» »

Vračilo aktiviranega prenosnika

Vračilo aktiviranega prenosnika

1
2
3 4

MrStein ::

To forum zjebe linke, če citiraš sporočilo, ki citira sporočilo z linkom. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

Povem eno izkusjno, stranka kupi prenosnik za 199.- pa rece da neki steka. Pa gledam in zadeva se od dneva nakupa do danes ni bila restartana, windows update gnjavi ze celo vecnost itn.
Sem ji nalozil nov windows April 2020, poupdejtal vse zivo, appse, pa se quick scan pustil laufat, da ne bo pozneje gnjavil. Zenska je bla presenecena kako lepo zdaj vse dela.
Mind this, kista za 199.- ko je res minimum od minimuma kaj lahko dandanes skup zlotas.

Prednaložen crap mogoče?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ziga Dolhar ::

mat xxl je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Uganikdo, si pozabil napisati, koliko je znašala uporabnina predmetnega fotoaparata ......., pa ja nič nisem užaljen.

0 EUR, ker je slo za pravico od odstopa od pogodbe sklenjene na daljavo.

Ne, rabis bit uzaljen lahko pa seveda predlozis dokazila, ki govorijo drugace.

Zato bi bilo neko nadomestilo za delo, ponovno uskladiščenje, pregled, čiščenje artikla, po mojem smiselno in pošteno, enako, kot to delajo v tujini, ker v takih primerih trgovec ima delo in cirkus s tem in artikla z odprto embalažo ne more več prodajati, kot novega.


Pozabil si edino povedat, da zgoraj navedeno ni res za drzave EU, ker je pravica do vracila blaga kupljenega na daljavo, zagotovljena na nivoju EU.


Ne najdem več sodbe za dotični fotoaparat je pa bila uporabnina.

Beri : Vračilo izdelka in uporabnina

https://www.zps.si/index.php/nasveti-in...

Na zadnjem linku, ti jasno razložijo tudi o programski opremi ...... zanimivo, tudi srečk kupljenih po netu ne morete vračati, če niso nič zadele :) :) :)


Z linkom do sodbe ti z veseljem pomagam ;).

Ampak v tej zadevi uporabnina ni bila določena, saj je prodajalec ni zahteval. Vsaj po informacijah, ki sem jih prejel od kolega, ki je bil v tisti zadevi kupec in mi je posredoval svojo sodbo, ne. Zato me je konkretno za to zadevo zanimalo :).

Ni pa pod vprašajem, da lahko prodajalec zahteva uporabnino/odškodnino. A mora to pravilno določiti v svojih pogojih in tudi znat uveljavljat na sodišču.
https://dolhar.si/

Glugy ::

Imaš možnost aktivirat Windows brez ustvarjanja računa. V tem primeru ne moreš niti krast Windows-a ker je fizično vezan samo na točno tist komp in pika. Če komp vrneš je tm gor tud licenca tud če aktivirana vrnjena in z njo ne moreš nč. Verjetno je pa problem ker večina ustvari račun in pol hoče trgovec to kaznovat da nima problemov za vsak slučaj. Samo ja pač vedno je možnost da aktiviraš Windows brez ustvarjanja računa. Tako je treba naredit potem pa nimajo v trgovini kej za komplicirat. Res pa je če se prov spomnm da je ta možnost mal skrita kar povprečen uporabnik ne bo verjetno opazil da se to tud da.

Jz bi tak reku; glede na to da komp dejansko rabiš in je problemv delovanju ; pa glede na to da si že začel z garancijo ker pač zadeva ne deluje tko k je treba ; pač nadaljuj s tem da hočš bodisi vračilo kupnine ali pa popravilo računalnika do te mere da deluje tko k je treba brez zatikanj in nevem česa še. Fajn je tud če to mal posnameš.

Če je manj kot 14 dni minil lahko pisno odstopiš od pogodbe brez da bi navedel razlog. Zakon je vedno nad pogodbenimi pravili. Tako pravo deluje. Nevem kako je sicer s tem če si že dal v garancijsko popravilo pa v tem času popravila se odločiš da ostopaš od pogodbe. Tle se mi zdi zgodba mogoče bl zapletena. Dejstvo je da če je zadeva aktivirana na laptopu in ti nikakor ne morš te aktivacije imet nikjer drugje razen na tem laptopu potem de facto imaš rezultat ko bodoči novi kupec ni oškodovan z manjkajočo licenco in izdelek ni vreden nič manj razen uporabnine kot prej.. Ne vem kako da Big Bang tok komplicira to. No sej se vid da se pač ne naroča pri njih. Kaki funtech al pa kkšna druga dobra slovenska trgovina je pač bolj tehnično podkovana da ne rab tok komplicirat z pravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

solatko ::

m0LN4r - Pred leti je Telekom dajal prenosnike za 1€, ko je nehal delat, so mi ga zamenjali z drugim. Karkoli kupim, hočem, da stvar funkcionira zadovoljivo. Če moram na prenosniku čakat pet minut, da se postavi, to ni zadovoljivo, ne glede na to, koliko je bil. Jasno!

