» »

Oderuški predračuni za servis vozila

Oderuški predračuni za servis vozila

«
1
2 3

zobnik ::

Tud oderuhi so, ki so kot zlatarji k sreči je mehanikov "malo morje".

Ali drugi vprašate za predračun ali pa se sam prpelete in rečete to in to treba zrihtat.
1. primer Caserman Vrhnika predračun za zamenjavo zadnjega izpušnega lonca 90 evrov in to za cliota l.2000.
Drugje sem prišel skoz s 50 evri.
2. Avtoservis Vahtar Mengeš je hotel 60 evrov zato da bi nastavil 8 ventilov, ahaha, drugi avtomehanik je rekel 20 evrov to je tud max. za to delo.

šernk ::

vprašam okvirno koliko bo cena +100 eur se ne sekiram, če menjajo še kaj kar vidijo zraven da je treba.

je pa res, da to je samo za velik servis. ostalo delam doma, ampak verjameš ali ne tudi tako preprosto opravilo kot je menjava izpušnega lonca je lahko šalabajzersko narejena (razliko boš opazil čez 2 leti)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

eric_cartman ::

Vedno rečem, da naj me pokličejo ko bodo pregledali kaj je za popravit. In vedno so me poklicali in mi sporočili kakšna je cena.

matobeli ::

Odvisno je tudi ali ti da ceno "z ali brez DDV" >:D

Itak z leti servisiranja najdeš nekaj ugodnega/kvalitetnega oziroma nekoga ki ima zate ustrezno razmerje. Jaz imam dva, noben ni super ugoden, imata čisto normalne cene, vsak je dober na svojem segmentu.

Je pa res da šraufat cliota letnik 2000 ni težko in je brezveze vozit k dobremu mehaniku z dražjo uro.

Primarnega avta pa raje ne bi dal nekomu ki ga ne "poznam". Res zna hitro ceno dvignit če kaj zajebe.

Utk ::

Novim avtom se ventili kao ne nastavljajo vec, seveda se slej ko prej vseeno morajo, in ce bi takrat to stalo tistih 60 evrov, bi jih jaz dal stelat vsako leto.
Lonci so tudi za zmeraj, ko se pa preluknjajo, je drazje kot je takrat vreden avto.

Pol pa izbiraj kaj je boljse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

steev ::

Me prav zanima, katerim avtom danes lahko nastaviš ventile.
:|

IL_DIAVOLO ::

Najdi si enega mehanika, ki ti bo sraufal avto, ne pa vedno drugega.

Utk ::

steev je izjavil:

Me prav zanima, katerim avtom danes lahko nastaviš ventile.

Vsakemu, vprasanje samo kdaj je to potrebno in koliko stane.

zobnik ::

steev je izjavil:

Me prav zanima, katerim avtom danes lahko nastaviš ventile.


nimam hidravličnih

steev ::

Utk je izjavil:

steev je izjavil:

Me prav zanima, katerim avtom danes lahko nastaviš ventile.

Vsakemu, vprasanje samo kdaj je to potrebno in koliko stane.

Nastavis jih lahko tako, da zamnenjas dročnike. Ce je avtu redno menjano olje, verjetno nikoli.

zobnik je izjavil:

steev je izjavil:

Me prav zanima, katerim avtom danes lahko nastaviš ventile.


nimam hidravličnih

Ker to?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

blackbfm ::

zobnik je izjavil:

Tud oderuhi so, ki so kot zlatarji k sreči je mehanikov "malo morje".

Ali drugi vprašate za predračun ali pa se sam prpelete in rečete to in to treba zrihtat.
1. primer Caserman Vrhnika predračun za zamenjavo zadnjega izpušnega lonca 90 evrov in to za cliota l.2000.
Drugje sem prišel skoz s 50 evri.
2. Avtoservis Vahtar Mengeš je hotel 60 evrov zato da bi nastavil 8 ventilov, ahaha, drugi avtomehanik je rekel 20 evrov to je tud max. za to delo.



Pojem "max" cene ne obstaja. Jz ne vidim problema v tem da se nekomu pac ne da dr*at za nekih 20 euro. Po možnosti s tečno stranko. To ni oderustvo in od tvojih 0€ ki jih je zasluzu na teb tut ne bo postal zlatar.

