» »

Vračilo blaga preko spletne trgovine

Vračilo blaga preko spletne trgovine

««
«
1 / 7
»»

tabla ::

Zanima me, ali ima kdo izkušnje pri vračilu blaga in kakšni morajo biti konkretni razlogi za vračilo prenosnika recimo? Baje traja 14 dni od nakupa, recimo da nisi zadovoljen z materiali s katerih je narejen prenosnik ravno ne šteje?

kmetek ::

Rečeno in napisano 10000000000000000000000000000000000000x, ne rabiš razloga, v roku 15dni obvestiš prodajalno, kamor vračaš....nato imajo če se ne motim še 30 dni časa da ti vrnejo €. Vrneš v čim boljšem stanju embalaže itd, kajti ta prenosnik bo treba prodati nekomu drugemu :)

bluefish ::

Ali pa se gre bolj zaradi nezadovoljstva glede (ne)priloženih medijev :P ?

joze67 ::

Bi se priključil s konkretnim primerom. Preko spletne trgovine EnaA.com sem kupil tiskalnik in ugotovil, da ne ustreza potrebam. Natisnili smo testno stran - da smo videli, da dela.

Ker pač ne ustreza, sem ga vrnil v trgovino. Sedaj mi pošljejo dopis (email):


Na sedež našega podjetja ste dne 09.08.2010 vrnili tiskalnik XXXXX, ki ste ga kupili v naši trgovini na Savski 3a v Ljubljani po računu št. XXX z dne XXXXXX. Ob vračilu tiskalnika ste priložili dopis v katerem navajate da tiskalnik vračate na osnovi pravice do vračila v roku 14 dni po prejemu izdelka, zahtevate vračilo kupnine na TRR.

Vrnjeni izdelek je bil pregledan, ugotovljeno je bilo da je embalaža tiskalnika bila odprta, tiskalnik pa uporabljen, kar navajate tudi sami. (zaščitni trakovi so bili odstranjeni, na transfer enoti so sledovi tonerja, ki nastanejo ob tiskanju, toner uporabljen). Skladno z navedenim ne gre za vračilo nerabljenega izdelka, ki je bil kupljen na osnovi pogodbe sklenjene na daljavo, pri čemer je oboje predpogoj za pravico do odstopa od pogodbe v 14 dneh. Več o pogojih za vračilo izdelkov http://www.enaa.com/CMSLayout1.asp?CMSI...

Kljub našim aktivnostim, da najdemo možnost, ki bi vam omogočila vračilo pri nas kupljenega izdelka nismo našli ustrezne rešitve, ki bi bila skladna z vašimi z zakonom določenimi pravicami ter sprejemljiva za dobavitelja, toda s tem povezanih stroškov nismo dolžni in ne moremo prevzeti nase. Žal zato ob upoštevanju navedenih ugotovitev v tem primeru tiskalnika ne moremo vzeti nazaj in vam vrniti kupnine.

Prosimo, da izdelek na našem naslovu prevzamete v roku 8 dni. Po preteku navedenega roka bomo obračunali ležarino po ceniku.


Vem, da je bilo že n-krat rečeno, da lahko vrneš izdelek pa da pogoji trgovine ne smejo biti strožji od zakonskih (nerabljen vs nepoškodovan), ampak tukaj sem kljub temu pred (menim) neupravičeno zavrnitvijo te pravice.

Moje mnenje je, da je bil tiskalnik vrnjen nepoškodovan in s tem zadošča zakonskim omejitvam. Se motim?

Ali naj tiskalnik prevzamem - v izogib ležarini - ali s tem implicitno sprejmem, da ga ne bodo vzeli nazaj?

Kaj je naslednji korak? Zveza potrošnikov? Tržni inšpektorat? Odvetnik?

Za vsak odgovor bom seveda hvaležen. Kot kupec stare šole se z vračilom blaga ne srečujem prav pogosto.

tado6 ::

Stvar, pa čeprav je poslana iz daljave mora biti neuporabljena (in ne le nepoškodovana). Postavi se v kožo trgovine. Če bi vzeli nazaj komu naj dajo tvoj uporabljeni izdelek.

