» »

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU!

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU!

«
1
2

Drućak ::

Vsi poznamo Telemachovo politiko poslovanja, in njihovo razmerje DL 32/1 UL na kabelskem omrežju zato je ta tema je namenjena vsem, ki vas moti prenizek upada glede na konkurenco in enako tehnologijo v "lasti" Telemacha (sbb) v tujini.

Plačujemo 68,50 EUR na mesec za 6 Mbps UL, kar je največ za najmanj kar dobimo, višje hitrosti downloada smo dobili če dovoljkrat, uploada še nikoli, Telemach pravi, da bo naše predloge poslal v pristojni oddelek. Pod to temo podpiše vsak in jim objavi željo na FB STRAN, ki si želi vsaj 2Mbps višjega uploada, morda nam tokrat le uspe!
LINK: https://www.facebook.com/TelemachSi/



Lep pozdrav vsem!

WarpedGone ::

Glasuj z denarnico, pojdi h konkurenci.
Zbogom in hvala za vse ribe

Drućak ::

WarpedGone je izjavil:

Glasuj z denarnico, pojdi h konkurenci.

Na izbiro imam Telekom do 10/1, hvala ampak nebi.

ttommy ::

Mi imamo 120/4. A podpišem se na FB ali kje?
Gamer

BivšiUser2 ::

150/4. Z veseljem podpišem.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SumTingWong ::

40/20 pri T-2? Glede na to, da imaš na voljo preko Telekoma, bi moralo tudi preko T-2.

Drućak ::

ttommy je izjavil:

Mi imamo 120/4. A podpišem se na FB ali kje?

Tukaj in nabolje da še na FB STRAN

BivšiUser2 je izjavil:

150/4. Z veseljem podpišem.

Napiši jim še na FB stan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drućak ()

Uporabnik ::

Dejte direktno povezavo na objavo, jaz bi tudi malce glasoval.

bambam20 ::

Drućak je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Glasuj z denarnico, pojdi h konkurenci.

Na izbiro imam Telekom do 10/1, hvala ampak nebi.



Si preprčan?

hojnikb ::

in kaj mislte da bo ta "petition" dosegu ?
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Joj, kako zavajujoč naslov teme.

Borite se za višji upload, za povišanje, ne pa proti povišanju oz. znižanju. Pismenost na višku.
Tomi

d4vid ::

...:TOMI:... je izjavil:

Joj, kako zavajujoč naslov teme.

Borite se za višji upload, za povišanje, ne pa proti povišanju oz. znižanju. Pismenost na višku.


Zaradi tega sem tudi pogledal temo... kdo hudiča bi se boril proti višji hitrosti uploada? :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bambam20 ::

Drućak je izjavil:



Plačujemo 68,50 EUR na mesec za 6 Mbps UL, kar je največ za najmanj kar dobimo,

Lep pozdrav vsem!


Eni pa imate viška denarja. Res. In zagotov ni res, da bi telekom vam dal na izbiro samo 10/1.. zagotovo obstaja še vsaj 10/2 linija na izbiro.

MacGyver141 ::

bambam20 je izjavil:

Drućak je izjavil:



Plačujemo 68,50 EUR na mesec za 6 Mbps UL, kar je največ za najmanj kar dobimo,

Lep pozdrav vsem!


Eni pa imate viška denarja. Res. In zagotov ni res, da bi telekom vam dal na izbiro samo 10/1.. zagotovo obstaja še vsaj 10/2 linija na izbiro.


Pozabil je pa povedat, da ima bolj kot ne polno TV shemo in 220Mbps downloada, tako da tole sploh ni drago glede na konkurenco...

BorutK-73 ::

Za Telesmeh smo vsi ki bi potrebovali višji upload grdi grdi pirati.;)

Sem pa seveda za višji upload, trenutno imam 25/1 linijo.