Glugy - Komplicirajo samo zato, ker so bili veseli, da so našli bedaka, ki je te jajca kupil. Vedo, da bojo drugega težko našli in jim bojo jajca ležala v polici. Če bi šlo za i7 nebi kompliciral.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Jaz nevem kake slabe izkusnje mate, ampak prenosnik za 199.-eurov se postavi, ce je vzdrzevan z updejti v 25 sekundah in to z celeronom. Nevem od kod vam 5 minut. A kupujete se vedno laptope z HDDji al kako?

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Povem eno izkusjno, stranka kupi prenosnik za 199.- pa rece da neki steka. Pa gledam in zadeva se od dneva nakupa do danes ni bila restartana, windows update gnjavi ze celo vecnost itn.
Sem ji nalozil nov windows April 2020, poupdejtal vse zivo, appse, pa se quick scan pustil laufat, da ne bo pozneje gnjavil. Zenska je bla presenecena kako lepo zdaj vse dela.
Mind this, kista za 199.- ko je res minimum od minimuma kaj lahko dandanes skup zlotas.

Prednaložen crap mogoče?
Niti ne, pri starejsih ljudeh je vedno problem to, da prenosnike uporabljajo premalo in windows ne uspe narediti vsega v ozadju, kar pac ima za narest. Posledicno ne razumejo, da pocasnejsi prenosnik rabi dlje casa, da dokonca svoje naloge v povezavi z updejti, defenderjem, appsi itn.
Tako da 2-3 ure tedensko pac ni dovolj, da sistem normalno laufa. Pol pa ko pogledas pod updejte, jih je 50 komadov v cakalni vrsti.

Sem ze imel tudi primere, ki tako malo uporabljajo prenosnik, da po 4 tednih se niti driverji niso bili downloadani. Pac pocasen internet, uporaba 1x tedensko pol ure.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz nevem kake slabe izkusnje mate, ampak prenosnik za 199.-eurov se postavi, ce je vzdrzevan z updejti v 25 sekundah in to z celeronom. Nevem od kod vam 5 minut. A kupujete se vedno laptope z HDDji al kako?

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Povem eno izkusjno, stranka kupi prenosnik za 199.- pa rece da neki steka. Pa gledam in zadeva se od dneva nakupa do danes ni bila restartana, windows update gnjavi ze celo vecnost itn.
Sem ji nalozil nov windows April 2020, poupdejtal vse zivo, appse, pa se quick scan pustil laufat, da ne bo pozneje gnjavil. Zenska je bla presenecena kako lepo zdaj vse dela.
Mind this, kista za 199.- ko je res minimum od minimuma kaj lahko dandanes skup zlotas.

Prednaložen crap mogoče?
Niti ne, pri starejsih ljudeh je vedno problem to, da prenosnike uporabljajo premalo in windows ne uspe narediti vsega v ozadju, kar pac ima za narest. Posledicno ne razumejo, da pocasnejsi prenosnik rabi dlje casa, da dokonca svoje naloge v povezavi z updejti, defenderjem, appsi itn.
Tako da 2-3 ure tedensko pac ni dovolj, da sistem normalno laufa. Pol pa ko pogledas pod updejte, jih je 50 komadov v cakalni vrsti.

Sem ze imel tudi primere, ki tako malo uporabljajo prenosnik, da po 4 tednih se niti driverji niso bili downloadani. Pac pocasen internet, uporaba 1x tedensko pol ure.


Ja to je res, ampak to je neumen sistem updatov, namesto da bi winsi kaj javili nevednezi niti ne vejo kaj se dogaja...

Je pa tudi res da ssd gor ali dol, pocasni prpci stekajo..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

m0LN4r - Nič ne pomaga, če se ti namizje pokaže v pol minute, če je procesor še pet minut na 100%, da sprocesira vse tisto, kar se naloži ob zagonu. Če ti tako mašino ponujajo, kot idealno za domačo uporabo je to prvovrsten nateg.
Ravno zaradi redke uporabe, mora bit prenosnik z malo močnejšim procesorjem, da ne porabi vso moč za update. Če ti prenosnik laufa vsak dan, počasni CPU ni tak problem.

