» »

Drag servis?

Drag servis?

GTX970 ::

Prilepi screen računa.

šernk ::

Olje je še poceni 6l za 80 eur glede servisov. redko ga vidim po 15 eur liter, da računajo. Olje je bolje prinesti svoje kar določa proizvajalec, ker na servisih ulivajo noter boga in pol (v Kio stavijo 10W-40 pa ko pogledaš v knjižico 10W-40 niti ni med predpisanimi za tist motor, samo WTF?).

dela za 120 eur...hja občutno preveč, ura je nekje 40 eur najbrž, kaj želiš delat 3 ure pri rednem servisu ne vem. razen če nima filtrov goriva in kabine v treh krasnih, torej da moraš podreti pol avta potem gre tam ura hitro mimo. poleg tega filter zraka več kot 20 eur original ne bi smel bit in olja več kot 10 eur. ostale cene so nekako v zmernih za uradni servis. Filtri kabine so dveh vrst (eni cenejši od 8 - 12 eur in drugi dražji od 20-30 eur govorim za normalne cene)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GrimReaper ::

Opel je znan po dragih servisih, ampak pri svojem prve tri servise (Odar Lesce) nisem dal niti približno toliko.
1. Olje, ok, pač računajo več, sam sem dal 56-65€. V Eurotonu sem dal pa letos samo 29€, popolnoma enako GM Dexos 2 5W30, pa še 1,4l mi ga je ostalo.
2. Delo in filtri. Mi je prav žal, ampak tukaj so te pa močno nategnili.
120€ ti za menjavo olja in filtrov pač ne morejo računat, ker je dela za max eno uro, ura pa je max 60€.
Sam sem dal dvakrat 58€, enkrat pa 23€ (nimam pojma zakaj manj, dela je bilo enako kot prvič). Tudi ko se je menjalo poleg olja in oljnega filtra še zračni filter, filter kabine, svečke ter polnjenje klime, mi niso računali več kot ene ure.
Za oljni filter v življenju nisem dal več kot 6€, tudi na uradnem servisu je bila taka cena. Za filter zraka in kabine so pa tudi mene obrali za 21 oz. 24€ na uradnem servisu, ampak to so normalne cene za original GM dele, in niti niso imeli veliko vpliva.

V glavnem, dolžni so ti minimalno 100€, že samo pri oljnem filtru 30€ in delu 60€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

PandaFlow2 ::

Cveto je izjavil:

Vseeno drago.

Jaz sem recimo za Škodo Superb 2.0TDi CR, ki je definitivno avto malo višjega razreda od Cruza, plačeval takole:

1. servis - 15.000km - 145 eur (olje in filter) - Škerjanec Domžala
2. servis - 30.000km - 190 eur (olje, oljni filter, zračni filter) - Škerjanec DOmžale
3. servis - 45.000km - 170 eur (olje in filter, filter za gorivo) - Špan Brezovica
4. servis - 60.000km - 220 eur (olje, oljni filter, zračni filter, kabinski filter) - Špan Brezovica.


Kakšna žalost, uradni servis, pa ti niti zračnega filtra in filtra kabine ne privoščijo na vsakih 15 kkm :(

korenje3 ::

FiReFTW je izjavil:

motorno olje, oljni filter, filter kabine, naftni filter, zračni filter


da vidimo...
7x20EUR+1x40EUR+1x20EUR+1x40EUR=120EUR v materialu... + 30EUR za vsako od teh stvari = 240EUR max. no ekstra 210EUR je pa komponenta natega.

so pač zaslužil za 3 dnevno plačo enega delavca.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

andromedar ::

Tako zgleda servis za Toyoto Auris pri 90.000km, ko je potrebno menjat tudi svečke in zavorno tekočino (Toyota servis):

Olje, kot rečeno prinesem sam.

REZERVNI DELI IN OSTALI MATERIALI

DDV Poz. Šifra Naziv artikla Enota Količina Cena s pop.

