» »

Prisotnost ob servisu mojega vozila neobičajno pričakovanje?

Prisotnost ob servisu mojega vozila neobičajno pričakovanje?

SeMiNeSanja ::

sunshine403 je izjavil:


No ok... ko stranka pri tebi kupi firewall, ga spustis v pisarno da ti sedi za hrbtom in cel cas pametuje, kako bi moral skonfigurirati doloceno stvar? Ja pac stranko zanimajo racunalniki... racunalnik, router, firewal.... vse to je isto sranje, right?

Verjel ali ne - meni je celo v interesu, da je stranka zraven, ko se konfigurira firewall, tako da se tudi sama nauči kaj upravljati, da pove kaj ji ustreza, itd.

Več kot se stranka nauči, manj imam kasneje nepotrebnih zajebancij z njo, pa še bolj zadovoljna je. Win-Win.

Seveda imaš druge, ki imajo poslovni model, da se stranka ne sme ničesar sama dotakniti, da jo kasneje lahko mastno odiraš za vsako figo, še za navaden port forward te mora na koncu klicat in plačat....

Tako kot mehanik, ki te bo zelo vesel, če boš tudi za menjavo žarnice prišel do njega. No, tu je še industrija šla v to smer, da pri določenih avtih dejansko sam ne moreš več menjavati določenih žarnic...
Enako velja za metlice na brisalcih, malodane še za tekočino za pranje vetrobranskega stekla!

V tem oziru pa je tudi res, da so si na uradnem servisu naredili uslugo, da so me pustili zraven, da sem videl, kaj se pravi zamenjati žarnico....ker nikdar nebi verjel, da morajo za tak banalen poseg podreti celo prednjo stran avtomobila!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

feryz ::

Se pravi, se zdaj že pogovarjamo o prekrških ali kaznivih dejanjih za lažno zaračunavanje? Zato rabite gledati?
Ker vi pa veste, katere zavorne ploščice, katere firme, kateri model, kakšen material, koliko stopinjske ... morajo biti in to nadzirate? Potem bo vse ok?

Resni servisi ravno zaradi takih vse dokumentirajo. Z dobavnicami, serijskimi številkami in tudi fotografijami, če je treba. Ravno zaradi takih, kot so tule.
Ok, šušmarji in šalabajzarji rajši vidijo, da stranka osebno pride, pa jim pokažejo kako in kaj. Kao.

mahoni ::

blackbfm je izjavil:

in ti na koncu tudi pokažejo posodo z vsemi rabljenimi deli


Ce to smatras kot nek verodostojen dokaz potem si pač otročje naiven

Jaz osebno imam dve levi roki kar se tice mehanike, ampak imam pa konkretno oko in sem "picajzla" okrog vsega. Vidim dolocene stvari, ki jih mehaniki "ne vidijo" oziroma jih ne zelijo videti.


Tole dvoje gre tezko skupej,da nimas pojma a ucis mahanike kaj in kako..

Seveda gre skupaj. Poznam svoj avtomobil v nulo. Ze po zvoku lahko vem, da nekaj ne stima. Kako stvar popraviti, pa nimam pojma. To sem mislil. Torej, da mi nekdo da orodje v roko in rece zdej pa odsraufaj nekaj in zamenjaj je no-go.

Furbo ::

Tak folk, ki ti stoji ves čas za ritjo je nekaj najbolj nadležnega na svetu. To sem jaz nekajkrat imel na gradbišču take pajace in je tečno kot drek. Ne moreš sproščeno delati, ne moreš prdnit, skoraj se ne upaš it uscat in če greš na malico, te idiot praktično štopa.

Ne vem kaj OP dela, ampak naj si predstavlja, da mu stranka ves čas stoji za ritjo, od začetka do konca dela zanj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mahoni ::

Treba se je vprasati zakaj bi stranke to zelele poceti?

Evo povem primer. Kupil sem avtomobil in potem sem ugotovil, da servo pumpa ne deluje tako kot treba. Ker sem imel garancijo, sem jo sel uveljavit. Seveda so mi ze zaceli morit, kako bom moral doplacati za olje, ker to ni del garancije. Sem jim lepo odbrusil, da tega zagotovo ne bom placal, ker to je pac del serva.

Skratka porihtali zadevo. Dobim avtomobil v roke in takoj v sekundi sem opazil 2 stvari. Praska spredaj desno, ter na menjalniku so znakec za brzine ocitno sneli in ga sfukali. Jim to povem, mi mozakar pravi, da se menjalnika niso sploh dotikali. Na koncu sem jih poslal v kurac in jim rekel, naj gredo pametovat komu druzmu.

Da bi bili vsaj toliko posteni, pa rekli evo to se je zgodilo, ampak ne oni gredo se lagat.

Ce si kdo misli, da sem jaz sel koga drkat, se globoko moti, ker kaj imam od tega?

SeMiNeSanja ::

Furbo je izjavil:

Tak folk, ki ti stoji ves čas za ritjo je nekaj najbolj nadležnega na svetu. To sem jaz nekajkrat imel na gradbišču take pajace in je tečno kot drek. Ne moreš sproščeno delati, ne moreš prdnit, skoraj se ne upaš it uscat in če greš na malico, te idiot praktično štopa.