GupeM ::

Pred leti sem folku na novo inštaliral Windows-e (neuradno, privat), za 15-20 EUR, kolegom celo za six-pack. Pogosto so mi vozili stare kište, na katerih so še XP-ji bolj težko delali, jebal sem se z driverji za stare/nepodprte naprave, vse skupaj je bilo počasno (SSD-jev takrat še ni bilo), ... Poznalo se mi ni pa nikjer nič. Zabijal sem ure in ure, da sem na koncu dobil tistih par EUR. Ker mi je vse skupaj dopizdilo, sem ceno dvignil na 50 EUR, za prijatelje (ne znance) na 30 EUR.

Od takrat naprej dobim samo še računalnike, ki so boljši, marsikdo ima SSD, če ga nima, mu svetujem nakup le tega. Večina se za nakup odloči in jim dodam še to. Kakorkoli, za več denarja imam veliko manj dela (driverji obstajajo, računalniki so hitri), pa še stranke so zadovoljne, ker jim računalnik dela normalno. Tisti s starimi, podhranjenimi kištami so bili običajno najbolj glasni, da sem slabo zrihtal, ker zadeva dela zelo počasi. Hoteli so pa Visto na računalniku, ki je komaj gnal XP-je.

Samo za info, zakaj je včasih bolje malo naviti ceno, da se znebiš tistih, ki jih nočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

zobnik ::

Zakaj pa bi nekomu plačeval več, če drugi naredi isto.
Razen, če si mali monopol.

AndrejS ::

Obstajaja tudi različne kvalitete izpušnih loncev - in temu primerna cena. Original mi je vzdržal 7 let, neoriginalni pa samo 3 leta - potem pa se vprašaš zakaj je originalni dražji !

zobnik ::

drži, ampak bo prej avto razpadu, kot no name lonc, je star 16 let

TheBlueOne ::

Dober mehanik ima skoraj vedno ceno, ker filtrira stranke. Ce je dober in poceni, potem je praviloma potreben kaksen drug kompromis, ponavadi casovni ali pa sravfa na crno.

Je pa tudi odvisno kako kdo dela, ali zasciti avto pred umazanijo, kako dela z orodjem, ali pogelda se kaj drugega...

Kar se tice loncev mene pravtako cudi koliko novodobni zdrzijo. Pred dobrimi desetimi leti, ko sem imel prve avte, so bile menjave loncev stalnica.

krneki0001 ::

zobnik je izjavil:

predračun za zamenjavo zadnjega izpušnega lonca 90 evrov in to za cliota l.2000.
Drugje sem prišel skoz s 50 evri.

Uradno je lonec 70€ in 20€ za delo, da ga zamenja. Normalna cena za delo z računom.
Predvidevam, da si za 50 dobil delo in del brez računa (torej od tega ni plačan davek in si oškodoval vse nas)

zobnik je izjavil:


je hotel 60 evrov zato da bi nastavil 8 ventilov, ahaha, drugi avtomehanik je rekel 20 evrov to je tud max. za to delo.

Nastavitev ventilov se dela pri mrzlem avtu (vsaj 12 ur naj bi stal). Torej popoldne pripelješ, dajo avto v delavnico in čaka do jutra, ter zaseda dvigalo. Za dobro nastavitev z računom boš plačal 2 uri dela, kar je nekje 60€.
Spet, za 20€ si dobil delo brez računa, vprašanje pa tudi kako nastavljene ventile. Ampak za cliota bo že dobro (čez pol leta pa spet nastavljanje).

Furbo ::

Zaseda dvigalo lol, kot da se kak avto ogreje, če ga pelješ 10m iz parkirnega mesta do dvigala. Ali pa porineš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

steev ::

Seveda se ogreje.
:|

zobnik ::

krneki0001 je izjavil:

zobnik je izjavil:

predračun za zamenjavo zadnjega izpušnega lonca 90 evrov in to za cliota l.2000.
Drugje sem prišel skoz s 50 evri.

Uradno je lonec 70€ in 20€ za delo, da ga zamenja. Normalna cena za delo z računom.
Predvidevam, da si za 50 dobil delo in del brez računa (torej od tega ni plačan davek in si oškodoval vse nas)

zobnik je izjavil:


je hotel 60 evrov zato da bi nastavil 8 ventilov, ahaha, drugi avtomehanik je rekel 20 evrov to je tud max. za to delo.

