» »

Oderuški predračuni za servis vozila

Oderuški predračuni za servis vozila

1 2
3
»

IL_DIAVOLO ::

krneki0001 je izjavil:

Drva po 50 do 60 evrov? To je oderuško. Zakaj ne po 25 do 30? Al pa mogoče za 20? :))


Razumeš poanto tvojega jamranja v tej temi?


Meni se drva po 50 zdijo oderuštvo. Imam svojo hosto in si drva sam zase pripravljam. na klaftro (4m) me pride nekje 10€ + moje delo. To bi lahko prodal (če gledam po vaših cenah) po od 200 do 240€.


Jaz dobim klaftro drv za 100 evrov brez vstetega dela seveda.

krneki0001 ::

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Drva po 50 do 60 evrov? To je oderuško. Zakaj ne po 25 do 30? Al pa mogoče za 20? :))


Razumeš poanto tvojega jamranja v tej temi?


Meni se drva po 50 zdijo oderuštvo. Imam svojo hosto in si drva sam zase pripravljam. na klaftro (4m) me pride nekje 10€ + moje delo. To bi lahko prodal (če gledam po vaših cenah) po od 200 do 240€.


smo jih imel tud po 30 evrov, suh kostanj, mal pirove, bukovih nič...tko da zatebe bi ble dobre.


Nisi razumel poante posta.
mehanik hoče 90€ za lonec, ti pa se buniš da je drago.
Ko vi prodajate bukova drva za 60, se vam pa ne zdi drago.


To je točno to, kar sem napisal že višje v postih. Ko je treba drugemu plačevat je en evro predrago, ko morajo drugi vam plačat, je 100 evrov premalo. Tega se zaveda bolj malo ljudi, zato pa so potem po forumih take teme.
Razumel bi, če bi se odprla tema z razlogom, 90€ se mi zdi predrago za lonec, kje bi ga dobil ceneje. Ampak ne, tukaj se pljuva po tistih, ki lonec prodajajo za 90€, ko pa sami kaj prodajajo, pa bi radi iztržili čim več in se bunijo, da tisto pa ni predrago.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pač tipična slovenska hinavščina in fovšija...

Brez zveze se sploh zapletat v take debate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

krneki0001 je izjavil:

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Drva po 50 do 60 evrov? To je oderuško. Zakaj ne po 25 do 30? Al pa mogoče za 20? :))


Razumeš poanto tvojega jamranja v tej temi?


Meni se drva po 50 zdijo oderuštvo. Imam svojo hosto in si drva sam zase pripravljam. na klaftro (4m) me pride nekje 10€ + moje delo. To bi lahko prodal (če gledam po vaših cenah) po od 200 do 240€.


smo jih imel tud po 30 evrov, suh kostanj, mal pirove, bukovih nič...tko da zatebe bi ble dobre.


Nisi razumel poante posta.
mehanik hoče 90€ za lonec, ti pa se buniš da je drago.
Ko vi prodajate bukova drva za 60, se vam pa ne zdi drago.


To je točno to, kar sem napisal že višje v postih. Ko je treba drugemu plačevat je en evro predrago, ko morajo drugi vam plačat, je 100 evrov premalo. Tega se zaveda bolj malo ljudi, zato pa so potem po forumih take teme.
Razumel bi, če bi se odprla tema z razlogom, 90€ se mi zdi predrago za lonec, kje bi ga dobil ceneje. Ampak ne, tukaj se pljuva po tistih, ki lonec prodajajo za 90€, ko pa sami kaj prodajajo, pa bi radi iztržili čim več in se bunijo, da tisto pa ni predrago.


Če že primerjaš potem vsaj prav primerjaj.
Povprečna cena mehanikov je 30 evrov z davkom,
Povprečna cena drv je 55 evrov.

Če si ponudil 25 evrov za metr drv potem lahko tudi mehaniku 15 evrov.

krneki0001 ::

Mehanikovo delo je storitev. in primerjaš storitve s prodajo drv, kar ni prav.
Primerjaj prodajani lonec z metrom drv.