...:TOMI:... ::

Ma kakšni pirati. Danes je cloud pomemben in ostale storitve, saj tam rabimo upload. Piratstvo niti ni pomembno.
Tomi

#000000 ::

Ja sam resn ne vem kdaj sem zadnjič kaj stegnil dol, ajde ene dve stare risanke, pa še to ker jih drugje ni nit blo za dobit. In ja zdele čakam že dve uri in naj bi še dve, da uploadam 3,7 gb slik ki jih ne smem usjat, pač še en dodaten bkup. Pa bi mi 20 mega namesto 4 prišlo zelo fajn.

BivšiUser2 ::

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU!
:))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

#000000 ::

HAHA pa res LOL BOJ ZA

RegulusDraco ::

BorutK-73 je izjavil:

Za Telesmeh smo vsi ki bi potrebovali višji upload grdi grdi pirati.;)

Sem pa seveda za višji upload, trenutno imam 25/1 linijo.


why the fuck. za piratstvo pa res ne rabiš uploada. Upload nujno rabimo vsi, ki bi radi vsaj malo uporabljali bilokakšne oblačne storitve.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Fsegula62 ::

Saj to, dan danes so slike velike 12MB za eno rabis več k 7 sekund da jo spravis gor, za 100 slik na oko skor 15min, oz za minuto HD videa 3min+, lahko bi najmanj podvojili hitrosti!

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

... če so že prenos mobilnih zvišali.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Fsegula62 ::

Kaj naj na računalniku zmontiram video, in ga prenesem na telefon, in potem z telefonom uploadam, ali kar preko mobilne točke,... :D Pa ta mobilni net je bil samo strah pred A1, zdaj ko so videli ponudbo jim je pa mogoče še žal.

Sade ::

BorutK-73 je izjavil:

Za Telesmeh smo vsi ki bi potrebovali višji upload grdi grdi pirati.;)

Sem pa seveda za višji upload, trenutno imam 25/1 linijo.


Sigurno ja zato pa ponujajo NAJVIŠJI UPLOAD na GPON-u v SLOVENIJI trenutno 220 Mbps , medtem ko ti konkurenca ( telekom in t-2 ) ponujata max 40 Mbps....

Najboljši je pa A1 sicer ko ponuja tudi na FTTH-ju najnižji paket isto kot na parici 25/1 HA HA!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Fsegula62 ::

Sade je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Za Telesmeh smo vsi ki bi potrebovali višji upload grdi grdi pirati.;)

Sem pa seveda za višji upload, trenutno imam 25/1 linijo.


Sigurno ja zato pa ponujajo NAJVIŠJI UPLOAD na GPON-u v SLOVENIJI trenutno 220 Mbps , medtem ko ti konkurenca ( telekom in t-2 ) ponujata max 40 Mbps....


Moraš pa razumet da bi se lahko pozanimali malo tudi za nas na kablu, saj smo mi tisti zaradi katerih so dobili 90% naročnikov še vedno.

smacker ::

WarpedGone je izjavil:

Glasuj z denarnico, pojdi h konkurenci.

Točno to. Plačaj, pa boš dobil. Hint: http://telemach.si/poslovni-uporabnik/I...

Fsegula62 ::

smacker je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Glasuj z denarnico, pojdi h konkurenci.

Točno to. Plačaj, pa boš dobil. Hint: http://telemach.si/poslovni-uporabnik/I...

Tudi tukaj je max UL 10Mbps je napisal SPC

Sade ::

Ha ha napisu narobe A1 najnižji paket 20/1 in to na FTTH-ju isto kot na parici.... SRAMOTA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Fsegula62 ::

Sade je izjavil:

Ha ha napisu narobe A1 najnižji paket 20/1 in to na FTTH-ju isto kot na parici.... SRAMOTA

Tukaj imas vsaj izbiro več, mi pa smo ukleščeni že 10Y na 10Mbps in vsi vemo da lahko gre več skos :D, nikoli pa nisem raumel zakaj so pri OŠO tako nizke hitrosti, pa če mi lahko prosim razložiš, prijatelj ma OŠO na koroškem pa majo max 50/20 :D za ponudnika sicer nwm, lahk se pa pozanimam

smacker ::

Fsegula62 je izjavil:

smacker je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Glasuj z denarnico, pojdi h konkurenci.