Nastavitev ventilov se dela pri mrzlem avtu (vsaj 12 ur naj bi stal). Torej popoldne pripelješ, dajo avto v delavnico in čaka do jutra, ter zaseda dvigalo. Za dobro nastavitev z računom boš plačal 2 uri dela, kar je nekje 60€.
Spet, za 20€ si dobil delo brez računa, vprašanje pa tudi kako nastavljene ventile. Ampak za cliota bo že dobro (čez pol leta pa spet nastavljanje).


in da potegneve črto, ODERUŠTVO

K0l1br1 ::

Zastonj naj ti delajo, oderuhi, kaj si pa mislijo, da ti tako visoke cene nabivajo

burekman ::

Vi morte enkrat it u Beograd na pivo. Ista ulica, na enem koncu lokalni pajzl, pivo ranga en eur. Na drugem koncu iste ulice fensy smensy kafic, isto pivo ranga 5eur.

Nekdo hoce luksuz, firmirane udobne stole, pa "nek se vidi raskoš", pa gre na drago, nekdo pa trd stol na šanku, znucan kozarc in poceni pivo.

Pokličeš na servis, prašaš za ceno, povejo, pokličeš drugega, tretjega, si naračunaš a boš riskiral pri nekem popoldanskem fušarju, ali bi raje pooblaščenca z original deli, in odpelješ tam, kjer je price/performance najboljši. Druge ni.

foofighter ::

Cene storitev so kot so... najbolj me razpizdijo uradni servisi ki liter evra računajo 30 €, čisto isto kot ga oni točijo lahko pa vsak posameznik kupi za 9 € na liter, oni ga pa verjetno v sodih dobijo po 5 €. To je nategovanje. Ko sem dobil predračun sem jim napisal ceno po kateri dobim olje kot fizična oseba in da ga lahko vseeno vzamem pri njih na servisu, če mi dajo neko normalno ceno. So rekli da ne morejo, ker je takšna njihova politika, sem se pa lahko zmenil da na servis prinesem svoje olje :D. So rajši izbrali 0 € zaslužka kot npr. 20 €.

IL_DIAVOLO ::

Saj niso zaposleni krivi, da imajo tako politiko poslovanja. Oni samo delajo po navodilih nadrejenih.

Stipex ::

Uf, nekomu, ki računa 20eur za nastavljenje ventilov ali kakršnokoli diagnostiko na vbrizgalen sistemu ipd ne zaupam niti bicikla.
Folk pričakuje premium storitev za drobiž.

In koliko je tvoj čas vreden, ko klicariš okoli ali boš dal 60 ali 70eur za izpuh?

Pol pa se pa eni čudijo v kako slabem stanju je trg slovenskih rabljenih avtomobilov, ko pa folk tako škrtari.

shintaro ::

sem nekaj časa hodil enemu 'ghetto' mehaniku... kao nekaj prihraniš... te prosim.. mu dam delat polosovino... mi reče sprva. ja to bo okoli 220... ko naredi, pa mi reče dej 280€.. Uh ?? In kar je najbolje, ne računa ne nič, obenem pa se mi toži kakšne stroške mora plačevat državi za firmo.
P. če mi naredi za 280 dela naj mi vsaj da račun al nek dokaz da če avto prodam , je dokaz o popravilih.
Ma ne grem nikoli več temu/takim.. Samo še uradni renault. K me lepo pokliče preden sploh kaj delajo povejo točno kolikor bo in toliko je ko pridem plačat.

zobnik ::

Ventile se nastavlja takole:

gruntfürmich ::

jp. kvaliteta se plača, tudi mojstrova. ampak v sloveniji se to itq ne ceni več, reveži pa so itq najglasnejši kako je vse drago...
problem je tudi v sloveniji ker je to revna vukojebina, da tudi mojstri izumirajo v vseh segmentih. in potem se moraš zajebavat s 100 in 1 fušarjem da si nekaj skup spraviš, na dogovorjene roke itq pozabi ker jih bodo 'mojstri' 3× prekoračili... ni nekega normalnega obrtnika ki se bo držal dogovora in roka, pa magari ima za to premium +50% cene. in verjemite, da bi to tudi marsikdo plačal !
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

zobnik je izjavil:

predračun za zamenjavo zadnjega izpušnega lonca 90 evrov in to za cliota l.2000.
Drugje sem prišel skoz s 50 evri.

