» »

Vračilo aktiviranega prenosnika

Vračilo aktiviranega prenosnika

«
1
2 3 4

Broj_Jedan_7 ::

Pozdravljeni,

spletna trgovina ima v pogojih uporabe zapisano, da če se prenosnik aktivira (torej prižge in aktivira prednameščeni Windows), se ga ne more vrniti kljub 14 dnevnemu roku, ki naj bi veljal v EU (z izjemami, ki tega primera ne omenjajo).

Seveda sem to ob nakupu spregledal, naročen računalnik pa je neuporaben za delo (počasen, trackpad trokira, ...). Ob vrnitvi so me seveda odslovili, tako da sem ga dal v reklamacijo, ki pa se bojim, da ne bo rešila problema.

Vem, da so pogoji takšni kot pač so, ampak ali lahko EU direktiva "povozi" vse to in lahko kljub temu zahtevam, da mi odobrijo vračilo? Hvala vsem za pomoč.

lp Broj1

matobeli ::

Kupljen privat al biznis?

Najbolje bo če tržni inšpektorat vprašaš, ali pa zavod za varovanje potrošnikov.

Pa ne pozabit napisat štacune ;)

fuck_it_ ::

najbrž lahko spletni trgovini predlagaš da plačaš 100 € za novo Windows licenco, ti pa potem kupiš dejansko uporaben računalnik....

Prihodnjič pa priporočam da že v štartu kupiš dovolj hiter računalnik.

darkolord ::

Škoda da nisi prej vprašal - z naslednjim ukazom lahko namestitev povrneš v stanje OOBE (out-of-box-experience, torej takšno kot takrat, ko prvič prižgeš računalnik):

sysprep /shutdown /oobe

Po tem je nemogoče opaziti, da je aktivacija bila že izvedena, pa tudi sicer je to irelevantno, ker je aktivacija OEM licence vezana na hardver.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fuck_it_ ::

To ni nujno res saj se lahko licenca od Windowsev linka z uporabnikovim MS Outlook računom. Ali se potem OEM licenca lahko linka na nov račun? Če da, potem pa res ne razumem zakaj mu komplicirajo.

- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on

- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard

- OEM versions cannot be used to directly upgrade from an older Windows operating system



heh, pa res. kaj ima pol veze če je že aktiviral Windowse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Broj_Jedan_7 ::

Računalnik ima težave že z brskalnikom samim (in res čisto osnovnimi opravili), za 400€ človek ne pričakuje čudežev, ampak da 7 let star Medion deluje bolje je pa ...

Kupljen privat, preko BigBang spletne trgovine. Hvala za dosedanje nasvete, naslednji korak je tržni inšpektorat, ampak prej vprašam, da vidim, če ima kdo konkretne izkušnje.

fuck_it_ ::

pred 7 leti tale Medion najbrž ni stal samo 400 EUR in je najbrž boljši od tega kar se danes prodaja za 400 EUR.

Sedaj ko si omenil spletno trgovino... ja, pri njihovih pogojih uporabe piše:
prenosniki, namizni in tablični računalniki, telefoni in elektronski bralniki naj ostanejo v prvotnem stanju. To pomeni, da aktivacija in registracija programske opreme ni opravljena,

Mogoče jih lahko vprašaš na kak način se lahko dogovorite za vračilo ali pa izdelek poizkusiš prodati na bolhi (ceno spustiš za kakšnih 50 EUR).

Jaz bi trgovca vprašal če se da kaj dogovoriti glede vračila izdelka...recimo da zagotovo pri njih kupiš drug prenosnik, pri kateremu rečeš da boš dokupil zavarovanje "se zgodi"........
In ko boš kupoval drug prenosnik prosim ne kupi prenosnika za 400 EUR saj ti zagotavljam da bo delal zelo počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Broj_Jedan_7 ::

Hvaležen za vse nasvete, ampak tukaj se ne bova strinjala. Medion je stal 300EUR in deluje bolj gladko še danes (kljub temu, da ima npr. 8x manj RAMA ipd.) :) Lahko da gre za napako v dotičnem računalniku, ampak imam občutek, da se bo postopek zavlekel čez 45 dni, zamenjali se bodo 3 prenosniki, na koncu pa bo isti šmorn. Računalnik ni zame, pač pa za partnerko, ki res kaj dosti več od Netflixa ne rabi, tako da mislim, da bi budget 400EUR moral zadostovati. V opisu modela namreč piše, da je primeren za pisarniško uporabo, kar pa v tem primeru torej ne drži.