1 9008043037 TESNILO kos 1,0000 0,75

2 9091901253 SVEČKA kos 4,0000 66,48

3 87139YZZ16 FILTER kos 1,0000 13,87

4 04152YZZA7 FILTER OLJA kos 1,0000 12,25

5 0882380111 ZAVORNA TEKOČINA. DOT4 - 0.5 kos 2,0000 20,62

SPECIFIKACIJA POTREBNEGA DELA

DDV Poz. Šifra oper. Naziv operacije Količina Cena s pop.

1 0C4E93B SERVIS NA 90000 KM SERVIS NA 90000 KM (M/T, R) 61,20

OSTALA DELA, STORITVE IN MATERIAL

Poz. Šifra storitve Naziv storitve Količina Znesek brez DDV

1 TZ TEST ZAVOR - NA TP 1,0000 10,03

2 EKO1 EKOLOŠKI STROŠKI - SERVIS 1,0000 1,96

3 ZAVORE ČIŠČENJE IN NASTAVITEV ZAVOR 0,4000 11,56

Znesek mat. in dela brez DDV 198,72



Skupaj 242,43 EUR

Edit: malo sem polepšal, ker je bilo ultra nepregledno
Eh?

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

FiReFTW je izjavil:

Rekli so mi da osnovni servis, po netu sem se pozanimal da bi cene naj bile tam 100-200€, takda res nisem pričakoval, se pa strinjam da bi drugič bilo pametneje vprašat.

No tukaj vam naštejem:

Motorno olje 5W30 DEXOS2 205L 6 litrov 80€
Oljni filter 35€
Filter kabine 35€
Filter goriva 35€
Filter zraka 25€
Par malenkosti v nekaj evrih ( ekološki materjal itd )
Mehanično delo prek 120€

Vse skupaj pa je bilo skoraj 350€, in ne 450€ kot je v naslovu, tisto je bila tipkarska napaka se opravičujem.


ah šele sedaj vitim to... a kar take okrogle cene imajo za filtre^^. no lepo. vse x2.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

-valvoline- ::

andromedar je izjavil:

Tako zgleda servis za Toyoto Auris pri 90.000km, ko je potrebno menjat tudi svečke in zavorno tekočino (Toyota servis):

Olje, kot rečeno prinesem sam.

REZERVNI DELI IN OSTALI MATERIALI

DDV Poz. Šifra Naziv artikla Enota Količina Cena s pop.

1 9008043037 TESNILO kos 1,0000 0,75

2 9091901253 SVEČKA kos 4,0000 66,48

3 87139YZZ16 FILTER kos 1,0000 13,87

4 04152YZZA7 FILTER OLJA kos 1,0000 12,25

5 0882380111 ZAVORNA TEKOČINA. DOT4 - 0.5 kos 2,0000 20,62

SPECIFIKACIJA POTREBNEGA DELA

DDV Poz. Šifra oper. Naziv operacije Količina Cena s pop.

1 0C4E93B SERVIS NA 90000 KM SERVIS NA 90000 KM (M/T, R) 61,20

OSTALA DELA, STORITVE IN MATERIAL

Poz. Šifra storitve Naziv storitve Količina Znesek brez DDV

1 TZ TEST ZAVOR - NA TP 1,0000 10,03

2 EKO1 EKOLOŠKI STROŠKI - SERVIS 1,0000 1,96

3 ZAVORE ČIŠČENJE IN NASTAVITEV ZAVOR 0,4000 11,56

Znesek mat. in dela brez DDV 198,72



Skupaj 242,43 EUR

Edit: malo sem polepšal, ker je bilo ultra nepregledno

Muhaha, za tak dnar se dela veliki servis. :D

andromedar ::

-valvoline- je izjavil:

andromedar je izjavil:

Tako zgleda servis za Toyoto Auris pri 90.000km, ko je potrebno menjat tudi svečke in zavorno tekočino (Toyota servis):

Olje, kot rečeno prinesem sam.

