» »

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov)

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov)

««
«
1 / 7
»»

olegq ::

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov). Sem razmisljal kaj loci posamezne drzave od drugih? Prisel sem do ugotovitve, da je med drugim pomembna mentaliteta ljudi, ki v drzavi zivijo. Potem sem pogledal delez vegetarijancev v posameznih drzavah. Ugotovil sem, da imajo najbolj razvite drzave v Evropi relativno visok delez ljudi, ki so vegetarijanci. Ali hrana vpliva na miselnost in mentaliteto? Ali pa dolocena miselnost pripelje d tega, da se clovek zacne prehranjevat vegetarijansko? Ali vegetarijanska hrana bolj spodbuja mozgane? Ce pogledamo v zivalskem svetu, so vegetarijanci v samem vrhu po razvitosti mozganov, razen nekaj izjem.


Švica in Slovenija se razlikujeta predvsem po tem, da je Švica v samem vrhu po delezu vegetarijancev v drzavi. Ima 14% vegetarijancev. Medtem ko je Slovenija skoraj na dnu s priblizno 1,4 do 1,6% vegetarijancev leta 2016. Morda je zdaj procent nekoliko visji ampak vseeno. Manj vegetarijancev v Evropi je imela samo Portugalska 1,2%. Spanija 1,5%. Nekoliko vec ima Grcija 2%. Najvec Svica 14% pa za primerjavo Izrael 13%, Nemcija 10%, Avstrija 10%. Norveska naj bi imela tudi visji delez kot je na papirju ampak ker jih veliko obcasno uziva ribe (norveski losos) se ne stejejo med vegetarijance.

Vegetarianism by country @ Wikipedia
  • spremenilo: olegq ()

kuall ::

olegq je izjavil:

Ce pogledamo v zivalskem svetu, so vegetarijanci v samem vrhu po razvitosti mozganov, razen nekaj izjem.

Če bi človek ostal vegetarjanc kot opice ne bi mogel nahranit svojih velikih požrešnih možganov in bi ostal neumen.

Scaramouche1 ::

Sem vegi pa nisem posebno uspešen!

Oni so delavni, ne marajo nereda,nimajo družbenega življenja, so ljudje brez duše!



Ljudje kujejo Švico samo v nebo zaradi denarja, imajo pa neverjetno preveč urejeno življenje, ki bi nam šlo na živce!

Tam nič ne smeš delati razen čepeti v svoji sobi!

olegq ::

kuall je izjavil:

olegq je izjavil:

Ce pogledamo v zivalskem svetu, so vegetarijanci v samem vrhu po razvitosti mozganov, razen nekaj izjem.

Če bi človek ostal vegetarjanc kot opice ne bi mogel nahranit svojih velikih požrešnih možganov in bi ostal neumen.


Švica, Nemcija, Avstrija dokazujejo, da temu ni tako. Evropske drzave, ki imajo najvisji delez vegetarijancev imajo praviloma bolj razvite drzave oziroma napredno druzbo.

Zimonem ::

Indija jih ima več kot ostali svet skupaj.

hr_natakar ::

Hrana vpliva tudi na razpolozenje. Sem bral, da meso, se posebej redno uzivanje rdecega mesa poveca moznost, da bo clovek bolj agresiven. To tudi verjetno vpliva na mir v drzavi, recimo Indija, kjer je od 20 do 40 procentov vegetarijancev. Ce pa pogledas drzave, kjer se basejo z mesom, balkan, cevapi, pleskavice, mesano na zaru, rostilj, pa vojne. Zakaj ne spremenimo prehranjevalne navade in izboljsamo svet? Mir v svetu, saj si to vecina zeli, kajne?

kuall ::

olegq je izjavil:

Švica, Nemcija, Avstrija dokazujejo, da temu ni tako. Evropske drzave, ki imajo najvisji delez vegetarijancev imajo praviloma bolj razvite drzave oziroma napredno druzbo.


Jesti veliko mesa ni zdravo in je nagravžno inteligentnemu človeku, kakršni živijo v omenjenih državah. Meso je začimba. Zelenjava in sadje mora bit glavnina prehrane. Tako da vegetarjanstvo je posledica, ne vzrok.

Uizi ::

Legaliziramo marihuano! Ez clap! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

olegq ::

Švica ve kaj dela. Ceno mesa dvigne do neba. Posledicno se ljudje manj privoscijo meso. Kar verjetno prinese tudi manj agresije in vec miru v drzavi. Verjetn je nekaj na tem. V Sloveniji pa med 2. svetovno bi bilo velik boljse, ce bi bilo vsaj 5% vegetarijancev.

