» »

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Temo vidijo: vsi

Bolt ::

Evo aktivirano. Brez problema par minut dela. Odlično. Dela EON na 5GHz brez problema. Dela HBO GO.
Kaj več pa po par dnevni uporabi.

Argica ::

Rad bi kupil eno napravo, zmerna cena 50-60€....

NejcSSD ::

Ja MiBox redno CZ skladisce ala bangood je okol 50-60€
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Argica ::

https://b2b.elkotex.si/xiamm-tv-box-s-e...

kaj ceneje v slo, da je 3-4gb in android tv? po povzetju ali tr.

Daniel ::

Po moje bolje nabaviti Google TV.

krop ::

Likalnik je izjavil:

Ne dela...sem se za vikend igral s temi nastavitvami v Kodiju...pa je isto....pri meni že na začetku po parih minutah buffering....

Si probal prek nfs?
Povezava je vredu?.
Mam synology in sony android tv pa mi dela normalno. Občasno težave z 4k video

Frenky ::

Daniel je izjavil:

Po moje bolje nabaviti Google TV.

Ja, trenutno je tole najboljše za kupot. Če ne rabiš rakete (Nvidia shield).
Mibox je sedaj že kar nekaj star. Razen če kje res ugodno dobiš.

NejcSSD ::

Imate kakšno dobro ceno za GoogleTV?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Daniel ::

V Sloveniji je 80 EUR, ostalo pa, kakor se znajdeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

OK.d ::

Kje imajo na zalogi?
LPOK.d

Daniel ::

scipascapa ::

Daniel ::

V vsakem primeru lepo nabere na ceni iz 49 USD v ZDA do nas.

scipascapa ::

zelo lepo :))

Frenky ::

Preveri kako je s poštnino in podobno

https://www.gravis.de/Katalog/Audio-und...

OK.d ::

+C&M 10€ ali še več, pa si na istem.
LPOK.d

OK.d ::

BTW dobro je vedeti, da v primeru uporabe usb-c huba Google tv podpira samo fat 32 in pogojno exfat, NFTS ne podpira - škoda:P
LPOK.d

Daniel ::

In od kdaj katerakoli naprava, ki temelji na Linuxu podpira NTFS brez dodatkov? Pač uporabi exFAT.

bf4ed ::

Od okoli 2008 naprej PC distribucije, da naprave do zdaj nimajo podpore je pa neznanje proizvajalca.

neocodexx ::

Je to najboljša rešitev za stare ne-smart tvje?

https://www.amazon.de/-/en/Xiaomi-Versi...

Dejansko se bo rabilo samo za youtube. Bi pa samo rad da dela gladko vsaj to (in da je dober daljinec), da ni ravno neko skropucalo.

Kako pa ta zadeva potem dobi povezavo z internetom? Wireless only?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Argica ::

https://b2b.elkotex.si/xiamm-tvstick-01...

pri nas. računaj, da boš imel pri amazonu najmanj 5-6EUR ptt.

41EUR slabih total. pri nas je cca 40EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

Vanadium ::

neocodexx je izjavil:

Je to najboljša rešitev za stare ne-smart tvje?

https://www.amazon.de/-/en/Xiaomi-Versi...

Dejansko se bo rabilo samo za youtube. Bi pa samo rad da dela gladko vsaj to (in da je dober daljinec), da ni ravno neko skropucalo.

Kako pa ta zadeva potem dobi povezavo z internetom? Wireless only?


Imam mi box S ki je recimo da "malo bojša" zadeva kot tole iz tvojega linka. Če ti cca 30€ ni neka razlika dodaj in kupi ta novi chromecast. Je direkt od googla naprava in bo zihr bolj podprta kot xiaomi...


https://store.google.com/de/product/chr...

NejcSSD ::

Argica je izjavil:

https://b2b.elkotex.si/xiamm-tvstick-01...

pri nas. računaj, da boš imel pri amazonu najmanj 5-6EUR ptt.

41EUR slabih total. pri nas je cca 40EUR.


Tale stick je ekstra počasen, Mi Box S ki je že precej v letih je precej hitrejša izbira. Tudi ima 2gb/16 (1/8 stick) rama/roma, čeprav je tut to že malo. Google TV je precej bolj smooth in odziven od obeh.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

neocodexx ::

Argica je izjavil:

https://b2b.elkotex.si/xiamm-tvstick-01...

pri nas. računaj, da boš imel pri amazonu najmanj 5-6EUR ptt.

41EUR slabih total. pri nas je cca 40EUR.


Kot da je pri nas poštnina kaj cenejša :)) pa tale stran je izgleda da samo za B2B.

Pa čisto naroben sem linkal, sicer podobna zadeva: https://www.amazon.de/-/en/S3L46N/dp/B0...

Pa sigurno je dovolj dobro samo za youtube? TV niti ne podpira 4K.

