» »

[DivXviD] Predvajanje filmov iz PC na TV

[DivXviD] Predvajanje filmov iz PC na TV

pirx ::

Računalnik imam v eni sobi, TV pa v neki čisto drugi. Zaradi razdaje sta zadevi povezani brezžično.

Zanima pa me, ali se da s kakšnim programom ali čimerkoli stvar urediti tako, da je možno ob predvananju DivXa (ali kateregakoli drugega videa) obenem tudi delati z računalnikom. Torej če ima kateri željo po filmu (ki bi se predvajal z compa), drug pa za posedanje pri računalniku, je to možno izvesti hkrati?

Ker sem že bil priča takšnemu dogodku pri prijatelju (njegova punca je bila zgoraj pri računalniku, midva sva pa spodaj gledala nek film - ampak tam je laufal Linux), me zanima, če je to možno izvesti tudi z Windowsi? Jaz uporabljam Win2k, grafična je ATI Radeon 9000.

Vsaka morebitna pomoč bo dobrodošla :) Tenks ;)
  • spremenil: Dejancek ()

msmiha ::

Če se ne motim lahko narediš nekaj v stilu Twin View in maš tako dva namizja. Na enem predvajaš video. Na drugem pa delaš pač druge stvari.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

pirx ::

Aja, zdaj si me spomnil - to je 1x sosed pri sebi vklopil, ampak na GeForce kartici (navadna MX, mislim, da dvojka), pol pa je z miško vlekel BSPlayerjevo okence čez na TV - s tem, da se je tam slika izgubila (ratala črna), tud full screena se ni dalo naštimat, ampak to je bilo verjetno samo še vprašanje "fine tuninga".

Kaj podobnega z ATIjevimi Radeoni?

CaqKa ::

mja...
narediš dva namizja ter tadrugega devaš na tvout.
tam se boš moral med driverji od atija skozi prebit... pa upam da sploh imaš dovolj močno mašino za tako početje :)

pirx ::

Kako pa narediti drugo namizje?

Nameščen imam Display Driver (Catalyst 3.7.xxx), ATI Control Panel (6.14.xxx), ampak mi dozdaj samo s tem nekako ni uspelo nič pogruntati.

Mašina je Celeron 950 s 384 RAMa, grafična pa ATI Radeon 9000 64 MB DDR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

glinik ::

pirx, kapa dol !!!

Tudi mene je ze taral ta problem, vendar sem vedno pozabil na to.
Ajd dečki povejte nekaj pametnega in uporabnega, dokažite se! :D

Keri bo to vedel je pravi ded! :D

Lp

Binji ::

da ne bo tistga crnega okna je treba overlay vklopit v playerju. Drugo so pa mende povedli
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

flipflop ::

Pri radeonu 8500 se ziher da,sem nekaj časa nazaj imel tako. Malo se z driverji poigrajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

pirx ::

Overlay sem imel tako nastavljen, da je bla slika in na monitorju in na TVju. Ampak vse na enem namizju. Ne vem pa, kako ustvariti novo, drugo namizje?

flipflop: ti je to ratalo z nastavitvami iz Control Panela, ali si pa imel kako drugače poštimano? Če bi ti bilo preveč za pisati, bi te lepooooo prosil, če bi lahko naredil screen shote nastavitev :)

flipflop ::

Je kar nekaj časa nazaj,driverji pa so v control panelu imeli za obkljukat thatre mode. Je pa o tem kar nekaj časa nazaj na mnenjalnku od jokerja pisal quatro.

pirx ::

Damn, tega theatre modea nimam... ko pa že omenjaš, maš prav, celo v sami reviji je nekaj pisalo o tem. Ampak že doooolgo dolgo nazaj.

Upam samo, da je še kak drug način :)

pirx ::

Okej, našel Theatre Mode :) Advanced -> Overlay -> Clone Mode Options. Baje se s tem tud slika močno izboljša? Kakorkoli že, zdaj sem prezaspan, da bi preizkušal, jutri dalje ;)

CaqKa ::

tale theatre mode je dovolj za to kar sprašuje prvotno vprašanje. fora je še ta da more bit video na monitorju vedno viden zaradi tega da se overlay všalta.

pirx ::

Preizkušeno in zdaj dela... sort of :)

Theatre Mode je vključen, "Set video aspect ratio to: Same as source" in "Display device aspect ratio to: 16:9 (Widescreen)".

Sedaj zaženem datoteko z BSPlayerjem, se začne predvajati v full screenu, potem se pa z Alt+Tab premaknem na namizje. Torej je na monitorju prostor za delo in minimiziran BSPlayer, na TVju se pa predvaja film.

Ratal je nov problem. Ne vem kako naj ločljivost za TV nastavim na 800x600. Zdaj laufa samo na 640x480. Da pa bi še blo vse skupaj malo bolj zakomplicirano, je tam na slikici (Displays) za TV nastavljena ločljivost 1024x768, katere se pa ne da spreminjati (je pa tud ne upošteva). V osnovnem jezičku "Settings" imam za TV nastavljeno na 800x600, ampak nima vpliva.

In še ena čisto postranska zadeva - po vsem tem klikanju sta se ikonici za Internet Explorer in My Network Places spremenili na neki prastari verziji :) Damn. No, me ne muči preveč.