REZERVNI DELI IN OSTALI MATERIALI

DDV Poz. Šifra Naziv artikla Enota Količina Cena s pop.

1 9008043037 TESNILO kos 1,0000 0,75

2 9091901253 SVEČKA kos 4,0000 66,48

3 87139YZZ16 FILTER kos 1,0000 13,87

4 04152YZZA7 FILTER OLJA kos 1,0000 12,25

5 0882380111 ZAVORNA TEKOČINA. DOT4 - 0.5 kos 2,0000 20,62

SPECIFIKACIJA POTREBNEGA DELA

DDV Poz. Šifra oper. Naziv operacije Količina Cena s pop.

1 0C4E93B SERVIS NA 90000 KM SERVIS NA 90000 KM (M/T, R) 61,20

OSTALA DELA, STORITVE IN MATERIAL

Poz. Šifra storitve Naziv storitve Količina Znesek brez DDV

1 TZ TEST ZAVOR - NA TP 1,0000 10,03

2 EKO1 EKOLOŠKI STROŠKI - SERVIS 1,0000 1,96

3 ZAVORE ČIŠČENJE IN NASTAVITEV ZAVOR 0,4000 11,56

Znesek mat. in dela brez DDV 198,72



Skupaj 242,43 EUR

Edit: malo sem polepšal, ker je bilo ultra nepregledno

Muhaha, za tak dnar se dela veliki servis. :D



Fajn vedet :)

Kje?

...in kaj več vključuje veliki servis? Imam avto s ketno.
Eh?

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

andromedar je izjavil:




Fajn vedet :)

Kje?

...in kaj več vključuje veliki servis? Imam avto s ketno.


To pa sploh ne more biti drago, če je potrebno zamenjat samo vodno pumpo in granituro mikro jermenov. Več kot 100€ te sploh ne sme pridet. :).

andromedar ::

Še vedno velja vprašanje Valvoline-u kje se dela velik servis za tak denar...?
Eh?

-valvoline- ::

andromedar je izjavil:

Še vedno velja vprašanje Valvoline-u kje se dela velik servis za tak denar...?

Pri vsakem popoldancu v okolici MB.

bambam20 ::

-valvoline- je izjavil:

andromedar je izjavil:

Še vedno velja vprašanje Valvoline-u kje se dela velik servis za tak denar...?

Pri vsakem popoldancu v okolici MB.


Delo na črno je zelo zaželjeno, ja :). Dajmo ga vzpodbujat.

-valvoline- ::

bambam20 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

andromedar je izjavil:

Še vedno velja vprašanje Valvoline-u kje se dela velik servis za tak denar...?

Pri vsakem popoldancu v okolici MB.


Delo na črno je zelo zaželjeno, ja :). Dajmo ga vzpodbujat.

Ja kaj pa, a bomo futral rdecekmerce al kaj....
:D

neon21 ::

Pa si pogledal , da ti še niso zraven ki poln kesl goriva tankali. :D Za 350€ za taki servis mu avto kuj tam pustim . :) Lupajo lepo toti servisi ne.

-valvoline- ::

neon21 je izjavil:

Pa si pogledal , da ti še niso zraven ki poln kesl goriva tankali. :D Za 350€ za taki servis mu avto kuj tam pustim . :) Lupajo lepo toti servisi ne.

Ce si najdejo ovce zakaj da ne....
:D

andromedar ::

-valvoline- je izjavil:

andromedar je izjavil:

Še vedno velja vprašanje Valvoline-u kje se dela velik servis za tak denar...?

Pri vsakem popoldancu v okolici MB.


Aja, torej brez davka, garancije in odgovornosti, ko zaje*ejo.