Torej lonec, ki stane 90EUR, ti je predrag. meter bukovih drv za 60EUR pa ni drag, ker ga prodajate vi doma.
Če bi moral mehanik prodajat lonec po 50EUR, potem dajte vi bukova drva po 35EUR, recimo.

Zdaj dojemaš, kaj je poanta pisanja, da je vse oderuštvo? Namreč tudi prodaja drv po 60EUR je lahko oderuštvo in bo nekdo po forumih začel pisat, kako ste pri vas doma oderuhi, ker bukovih drv ne prodajate po 30EUR.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

drva se sama ne bodo naštmala, za 30 evrov bi te pa rad videl od koga boš kupil drva....idi sam v gozd, kot to počneš in žagaj one stranske veje za podkurit...mi prodajamo drva ti pa štimaš dračje aha

Invictus ::

Ne boš verjel, ampak tudi izpušni lonec se ne naredi sam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

bolj me zbada tistih 60 evrov za prevert ventile, če so nastavljeni tam tam...

nekikr ::

Jih daj pa sam, če je tako hitro in enostavno, pa bo šel lahko mehanik vmes v gozd po nekaj drv?

m0LN4r ::

Vceraj sem nasel racun za menjavo cevi do zadnjega brisalca pri pooblascenem servisu, zraven so menjali se zarjevel srauf in brisalc.
Cena 75 evrov z materialom vred. Zravn so mi se menjali masko od znotraj na vratih prtljaznika, ki sem jim jo prinesel.

Meni se je to zdelo poceni. Lahko da so me tudi nasrali in cev samo zakrpali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Nisem se videl lonca ki se ne bi dal zavarit.

m0LN4r ::

Ce varis Flexrohr, ga lahko varis vsako leto. Ce ga zamenjas s kakovostnim, pa avto razpade preden naslednjic prerjavi.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nisem se videl lonca ki se ne bi dal zavarit.

Enkrat tu, drugic tam. 10+ let star lonec bo se vedno preperel in 10 let star.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

šernk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nisem se videl lonca ki se ne bi dal zavarit.


zamenjaj očala, drugega ti ne morem reči. Lonec ni samo tisto kar vidiš ampak ima tudi v sebi še kaj...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

foofighter ::

Zdravo, na Audi A4 letnik 2011 me čaka redni servis, velik na 210.000 km. Torej menjava zobatega jermena, verjetno tudi vodne črpalke + olje in filtri. Do sedaj sem servise delal pri pooblaščenih, ker sem nekako razmišljal da v kolikor bi avto prodajal, je fajn met potrjeno servisno knjižico. No, zdaj sem se odločil da avta ne bom prodajal, zato mi ni več do tega da delam uradne servise.

Zanima me torej, če v LJ oz. okolici priporočate dobrega serviserja, ki bi mi to uredil in kakšna bi bila okvirna cena.

m0LN4r ::

šernk je izjavil:

vprašam okvirno koliko bo cena +100 eur se ne sekiram, če menjajo še kaj kar vidijo zraven da je treba.

je pa res, da to je samo za velik servis. ostalo delam doma, ampak verjameš ali ne tudi tako preprosto opravilo kot je menjava izpušnega lonca je lahko šalabajzersko narejena (razliko boš opazil čez 2 leti)

Jp, sicer meni se to ne zdi drago nasploh, starost avta pa nima veze, ce mu je predrago naj pelje drugam, bo vec placa za tiste, ki delo cenijo.
Meni je auspuh tut en svasal pocen, pa mi ga je svasal vsake 3 leta. Ko sem pa tist gibljivi del menjal, je drzalo 8 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ganon ::

foofighter je izjavil:

Do sedaj sem servise delal pri pooblaščenih, ker sem nekako razmišljal da v kolikor bi avto prodajal, je fajn met potrjeno servisno knjižico.