Ne bo pa penzionist zaradi tega imel prižgan prenosnik cel dan!
Delo krepa človeka

          ::

m0LN4r je izjavil:

Ja ce ti ga poslje nazaj po posti je vse to jebeno, dnar pa itak dobi avtomatsko nazaj, ker to auto sistem dela.


Potem imate slab sistem oz. se vam ga ne izplača spreminjati zaradi par tovrstnih primerov.

m0LN4r ::

Dude, si ze kdaj vracal izdelek na amazonu? Ko oddas na posti in poskenirajo "etiketo" dobis denar nazaj, pa jim lahko opeko posljes nazaj. Tak to deluje pri vecini vecjih online shopih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

          ::

Potem je tovrstnih primerov očitno premalo, da bi se jim (vam) izplačalo komplicirati.

solatko ::

Podjetja pri množici izdelkov raje gledajo na dobro ime, kot pa na kakšno goljufijo kupca, imajo manj škode, kot jo lahko povzroči kritika o poprodajni aktivnosti firme. Oni tudi ne razmišljajo na način, da je vsak kupec goljuf.

Firme z malo prometa pa si težko privoščijo požrtje takih, lahko tudi več 100€ vrednih prevar, zato na vse kupce gledajo, kot potencialne barabe, s tem, da ne rešujejo kvalitetno upravičenih reklamacij pa si delajo ogromno škodo na trgu in slej ko prej zapadejo v poslovne težave.
Delo krepa človeka

Broj_Jedan_7 ::

Servisa mi niso naredili (češ da je vse OK, lol), vračilo ali zamenjavo pa so seveda tudi zavrnili. Računalnikov (še raje pa ničesar) NE kupujte pri BigBang.si. :)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Broj_Jedan_7 - Če kupuješ v BB obvezno po netu, saj ti v tem primeru morajo vrnit denar, če odstopiš od pogodbe. Sicer pa ja, če kupiš cenen prenosnik, so veseli, da ga odneseš, saj kakšna jajca težko prodajo in nimajo interes vzeti nazaj, če pa vzameš i7 pa ni problemov z vračilom.
Če je računalnik neodziven, res nimao kaj naredit, za njih dela b.p..
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

Solatko, preberi prvi post. Prenosnik je kupljen online, sedaj se pa BB na tehnikaliji in pogojih poskuša izognit zakonski obvezi. IMO zrelo za tržni inšpektorat, ki glede na specifiko primera lahko celo kaj doseže.

OP, za TIRS bo pomembno, da imaš dokumentirano kdaj si zahteval menjavo in pisno zavrnitev.

solatko ::

UganiKdo - Preberi še to, da ga je dal na servis, ne pa odstop od pogodbe. Kolikor vem (morda se motim), če ga daš na servis, odstop ali stvarna napaka nista več tako lahko izvedljiva.
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

Načeloma ne bi smelo vplivat, še posebej, ker je iz prvega posta razbrat, da je bil servis posledica tega, da niso izpolnili zakonske zahteve po menjavi. Ravno tkao so ugotovili, da z njim ni nič narobe. Tako vračilo ne bi smelo biti vprašljivo, če smo še vedno v oknu za vračilo seveda.

Tako, da IMO je TIRS logičen naslednji korak.

m0LN4r ::

Katerega si kupil?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bezukhoff ::

m0LN4r je izjavil:

Katerega si kupil?


Tako, daj specse te počasnele. :))

mtosev ::

Zanimivo, da še vedno ne vemo kaj je sploh kupil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Broj_Jedan_7 ::

Ker niti ni pomembno? Trackpad laggira, miška preskakuje, ... Tudi če so res uboge komponente, se to pač ne bi smelo dogajati. Sedaj zapravljam čas in googlam razne rešitve z driverji, itd namesto da bi to naredili na servisu, kjer so mi btw uspeli izbrisati Wlan driverje, tako da sem moral to inštalirati sam, če sem sploh hotel na internet. Kupil pa sem Aspire 3 A315-22-66FK 15" FHD/A6-9220/8G/256G/W10.

