» »

Začinjena ˝fitness˝ hrana DA/NE

Začinjena ˝fitness˝ hrana DA/NE

«
1
2

Sharp999 ::

Ali si solite, poprate,...recimo meso riž, zelenjavo? Ali jeste čisto naravno brez vsake soli/popra...?

kixs ::

Itak da solis in popras po svojem okusu. Ce ti pase brez, pac brez.

c3p0 ::

Solimo, popramo, čili, ostale začimbe, veš da.

Kayzon ::

Jaz kar surovo stlacim vase,paleo yolooo.

Horas ::

vse po okusu in kakor zapaše. jaz zraven štejem še kečap, senf in majonezo :D vse brez dodanega sladkorja in nizko kalorično.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Sharp999 ::

Kaj pa pravite na pakirane piščančje prsi, kuhan pršut, itd...ki vsebujejo veliko beljakovin? je to ok za kakšno malco?

Filip8 ::

je, sam ne pretiravat, to ima veliko soli. Jaz drugače vse dost začinim, drugače ne bi mogel vsak dan jesti piščanca, jajc in podobno. Felix ketchup brez dodanega sladkorja pa itak zmaga, tko ko bi rekel Chris Bumstead, ketchup is life.

kixs ::

Sharp999 je izjavil:

Kaj pa pravite na pakirane piščančje prsi, kuhan pršut, itd...ki vsebujejo veliko beljakovin? je to ok za kakšno malco?


Resno? Neverjetno, da si prezivel toliko let...

Horas ::

jaz vsak dan jem tople sendviče s piščančjimi prsmi v ovitku! glede soli, samo pijte veliko vode pa bo. madona od kod vam ta fama glede soli.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

c3p0 ::

Fižol, leča, grah, čičerika... ogromno beljakovin.

Sharp999 ::

c3p0 je izjavil:

Fižol, leča, grah, čičerika... ogromno beljakovin.


Ja, ampak imajo omenjene stvari tudi kar veliko OH...

Kvinta ::

Jaz ne solim ne popram nič ,ker mi je všeč naravn okus mesa razn ,ko steake delamo damo kako bhut jolokio gor da malo razkuži meso.

Fižol, leča, grah, čičerika... ogromno beljakovin.


Ja itak 5kg graha + 2kg čičerike + 3kg leče = 1 puranji zrezek :))
A.C.A.B

c3p0 ::

Nič narobe z OH, razen če si BB in bi rad zgledal hudo bolan - vidne le mišice, brez maščobe.

> Ja itak 5kg graha + 2kg čičerike + 3kg leče = 1 puranji zrezek :))

Niti slučajno ne, preveč beljakovin tudi ni zdravih, sploh če nimaš potrebe po povečanem vnosu (=večina ljudi).

qwertyy ::

Jaz solim normalno, popram pa kar veliko, ker ga imam rad, pa še zdrav je:)

Horas ::

c3p0 še en doktor prehranjevanja.

zakaj "preveč" beljakovinni zdravih? a preveč oh ali m je pa zdravih? da vidim če veš kolk ma na gram b kalorij? kolk pa oh in m?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Filip8 ::

c3po ne govori neumnosti haha

Nič narobe z OH, razen če si BB in bi rad zgledal hudo bolan - vidne le mišice, brez maščobe. - jao

HulkHogan ::

Jaz uporabljam ingver za "soljenje", papriko, kurkumo, česen... soli pa zelo malo ker jem samo 1x in še to zvečer, sol te užeja in potem greš spat z 1l vode v mehurju...

Horas ::

še ena cvetka s fastingom. bravo. kako kaj napadi lakote? pa ne lagat! po resnici. nihče SE NE MORE UPRET napadom lakote!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kixs ::

Probaj in bos videl. Prvih par dni se telo cudi zakaj ne jes kot obicajno. Potem pa se navadi. Ze cca dve leti ali OMAD ali okvir 4-ih ur. Nisem pa se probal vecdnevnega posta.

V glavnem nic posebnega...

IL_DIAVOLO ::

Why tho?

kixs ::

Radovednost... sprobal sem ene par stvari, ki so me zanimale. Potem pa sem videl, da je to cisto v redu in je pri tem ostalo.