Ne vem kaj OP dela, ampak naj si predstavlja, da mu stranka ves čas stoji za ritjo, od začetka do konca dela zanj.

Daj ne dramatiziraj!

Če si 'mojster' in obvladaš zadevo, te ne bo motilo, če ti 'vajenec' gleda preko rame in postavlja vprašanja. Nasprotno - vesel si, da se hoče učiti!

Problematični pa so tisti, ki glumijo, kako hudo obvladajo zadeve. Tisti pa definitivno ne želijo, da bi jim kdo gledal preko rame.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

VeganCyclist ::

Enim se res trga. Jst bi te tok nateral ven, da bi se dva dni poj laufal! A boš zravn tut ko bodo tankal avion, s kermu bos sel na dopust? Stranka nima v delavnici in proizvodnji kej delat! Nima znanj, ne pozna pravil, ne ve nič. Je zgolj v napoto in ne samo to. Clo nevarnost za sebe in druge predstavlja. Kaj ce kej pade nate? Komu bos poj jokcal. Da ne govorim o tem, da delavcu cajt jemljes in ga motis....

SeMiNeSanja ::

VeganCyclist je izjavil:

Enim se res trga. Jst bi te tok nateral ven, da bi se dva dni poj laufal! A boš zravn tut ko bodo tankal avion, s kermu bos sel na dopust? Stranka nima v delavnici in proizvodnji kej delat! Nima znanj, ne pozna pravil, ne ve nič. Je zgolj v napoto in ne samo to. Clo nevarnost za sebe in druge predstavlja. Kaj ce kej pade nate? Komu bos poj jokcal. Da ne govorim o tem, da delavcu cajt jemljes in ga motis....

Kaj konkretno v avtomobilski delavnici lahko pade nate?
Kolikokrat v zadnjih 10 letih je padel kakšen avto z delavniškega dvigala? Veš za en sam konkreten primer?

Pismu...ampak nabijat v tri krasne pa vsi znate!

Pa daj priznaj, da nimaš pojma, kaj je pod pokrovom avta, da te ni mar, kako zadeva dela, kaj je za naresti in kaj so naredili, ker se takointako ne razumeš. Tak res nimaš kaj iskati v delavnici. Po možnosti te je še strah, da si boš roke umazal?

Ampak kaj k* se vsajaš drugim pamet soliti, ali bi se smeli interesirati ali ne?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jocoj ::

Kaj ima to veze, ali je v 10 letih padel kakšen avto z dvigala, ali ne? Obstaja nevarnost, delavni prostor v delavnici ni za kekce, ki bi radi ljudem gledali čez ramo, kako opravljajo svojo delo. Tam nimaš kaj počet in pika.

Vetrolov ::

Pr nas je delal mehanik, ki je dobil na nogo celo mašino od avta, zato je varnost dovolj dober razlog, da stranke nimajo kaj delat v delavnici. Sicer ekstremno redek primer, ampak se zgodi. Zastopim, da vsak rad vidi kaj se dela in če je karkoli posebnega te pokličejo zraven, da ti pokažejo zadevo. Da bi vsak firbcal pr menjavi olja pa res ne gre.

zmaugy ::

          je izjavil:

Prisotnost na servisih ni tako nenavadna zadeva. Razlog zanjo pa je to, da kar precej servisov zaračunava dele ali storitve, ki jih ne opravljajo.

Točno. Sam sem bil kdaj prisoten na servisu vsakega svojega avtomobila (razen trenutnega) in nihče ni nikoli imel nič proti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

49106 ::

Kako, da ti ni nebo padlo na glavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Furbo ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Furbo je izjavil:

Tak folk, ki ti stoji ves čas za ritjo je nekaj najbolj nadležnega na svetu. To sem jaz nekajkrat imel na gradbišču take pajace in je tečno kot drek. Ne moreš sproščeno delati, ne moreš prdnit, skoraj se ne upaš it uscat in če greš na malico, te idiot praktično štopa.

Ne vem kaj OP dela, ampak naj si predstavlja, da mu stranka ves čas stoji za ritjo, od začetka do konca dela zanj.

Daj ne dramatiziraj!

Če si 'mojster' in obvladaš zadevo, te ne bo motilo, če ti 'vajenec' gleda preko rame in postavlja vprašanja. Nasprotno - vesel si, da se hoče učiti!

Problematični pa so tisti, ki glumijo, kako hudo obvladajo zadeve. Tisti pa definitivno ne želijo, da bi jim kdo gledal preko rame.

Aja zdaj ti bolj veš od mene, če me je motilo ali ne?
Ja svašta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

49106 ::

Furbo je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Furbo je izjavil:

Tak folk, ki ti stoji ves čas za ritjo je nekaj najbolj nadležnega na svetu. To sem jaz nekajkrat imel na gradbišču take pajace in je tečno kot drek. Ne moreš sproščeno delati, ne moreš prdnit, skoraj se ne upaš it uscat in če greš na malico, te idiot praktično štopa.

Ne vem kaj OP dela, ampak naj si predstavlja, da mu stranka ves čas stoji za ritjo, od začetka do konca dela zanj.

Daj ne dramatiziraj!

Če si 'mojster' in obvladaš zadevo, te ne bo motilo, če ti 'vajenec' gleda preko rame in postavlja vprašanja. Nasprotno - vesel si, da se hoče učiti!