Pa ne govorim o počasnem odpiranju, ki se mi zdi precej normalno, sam imam MB Pro in sem navajen, da vse dela tekoče. Ampak da ti Youtube video laggira (360p), miška preskakuje, servis pa pravi, da ni odkril težave... :D

mtosev ::

A6 cpu aka šit. Evo tukaj je glavni problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bezukhoff ::

To imaš nek hardware issue, formatiraj in naredi clean install winsev, in v kolikor je zadeva še vedno isti crap, uveljavljal stvarno napako, ker računalnik pač ne deluje as advertised.

Uporabljam enega asusovega netbooka, 11.6, atom procesor, 2 gig of ram, ter 32 emmc, boot time do deset sekund, ready to use v dvajsetih sekundah, ofnan word, firefox z nekaj tabi, vključno z youtubom z 4k videjem (low bitrate), in stvar še vedno deluje precej fluidno, tvoj aspire je rocket ship v primerjavi s tem asusom, tako da sam menim, da res imaš nek problem s strojno opremo.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Windows imaš inštalirane na 16gb emmc, 2gb in atom cpu? Win 10 rabi 32gb za install.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bezukhoff ::

Sorry, my bad, it's 32 gb emmc. :))

darkolord ::

mtosev je izjavil:

A6 cpu aka šit. Evo tukaj je glavni problem
Je šit, ampak je še vedno na nivoju C2D, kar pomeni, da pri osnovnih opravilih niti približno ne bi smel štekat.

Broj_Jedan_7: v power management ("možnosti upravljanja z energijo") izberi "high performance" način, če še ni. Včasih se to res precej pozna.

Glede driverjev priporočam Snappy Driver Installer. Stran izgleda scammy, ampak je 100% legit in open source. Najde veliko večino driverjev in izbere najboljšo verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mtosev ::

Lahko proba tudi bios updajtati. Lahko je tud tam problem ali pač je cpu fail.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

shadeX ::

mtosev je izjavil:

A6 cpu aka šit. Evo tukaj je glavni problem


Ni problem. Kar kupiš v trgovini je vedno spodobno za vsaj najosnovnejša opravila. Računalnik pač mora opraviti basic opravila kot je odpiranje spletnih strani, pisanje,.. brez nekega trokiranja in s "spodobno" hitrostjo.

Fotrov 13 let star C2D Asus brez SSD-ja, spletne strani in povsem basic stvari dela povsem brezhibno (seveda se pozna manjko SSD-ja).

Meni OP-jev problem smrdi po zjebanem HW-ju ali pa manjko kakih driverjev al neki. Vsekakor to NI normalno, sploh za nov PC pa če tudi je cenejši rang. Kupljen prenosnik je čist soliden za nezahtevnega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

Kar kupiš v trgovini je vedno spodobno za vsaj najosnovnejša opravila.


Ne ni. Ko se izdelek prilagaja denarnici in ne opravilom katerim je namenjen takrat nastanejo problemi. Videno neštetokrat.

m0LN4r ::

Broj_Jedan_7 je izjavil:

Ker niti ni pomembno? Trackpad laggira, miška preskakuje, ... Tudi če so res uboge komponente, se to pač ne bi smelo dogajati. Sedaj zapravljam čas in googlam razne rešitve z driverji, itd namesto da bi to naredili na servisu, kjer so mi btw uspeli izbrisati Wlan driverje, tako da sem moral to inštalirati sam, če sem sploh hotel na internet. Kupil pa sem Aspire 3 A315-22-66FK 15" FHD/A6-9220/8G/256G/W10.

Pa ne govorim o počasnem odpiranju, ki se mi zdi precej normalno, sam imam MB Pro in sem navajen, da vse dela tekoče. Ampak da ti Youtube video laggira (360p), miška preskakuje, servis pa pravi, da ni odkril težave... :D

Windows 10 nalozi vse potrebno sam, ampak tale racunalnik rabi po novi namestitvi windowsov vsaj 5-6 ur da to normalno opravi.
Daj nekomu, ki se spozna malo bolj na to, pa bo delalo vse tako kot mora. Ne rabis nobenih ekstra driverjev in nicesar dandanes.

darkolord je izjavil:

mtosev je izjavil:

A6 cpu aka šit. Evo tukaj je glavni problem
Je šit, ampak je še vedno na nivoju C2D, kar pomeni, da pri osnovnih opravilih niti približno ne bi smel štekat.

Broj_Jedan_7: v power management ("možnosti upravljanja z energijo") izberi "high performance" način, če še ni. Včasih se to res precej pozna.

Glede driverjev priporočam Snappy Driver Installer. Stran izgleda scammy, ampak je 100% legit in open source. Najde veliko večino driverjev in izbere najboljšo verzijo.
Nic od tega sranja ni potrebno pri novem prenosniku, vse se nalozi preko windows update.
Pa kaj vi se vedno zivite v 1999?