Gagatronix ::

Jaz si dolocenih jedil brez zacimb ne predstavljam. Res je, dolocene stvari so okusne ze same po sebi, ampak ljudje zacimb nismo ustvarili za hec. :)

win64 ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz si dolocenih jedil brez zacimb ne predstavljam. Res je, dolocene stvari so okusne ze same po sebi, ampak ljudje zacimb nismo ustvarili za hec. :)

Nismo za hec, smo za to da ima staro meso boljši okus :)

win64 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Jaz si dolocenih jedil brez zacimb ne predstavljam. Res je, dolocene stvari so okusne ze same po sebi, ampak ljudje zacimb nismo ustvarili za hec. :)

Nismo za hec, smo zato da ima staro meso boljši okus :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

Raptor F16 ::

Sharp999 je izjavil:

Ali si solite, poprate,...recimo meso riž, zelenjavo? Ali jeste čisto naravno brez vsake soli/popra...?


Kompliciraš tam kjer ni treba
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

;-) ::

Horas je izjavil:

še ena cvetka s fastingom. bravo. kako kaj napadi lakote? pa ne lagat! po resnici. nihče SE NE MORE UPRET napadom lakote!

Ne serji

m0LN4r ::

Zelenjavo in solate si obvezno solim in zacinim. Meso pa vcasih ne, ce je kaka dobra govedina.

Sicer pa ce res veliko fitnesiras, tudi temu primerno svicas, tako da sol in voda sta nekaj zelo pomembnega.

OH pa niti ne, sem tekel 10km maraton z OMAD in LCHF brez problema, polek fitnesa.

Zdaj ko ne fitnesiram, se mi pa res bolj lustajo OH, ampak bom sel nazaj, ker se mi to prekomerno prdenje pa random vikikrema kakec ne dopade.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

Horas je izjavil:

c3p0 še en doktor prehranjevanja.

zakaj "preveč" beljakovinni zdravih? a preveč oh ali m je pa zdravih? da vidim če veš kolk ma na gram b kalorij? kolk pa oh in m?


Preveč ničesar ni zdravo, sploh pa ne beljakovin. Ledvice delajo overtime, da vse to prefiltrirajo, pa ne gre le za ledvice. Če jih ne porabiš toliko, pa grejo na koncu ven, vemo kje.

Filip8 je izjavil:

c3po ne govori neumnosti haha

Nič narobe z OH, razen če si BB in bi rad zgledal hudo bolan - vidne le mišice, brez maščobe. - jao


Poglej si povprečno življenjsko dobo teh ultra lean BB in boš videl kaj govorim - jao.

Horas je izjavil:

še ena cvetka s fastingom. bravo. kako kaj napadi lakote? pa ne lagat! po resnici. nihče SE NE MORE UPRET napadom lakote!


Še en, ki ne ve kaj sploh je lakota, fiziološko gledano. Res, same cvetke na tem forumu, ne da se mi več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

zasavc83 ::

Sej si ne morem pomagat, da ne bi vprašal, ko ste sami takšni tule na kupu. A noge si brijete do kolen al čist to pičke?

:)

IL_DIAVOLO ::

In kako bos zaužil prevec beljakovin? Ze priporočenih 100g je vcasih tezko zauzit, kaj sele x2 ali x3. Sploh pa, na zdravem človeku nima nobenega vpliva, pa lahko cel dan goltas samo beljakovine.

Zivljenska doba tipov z zelo nizkim bf in shredded videzom pa je nizka zaradi zlorabe steroidov.

Lakota in stradanje? Neumnost 21. stoletja. Edina prava dieta je, da jes zdravo in se ne prenaziras z OMAD ali IF, pri katerem se samo studiras, kdaj bos lahko zrl.

Sol pa tudi. Ce ne jes veliko susenega mesa in slanih prigrizkov, ne mores zaužiti prevec soli. Kdo pa bo jedel zarko meso ali presoljeno solato.