Bi pa se sigurno raje držal vsaj official AndroidTV OSa, kot pa tistih AOSP naprav ki res štekajo.

To je za tastarce. Sem jih predlagal nov TV pa nočejo, bi pa blo fajn youtube itd. Razen če se mogoče da youtube predvajat na teh boxih od operaterjev to pa ne vem, potem tega boxa oz. sticka sploh ne bi rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ales ::

neocodexx je izjavil:

To je za tastarce. Sem jih predlagal nov TV pa nočejo, bi pa blo fajn youtube itd. Razen če se mogoče da youtube predvajat na teh boxih od operaterjev to pa ne vem, potem tega boxa oz. sticka sploh ne bi rabil.

Seveda se da. Oz. povej konkretno po katerem boxu od katerega operaterja sprašuješ, če nisi siguren.

Frenky ::

Youtube dela na T2 in pri Telekomu. Samo pravi box moras zahtevat.
Za A1 in Telemach naj pa kdo drug pove.
Sploh p4i Neo je super. Samo pritisnes gumb na daljincu, reces "youtube" in in ti odpre aplikacijo.

Ales ::

Na Telemachovem EON-u YouTube dela brez težav.

scipascapa ::

necodexx: tole potem https://b2b.elkotex.si/amaki-fire-tv-4k...

pusti b2b na miru, vse se da če se hoče....preko mene :)

neocodexx ::

Frenky je izjavil:

Youtube dela na T2 in pri Telekomu. Samo pravi box moras zahtevat.
Za A1 in Telemach naj pa kdo drug pove.
Sploh p4i Neo je super. Samo pritisnes gumb na daljincu, reces "youtube" in in ti odpre aplikacijo.


Sem danes probal pa youtube ne dela. Ima gor app, samo pravi da ne more dobiti podatkov, wtf. Ne vem kater box sicer to je, je pa od Telekoma. Poleg tega vse skupaj zelo počasno in neodziven daljinec. Nisem mogel verjet da starci s tem trpijo, mi se pa kregamo o milisekundah razlike pri input lagu med bluetooth in RF daljincem, tu pa 70% časa ko pritisneš sploh ne dela, moraš met srečo nekje v vsako tretje prime. Pa so baterije čisto nove, tak da mi ni jasno kaj jebe.

Kako pridem do boljšega boxa, kaj moraš reči? Pa če ima spodoben youtube app, da je v redu UX primerljivo z AndroidTV?

NejcSSD ::

Ja to je stari box. Neseš ga nazaj če ga maš v najemu oziroma vzameš NEO v najem. Če se vežeš odpade plačilo enkratne izdaje 29eur se mi zdi.
Prvi je zastonj mesečno naslednji po 3e mesečno
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mariborcan ::

pozdravjeni,zanimam se za nakup smart tv boxa.imam sony oled smart tv in sem na telemachu.ker bi rad imel program arena sport in tudi druge kanale ki jih telemach nima me zanima kateri box izbrat
prosim za pomoč...

NejcSSD ::

Kero aplikacijo bi rad gonil gor? Opcija je NEO Lite da ti nekdo aktivira in prinese v tvoje omrežje (skupaj z npr. Mi Boxom). T2 TV ne bo šlo izven omrežja.
EON Tv je možno aktivirat samo na enem smart tv.

Bolše da vzameš Android mobilni box, ki bo proedvajal mobilno verzijo NEO, T2togo ... To pa ni prava tema za mobilne Android boxe.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

papasmrk ::

Jaz 2-3 leta nazaj kupil Mi Box 3 in še vedno mi ni čisto jasno kaj lahko s to škatlo počnem. V bistvu niti nevem zakaj sem jo kupil :D
Za komentiranje se moraš prijaviti

OK.d ::

Marsikaj, samo moraš malo pogooglati;)
LPOK.d

NejcSSD ::

papasmrk je izjavil:

Jaz 2-3 leta nazaj kupil Mi Box 3 in še vedno mi ni čisto jasno kaj lahko s to škatlo počnem. V bistvu niti nevem zakaj sem jo kupil :D


Js uporabljam vse:
-operater NEO Lite (v kratkem bo izgleda to T2TV menjava operaterja)
-Youtube
-KODI/Plex za stream robe iz kompa/diskov/NASa/arhiva
-Netflix (s prjatli si delimo)
-Voyo (s prjatli si delimo)
-HBO (jaz delim s prjatli)
-Amazon (s prjatli si delimo)
- EON mobile sideloadan app za ogled sportklubov ker nimam Telemacha

To je to kar se na hitro spomnim, če imaš neumen tv ti ga naredi pametnega. Če imaš novega Sonya/Philipsa ni razlike ker je verjetno hitrejši vmesnik na TVju. Če imaš novega LGja ma WebOS tako da mogoče rabiš za NEO in KODI.
Če imaš novega Samsunga podobno.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Yossarian ::