Samuel ::

Najboljš, da kupiš ene 5 tiskalnikov, na vsakem probaš in 4 vrneš nazaj.
Pošteno ane.

IceIceBaby ::

3. odstavek 43.d člena ZVPOT pravi:

(3) Če je potrošnik blago že prejel in od pogodbe odstopi, mora blago nepoškodovano in v nespremenjeni količini odposlati podjetju v petnajstih dneh po sporočilu iz prvega odstavka 43.č člena tega zakona, razen če je blago uničeno, pokvarjeno, izgubljeno ali se je njegova količina zmanjšala, ne da bi bil za to kriv potrošnik.


Če printer vklopiš in tiskaš se je njegova uporabna vrednost zmanjšala. Pomoje v tem primeru nisi upravičen do vračila denarja.

Nextor ::

Tukaj pa se je treba strinjat z trgovcem! Drugo je če ti kupiš npr. neki mp3 predvajalnik in na njega naložiš neki mp3 pa ti izhodni zvok ni všeč... še vedno se da tisti mp3 odstranit iz naprave, kar je pri predrti kartuši čist druga stvar! Edino, če se dogovoriš, da kupiš nove kartuše in obdržiš stare, kar pa je verjetno tri četrt cene celotnega printerja :)

Matek ::

To vračilo obstaja pri nakupu na daljavo najbrž ravno zato, ker za razliko od nakupa v trgovini ne moreš izdelka prej vsaj malo preizkusiti. Če kupiš srajco iz kataloga, jo moraš odpreti in pomeriti; če kupiš TV, ga moraš priključiti in pogledati kak program. Enako velja za tiskalnik - kakšen je smisel možnosti vračila, če ga ne smem odpreti in preizkusiti?

Sicer je nekaj na tistem delu zakona, ki ga je prilepil kst, ampak vprašanje, če se šteje tisk ene strani za spremembo količine izdelka. Jaz ne bi upal zagotovo reči.

Počakajmo, da se kak pravnik prikaže :).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Leks ::

V zakonu piše, da mora biti stvar vrnjena, med drugim, v nezmanjšani količini, kar za uporabljeno kartušo nikakor ne velja, ker je že tiskala in ni več v prvotnem stanju. Npr, da bi ti vzeli tiskalnik nazaj in ga dali nazaj v skladišče, kjer bi jim teoretično stal še 3 mesece, vmes bi se kartuše zasušile in nov kupec bi dobil zasušeno in neuporabno zadevo. Še en razlog zakaj ti ga ne vzamejo nazaj in jim dam popolnoma prav.

Pred nakupom bi morebiti poklical v trgovino ali na podružnico znamke v Sloveniji in bi ti zagotovo pomagali s tem, da bi lahko kje natisnil kakšno stran in se s tem prepričal o kvaliteti izpisa.

jJack ::

Kako pa oni vejo da si ti tiskal samo 1 stran. Lahko, da si stiskal seminarsko nalogo cca. 20-30 strani in nato vrnil, ker ga ne boš več rabil. Potem se enaA ne bi imenovala trgovina ampak izposojevalnica ali knjižnica. Ne vem no...ne pomislite preden kupite, samo na to študirate, da pa lahko stvar vrnete po 15 dneh. Poznam konkreten primer, ko je nekdo kupil Garmina, šel na Dunaj, ga porabil za kar ga je rabil in nato želel vrniti nazaj. S tem ko je on uporabil navigacijo se je le-ta aktivirala in začel je teči rok, v katerem lahko brezplačno nadgradiš karte. Ne vem v čem je potem smisel spletnih trgovin, bolje da postanejo spletne izposojevalnice.

IceIceBaby ::

Kako pa oni vejo da si ti tiskal samo 1 stran.


Printerji hranijo podatke o tem koliko strani so natisnili :)

Ampak se strinjam s tabo. Pomoje ni namen zakona to, da lahko potrošniki preizkušamo stvari v nedogled, ampak bolj zaščita, če dobiš poškodovan izdelek ali, če sploh ne dobiš naročenega izdelka (včasih so prodajali TV sprejemnike brez elektronike, samo ohišja :))

Nenazadnje tudi v trgovini tiskalnika ne moreš kar tako testirati. Me zanima kaj bi rekli v BigBangu, če bi jih prosil naj namontirajo kartušo pa sprintajo par strani.

neres ::

Po zdravi pameti je samo ena sprintana stran res malo in bi ti lahko vrnili denar.
Toner se tudi ne zasuši, AFAIK.