V glavnem, ne komplicirajte tolko, ker je neumno, nepraktično, pa se nerodno izpade, ko odrasel moski tako sortira, koliko in kaj bo pojedel.

m0LN4r ::

Poglej si povprečno življenjsko dobo teh ultra lean BB in boš videl kaj govorim - jao.
Ti si pa poglej tistih lean, ko niso ultra, ampak medium lean 8-) Tisti ultra lean, tudi migajo ultra veliko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

CartmanF ::

Da malo "ukradem" temo, že nekaj časa od kar živim na svojem, redno treniram in imam urejeno prehrano, me pa zanimajo sedaj vaše izkušnje glede kvalitete hrane...

torej vsak dan jem piščanca (prsa) + goveje mleto meso, oboje iz lidla/hofra, se zavedam da je kvaliteta teh mesnih izdelkov verjetno slaba. Zato me zanima, kje vi kupujete te mesne izdelke - cena mi ni ovira, bi pa rad lean meso (puran, piscanec, ...).

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

In kako bos zaužil prevec beljakovin? Ze priporočenih 100g je vcasih tezko zauzit, kaj sele x2 ali x3. Sploh pa, na zdravem človeku nima nobenega vpliva, pa lahko cel dan goltas samo beljakovine.

Zivljenska doba tipov z zelo nizkim bf in shredded videzom pa je nizka zaradi zlorabe steroidov.

Lakota in stradanje? Neumnost 21. stoletja. Edina prava dieta je, da jes zdravo in se ne prenaziras z OMAD ali IF, pri katerem se samo studiras, kdaj bos lahko zrl.

Sol pa tudi. Ce ne jes veliko susenega mesa in slanih prigrizkov, ne mores zaužiti prevec soli. Kdo pa bo jedel zarko meso ali presoljeno solato.

V glavnem, ne komplicirajte tolko, ker je neumno, nepraktično, pa se nerodno izpade, ko odrasel moski tako sortira, koliko in kaj bo pojedel.

Nevem kaj se tu obesa na sredded ultra ljudi, kot referenco. Teh je samo pescica, pa se to so ultra sredded za kak fotoshoot za 1-2 dni max, medium sredded pa samo dolocen cas kariere.
Ampak c3p0 misli, da so oni taksni cel lajf in da jih je ogromno, zato je zelo pomembno to omenjati v debati povprecnih.

CartmanF je izjavil:

Da malo "ukradem" temo, že nekaj časa od kar živim na svojem, redno treniram in imam urejeno prehrano, me pa zanimajo sedaj vaše izkušnje glede kvalitete hrane...

torej vsak dan jem piščanca (prsa) + goveje mleto meso, oboje iz lidla/hofra, se zavedam da je kvaliteta teh mesnih izdelkov verjetno slaba. Zato me zanima, kje vi kupujete te mesne izdelke - cena mi ni ovira, bi pa rad lean meso (puran, piscanec, ...).

Ne pretiravaj z LEAN, mascobe te ne bodo ubile, ce se gibas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gagatronix ::

> se zavedam da je kvaliteta teh mesnih izdelkov verjetno slaba

A to ti je povedala mama, ki je slisala od sodelavke, kateri je soseda povedala da je slisala od branjevke na trznici ?

CartmanF ::

Povedal mi ni noben, sklepam pa to po tem da me pride 1/2 kg piscancjih prsi v lidlu 3 evre, kar se mi zdi blazno poceni. V kolikor temu ni tako in so ti piscanci normalno rejeni (brez nekih dodatkov) potem odlicno.

Glede pretiravanja z LEAN, saj ne pretiravam, sam ce imam za kaloricni deficit dnevni vnos 1800 kalorij, nemorem jest mastne hrane, ker potem volumen ni dovolj velik in sem lacen.

IL_DIAVOLO ::

Saj ves, da je kila drugod cca 8 evrov? Torej je 1 evro ceneje, kot drugod. Zakaj pa je tebi to blazno poceni, pa ves samo ti.

Tako kot ves, zakaj moras jest natančno 1800 kalorij, ki jih dosezes samo z lean mesom.

Gagatronix ::

CartmanF je izjavil:

Povedal mi ni noben, sklepam pa to po tem da me pride 1/2 kg piscancjih prsi v lidlu 3 evre, kar se mi zdi blazno poceni. V kolikor temu ni tako in so ti piscanci normalno rejeni (brez nekih dodatkov) potem odlicno.