Vsakič znova sem presenečen nad logiko nekaterih. Preplačeval si servise, da boš imel "potrjeno servisno knjižico", ko boš prodajal stare gare?? :)) Če avtomobila ne voziš k nekomu, ki dela na črno, boš tako ali tako imel razčlenjen račun, iz katerega je razvidno, kaj se je dogajalo z avtomobilom.

m0LN4r je izjavil:

Jp, sicer meni se to ne zdi drago nasploh, starost avta pa nima veze, ce mu je predrago naj pelje drugam, bo vec placa za tiste, ki delo cenijo.
Meni je auspuh tut en svasal pocen, pa mi ga je svasal vsake 3 leta. Ko sem pa tist gibljivi del menjal, je drzalo 8 let.


Odgovoril si na dve leti in pol star komentar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

foofighter ::

Ganon je izjavil:

foofighter je izjavil:

Do sedaj sem servise delal pri pooblaščenih, ker sem nekako razmišljal da v kolikor bi avto prodajal, je fajn met potrjeno servisno knjižico.


Vsakič znova sem presenečen nad logiko nekaterih. Preplačeval si servise, da boš imel "potrjeno servisno knjižico", ko boš prodajal stare gare?? :)) Če avtomobila ne voziš k nekomu, ki dela na črno, boš tako ali tako imel razčlenjen račun, iz katerega je razvidno, kaj se je dogajalo z avtomobilom.

Odgovoril si na dve leti in pol star komentar.


Stare gare so še vedno vredne 10k in s potrjeno servisno knjižico pooblaščencev lahko še vedno iztržiš vsaj kakšnega jurčka več kot z nepotrjeno. Seveda, če avta ne prodajaš cigotom ali čefurjem. Ki pa tudi niso kupec takšnega avta. Hvala za skrb, v vseh letih nisem "preplačal" več od tega jurja, ker sem vedno prinesel svoje olje in filtre za mašino. Kabinski filter, diske, ploščice nisem nikoli menjal na uradnem.
Zdaj pa ti vključi svojo logiko in če nimaš odgovora na to kar sprašujem, spizdi pametovat kam drugam.

Kvinta ::

To kar si ti tu napisal si jaz vse sam menjavam olje,filtre,diske ,ploščice itd hvala za youtube drugo je če cajta nimaš. Pa ne pozabi na avtomobilizmu vprašat.
A.C.A.B

KAVINSKY ::

foofighter je izjavil:

Stare gare so še vedno vredne 10k in s potrjeno servisno knjižico pooblaščencev lahko še vedno iztržiš vsaj kakšnega jurčka več kot z nepotrjeno.


Rabljene avte višjega ranga se tako ali tako uvaža iz njemačke, kjer jih ravno tako dobiš z potrjenimi servisnimi knjižicami v prodaji pooblaščenih avtohiš - par tisočakov ceneje kot pri nas. Od nobenega norca ne boš pri nas dobil jurja več zaradi par žigov. Boš pa kvečjemu malo hitreje prodal.

ziga1990 ::

V Sloveniji je tako dilerček uvozi avto iz Nemčije ga malo na hitro uredi, če sploh kaj uredi(kalibracija kilometrov) in da višjo ceno in ga prodaja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

c3p0 ::

Spodobni avtomobili imajo elektronske servisne knjige, precej težje bo zbit kilometre, če kupec preveri izpis.

KTM_ ::

ziga1990 je izjavil:

V Sloveniji je tako dilerček uvozi avto iz Nemčije ga malo na hitro uredi, če sploh kaj uredi(kalibracija kilometrov) in da višjo ceno in ga prodaja

V SLO takim dilerčkom nau več dolgo lavfalo, ko bojo začeli ljudje uporabljat eDavki app.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9529188 (5444) LeQuack
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7612051 (8593) WizzardOfOZ
»

Cena mehanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5112381 (10302) korenje3
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331250 (26434) stara mama

Več podobnih tem