Se dogovarjam z njimi, čeprav zaenkrat kaj več kot dveh preusmeritev še nisem uspel doseči.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

fuck_it_ je izjavil:

To ni nujno res saj se lahko licenca od Windowsev linka z uporabnikovim MS Outlook računom.
Ne, licenca za Windows se nikamor ne linka.

Kosek1 ::

Tale 15 dnevni rok za vračilo ni važno, kaj piše v pogojih temveč kaj je po zakonu.



5. o dobavi zapečatenih avdio- ali videoposnetkov in računalniških programov, če je potrošnik po dostavi odprl varnostni pečat;

Skratka, če si odprl varnostni pečat je eno, če nisi je drugo. :)

Sedaj sem izven dosega računalnika na kavi in sem morda spregledal kako alinejo. Malo prečekirajte, če sem kaj spregledal. :)

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...


43.č člen

Pri pogodbah, sklenjenih na daljavo ali zunaj poslovnih prostorov, ima potrošnik pravico, da v 14 dneh obvesti podjetje, da odstopa od pogodbe, ne da bi mu bilo treba navesti razlog za svojo odločitev. Pri tem lahko potrošnika bremenijo le stroški iz sedmega odstavka 43.d člena tega zakona.

Pri prodajni pogodbi začne odstopni rok iz prejšnjega odstavka teči z dnem, ko:

- potrošnik ali tretja oseba, ki ni prevoznik in jo imenuje potrošnik, pridobi dejansko posest nad blagom,

- potrošnik ali tretja oseba, ki ni prevoznik in jo imenuje potrošnik, pridobi dejansko posest nad zadnjim kosom blaga, če je predmet pogodbe več kosov blaga, ki jih potrošnik naroči v enem naročilu,

- potrošnik ali tretja oseba, ki ni prevoznik in jo imenuje potrošnik, pridobi dejansko posest nad zadnjo pošiljko ali kosom blaga, če je dostava blaga sestavljena iz več pošiljk ali kosov,

- potrošnik ali tretja oseba, ki ni prevoznik in jo imenuje potrošnik, pridobi dejansko posest nad prvim kosom blaga, če je dostava blaga v določenem obdobju redna.

Pri pogodbi o opravljanju storitev začne odstopni rok iz prvega odstavka tega člena teči z dnem sklenitve pogodbe.

Pri pogodbah o dobavi vode, plina ali električne energije, če se ti ne prodajajo v omejeni prostornini ali določeni količini, daljinskega ogrevanja ali digitalne vsebine, ki ni zapisana na otipljivem nosilcu, začne odstopni rok iz prvega odstavka tega člena teči z dnem sklenitve pogodbe.

Razen če sta se pogodbeni stranki dogovorili drugače, potrošnik nima pravice do odstopa od pogodbe iz prvega odstavka tega člena pri teh pogodbah:

1. o blagu ali storitvah, katerih cena je odvisna od nihanj na trgih, na katera podjetje nima vpliva in ki lahko nastopijo v roku odstopa od pogodbe;

2. o blagu, ki je izdelano po natančnih navodilih potrošnika in prilagojeno njegovim osebnim potrebam;

3. o blagu, ki je hitro pokvarljivo ali mu hitro preteče rok uporabe;

4. o opravljanju storitev, če podjetje pogodbo v celoti izpolni ter se je opravljanje storitve začelo na podlagi potrošnikovega izrecnega predhodnega soglasja in s privolitvijo, da izgubi pravico do odstopa od pogodbe, ko jo podjetje v celoti izpolni;

5. o dobavi zapečatenih avdio- ali videoposnetkov in računalniških programov, če je potrošnik po dostavi odprl varnostni pečat;

6. o dobavi časopisov, periodičnega tiska ali revij razen pri naročniških pogodbah za dobavo takih publikacij;

7. o dobavi zapečatenega blaga, ki ni primerno za vračilo zaradi varovanja zdravja ali higienskih vzrokov, če je potrošnik po dostavi odprl pečat;

8. o dobavi blaga, ki je zaradi svoje narave neločljivo pomešano z drugimi predmeti;

