» »

Katera grafična za TV?

Katera grafična za TV?

mamut ::

Potrebujem dodatno poceni PCI-E grafično za gledanje filmov na TV.
Pri AGT imam ogledani kartici Asus GF6200 za 9.400 sit ali Gigabyte Radeon X300se za 9.400.
Ali je med tema kaksna bistvena razlika oziroma ali obstaja še optimalnejša varianta.
THX

Veron ::

Jst ti lahko jutri poročam, ali je GF ali ATI bolši za TVout, trenutno imam v računalniku nv kartico in vključen TV, dela lepo dualview, jutri jo zamenjam za atijevo in ti povem, s katero sem imel manj problemov naštimat.

mamut ::

Kul. Predvsem me zanima možnost "theater mode" oziroma overlay tako da gre na TV samo video prikaz.
A je sploh možno poganjat TV out brez desktopa.

All ::

pri nvidi lepo špila tv out....video on second monitor

zalaufaš media player, minimiziraš, na tv out maš pa sliko čez ceu zaslon

za ati ne vem..k ga že doug nism meu u lasti

preizkušene kartice
5200
6200
6600

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

Veron ::

pri nv karticah samo naštimaš Dualview in imaš na monitorju lepo namizje in meni start, ko pa na TVju imaš samo ozadje (samo slika, brez ikon). tako prižgeš film in ga premakneš na TV in daš sliko čez cel ekran, oz. še lažja (deluje samo v WMP) klikneš z desnim gumbom na film in čisto spodaj je opcija, play video on my TV, ampak to ne moreš z BSplayerjem, tako da ne moreš dodajat podnapisov.

Jutri pa dobim Atijevo kartico in se bom malo namatral kako je to pri rdečih in poročam ;)

All ::

podnapise dodajaš z divx g400 filtrom..dela tut ma WMP...
sploh pa ni nujno da uporabljaš WMP...saj maš nekje v nastavitvah grafične kartice, opcijo da ti video predvaja v celozlaslonskem načinu na drugem monitorju. to dela neglede ali imaš drugi monitor klonirano namizje ali pa podaljšano namizje, ali pa celo izklopljeno.

divx g400 filter

mamut ::

To glede gledanja na TV razumem, ker sem imel že zadnjih pet let dva monitorja in še TV out. Problem je sedaj sledeči. Nova grafika (Realizm500), ki mi poganja dva monitorja nima TV out. A je možno na dodatni kartici izklopit osveževanje za desktop in obenem poganjati TV out.
Ima kdo podobne izkušnje, da ne grem v nabavo kartice in potem sam ugotovim, da stvar ne dela.

All ::

hmm...to pa uprašanje...boš zvedu k boš probu 8-O , možno da bi delala preslikava video okna na tv out druge grafične..tega ti pa verjetno ne bo noben garantiru. najbol bi blo si grafično kartico sposodit kje pa probat.

Gwanaroth ::

Po mojih izkušnjah ima nVidia precej bolje (softwarsko) poštiman tvout.
Lights often keep secret hypnosis..

mamut ::

Ja bom nekaj kupu, če pa ne bo delalo bom pa vrnil nazaj.

Veron ::

eto dobil atija in moram rečt da je enako simp naštimat tvout kot pri nv.. tako da neke razlike med nv in ati tv.out ne opazim. Kupi kartico katera bo več ponujala za svoj denar

Big_Al ::

Uporabljam HIS ATI Radeon X300se. Pasivno hlajen in brez problema delam na monitorju, medtem ko moja ljuba gleda kakšen sluzasto-romantičen film.

mamut ::

Veron seveda je v običajnih primerih enostavno naštimati TV-out, če na TV gledaš desktop ali video overlay. Ne vem če je tako enostavno na TV gledat nekaj kar ne poganja kartica s TV-otu. Kompliciram, vem ampak taka je situacija (beri zgoraj).
Big_Al tudi moja draga je nekoč že uživala podobno podporo, s trenutno konfiguracijo pa to še ni mogoče.

Veron ::

ti slikam v nedeljo zvečer (ko dobim digitalca nazaj)...

monitor ma navadno sliko, na TVju pa je le slika ozadja (torej wallpaper), potem pa samo preneseš na TV z miško recimo film, na monitorju pa normalno delaš naprej kar čš.

Ali si mislil kaj drugega? malo bol natančno opiši tvoje želje

mamut ::

Ampk monitor ti verjetno osvežuje ista kartica, ali imaš za TV-out drugo.

Veron ::

isto kartico, sicer pa ne razumem zakaj bi ti drugo kartico, saj imajo nove grafike dvojni ramdac, tako da komot poganjajo tv in monitor z različnim rezolucijam in osveževanjem

mamut ::

Veron nisi prebral mojega tretjega posta.

Veron ::

aya sry, to pa žal nebi vedu... sicer pa kaj je to za ena grafika?

kajzer ::

in kako sploh vklopiš overlay ker meni ne gre mam pa monitor in TV?!

mamut ::

Pri ATI karticah poišči in omogoči Theater mode.
Pri NV pa poišči možnosti za Overlay in izberi Video.

mamut ::

V petek sem končno dobil kartico (GF6200) in sem jo inštaliral v drugi PCI-X16 slot. Zadeva špila OK. V bistvu bi lahko sedaj poganjal štiri monitorje pa še TV. Zanimivo pa je to, da se TV-out od druge kartice postavi kot 2. monitor, dodaten monitor na prvi kartici pa je postal 3. monitor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962573597 (12926) Dominator
»

[DivXviD] Predvajanje filmov iz PC na TV

Oddelek: Zvok in slika
265346 (4066) H_man
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292141 (1641) Kawl6
»

Radeon 8500

Oddelek: Strojna oprema
111350 (1070) meacho
»

RADEON 9000pro problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111264 (1067) SasoS

Več podobnih tem