» »

Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti?

Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti?

1
2
3 4

Tilen ::

Odvisno, koliko je tvoj čas vreden.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

D3m ::

Težke glave imajo Tilen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Eni bi se lastno mat prodal za pest drobiza.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::

Mislim da bos pri enem privatniku, ki dela sam, dlje prisel z garancijo kot pri vsakem pooblascencu. Tudi ce ne vzames racuna. Normalen clovek bo priznal, ce je zajebal, h kretenu pa ne bos sel. Vecji je servis, bolj ima razdelane metode zavracanja vsake krivde, ni niti pomembno ce je pooblascen ali ne.

D3m ::

Utk je izjavil:

Mislim da bos pri enem privatniku, ki dela sam, dlje prisel z garancijo kot pri vsakem pooblascencu. Tudi ce ne vzames racuna. Normalen clovek bo priznal, ce je zajebal, h kretenu pa ne bos sel. Vecji je servis, bolj ima razdelane metode zavracanja vsake krivde, ni niti pomembno ce je pooblascen ali ne.


Sem bil in večjega nategatorja še nisem videl.

Gorjup, Vir pri Domžalah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mihec87 ::

jinzo je izjavil:


Ljudje se bodo počasi morali zavedat da garancija na storitev velja toliko koliko zaupaš temu, ki ti jo proda..
Točno to


Servis je dober toliko kot mu zaupaš...Saj če na avtu npr. ne bo menjan oljni filter ali pa bo uporabljeno neustrezno olje ne bo crknil/zaribal takoj pač pa se bo poznalo z leti zato pa se lahko dosti mučka pri servisih..

donvito ::

Sam dam puntota enkrat na leto servisirat na uradni servis, tole je izpisek iz leta 2015 in spodaj še napisano, kaj je še pod nujno in priporočljivo čimprej. Vzmeti sem dal čez en teden, zavore pa 27.5.2016. Po zamenjavi zavor so mi začele cviliti, kar prejšnje niso nikoli. Sem to omenil in mi pri rednem servisu 2.8.2016 zaračunal 20€ za čiščenje zavor(on daje vse dele original, tako pravi), s servisom vred pa sem plačal 197€.
Čez teden dni ga imam namen spet servisirati in premišljujem, da bi ga peljal drugam.

mi je pa zanimiva primerjava označenih postavk z rumeno iz leta 2016 in zgornja iz leta 2015;

se je najbrž zmotil in če bi mu omenil bi najbrž bila postavka precej dražja.

dexterboy ::

Nisem vsega bral, ampak kaj je narobe s tem, da lepa beseda lepo mesto najde?
Lepo, brez groženj povprašaj čemu večji račun glede na podano informacijo?
Tistih 50 € boš požrl, videli te pa ne bodo nikoli več.
Pa še slabo reklamo jim lahko narediš...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Grey ::

Veron je izjavil:

Najraje bi jim rekel, ali naj računajo kot je bilo dogovorjeno ali naj vrnejo vozilo v stanje pred prihodom (skoraj nemogoče). Ampak nevem kakšna je tukaj zakonska podlaga, kaj sploh lahko storim, razn požrem drek in se nikoli več ne vračam na Servis 1.

PS: zvečer ali jutri bom dopisal za kateri servis se gre.

Reci jim, da si klical na njihov servis in si se na podlagi sporočene cene odločil za njih. Če so ljudje, bodo to upoštevali. Drugač pač...glasuješ z denarnico. Teh 50€ pogoltneš, potem te ne vidijo nikoli več.

Utk ::

Oni so klicali. Torej je napaka v tem, da jim je sploh dal telefonsko stevilko. Sej se tako hitreje kaj resi, se hitreje pa zakomplicira.

FTad ::

Utk je izjavil:

Mislim da bos pri enem privatniku, ki dela sam, dlje prisel z garancijo kot pri vsakem pooblascencu. Tudi ce ne vzames racuna. Normalen clovek bo priznal, ce je zajebal, h kretenu pa ne bos sel. Vecji je servis, bolj ima razdelane metode zavracanja vsake krivde, ni niti pomembno ce je pooblascen ali ne.


Ce ne poznas tega privatnika bolj osebno, te lahko hitro kaj nategne.

harvey ::

blackbfm je izjavil:

Dejte mir s to garancijo, kr noben ne bo su v stroske ce mu ni treba, ti se pa lepo heci z dokazovanjem..