Problematični pa so tisti, ki glumijo, kako hudo obvladajo zadeve. Tisti pa definitivno ne želijo, da bi jim kdo gledal preko rame.

Aja zdaj ti bolj veš od mene, če me je motilo ali ne?
Ja svašta.


Pravi, da nimaš pojma(vsaj ne toliko kot se ti zdi), če te opazovalec moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

SeMiNeSanja ::

Furbo je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Furbo je izjavil:

Tak folk, ki ti stoji ves čas za ritjo je nekaj najbolj nadležnega na svetu. To sem jaz nekajkrat imel na gradbišču take pajace in je tečno kot drek. Ne moreš sproščeno delati, ne moreš prdnit, skoraj se ne upaš it uscat in če greš na malico, te idiot praktično štopa.

Ne vem kaj OP dela, ampak naj si predstavlja, da mu stranka ves čas stoji za ritjo, od začetka do konca dela zanj.

Daj ne dramatiziraj!

Če si 'mojster' in obvladaš zadevo, te ne bo motilo, če ti 'vajenec' gleda preko rame in postavlja vprašanja. Nasprotno - vesel si, da se hoče učiti!

Problematični pa so tisti, ki glumijo, kako hudo obvladajo zadeve. Tisti pa definitivno ne želijo, da bi jim kdo gledal preko rame.

Aja zdaj ti bolj veš od mene, če me je motilo ali ne?
Ja svašta.

Ne, zgolj pričenjam sumničiti, da nisi ravno hudo suveren v tem kar delaš, če te moti vsak, ki bi ti malo pod prste pogledal!

Seveda imaš tudi take, ki te ovirajo in motijo - ampak ti si pavšaliziral, da te moti, če kdo 'ocenjuje' tvoje delo, nisi govoril o nadlogah, ki ti stojijo v napoto!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

K0l1br1 ::

49106 je izjavil:

Pravi, da nimaš pojma(vsaj ne toliko kot se ti zdi), če te opazovalec moti.
Sklepanje vredno idiota!

energetik ::

Sigurno veliko ljudi moti, če mu non-stop nekdo gleda čez rame. Ampak po drugi strani so pa tudi sami krivi, z raznimi zadevami na računih, ki jih dejansko niso naredili. In na žalost je dandanes težko najti mehanika, ki mu boš res zaupal. Sploh ko vidiš kakšne vajence s 3-letno šolo, ki jim dol visi, kako bo delo opravljeno.
Na srečo zmorem svojega še vse do zdaj sam pošraufati, ampak ob nakupu novega, pa ne bo šlo, vsaj dokler bo garancija. Mi je pa veliko pomenilo, ko sem sam držal v rokah stari zobati jermen, ga pregledal, in vem da je notri nov, katere znamke je in da je napenjalec zategnjen s tapravim momentom. Ko ga pa odpelješ s servisa, lahko samo ugibaš, kaj so dejansko naredili.

Primerjava s kirurgijo ni umesna. Za možgansko kirurgijo je potrebno "malce" več študija in znanja, kot za odšraufat vodno pumpo, madona. Saj ne gre za raketno znanost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

starfotr ::

Več nebuloz je izpostavil OP.

1. Garanacija velja, tudi če je servis opravljen na neuradnem servisu. Pogoj je izstavljen račun.

2. Nimaš kaj svetit zraven servisa. A boš podajal ključe? Ali boš nosil rezervne dele? Osvetljitev pa že imajo, tako da ne rabijo še ene lampe, ki tam sveti.

49106 ::

2. gledal boš, da bojo res zamenjali zaračunani del

(1. Če ti garancijo zavrnejo, jih boš moral tožit. Srečno.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

SeMiNeSanja ::

Najbolj idiotsko pa je izgovarjanje na strašne nevarnosti, katere baje prežijo na opazopvalca v delavnici.
Po tej logiki tudi avto nebi smel voziti. Še kot potnik se nebi smel peljati v taksiju ali avtobusu, ker je tam mnogo višja verjetnost, da se ti bo kaj hudega zgodilo. Kdor ne verjame, si lahko pogleda statistike o mrtvih v prometu - potem pa naj mi pove, koliko je bilo mrtvih v zadnjih X letih v raznih delavnicah!

Poleg tega ne vem, kaj blodijo z nekimi inšpektorji. Na lastno odgovornost lahko greš plezat v severno steno Triglava, pa da ne boš smel v delavnico? Kje je zakon, ki bi to predpisoval?

Zagotovo nihče ne želi, da mu idioti z dvema levima rokama brez nadzora skačejo po delavnici, po možnosti še vtikajo prste tja, kjer se jih nič ne tiče.
Nima pa to čisto nič skupnega s tem, če ti mojster dovoli prisostvovati pri menjavi xenonske žarnice, olja ali kakšne druge 'zanimive' zadeve.

Ravno tako eni zganjajo vpitje, kot da je komu do tega, da bo še spalno vrečo prinesel s seboj in kampiral v delavnici, če bi slučajno moral kakšen dan počakati na rezervni del.

Takim so včasih rekli, da so navadni troli. Pisarijo, da nekaj pisarijo, pa nima veze ali ima vse skupaj smisel ali ne. Pa tudi če ne vedo kaj je res ali ne, kaj se sme ali ne... vseeno napišejo kar oni mislijo, kot da je to za zakonom tako določeno.