PS: Ze ko berem, da nekdo za nov prenosnik isce driverje po netu, za misko, je marsikaj jasno.

Windows creation tool si potegni, naredi windows instalacijo z verijo 2004, malozi, povezi prenosnik z netom in ga pusti naj dela ene 1-2 uri, nato ponovni zagon, pa se malo pustis in si fertik.

Tle je problem med prenosnikom in stolom.

IN JA, doloceni touchpadi imajo tudi tako smotano obcutljivost, da ce nimas obcutka za te stvari, potem marsikaj preskakuje.

Sem ze rihtal slabse kiste, pa so delale brez ssdja in 4gb rama.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gddr85 ::

400+ bucks za a6? nigga...
magar bi vzel asus 1005g, sem glih enemu rihtal winse, kr raketa za 400 bucks

Tomay ::

m0LN4r, sicer grobo povedano a resnično.
Posodobi bios in če je še kak drug firmware (ssd ...)
Sveža namestitev w10 z usb.
Posodobitev prek wu.


m0LN4r je izjavil:

Broj_Jedan_7 je izjavil:

Ker niti ni pomembno? Trackpad laggira, miška preskakuje, ... Tudi če so res uboge komponente, se to pač ne bi smelo dogajati. Sedaj zapravljam čas in googlam razne rešitve z driverji, itd namesto da bi to naredili na servisu, kjer so mi btw uspeli izbrisati Wlan driverje, tako da sem moral to inštalirati sam, če sem sploh hotel na internet. Kupil pa sem Aspire 3 A315-22-66FK 15" FHD/A6-9220/8G/256G/W10.

Pa ne govorim o počasnem odpiranju, ki se mi zdi precej normalno, sam imam MB Pro in sem navajen, da vse dela tekoče. Ampak da ti Youtube video laggira (360p), miška preskakuje, servis pa pravi, da ni odkril težave... :D

Windows 10 nalozi vse potrebno sam, ampak tale racunalnik rabi po novi namestitvi windowsov vsaj 5-6 ur da to normalno opravi.
Daj nekomu, ki se spozna malo bolj na to, pa bo delalo vse tako kot mora. Ne rabis nobenih ekstra driverjev in nicesar dandanes.

darkolord je izjavil:

mtosev je izjavil:

A6 cpu aka šit. Evo tukaj je glavni problem
Je šit, ampak je še vedno na nivoju C2D, kar pomeni, da pri osnovnih opravilih niti približno ne bi smel štekat.

Broj_Jedan_7: v power management ("možnosti upravljanja z energijo") izberi "high performance" način, če še ni. Včasih se to res precej pozna.

Glede driverjev priporočam Snappy Driver Installer. Stran izgleda scammy, ampak je 100% legit in open source. Najde veliko večino driverjev in izbere najboljšo verzijo.
Nic od tega sranja ni potrebno pri novem prenosniku, vse se nalozi preko windows update.
Pa kaj vi se vedno zivite v 1999?

PS: Ze ko berem, da nekdo za nov prenosnik isce driverje po netu, za misko, je marsikaj jasno.

Windows creation tool si potegni, naredi windows instalacijo z verijo 2004, malozi, povezi prenosnik z netom in ga pusti naj dela ene 1-2 uri, nato ponovni zagon, pa se malo pustis in si fertik.

Tle je problem med prenosnikom in stolom.

IN JA, doloceni touchpadi imajo tudi tako smotano obcutljivost, da ce nimas obcutka za te stvari, potem marsikaj preskakuje.

Sem ze rihtal slabse kiste, pa so delale brez ssdja in 4gb rama.
Voodoo 4Ever

darkolord ::

Če mu 360p video šteka, potem verjetno ni problem v občutljivosti touchpada, e?