Uizi ::

Legalizacija marihuane bi dala zagon turizmu, zvišali bi se prihodki od davkov, znižali bi se stroški policije in ustvarila bi veliko delovnih mest. Upadla bi konzumacija alkohola in posledično agresivnost. Win-win-win :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Samael ::

"Postani vegetarijanec - postani Švicar" bi se moral glasiti slogan tvoje kampanje.
:))
Samael != Samuel

Uizi ::

Evo, hči mi je prinesla enega v bajto, ga predstavit. Sem mislil, da ga je skrivala zaradi ukrepov, pa se izkaže da ga je zato, ker je vegan. Ajde, sem rekel, mogoče je pa vseeno dober člouk. No, pa mi poba reče, da sam sicer neki ne je mesa, pa jaz jemu pravim da jaz pa jem praktično samo meso, pa da tudi solate ne vidim smisla prežvekovat.

No, vse lepo. DRUGI DAN mi mulc spet s tamalo pride naokoli, pa ima za mene tatarca, pa pravi da je stric njegov isti mesoljub ko jaz, pa če bom probu. Jaz probam, pa komentiram, da je nekam nežen tale tatarc, ampak da ni slab. Da mogoče se mi zdi nežen ker je kako tako nežno meso. Ampak saj se da jest. Sem nekako rekel, da tatarci niso moja najljubša jed (slučaj če sem kaj preveč šimfal, ker zadeva je mela okust po paprikah z neko grenko maščobo) ampak da ta je kar dober. Ajde, pojem pol, pol dam v hladilnik rečem "hvala bo še za jutri". Potem pa tamali zmagoslavno pogleda mojo hči pa mi reče da je bil to veganski tatarc in da je zdej on vegan meni pokazal, da imam rad vegansko hrano pa ne vem kaj. Madona me je nasral. Sem rekel, ok, sem se naredil eno zanjga, sam da mi ne bo spet padu v kak bes pa s politiko sral (zadnjič mi je skozi od nekega Janšizma nabijal sem ga mel poln kufr).

No, rečem mu "aha, zanimivo, nisem vedel da to obstaja" neki v tem stilu. Pa se usedemo, ponudim piškote, eni so bili veganski, eni ne. Pa vprašam če bosta kavico, obadva da ja, jaz skuham, pa vse epo poserviram, tamali spije, pa ga vprašam kakšna se mu je zdela kavica. Ta mali pa začne čudno gledat in vprašuje če semd al noter meso, sem rekel neki tadzga. Tamali zmedeno gleda da kaj sem dal noter. Pa sem mu povedal, da sem se malo poscal v kavo, in da je s tem ko je mojo kavo spil pokazal, da pravzaprav lahko pije moj urin brez težav.

Ej, tamala naredi cel šov, moja lastna hči, ki je samo gledala ko sem žrl bogve kaj za neko mešanico tam od zeta. Pa se začne kregat, tamali neki začne kašljat ko da bo bruhu mi tam, pa sem kar šel ven, hči je neki kričala.

A sem zahebal? Pač meni se je zdelo fer, da daš neki noter kar oni noče, pa ne poveš, pa da ga potem še tako malo spodbodeš da mora zdej on to uživat zaradi tebe.

:)):D

hr_natakar ::

No, se vidi razlika v mentaliteti, ni kej. Drugac pa balkanci so ponavad mnenja, da svicarji ne znajo zivet, ker ne hodijo na piknik rostiljat cevapcicev? Zato pa uzivajo na dost boljse nacine. Predvsem pa uzivajo mir, red in verjetno imajo tudi boljso karmo zarad manj mesa, kaj ves.

Zimonem ::

Uvest nazaj naborništvo kot je v Švici. Pa bomo napredovali v bančno velesilo.

Utk ::

Itak, veganstvo je razlog, ne pa banke polne nakradenega denarja s celega sveta.

D3m ::

Hitler je bil vegeterijanec. Good to know.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Uizi ::

Če postanem vegan, bom bogat kot Švicar?

D3m je izjavil:

Hitler je bil vegeterijanec. Good to know.


Imel je tudi dobro karmo zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

GupeM ::

Tale tema pa niti zaklepa ni vredna. Izbris, pa AI, ki bo preprečil odpiranje sorodnih tem.

bambam20 ::

Če bi bili na švicarskem forumu, bi OP dobil kazen.

