» »

Oderuški predračuni za servis vozila

Oderuški predračuni za servis vozila

1
2
3

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

Slovenija ima glede na trenutni gospodarski položaj prenapihnjene cene. Cene podobne kot v Avstriji,


Ti veš kok majo avtomehaniki servinske ure v Avstriji? Pišeš neumnosti. Pri nas so servisne ure poceni v primerjavi z avstrijskimi, ki so 4 do 5 krat višje.

shintaro ::

zdej se odločite... al vam je predrago... al vam je predrago plačat podn od dela...

Meni je predrago plačat smeti .. Če je pa Kvaliteta pa sploh me ne briga več cena.

Mesar ::

bambam20 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Slovenija ima glede na trenutni gospodarski položaj prenapihnjene cene. Cene podobne kot v Avstriji,


Ti veš kok majo avtomehaniki servinske ure v Avstriji? Pišeš neumnosti. Pri nas so servisne ure poceni v primerjavi z avstrijskimi, ki so 4 do 5 krat višje.


še sreča, da si na balkanu potem ne? k jodlar ti bo napisal 200E/h+
Your turn to burn!

psychoshorty ::

Mesar je izjavil:

bambam20 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Slovenija ima glede na trenutni gospodarski položaj prenapihnjene cene. Cene podobne kot v Avstriji,


Ti veš kok majo avtomehaniki servinske ure v Avstriji? Pišeš neumnosti. Pri nas so servisne ure poceni v primerjavi z avstrijskimi, ki so 4 do 5 krat višje.


še sreča, da si na balkanu potem ne? k jodlar ti bo napisal 200E/h+


Lahko potrdim. Ko sem imel se starega Megana in sel vprasat na avstrijski servis, koliko je tam urna postavka, me je skoraj kap: 100€/h. Edino kaj sem storil je bilo to, da sem narocil torzijske cevi, saj bi pri nas dostava trajala skoraj cel mesec. Pri njih je bilo v 2 dneh ze na voljo.

In tudi zadnjic sem videl npr. pri Koletniku v MB, da kar nekaj jodlarjev vozi na uradne servise avto k nam, ker je servisna urna za njih banalno smesna napram njihovim cenam...

K0K0 ::

Utk je izjavil:

No vidis, placal si vec in dobil isti drek, kdo je pol neumen.

Če bi vzel najcenejšega bi imel še večje sranje. Pri nas je proti koncu gradnje zmanjkalo denarja in so najeli ene poceni delavce za montažo izolacije v mansardi. Računal so res bolj malo sam narejeno je pa tko slabo da ne moreš verjet. Na spojih so 2-3cm luknje, ker so izolacijo rezali prostoročno in je vse postrani odrezano. Verjetno se je z časom še malo posedla in luknje so ratale še večje. 20cm izolacije a v sobe pozimi dobesedno piha, ker je vse luknjasto. Dokler smo kurili na olje je šlo po 3000l na zimo pa ni blo full toplo. Verjetno smo že prvo zimo pokurili ves prihranek. Od takrat naprej pa je samo minus.
Žal je slovenija polna šalabajzerjov tko da tud visoka cena ni zagotovilo za kvaliteto. Čim vidijo da nimaš pojma te nategnejo.

shintaro ::

In evo vas, SLOVENIJA SMETI... In vsi TUJINA TUJINA... In evo tukaj post..

WAW kakšne plače so v tujini.. In poglejte pol stroške... Avstrija NEKAJ večja plača kot v sloveniji, tukaj pa mate podatek kolko stane en bogi servis.

Te razne tujinarje kako je tam noro hudo.. Bi treba benat z interneta.

K0K0 je izjavil:



Žal je slovenija polna šalabajzerjov tko da tud visoka cena ni zagotovilo za kvaliteto. Čim vidijo da nimaš pojma te nategnejo.


Ja zato pa pelješ na uraden servis kjer boš plačal, ampak bo narejeno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()

bambam20 ::

Mesar je izjavil:



še sreča, da si na balkanu potem ne? k jodlar ti bo napisal 200E/h+


Mehanik, pri katerem servisiram avto ima servisno uro 37€ z DDV-jem.

V avstriji so na uradnem servisu je servisna ura nekje od 130€ naprej .. Primerno njihovim plačam in standaru.

Saj tudi žensko striženje + barvanje + pranje pride v Avstriji najmanj 100€.