Olje in take stvari je najbolje da si menjas sam.. Pa najceneje

Ja res, sploh pri novejših avtih imaš specifične ključe in pristop je ves zaplastikan, da če nimaš dvigala ali kanala je res krasno ležati spodaj in sukati plastične čepe in tako ko se končno dokoplješ do čepa, ugotoviš, da nimaš ključa. Da o vpisu/ponastavitvi servisnega posega v računalnik niti ne omenjam. Pa izrabljeno olje tudi zlivaš sosedu za mejo ali pa štrihaš prekle za fižol. Minili so ti idealistični časi mehankarije.

So pa uradni in pooblaščeni servisi v zadnjih letih dojeli, da niso več konkurenčni ostalim servisem ali lokalnim vaškim garažnim mehanikom pri starejših vozilih in imaš za določene znamke vozil za omenjena vozila cenovno zelo solidne servisne pakete, ki postavljajo te lokalce v nekonkurenčne cene.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Utk ::

FTad je izjavil:

Utk je izjavil:

Mislim da bos pri enem privatniku, ki dela sam, dlje prisel z garancijo kot pri vsakem pooblascencu. Tudi ce ne vzames racuna. Normalen clovek bo priznal, ce je zajebal, h kretenu pa ne bos sel. Vecji je servis, bolj ima razdelane metode zavracanja vsake krivde, ni niti pomembno ce je pooblascen ali ne.


Ce ne poznas tega privatnika bolj osebno, te lahko hitro kaj nategne.

A ne poznas nikogar, ki bi imel avto, pa bi se malo pogovorila kam se splaca pelat? Sej ni treba vsakemu posebej preiskusat 100 privatnikov. Tako na blef k enemu jaz ne bi niti sel. Ampak to ne bi vec niti k uradnemu.

blackbfm ::

Ja res, sploh pri novejših avtih imaš specifične ključe in pristop je ves zaplastikan, da če nimaš dvigala ali kanala je res krasno ležati spodaj in sukati plastične čepe in tako ko se končno dokoplješ do čepa, ugotoviš, da nimaš ključa.


za ceno enega servisa dobiš ključev in olja kolk hočeš :)) in to top olja.. bogvedi kaj sploh točijo na servisih .. je pa jeba če nimaš kanala to se pa strinjam

Da o vpisu/ponastavitvi servisnega posega v računalnik niti ne omenjam.


wau držiš določeno tipko nekaj sekund in se zresetira

Veron ::

Kot rečeno, na pooblaščeni servis sem šel izključno zaradi potrjevanja elektronske servisne knjige.

Ker računam avto naslednje leto prodati. Če si premislim in obdržim avto, pa sigurno ne peljem več tja. Olje, filtre, zavore, egr in take zadeve znam sam zamenjat. Za VAG sem si kupil tudi tester (vcds), tako da si vse intervale tudi sam resetiram kot se zagre.

Point celogne zgodbe povsem drugje, torej od Autocommerce ni za pričakovati, da se držijo lastnih dogovorov. Nisem "dilal" za ceno ali kar kol, oni so dali to ceno in na podlagi tega sem se odločil. Nato pa po storitve druga cena in zaenkrat se ne premaknejo. Danes bojda še pričakujem klic vodje delavnice, me zanima, če bo sploh kdo klical ali je za njih že pometeno pod preprogo.

Fritz ::

Dogovori po telefonu so irelevantni, ker jih ne moreš dokazovati.

Ko te tako enkrat nategnejo, ne greš nikoli več k njim in na več forumov napišeš za kateri servis točno gre in kakšni nateguni so.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dj_uro ::

Zakaj si pa plačal? - takrat bi zahteval šefa...vem da je nerodno ampak navsezadnje gre za tvoj denar...
vw-klub.si

Veron ::

Kot napisano včeraj, ta njihov drek (dodatnih 50eur) bom požru in mene nikoli več ne vidijo.

Celo podarim še njihov kupon za pranje vozila (včeraj deževalo, zato mi niso oprali vozila).

Oz. upam, da se kdo iz tega kaj nauči, torej pisni predračun in na podlagi tega na servis.

dj_uro je izjavil:

Zakaj si pa plačal? - takrat bi zahteval šefa...vem da je nerodno ampak navsezadnje gre za tvoj denar...

Sem rekel za šefa, ga ni bilo več (16:10). Je potem klicala sprejemnika, je rekel "tok pač je"... se mi resnično ni dalo več ubadat s tem. Na koncu je rekla, lahko pustim avto tam pa se jutri pogovorimo ali plačam in bo jutri vodja delavnice poklical.