Denarno, da si eno usrano balkansko vukojebino upa primerjat s Švico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

D3m ::

Če bi OP bil trubarač na ulici v Švico bi ga odpeljala marica.

Videno 2018.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hr_natakar ::

Zimonem je izjavil:

Uvest nazaj naborništvo kot je v Švici. Pa bomo napredovali v bančno velesilo.


Kar nekaj drzav, ki je ohranilo nabornistvo v evropi, so neutralne drzave. Kot recimo Svica, Avstrija, Skandinavske drzave. Podpiras tudi Slovenijo, da izstopi in postane neutralna?

Uizi ::

Slovenski premier vpraša svojega kolega iz Švice:
Kako da imate v ministrstvo za pomorstvo, a nimate morja?
Na to premier Švice odgovori z vprašanjem:
Kako da imate vi ministrstvo za finance, a nimate denarja?

Miki N ::

Švicarji so vegeterjanci ker so škrti.

Ko ti "vegeterjanci" pridejo v kakšne južne kraje ob Sredozemlju se z veseljem mastijo s posmrtnimi ostanki vsehmogočih kopnskih in vodnih živali.

Utk ::

Sej tudi korupcije ni, ker so jim z vrha postavili tak sistem, da ostane več za krasti njim na vrhu.

hr_natakar ::

D3m je izjavil:

Hitler je bil vegeterijanec. Good to know.


Morda ne ves, da je nacisticna nemcija bila zelo mocna v okultnih zadevah. Vecina okultistov ne je mesa.

Uizi ::

Jedli so samo korenje, da so prej videli tanke in bombnike na obzorju!

hr_natakar ::

Tesla je bil vegetarijanec. Zakaj ne das svetle primere, ki so spreminjali svet.

Miki N ::

Uizi je izjavil:

Jedli so samo korenje, da so prej videli tanke in bombnike na obzorju!


Po mojem kislo zelje - po tem so kao znani.

hr_natakar ::

Morda je nekaj na tem, da kvantno realnost lahko najbolj spreminjajo tisti, ki imajo visoko vibracijo. Npr Nikola Tesla, dieta brez mesa in brez alkohola. Stanje zavesti, dosezeno z visoko vibracijo. Danes so to v razvitem svetu vecinoma Svicarji in Izraelci. Nakljucje?

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

hr_natakar je izjavil:

Tesla je bil vegetarijanec. Zakaj ne das svetle primere, ki so spreminjali svet.


Si ze pogruntal med katero vojno se je Tesla skril na samo? :D

hr_natakar ::

Ko je avstroogrska bila v vojni, je vpoklicala Teslo. Oce Nikole Tesle je priblizno po enem letu uspel zrihtat papirje in potrdilo, da naj bi bil Nikola nor. Tako, da je bil potem uradno oproscen pred vpoklicom v vojsko.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

olegq je izjavil:

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov). Sem razmisljal kaj loci posamezne drzave od drugih? Prisel sem do ugotovitve, da je med drugim pomembna mentaliteta ljudi, ki v drzavi zivijo. Potem sem pogledal delez vegetarijancev v posameznih drzavah. Ugotovil sem, da imajo najbolj razvite drzave v Evropi relativno visok delez ljudi, ki so vegetarijanci. Ali hrana vpliva na miselnost in mentaliteto? Ali pa dolocena miselnost pripelje d tega, da se clovek zacne prehranjevat vegetarijansko? Ali vegetarijanska hrana bolj spodbuja mozgane? Ce pogledamo v zivalskem svetu, so vegetarijanci v samem vrhu po razvitosti mozganov, razen nekaj izjem.


Švica in Slovenija se razlikujeta predvsem po tem, da je Švica v samem vrhu po delezu vegetarijancev v drzavi. Ima 14% vegetarijancev. Medtem ko je Slovenija skoraj na dnu s priblizno 1,4 do 1,6% vegetarijancev leta 2016. Morda je zdaj procent nekoliko visji ampak vseeno. Manj vegetarijancev v Evropi je imela samo Portugalska 1,2%. Spanija 1,5%. Nekoliko vec ima Grcija 2%. Najvec Svica 14% pa za primerjavo Izrael 13%, Nemcija 10%, Avstrija 10%. Norveska naj bi imela tudi visji delez kot je na papirju ampak ker jih veliko obcasno uziva ribe (norveski losos) se ne stejejo med vegetarijance.