Ne, hvala. Dovolj šalabajzerjev je že delalo na mojih avtomobilih, da sem prišel k pameti.
Sem mislil, da imaš resno ponudbo.
Eh?

-valvoline- ::

andromedar je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

andromedar je izjavil:

Še vedno velja vprašanje Valvoline-u kje se dela velik servis za tak denar...?

Pri vsakem popoldancu v okolici MB.


Aja, torej brez davka, garancije in odgovornosti, ko zaje*ejo.

Ne, hvala. Dovolj šalabajzerjev je že delalo na mojih avtomobilih, da sem prišel k pameti.
Sem mislil, da imaš resno ponudbo.

Za tak dnar celo z racunom dobis velik servis tle v MB, tudi popoldanci majo popoldanski sp, nekateri. Garancija pravis? O cem ti to? Jaz bi reku da so najvecji salabajzeri zaposleni prav na uradnih servisih, mas pa popoldance dohtarje za vse.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Na uradnih servisih delajo redne servise (filtri, tekočine, jermeni in podobno) vajenci pod mojstrovim vodstvom :)).

Tako da če daš popoldancu, ki se ukvarja samo z eno znamko bo opravil delo bolje kot eden, ki se šele uči na tvojem vozilu.

andromedar ::

Ja, čakam naslov oz. ime firme. Tle, v mb :)
Eh?

donvito ::

andromedar je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

andromedar je izjavil:

Še vedno velja vprašanje Valvoline-u kje se dela velik servis za tak denar...?

Pri vsakem popoldancu v okolici MB.


Aja, torej brez davka, garancije in odgovornosti, ko zaje*ejo.

Ne, hvala. Dovolj šalabajzerjev je že delalo na mojih avtomobilih, da sem prišel k pameti.

Sem mislil, da imaš resno ponudbo.

Ima popolnoma prav, sem vozil avto par let k takemu fušarju, dokler me pri zadnjem "servisu" ni poklical in rekel, da ne more on popraviti bremz in naj ga odpeljem na uraden servis. In dodal, da bremze ne primejo nič in naj bremzam z ročno 10km daleč. Ko sem avto peljal k njemu so bremze delale normalno.
Od takrat vozim avto na uraden servis, res, da pride malo dražje, vem pa, da so deli originalni in imam garancijo in uradni račun, ne pa nekaj spisano na roke ali nekje še to ne. Ne, HVALA
Saj te fušarji isto nategnejo, ti obesijo nekaj kar sploh ni delal, uro računajo malo ceneje, pa misliš kako dobro si prišel skozi, malo morgen.

Veselinko ::

To so pa divje cifre - predvsem pri olju gre za čisto rubljenje. Vse o ceni olja pove podatek, da ti pri Maxx servisih naredijo na kakšni starejši "kanti" menjavo olja s filtrom že za 30 evrov. Pa ne delajo zgube, ker imajo glede na velikost vse preračunano do centa, to bi se upal staviti z vsakim. Cena olja iz soda je nekaj evrov. Vse skupaj pa ti naredi normalen mehanik v manj kot pol ure.

Fušarji so pa tudi zgodovina. Tu imaš prav. Brez računa in brez garancije gre skoraj vedno za nateg, potem se pa kaj zgodi, ali pa kaj narobe zmontirajo in se vsi delajo "švede". Hvala lepa za takšne usluge. Pa še nekaj drži kot pribito, danes je lahko mehanik dober le če se veliko šola in če ima ustrezne diagnostične naprave. Potem so tu še baze z vpoklici, do katerih moraš imeti dostop, kar se zopet plača. Uradni servis ima te podatke, drugi pa bolj redko, razen, če gre za kakšne večje servisne mreže.

bambam20 ::

Veselinko je izjavil:

To so pa divje cifre - predvsem pri olju gre za čisto rubljenje. Vse o ceni olja pove podatek, da ti pri Maxx servisih naredijo na kakšni starejši "kanti" menjavo olja s filtrom že za 30 evrov. Pa ne delajo zgube, ker imajo glede na velikost vse preračunano do centa, to bi se upal staviti z vsakim.