Žal nisem mel opcije puščat avto tam, ker sem ga rabil včeraj popoldne in danes. Mene vsekakor ne vidijo več tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

...:TOMI:... ::

Še vedno lahko napišeš dopis. In obrazložiš zadevo ter jim pošlješ.

Če ne drugega, bodo (upam da) naredili neko interno raziskavo, kdo daje napačne informacije.


Naslednji korak je, da daš v vednost Mercedesu. Imaš na njihovi strani kontaktni obrazec. Zajebavanje in neke balkanske fore niso za resne firme.
Tomi

Netrunner ::

Glede na poste ki so tukaj bi sklepal, da če sam nisi avtomehanik se bodo nategnili po dolgem in počez neglede na to ali greš na uradni servis ali na kateri drugi.

111111111111 ::

Kakor kje. Jaz vozim k preverjenemu in še nikoli nisem imel težav. Enkrat so mi narobe zmontirali oljni filter in mi je celotno olje steklo ven. Kličem na servis pojasnim zadevo, so klicali in mi uredili avtovleko, nadomestni avto in popravili avto ter ga očistili. Nisem imel nobenih stroškov. Vsak se lahko zmoti, redkokdo pa prizna napako in jo odpravi.

Magic1 ::

111111111111 je izjavil:

Kakor kje. Jaz vozim k preverjenemu in še nikoli nisem imel težav. Enkrat so mi narobe zmontirali oljni filter in mi je celotno olje steklo ven. Kličem na servis pojasnim zadevo, so klicali in mi uredili avtovleko, nadomestni avto in popravili avto ter ga očistili. Nisem imel nobenih stroškov. Vsak se lahko zmoti, redkokdo pa prizna napako in jo odpravi.

Hehe, seveda so se hitro potrudili, da zakoplejo zadevo. Vožnja avta brez olja lahko resno poškoduje/uniči motor. Cena za vleko in novo olje je drobiž v primerjavi s popravljanjem takega motorja.
Magic

m0LN4r ::

Meni so org. nove zavore cvilile prvih 1500km, ker prakticno nisem kaj dosti zaviral in se dezevno vreme je bilo.
Sem se odpeljal na servis, se je tam en delavec vsedel v avto in sva se zapeljala nekam na neko ravnico in se peljala vzratno ene vsaj 10x in mocno zavirala.
Nato je rekel naj naslednjih 500km malo bolj divje vozm in vec zaviram pa bi moralo izginit, ce ne menjajo komplet zavore in ploscice.

No in tocno tako je blo. Sem sel "dirkat" cez posavske/stajerske rovte in glej, se do danes niso nikoli zacvilile.

Serviserji so nateguni, ampak niso vedno vsega krivi.

Menjaj filter za klimo/zrak pa se pelji po njivah ko je zetev po moznosti za kombajnom. Potem pa poglej kaksen je ta nov filter.

PS:
Ce se dela ponudbe, vedno pisno. Crno na belem je najvec vredno, ce ne gre zlepa pa preko odvetnika. V tujini je to stalna praksa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

LOL.

Zakaj imam filing, da bilo govora od 200 eur + DDV.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

Veron je izjavil:

Kot napisano včeraj, ta njihov drek (dodatnih 50eur) bom požru in mene nikoli več ne vidijo.

Celo podarim še njihov kupon za pranje vozila (včeraj deževalo, zato mi niso oprali vozila).


Veron, če ti je po telefonu rekel 200 EUR, zagotovo ni šel točno računat ampak ti je rekel približno cifro. Meni še nikoli noben servis ni koštal točno 200 EUR. Kaj pa, če bi ti potem naračunali 198,56 EUR?

To se mi zdi precej logično. Drugo je, če ti dajo predračun.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

...:TOMI:... ::

Za končne stranke je vedno cena z DDV. Nikoli ni brez DDV, kot je za podjetja.

Če ti nekdo reče, da je približno toliko, potem se ve, da je približek. In če nekdo reče, je cca. 200 eur +/- 50 eur, točno veš, kje si.

Če ti pa nekdo reče, da je 200 eur in nato pride cena 250 eur, potem pa ni nekaj približno.
Tomi

D3m ::

...:TOMI:... je izjavil:

Za končne stranke je vedno cena z DDV. Nikoli ni brez DDV, kot je za podjetja.

Če ti nekdo reče, da je približno toliko, potem se ve, da je približek. In če nekdo reče, je cca. 200 eur +/- 50 eur, točno veš, kje si.

Če ti pa nekdo reče, da je 200 eur in nato pride cena 250 eur, potem pa ni nekaj približno.


Če pošljejo ponudbo.