9. o dobavi alkoholnih pijač, katerih cena je dogovorjena ob sklenitvi prodajne pogodbe in ki se lahko dostavijo po 30 dneh, njihova dejanska vrednost pa je odvisna od nihanj na trgu, na katera podjetje nima vpliva;

10. sklenjenih na javnih dražbah;

11. pri katerih je potrošnik izrecno zahteval obisk podjetja na domu zaradi izvedbe nujnega popravila ali vzdrževanja. Če podjetje pri takem obisku opravi še dodatne storitve, ki jih potrošnik ni izrecno zahteval, ali dostavi blago, ki ne predstavlja nadomestnih delov, nujno potrebnih za vzdrževanje ali popravilo, ima potrošnik za navedene dodatne storitve in blago pravico do odstopa od pogodbe;

12. o nastanitvi, ki ni namenjena stalnemu bivanju, prevozu blaga, najemu vozil, pripravi in dostavi hrane, ali storitvah za prosti čas, pri katerih se podjetje zaveže, da bo izpolnilo svojo obveznost ob točno določenem datumu ali v točno določenem roku;

13. o dobavi digitalne vsebine, ki se ne dostavi na otipljivem nosilcu podatkov, če se je opravljanje storitve začelo na podlagi potrošnikovega izrecnega predhodnega soglasja in s privolitvijo, da s tem izgubi pravico do odstopa od pogodbe.

UganiKdo ::

Še najbolj problematično je sedaj to, da si ti oddal prenosnik v garancijsko popravilo, namesto da bi podal prijavo na tržni inšpektorat.

Drugače pa ne, interna navodila in pogoji uporabe ne spremenijo pravic, ki izhajajo iz zakona. Je pa treba vedet, da v primeru konflita take stvari praviloma rešuje sodišče na podlagi civilne tožbe. Čeprav glede na opisano, bi lahko posredoval tudi inšpektor. Odvisno seveda od tega kakšna pojasnila bi podali pri prodajalcu. Glede na zakonske izjeme bi se lahko sklicevali na točko 13.; 43č člena. IMO sicer na sidišču ne bi zdržalo.

mat xxl ::

Ne bo šlo, tudi pri tržnem čes, žal. Softwera se ne da tako vračati, tudi igric ne, žal.

Torej morda izključno opcija, da mu vrnejo znesek, brez vrednosti nove enake licence.

Se je nek znanec šel z njimi vojno, pa je na koncu plačal še njihove sodne stroške.

Ja je treba prej paziti, sicer pa, kaj si pa pričakoval za 400 eur, raketo ???

matobeli ::

https://www.bigbang.si/lenovo-v130-15-i...

Ni neki baš, ampak ker imam celo 6th gen i3 v vsakodnevni uporabi, vem da deluje čisto , kljub 4g rama in 128g ssdju. Vsaj za net, Netflix, youtube in starejše, ampak še niti ne stare, špile.

brbr21 ::

Haklal te bodo na 13. točko 43. člena ZVPot. Ti lahko greš nasproti s tem da nikjer nisi dal izrecnega predhodnega soglasja in privolitve, da s tem izgubiš pravico do odstopa od pogodbe. Upam da nisi. Če je to nekaj kar je le napisano v njihovi spletni strani je povsem nerelevantno, v kolikor pa si ob naročilu odkljukal pravila, kjer je to eksplicitno zapisano (dokazovali bodo z revizijsko sledjo), pa imaš bolj malo možnosti.

Kot svetovano, poskusi se izpogajati za nakup drugega pri njih. Lahko tudi omeniš vračanje v izhodiščno stanje - "sysprep /shutdown /oobe" (telefon ne pisno!!).

UganiKdo ::

mat xxl je izjavil:

Ne bo šlo, tudi pri tržnem čes, žal. Softwera se ne da tako vračati, tudi igric ne, žal.

Torej morda izključno opcija, da mu vrnejo znesek, brez vrednosti nove enake licence.

Se je nek znanec šel z njimi vojno, pa je na koncu plačal še njihove sodne stroške.

Ja je treba prej paziti, sicer pa, kaj si pa pričakoval za 400 eur, raketo ???


Vrača prenosnik, software je samo del te zgodbe in ni ločena postavka. Tudi glede vračila softwra so pogoji, kdaj vračilo ni dopustno.

Lahko daš pa vir za tole nadvse posplošeno in napačno izjavo?

mat xxl ::

UganiKdo je izjavil:





Lahko daš pa vir za tole nadvse posplošeno in napačno izjavo?