Po drugi strani pa lahko daš podoben primer, kjer je nekdo namesto ene sprintal 1000 strani in vračilo denarja v takem primeru ne bi bilo pošteno.

Zakon se po mojem uveljavlja za oba primera enako, tako da po mojem ne boš dobil denarja nazaj.
Če bi ga, bi to IMO bila bolj dobra volja trgovca.

Ampak vprašaj na zvezo potrošnikov za vsak slučaj. Me zanima kaj porečejo.


IceIceBaby je izjavil:

Nenazadnje tudi v trgovini tiskalnika ne moreš kar tako testirati. Me zanima kaj bi rekli v BigBangu, če bi jih prosil naj namontirajo kartušo pa sprintajo par strani.

V kvalitetni trgovini bi pričakoval, da lahko stestiram tiskalnik. Zato, med drugim, imajo take trgovine tudi višje marže od takih, kjer tega ne moreš narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Matek ::

Pomoje ni namen zakona to, da lahko potrošniki preizkušamo stvari v nedogled, ampak bolj zaščita, če dobiš poškodovan izdelek ali, če sploh ne dobiš naročenega izdelka (včasih so prodajali TV sprejemnike brez elektronike, samo ohišja :))

Nenazadnje tudi v trgovini tiskalnika ne moreš kar tako testirati. Me zanima kaj bi rekli v BigBangu, če bi jih prosil naj namontirajo kartušo pa sprintajo par strani.
Kaj pa vem, meni se še vedno zdi, da je osnovni namen ta, da se seznaniš z napravo, kar na netu ni možno, ker samo fotografije gledaš. Se pa strinjam, da je pri tiskalniku dilema, ravno zaradi te komponente obrabe oz. porabe.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

solatko ::

Tudi marmelado lahko kupiš po internetu, ko jo dobiš, namažeš eno palačinko in vrneš nazaj, ker ti okus ni všeč (tudi boljša trgovina, ti omogoči, da namažeš eno palačinko) - pozanimaj se na zvezi potrošnikov.

IceIceBaby ::

solatko, to ni zakonsko določena pravica potrošnika, ampak dobra volja trgovca.

solatko ::

kst - Dal sem butasto primerjavo, zaradi osnove takega zahtevka, morda bi lahko zahteval vračilo, če bi uporabil svoj toner, ker pa je odprl kartušo s potrošnim materialom, je v osnovi izdelek uničil za prodajo nekomu drugemu. Če vrne zapakirane tonerje, ni problema - enako kot če vrneš poln, neodprt kozarec marmelade. Tu nima dobra volja trgovca nobene veze, razen, če je toliko trapast, da gre v svojo škodo, v kar pa dvomim.

IceIceBaby ::

Se strinjam, da trgovec v tem primeru ni dolžan vzeti blaga nazaj.

Ampak veliko trgovin pa dejansko ponuja takšne 100% garancije. Tudi če poješ marmelado pa vrneš samo lonček dobiš denar nazaj. Mi imamo za večino izdelkov tako politiko. Tudi, če greš pri določenem % nakupov v minus se dolgoročno zadeva običajno povrne. Ampak kot sem napisal, stvar dobre volje in poslovnega modela trgovca. Enaa razumem zakaj nočejo vzeti tiskalnika nazaj. Oni na tem izdelku zaslužijo 3, 4EUR, mogoče 10EUR če gre za dražji tiskalnik.

solatko ::

Oni imajo, glede na to, da so sorazmerno velik trgovec, minimalno 10% rabata in ne govori o 3-4-ih EUR

IceIceBaby ::

solatko, ne vem za kak printer je šlo. Ampak tudi mimovrste in enaa imata za večino izdelkov zelo nizke rabate. Vem iz prve roke. S tistimi popusti delajo mizerne dobičke, sploh pri tiskalnikih.

