemachove optike, ker praviš da očitno o tem nimako pojma in naj se nehajo s tem ukvarjat. Telemachov FTTH deluje BP.

In še moje osebno mnenje, sem sicer na Telemachu in se z njihovo optiko zadovljen, ampak če njihove optike ne bi imel na voljo, bi vzel drugega operaterja, ki ima svoj fiber na lokaciji.

Ne pravim, da nimajo pojma o polaganju kablov ampak o nudenju storitve.
Meni kot uporabniku je popolnoma vseeno ali mi zajebava, ker oni ne znajo kablov polagat (ti verjamem, da imajo oni ok) ali pa, ker so preškrti, da bi zakupili ustrezne širine, da do težav ne bi prihajalo.
V obeh primerih imaš pol storitev.

Poleg tega je to očitno znana težava. Zakaj ne rešijo tega? Zakaj ne opozorijo prej?

solatko je izjavil:

reeves - Problem je, da najemnik na Telekomovih kablih, ne sme posegat v njihovo opremo, zato je postopek - prijava na ponudnika, ta izda delovni nalog Telekomu, oni pa pridejo, ko pridejo in popravijo, kot popravijo, uporabnik pa hebe svojega ponudnika. Rešitev, višja naročnina in prehod na Telekom (in seveda veliko manjša TV izbira).

Verjemi, da sem jih že parkrat klical. Nisem nič dosegel. Kar se tiče FTTH sploh nimajo 24 urne podpore! Če ti ob polnoči vse crkne lahko samo moliš boga, da bo sam od sebe začel delati ali pa čakaš do zjutraj.
Itak si pa sam videl predlog zaposlenega na Telemachu. JAZ naj kličem Telekom. Halooo?

Telekom se mi zdi res še najboljša rešitev. Višja naročnina in manj kanalov me ne moti. Imam mobitel pri njih in sem zadovoljen.

solatko ::

reeves - Lastnik kabla (v večini primerov Telelkom) pove, koliko bo dal, potem pa še malo zniža, da nelojalno uničuje konkurenco tam, kjer druge opcije ni. Tega sicer ne smejo početi pa vseeno raje plačajo eventualne tožbe, kot pa nudijo konkurenci solidne storitve, greš k njim in problem rešen, seveda dražje in z slabšo ponudbo.
Če je popravljeno zjutraj je še v redu, po navadi traja nekaj dni, da se Telekomovci premaknejo in za silo popravijo. Zadnje čase prijatelji ugotavljajo, da praviloma kockajo SK programi, pri prenosu angleške, španske in italjanske lige, ter tekem evropskih pokalnih tekmovanj, pri Telemachu preko Telekomove optike ali FTTH. Čudno, pravic za prenose v telekomovem omrežju, niso hoteli plačat. So navajeni, kot državni operater, vse dobivat zastonj ali za male pare.

Jaz sem bil najbolj srečen, ko sem se Telekoma znebil na celi črti, tudi pri stacionarcu, itak so nas samo ropal.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

XS!D3 ::

reeves je izjavil:


Ne pravim, da nimajo pojma o polaganju kablov ampak o nudenju storitve.
Meni kot uporabniku je popolnoma vseeno ali mi zajebava, ker oni ne znajo kablov polagat (ti verjamem, da imajo oni ok) ali pa, ker so preškrti, da bi zakupili ustrezne širine, da do težav ne bi prihajalo.
V obeh primerih imaš pol storitev.

Poleg tega je to očitno znana težava. Zakaj ne rešijo tega? Zakaj ne opozorijo prej?

Niso samo kabli in "storitev". Kabli so tukaj še najmnajši problem. Mogoče pač ni tako enostavno kot si ti predstavljaš, sploh če ni nekaj, kar je odvisno samo od njih. Sem spomnim že v času Telekomove parice in Amisa, je bilo to pingponganje med Telekomom in gostujočimi ponudniki največji problem. Vrjami, da je Telemachu v interesu, da zadevo reši čim prej in te obdrži kot stranko. Precej manj je v interesu Telekomu, ker bo v končni fazi to, da greš stran od gostujoče ponudnika (pa naj bo to Telemach, T-2 ali A1) direktno k njim, za njih samo plus. Enostavno, če nekje primankuje kapacitete, bodo sigurno njihovi lastni uporabniki tisti, ki jo bodo dobili prioritetno. Ravno tako če bodo težave, bodo prioritetno odpravljene za njihove uporabnike....

Koliko se spomnem, pred EON ponudbo itak Telemach ni imel neke konkurenčne ponudbe v tujih omrežjih, tako da dvomim da je kdo sploh jemal. Takoj po splavitvi EONa, so nekateri že jambrali tu gor, ampak kolikor vem, je takrat Telemach zagotovil dodatne kapacitete in je potem špilalo. Sedaj je verjetno korona ponekod naredila svoje, vprašanje pa kje je dejansko bottleneck. Če bi lahko na hitro rešili, sem prepričan, da bi to že zdavnaj rešili.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1883566695 (2179) Netrunner
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946445 (16685) solatko
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621873 (16298) korenje3
»

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120151 (18487) MacGyver141
»

T-2 spet v stečaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11834577 (28573) roli

Več podobnih tem