Premontaža 15 colski gum 70-80€. ( pri nas pa 20€)

shintaro ::

bambam20 je izjavil:

Mesar je izjavil:



še sreča, da si na balkanu potem ne? k jodlar ti bo napisal 200E/h+


Mehanik, pri katerem servisiram avto ima servisno uro 37€ z DDV-jem.

V avstriji so na uradnem servisu je servisna ura nekje od 130€ naprej .. Primerno njihovim plačam in standaru.

Saj tudi žensko striženje + barvanje + pranje pride v Avstriji najmanj 100€.

Premontaža 15 colski gum 70-80€. ( pri nas pa 20€)


haha! in evo kje ste tisti k tok omenjate te plače v Avstriji itd. , če živiš tam in imaš 2.000€ , se lahko važiš slovencem in drugim.. v praksi pa nimaš za burek ker 'insert rupsi post' , je vse tok dražje.
Sm raje v domovini thx.

Mesar ::

narejeno za en drek, s slovenskimi pooblaščenimi servisi za vse znamke je toliko prigod, da je škoda zgubljat besed - in NE, ne dobiš to kar plačaš, lakho pa vseeno pelješ tja oz moraš, da imaš štempelj, potem pa še nekomu, da orenk pogleda če je vse ok

shintaro je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Mesar je izjavil:



še sreča, da si na balkanu potem ne? k jodlar ti bo napisal 200E/h+


Mehanik, pri katerem servisiram avto ima servisno uro 37€ z DDV-jem.

V avstriji so na uradnem servisu je servisna ura nekje od 130€ naprej .. Primerno njihovim plačam in standaru.

Saj tudi žensko striženje + barvanje + pranje pride v Avstriji najmanj 100€.

Premontaža 15 colski gum 70-80€. ( pri nas pa 20€)


haha! in evo kje ste tisti k tok omenjate te plače v Avstriji itd. , če živiš tam in imaš 2.000€ , se lahko važiš slovencem in drugim.. v praksi pa nimaš za burek ker 'insert rupsi post' , je vse tok dražje.
Sm raje v domovini thx.


Sej nihče ne pravi, da Bananistan ni kul.

Mormo pa se zavedat, da smo smetarji..
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

bambam20 ::

Za tujino so ljudje ritolizniško dvolični. Sploh, ko se gre za Avstrijo. Večina slovencev v Avstriji dela v proizvodnji, kjer pokasirajo nekje 1600EUR neto plus 13 in 14 -to plačo. Pri tem vedno poudarjajo, kako je hrana cenejša kot v Sloveniji. To je to. pa gorivo.

Ko se pride do ostalih storitev je pa drago oz. plačam primerno.

Servisne ure na avstrijsih servisih za avtomobile so povprečno med 120EUR-180EUR.

Spremljam zadeve v Fb skupini slovenci v Avstriji in skozi daljše obdobje dobiš eno večjo sliko.

shintaro je izjavil:


haha! in evo kje ste tisti k tok omenjate te plače v Avstriji itd. , če živiš tam in imaš 2.000EUR , se lahko važiš slovencem in drugim.. v praksi pa nimaš za burek ker 'insert rupsi post' , je vse tok dražje.
Sm raje v domovini thx.


Dejansko imaš za vsakega otroka 150EUR otroških dokladov. Ponavadi imajo 2 -3 otroke. Je pa tako, da v Avstriji , če živiš sam s plačo 1500-1600EUR jebaš ježa. se ne splača.

Če sta mož in žena plus 2 otroka, je pa to že tam 3500-4000EUR na mesec. To se pa da lepo shajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

IL_DIAVOLO ::

Ce se kaj splaca, potem zivet v Sloveniji in delat v Avstriji.

Mesar ::

Da, to je najboljši combo
Your turn to burn!

zobnik ::

Z Avstrijo se ne bomo mogl nikol primerjat, primerjajte nas s Češko, kolk so tam ure.

Pointa mojega pisanja je v tem, da nastavitev ventilo stane od 20-30 evrov pri večini servisov, so pa tud oderuhi kot tale s 60 evri.

Ta avto ko ga vozim je stara zasnova, 20 let in to je osnovno poznavanje mehanikov, zato bi tud morale bit cene temu primerne. Ne morem pa tega avta primerjat z novimi ko imajo elektroniko in je potrebno pred posegom prklopt avto na tester, tam je potrebno sodobno znanje in TO STANE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Daniel ::

Hyundai Accent torej :)

zobnik ::

clio

m0LN4r ::

bambam20 je izjavil:

Mesar je izjavil:



še sreča, da si na balkanu potem ne? k jodlar ti bo napisal 200E/h+


Mehanik, pri katerem servisiram avto ima servisno uro 37€ z DDV-jem.