Kaj vas briga - v delavnici je mojster gazda in samo on odloča o tem, ali bo nekomu dovolil 'držati svečo', ali pa se mu je v napoto in ga bo nagonil proč. Če je to komu na nekem xy forumu všeč ali ne, pa tu nima popolnoma nobene veze!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Mene samo zanima, zakaj v delikatesi ne stopite 0,5 m stran od salamoreznice in opazujete, če slučajno ne reže preveč debelo ali če je slučajno dala preveč ali premalo salame v sendvič. Mogoč vam je zaračunala 6 dek, dobili ste pa samo 5 dek. Pa seveda, rekli ste ji na 1 mm debelo, vam je oa narezala na 2 mm debelo. Kje imate šublerje in tehtnice, amaterji?

Taki težaki imajo svoje nazive. In jaz težko stranko odjebem, se izgovorim na nekaj drugega. Pa naj gre h konkurenci. Ker je moj čas in živci več vredeno, kot morebiten zaslužek s stranko.

Ne maram nategunov. Kar se dogaja povsod, tudi v servisih. Še bolj pa ne maram strank težakov.

49106 ::

starfotr je izjavil:

Mene samo zanima, zakaj v delikatesi ne stopite 0,5 m stran od salamoreznice in opazujete, če slučajno ne reže preveč debelo ali če je slučajno dala preveč ali premalo salame v sendvič.


Zato ker ni potrebno stati tako blizu, da bi to videl. Tudi mehaniku ne stojim 0.5m za hrbtom.

starfotr je izjavil:


Ne maram nategunov. Kar se dogaja povsod, tudi v servisih. Še bolj pa ne maram strank težakov.


Če maš ti tolko denarja za razmetavat, dokler ne najdeš poštenega mehanika, ga drugi nimajo. Preventiva>kurativa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

starfotr ::

Bistvo današnjega obstoja na tem svetu je zaupanje.

Če pada zaupanje v denar, se nam vse sesuje. Če pade zaupanje v kripto valute, so samo še ničvredni 1 in 0 na medijih.

Skratka, neumni ste, če mislite, da vas nategujejo. Menjajte mehanika, če mu ne zaupate.

In naslednje kar je, mehaniki vam komot rečejo, da so neki deli za zamenjat, pa čeprav niso. Bodo pa takim težakom nabijali delovne ure in rezerve kose, tamali problem. Bodo rekli, da je servis namesto 300 eur, ene 1200. In to vsakič. Saj obstaja cepivo za težake, sploh ni problema. Ali pa avto visi 8 h na dvigalu. Pa se slikaj, če meniš, da je predolgo gor.

koyotee ::

Klicem inspekcijo pa se lahko samo je***.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Furbo ::

49106 je izjavil:

Pravi, da nimaš pojma(vsaj ne toliko kot se ti zdi), če te opazovalec moti.

Pojma nima. Pa očitno je sam en postopač, če se ima cajt cel servis okoli avta prekladat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

starfotr ::

In kako boš dokazal, da so te nategnili?

Boš nesel oljni filter v laboratorij, da ti ga analizirajo? Boš dal olje v analizo?

Boš dal rezervne dele na rentgensko slikanje, da se ugotovi, če so slučajno napake v materialu?

Servisi na svoje delo dajo garancijo. Imajo tudi zavarovano odgovornost.

Ne rabijo amaterskih šalabajzerjev izvedencev, ki jim bodo pametovali, kako kaj naredit.

Če nobenemu ne zaupaš, odpri youtube, si kupi orodje in kose ter delaj sam.

IL_DIAVOLO ::

Odvisno od mehanika. Jaz bi lahko tam stal 2 uri, ce bi zelel, ampak bi mi bilo nerodno :)

SeMiNeSanja ::

Mater ste otročji!

Še enkrat:

MOJSTER odloča o tem, ali si dobrodošel, da prestopiš prag delavnice ali ne.

Če je to všeč nekim starimfotrom in furbotom, nikogar ne briga!
EDINO mojster je tisti, ki o tem odloča, ali te bo spustil v delavnico ali ne.

To pa še zdaleč ne pomeni, da mojster, ki bo mene spustil nekaj pogledat ne bo nagonil Furbota in stargafotra, ko se bosta približala na 50m delavnici. Verjel ali ne - pravi mojstri imajo sedmi čut, da zavohajo na kilometer, koga ni za spustiti blizu!

Kakšen motiv ima kdo, da bo prestopil prag delavnice, pa ravno tako nima kaj brigat neke starefotre. To je stvar, ki se jo vsakdo sam zmeni z mojstrom.
In če ti ni všeč, da te en mojster ne spusti blizu lastnega avta.... ni problem, greš k drugemu, ki nima česa za skrivat!

Zdaj pa se že nehajte tukaj napihovat, kot da ste neka 'višja inštanca', neko božanstvo, ki bo diktiralo, kaj se sme 'dogajati' po delavnicah, s katerimi nimate čisto nič skupnega!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

IvoJan ::

SeMiNeSanja je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

Enim se res trga. Jst bi te tok nateral ven, da bi se dva dni poj laufal! A boš zravn tut ko bodo tankal avion, s kermu bos sel na dopust? Stranka nima v delavnici in proizvodnji kej delat! Nima znanj, ne pozna pravil, ne ve nič. Je zgolj v napoto in ne samo to. Clo nevarnost za sebe in druge predstavlja. Kaj ce kej pade nate? Komu bos poj jokcal. Da ne govorim o tem, da delavcu cajt jemljes in ga motis....