Glede pretiravanja z LEAN, saj ne pretiravam, sam ce imam za kaloricni deficit dnevni vnos 1800 kalorij, nemorem jest mastne hrane, ker potem volumen ni dovolj velik in sem lacen.


Ves zakaj so stvari v Hoferju ceneje kot drugje ? Ker je vecina stvari zlozenih na paletah in se folk ne jebe z zlaganjem na police.

m0LN4r ::

Logistika, vecja poizvodja, cenejsi transport kg/paleto, cenejsa delovna sila. Na koncu je tist drazji picek futran enako z dodatki, ker je vec izgub in stroska pri pakiranju in transportu. Ta male firme se se niso naucile, kok se lahko prispara, ce skrajsas pakungo za 1cm v dolzino in 2cm v sirino, ponucas manj materiala in na paleto, posledicno tovornjak lahko zlozis vec robe.... no ja. Tist 1-2 evra bosta sigurno zaradi piceka. Ne pa zaradi recimo avtomatizacije pri hrani, ciscenju...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

CartmanF ::

Hvala vsem za odgovore, ce ne druga pomaga moji psihi, da jem vredu/kvalitetno.

Mimogrede, tisti ki trenirate, bi bili pripravljeni posherati malo jedilnike/dodatke?

Osebno imam takole ce koga zanima (69kg, 185 visine, 13% body fat-a trenutno, zelja do poletja 10%) - dnevni normalni kalorijski vnos cca 2400, v trenutnem deficitu 1800-1900 kalorij.

fasting do 12 (razen na kak nevzdrzn dan), 4 obroki cca

- zajtrk: kefir, ovseni, jabolko & cimet & ingver
- kosilo: piscancja prsa + kuskus/kuhan krompir/sladek krompir/riz z grahom,...
- obrok 3: tortilija + zelenjava + mleto meso
- obrok 4: 4 jajca ali pa kaki rice cakes z arasidovim maslom + 1/2 avokada,..

To je naceloma to, seveda kombiniram da kak dan pojem zraven kakega lososa

Od dodatkov:

- zjutraj kreatin
- kaka merica proteinov ene 3x tedensko
- preworkout za dneve ko sem zmatran

m0LN4r ::

A ti ciljas na to, da se ti vidijo kosti ali tudi misice? 69kg/185 bo nekje tko zgledalo. 10% je ze malce nezdravo, bos opazil na sklepih, vretenci, ce bos to fural predolgo, ker bo premal maziva.
Kaj bos z kreatinom? Vrzi to vstran, najprej rabis misice, ki jih pri 69/185 nimas glih veliko.
PS: Ko bos zacel imeti podocnjake, pa malo pavziraj. Je znak telesa za podhranjenost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Malo si pozen, ampak ti bi komot sel v bulk in dobil nekaj misicne mase. Pri tvoji visini imas zelo malo kil.

Ce bi imel 10 kil več, ne bi bilo nic preveč.

Jedilnik pa hja :D

Se ne naveličaš vedno iste hrane in nic za na zlico? Recimo kisla juha s svinjskim mesom, prezganka, goveja juhca, paprikas, segedinar, jota, pasulj? To je beljakovinska in zelo sitostna/uravnotezena hrana.

Saj ni treba jest samo puhlo hrano do grama natancno.

CartmanF ::

Bom drugace napisal, niti mi ni vazno toliko % body fat-a, kvecjemu bi rad da imam vidne trebusne misice. Trenutno imam zelo vidne zile po celem telesu (roke, noge,...) ampak se mi mascoba nabira na trebuhu, tako da se mi pri trenutnem body fat-u ne pozna (skinny fat varianta).