Lahko napišejo 200 EUR brez DDV.
|HP EliteBook|R5 6650U|

cebelar123 ::

Mare2 je izjavil:

Veron je izjavil:

Kot napisano včeraj, ta njihov drek (dodatnih 50eur) bom požru in mene nikoli več ne vidijo.

Celo podarim še njihov kupon za pranje vozila (včeraj deževalo, zato mi niso oprali vozila).


Veron, če ti je po telefonu rekel 200 EUR, zagotovo ni šel točno računat ampak ti je rekel približno cifro. Meni še nikoli noben servis ni koštal točno 200 EUR. Kaj pa, če bi ti potem naračunali 198,56 EUR?

To se mi zdi precej logično. Drugo je, če ti dajo predračun.


Nekaj je od oke nekaj pa je s popustom 250e! Torej ga je nategno nekdo po telefonu za skoraj 80e pri ceni 200e "če nebi upošteval popusta".
To ni od oke in ko sem jaz klical po telefonu na servis so se zmeraj držali cene kot je bila rečena po telefonu.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Uglavnem za 200€ si sam 3x zamenjaš olje + filter.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mikhaair ::

Princip je princip.
Ce te lahko jebeho za 50€ te lahko se za kaj drugega.
Ce ste se dogovorili, naj spostujejo, ne pa neke balkanske finte.

D3m ::

koyotee je izjavil:

Uglavnem za 200EUR si sam 3x zamenjaš olje + filter.


Hotel je uradni ker misli MB naprej prodati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

koyotee ::

D3m je izjavil:

koyotee je izjavil:

Uglavnem za 200EUR si sam 3x zamenjaš olje + filter.


Hotel je uradni ker misli MB naprej prodati.


Ja vem, ampak kdo pa ti garantira, da so ti olje res zamenjali?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Glugy ::

Točn tko; gre za princip. Ne gre za zaj.... v glavo. Gre za preprosto pravico do tega da te resno jemljejo. Če se neki zmen se neki zmen in pika.

Če probajo vsazga ki ga lahko mal nategnt ( če karikiram ) potem to ni več majhen znesek. To ni več 50 evrov ampak lahko tud tisoč evrov in več v enem mesecu.

Če bojo pa vidl da je ogromno odpora tud pri nizkih preplačanih zneskih se jim pa to ne bo več splačal delat. S tem ko greš pravico iskat iz principa pomagaš drugim, ne sam sebi. Pa tud pripomoreš k temu da opustijo slabe prakse. Treba se je borit za svoje pravice. Vsaj poskušat neki naredit.

mikhaair ::

Ko se pustis hebat je to tvoj problem. Da nekdo to izkorisca je .... nemoralno. Ce se prevec ljudi pusti hebat pa dobis........Slovenijo.

poweroff ::

Eno vprašanje. Če kupiš nov avto, ga moraš voziti na servis k pooblaščenemu serviserju ali lahko h kateremukoli? Kako je potem s servisno knjigo in registracijo (oz. tehničnim)?
sudo poweroff

mikhaair ::

Lahko pelješ v avtomehanično delavnico, kjer ga servisirajo po navodilih proizvajalca z ustreznimi deli. Velja garancija. Velja za tehnični. Ustrezni deli - proizvajalec napiše na proizvod da je za tvoj avtomobil, pa olje ima prave spec...

D3m ::

OP

Daj print screen ponudbi pa ju sem prilimaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mikhaair ::

Ja, naredi prtscrn telefonske ponudbe. ?

radmannsdorf ::

povabi jih pred delavnico na obračun s pestmi! :)

D3m ::

A ni napisal, da je dobil obe ponudbi na mail?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mgermo ::

Ne, če bi dobil pisno, ne bi bil problem.

Invictus ::

Tukaj je zelo preprosto...

Servisi imajo poln ku**c folka, ki kliče in sprašujejo za ceno servisa. Papirnih ponudb ne pošiljajo več. Ne za servis, ne za nakup avtov. Kot da tisti na drugi strani ve, kaj vse je narobe s tvojo kripo.

Folk je obseden s ceno in gre zaradi 5 EUR razlike čisto nekam drugam. Čeprav je za telefon in vožnjo zapravil več kot prihranil pri servisu.

Potem pa pridejo še pacienti, ki za reden servis na pooblaščenem servisu prinesejo motorno olje in rezervne dele. Ampak take tiče zdaj lepo zatrejo s papirjem, kjer podpišejo, da so prinesli lastne dele in olje. S tem je servis kriv v primeru napak.