Kaj konkretno v avtomobilski delavnici lahko pade nate?
Kolikokrat v zadnjih 10 letih je padel kakšen avto z delavniškega dvigala? Veš za en sam konkreten primer?

Pismu...ampak nabijat v tri krasne pa vsi znate!

Pa daj priznaj, da nimaš pojma, kaj je pod pokrovom avta, da te ni mar, kako zadeva dela, kaj je za naresti in kaj so naredili, ker se takointako ne razumeš. Tak res nimaš kaj iskati v delavnici. Po možnosti te je še strah, da si boš roke umazal?

Ampak kaj k* se vsajaš drugim pamet soliti, ali bi se smeli interesirati ali ne?


evo poglej si kaj se lahko zgodi :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

starfotr ::

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Da ne bi nekaj v tri dni.

Avtomehaniki imajo zasčitna sredstva. A boste vi in vaše ljubice v štiklih in s pederušami gledali zraven, lezli v kanal, bili pod avtom ipd. Dajte se nehat smešit.

Dejstvo je, da brez osnovnih zaščitnih sredstev ne smeš delat/biti zraven, ker se ti lahko kaj zgodi, te kaj pošprica ipd.

Nikoli niste delali, zato nimate najmanjšega pojma, kako se zadeve dela in kaj vse se lahko zgodi.

Če bi jaz bil serviser, bi mi ključ zdrsnil, ter zadel stranko. Prav tako bi se mi olje polilo ravno po njem. Ali pa bi ob uporabi spreja za mazanje po pomoti špricnil vanj.

Čudno, da kleparjem in ličarjem ne stojite za vratom, a tam te pa more nategnit?

m0LN4r ::

Razlogi so predvsem enostavni zakaj ne smes biti v delavnici in to je tvoja varnost. Vsak servis, ki da kaj na pravila igre, ne bo spuscal stranko v delavnico, ker se je ze ogromnokrat zgodilo, da se je stranka spotaknila, razbila glavo, ji je priletelo kaksno orodje pri odvijanju v glavo, pritekla kaksna tekocina po srajci, copatih, se porezal na kaksnem kosu pleha itn.
Polek tega zakaj bi reskirali, lahko da si inspektor pod krinko (v nemciji je to povsem normalno) in ce bi te spustili v delavnico, bi padla kazen za nekaj tisocakov, torej se ne splaca reskirati.

Drugi razlog je, da ja motis mir in koncentracijo delavca, ampak se vedno je varnost na prvem mestu, ker bo delavec pazil, da te pri odvijanju ne bo z komolcem slucajno v nos, si bo sebi se kaj hujsega naredil.

Tretji razlog je, ce itak nimas pojma sraufat, kaj bi sploh rad videl? Bi sploh prepoznal orginalni del in neorginalni? Ne. Polek tega imajo pooblascenci pogodbe dobaviteljev orginal delov, dvomim da se jim splaca sploh neorginal not devat, ker glih z orginal vec zasluzijo.

Cetrti, ni to zastonj sola za tebe. Ce bi se rad naucil sraufat, sraufaj sam doma.

Popoldanc, pri kateremu bos lahko gledal zraven, ga boli kurac za tvojo varnost pa se neorginalni del ti vgradi tak da sploh ne bos vedel ali je orginal ali ne. Bos glih ti videl na sasiji lezaja al je orginal al ni.

Svasta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

v delavnici je mojster gazda in samo on odloča o tem,

Ne, obstajajo pravila o varnosti pri delu, katera so ponavadi podpisana. Tudi prinas je "Arbeits und Sicherhets Gesetz" podpisan in se je treba tega drzat, ker so kazni gromozanske in ja v tem pravilniku so tudi po tvojem mnenju butaste stvari, ampak te stvari so zato, ker je v preteklosti prislo ze do marsicesa in potem raznih tozb itn.
Jaz ne smem puscati alfa nozka blizu strank, ne smem nasloniti lestev na zid, ker se lahko prevrne in pade na otroka, ne smem spuscati dvignjenga dvigala itn.
Skratka ze jaz moram ta pravilnik vsako leto po eno urnem klikanju po prebiranju tega pravilnika podpisati zadevo in ce se kaj zgodi, moram jaz odgovarjati v visini nekaj tisocakov.

Mojster, ki ti dovoli v delavnico ocitno ni seznanjen s tem, vprasanje je scim vsem drugim ni seznanjen. Se bolje, ce se takih pravil ne drzi, potem se tudi marsikaterih drugih ne drzi.