Točno to. Plačaj, pa boš dobil. Hint: http://telemach.si/poslovni-uporabnik/I...

Tudi tukaj je max UL 10Mbps je napisal SPC

To je 10x več kot maš zdaj, zahteval si pa "vsaj podvojitev".
Drugač pa.. več šans mate, če na občini pritisnete za optiko ;) Bo 150/150 za 50eur.

Orias ::

Telemech 2.0 UPLOAD SHOCK :D:D.
Bodo prej mogli kakšen € vložit v omrežje.

Fsegula62 ::

smacker je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

smacker je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Glasuj z denarnico, pojdi h konkurenci.

Točno to. Plačaj, pa boš dobil. Hint: http://telemach.si/poslovni-uporabnik/I...

Tudi tukaj je max UL 10Mbps je napisal SPC

To je 10x več kot maš zdaj, zahteval si pa "vsaj podvojitev".
Drugač pa.. več šans mate, če na občini pritisnete za optiko ;) Bo 150/150 za 50eur.

Saj bo bo :D, samo jih je pa dosti, ki potrebujejo in ne bodo imeli te možnosti =˝)

smacker ::

Mah.. rabiš vodo pa elektriko. Net je že sam po sebi luksuz, širokopasovna povezava pa sploh.

Fsegula62 ::

Orias je izjavil:

Telemech 2.0 UPLOAD SHOCK :D:D.
Bodo prej mogli kakšen € vložit v omrežje.

Saj so v zadnjem letu dobili 200k al koliko že naročnikov, kaj gre vse v mobilno omrežje, naj me popravi kdo, če se motim prosim.

smacker je izjavil:

Mah.. rabiš vodo pa elektriko. Net je že sam po sebi luksuz, širokopasovna povezava pa sploh.


10 let nazaj ko so fotografije mele par kb, saj glede DL se ne pritožujem, bi pa takoj zamenjal 100 dl za 10 ul :D

Zgodovina sprememb…

Gregor5816 ::

Fsegula62 je izjavil:

Sade je izjavil:

Ha ha napisu narobe A1 najnižji paket 20/1 in to na FTTH-ju isto kot na parici.... SRAMOTA

Tukaj imas vsaj izbiro več, mi pa smo ukleščeni že 10Y na 10Mbps in vsi vemo da lahko gre več skos :D, nikoli pa nisem raumel zakaj so pri OŠO tako nizke hitrosti, pa če mi lahko prosim razložiš, prijatelj ma OŠO na koroškem pa majo max 50/20 :D za ponudnika sicer nwm, lahk se pa pozanimam

Tudi meni so rekli, da je na OŠO maximum 50/20. A kdo ve, zakaj je temu tako?

Sade ::

Fsegula62 je izjavil:

Sade je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Za Telesmeh smo vsi ki bi potrebovali višji upload grdi grdi pirati.;)

Sem pa seveda za višji upload, trenutno imam 25/1 linijo.


Sigurno ja zato pa ponujajo NAJVIŠJI UPLOAD na GPON-u v SLOVENIJI trenutno 220 Mbps , medtem ko ti konkurenca ( telekom in t-2 ) ponujata max 40 Mbps....


Moraš pa razumet da bi se lahko pozanimali malo tudi za nas na kablu, saj smo mi tisti zaradi katerih so dobili 90% naročnikov še vedno.


Ja lej vsi govorite da sem jim je** za vas na kablu( na optiki itaq kraljuje!!, kjer jo ma seveda) , žal so tut tehnične omejitve, poglej recimo kablaša UNITYMEDIA v nemčiji ( ni nek mali loakalc ima cca 12 miljonov internetnih naročnikov, ker bote pol navajal upc-je marsikje...) pa si poglej pakete, majo 120/6 , majo pa tut paket 400/10 sicer...

https://www.unitymedia.de/privatkunden/...