Driverji na WU so sprejemljivi v veliki večini primerov, včasih je pa gor še verzija iz časa dinozavrov in je treba ročno narest update.

solatko ::

Pred leti sem v BB vrnil HP z A6 procesorjem, ker je bil neuporaben, sem to opisal že zgoraj. Bil pa je skoraj 600€ 17 inch.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Kaj pa kupujete po zlatarskih cenah v Sloveniji. Sam zarad tiste jebene slovenske tipkovnice
Jaz sem pred leti ze sestri nabavil i5 8th gen, 8gb in ssd pa to za 500eur in FullHD za 499.-
Letos bo 3 leta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

solatko ::

m0LN4r - Nekateri, zaradi različnih vzrokov, ne morejo kupovat v tujini, po drugi strani je pa s tujimi izdelki, lahko velik problem v primeru reklamacij, če nisi od tam, kjer kupuješ. Videno nič kolikokrat, celo teme na S-T o tem.
Tista jebena nemška tipkovnica, zna kakšnemu starejšemu uporabniku zagrenit rečunalniško opismenjevanje.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

m0LN4r - Nekateri, zaradi različnih vzrokov, ne morejo kupovat v tujini, po drugi strani je pa s tujimi izdelki, lahko velik problem v primeru reklamacij, če nisi od tam, kjer kupuješ. Videno nič kolikokrat, celo teme na S-T o tem.
Tista jebena nemška tipkovnica, zna kakšnemu starejšemu uporabniku zagrenit rečunalniško opismenjevanje.


Maš nalepke lahko pa daš tudi gravirat :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

po drugi strani je pa s tujimi izdelki, lahko velik problem v primeru reklamacij, če nisi od tam, kjer kupuješ
v nasprotju z reklamacijami v lokalnih štacunah - kot je tale v tej temi?

solatko ::

darkolord - Še nisi imel reklamacij v tujini, v priznani trgovini, pa te nekaj tednov nihče ne povoha, na koncu pa strokovno ugotovijo, da si zadevo namočil, ne pomaga niti to, da imaš posnet filmček ob prejemu zadeve, ki sploh ni delala.
Zadeva se vlači po nemških sodiščih (slučajno je žlahtovec stranke tam in goni zadevo do konca, z zagotovitvijo inšpektorja in odvetnika, da bo zadevo dobil, ko se odvetniki firme naveličajo)
Gre pa za podobno zadevo, samo cifra je okoli 2k€.

Mato989 - Lahko daš pa tudi 100€ več za mašino in računaš, da ne boš imel problemov s kakšnim prodajalcem tvojega tipa.
Delo krepa človeka

facepalm ::

solatko je izjavil:

Pred leti sem v BB vrnil HP z A6 procesorjem, ker je bil neuporaben, sem to opisal že zgoraj. Bil pa je skoraj 600€ 17 inch.


Jaz pa se vedno uporabljam 4.5 let star prenosnik z A6-6310 (4 jedra + radeon R4) za katerega sem odstel 315€ + 50€ ssd 250gb + 20€ 4gb rama.
Youtube ne steka, office ne steka, cod2mp ne steka. Gta5 pa res steka:D

My point: ne glede na to, da je v prenosniku star A6 apu, bi morale osnovne stvari delovati brez zatikanj.

Mato989 ::

Mato989 - Lahko daš pa tudi 100€ več za mašino in računaš, da ne boš imel problemov s kakšnim prodajalcem tvojega tipa.


K meni so stranke hodile rade nazaj, zato ker sem jim tehnično obrazložil zakaj naj ne kupujejo jajc od prenosnikov četudi sem jih bil sam primoran prodajat... kot sem jim ogromnokrat prihranil denar ker so njihovi sončki hotli odgriznjeno jabolko na njej pa Office ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

facepalm - Nov beli HP z a6 procesorjem je šel v štirih dneh, po vsem mogočem preizkušanju, nazaj v BB, ga je pač kupilo dekle, ki je gledala samo belo barvo in 17 ekran.

Mato989 - Dvomim, da si bil v pomoč kupcem, če si bil tako trdobučen, kot si v veliko temah na S-T. Znaš dobro nakladat, sem nekajkrat igral navideznega kupca, s pomanjkljivim znanjem in ti lahko povem, da v niti eni slovenski trgovnini, razen Funtech, nisem dobil informacije, ki bi mi zagotovila p/p, povsod ste se prav trudili, da bi me nepotrebno obrali, sem pred več leti to tudi podal na forumu RN, tukaj takrat še nisem bil.
Delo krepa človeka

facepalm ::

solatko je izjavil:

facepalm - Nov beli HP z a6 procesorjem je šel v štirih dneh, po vsem mogočem preizkušanju, nazaj v BB, ga je pač kupilo dekle, ki je gledala samo belo barvo in 17 ekran.