Aja, še to, koliko Hz ima slika, ki gre iz tv-outa? V nastavitvah za TV sem gledal da je kao samo 60. TV je pa drugače 100 Hz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

CaqKa ::

tvout 640 480 bo dovlj... s tem se jaz nebi preobremenjeval. itak so filmi v manjši resolucijah.

za tisti dve ikoni: pritisni winkey+d (za minimiziranje vseh oken) nato pa f5( za refresh namizja)
tele ikone se meni tudi spreminjajo venomer pa se nič več ne sekiram.

glede hz
probaj na različnih... načeloma bi 60 moralo zadostovat. tv itak potem svojih 100hz vsili v ta signal.

pirx ::

Zaenkrat noče pomagat, ampak vseeno hvala!

Ločljivost bom še nekako poskušal na 800x600 spraviti, ker sem bil prej tako navajen, zdaj pa je slika premajhna.

franc3e ::

Fantje jaz mam enak problem! Prej sem mel gf2, pa je vse delalo z dosti manj nastavitvami!

ati 9000 pro

Tudi meni se ne da spremenit resolucije ki gre na tv in je 640 480. Ampak se ne sekiram zaradi resolucije, se da gledat film - moti pa me, da je namizje odrezano na tv-ju za približno 3 cm na vseh straneh!
Ko gledam film, ne vidim teh 3 cm na vsaki strani-res zanimivo!

Bral sem neke stare debate, kjen neki tip piše, da naj izberem namesto tv-ja dva monitorja. Vendar meni avtomatsko zazna tv ko ga vklopim in ne 2 monitor!

Še link:

ATi Radeon8500 TV-OUT problem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

servo ::

Zdi se mi da ima ATI za take zadeve Hyidravision (nisem pa čist šur :8) )

Jebiveter ::

@pirx: A bi se lahko pozanimal pri tem tvojem frendu, kako je skofiguriral to zadevo v linuxu?
Ker me res zanima...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

pirx ::

jebiveter: bom mu napisal pismo in ga odposlal jutri ;) Sporočim odgovor.

Eh, glih moj Radeon ne podpira Hydravisiona...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

jRk0 ::

ne rabis hidravision!

radeoncki, 8500 in naprej, majo to brez tega lepo tudi mislim da.
Vsaj moj herculesov ma.

Gres pod nastavitve zaslona, stisnes na izbiro za 2. monitor, tam oznacis, razsiri namizje na ta zaslon (expand desktop).

pol pa se das advanced pa oznacis TV namesto drugega monitorja in voila, na tvju se ti prikaze ozadje in ce gres z misko na svojem monitorju preko roba na desni strani, se mis prikaze na tvju.

Pol si dljas RadLight, ampak res nujno ta program, ker BSplayer je debiln in ne dela pravilno, razen ce oznacis, da je tv primaren, monitor pa sekundaren zaslon...

Odpres RL, nalozis film, preneses okno s filmom desno na tv, preneses tudi RL player tja, stisnes play, pol F za celi zaslon...

pol pa enkrat kliknes na film, da izgine player, pol pa se enkrat in se ti player prikaze na monitorju, film pa tece na TVju. pa lahko lepo z monitorja pol se nastavitve vse stelas za film pa podnapsie pa to...
You fuck up once, you loose two teeth.

pirx ::

Tenks za tako podroben odgovor, bom takoj sprobal pa napišem kako dela.

Medtem pa, da ne pozabim - sem omenil, da so se ikonice (od IE, My Network Places,...) zamenjale za neke stare med klikanjem po nastavitvah. Problem sem rešil tako, da sem šel na nastavitve monitorja, izbral jeziček Effects in obkljukal Use Large Icons - ikone so se zamenjale spet za normalne in po odkljukanju te nastavitve je tudi tako ostalo :) Jupi! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

pirx ::

Zaženem RadLight, naložim film, ampak slika se ful poslabša, če imam ta expand desktop vklopljen. Tud z BSplayerjem tako. Drugače pa ne morem z miško sem in tja po desktopih, ker imam TV daleč od tukaj :)

Btw, RadLight naštima kar en kup spywarea not - od nekega Wheather, do WhenUSavea... pa nisem ne enga ne drugega želel namesiti.

Skratka, Theather Mode je tud OK, ampak edina pomanjkljivost je, da se ne da (oz. vsaj ne vem) ločljivosti na 800x600 narihtati.

CaqKa ::

le počaki.. za to še bomo tudi našli rešitev :)

mamut ::

Jaz mam nastimano tko, da mi za gledanje filmov ni treba pomanjsevat resolucije iz 1600x1200 na 1024x768.
Ko zalaufam film v pomanjsanem oknuse mi na televiziji prikazuje na celem ekranu samo video okno.
Pol pa lahko odprem karkoli cez cel monitor in to je to.
Mislim da je to pri ATIju theatre mode.

MRB0rYS ::

Malce stara tema, ampak bi rad vedel kako to porihtat pri nvidiji, namreč da vrtim film na TV preko bsplayerja, na računalniku pa nemoteno delam.
Mogoče tvtool, nevem.

lp
b0rys

H_man ::

se ravnokar s tem zajebavam in kot kaže ne gre pri nvidii, žal
tak da si moram zmanjšat resolucijo na PCju, da lahko vidim celo sliko na TVju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564161 (3490) anjica
»

Katera grafična za TV?

Oddelek: Kaj kupiti
201691 (1423) mamut
»

radeon 9100+2 namizji???

Oddelek: Zvok in slika
61121 (1053) Clone
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292073 (1573) Kawl6
»

Hercules R8500 TV Out

Oddelek: Pomoč in nasveti
7959 (847) dela

Več podobnih tem