To pa zagotovo ne. Za 70-80€ .

mihec87 ::

donvito je izjavil:

andromedar je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

andromedar je izjavil:

Še vedno velja vprašanje Valvoline-u kje se dela velik servis za tak denar...?

Pri vsakem popoldancu v okolici MB.


Aja, torej brez davka, garancije in odgovornosti, ko zaje*ejo.

Ne, hvala. Dovolj šalabajzerjev je že delalo na mojih avtomobilih, da sem prišel k pameti.

Sem mislil, da imaš resno ponudbo.

Ima popolnoma prav, sem vozil avto par let k takemu fušarju, dokler me pri zadnjem "servisu" ni poklical in rekel, da ne more on popraviti bremz in naj ga odpeljem na uraden servis. In dodal, da bremze ne primejo nič in naj bremzam z ročno 10km daleč. Ko sem avto peljal k njemu so bremze delale normalno.
Od takrat vozim avto na uraden servis, res, da pride malo dražje, vem pa, da so deli originalni in imam garancijo in uradni račun, ne pa nekaj spisano na roke ali nekje še to ne. Ne, HVALA
Saj te fušarji isto nategnejo, ti obesijo nekaj kar sploh ni delal, uro računajo malo ceneje, pa misliš kako dobro si prišel skozi, malo morgen.


Saj ne rabiš peljat enmu fušarju ko ma na črno, pelješ nekomu ko ma podjetje itd.. pa da je ok...Ne mislit da so uradni servisi pa vsi super maš tudi tu pacarje...
Težava je da se rabiš prebit čez šalabajzarje da najdeš dobrega in se ga držiš potem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

šernk ::

pri maxx so imeli neko akcijo sedaj in so res menjali olje nekaterim modelom za 30 eur. olje njih stane tam 2 eur po litru. skratka s servisom več kot 15 eur stroškov nimajo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Napiši še kater servis. Olje imajo po tej ceni vsi oplovi servisi (tu si še dobro čez prišel), vse ostalo je pa potrojeno. Noben filter nisem niti na uradnem servisu plačal več kot 10-15 evrov, delo pa tudi ne več kot 50. Olje za 80 evrov, delo 50, vsi filtri recimo 60, in bi blo pod 200, kar še zmeraj ne bi blo poceni, bi pa blo v mejah normale, tako kot tudi je na drugih oplovih servisih.

Super Sonic ::

Bil sem pri pooblaščenem servisu za moj avto in plačaš samo za osnovni servis 450€

Kolega je dal mesec dni nazaj za servis Fabie, letnik 2013 in 60.000km prevoženih tudi ene toliko (1,2 motor) // Samova, Lj. Sem gledal tiste cene sem mislil, da se bom zjokal od smeha.

Ampak to je cena, ki vsebuje tudi garancijo na cel avto. Brezveze gledat nabavne cene materiala in se zastrupljat s tem; njihova kalkulacija je taka, da v primeru okvare avto doživi garancijsko popravilo in je treba v sklop servisa nazaj notri prinest. Taka pač računica in s tem se je treba sprijaznit.

Je pa res, da je to butasto, ker če bi bili "normalni" (govorim za servise nasplošno), bi človek tudi po izteku garancije vozil avto tja, tako pa zato ni nobenega razloga in greš drugam.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Cveto ::

Ni šans da je dal toliko. Kako sem potem jaz za superba dal pri enako kilometrih (60.000, kar je malo večji servis), 220 eur?

Res pa je da ljudje delajo nekaj napak: pustijo da jim dotočijo ekstra drago tekočino za pranje stekel, ne vprašajo pred za oceno stroška servisa in se predvsem ne zmenijo glede dodatnih del. In potem razlagajo da je servis "450 eur", ne povejo pa da so jim menjali diske, ploščice ali še kaj drugega...