Fsegula62 ::

Gregor5816 je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Sade je izjavil:

Ha ha napisu narobe A1 najnižji paket 20/1 in to na FTTH-ju isto kot na parici.... SRAMOTA

Tukaj imas vsaj izbiro več, mi pa smo ukleščeni že 10Y na 10Mbps in vsi vemo da lahko gre več skos :D, nikoli pa nisem raumel zakaj so pri OŠO tako nizke hitrosti, pa če mi lahko prosim razložiš, prijatelj ma OŠO na koroškem pa majo max 50/20 :D za ponudnika sicer nwm, lahk se pa pozanimam

Tudi meni so rekli, da je na OŠO maximum 50/20. A kdo ve, zakaj je temu tako?

Odvisno kje si in od ponudnika, navadno je 100/20, tu nekje

eVro ::

Pri bedastih paketih kot je 120/4 in podobni je problem že v matematiki, saj pri 120Mbps downloada naprava nazaj pošilja potrditve (ACK in podobni paketki), ki sicer zasedejo variabilno pasovno širino, a je 1-2% že čisto realna številka. To pa pomeni, da je pri polnem downloadu lahko polovica uploada že avtomatsko zabita s temi kontrolnimi paketki. Pri tako asimetričnem paketu bi že skoraj lahko rekli, da je v resnici 120/2...

Internet je dvosmeren medij. Protest podpiram, ker kakor pa se različni operaterji zadnja leta nonšalantno obnašajo do uporabnikov, si ne zaslužijo ničesar drugega kot da samo težimo, zahtevamo in napadamo njihove vedno večje dobičke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

issak ::

Drućak je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Glasuj z denarnico, pojdi h konkurenci.

Na izbiro imam Telekom do 10/1, hvala ampak nebi.


Jaz sem raje vzel T-2 20/2 kot pa telemach 60/2 ali 120/4 ali kolikor koli že imajo. Pa še ceneje me pride. Koksialec sem pa kar odcvikal. Če bo kdaj optika, bom šaltal na optiko, do takrat bom pa na parici.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

misek ::

eVro je izjavil:

To pa pomeni, da je pri polnem downloadu lahko polovica uploada že avtomatsko zabita s temi kontrolnimi paketki.
Te malce muči matematika ali pa kar na pamet?
Ravnokar: DL 35 MiB/s, UL 330 KiB/s

sajko ::

OSO omejitev se postavi glede na tehnogijo GPON preko katere se pretakajo bitki. Pri nas se uporablja prva razlicica GPON tehnologije, kje dejansko gre cez eden operaterski port (sfp) hitrost do 2,5 gbps v download ter 1,25 gbps v upload smeri.

Kec tehnologije GPON je v pasivni delitvi tega porta na vec uporabnikov, v teoriji do 128, v praksi pri nas pa na 32 ali 64. Ce delite zgornje stevilke mislim da dobis pri delitvi 1:64 nekje 40/20mbps per user - v teoriji. Del osnovne hitrosti poberejo kakih protokoli za preverjanje bitkov,itd.. A ker operaterji obicajno delajo malce over subscriptiona pa prides na paket 50/20mbps, kar je za sive lise pomoje kar dobra hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Fsegula62 ::

eVro je izjavil:

Pri bedastih paketih kot je 120/4 in podobni je problem že v matematiki, saj pri 120Mbps downloada naprava nazaj pošilja potrditve (ACK in podobni paketki), ki sicer zasedejo variabilno pasovno širino, a je 1-2% že čisto realna številka. To pa pomeni, da je pri polnem downloadu lahko polovica uploada že avtomatsko zabita s temi kontrolnimi paketki. Pri tako asimetričnem paketu bi že skoraj lahko rekli, da je v resnici 120/2...