Jaz sem napisal prakso od lani decembra, ti pa utemelji z svojimi viri, morda je res najbolje, da enega znanega odvetnika, ki bo za dober dan predujem vzel ene 2 x no vrednost računalnika, da se ja zadeva razčisti .....

Pa kot zanimivost, ki jo več krat vidim, v tujih spletnih trgovinah..., v naprej te opozorijo, da ob vračilu računajo, pregled in vskladiščenje nazaj, pa še, kar kaj tudi do 25% vrednosti artikla in, šele, ko potrdiš, da se strinjaš, greš lahko v nakup....

UganiKdo ::

Lej, res nima smisla mešat hrušk in jabolk ter zavajat ljudi z neresničnimi informacijami.

Zgoraj imaš citate konkretnih zakonskih določb, ki jasno pokažejo, da širiš neresnice.

Glede tujine pa nima smisla kaj dosti razpravljat, ker je to prvič zelo širok pojem (verjamem, da v bangladešu je lahko problem z vračilom) in drugič nima čisto nič z temo. Glede na to kako mešaš zadeve sem prepričan, da izkušnja iz decembra, ki jo imaš nima ničesar z vračilom prenosnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mat xxl ::

Poglej, ne da se mi več s tabo pregovarjati, pojdi z avtorjem teme v trgovino, pa jim tam demonstrativno razloži pravice preizkuševalca laptopov ! Pa poročaj !!! Pa ja pokliči še inšpekcijo, da bo še bolj zanimivo.....

Ko si tako pameten, poznaš primer, preizkušanja dražjega Canon fotoaparata in , kako se je na koncu končalo na sodišču ? Poučna zadeva, za vse take patrone, kot si ti, ki mislijo, da imajo ja pravico, da si dovolijo, kar jim po njihovo pripada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

UganiKdo ::

Ce govoriva o fotoaparatu z 3000 slikami, potem poznam. Sodisce je presodilo da je podjetjedolzno fotoapart vzet nazaj.

Namesto da si uzaljen raje podaj vec podatkov o osebni izkisnji, ki si jo imel, da vidimo ce je dejansko mozno tisto aplicirat na konkreten primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

MrStein ::

mat xxl je izjavil:


Ja je treba prej paziti, sicer pa, kaj si pa pričakoval za 400 eur, raketo ???

Pričakoval je delujoč PC.
Ker je opis izdelka takšen.
Še več, zelo verjetno v brošuri piše, da je "zelo hiter" in "zmogljiv".

Pri BB pa je odvisno na koga naletiš. En uredi vse hitro, brez kompliciranja, drug pa komplicira u božu mater...

PS: V tujini bi to že imel rešeno. (pa ne v Bangladešu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Stikalo ::

Ja.. sedaj je s spletnimi nakupi postalo resnično noro. Pač stvari naročaš bolj kot ne na slepo in vidiš kaj dobiš. Recimo prenosni računalnik, če ga ne pogledaš pri kolegu ga je praktino nemogoče videti v fizični trgovinit. Tam imajo same low end prenosnike.

Ja vračilo je težavno, ker morajo pač prodati kot izdelek z odprto embalažo.. pač ni nov.. ne vem, je pa potrebno tudi nekako zaščiti kupca, da ne kupi mačka v žaklju.

solatko ::

Prenosnik za katerega trgovec ve da je slab in ga bo težko podtaknil nekomu drugemu, bo naredil vse, da kupca prepriča v nesmiselnost vračila. Če vrneš računalnik na tovarniške nastavitve, trgovec ne more ugotoviti, da je bil že zagnan in aktiviran.
Lepo ga očistiš, zapakiraš in neseš nazaj. Seveda je rok za odstop od pogodbe 14 dni od nakupa in 30 dni za vračilo.

Sem v BB vrnil HP A6 in ni bilo problemov. Takih jajc še nisem imel v rokah.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

mat xxl je izjavil:

Ne bo šlo, tudi pri tržnem čes, žal. Softwera se ne da tako vračati, tudi igric ne, žal.

Torej morda izključno opcija, da mu vrnejo znesek, brez vrednosti nove enake licence.

Se je nek znanec šel z njimi vojno, pa je na koncu plačal še njihove sodne stroške.

Ja je treba prej paziti, sicer pa, kaj si pa pričakoval za 400 eur, raketo ???