V avstriji so na uradnem servisu je servisna ura nekje od 130€ naprej .. Primerno njihovim plačam in standaru.

Saj tudi žensko striženje + barvanje + pranje pride v Avstriji najmanj 100€.

Premontaža 15 colski gum 70-80€. ( pri nas pa 20€)

300evrov z racunom za menjavo lezaja iz zrjavelega kolesa, ciscenje bobnov, menjavo olja, svec in filtrov in materiala je drago?

Za poznavalce pa, koliko bi bila prava cena za menjavo tega termostata na recimo Golf 6

Kolko casa sploh traja da prides do njega...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

pri njihovih plačah 2000 evrov neto je to ugodno.

Utk ::

Na uradnem servisu ne bi bilo pri nas dost manj. Termostat se zamenja hitro in poceni, odvisno pa kolk se pol komplicira z antifrizom, se ga ven spusca ali ne, menja ali ne.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Slovenija ima glede na trenutni gospodarski položaj prenapihnjene cene. Cene podobne kot v Avstriji,


Ti veš kok majo avtomehaniki servinske ure v Avstriji? Pišeš neumnosti. Pri nas so servisne ure poceni v primerjavi z avstrijskimi, ki so 4 do 5 krat višje.

Že zdavnaj ne več. Razlika še 2x ni.

Sploh ob meji...

shintaro je izjavil:


Ja zato pa pelješ na uraden servis kjer boš plačal, ampak bo narejeno.

Ni nujno.

Sploh, če je to Renault servis ali pa celjski konec ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

korenje3 ::

zobnik je izjavil:

Tud oderuhi so, ki so kot zlatarji k sreči je mehanikov "malo morje".

Ali drugi vprašate za predračun ali pa se sam prpelete in rečete to in to treba zrihtat.
1. primer Caserman Vrhnika predračun za zamenjavo zadnjega izpušnega lonca 90 evrov in to za cliota l.2000.
Drugje sem prišel skoz s 50 evri.
2. Avtoservis Vahtar Mengeš je hotel 60 evrov zato da bi nastavil 8 ventilov, ahaha, drugi avtomehanik je rekel 20 evrov to je tud max. za to delo.


misliš da mehaniki delajo zastonj? 50€/h. pri menjavi avspuha morajo še variti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

krneki0001 ::

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Bo prej avto razpadu kot lonec,


Zdej bom pa še tebe vprašal; ALI TI ŽE LAHKO SEDIŠ NA PREDNJIH SEDEŽIH, AL MORAŠ ŠE ZADAJ V JAHAČU SEDET?

lonec iz navadnega pleha za 50€ bo zdržal leto, mogoče dve, potem ga bo pa spet treba švasat. Če tebi avto razpade v dveh letih tudi prav.
Lonec iz inoxa stane 180€, na avtu imam 3 (srednji in 2 zadnja, ker se izpuh razdeli). Vsi trije imajo za sabo 12 let in 400.000km, pa še ne pušča noben izmed njih. Pa ni bila vožnja samo po cestah, so bili vmes zanimivi offroadi, kjer je tut kak udarec v skalo fasal kak izmed loncev.


Dostkrat se preplača tudi sam znak firme, kvaliteta pa podobno kot pri najcenejših loncih, ne govorim o tvojih kvalitetnih loncih, amapk na sploh.

To ti je podobno pri pralnem stroju za 500 evrov kot pri tistem za 250 evrov. Nam je na tistem vrednem 500 evrov odtrgal boben (popravilo 150 evrov), tisti za 250 evrov še vedno dela.


Ja, to se strinjam, da je kvaliteta izdelave lahko porazna. Zato pa večinoma kupujem znamke, kjer se to naj nebi dogajalo. (Čeprav lahko poplčjuvam "kvaliteten" candy pomivalni stroj, ki je v novi kuhinji od decembra, pa je bil že 2x popravljan.)

bambam20 je izjavil:

V avstriji so na uradnem servisu je servisna ura nekje od 130€ naprej .. Primerno njihovim plačam in standaru.