Internet je dvosmeren medij. Protest podpiram, ker kakor pa se različni operaterji zadnja leta nonšalantno obnašajo do uporabnikov, si ne zaslužijo ničesar drugega kot da samo težimo, zahtevamo in napadamo njihove vedno večje dobičke.


TO SO BESEDE, BRAVO! SEM ZA TELEMACH DOCSIS UPLOAD DATA SHOCK

sajko je izjavil:

OSO omejitev se postavi glede ba tehnogijo GPON preko katere se pretakajo bitki. Pri nas se uporablja prva razlicica GPON tehnologije, kje dejansko gre cez eden operaterski port (sfp) hitrost do2,5 gbps v download ter 1,25 gbps v upload smeri. Kec tehnologije GPON je v pasivni delitvi tega porta na vec uporabnikov, v teoriji do 128, v praksi pri nas pa na 32 ali 64. Ce delite zgornje stevilke mislim da dobis pri delitvi 1:64 nekje 40/20mbps per user - v teoriji. Del osnovne hitrodti poberejo kakih protokoli za preverjanje bitkov,itd.. A ker operaterji obicajno delajo malce over subscriptiona pa prides na paket 50/20mbps, kar je za sive lise vec kot odlicno.


Hvala ti za razlago! =˝)

Zgodovina sprememb…

Sade ::

sajko je izjavil:

OSO omejitev se postavi glede na tehnogijo GPON preko katere se pretakajo bitki. Pri nas se uporablja prva razlicica GPON tehnologije, kje dejansko gre cez eden operaterski port (sfp) hitrost do 2,5 gbps v download ter 1,25 gbps v upload smeri.

Kec tehnologije GPON je v pasivni delitvi tega porta na vec uporabnikov, v teoriji do 128, v praksi pri nas pa na 32 ali 64. Ce delite zgornje stevilke mislim da dobis pri delitvi 1:64 nekje 40/20mbps per user - v teoriji. Del osnovne hitrosti poberejo kakih protokoli za preverjanje bitkov,itd.. A ker operaterji obicajno delajo malce over subscriptiona pa prides na paket 50/20mbps, kar je za sive lise pomoje kar dobra hitrost.



Pretiravaš!!!!

A ti veš kolk uporabnikov je recimo na Eurodocsis-u na enem nod-u in si deli odvisn od boundanih kanalov do 400 Mbps DL-ja ( pri 8 boundanih DL kanalih) ... Pa ne sam pr Telemachu ampak pri vseh ponudnikih pr nas in v tujini... Lahk jih sicer boundas pri 3.0 do 32 , sam njihovi ciscoti podpirajo 8x4, ubbe-ji pa do 24x8....

Na optiki ma pa tut Telemach GPON ( isto po tvoje imenovano prvo različico) , pa ti ponuja trenutno pakete do 220/220,
GPON je sicer 2,4 Gbps DL-ja/1.2 Gbps UL-a, kot si napisu, sam ti je to zaenkrat VEČ KOT DOVOLJ ZA MAX 32 USERJEV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sploh pri telemachu ko ne fura iptv

Če so pa pro OŠO in Telekomu tok **** , da niso potegnal več vlaken( vsaj x2 , kot bi jih rabl če bi delil na 1:32) je pa itaq DISASTER , tko da jih lahka razdeliš še na manj!!!



Zdej sicer telemach jih ma maximalno 32 na enem ponu, je pa res , da ma RF overlay na 1550 nm , in mu tko ( DVB-C oz analogna tv radio) , ne odžirata pasovne širine kot pri t-2 in telekom-u.. edin ogled nazaj pa ja seveda....

.
Itaq je hitrost mal višja od deklarirane in to cel čas ....
 PAKET 150/150!!!

PAKET 150/150!!!