Imam Tanix TX3 mini. Po zadnji nadgraditvi EONA se je le ta začel nalagati počasneje, hkrati pa so izginile črke pri programih in tudi pri vseh ostalih pasusih. Ko se postavim na določeno polje, se črke prikažejo, tudi od bližnjih razdelkov, nato pa spet izginejo. Saj mi uspe prit na oddajo, ki jo hočem gledat, ampak vse postaja malce zamudno. Je kakšen hrošč ali je čas za zamenjavo TVboxa?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

NejcSSD ::

Živjo, ta tema ni namenjana Android mobile boxom ampak pravim AndroidTV(po novem tudi GoogleTV) napravam

Tukaj imaš temo

Android box [Poceni, brez Android TV]
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

krop ::

NejcSSD je izjavil:

papasmrk je izjavil:

Jaz 2-3 leta nazaj kupil Mi Box 3 in še vedno mi ni čisto jasno kaj lahko s to škatlo počnem. V bistvu niti nevem zakaj sem jo kupil :D


Js uporabljam vse:
-operater NEO Lite (v kratkem bo izgleda to T2TV menjava operaterja)
-Youtube
-KODI/Plex za stream robe iz kompa/diskov/NASa/arhiva
-Netflix (s prjatli si delimo)
-Voyo (s prjatli si delimo)
-HBO (jaz delim s prjatli)
-Amazon (s prjatli si delimo)
- EON mobile sideloadan app za ogled sportklubov ker nimam Telemacha

To je to kar se na hitro spomnim, če imaš neumen tv ti ga naredi pametnega. Če imaš novega Sonya/Philipsa ni razlike ker je verjetno hitrejši vmesnik na TVju. Če imaš novega LGja ma WebOS tako da mogoče rabiš za NEO in KODI.
Če imaš novega Samsunga podobno.


Si ziher, da je eon. Po moje si mislil tvin?
Sprašujem, ker še nisem zasledil eon za smart tv
Hvala za info

Daniel ::

Vse se najde, če se išče. Tudi mobilni app za AndroidTV. Pobrskaj malo po temah, mislim, da sem ravno včeraj ali predvčerajšnjim skopiral link, ki ga je nekdo objavil.

NejcSSD ::

Tako je, obstaja tako EON za smart tvje, kot za mobilce. EON od Telemacha, saj sem omenil sportklube. Pred dnevi je pa nekdo modificiral mobilno da dela delno z daljincem oz. tudi na androidtv
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

-JM- ::

Še vedno ni nihče javil ali dela brez rahlega zatikanja ta mobilna verzija na Android TV platformi

NejcSSD ::

Ja jaz nisem opazil je pa res da intenzivno še nisem gledal fuzbal tekme, za ostalo tega appa ne rabim. Imam pa ADSL 10/1
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

XS!D3 ::

krop je izjavil:


Si ziher, da je eon. Po moje si mislil tvin?
Sprašujem, ker še nisem zasledil eon za smart tv
Hvala za info

Telemachov EON za Smart TV obstaja že od leta 2017. Kolikor se spomnim je bil izdan skupaj z EON mobilnim appom cca. leto preden so imeli tudi EON box.

OK.d ::

Kakor sem na hitro testiral, deluje zadeva brez zatikanja na android tv napravi.
Edino je mogoče težava, ker moraš veliko uporabljati miško za premikanje med programi in meniji.
Btw kako deluje ta videoklub, to plačuješ po ogledu filma ali pa moraš biti naročem na HBO?

To govorim o shekani mobilni apk.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

mevden ::

Pozdravljeni,

Kupil sem mecool km1, sedaj pa opažam da ne delaji podnapisi. Ko grem pod direktorij so tam, npr srt. V filmu ne pokaže, tudi če jih želim ročjo naložiti iz vlc ali media player jih pa ne najde.

Kakšne ideje? Probal vsaj 5 filmov, povsod enako. Naziv filma in podnapisov je identičen.

scipascapa ::

Daniel ::

Že kar nekaj časa. Odlična zadeva.

OK.d ::

Usb-c hub si tudi nabavil in če ja, katerega?
LPOK.d

Daniel ::

Bkitzwolf mislim da, 6 portov iz Banggood, da sem priklopil LAN. USB nisem testiral, ker imam NAS, lahko pa, če koga zanima.

pravnik ::

Če mogoče koga zanima, prodajam Beelink GT King. Kdor pozna mašino, ve za kaj se gre. Je zelo malo rabljena, samo za TV Eon. Naložen je Kodi, Tvin, T2ToGo in Eon (mobilna). Vse, razen (Eon mobilna) so neaktivirane (treba je vnesti vašo kodo), Eon mobilna pa podarim že aktivirano. Cena 120EUR (toliko saem dal sam zanj pred 3 meseci) in obvezno osebni prevzem! Info na ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pravnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448849 (603) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138422 (10213) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144584 (8913) ruski76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561087589 (347596) Mavrik

Več podobnih tem