Subaru Celovec - delovna ura je 32 evrov + davek

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

Mehanik, kateremu ne morem prinest svojih delov, me ne vidi. Pa veste zakaj? Ker tam vas najbolj nategnejo. Povprečna marža, ki jo dobim na dele, je 40%. Zato me stane mali servis Passata dizla 65 €.

matobeli ::

Ampak ti si stari maček...

Utk ::

Ce ze sam nabavis filter in olje, res ne vem zakaj ga ne bi se sam ven spustil in novega natocil.

IL_DIAVOLO ::

20 evrov na uro al pa grem k drugemu.

Spajky ::

Stari maček je izjavil:

Mehanik, kateremu ne morem prinest svojih delov, me ne vidi.
Mene tudi ne, pa še zraven hočem bit, ko se dela na njem. Tudi že v tuti sem zraven še sam šraufal, je šlo hitreje na dvigalu, manj sem plačal, se kaj še dodatno naučil in pa celo jest naučil zraven kakšno malenkost mehanika. ... Takšni mehaniki so izjeme in se jih treba držat! Tako te ne morejo na suho nategnit. In se ne cenkam za ceno!

Pri prejšnjem sem bil samo 1x odsoten med servisom (je verjetno delal vajenec), pa sem popušil. Plačal in nikoli več tja nazaj !!!
Kregat se ne maram !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

IL_DIAVOLO ::

Takega bi moj mehanik gnal se preden bi iz avta stopil.

Utk ::

Kdo normalen bi prenasal da mu med delom nekdo stalno pod prste gleda? Se sploh zavedate kako na ku*ac greste ljudem s tem? A ima res tako malo prometa, da mora take stranke prenasat? V normalnem svetu velja tak cenik:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

next3steps ::

Utk je izjavil:

Kdo normalen bi prenasal da mu med delom nekdo stalno pod prste gleda? Se sploh zavedate kako na ku*ac greste ljudem s tem? A ima res tako malo prometa, da mora take stranke prenasat? V normalnem svetu velja tak cenik:


V zdravstvu s tem nimajo problema. Če se držiš standarda, se nimaš kaj bati.

Utk ::

Seveda imajo problem. Kar firbcaj kirurgu med operacijo...menjava olja sicer ni operacija, ampak ko je treba kak srauf malo drugace odtegnit, pa nihce noce se enga firbca zraven. Ali mu zaupas in te ni zraven, ali pa pejd drugam, v cem je problem.

next3steps ::

Utk je izjavil:

Seveda imajo problem. Kar firbcaj kirurgu med operacijo...menjava olja sicer ni operacija, ampak ko je treba kak srauf malo drugace odtegnit, pa nihce noce se enga firbca zraven. Ali mu zaupas in te ni zraven, ali pa pejd drugam, v cem je problem.

Snemanje operacij je klasika.

Utk ::

Snemanje je eno, stanje zraven in stalno pametovanje pa nekaj drugega.

gruntfürmich ::

Stari maček je izjavil:

Mehanik, kateremu ne morem prinest svojih delov, me ne vidi. Pa veste zakaj? Ker tam vas najbolj nategnejo. Povprečna marža, ki jo dobim na dele, je 40%. Zato me stane mali servis Passata dizla 65 €.

Upam da si vsaj novega pasata kupil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zobnik ::

ŽAL, ampak tud mi bi radi prodajal drva, plohe, dile, živino po dobri ceni a žal NE GRE. Krava s teleton 1000 evrov to je vsaj 300 evrov premalo. Če oglašujem 1300 evrov noben ne bo dal tok. Ni blo klicev. Že pri ceni 1000 evrov so ponujal 900 evrov. Sicer 1 teden nazaj sta šle dve s teletom za jurja v roku 24 ur.
Drva smo prodajal po 50-60 evrov a mislte da bi jih kdo kupil po 70-80 evrov. Redki so taki. Že pri 60 jamrajo.
Pri plohih je še slabše, radi bi najboljšo kvaliteto za min.ceno.

Seveda se najdejo tud pošteni in si pošteni do odkupa, a teh žal v Sloveniji ni veliko, mi pa rabmo spravte količine v promet.

Zato smo tud mi prisljeni kupovat ceneje, ne moreš imet večje odhodke od dohodkov, ker padeš v krizo in pufe za več let.

krneki0001 ::

Drva po 50 do 60 evrov? To je oderuško. Zakaj ne po 25 do 30? Al pa mogoče za 20? :))


Razumeš poanto tvojega jamranja v tej temi?