Če bo potreba, se pa itaq nadgradi brez panike na NG-PON2 ( hitrosti od 40-80 Gbps ko bo potrebn, sam uporabnik dobi drug modem/ruter, in pa na postaji se nadgradi dodas nova kartica , in ti lavfa vzporedno na istem fiber-ju kot gpon naprej.... tko da ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

sajko ::

@Sade: v cem pretiravam? na splosno sem mu razlozil zakaj taksna hitrost. Docsisa nebi ravno mesal zraven, saj gre za cisto drugacno tehnologijo.
Seveda, ce bos pokazal denar oziroma si poslovni uporabnik, ti bodo vsaj nekateri ponudniki pri nas tudi dali celoten port brez delitve z ostalimi. Ce ga le imajo na voljo.V tem primeru 1/1gpbs ni problem
Pac poanta GPONa pri nas je pokrivanje sivih lis in ne zamenjava za FTTH. Seveda se stejejo denarcki in se ne vlece 10 opticnih vlaken do vsake stale v Kocevskem rogu.

Se opravicujem avtorju za offtopic, tema je o uploadu pri kablasih, kar je pri izbiri ponudnika izlocilo tudi mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

BorutK-73 ::

Baje je problem za višji upload analogni radio ki zavzema te frekvence. Naj na telemachu naredijo anketo koliko naročnikov uporablja analogni radio in koliko naročnikov bi imelo višji upload.
Mislim da bi bilo 90% anketirancev za višji upload.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::


Če so pa pro OŠO in Telekomu tok **** , da niso potegnal več vlaken

Zato je sel folk rajsi na T2, kljub temu, da je Telekom prav tako ponujal vleko optike. Pri Telekomu si v bloku skoraj tihr sheral vlakna...T-2 ti je pripeljal svojega. Problem pa se vedno ostaja ce so te priklopili na Telekomovo optiko.
Pac eni so sparal pri vsemu. Kva pa slovencelj ve o optiki. Vazn, da podpise aneks za 2 leti narocnine :)

Fsegula62 ::

BorutK-73 je izjavil:

Baje je problem za višji upload analogni radio ki zavzema te frekvence. Naj na telemachu naredijo anketo koliko naročnikov uporablja analogni radio in koliko naročnikov bi imelo višji upload.
Mislim da bi bilo 90% anketirancev za višji upload.

To že, samo tudi, če radio ostane nebi smel biti problem pri podvajanju ULja

konspirator ::

Sade
Od 2016 dalje je TK gpon (bro) optika samo na 1 vlakno, prej sta bila dva (p2p llu).
Tako da je sedanja gpon (bro) optika dsl na steroidih oz optični emx :)).
Več kot 40 mbit uploada ne boš dobil pri njih.
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


Edito pri t2, kjer sta dve vlakni, lahko dobiš kaj več uploada (do max 200 mbit):
https://www.t-2.net/optika-ftth
--

Zgodovina sprememb…

Sade ::

Looooooka je izjavil:


Če so pa pro OŠO in Telekomu tok **** , da niso potegnal več vlaken

Zato je sel folk rajsi na T2, kljub temu, da je Telekom prav tako ponujal vleko optike. Pri Telekomu si v bloku skoraj tihr sheral vlakna...T-2 ti je pripeljal svojega. Problem pa se vedno ostaja ce so te priklopili na Telekomovo optiko.
Pac eni so sparal pri vsemu. Kva pa slovencelj ve o optiki. Vazn, da podpise aneks za 2 leti narocnine :)


Sam pazi pr t-2-ju je bla cerkev zram , in so na lepe oči dobil kredite, ki jih ne bojo NIKOL VRNAL ( zgube je blo skor za miljardo , mislim da okol 800 miljonov, zato so pa lahk lepo vlekl P2P optiko s tujim dnarjem , ki ga bomo mogl zdej davkoplačevalci vračat...) To bi ti potegnu vsak ce bi "dobu" skor miljardo dnarja... Ostali ponudniki morjo dnar vrnat... ( pa se v casu krize je blo praktično nemogoče dobit kredit, tut za dobro stoječe firme)....
Pa še itak ti tut T-2 optika p2p kaj dost ne pomaga, če majo pri oranžnem diamantu itaq hitrost najvišjo do 300/50 ( komot bi sicer dal simetrično 300/300) , še Telemach ti ponuja paket 220/220 na P2MP ( to je trenutna ponudba sicer) , pri T-2 lahk sicer vzameš sam internet izven paketa, sam pol plačas tut velik €€€, pa še to kolker vidim ponujajo sam do 200/200 seveda izven paketa!!!!