Vegetarianism by country @ Wikipedia


Ljubi bog! Povsem jasno je, da je lovec pametnejši od plena. Škoda, ker s takšnim argumentom zajebeš v prvem postu.

kuall je izjavil:

olegq je izjavil:

Ce pogledamo v zivalskem svetu, so vegetarijanci v samem vrhu po razvitosti mozganov, razen nekaj izjem.

Če bi človek ostal vegetarjanc kot opice ne bi mogel nahranit svojih velikih požrešnih možganov in bi ostal neumen.


Opice niso nujno vegetarijanci.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hr_natakar ::

Slon je pametnejsi kot lev. Torej se tvoja teorija ne izide popolnoma.

Uizi ::

Šimpanzi so kanibali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

zmaugy ::

hr_natakar je izjavil:

Slon je pametnejsi kot lev. Torej se tvoja teorija ne izide popolnoma.

Morda, ampak tukaj bi morda lahko apliciral “razen nekaterih izjem” (sicer v obratnem smislu, kot je OP napisal).

hr_natakar je izjavil:

Morda je nekaj na tem, da kvantno realnost lahko najbolj spreminjajo tisti, ki imajo visoko vibracijo. Npr Nikola Tesla, dieta brez mesa in brez alkohola. Stanje zavesti, dosezeno z visoko vibracijo. Danes so to v razvitem svetu vecinoma Svicarji in Izraelci. Nakljucje?

In prejemnik Darwin awards.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Uizi ::

Izraelci dobro vibrirajo Palestino.

hr_natakar ::

Orangutan, slon, prasic, podgana so ene izmed najbolj inteligentnih zivali in imajo vegetarijansko prehrano. Tudi pri ljudeh je ogromno vegetarijancev nadpovprecno inteligentnih.

zmaugy ::

hr_natakar je izjavil:

Orangutan, slon, prasic, podgana so ene izmed najbolj inteligentnih zivali in imajo vegetarijansko prehrano. Tudi pri ljudeh je ogromno vegetarijancev nadpovprecno inteligentnih.

Prašiči in podgane niso vegetarijanci. Si slišal za delfine in orke? Homo sapiensa?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hr_natakar ::

Podgane v naravi so vecinoma vegetarijanke. Prasici, ce kdaj pojedo kaksno zuzelko se to ne more primerjat z rdecim mesom, ki ga jedo ljudje. Prasici v veliki vecini jedo le rastlinsko hrano. Delfini jedo ribe in niso najbolj inteligentne zivali. Ne jedo mesa. Homo Sapiens, najbolj inteligentni so praviloma predvsem vegetarijanci.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Švica je bila skozi zgodovino ena izmed najmanj razvitih držav. Životarili so zaradi svoje geografske lege in niti kot kmetovalci niso bili uspešni (kaj šele kot kaj drugega). Ta ista geografija jih je rešila da so ostali med vojnami neutralni, in ker so bili znani kot "mirna država" so svetovni velikani želeli biti locirani tam. To so potem začeli izkoriščati. Tudi danes Švicarji kot ljudje za mene niso napredni ok, kar se tiče finančne moči je imajo ogromno ampak kot ljudje so zelo nazadnjaški. Ženske so dobile volilno pravico šele 1970, tujcev diskriminirajo bolj kot večino kje v Evropi,... Podobnoo je bilo z Norveško. Bili so največje zahojeno selo v Evropi in živeli (životarili) izključno od ribištva dokler niso našli nafte. Podobno recimo zdruzeni arabski emirati. Le da Norveška ta denar pametno investira in ga ne meče skozi okno kot Arabci. Ni pa to niti približno zaradi vegetarijanstva. Ker ravno Norvežani so jedli izjemno veliko mesa. Razen če ribe niso meso kot meni večina vegetarijancev

hr_natakar ::

Ja, za nekatere je napredno , da zenska nima otrok, da se jo naredi bolj moskega, poslje delat v sistem, da volilno pravico. Ja, napredek je relativen. Za Svicarje je to ocitno nazadovanje, saj vodi k izumrtju. Velik napredek, se ze vidi v 50 letih kam gre evropa. Tko da to je vse relativno. Zelo pomembno je, da je mama cim vec casa z otrokom, ne pa da gre delat ves dan in prepusti otroka samega v vrtcu. Mama se lahko popolnoma posveti otroku. V vrtcu pa otrok ni delezen taksne vzgoje.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