Uradno je lonec 70€ in 20€ za delo, da ga zamenja. Normalna cena za delo z računom.
Predvidevam, da si za 50 dobil delo in del brez računa (torej od tega ni plačan davek in si oškodoval vse nas)

zobnik je izjavil:


je hotel 60 evrov zato da bi nastavil 8 ventilov, ahaha, drugi avtomehanik je rekel 20 evrov to je tud max. za to delo.

Nastavitev ventilov se dela pri mrzlem avtu (vsaj 12 ur naj bi stal). Torej popoldne pripelješ, dajo avto v delavnico in čaka do jutra, ter zaseda dvigalo. Za dobro nastavitev z računom boš plačal 2 uri dela, kar je nekje 60€.
Spet, za 20€ si dobil delo brez računa, vprašanje pa tudi kako nastavljene ventile. Ampak za cliota bo že dobro (čez pol leta pa spet nastavljanje).


in da potegneve črto, ODERUŠTVO


Te bom drugače vprašal - ali ti rad delaš za 5 evrov na uro? Ali nebi raje za 35 evrov na uro delal?

zobnik je izjavil:

Ventile se nastavlja takole:


Zakaj jih pa potem nisi sam nastavil?

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

saj jih bom, ko se vreme naormalizira

krneki0001 ::

Žalostno je to da to niso neumnosti ampak resnica.
Res smo vukojebina in res bi vsak rad vse zastonj, ko se pa njih plačuje, bi morale biti pa plače vsaj petkrat višje.

shintaro ::

da vas vidim vseh teh 'vukojebina' theory v kakšni bosni, bolgariji, romuniji... HAHA razvajenci eni k vam je vse samoumevno.

zobnik ::

krneki0001 je izjavil:

Žalostno je to da to niso neumnosti ampak resnica.
Res smo vukojebina in res bi vsak rad vse zastonj, ko se pa njih plačuje, bi morale biti pa plače vsaj petkrat višje.



Zastonj nič ne maram, oderuhi pa sodjo na forume in 24 ur, tako kot nategatorji, lažnivci in neplačniki.
Vukojebina je pa nastala ravno zaradi takih !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

shintaro ::

ja sej je prav.. veš zobnik je pa problem da je to vsak drugi tukaj v slo. ... sej verjetno je tega malce po vsaki državi.
mislim pa da je tle zelo razširjeno kot način , razmišljanje, odnos, nateg 24 ur na dan , al bo za 5EUR al več. Sej nimaš komu zaupat razen družini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

krneki0001 ::

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Žalostno je to da to niso neumnosti ampak resnica.
Res smo vukojebina in res bi vsak rad vse zastonj, ko se pa njih plačuje, bi morale biti pa plače vsaj petkrat višje.



Zastonj nič ne maram, oderuhi pa sodjo na forume in 24 ur, tako kot nategatorji, lažnivci in neplačniki.
Vukojebina je pa nastala ravno zaradi takih !


Ne, vukojebina je nastala, ker bi vsak rad vse zastonj ali za zelo nizko ceno. Praviš nastavitev ventilov 20€. Koliko je elektrika za delavnico, koliko stane orodje, koliko stane v osnovi že prostor, da je človek delavnico postavil. In če bi od vsakega vzel samo 20€, bi ...

Upam da razumeš, da ste taki, kot ti, krivi za vukojebino. Vsak bi delal za 35€ na uro, pa počival zraven, ko je pa treba plačat teh 35€ na uro nekomu drugemu da bo nekaj naredil, njegovo znanje in še obrabo orodja zraven, pa jokate kako je to drago.

K0K0 ::

Novo tesnilo za pokrov ventilov je okrog 8€, tko da ostane 12€. Če od tega odbiješ ddv si na 9,8€. Preden gre lahko mehanik z tem denarjem na pivo mu država vzame skoraj polovico. Za nastavitev ventilov mu tako ostane 5€. Zdej si pa misli kolk se bo za 5€ potrudil.

Utk ::

Ma kaksno novo tesnilo za 20 evrov, kaj ti bo to:) Bo pac olje se malo bolj spricalo naokoli kot ze itak.

zobnik ::

krneki0001 je izjavil:

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Žalostno je to da to niso neumnosti ampak resnica.
Res smo vukojebina in res bi vsak rad vse zastonj, ko se pa njih plačuje, bi morale biti pa plače vsaj petkrat višje.