Pa ko praviš da "sharaš"vlakno lej pač do 32 uporabnikov ( lahka sicer tut do 64 ali celo 128, ampak pri Telemachu sigurno do MAX 32) ma skupaj na voljo 2,4Gbps in pa 1,2 Gbps ( kot rečen pri Telemachu , ti tv ne odžira bandwith-a),še zmeri ma vsak svoje vlakno sam pač nekje pred objektom v omarici je splitter ( in od splitterja naprej proti centrali je pol eno vlakno ) kar je več kot dovolj trenutno, zdej ne vem kaj delajo drugi ponjudniki, sam Telemach ma še dost rezerve, do vsake omarce, pride še vsaj 2x več vlakn kot bi jih blo potrebno če bi vsa gospodinjstva na območju odločla za njih ( torej lahka ti radeliš še na manjše skupine 1:16 recimo, oz. daš na en splitter pač par ljudi z višjimi paketi in več z nižjimi, če bi blo to seveda potrebno), kasneje pa itak brez problema sam nadrgadiš OLT( v centrali) in zamenjaš ONT( modem/ruter) pri uporabniku in maš lahk NG-PON2...

V svetu je itak VELIKA VEČINA optike za fizične uporabnike P2MP ( xxPON, trenutno vecina še GPON , NG-PON1 se itak ni prjel in ga bo (je) večina ponudnikov prekočla, CALIX je letos oz. konc lanskega leta začel na velik delat po zda v sodelovanju z operaterji, in mislim da zdej tut že v novi zelandiji in še kje NG-PON2 ( Hitrost 80 Gbps) in tut Telemach ma CALIX opremo...

Trenutno deva ven tut en od najboljših GPON ONT-jev trenutno CALIX 854G-2
http://www.lightwaveonline.com/articles...
http://www.ksvv.fi/filebank/4207-Wlan_P...
https://www.calix.com/systems/gigafamil...

Sade ::

KONSPIRATOR: zgornji reply je bil tut za tebe sicer....


Drgač pa prej je mel telekom 2 vlakna ( P2P), verjetno zato, da je bila na enem vlaknu kabelska ( analog in digital), na drugem pa podatki
Lej tut Telemach je dolg nazaj vleku P2P optiko( oz. vsaj nekateri operaterji, ki včasih seveda niso bli še Telemach , dokler jih ni pokupu recimo ET), in je isto vleku 2 vlakna eno za internet , drugo za kablsko in zdej na GPONU ni nobene potrebe za drugo vlakno, ker maš RF OVERLAY na istem vlaknu kot podatke sam na 1550 nm , in ti nič ne odžira, ker maš downstream na 1490 nm, medtem ko upstream pa na 1310 nm, in ti DVB-C in analog tv/radio lavfata vzporedno s podatki na drugi valovni dolžini....

SAJKO :

Docsis sem ti sam zato zmešu zram, ker si pisu, da ti pride pri 1:64 recimo 40/20 na vsakega uporabnika, če pač iz coax-a migriraš gospodinjstva na GPON ( ker je tema o Telemachu) , pa si mel prej recimo na 1 NOD-u na coaxu 100 al pa še več userjev, in so si delil cca 400 Mbps download-a in pol na GPON-u jih maš 32 na 2,4Gbps....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620032 (10419) ToniT
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30658940 (24999) Lonsarg
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110880 (7739) Daliborg
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621429 (15854) korenje3
»

garantiran upload na optiki - T-2 ali telekom?

Oddelek: Omrežja in internet
254957 (4000) mojster_joni

Več podobnih tem