» »

Načrtovanje dnevnega prostora

Načrtovanje dnevnega prostora

Jose ::

Prišel je čas, ko bo treba obnoviti 26 let staro sobo.

Načrt sobe je na

V njej imam od tehnike: računalnik, HiFi, TV, SAT in VCR. Prenovo bom začel z nakupom fotelja-počivalnika in dvoseda z raztegljivim ležiščem. Predvidevam novo računalniško mizo in verjetno mizico ali omaro za preostalo tehniko.

Ko sem v sobi, imam vedno spuščene rolete. Občutek imam, da razporeditev pohištva v sobi ni optimalna. Ali ima kdo kako idejo, kako bi izboljšal design sobe?


--------------
moderator: spremenil sem ti link in uploadal sliko
  • zavaroval slike: Predator ()

McHusch ::

Link ti ne dela.

sid ::

A počivalnik že maš? Prodajam namreč enega zelo udobnega :D

flipflop ::

McHusch: copy/paste v IE,pa dela.

sketch ::

Ja, tole bi moral malo prevekslat.

Torej, jaz bi naredil takole:

Omara s hi-fijem in TVjem gre tja, kjer je sedaj rač. miza. To je možno, ker je lahko plitka (40cm) pri delu, kjer imaš dostop na balkon - kar pa ne bi bilo možno z omaro za obleke (ali pa bi bilo grdo).

Ono omaro za vrati ohraniš, samo naj bo garderobna - do nje ne rabiš imeti vedno dostopa, medtem ko je radio pa TV fino imet konstantno v vidnem polju.

Namesto druge omare daš v nišo levo od vrat rač. mizo; fotelj daš tja, kjer je bil TV, zofo pustiš, kjer je.

NA ta način lahko sediš na zofi in gledaš direktno v TV, če pa fotelj potisneš komplet k oknu pa imaš veliko prostora za karkoli že (raztegljivo posteljo...), pa še TV si skril v zidno omaro in ni več element zase, ki se ti mota pod nogami.

Če hočeš lahko stvar še zrišem.

lp
s.
Adapt and overcome.

Jose ::

sketch,

zanimiva ideja, kolikor sem uspel skicirati iz tvojih navodil. Problem vidim v omari za HiFi in TV. Globina televizorja je nekje 55cm (diagonala 72cm) in presega planiranih 40cm širine omare.

Ta soba bo namenjena v glavnem le meni, zato je ključnega pomena, da iz počivalnika (mojega prestola) čim bolj ravno gledam na TV, da pa se tudi iz dvoseda vidi dobro na TV. Še ena dobra stvar bi bila računalniška miza L oblike.

Kakšen naj bi bil design HiFi, TV, ... omare, ker naj bi na TV (iz počivalnika) gledal rahlo navzdol (ergonomsko).

Sem dovolj skompliciral?

Priporočam se za skico razporeda in morebiti skico omare za TV, HiFi,....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer AspireRevo zlahka nadgradljiv

Oddelek: Novice / Grafične kartice
385115 (3389) Pyr0Beast
»

Delovno spalna soba

Oddelek: Loža
405768 (4573) STASI
»

Kako razporediti elemente v sobi [slika] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5530079 (545) Marjan
»

Komponenta ali Rac. enota

Oddelek: Sedem umetnosti
131657 (1388) Chessman
»

RACUNALNISKA MIZA

Oddelek: Pomoč in nasveti
111727 (1564) PIII850

Več podobnih tem