Glede hrane pa imam zelo minimalisticen pristop, ampak hvala za nasvete, bom pogledal malo v smeri hrane "na zlico".

m0LN4r ::

1. Premalo imas misicne mase
2. Premalo imas misicne mase na trebuhu, vec ko je imas, bolj se vidi
3. Tut pri 16% se lahko trebusne zelo vidijo, ce jih imas. Ampak pri 69/185 jih definitivno nimas velik. Govorim iz izkusenj. 73/173
4. Hrana ti tu ne bo pomagala. Ce hoces, da se kaj vidi, rabis nekaj, da se vidi. Pa tut ce je centi speha gor. Razlika je ali je pod tem spehom 5cm mesa ali 1cm mesa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nejcek74 ::

m0LN4r je izjavil:

1. Premalo imas misicne mase
2. Premalo imas misicne mase na trebuhu, vec ko je imas, bolj se vidi
3. Tut pri 16% se lahko trebusne zelo vidijo, ce jih imas. Ampak pri 69/185 jih definitivno nimas velik. Govorim iz izkusenj. 73/173
4. Hrana ti tu ne bo pomagala. Ce hoces, da se kaj vidi, rabis nekaj, da se vidi. Pa tut ce je centi speha gor. Razlika je ali je pod tem spehom 5cm mesa ali 1cm mesa.

Pretiravas, 70kg/185cm je kar kul. Vsaj ene 15 let sem v najbolj aktivni fazi svoje plezalne kariere bil na 60-64 kg pri 180 cm. Je blo vec kot dovolj za videt, ampak tega nismo poceli zaradi zgleda ampak uspešnosti.

m0LN4r ::

Vidis ja, ampak vprasanje je kaj vidis. Zilavega zajca z zobotrebci ali dejansko misice oz. kolicina tega kaj vidis.

Je blo vec kot dovolj za videt, ampak tega nismo poceli zaradi zgleda ampak uspešnosti.
To je nekaj drugega. Dvomim, da je OP plezalec in hoce imeti zobotrebce in bit kot zilav poljski zajec. Se men so boljkone govoril, da imam premal mase.

Maratonci so tut "izklesani" na svoj nacin, ce tko razmisljamo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kvinta ::

Vi ko plezate ste razred za sebe poznam ene par ,ko svojo težo na dveh prstih dvignejo gor in dol po 20x + zgledajo pa ko da so podhranjeni :D na fitnesu redkokdaj vidiš koga ko se 20x dvigne razn tiste steroidne ko to delajo samo v višini prsi :))
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

nejcek74 ::

haha, odlicna tale z zajcem :)), jo bom srviral naprej cim bo priloznost
ja, verjetno sem bias-ed, na fitnesu meni vsi zgledajo napihnjeni. No, sicer imam jaz zdaj 10 kil gor, ampak bolj zaradi lenobe. Btw. tekmovalci so bili se hujsi, nekatere tekmovalke po 10 let niso imele menstruacije, poznam tudi primer ko si je tip dal noge za en mesec v gips da so misice upadle. Sicer mislim, da se sle stvari tok v ekstreme da so jih morali korigirat in da se zdaj dodaja na tekme gibe ki zahtevajo eksplozivnost ter posledično večjo mišično maso.

Gagatronix ::

> nekatere tekmovalke po 10 let niso imele menstruacije

No shit, ce jim je pa % telesne mascobe tako nizko padel. Potem pa prenehajo s kariero pa lazijo leta okrog zdravnikov ker ne morejo zanosit.

Snegec ::

Hrano se soli do okusa.

Če slanosti ne okusiš, si solil premalo.
Če jo lahko si na meji.
Če je za bruhat si jo preveč.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Horas ::

snegec you dont say :D

btw, je že kdo probal kakšna 2-3g soli pred treningom? jaz dobim nenormalen pump!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Raptor F16 ::

Horas je izjavil:

snegec you dont say :D

btw, je že kdo probal kakšna 2-3g soli pred treningom? jaz dobim nenormalen pump!


Ja je kaj čudnga ?

V vojski dobiš pred pohodom ali kakšnim fizičnim urjenjem na soncu paketek (malo vrečko) soli. Sol zmešaš v vodi in spiješ. Ogabno za pit ampak pomaga zelo.

Izotonično te hidrira. Hipertonično te izsušuje, hipotonično pa izpira minerale.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48269787 (21288) xyz248
»

Beljakovine in ogljikovi hidrati (brez kemije! in ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715558 (13951) Lindir
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751956 (45573) Massacra
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24772868 (63103) thramos
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037437 (27842) CleanPower

Več podobnih tem