Sicer pa tudi pri 10% rabatu to ne pomeni dosti več. Laserski tiskalniki so od 60EUR naprej, pa tja do 200, 250EUR malo boljši. Torej, v najboljšem primeru cca 20EUR razlike v ceni (brez DDV).

Okapi ::

Takoj se obrni na Urad za varstvo potrošnikov in na Zvezo potrošnikov Slovenije. Sem skoraj prepričan, da bi morali vrniti denar. V zakonu piše, da mora biti izdelek nepoškodovan, ne nerabljen.

Debatirati bi se dalo o nespremenjeni količini tonerja, tako da v najslabšem primeru bi ti lahko vrnili za toliko manj denarja, kot stane nov toner (in to starter pack), rabljen toner pa ti vrnejo in ga potem porabiš v kakšnem drugem tiskalniku ali pa prodaš.

Pa še to vprašanje, ker poskusni odtis se skoraj zanesljivo šteje med preizkus naprave, brez katerega sploh ne moreš vedeti, ali ti ustreza. To je tudi bistvo te možnosti o vračanju pri nakupu na daljavo. Ker ne moreš tiskalnika preizkusit v trgovini, ga moraš doma, in če ti odtis ni všeč, ali se ti zdi recimo prepočasen, ali preglasne, ga lahko vrneš.

Drugače pa je to precej uveljavljena taktika trgovin - najprej najdejo kakšen izgovor, da ni treba vrniti denarja, potem je pa od vztrajnosti kupca odvisno, kako se izteče vse skupaj.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zheegec ::

Nov komplet tonerjev je večinoma dražji od printerja :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Ampak ne tisti starter pack, ki ga dobiš v tiskalniku. Predvsem pa bi rekel, da poskusni odtis ne sme onemogočit vračila robe. Sem skoraj prepričan, da bi zadostoval en dopis urada za varstvo potrošnikov ali zveze potrošnikov, in bodo vrnili denar.

O.

Zheegec ::

tistega starter packa pa ne dobiš v prosti prodaji, razen če kupiš nov printer...
Ali je bil odtis poskusni, ali pa fotka ki je sedaj na zidu, pa zakona niti ne zanima, kolikor vem.

Aja, a kdo ve, se da naročiti avtomobil preko spleta? Ali pa vsaj motor?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Ali je bil odtis poskusni, ali pa fotka ki je sedaj na zidu, pa zakona niti ne zanima, kolikor vem.
Prav res ne, in v obeh primerih to ne bi smel biti vzrok, da tiskalnika ne bi mogel vrnit, če ti ne ustreza.

O.

IceIceBaby ::

Okapi, ko enkrat uporabiš toner bistveno zmanjšaš njegovo vrednost. Takšnega tonerja trgovec ne more več prodati in ga lahko samo stran vrže.

V kvalitetni trgovini bi pričakoval, da lahko stestiram tiskalnik. Zato, med drugim, imajo take trgovine tudi višje marže od takih, kjer tega ne moreš narediti.


Ne vem kje ti kupuješ, ampak jaz še nisem videl, da bi ti kje pustili testirati printer.

Okapi ::

Ne vem kje ti kupuješ, ampak jaz še nisem videl, da bi ti kje pustili testirati printer.
Marsikje imajo razstavne modele, prav za ta namen.

O.

IceIceBaby ::

Naprimer?

Bigbang jih nima. Comshopi jih nimajo. V manjših, lokalnih trgovinah običajno niti prostora nimajo. Veliko hodim po tehničnih trgovinah pa še nikjer nisem videl, da bi imeli razstavljene testne printerje. Mogoče 1 model, pe še to ne vem, če sem kje videl.

Nikakor pa ti ne bodo nikjer odpakirali tiskalnika in omogočili, da sprintaš testno stran, če nimajo demo modela.