Ce ga je potrebovala za kaksne posebne namene, logicno da je potrebovala mocnejsi cpu.
Ampak tukaj je govora o osnovnih taskih, kateri delujejo bp tudi na A6 apujih.

solatko ::

facepalm - Malo je uporabnikov, ki jih a6 zadovolji, saj je vsak malenkost boljš telefonček bolj odziven. Nobenih posebnih namenov, že PDF faili so bili problem, štekalo je praktično vse, kar je bilo vsaj malo zahtevno, filmi, album slik, glasbeni predvajalnik 500 vnaprej izbranih skladb,....
Edino maile je odpiralo, če ni bila not kakšna priponka.
Delo krepa človeka

facepalm ::

solatko je izjavil:

facepalm - Malo je uporabnikov, ki jih a6 zadovolji, saj je vsak malenkost boljš telefonček bolj odziven. Nobenih posebnih namenov, že PDF faili so bili problem, štekalo je praktično vse, kar je bilo vsaj malo zahtevno, filmi, album slik, glasbeni predvajalnik 500 vnaprej izbranih skladb,....
Edino maile je odpiralo, če ni bila not kakšna priponka.

Saj se vendar ve, da 3-4 leta star, entry level apu, ne more delovat bliskovito hitro. Op pa opisuje probleme z lowres youtube videi in z "zatikanjem" miske. To vsekakor ni normalno niti za ta budget apu. Je pa res, da mi ni jasno zakaj bi nekdo kupil tak prenosnik leta 2020.

MrStein ::

Bezukhoff je izjavil:

To imaš nek hardware issue, formatiraj in naredi clean install winsev,

Zakaj, če je bil na servisu?

Zadeva je zrela za tržnega inšpektorja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

DePalmo ::

Problem tržnega inšpektorata je da se bo opiral na odločitev servisa. Inšpektorat ni pristojen da dvomi v odločitev servisa in se nato odloča namesto njih. Če je le možno, nesi prenosnika na drugi pooblaščeni servis ampak jih prosi da samo podajo mnenje ali računalnik deluje ali ima stvarno napako. In če dobiš potrdilo o napaki, s tem pojdi v BB in jim ga vrni. Se nimaš kaj zajebavat z novim laptopom, ma da dela.

Si pa že iz začetka zajebal ko si jim govoril kaj je z njim narobe. Najprej vrneš kupljeno preko interneta, nato pa če si dobre volje, še poveš zakaj.

Drugače pa, osebno se izogibam AMD procesorjem (sklepam da A6 je AMD, nisem pa preverjal) ravno zaradi problemov. Sem punci tudi kupil budget laptop in čeprav so bili AMD malenkost cenejši, sem nato vseeno izbral i3 7020U in je uporaben za njo (pač osnova kot internet, office, filmi), zame je prepočasen ker sem vajen i7 4710HQ. Sem že tuhtal da bi zase kupil novega Ryzena ker ga tako hvalijo in ker ima do 24 niti, ampak nisem prepričan. Zame je Intel le Intel.

darkolord je izjavil:

Glede driverjev priporočam Snappy Driver Installer. Stran izgleda scammy, ampak je 100% legit in open source. Najde veliko večino driverjev in izbere najboljšo verzijo.

No, jaz pa ne. Sem probal to zadevo in res najde en kup drajverjev in tudi predlaga "najbolj priporočene", ampak sem potem lahko samo formatiral winse in naložil na novo. Preverjeno na Win 10 in nato na win 7.

Mato989 ::

solatko je izjavil:



Mato989 - Dvomim, da si bil v pomoč kupcem, če si bil tako trdobučen, kot si v veliko temah na S-T. Znaš dobro nakladat, sem nekajkrat igral navideznega kupca, s pomanjkljivim znanjem in ti lahko povem, da v niti eni slovenski trgovnini, razen Funtech, nisem dobil informacije, ki bi mi zagotovila p/p, povsod ste se prav trudili, da bi me nepotrebno obrali, sem pred več leti to tudi podal na forumu RN, tukaj takrat še nisem bil.


To kar ti dvomiš je nepomembno, trdobučen si edino ti, pa še lažnivec za povrh kot sva ugotovila v drugi temi glede odprtja trgovin... tako da tvoja mnenja so irelevantna, si pač stari upokojenec ki ga je povozil čas... Kako je že oni meme... "Future is now old man", greš na smetišče zgodovine!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Broj_Jedan_7 ::

DePalmo, nisi prebral kaj sem napisal - jaz sem hotel računalnik najprej vrniti, vendar so me takoj zavrnili, češ da je že bil aktiviran.

m0LN4r je izjavil:


Tle je problem med prenosnikom in stolom.

IN JA, doloceni touchpadi imajo tudi tako smotano obcutljivost, da ce nimas obcutka za te stvari, potem marsikaj preskakuje.

