» »

Tuck Felemach!

Tuck Felemach!

1
2
»

cvalsr ::

Ajdov, iz katere pravljice si pa ti?
""Vzameš optiko pa je mir""
Japajade, kar "vzameš". V banana republiki Slovenistan.

Tako, kot smo pred 50 leti v Jugoslaviji kar "vzeli" telefonski priključek: Plačali, ne samo priključek ampak še za debelo plačo "samoprispevka za telegrafštange" ... in čakali. In po samo 5 (petih) letih telefon celo res dobili. Nekako tako se danes dobi tudi optiko, če nisi v nekem večjem kraju.

Taip4n ::

solatko je izjavil:


Taip4n - Pri T-2 imaš še vedno probleme, ko hočeš priklopit več naprav, kot 2. Vse pade dol za 24 ur.

Direktno na njihov modem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

darkolord ::

cvalsr je izjavil:

Ajdov, iz katere pravljice si pa ti?
""Vzameš optiko pa je mir""
Japajade, kar "vzameš". V banana republiki Slovenistan.
Če majo sosedje optiko, potem jo večinoma lahko kar vzameš, ja.

Sicer pa izvadiš pare in imaš optiko kjerkoli.

solatko ::

Taip4n - Ja na njihov modem-router, saj večina uporabnikov ne ve, da lahko dajo svoj router gor..
Delo krepa človeka

feryz ::

E? Večina uporabnikov IMA svoj router. Čeprav ga ne rabijo.

FoxKnox ::

Taip4n je izjavil:

solatko je izjavil:


Taip4n - Pri T-2 imaš še vedno probleme, ko hočeš priklopit več naprav, kot 2. Vse pade dol za 24 ur.

Direktno na njihov modem?

Jaz imam t-2 na telekomovi optiki, osnovno hitrost še, gor pa priključeno na en modem 1 računalnik, 4 televizorje, 2 stacionarna telefona in preko ruterja še 6 prenosnih naprav pa do zdaj ni enkrat bilo kakšnih problemov z izpadi ali slabim signalom. T-2 serviserji so pa tudi zelo ustrežljivi, vse samoiniciativno premerijo in svetujejo, meni je tudi konektorje stisnil na dodatne kable na mojo željo

reeves ::

Sem včeraj malo klicaril na Telekom in Telemach in smo prišli do zanimive ugotovitve. Telemach sploh ne polaga lastnih kablov. Ali imajo najete vode ali pa kupljene. V mojem primeru je kabel napeljal Skyline, sedaj je pa v lasti Telemacha. Telekom ima optiko v bloku ampak ne v mojem stanovanju.
Sledil je klasičen reset modema na daljavo in prišli ga bodo zamenjati, če bo potrebno.

solatko je izjavil:

Rešitev, višja naročnina in prehod na Telekom (in seveda veliko manjša TV izbira).

Paket Neo C na Telekomu dobim za 2 leti za 43€ in dobim več, kot imam pri Telemachu na EON Light plus razširjena prog. shema za 48€.

WizzardOfOZ ::

Tukaj v Črnučah je telemah imel delavce, ki so prekopavali in polagali optiko.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

broken/link ::

solatko je izjavil:

Taip4n - Pri T-2 imaš še vedno probleme, ko hočeš priklopit več naprav, kot 2. Vse pade dol za 24 ur.

bullshit.
Zadnji X leti itak ne dobiš naprave, ki bi imela porte privzeto v bridge načinu, razn če ne tako izrecno zahtevaš. pa tudi včasih ni "vse dol padlo" ampak če si res vse zaj**** ti internet ni delal, vse ostalo je delalo bp. Pa tudi okoli tega so bili workaroundi, tako da res ne vem, kaj si ti počel.

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

reeves je izjavil:

Sem včeraj malo klicaril na Telekom in Telemach in smo prišli do zanimive ugotovitve. Telemach sploh ne polaga lastnih kablov.

To so bučke, kako si prišel do takih zaključkov pa res nevem(npr. Dokaz imaš postavljeno optiko ponekod v Kočevju, Mariboru, ponekod v Lj(Vrhovci, Polje). To govorim za področja, ki jih je TM zagotovo zgradil pod lastnim imenom, jih ni dobil s kupljenimi podjetji.

Nevem pa če je še danes kaj aktiven na tem področju, pred časom se slišal da se bodo rajši fokusirali na naročnike, ki imajo možnost priklopa na TS infrastrukturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

reeves ::

MadMen je izjavil:

To so bučke, kako si prišel do takih zaključkov pa res nevem(npr. Dokaz imaš postavljeno optiko ponekod v Kočevju, Mariboru, ponekod v Lj(Vrhovci, Polje). To govorim za področja, ki jih je TM zagotovo zgradil pod lastnim imenom, jih ni dobil s kupljenimi podjetji.

Nevem pa če je še danes kaj aktiven na tem področju, pred časom se slišal da se bodo rajši fokusirali na naročnike, ki imajo možnost priklopa na TS infrastrukturo.

Tako mi je včeraj rekel tehnik, ki se je predstavil kot Blaž.
Pokliči, vprašaj njega.
Meni je itak vseeno kdo je napeljal kable. Meni je pomembno ali dela ali ne.

XS!D3 ::

Ja če so pri vas kupili nekega manjšega operaterja, potem tistega kabla do tvoje hiše tehnično res ni položil Telemach. Ampak to ne pomeni, da ne polagajo kablov, imajo ogromno lastne infrastrukture in precej so jo zgradili sami, kar nekaj pa tudi pokupili.

MadMen je izjavil:


Nevem pa če je še danes kaj aktiven na tem področju, pred časom se slišal da se bodo rajši fokusirali na naročnike, ki imajo možnost priklopa na TS infrastrukturo.

Težko vrjamem, glede na to, da so na eni strani ogromno denarja že zmetali v omrežje, medtem ko za naročnike na TS omrežju potem velik del pustijo Telekomu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563447 (447) MrStein
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946221 (16461) solatko
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621697 (16122) korenje3
»

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120011 (18347) MacGyver141
»

T-2 spet v stečaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11834411 (28407) roli

Več podobnih tem