Zheegec ::

Bigbang, Comshop in Harvey imajo kakšen model od HPja na testu večino časa (tistih iz svoje zaloge ne smejo prižigati, kaj šele vstavljati kartuše), pa v času promocij so od Canona in HPja printerji za sprobat. Kar tako pa ne. Pa kot rečeno, kje lahko preko interneta naročim avto, saj plačam keš, ko ga vrnem bo pa vse v originalnem stanju (nič se vidno ne troši ali odpira, kot je pri tonerju), samo neki števec bo imel gor večjo številko, kar pa nikakor ne prekrši zakona, ki pravi "43.č člena tega zakona, razen če je blago uničeno, pokvarjeno, izgubljeno ali se je njegova količina zmanjšala, ne da bi bil za to kriv potrošnik".
Avto ne bo uničen, pokvarjen, izgubljen in bo imel nespremenjeno količino, še celo z malo več goriva v tanku ga bom vrnil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Pa kot rečeno, kje lahko preko interneta naročim avto, saj plačam keš, ko ga vrnem bo pa vse v originalnem stanju
Ne vem. A to ti pa ni na misel prišlo, da morda pa jih prav zato ne prodajajo prek spleta?

V zakonu so lepo napisane izjeme - hrana, programska oprema, filmi, glasba (to lahko vrneš samo v neodprti embalaži), časopisi, revije ... pač stvari, ki bi jih lahko prekopiral (ali prebral) in vrnil. Na seznamu izjem tiskalnikov ni.
A kdo sili trgovce tiskalnike prodajati prek spleta?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zheegec ::

Nihče jih ne sili prodajati preko spleta, stranka lahko kupljeno tudi vrne. Zatakne se pri nespremenjeni količini, torej če so kartuše zaprte je količina vsekakor enaka. Če pa so kartuše že odprte in celo uporabljene je pa potrebno povprašati kakšnega odvetnika, kakšno je njegovo mnenje. Vse ima pač svojo mejo nekje. Sam osebno tudi pomislil ne bi, da bi vračal že uporabljen tiskalnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Zatakne se pri nespremenjeni količini,
Dobil si en tiskalnik, vrnil si en tiskalnik:)

Vsekakor pa drži, da končno besedo v takšnih dvomljivih primerih ima tržni inšpektor ali sodišče, zato sem userju tudi svetoval, kam naj se obrne.

O.

Zheegec ::

Dobil si en tiskalnik, vrnil si en tiskalnik:)

Torej se ti ne bi pritoževal, če bi kupil v trgovini tiskalnik, notri pa res samo tiskalnik, brez napajalnikov, kablov, kartuš?! :):)
Zaradi tega povsod na škatli piše "package contents".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Okapi ::

Torej se ti ne bi pritoževal, če bi kupil v trgovini tiskalnik, notri pa res samo tiskalnik, brez napajalnikov, kablov, kartuš?!
V bistvu ne, če bi bil zato cenejši.;) Doma se mi je nabralo že kar nekaj napajalnikov in en kup najrazličnejših kablov.

O.

joze67 ::

Postavi se v kožo trgovine. Če bi vzeli nazaj komu naj dajo tvoj uporabljeni izdelek.

Hja. Prepričan sem, da ima trgovina dobiček - sicer bi zaprli vrata. Ko delijo dobiček, me nihče ne vabi, naj se postavim v njihovo kožo. Zakaj bi se, ko gre za izpolnjevanje zakonskih obvez (kot stvar seveda razumem jaz).

V zakonu piše, da mora biti stvar vrnjena, med drugim, v nezmanjšani količini, kar za uporabljeno kartušo nikakor ne velja, ker je že tiskala in ni več v prvotnem stanju. Npr, da bi ti vzeli tiskalnik nazaj in ga dali nazaj v skladišče, kjer bi jim teoretično stal še 3 mesece, vmes bi se kartuše zasušile in nov kupec bi dobil zasušeno in neuporabno zadevo. Še en razlog zakaj ti ga ne vzamejo nazaj in jim dam popolnoma prav.

Omenjeni tiskalnik ne pride s kartušo v ločenem ovoju in zaščitnim trakom. Pride z vstavljeno kartušo. Priključiš in tiskaš. Če bi se kartuša hotela posušiti, bi se potem tudi brez mene.

Kako pa oni vejo da si ti tiskal samo 1 stran.

Hmmm... ker sem tako rekel? Breme dokazovanja nasprotnega je pač (po istem zakonu) na njihovi strani.

