» »

Prisotnost ob servisu mojega vozila neobičajno pričakovanje?

Prisotnost ob servisu mojega vozila neobičajno pričakovanje?

««
6 / 6
»
»»

zmaugy ::

solatko je izjavil:

zmaugy - Tema je o prisotnosti strank na servisih in vsi, ki imate željo bit zraven, ste to zato, ker jim ne zaupate, jaz takim trditvam ugovarjam, oziroma pozivam vse, ki so imeli na servisih problem, da napišejo ime servisa in seveda opišejo dogodek, saj je gostinske debate okoli tega, vsak dan dovolj in to meče luč tudi na tiste, ki delajo pošteno, ravno ti pa trdiš, da zato, ker se poznamo.
Vsak dobro spozna serviserja, če vedno vozi avto, na isti servis.

Ti nikoli ni šla dioda na alternatorju in lahko narediš samo še nekaj km, potem pa elektrike zmanjka. Meni se je to zgodilo, ko sem es vračal iz Dunaja, malo pred Trojanami ob dveh ponoči. Amzs so povedali, da prej kot v petih urah, nimajo prostega vlečnega vozila, moj mehanik je pa pripeljal drug alternator in sva ga zamenjala na počivališču, čez dve uri in pol pa sem že lepo doma spal. Drugi dan so bile diode zamenjane, račun 100€ in vse v redu. Sicer pa me je avto pustil na cesti še enkrat, ko je počil vkum lonec in ni bilo sklopke, serva,... takrat me je peljal AMZS-jev kamionček.
Drugače pa sem imel kar srečo, ob vseh kilometrih, ki sem jih prevozil, ob tem, samo še dva gumi defekta in to je to.


Nov post, nova neverjetna anekdota. Tvoje anekdotično servisiranje avtomobilov z medsebojno menjavo storitev med tabo in serviserjem je (če drži) nekaj, kar za večino lastnikov avtomobilov ne drži. Ko jaz peljem avto na servis, nimam neke kontra storitve, kjer je serviser meni prepuščen na milost in nemilost, tako kot sem jaz in večina lastnikov prepuščen njim pri servisiranju avtomobila.
Se pravi, če mi bo servisiral slabo, nima strahu, da bom jaz njega kontra odrl pri svojih storitvah.
In zato je to lepa zgodba (verjamem da resnična) za pumpanje tvojega ega, s katero si jaz ne morem pomagati in ki ne more biti argument v tej razpravi, ker enako velja za večino lastnikov avtomobilov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

solatko ::

Oba sta zame to počela, ko še nisem delal z računalniki, ko sem začel, sem jima to pač omenil in hitro smo bili skupaj. Gre za to, da mora vsak od nas opravit delo optimalno in ni nobenih problemov. Če mi kolega nebi vedno, ko rabim, nabavil dobrega avtomobila za ugodno ceno, bi pač našel drugega, če mehanik nebi dobro popravljal avtomobila, to nebi počel dolgo, če jaz nebi kvalitetno opravil servisov na njunih mašinah, bi šla tudi verjetno drugam.

Hodiš k frizerju istem ali ga za vsako striženje zamenjaš? Zobe popravljaš pri istem zdravniku ali ti vsak zob popravlja drugi, ......

Jaz sem navajen, da mehanika, zobarja in žene ne menjam prav pogosto.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

solatko je izjavil:

Oba sta zame to počela, ko še nisem delal z računalniki, ko sem začel, sem jima to pač omenil in hitro smo bili skupaj. Gre za to, da mora vsak od nas opravit delo optimalno in ni nobenih problemov. Če mi kolega nebi vedno, ko rabim, nabavil dobrega avtomobila za ugodno ceno, bi pač našel drugega, če mehanik nebi dobro popravljal avtomobila, to nebi počel dolgo, če jaz nebi kvalitetno opravil servisov na njunih mašinah, bi šla tudi verjetno drugam.

Hodiš k frizerju istem ali ga za vsako striženje zamenjaš? Zobe popravljaš pri istem zdravniku ali ti vsak zob popravlja drugi, ......

Jaz sem navajen, da mehanika, zobarja in žene ne menjam prav pogosto.


Jaz menjam znamke avtomobilov, torej menjam tudi serviserje. To je neizogibno. Poskus nategancije z gumami se je zgodil na avtu, ki ga že 15 let redno servisiram na istem uradnem servisu (rezervni avto).
Daj si dopovedat, avtomehaniki danes niso več vrhunec kreativnosti in pameti, tisti grejo na faks. In finte, ki jih poskušajo, so enostavne in prozorne in se jih prepreči s tem, da si zraven na servisu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

solatko ::

zmaugy - Tebi se pa ne da dopovedat, da pravila varstva pri delu ali zahteve lastnikov, ne dovoljujejo zadrževanja v servisnih prostorih, večino se pa sedaj že snema in ob pritožbi, odgovorna oseba preveri, kaj je mehanik počel ( tudi lastniki so vedno bolj nezaupljivi, sploh tisti, ki so v mladih letih nategovali stranke), vedi, najboljši policaj je spreobrnjen lopov.
Delo krepa človeka

mat xxl ::

Solatko, eni že vedo zakaj se bojijo, sicer se da namestiti kamero, pa ni problema z varstvom pri delu, sem pa 100%, da bo potem, tak mehanik se skliceval na gdpr, snemanje njega, ja to pa ja ne, saj nateguni tega ja ne pustijo......