PS: Pa ti spodrsne na olju, pades v jasek ali si razbijes zobe (se je zgodilo), bos pa kaj? Tozil delavnico ali ker si pa ti ful fer in bos priznal, da je tvoja krivda, da si bil tam. Itak.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Po predpisih niti drug avtomehanik ne sme skakat pod avtom, ki ga ne popravlja. Enostavno je tam nevarno in tam nima kdo kaj delat, če nima kaj tam delat. Kot se ne hodi na streho, če nimaš nekega razloga, tudi in predvsem če je krovec gor, pleza po dimnikih in podobno. Ti v prostem času lahko avto zapelješ čez dve kalnce in se uležeš spodaj, ti nihče ne brani, ne spravljaj pa v probleme drugih s svojo neumnostjo in tečnostjo. Kukaj čez okno ali kaj podobnega in daj mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Tako je. Majster, ki spusca stranke v delavnico je enostavno butast majster, ki nima pojma o predpisih in kazni, kaj sele ce pride do kaksne butaste hujse poskodbe.
Ce mu tile predpisi niso jasni, je vprasanje kaj drugega mu ni jasno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

VeganCyclist ::

Sej kle se ne gre sam za avtoservise. Jst sm ze dvakrat dozivu, da je stranka prpelala svojga sina gledat, da se bo kej naucu. En folk res nima mere. Pride po uslugo in potem prcakuje se tecaj zraven. Da jst to pocnem sm mogu 20let hodit v solo, ti bi pa da ti jst med svojim sihtom mal razlagam stvari zarad dolgcajta? Za tvoj entertainment? To je totalna degradacija mojga poklica. OPov mehanik se mi smili v dno duse. Skor bi mu 5e za per nakazal.

mahoni ::

VeganCyclist je izjavil:

Sej kle se ne gre sam za avtoservise. Jst sm ze dvakrat dozivu, da je stranka prpelala svojga sina gledat, da se bo kej naucu. En folk res nima mere. Pride po uslugo in potem prcakuje se tecaj zraven. Da jst to pocnem sm mogu 20let hodit v solo, ti bi pa da ti jst med svojim sihtom mal razlagam stvari zarad dolgcajta? Za tvoj entertainment? To je totalna degradacija mojga poklica. OPov mehanik se mi smili v dno duse. Skor bi mu 5e za per nakazal.

Za mehanika si hodil 8 let osnovne sole in boga 3 leta za mahankarja. Tako da furaj misko.

Zimonem ::

mahoni je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

Sej kle se ne gre sam za avtoservise. Jst sm ze dvakrat dozivu, da je stranka prpelala svojga sina gledat, da se bo kej naucu. En folk res nima mere. Pride po uslugo in potem prcakuje se tecaj zraven. Da jst to pocnem sm mogu 20let hodit v solo, ti bi pa da ti jst med svojim sihtom mal razlagam stvari zarad dolgcajta? Za tvoj entertainment? To je totalna degradacija mojga poklica. OPov mehanik se mi smili v dno duse. Skor bi mu 5e za per nakazal.

Za mehanika si hodil 8 let osnovne sole in boga 3 leta za mahankarja. Tako da furaj misko.

Ti sam naredi. Sej si študiran. Kaj potem druge gnjaviš.

2dark ::

          je izjavil:

Prisotnost na servisih ni tako nenavadna zadeva. Razlog zanjo pa je to, da kar precej servisov zaračunava dele ali storitve, ki jih ne opravljajo.



Pa vlijejo premalo olja not pri menjavi ali ga celo ne menjajo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

SeMiNeSanja ::

Pa ko bo zidar zidal pri tebi doma, se boš tudi spokal k sosedom, da ti ne bo kaj padlo na glavo?
Kaj pa je z dimnikarjem? Vodoinštalaterjem?.....?

Nehajte bloditi, kot da še nikoli nebi videli mehanične delavnice od blizu.

Res me zanima, kaj bo vaš ojlala 'inšpektor' naredil, ko bom sam menjal gume.
A bo skakal do stropa? Me proglasil za ogroženo vrsto? Bog ne daj, da še olje zamenjam? Bom potem že vojni zločinec?

Nehajte bloditi - pojdite malo ven pa poglejte REALNOST!

Ojoj - eden je iz riti potegnil zakon o varnosti pri delu?
O.k.... kateri člen zdaj govori o tem, da se ne sme vstopiti v delavnico?

Malo nerodno je namreč, da bi ZAKON govoril o takih 'drobnarijah', saj je nemogoče v zakonu razdelati vse variante 'delavnic'. Za to obstajajo pravilniki, ki urejajo posamezna področja! Ampak da bi vedel kateri pravilnik je relevanten, se pa že moraš en malo spoznati v zadeve. Kar se pa tukaj niti eden ne! Vsi samo nekaj na pamet nabijate.

Bullshit na bullshit. Samo ker se vam 'zdi'.
Da noben od vas nič konkretnega ne ve, niti slučajno ni ovira za nabijanje?
Trollanje vam gre izredno dobro od rok!

Ampak ja... glavno da ste prilepili link. S tem je potem že vse 'dokazano'.
V upanju, da nihče ne bo pogledal, kam ta link kaže? Ali kaj ste si mislili?

Kako mi gre na k* to forumsko 'dokazovanje' nekih 'trditev'.
Enkat ljudi posiljujete, da naj lepijo linke, ker baje nič ni res kar govorijo, če ni 'linka'.
Drugič pa greste v nasprotni ekstrem, lepite neke brezvezne linke in potem naj bi bilo s tem vse 'dokazano'. Pa je res?

Aja, 'res' postane potem, ko še malo pribiješ o nekih 'ljubicah v štiklah'?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zimonem ::

2dark je izjavil:

          je izjavil:

Prisotnost na servisih ni tako nenavadna zadeva. Razlog zanjo pa je to, da kar precej servisov zaračunava dele ali storitve, ki jih ne opravljajo.