Meni se drva po 50 zdijo oderuštvo. Imam svojo hosto in si drva sam zase pripravljam. na klaftro (4m) me pride nekje 10€ + moje delo. To bi lahko prodal (če gledam po vaših cenah) po od 200 do 240€.

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

A drevesa oz. parcelo z gozdom ti je pa podaril sv. Peter ali celo kdo tretji? :)
Tvoje delo ni vredno nič? Mislim, da s 4m ni samo 1 urco dela, tvoja ura stane euro ali morda 2?
Ali imaš tako malo gozda, da imaš dovolj drv le zase? Če ne, zakaj ne pripraviš še nekaj drv za prodajo?

Invictus ::

Utk je izjavil:

Ce ze sam nabavis filter in olje, res ne vem zakaj ga ne bi se sam ven spustil in novega natocil.

Olje raje ne, ker ti danes servisi dajo za podpisat dokument, da ne odgovarjajo.

Se je že zgodilo, ko je možakar prinesel kako original olje, embalaža, vse v redu, samo olje je bilo fake. Mašina zaribala, pa je bilo cel kup pizdarij.

Možakar je imel pač smolo, da je naletel na fake olje. Ga je pa stala menjava motorja 5000 EUR. Mazda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Navaden FUD.

Zaradi enega avta ki crkne je vse olje fejk?

gruntfürmich ::

zobnik je izjavil:

ŽAL, ampak tud mi bi radi prodajal drva, plohe, dile, živino po dobri ceni a žal NE GRE. Krava s teleton 1000 evrov to je vsaj 300 evrov premalo. Če oglašujem 1300 evrov noben ne bo dal tok. Ni blo klicev. Že pri ceni 1000 evrov so ponujal 900 evrov. Sicer 1 teden nazaj sta šle dve s teletom za jurja v roku 24 ur.
Drva smo prodajal po 50-60 evrov a mislte da bi jih kdo kupil po 70-80 evrov. Redki so taki. Že pri 60 jamrajo.
Pri plohih je še slabše, radi bi najboljšo kvaliteto za min.ceno.

Seveda se najdejo tud pošteni in si pošteni do odkupa, a teh žal v Sloveniji ni veliko, mi pa rabmo spravte količine v promet.

Zato smo tud mi prisljeni kupovat ceneje, ne moreš imet večje odhodke od dohodkov, ker padeš v krizo in pufe za več let.

spirala do dna. dobrodošel v sloveniji, katero btw sam kreireš.
v sloveniji pač ni posluha za kvaliteto, šteje samo cena. v zadnjih financah tudi to pišejo; največ pa se zapravi za prevoz...

in pa btw, drva so drva, najnižni možni produkt; vstopna surovina. tu ni nobene dodane vrednosti, samo drevo podreno in razžagano. ampak v sloveniji itq ni interesa in pameti kaj več narediti, treba jamrati!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Navaden FUD.

Zaradi enega avta ki crkne je vse olje fejk?

Še eden, ki ne zna brati.

Olje, ki ga je stranka prinesla s sabo, je bil fake...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Vsak dan stranke nosijo olje na servis, pa ni statistično nobenih problemov.

navaden FUD.

Invictus ::

Vprašaj stranko, ki je plačala 5000 EUR za nov motor ;).

Bo tvoj FUD steral v PM. Je imel pač smolo, da je šparal na napačnem koncu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

Ce ze sam nabavis filter in olje, res ne vem zakaj ga ne bi se sam ven spustil in novega natocil.

Olje raje ne, ker ti danes servisi dajo za podpisat dokument, da ne odgovarjajo.

Se je že zgodilo, ko je možakar prinesel kako original olje, embalaža, vse v redu, samo olje je bilo fake. Mašina zaribala, pa je bilo cel kup pizdarij.

Možakar je imel pač smolo, da je naletel na fake olje. Ga je pa stala menjava motorja 5000 EUR. Mazda...


Ni res.

Pri Oplu lahko prineseš svoje olje, original seveda.

Dobiš ga pa tukaj.

https://www.mimovrste.com/motorna-olja/...
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Invictus je izjavil:

Vprašaj stranko, ki je plačala 5000 EUR za nov motor


To bi bilo skrajno nevljudno od neznanca. Bi ti morda priskrbel potrdilo (izjavo) od servisa, kjer je zabeleženo da je krivo ponarejeno olje za uničenje motorja? Sej tak dokument nesrečni lastnik mora imet, če je že dal 5 jurjev za novo mašino.