Zastonj nič ne maram, oderuhi pa sodjo na forume in 24 ur, tako kot nategatorji, lažnivci in neplačniki.
Vukojebina je pa nastala ravno zaradi takih !


Ne, vukojebina je nastala, ker bi vsak rad vse zastonj ali za zelo nizko ceno. Praviš nastavitev ventilov 20€. Koliko je elektrika za delavnico, koliko stane orodje, koliko stane v osnovi že prostor, da je človek delavnico postavil. In če bi od vsakega vzel samo 20€, bi ...

Upam da razumeš, da ste taki, kot ti, krivi za vukojebino. Vsak bi delal za 35€ na uro, pa počival zraven, ko je pa treba plačat teh 35€ na uro nekomu drugemu da bo nekaj naredil, njegovo znanje in še obrabo orodja zraven, pa jokate kako je to drago.


Vukujebina je nastala nekje vmes, ker se preveč fuša in ker se preveč nate*uje. Ljudje svoje avte popravljajo tam, kjer je optimalna cena za delo in rezervne dele.

Orodje lepo te prosim, 10 evrov so lističi, orodje nič posebnega. Tesnilo ostaja orginal, ni treba menjat

SambaShare ::

Tesnilo se vedno menja, ker ko je enkrat odstranjeno ne tesni več. Ne bodite taki škrtuhi, centov se ne špara.

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

gruntfürmich je izjavil:

jp. kvaliteta se plača, tudi mojstrova. ampak v sloveniji se to itq ne ceni več, reveži pa so itq najglasnejši kako je vse drago...
problem je tudi v sloveniji ker je to revna vukojebina, da tudi mojstri izumirajo v vseh segmentih. in potem se moraš zajebavat s 100 in 1 fušarjem da si nekaj skup spraviš, na dogovorjene roke itq pozabi ker jih bodo 'mojstri' 3× prekoračili... ni nekega normalnega obrtnika ki se bo držal dogovora in roka, pa magari ima za to premium +50% cene. in verjemite, da bi to tudi marsikdo plačal !

točno to - od mehanikov, do tišlerjev, vodovodarjev itd.

Ampak večina se prilagaja večini in zato so vsi ti po večini šalabajzerji. Ne, da nočejo prav narest, ne znajo.

K0K0 ::

15 let starega tesnila pa res ni treba menjat. Sam mal bl zategneš in je. To da z tem prekriviš pokrov in potem res nikol več ne tesni ni pomembno. Važno da je blo poceni.

Furbo ::

Dejte nehat nabijat, sem imel 10 let obrt in vsak od vas bi se ugriznil na rit za 10€ nižji predračun.

Ko imaš vsak dan klice bedakov, ki te sprašujejo koliko stane kvadrat gips stene ali stropa (mansarda), ko ga vprašaš koliko izolacije želi in še kak detajl, pa vsi samo živčno odvrnejo da rabijo samo ceno za m2.. se zaveš, da imaš opravka s kreteni. In jih prepustiš kretenom, ki se jim da ukvarjati z njimi.

Tudi avtor teme se zagovo ni vprašal kakšen lonec bo dobil na avto, kakšna je garancija in podobno, zanimala ga je samo summa summarum.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zobnik ::

Bo prej avto razpadu kot lonec, če so te poklical in vprašal za ceno a zdej so pa že kr bedaki, samo za predračun so vprašal. Vrjami da so nekoga dobil, ki je bil ugodnejši in je ravno tako dobr naredil kot bi ti.
Tud pri avtovleki, eni bi računal samo 60 evrov za 100km, eni pa bi vzel 120 evrov, konec koncev je storitev ista. Pri določenih storitvah ne zbiraš kvaliteto, ampak kdo je najbolj ugoden, kot za recimo menjava olja in oljnega filtra (to sicer delam sam).
Medtem za popravilo motorja, pa izbereš dobrega mojstra, četud je dražji. Ampak tud se poraja vprašanje, če je smiselno popravljat.
Mi smo tud prodal 200m drv, očitno smo bli prepoceni z odlično kvaliteto, smo vse posortiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

radmannsdorf ::