A110 je izjavil:

Švica je bila skozi zgodovino ena izmed najmanj razvitih držav. Životarili so zaradi svoje geografske lege in niti kot kmetovalci niso bili uspešni (kaj šele kot kaj drugega). Ta ista geografija jih je rešila da so ostali med vojnami neutralni, in ker so bili znani kot "mirna država" so svetovni velikani želeli biti locirani tam. To so potem začeli izkoriščati. Tudi danes Švicarji kot ljudje za mene niso napredni ok, kar se tiče finančne moči je imajo ogromno ampak kot ljudje so zelo nazadnjaški. Ženske so dobile volilno pravico šele 1970, tujcev diskriminirajo bolj kot večino kje v Evropi,... Podobnoo je bilo z Norveško. Bili so največje zahojeno selo v Evropi in živeli (životarili) izključno od ribištva dokler niso našli nafte. Podobno recimo zdruzeni arabski emirati. Le da Norveška ta denar pametno investira in ga ne meče skozi okno kot Arabci. Ni pa to niti približno zaradi vegetarijanstva. Ker ravno Norvežani so jedli izjemno veliko mesa. Razen če ribe niso meso kot meni večina vegetarijancev

Nevem kdo je zahojen, nek podalpski srb ali dežela, ki je dala in vzgojila armado Nobelovih nagrajencev.

nergac ::

Meh, še ena tema brez repa in glave.

Kaj pa pravite na tiste cvetke:
"Sem vegetarijanec, ampak jem samo ribe".

(PS: dejansko je adventist ali nekaj takega v kulinaričnem smislu, pa se tega niti ne zaveda)

Skratka, meni zadnja leta delajo težave ultravisoke vibracije.

To je zelo enostavno rešljivo z destilati.

Potem gredo jetra rakom žvižgat.

Pa so alkimisti razvili super tablete.

Začuda so meni najboljše ravno tiste, ki nabijajo glikemični indeks ali nekaj takega.

Pa ne gre samo za hrano.

Dolgotrajni anticiklon brez oblačka me todi dela razdražljivega.

Kvalitetna sončna očala mi gredo na živce.

Sem si pa sam "razvil" rdeči filter na monitorju.

Nekako še nisem prišel do "celovite rešitve".

Glede hrane pa tako, treba je jesti vse, ostalo je modna muha.

P.S. Kiti papcajo plankton. A je plankon meso ali rastlina ali oboje?

Uizi ::

Fish have no feelings, its okay.

nergac ::

Neumnost.

Seveda imajo čustva ribe.

Planton tudi.

P.S. Spuži kvadratnik in lik planktona, ki je vozil bager

P.P.S. Ko sem prvič videl tole risanko, sem se spraševal, kaj dela sir v morju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Zdaj pa k temi, ki jo je postavil OP.

Šahirajte na lichess.org, če vas to zabava. (Švicarji postavili, ni boljšega interfacea nikjer)

Imajo tudi protonsko pošto lai nekaj takega.

Ustanovitelj RK je bil švicar, če se ne motim.

Ne komplicirajo pri zastavah.

V švici lahko govoriš in se naučiš ohoho jezikov.

Klima super, posebej zdaj, ko se vse topi. (Mi na srečo imamo tudi Kanin, ki ga zanemarjamo).

avom23 ::

Meso in ribe v vecji ali manjsi meri uzivajo vsi vsepovsod.

Ravno sem zasledil članek da bodo na Danskem zaklali na milijone kun ki jih gojijo zaradi krzna, bojda zaradi neke okužbe.

Meso in zivalski prehrambeni proizvodi so po moje dejansko manj zdravi od rastlinskih. Tudi z zdr vidika, sem ravno zobozdravnika vprasal kateri hrani se izogibati za bolk zdrave zobe in odgovor je bil kot sem ga pričakoval: cim manj jej mesa, sladkarij in cim vec zelenjave. Nič drugače po mojem mnenju ni pri preventivi ko je govora o zdravju na splosno.

nergac ::

Tudi čim manj belega.

Soli, sladkorja, moke, mleka.

Nasvet italijanskega nutricionista (ali nekaj podobnega, ima titule).

Uizi ::

Pawn d to d4

nergac ::

d5
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458710 (3549) m0LN4r

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144233861 (213391) BigWhale
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858726 (52255) enadvatri

Več podobnih tem