Poleg tega da boš zmagal na forumu ti pošljem na (slovenski) naslov flaško ali dve piva po izbiri da bo zmaga še slajša ;)

P.S da se ne gre slučajno za Mazda 6 gen. 1 dizel? :))

DrSergioDJ ::

da si malce sposodim temo.

Lahko kdo priporoči kakega mehanika za pošraufat kak starejši avto (megane 08')? Imel bi za zamenjati olje, s tem da olje in filter že imam, torej samo delo. Ljubljana ali okolica :)
...

Invictus ::

matobeli je izjavil:


To bi bilo skrajno nevljudno od neznanca. Bi ti morda priskrbel potrdilo (izjavo) od servisa, kjer je zabeleženo da je krivo ponarejeno olje za uničenje motorja? Sej tak dokument nesrečni lastnik mora imet, če je že dal 5 jurjev za novo mašino.

Saj ga je.

Iz laboratorije mazde ;). Tudio servisu namreč ni vseeno, ker motorji ne zaribajo kar tako. Možakar je imel pač smolo.

Je tudi servis stalo kar nekaj časa, denarja in zoprnosti. Zato zdaj vsakomur, ki prinese svoje dele in olje, dajo v podpis izjavo, da se zaveda možnih komplikacij zaradi poceni rezervnih delov.

DrSergioDJ je izjavil:

da si malce sposodim temo.

Lahko kdo priporoči kakega mehanika za pošraufat kak starejši avto (megane 08')? Imel bi za zamenjati olje, s tem da olje in filter že imam, torej samo delo. Ljubljana ali okolica :)

Sam imam mehanika v Šenčurju. ZS če te zanima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

D3m ::

Invictus je izjavil:

matobeli je izjavil:


To bi bilo skrajno nevljudno od neznanca. Bi ti morda priskrbel potrdilo (izjavo) od servisa, kjer je zabeleženo da je krivo ponarejeno olje za uničenje motorja? Sej tak dokument nesrečni lastnik mora imet, če je že dal 5 jurjev za novo mašino.

Saj ga je.

Iz laboratorije mazde ;). Tudio servisu namreč ni vseeno, ker motorji ne zaribajo kar tako. Možakar je imel pač smolo.

Je tudi servis stalo kar nekaj časa, denarja in zoprnosti. Zato zdaj vsakomur, ki prinese svoje dele in olje, dajo v podpis izjavo, da se zaveda možnih komplikacij zaradi poceni rezervnih delov.

DrSergioDJ je izjavil:

da si malce sposodim temo.

Lahko kdo priporoči kakega mehanika za pošraufat kak starejši avto (megane 08')? Imel bi za zamenjati olje, s tem da olje in filter že imam, torej samo delo. Ljubljana ali okolica :)

Sam imam mehanika v Šenčurju. ZS če te zanima...


Kupil je tole in ni bilo ok?

https://www.mimovrste.com/motorna-olja/...
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Invictus je izjavil:


Saj ga je.


Dokler okoliščine in dokument ne bosta tukaj bo še vedno FUD ;)

zobnik ::

krneki0001 je izjavil:

Drva po 50 do 60 evrov? To je oderuško. Zakaj ne po 25 do 30? Al pa mogoče za 20? :))


Razumeš poanto tvojega jamranja v tej temi?


Meni se drva po 50 zdijo oderuštvo. Imam svojo hosto in si drva sam zase pripravljam. na klaftro (4m) me pride nekje 10€ + moje delo. To bi lahko prodal (če gledam po vaših cenah) po od 200 do 240€.


smo jih imel tud po 30 evrov, suh kostanj, mal pirove, bukovih nič...tko da zatebe bi ble dobre.

Utk ::

Zato zdaj vsakomur, ki prinese svoje dele in olje, dajo v podpis izjavo, da se zaveda možnih komplikacij zaradi poceni rezervnih delov.

To je logično in s tem ni nič narobe. Sej če si kupil avto A namesto B, si tudi nase prevzel tveganje, da je A pač morda sranje proti B. Če kupiš olje v kolk tolk normalni trgovini, bo že v redu, in še zmeraj 3x cenejše. Če ga kupiš iz romunskega prtljažnika, je pa vse možno.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9529094 (5350) LeQuack
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611967 (8509) WizzardOfOZ
»

Cena mehanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5112292 (10213) korenje3
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331113 (26297) stara mama

Več podobnih tem