Jaz sem vrnil dvojne igrice in ko so jamrali sem povedal da se ne strinjam z TOS ki pa ga ne mors prebrat dokler ne zacnes installirat in so mi vrnili kes
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mat xxl ::

Ne vem treba je tudi trgovce zaščititi pred nategovalnimi kupci, jih je sicer malo takih, vendar so pa.

Zato bi bilo neko nadomestilo za delo, ponovno uskladiščenje, pregled, čiščenje artikla, po mojem smiselno in pošteno, enako, kot to delajo v tujini, ker v takih primerih trgovec ima delo in cirkus s tem in artikla z odprto embalažo ne more več prodajati, kot novega.

Hkrati pa bi na tak način dosegli to, da bi namerni preizkuševalci raje prebrali predhodno, kak test ali šli v trgovino testirati, ker bi jim bilo jasno, da bodo ob vračilu ob en del kupnine, npr. pri takem prenosniku 50 eur.

Uganikdo, si pozabil napisati, koliko je znašala uporabnina predmetnega fotoaparata ......., pa ja nič nisem užaljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

misek ::

A sem spregledal za kakšen računalnik se gre?
Sem namreč kupil en 400€ računalnik in dela čisto solidno.

solatko ::

Dokler računalnika ne dobiš v roko, ne veš kako je zmogljiv, kakšna je slika, oblika, teža,... HP a6 so hvalili, kot, da je raketa pa ni bil vreden nič. Postavitev na tovarniške nastavitve je trajala več kot uro. Nesel nazaj v BB (naročeno je bilo po spletu), malo so čudno gledali in denar vrnili. Potem sem jim še razložil, da naj prenosnik raje pošljejo nazaj proizvajalcu, če nočejo negativne reklame od bodočega kupca. Cena pa malo manj kot 600€.
Delo krepa človeka

matobeli ::

Itak da lahko veš že prej kako bo. Komponente so precej standardizirane. Celo za baterijo lahkp približno sklepaš kolk bo držala na podlagi kapacitete.

Zdej, če se ti v BB zlažejo je pa druga zadeva... Naslednjič raje vprašaš na forum kot v BB pa je rešeno.

solatko ::

Poglej opise vseh prenosnikov, ki se prodajajo na slovenskem trgu, vse leti, trga gate, tudi dvojederni celeronček ali najšibkejši AMD. 256MB je standard za disk z ogromno prostora, za naše trgovce,....
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

Uganikdo, si pozabil napisati, koliko je znašala uporabnina predmetnega fotoaparata ......., pa ja nič nisem užaljen.

0 EUR, ker je slo za pravico od odstopa od pogodbe sklenjene na daljavo.

Ne, rabis bit uzaljen lahko pa seveda predlozis dokazila, ki govorijo drugace.

Zato bi bilo neko nadomestilo za delo, ponovno uskladiščenje, pregled, čiščenje artikla, po mojem smiselno in pošteno, enako, kot to delajo v tujini, ker v takih primerih trgovec ima delo in cirkus s tem in artikla z odprto embalažo ne more več prodajati, kot novega.


Pozabil si edino povedat, da zgoraj navedeno ni res za drzave EU, ker je pravica do vracila blaga kupljenega na daljavo, zagotovljena na nivoju EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Invictus ::

Prenosnik se ne aktivira.

Aktivirajo se Windowsi, pa še to ni problem, ker so tako ali tako vezani točno ta ta prenosnik. Beri, koda za Windowse je tako ali tako zapisana v BIOS.

Ob naslednji inštalaciji pri drugemu kupcu bo šla aktivacija lepo skozi.

Steraj tega prodajalca v 3PM in zagrozi s tržno inšpekcijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tribal ::

Lahko vidimo kaj si naročil? Da vemo ali je res slab prenosnik ali samo potreben kake nastavitve? Dvomim da danes v prodaji kak nov laptop ni sposoben surfanja po netu.

m0LN4r ::

Broj_Jedan_7 je izjavil:

Pozdravljeni,

spletna trgovina ima v pogojih uporabe zapisano, da če se prenosnik aktivira (torej prižge in aktivira prednameščeni Windows), se ga ne more vrniti kljub 14 dnevnemu roku, ki naj bi veljal v EU (z izjemami, ki tega primera ne omenjajo).