Pa vlijejo premalo olja not pri menjavi ali ga celo ne menjajo.

Premalo olja se lepo preveri s šibko. Ravno tako se vidi ali je staro. Za to ne rabiš stat zraven.

SeMiNeSanja je izjavil:

Pa ko bo zidar zidal pri tebi doma, se boš tudi spokal k sosedom, da ti ne bo kaj padlo na glavo?
Kaj pa je z dimnikarjem? Vodoinštalaterjem?.....?

Nehajte bloditi, kot da še nikoli nebi videli mehanične delavnice od blizu.

Res me zanima, kaj bo vaš ojlala 'inšpektor' naredil, ko bom sam menjal gume.
A bo skakal do stropa? Me proglasil za ogroženo vrsto? Bog ne daj, da še olje zamenjam? Bom potem že vojni zločinec?

Nehajte bloditi - pojdite malo ven pa poglejte REALNOST!

Ojoj - eden je iz riti potegnil zakon o varnosti pri delu?
O.k.... kateri člen zdaj govori o tem, da se ne sme vstopiti v delavnico?

Malo nerodno je namreč, da bi ZAKON govoril o takih 'drobnarijah', saj je nemogoče v zakonu razdelati vse variante 'delavnic'. Za to obstajajo pravilniki, ki urejajo posamezna področja! Ampak da bi vedel kateri pravilnik je relevanten, se pa že moraš en malo spoznati v zadeve. Kar se pa tukaj niti eden ne! Vsi samo nekaj na pamet nabijate.

Bullshit na bullshit. Samo ker se vam 'zdi'.
Da noben od vas nič konkretnega ne ve, niti slučajno ni ovira za nabijanje?
Trollanje vam gre izredno dobro od rok!

Ampak ja... glavno da ste prilepili link. S tem je potem že vse 'dokazano'.
V upanju, da nihče ne bo pogledal, kam ta link kaže? Ali kaj ste si mislili?

Kako mi gre na k* to forumsko 'dokazovanje' nekih 'trditev'.
Enkat ljudi posiljujete, da naj lepijo linke, ker baje nič ni res kar govorijo, če ni 'linka'.
Drugič pa greste v nasprotni ekstrem, lepite neke brezvezne linke in potem naj bi bilo s tem vse 'dokazano'. Pa je res?

Aja, 'res' postane potem, ko še malo pribiješ o nekih 'ljubicah v štiklah'?

Pa si ti kdaj videl kako izgleda gradbišče in kaj vse piše in kako je zavarovano. Tudi v delavnicah večji del visi tabla v tem smislu. Kao nezaposlenim prehod prepovedan. Tiste tvoje firewalle nihče ne jemlje resno. V najboljšem primeru te ne bodo več najeli. Za telesno poškodbo pa odgovarjaš. Če ti prodajaš meglo, še ne pomeni da drugi nimajo odgovornosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

SeMiNeSanja ::

VeganCyclist je izjavil:

Sej kle se ne gre sam za avtoservise. Jst sm ze dvakrat dozivu, da je stranka prpelala svojga sina gledat, da se bo kej naucu. En folk res nima mere. Pride po uslugo in potem prcakuje se tecaj zraven. Da jst to pocnem sm mogu 20let hodit v solo, ti bi pa da ti jst med svojim sihtom mal razlagam stvari zarad dolgcajta? Za tvoj entertainment? To je totalna degradacija mojga poklica. OPov mehanik se mi smili v dno duse. Skor bi mu 5e za per nakazal.

Kaj bi šele rekel, če bi tako kot v Nemčiji pripeljali froca na prakso!
Bi ti krona padla z glave, če bi frocu pokazal, kaj ga čaka, če se odloči za poklic mehanika?

Tako se ponavadi obnašajo tisti, ki sami ne obvladajo to kar delajo. Skrivati tisto svoje 'znanje', da ga nebi slučajno še kdo drug osvojil, saj bi potem lahko postali odvečni. Pa težko bi blodili, da se gre za neko višjo znanost, če zadevo še kdo obvlada.
Neštetokrat videl babnice v fabrki, ki so ljubosumno skrivale znanje, da ja nebi slučajno postale manj 'pomembne'.

Pravi Mojstri so tisti, ki imajo tudi veselje do poučevanja. Dokler ne poučuješ, si v mojih očeh še vedno zgolj 'izučen', nikakor pa mojster!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zimonem ::

Mojster je za poučevanje plačan in tudi odgovarja za froca. Pa ni problem froca učit. Problem je prenašat noro stranko.

mahoni ::

2dark je izjavil:

          je izjavil:

Prisotnost na servisih ni tako nenavadna zadeva. Razlog zanjo pa je to, da kar precej servisov zaračunava dele ali storitve, ki jih ne opravljajo.



Pa vlijejo premalo olja not pri menjavi ali ga celo ne menjajo.

Meni so ob nakupu avtomobila naredili servis. Pogledal olje cez 2 tedna in ugotovil, da ga je skoraj za cm cez maksimum. Sem ze mislil, da je zalilo turbino...no na koncu smo celo olje zlili in glej ga zlomka tocno 1l olja vec kot pise v bukvi.

