» »

skb mobilna banka

skb mobilna banka

Vprašajnik ::

Pozdrav, imam ne ravno nov telefon, ki pa še čisto dobro opravlja svojo funkcijo, problem se pa zdaj pojavlja s tole obvezno uporabo mobilne banke, ki je ne morem posodobiti, ker aplikacija očitno ni združljiva z starostjo os android. Kot jih razumem, brez te aplikacije ne bo več možna uporaba kreditnih kartic za nakupe preko spleta, kar je bilo do zdaj enostavno, je kakšna alternativa, razen, da bom samo zaradi uporabe spletnega nakupovanja prisiljen v nakup novega telefona brez potrebe? Nasveti dobrodošli.

Hypathia ::

Razmisli kaj se ti bolj splača, zamenjati banko ali telefon.

Tudi jaz sem na Skb-ju in mi gre tole njihovo posiljevanje z obvezno uporabo spletne banke na jetra, zato razmišljam o zamenjavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Gogo ::

Nč ni ne bo pomagalo, če zamenjaš. Prej ali slej bodo vse banke v slo prešle na ta sistem.;((
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

I__I ::

Jaz sem jih klical pred nekaj tedni, ko so pošiljali tiste opozorilne sms-e. Rekli so, da bodo morale vse banke to uvesti, mislim da zaradi evropske direktive. Čeprav je bil končni nasvet naj počakam, če nujno ne rabim. Če sem prav razbral med vrsticami, zadeva ni čisto dokončna in se zna še kaj spremeniti, odvisno kaj bodo druge banke ponudile oz. kaj bo Eu rekla. Mislim, da gre to samo za prvi odziv. Vsaj tako sem jaz razumel. Pa če bo paypal delal, se ne sekiram kaj dosti.

mtosev ::

Kupi nov phone. Bo lažje in brez izgubljanja živcev. Pri nkbm je potreben vsaj android 7.1. Kakšen android one phone ba boš dober za naslednjih 3-4leta komot.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Skylord ::

Hypathia je izjavil:

Razmisli kaj se ti bolj splača, zamenjati banko ali telefon.

Tudi jaz sem na Skb-ju in mi gre tole njihovo posiljevanje z obvezno uporabo spletne banke na jetra, zato razmišljam o zamenjavi.

Ne pametuj. To je, oziroma bo na vseh bankah.

Mavrik ::

A lahko kdo polinka to famozno zakonodajo, ki zahteva nov mobilni telefon z aplikacijo?
The truth is rarely pure and never simple.

Hypathia ::

Skylord je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Razmisli kaj se ti bolj splača, zamenjati banko ali telefon.

Tudi jaz sem na Skb-ju in mi gre tole njihovo posiljevanje z obvezno uporabo spletne banke na jetra, zato razmišljam o zamenjavi.

Ne pametuj. To je, oziroma bo na vseh bankah.

A res? Nič nisem slišala, da bi Pirčeva in kompanija protestirali zaradi diskriminacije starejših, ki nimajo pametnih telefonov.

Skylord ::

Mavrik je izjavil:

A lahko kdo polinka to famozno zakonodajo, ki zahteva nov mobilni telefon z aplikacijo?

Ne vem, če že obstaja zakon. Se pa vsi pritožujejo nad tem, da naj bi bila prijava preko mobilnika edina možnost. Na GB so prijavo preko certifikata enostavno skenslali, čeprav so mi še ne dolgo nazaj preko njihove elktronske pomoči trdili, da se to ne bo zgodilo.

Hypathia je izjavil:


A res? Nič nisem slišala, da bi Pirčeva in kompanija protestirali zaradi diskriminacije starejših, ki nimajo pametnih telefonov.

Se popolnoma strinjam, da to ni prav. Toda kaj hočemo tako je pač danes v naši državi. Upam da se res najde kdo, ki bo to preprečil oziroma uredil, da bo več različnih možnosti prijav.

Mene kot tako, sama uporaba ne moti, moti pa me, da je možna prijava preko pcja na spletno banko, oziroma verifikacija, samo preko mobilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

Pimoz ::

Mavrik je izjavil:

A lahko kdo polinka to famozno zakonodajo, ki zahteva nov mobilni telefon z aplikacijo?

To je EU direktiva PSD2, ki vključuje strong customer authentication SCA. (English | Slovensko)
V Sloveniji se to odraža v Zakon o plačilnih storitvah, storitvah izdajanja elektronskega denarja in plačilnih sistemih (glej 153. člen)

mailer ::

Včeraj sem odjavil spletno banko dokler se ne razjasni kaj in kako, popravi buge in ostale porodne probleme. Razmišljam tudi o zamenjavi. Če bo amazon in paypal deloval bo ok ampak na info številki nimajo pojma kako bo, če sploh bo delovalo za omenjene možnosti. Že ideja, da se vse vsili na telefone je bolna. Zakaj vsi želijo mojo telefonsko številko je tudi vprašanje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ThinkPad ::

Najhujš bo to, ko zgubiš telefon in boš za nekaj časa odrezan od vseh e-bančnih poslov.. Paypal sicer dovoli dodati še drugo telefonsko št., kako je/bo z e-bankami, bomo videli.

Ales ::

SKB banka že zdaj omogoča, da imaš aplikacijo naloženo in aktivirano na večih napravah hkrati. Lahko jo imaš komot na dveh telefonih pa še tablici.

Torej ne bi bil odrezan od e-bančništva, tudi če eno od naprav izgubiš, s SIM kartico vred.

Kar se tiče prav potrjevanja spletnih kartičnih nakupov, pa dejansko piše, da push notifikacije niso obvezne. Namesto push notifikacije lahko tudi sam klikneš v meniju aplikacije, pogledaš če kaj čaka na potrdilo in potrdiš nakup. Zato sklepam, da bo tudi to potrjevanje delalo na vseh aktiviranih bančnih aplikacijah hkrati, kot dela vse ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141909 (5160) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837185665 (6090) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053402 (2925) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452529 (29264) MrStein
»

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710810 (8795) WildChild

Več podobnih tem