Seveda sem to ob nakupu spregledal, naročen računalnik pa je neuporaben za delo (počasen, trackpad trokira, ...). Ob vrnitvi so me seveda odslovili, tako da sem ga dal v reklamacijo, ki pa se bojim, da ne bo rešila problema.

Vem, da so pogoji takšni kot pač so, ampak ali lahko EU direktiva "povozi" vse to in lahko kljub temu zahtevam, da mi odobrijo vračilo? Hvala vsem za pomoč.

lp Broj1
Jaz bi prosil povezavo do tega, kje to pise. Naceloma ni problem, ce lahko racunalnik iz svojga MS Accounta odstranis, ce pa je lokalni accoutn pa nima veze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Zakaj sprasujem, mi smo imeli dva primera. En kupec je tako kradel Windows licence, ker je potem aktiviral windowse na drugih pcjih preko accounta (changed my hardware).
Drugi kupec, pa je registriral Samsung Tablico in ni odstranil Samsung Accounta pred ponastavitvijo, tablico je vrnil, nato pa je hotel cez 2 mesca nekaj z odvetnikom srat, da je tablica se vedno v njegovi lasti, saj je registrirana pri samsungu...
Dejansko smo mi morali Samsungu placati 80.- Eurov, da je odstranil Account iz svoje baze, ker prvi kupec tega ni hotel storiti. Skratka glupih ljudi imas neskoncno.

Da sploh ne omenim tistega, ki je Registriral MB PRO z Apple ID in sifriral disk, pa ga ze pol leta ne moremo kontaktirati, niti preko poste, niti maila, niti telefonske. Vprasanje je ce je clovek sploh se v Nemciji.
Apple pa hoce mastne pare za odstranitev IDja za ta MB PRO. Zadeva trenutno tudi laufa preko sodisca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Zaradi robnih primerov potem ne zajebavaš vseh uporabnikov.

Kar se tiče licenc, se bo vedno našel kdo, ki bo koristil luknje...

Kar se tiče IDjev, pa od vsakega uporabnika, ki prinese robo nazaj, zuahtevaš, da se odjavi iz teh accountov (saj se da preverit), in če se ne, ne vzameš zadeve nazaj.

Pač narediš odjavo in hard reset pred njim...

Saj se naučiš ščasoma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Tribal je izjavil:

Lahko vidimo kaj si naročil? Da vemo ali je res slab prenosnik ali samo potreben kake nastavitve? Dvomim da danes v prodaji kak nov laptop ni sposoben surfanja po netu.


Laptopi pod 600 eurov so skoraj zagotovo greznica. In ni nastavitve ki bi popravila underspeced hardware

Invictus ::

Namesto teh poceni laptopov, je bolje kupiti rabljen Thinkpad serije T,X,P ali W.

Lahko jih nadgradiš, pa še ohišje ne razočara...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ziga Dolhar ::

mat xxl je izjavil:

Uganikdo, si pozabil napisati, koliko je znašala uporabnina predmetnega fotoaparata ......., pa ja nič nisem užaljen.


Nam zaupaš?

Da bi tožena stranka v tisti zadevi uveljavljala plačilo uporabnine, mi ni znano, bom pa informacije vesel. Hvala!
https://dolhar.si/

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

Zaradi robnih primerov potem ne zajebavaš vseh uporabnikov.

Kar se tiče licenc, se bo vedno našel kdo, ki bo koristil luknje...

Kar se tiče IDjev, pa od vsakega uporabnika, ki prinese robo nazaj, zuahtevaš, da se odjavi iz teh accountov (saj se da preverit), in če se ne, ne vzameš zadeve nazaj.

Pač narediš odjavo in hard reset pred njim...

Saj se naučiš ščasoma...

Ja ce ti ga poslje nazaj po posti je vse to jebeno, dnar pa itak dobi avtomatsko nazaj, ker to auto sistem dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

blackbfm je izjavil:

Tribal je izjavil:

Lahko vidimo kaj si naročil? Da vemo ali je res slab prenosnik ali samo potreben kake nastavitve? Dvomim da danes v prodaji kak nov laptop ni sposoben surfanja po netu.


Laptopi pod 600 eurov so skoraj zagotovo greznica. In ni nastavitve ki bi popravila underspeced hardware


Nabijaš.
https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...
(R3 3200U/8/256 382€)

https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...
(R5 3500U/16/512 519€)

MrStein ::

Tribal je izjavil:

Lahko vidimo kaj si naročil? Da vemo ali je res slab prenosnik ali samo potreben kake nastavitve? Dvomim da danes v prodaji kak nov laptop ni sposoben surfanja po netu.