Hvala za takega mehanika, na srečo servisiram pri takem, ki bi mi pustil biti zraven, pa sam ne želim, ker ni nobene potrebe po tem.

zmaugy ::

solatko je izjavil:

zmaugy - Tebi se pa ne da dopovedat, da pravila varstva pri delu ali zahteve lastnikov, ne dovoljujejo zadrževanja v servisnih prostorih, večino se pa sedaj že snema in ob pritožbi, odgovorna oseba preveri, kaj je mehanik počel ( tudi lastniki so vedno bolj nezaupljivi, sploh tisti, ki so v mladih letih nategovali stranke), vedi, najboljši policaj je spreobrnjen lopov.


In smo naredili cel krog: še nikoli mi nihče ni rekel, da ne smem biti zraven na servisu. To sem že napisal.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

solatko ::

mat xxl - Kamero se da postavit tako, da se obraza ne vidi tudi v enem momentu, če pa že, obraz lahko naredijo neprepoznaven, če slučajno dajejo te filme na you tube,... Pravim, da ni problem, v delavnicah, kjer dela en mehanik, ne vem pa kako bi izgledalo to v servisu z več mehaniki in avtomobili.

zmaugy - Ko so mi v AMZS-jevi delavnici menjali zvočnike na prvih vratih in anteno na strehi, me je delovodja lepo opozoril, da se ne smem nahajat v delavnici. Se pa vse vidi, če čakaš zunaj, vendar mi na misel ne pride, da bi fantom gledal pod prste. Pri mojem mehaniku sem tudi večinoma zraven, če imam čas, zato, da kakšno rečeva, seveda, kadar servis ni zahteven. Nikoli pa mu nebi svetil tam, zato, da bi ga nadziral. Imam pač že nekaj desetletij istega mehanika, avtoelektričar pa je šel v penzion in zaprl, bom moral pa kakšnega najt, seveda na priporočilo, ne kar prvega za vogalom. Tudi vulkanizerjev sem zamenjal samo nekaj v 50-ih letih.
Delo krepa človeka

feryz ::

Na vsaki delavnici je napis "Nezaposlenim vstop prepovedan". Seveda je to zgolj za brisanje riti. Dokler se hkrati tam ne znajdeta radovedna stranka in radovedni inšpektor.
Potem rata zanimivo za podjetje. Zelo zanimivo. Stranki verjetno zgolj smešno.

solatko ::

feryz - Seveda, ker so stranke nepismene in bi jih ustavil samo 120 kilski boksar črne barve. Napis ni zastonj. Če dobiš šplento od gedore v žilo na nogi pa tožba servisa.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

solatko je izjavil:

feryz - Seveda, ker so stranke nepismene in bi jih ustavil samo 120 kilski boksar črne barve. Napis ni zastonj. Če dobiš šplento od gedore v žilo na nogi pa tožba servisa.


Kakšen poseben razlog, da bi moral biti črne barve?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

solatko ::

zmaugy - Si videl kdaj, kako izgleda štiridelna omara mišic, črne barve, kak varnostnik v nemških bordelih, verjemi, noben nima pripomb.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

Solatko, takšni rasistični stereotipi ti niso v čast.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Drugič ko bomo rabili nekaj spremenit na web siteu bom šel do firme ki to dela in stal za programerjem. A to se da?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

darkolord ::

solatko je izjavil:

zmaugy - Si videl kdaj, kako izgleda štiridelna omara mišic, črne barve, kak varnostnik v nemških bordelih, verjemi, noben nima pripomb.
Sedaj je moderno, da se najtemnejše barve ne omenja več z besedo, sicer si takoj označen za rasista.

Nikonja ::

Meni se pa zgodilo da so mi na enem Fordovem servisu želeli naredit veliki servis, menjava jermena, v.črpalke.... kao "gospod to bo treba čim prej naredit ker vam lahko mašina crkne", strošek samo 700-800 eur. Vsa sreča sem poklical enega fušarja, na kaj mi on pove, tvoj avto sploh nima jermen ampak ketno !!!
Pokličem idiote na Fordu in jih lepo vprašam zakaj so me želeli nategnit po domače ker avto nima sploh jermen, pol pa poslušam izmotavanje kako se kolega najbrž zmotil, lepo jih pošljem u kurac, slušalko dol, in jih najebem na socialnih medijih... kmeti nategunski, in kako sem pol zvedel baje sploh niso edini ki tega počnejo...

blackbfm ::

To se ni za hvalit da si klical dva servisa ker se ti ne sanja kaj mas pod havbo.. Sicer pa to da ima ketno ne pomeni da velikih servisov ni

stara mama ::

Jaz se tudi nebi hvalil, da ne vem, kaj ima moj avto za pogon ventilov :)
Glej, da ti ne bojo na atmosfercu še obnovili turbine.

mat xxl ::

Ja ali pa, da ti 500 g kompresije v piksni ne prodajo !
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12430808 (13371) bbbbbb2015
»

Oderuški predračuni za servis vozila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122550 (12026) KTM_
»

servis avtomobila - upravičenje porabe časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1089882 (7338) Mato989
»

Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19632525 (24067) Glugy
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27668429 (42373) D3m

Več podobnih tem