Zimonem ::

Mogoče si pa našel tržno nišo. Odpri delavnico z po 4imi sedeži zraven autodvigala, da se nauči cela družina kako se zamenja olje hladilna in zavorna tekočina. Zraven na najbolje še snack bar.

SeMiNeSanja ::

Zimonem je izjavil:


Pa si ti kdaj videl kako izgleda gradbišče in kaj vse piše in kako je zavarovano. Tudi v delavnicah večji del visi tabla v tem smislu. Kao nezaposlenim prehod prepovedan. Tiste tvoje firewalle nihče ne jemlje resno. V najboljšem primeru te ne bodo več najeli. Za telesno poškodbo pa odgovarjaš. Če ti prodajaš meglo, še ne pomeni da drugi nimajo odgovornosti.

1.) od kdaj se pogovarjamo o gradbiščih?
2.) kaj imajo 'moji firewalli' veze z mehanično delavnico?
3.) kdo si ti, da boš sodil o tem, kaj kdo jemlje resno ali?

Za telesne poškodbe... kje si videl kakšno telesno poškodbo?
In ne, ni res, da kar avtomatično odgovarjaš za vse kar neki bedaki počno.

Če kdo prodaja meglo, potem si to ti.

In šmenta, ko si omenil gradbišče, se nikakor ne morem znebiti slik raznih politikov, ki so jih na TV kazali sprehajati se po gradbiščih.....

A nima to veze. Tudi če nisi zaposlen na gradbišču, te lahko zaposleni na gradbišču ustrezno opremijo in vodijo po gradbišču.

Ali če obrnemo zgodbo - ko boš dal graditi lastno hišo, po tvoji logiki ne boš smel vstopiti v hišo, dokler ne bo 'vseljiva'?
Absurdno!

Zimonem je izjavil:

Mojster je za poučevanje plačan in tudi odgovarja za froca. Pa ni problem froca učit. Problem je prenašat noro stranko.

Problem je tudi prenašat nore forumaše, ki vsako temo razvlečejo v drekanje, ki nima nič več skupnega z realnim življenjem 'tam zunaj'.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Zimonem je izjavil:


Pa si ti kdaj videl kako izgleda gradbišče in kaj vse piše in kako je zavarovano.

Zdej bos se zacel mi palamudit, da ko jaz s svojim kesom najamem gradbince, da ne bi smel it gledat kaj ter kako delajo??? Namrec gradbisce je gradbisce.

Zimonem ::

1.) Ti si privlekel zidarje v debato
2.) Ibid
3.) Glede na zgornje te človek težko jemlje resno.

Palamudiš ti. Za to kar ti insinuiraš moraš najeti nadzornika. Kaj pa ti lahko ali ne je pa tvoja stvar.

Že v drugi temi ti praviš da si jemlješ pravico do snemanja pogovora. V redu zate. Po zakonodaji pač ne.

mahoni ::

Zimonem je izjavil:

1.)

Že v drugi temi ti praviš da si jemlješ pravico do snemanja pogovora. V redu zate. Po zakonodaji pač ne.

Ne jokcaj. Jaz nisem ofca, kot ti in tebi podobni. Pejd na 24ur jokcat in kimat pod npr. ta clanek: https://www.24ur.com/novice/korona/delo...

Zimonem je izjavil:

1.)
Palamudiš ti. Za to kar ti insinuiraš moraš najeti nadzornika. Kaj pa ti lahko ali ne je pa tvoja stvar.

Zdej mi bos se palamudil koga MORAM najeti za izgradnjo svoje bajte al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

Zimonem ::

Ja pa tudi gradbeno dovoljenje nucaš. Ma sej s časoma.... Ti bo potegnil.

JaVonTech ::

mahoni je izjavil:

No no, vse je odvisno od cloveka. Jaz imam bolj "egzotiko" od vozila in le malokdaj mehaniki delajo na Alfah. Zadnjic mi je en delal mali servis in ni vedel, kje tocno se nahaja zracni filter. Jaz mu povem kje je, ker ajde tudi mi informatiki guglamo "ves cas". On pa pravi to je nemoguce in ze zapre zascito pod avtom. Nisem ga prevec prepriceval v nasprotno le cakal sem, da se je najprej namucil s plasticno zascito, potem je spustil avtomobil in iskal pod sovoznikovim sedezem.

No na koncu je moral se enkrat ponoviti vajo.
Tako da...vcasih je dobro bit pri servisu. Grem stavit luleka na panj, da mi ne bi zamenjal filtra, ce ne bi bil poleg (okej v mojem primeru, ker lastnika mehanicne delavnice poznam) to ne bi slo skozi, ker mi vedno pokaze stare dele, ampak ajde recimo pri kaksnem drugemu bi si luleka upal stavit.


>Alfa
>Malokdaj pri mehaniku

Choose one :))

Sicer pa sem jaz rad vedno zraven pri servisu, malo lahko vidiš avto od spodaj, mehanik bo delo opravil bolj vestno, pa če kakšno rečeš z mehanikom, še kaj zveš od svojega avta.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12430792 (13355) bbbbbb2015
»

Oderuški predračuni za servis vozila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122546 (12022) KTM_
»

servis avtomobila - upravičenje porabe časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1089879 (7335) Mato989
»

Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19632521 (24063) Glugy
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27668418 (42362) D3m

Več podobnih tem