Super Sonic ::

O ja, je kar dal. Sem šel zraven, ga peljat in sem bil zraven. Imam prepoved delanja norca iz ljudi na javnem mestu in sem mogel bit tiho. Bojda, kar je nebuloza svoje vrste, morajo ti motorji pri 60.000 km menjati tudi svečke. Je pa tudi res, da imel zraven še menjavo gum, ampak v resnici ni dal 450€, ampak je dal bolj +496€ in ja; v to je bilo všteto:
1) redni servis + menjava svečk (kar tudi spada zraven v interval),
2) menjava gum (+35€ sicer).

Škoda, Samova v LJ.

In potem razlagajo da je servis "450 eur", ne povejo pa da so jim menjali diske, ploščice ali še kaj drugega...

Tudi diski in ploščiče težko pridejo, pri takšnih avtomobil, blazno drago.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

D3m ::

Jaz sem zamenjal šalabajzerja za redni servis. In sem zadovoljen tudi z priznano asistenco.
|HP EliteBook|R5 6650U|

EdoK ::

Meni so dali na PS (lokacija kjer Audije prodajajo) predračun za standardni servis (filtri in olje) 350 eur. Na drugi PS lokaciji (prodaja VW in Škoda) pa 250 EUR. Postavka za menjavo lastnega olja je bila 64 EUR! Koliko ur vi delate za ta denar?
Na koncu sem se zahvalil za dolgoletno sodelovanje in zadevo rešil z originalnimi deli za 100 EUR.
Ne bom pozabil enega komentarja na enem forumu, ko tip pravi približno tako: dokler sem avto servisiral na pooblaščenem servisu, mi je avto občasno cukal. Po preteku garancije sem šel k nepooblaščenemu serviserju, ki je zadevo rešil. Zamenjal je svečke...

MeGreat ::

Isto je bilo pri Renaultu.. Predračun za standard servis (filtri in olje) od 120€ (z mojim oljem) pa vse do 300€

Zdaj ko avto ni več v garanciji, dam za standard servis skupno 60€, sem spada delo + material ( original olje in oljni filter, filter kabine )

donvito ::

Je ta cena realna glede na opravljene storitve, je bil pa opravljen na uradnem servisu.
Moram pa še zamenjati vzmeti, kar je razvidno iz screena:

http://www.imagebam.com/image/ba22fc426...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

šernk ::

vse ok...razen kaj je servisni pregled vozila na 160.000km da ga zaračunajo 100 eur?

jst bi jim tak račun če bi peljal na redni servis zabrisal skozi okno, razen če nisi zahteval kakšnega pregleda posebnega?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Verjetno menjava olja, filtrov itd.

šernk ::

tisto je spodaj postavka mehanično delo: 25eur

pa tud 100 eur ti ne morejo računat dela za en navadn servis, sej smo mi plačal na grande puntotu 260€ za velik servis ubistvu (predčasno delan, ker je vodna pumpa šla falit pol leta po izteku garancije) tako, da se je res samo zobati jermen zamenjalo in kar spada zraven.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

radmannsdorf ::

nima noben doma luknje v garaži? ali kolega kjer imajo to doma? pravi moški sam zamenja olje. :)

black ice ::

Tako je! :)

zrataj4201 ::

Na Renault servisu imajo cene za uro dela različne.Odvisno od avtomobila. Bolj je luksuzen avto, višje so cene za uro dela. To je samo pri nas, da voziš BMW5 pa pol nimaš za burek, pa rabljene gume, pa 1 uro iskanje brezplačnega parkinga..itd
V tujini ti crkne Mercedes, se ne boš peljal skupaj z vlečno službo. Po tebe pride taxi Mercedes.
To je sam pri nas, da se kažemo da nekaj smo, ko je pa treba denarnico odpret pa suša.
Če maš jajce, pa voziš Audi, pa naj ti strokovno šraufajo na Audi servisu. Kaj boš zdaj vozil Audi k šalabajzerju?

mat xxl ::

Samo primerjavo za BMW in Mercedes si dal slabo, ker so servisi in deli ravno za ta vozila sila ugodni.