Šrot se vedno prodaja. Je 10 EUR cenejši od ne-šrota, se da na prvo mesto na polici... profit!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

blackbfm je izjavil:

Tribal je izjavil:

Lahko vidimo kaj si naročil? Da vemo ali je res slab prenosnik ali samo potreben kake nastavitve? Dvomim da danes v prodaji kak nov laptop ni sposoben surfanja po netu.


Laptopi pod 600 eurov so skoraj zagotovo greznica. In ni nastavitve ki bi popravila underspeced hardware


Niti ne. 250e laptop z vgrajenim SSD-jem (dodatnih nekaj deset eur), je povsem dovolj za povprečnega “surferja”.

blackbfm ::

Niti ne. 250e laptop z vgrajenim SSD-jem (dodatnih nekaj deset eur), je povsem dovolj za povprečnega "surferja".


Chrome tak laptop dobesedno zakolje. Mogoce dela lynx gor:)) skoraj kdorkoli je kupil low end prenosnik je na koncu 2x kupil, tisti ki pa ni je pa mazohist


Nabijaš.
https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...
(R3 3200U/8/256 382€)

https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...
(R5 3500U/16/512 519€)


Tole sicer izgleda približno vredu, ni pa dolgo nazaj ko takih ryznov se ni bilo in si mel do 600 eur neke intle z zmogljivostjo kalkulatorja

MrStein ::

No, pretiravati ni treba. Za 300 EUR se najde marsikaj dobrega. Problem je le, da je tako zrnje skrito med plevelom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Tole sicer izgleda približno vredu, ni pa dolgo nazaj ko takih ryznov se ni bilo in si mel do 600 eur neke intle z zmogljivostjo kalkulatorja
Nevem tocno kaj je zate ne tak dolgo nazaj, ampak jaz sem sestri kupil i5/8gb/SSD/FHD za 500 eur ze vsaj eno leto nazaj.
Tudi kak N5000 oz. Athlon dela cist solidno z SSDjem, za 299.- Se vedno po obcutku dela youtube bolj smooth od kaksnih prastarih i3jk in i5k, ki imajo prepocasne video dekoderje.

Kaj bi vi sploh radi za 299.- mi ni jasno. Zadeve so v zadnjih 2 letih ooogromno napredovale. Oz. odkar Intel HD prebavi strojno 4K/60fps, je prakticno vse kul za domaco rabo.

PS: Mene bolj zanima kaj je OP lahko kupil sploh dandanes, da trokira, ker prakticno zelo tezko kupis nekaj, da trokira. Ajd mogoc kak Celeron za 250eur se razumem. Ali pa se sistem se sploh ni vzpostavil do konca in pospravil za sabo na disku.

Broj_Jedan_7 je izjavil:

Hvaležen za vse nasvete, ampak tukaj se ne bova strinjala. Medion je stal 300EUR in deluje bolj gladko še danes (kljub temu, da ima npr. 8x manj RAMA ipd.) :) Lahko da gre za napako v dotičnem računalniku, ampak imam občutek, da se bo postopek zavlekel čez 45 dni, zamenjali se bodo 3 prenosniki, na koncu pa bo isti šmorn. Računalnik ni zame, pač pa za partnerko, ki res kaj dosti več od Netflixa ne rabi, tako da mislim, da bi budget 400EUR moral zadostovati. V opisu modela namreč piše, da je primeren za pisarniško uporabo, kar pa v tem primeru torej ne drži.

Se dogovarjam z njimi, čeprav zaenkrat kaj več kot dveh preusmeritev še nisem uspel doseči.
Mas povezavo do tega racunalnika kaj si kupil?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Povem eno izkusjno, stranka kupi prenosnik za 199.- pa rece da neki steka. Pa gledam in zadeva se od dneva nakupa do danes ni bila restartana, windows update gnjavi ze celo vecnost itn.
Sem ji nalozil nov windows April 2020, poupdejtal vse zivo, appse, pa se quick scan pustil laufat, da ne bo pozneje gnjavil. Zenska je bla presenecena kako lepo zdaj vse dela.
Mind this, kista za 199.- ko je res minimum od minimuma kaj lahko dandanes skup zlotas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

UganiKdo je izjavil:

Uganikdo, si pozabil napisati, koliko je znašala uporabnina predmetnega fotoaparata ......., pa ja nič nisem užaljen.