Sem ze rihtal slabse kiste, pa so delale brez ssdja in 4gb rama.


LMAO, kupim nov računalnik, ga dam na servis in potem sem JAZ kriv, ker ne dela tako kot bi moral? Ker je kar naenkrat moja dolžnost, da sem seznanjem z modernimi praksami jajcanja z Windowsi out of the box?

Še enkrat, ne pričakujem čudežev, ampak da punca ne more niti na Youtube!? Živim od računalnika že od konca srednje šole, imel sem precej močne mašine, a eno leto vmes sem moral preživeti tudi z gajbico za 250€ pa je biznis potekal nemoteno (tudi PS, ...). Miška preskakuje, ni nič smotana občutljivost. BIOS so mi sicer menda posodobili na servisu, driverje tudi (čeprav kao niso odkrili napake) pa napaka ostaja. Sedaj rešujem sam, ker ne bom spet delal 100km zato, da si ga bomo podajali sem in tja.

Torej, Windowsi updatani, je res malo trajalo, da je zmlelo (ne vem zakaj niso bili že na servisu), vklopljen high performance (menda ni bil, nisem sure), izklopljeno vse odvečno sranje (ki teče v ozadju), še enkrat preverjeni vsi driverji, ... Po hitrem testu zadeva končno štima, bomo videli če se bo obneslo tudi ob malce večjih obremenitvah. In ne, laptop ni postal raketa, a za osnovno uporabo deluje dovolj hitro.

Hvala vsem za nasvete in pomoč (nekaterim pametnjakovičem malo manj :D), upam, da se s tem tema / težava zaključuje.

Mato989 ::

Broj_Jedan_7 je izjavil:

DePalmo, nisi prebral kaj sem napisal - jaz sem hotel računalnik najprej vrniti, vendar so me takoj zavrnili, češ da je že bil aktiviran.

m0LN4r je izjavil:


Tle je problem med prenosnikom in stolom.

IN JA, doloceni touchpadi imajo tudi tako smotano obcutljivost, da ce nimas obcutka za te stvari, potem marsikaj preskakuje.

Sem ze rihtal slabse kiste, pa so delale brez ssdja in 4gb rama.


LMAO, kupim nov računalnik, ga dam na servis in potem sem JAZ kriv, ker ne dela tako kot bi moral? Ker je kar naenkrat moja dolžnost, da sem seznanjem z modernimi praksami jajcanja z Windowsi out of the box?

Še enkrat, ne pričakujem čudežev, ampak da punca ne more niti na Youtube!? Živim od računalnika že od konca srednje šole, imel sem precej močne mašine, a eno leto vmes sem moral preživeti tudi z gajbico za 250€ pa je biznis potekal nemoteno (tudi PS, ...). Miška preskakuje, ni nič smotana občutljivost. BIOS so mi sicer menda posodobili na servisu, driverje tudi (čeprav kao niso odkrili napake) pa napaka ostaja. Sedaj rešujem sam, ker ne bom spet delal 100km zato, da si ga bomo podajali sem in tja.

Torej, Windowsi updatani, je res malo trajalo, da je zmlelo (ne vem zakaj niso bili že na servisu), vklopljen high performance (menda ni bil, nisem sure), izklopljeno vse odvečno sranje (ki teče v ozadju), še enkrat preverjeni vsi driverji, ... Po hitrem testu zadeva končno štima, bomo videli če se bo obneslo tudi ob malce večjih obremenitvah. In ne, laptop ni postal raketa, a za osnovno uporabo deluje dovolj hitro.

Hvala vsem za nasvete in pomoč (nekaterim pametnjakovičem malo manj :D), upam, da se s tem tema / težava zaključuje.


In kdo si ti, ki si kompetenten dovolj da bi OBJEKTIVNO ocenil, kako bi nek prenosnik MORAL delat? Tak vprašam samo, ker k meni na servis telefonov NON STOP hodi folk ki kupi jajca od samsunga in ostalih znamk za 120€, potem pa jamra ker se aplikacija za KLICE odpira 4,9 sekund, on pa je mislil da bo delovala enako kot na telefonu za 600€... ker bi tako "MORALO" bit po njegovo... ker je out of the box...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22756936 (5123) Groot
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38074746 (65396) St235
»

Vračilo blaga preko spletne trgovine (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31537038 (22795) scipascapa
»

Vrnitev kupnine za prednameščeni Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8111048 (7986) RejZoR
»

BigBang nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111700 (7779) BoBi19

Več podobnih tem