Povem, da sem imel VW Passata , za katerega je bilo servisiranje in deli vsaj 100% dražje na pooblaščenem servisu, kot za BMW serijo 5, tako, da tudi sam sem mislil, da bo drag servis pa nikakor ni , na teh dveh znamkah npr. se sploh ne splača posegati po neoriginalnih delih, saj so razlike zelo male, pri VW pa vem, da je neoriginal primerljivi del lahko tudi samo 30% cene originala ....

BC3 ::

mat xxl je izjavil:

Samo primerjavo za BMW in Mercedes si dal slabo, ker so servisi in deli ravno za ta vozila sila ugodni.
zame to ni sila ugodno...

D3m ::

Samo 6% popusta. :) Hudiča.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

BC3 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Samo primerjavo za BMW in Mercedes si dal slabo, ker so servisi in deli ravno za ta vozila sila ugodni.
zame to ni sila ugodno...


Seveda je.

Kaj misliš da bodo delali za 10 EUR/h?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

andromedar ::

BC3 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Samo primerjavo za BMW in Mercedes si dal slabo, ker so servisi in deli ravno za ta vozila sila ugodni.
zame to ni sila ugodno...




122 Eur za olje :)

Hardcore.

Pa še normalna cena za liter tega olja: 6.9 Eur
Eh?

Zgodovina sprememb…

šernk ::

radmannsdorf je izjavil:

nima noben doma luknje v garaži? ali kolega kjer imajo to doma? pravi moški sam zamenja olje. :)


imamo, sam dokler je avto v garanciji se ne splača zajebavat. pol pa odpove ECU pa maš 130€ kar si prišparu z menjavo olja doma :)) pol pa itak nobenega avta za praktično nič več ne vidijo na servisu, vendar ne znajo vsi menjat olja (bolje da ne veš kaj vse sem že videl, pa imam komaj 25 let).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

andromedar ::

Saj ti ni treba samemu menjavat olja. Samo to olje kupi, ki sem ti ga linkal in ga nesi s sabo v delavnico.
Čeprav, ...vozit novega BMW in prinest svoje olje v delavnico, da bi prišparal 100 Eur....je tud malo tak...slovensko (ali pa nemško) :)
Eh?

konspirator ::

andromedar
Kakor jaz poznam Nemce so hudi stiskači, med Škoti in Gorenjci.

šernk ::

Saj ti ni treba samemu menjavat olja. Samo to olje kupi, ki sem ti ga linkal in ga nesi s sabo v delavnico.


to je dober nasvet, ki se jo bom ob nakupu naslednjega avta (če bo denar za novega seveda) tudi najbrž držal. pa ne zato ker se bi mi šlo za tistih prišparanih 80 eur, ampak ker enostavno ne zaupam več servisom. ravno v zadnje gledal v knjižico kakšno olje je priporočeno iz strani proizvajalca vozila in je priporočenih ene 6 različnih olj (pač glede na podnebje) a nikjer umes olja 10W-40, ki ga je stavil uradni servis v vozilo zadnjih 6 let.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gruntfürmich ::

pa bi na originalnem servisu tolerirali da jim prineseš neko svoje olje, da ti ga potem oni zamenjajo??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Ja samo potlej garancija ni priznana. :) Tako je to.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12430797 (13360) bbbbbb2015
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9528813 (5069) LeQuack
»

Prilivanje motornega olja ali menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910236 (8818) bbbbbb2015
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324079 (21714) Tilen
»

Menjava olja ob vožnji na kratke razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7011954 (9753) krneki0001

Več podobnih tem