0 EUR, ker je slo za pravico od odstopa od pogodbe sklenjene na daljavo.

Ne, rabis bit uzaljen lahko pa seveda predlozis dokazila, ki govorijo drugace.

Zato bi bilo neko nadomestilo za delo, ponovno uskladiščenje, pregled, čiščenje artikla, po mojem smiselno in pošteno, enako, kot to delajo v tujini, ker v takih primerih trgovec ima delo in cirkus s tem in artikla z odprto embalažo ne more več prodajati, kot novega.


Pozabil si edino povedat, da zgoraj navedeno ni res za drzave EU, ker je pravica do vracila blaga kupljenega na daljavo, zagotovljena na nivoju EU.


Ne najdem več sodbe za dotični fotoaparat je pa bila uporabnina.

Beri : Vračilo izdelka in uporabnina

https://www.zps.si/index.php/nasveti-in...

Na zadnjem linku, ti jasno razložijo tudi o programski opremi ...... zanimivo, tudi srečk kupljenih po netu ne morete vračati, če niso nič zadele :) :) :)

blackbfm ::

Tudi kak N5000 oz. Athlon dela cist solidno z SSDjem, za 299.- Se vedno po obcutku dela youtube bolj smooth od kaksnih prastarih i3jk in i5k, ki imajo prepocasne video dekoderje.

Kaj bi vi sploh radi za 299.- mi ni jasno. Zadeve so v zadnjih 2 letih ooogromno napredovale. Oz. odkar Intel HD prebavi strojno 4K/60fps, je prakticno vse kul za domaco rabo.


Ce zmogljivost meris z video dekoderji potem ti bo ze cungalunga telefon vrh glave

mtosev ::

Kaj mislite o Celeron N4000 cpuju, ki je v chewiju, ki ga imajo v hoferju trenutno. Jaz mislim, da je malo prešvoh.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

UganiKdo ::

Na zadnjem linku, ti jasno razložijo tudi o programski opremi ...... zanimivo, tudi srečk kupljenih po netu ne morete vračati, če niso nič zadele :) :) :)

Glede nakupa software sta bila linkana relavantna odstavka zakona, ampak to ni stvar te debate. Predmet vracila je prenosnik. Ce privzamemo logiko, ki jo zagovarjas potem ne bi bilo mozno vrnit nobenega artikla, ki vkljucuje tako ali drugacno programsko kodo. Pa vsi vemo da to najdes tudi v brivskem aparatu.

In drugo kar je razvidno iz teme ki si jo linkal, pravica do vracila in morebitno zaracunavanke uporabnine sta dve povsem loceni temi. Podjetje nima nikakrsne osnove, da bi vracilo pogojevalo z placilom uporabnine.

Seveda pa kupca lahko civilno tozi, ampak to ga lahko tudi zato ker jim je obrabil tepih v trgovini.

Tako da ja, v kolikor je predmet nakupa software, pote ims zgoraj linkan 5 odstavek, v kolikor je predmet nakupa digitalna vsebina imas 13 odstavek, ki pa ima jasen pogoj, da se je kupec z njim eksplocitno strinjal.

Predvsem pa prenosni racunalnik ne sodi ne v eno ne v drugo kategorijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Argica ::

blackbfm je izjavil:

Niti ne. 250e laptop z vgrajenim SSD-jem (dodatnih nekaj deset eur), je povsem dovolj za povprečnega "surferja".


Chrome tak laptop dobesedno zakolje. Mogoce dela lynx gor:)) skoraj kdorkoli je kupil low end prenosnik je na koncu 2x kupil, tisti ki pa ni je pa mazohist


Nabijaš.
https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...
(R3 3200U/8/256 382€)

https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...
(R5 3500U/16/512 519€)


Tole sicer izgleda približno vredu, ni pa dolgo nazaj ko takih ryznov se ni bilo in si mel do 600 eur neke intle z zmogljivostjo kalkulatorja


naučit se limati linke.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22756833 (5020) Groot
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38074518 (65168) St235
»

Vračilo blaga preko spletne trgovine (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31536882 (22639) scipascapa
»

Vrnitev kupnine za prednameščeni Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8111032 (7970) RejZoR
»

BigBang nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111680 (7759) BoBi19

Več podobnih tem