Lonci iz prešane pločevine so dražji in kvalitetnejši. Imamo pa tudi take neprešane, po par deset evrov.

krneki0001 ::

zobnik je izjavil:

Bo prej avto razpadu kot lonec,


Zdej bom pa še tebe vprašal; ALI TI ŽE LAHKO SEDIŠ NA PREDNJIH SEDEŽIH, AL MORAŠ ŠE ZADAJ V JAHAČU SEDET?

lonec iz navadnega pleha za 50€ bo zdržal leto, mogoče dve, potem ga bo pa spet treba švasat. Če tebi avto razpade v dveh letih tudi prav.
Lonec iz inoxa stane 180€, na avtu imam 3 (srednji in 2 zadnja, ker se izpuh razdeli). Vsi trije imajo za sabo 12 let in 400.000km, pa še ne pušča noben izmed njih. Pa ni bila vožnja samo po cestah, so bili vmes zanimivi offroadi, kjer je tut kak udarec v skalo fasal kak izmed loncev.

TOP ::

nebivedu je škoda zgubljat besed,za take ljudi.Nekateri ne spoštujejo dela drugih,taki naj si raje sami popravijo in ko bodo zaj... pa sprašujejo kaj in kako.

nekikr ::

Vrjami da so nekoga dobil, ki je bil ugodnejši in je ravno tako dobr naredil kot bi ti.

Ja, samo da to ni res. Ljudje iščejo najcenejše, potem se pa še izpogajajo za ceno. Storitev je temu primerna. Ostali morajo storitev prilagoditi tem novim cenam. Dobri se ne bodo več ukvarjali s tem, ker ni zaslužka. Pa je krog sklenjen z vedno slabšo storitvijo.
Ko sem delal hišo nisem šparal. Seveda nisem zažigal denarja v kaminu, ampak nisem pa šparal, ker sem hotel, da bi dobil majstre, ki znajo. Skoraj, da je ni stvari, da je nisem popravljal za njimi. Nekaj pri vodovodu, nekaj pri elektriki, malarija je razred zase, notranja vrata itd. itd. v neskončnost. In ko vprašaš majstra, zakaj si ne vzame dodatne ure pa pogleda kaj je naredil in popravi, če je treba, namesto, da se že petič vozi nazaj popravljat dobiš točno ta izgovor - da tako delajo vedno, ker se sicer ne izide, ker ljudje ne plačajo tega. Ko mu omeniš, da si plačal polno, brez pogajanja, pa pravi, da tako pač delajo zdaj. Juhej, juhu, gremo pospešeno na najnižji skupni imenovalec.

Utk ::

No vidis, placal si vec in dobil isti drek, kdo je pol neumen.

zobnik ::

Slovenija ima glede na trenutni gospodarski položaj prenapihnjene cene. Cene podobne kot v Avstriji, vsaj v primerjavi Hofer tam in pri nas in to razmerje plače.

zobnik ::

krneki0001 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Bo prej avto razpadu kot lonec,


Zdej bom pa še tebe vprašal; ALI TI ŽE LAHKO SEDIŠ NA PREDNJIH SEDEŽIH, AL MORAŠ ŠE ZADAJ V JAHAČU SEDET?

lonec iz navadnega pleha za 50€ bo zdržal leto, mogoče dve, potem ga bo pa spet treba švasat. Če tebi avto razpade v dveh letih tudi prav.
Lonec iz inoxa stane 180€, na avtu imam 3 (srednji in 2 zadnja, ker se izpuh razdeli). Vsi trije imajo za sabo 12 let in 400.000km, pa še ne pušča noben izmed njih. Pa ni bila vožnja samo po cestah, so bili vmes zanimivi offroadi, kjer je tut kak udarec v skalo fasal kak izmed loncev.


Dostkrat se preplača tudi sam znak firme, kvaliteta pa podobno kot pri najcenejših loncih, ne govorim o tvojih kvalitetnih loncih, amapk na sploh.

To ti je podobno pri pralnem stroju za 500 evrov kot pri tistem za 250 evrov. Nam je na tistem vrednem 500 evrov odtrgal boben (popravilo 150 evrov), tisti za 250 evrov še vedno dela.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9529091 (5347) LeQuack
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611965 (8507) WizzardOfOZ
»

Cena mehanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5112289 (10210) korenje3
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331109 (26293) stara mama

Več podobnih tem