Če bi OP zraven podal račun kaj so mu vse delali, in kaj je del rednega servisa, bi bila zadeva bolj jasna. Tako gre pa samo za jamranje hohštaplerja, ki ima predrag avto za svoj budžet ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

D3m ::

My bad.

Podal mu je subjektivno ceno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Veron ::

@Invictus se vidi, da nisi prebral vsega kar sem napisal.

Servis je obsegal TOČNO tisto, kar je bilo dogovorjeno. Menjava olja, oljnega filtra, diagnostika. Natančno sva dorekla, da cena ne vsebuje DODATNIH del. Te stvari imajo svoj cenik in jih je MOGOČE točno določit vnaprej.
Avto je bil na servisu, servis opravili menjavo olja, oljnega filtra in diagnostiko. Nobenih dodatnih storitev. Za te stvari imajo cenik.

Vidim, da jih veliko vidi vzroka problema (sem ga natančno izpostavil), ampak zgolj piše neke splošne zadeve (v katere se ne bom spuščal).

billy ::

Kako si potem uredil zadevo, dobil kak popust?

Veron ::

Včeraj sem plačal račun v polnem znesku in odpeljal vozilo, ker ni bilo nikogar odgovornega več (zgolj blagajničarka).
Gospa je sicer rekla, da bo danes zjutraj vodja oddelka prisoten in mu bo predala zadevo. Danes v dopoldanskem času naj bi pričakoval klic.

Vendar klica ni bilo, zato sem poklical na telefonsko vodje, ki pa seveda bil presenečen in ni bil seznanjen s primerom.
Po 5min nazaj me je klical, češ da sprejemnik Roman ni nikoli govoril o ceni servisa. Razložim celotno situacijo, pravi, da bo še enkrat preveril stvari (poslane maile itd). Do sedaj še ni klical nazaj.

Jst sm zadevo zase že zaključil. Pojedel drek, katerega mi je g. Roman prodal in pozabil na vse skupaj. Ne bom se več vračal na Autocommerce. Tast bo tudi zamenjal servis in se vrnil k Prigo-tu (čeprav avto nov kupljen pri AC).

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Tukaj je zelo preprosto...

Servisi imajo poln ku**c folka, ki kliče in sprašujejo za ceno servisa. Papirnih ponudb ne pošiljajo več. Ne za servis, ne za nakup avtov. Kot da tisti na drugi strani ve, kaj vse je narobe s tvojo kripo.

Folk je obseden s ceno in gre zaradi 5 EUR razlike čisto nekam drugam. Čeprav je za telefon in vožnjo zapravil več kot prihranil pri servisu.

Nič hudega, servisov je dovolj za vse. Če se ne bodo obnašali tržno, bodo pač crknili. Sčasoma se bodo ljudje navadili, servisi pa tudi.

Pred kakimi 15-20 leti so tudi vsepovsod cvetele trgovinice z računalniki. Vsak, ki je imel 5 minut časa, malo znanja in par 1000 EUR na strani, se je loteval tega posla. Danes so marže pri računalniški opremi na nivoju nekaj procentov, mnogo žepnih računalniških trgovinic je pocrkalo, tiste ki so pa ostale, so se pa naučile, da se je za stranke treba borit in odgovarjajo na maile ter pošiljajo predračune. Ja, mogoče tudi do 75% ponudb naredijo čisto brez veze. Samo delo imajo, človek pa potem kupi pri konkurenci. Je pa to informacija zanje: če je preveč ponudb strel v prazno, so nekonkurenčni. Treba spustit cene.

Samo slovenski trgovci zgleda tega še ne obvladajo, pa je treba cene skrivat, zraven se pa po glavi praskat, zakaj strank ni.
- Hoc est qui sumus -

Netrunner ::

Se mogoče kdo poslužuje oz. ima izkušnje kako je z servisi pri sosedih (Predvsem pri avstricih me zanima)?

Invictus ::

Meni je kolega (ki mimogrede dela na avto servisu) rekel, da so cene v Avtriji precej padle.

In nekateri že vozijo gor.

Če se splača, pa ne vem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

Avstrijci imajo dražje servise iz enostavnega razloga, njihova servisna ura je dražja.

Sem pisal enim par v okolici Šentilja, pa niti odpisali niso. Sicer v ENG, tako da mogoče ne znajo, kar mi sicer že pove dovolj o njihovi kvaliteti.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12431549 (14112) bbbbbb2015
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9529093 (5349) LeQuack
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324531 (22166) Tilen
»

Menjava olja ob vožnji na kratke razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7012204 (10003) krneki0001
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27669131 (43075) D3m

Več podobnih tem