Sims ::

"Omenjeni tiskalnik ne pride s kartušo v ločenem ovoju in zaščitnim trakom. Pride z vstavljeno kartušo."

Tole pa je zanimivo :D Je kdo že kupil tiskalnik, pa je bilo že vse not? Pri meni nobeden ni imel kartuš ali tonerja noter.

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

69charger ::

To pomeni da je nekdo že na isto foro poslal nazaj ampak ker ni tiskal so rekli OK,bomo vzeli nazaj.

joze67 ::

Sims je izjavil:

"Omenjeni tiskalnik ne pride s kartušo v ločenem ovoju in zaščitnim trakom. Pride z vstavljeno kartušo."

Tole pa je zanimivo :D Je kdo že kupil tiskalnik, pa je bilo že vse not? Pri meni nobeden ni imel kartuš ali tonerja noter.


Navodila za namestitev, če koga zanima.

jJack ::

Vsak tiskalnik ima posebej kartuše oz zapečatene kartuše. Tudi če je toner že vstavljen ima še vedno zaščitni trak čez. Tako da moraš vsako stvar najprej odpreti in potem vstaviti.

joze67 ::

jJack: pa nisem. In je tiskal. Niti na navodilih (glej zgoraj) ni take operacije. Tako da "vsak"uporabljaš v nekem drugem pomenu besede.

Sicer pa se pogoji, na katere se sklicuje trgovina, nanašajo na vse izdelke.
Vkolikor izdelke začnete uporabljati, pa si premislite, izgubite pravico do odstopa od pogodbe.

Ne gre torej za potrošni material, ampak da trgovina odloča o mojih pravicah. Mojih z zakonom določenih pravicah.

kmetek ::

lol tiskalnik vračati?...folk pa stoka če dobi odprt gsm recimo....

tiskalnike normalno, da ne moreš vrniti halo? kako boš prodal odprt tiskalnik brez kartuš? geeze 8-O

solatko je izjavil:

Oni imajo, glede na to, da so sorazmerno velik trgovec, minimalno 10% rabata in ne govori o 3-4-ih EUR


ROFL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

Okapi je izjavil:

Pa kot rečeno, kje lahko preko interneta naročim avto, saj plačam keš, ko ga vrnem bo pa vse v originalnem stanju
Ne vem. A to ti pa ni na misel prišlo, da morda pa jih prav zato ne prodajajo prek spleta?

V zakonu so lepo napisane izjeme - hrana, programska oprema, filmi, glasba (to lahko vrneš samo v neodprti embalaži), časopisi, revije ... pač stvari, ki bi jih lahko prekopiral (ali prebral) in vrnil. Na seznamu izjem tiskalnikov ni.
A kdo sili trgovce tiskalnike prodajati prek spleta?

O.


A kdo tebe sili dajati bedaste izjave? Dej ne bodi cinik, me prav zanima kakšno službo imaš ti. Tiskalnik je RABLJEN, konec debate. Sploh zaradi kartuš je jeba, če bi bile zaprte itd ni sile.

k4vz0024 ::

Sem preletel, kar je tu zapisano. Po OZ ima vsak, ki kupi napravo možnost da jo preizkusi. Pravilno bi trgovci morali omogočiti da se napravo preizkusi že v trgovini. To je zelo redko omogočeno. Sklicevanje trgovca, zlasti pri nakupu na daljavo, da je naprava s tiskanjem rabljena je neumen izgovor. Trgovec mora vzeti napravo nazaj in tudi če natisnemo nekaj slik ne moremo šteti za rabljeno. Zakaj ne? Zato, ker je toner/kartuša samo pritiklina, ki je potrošno blago. Razumljivo je samo posebi, po naravi stvari, da je za preizkus potrebna raba naprave, kar pa še vedno ne moremo šteti za rabljeno oz. zmanjšano količino. Itak pa je priložen toner / kartuša manjše kapacitete. Nekateri omenjate, da je "fer do trgovca" da se to plača. Ni res, trgovec nosi kapitalsko tveganje in mora sam kriti stroške nadomestne za kartuše ali toner. Jaz bi zadevo prijavil tržnem inšpektoratu. Če bi se izrekli za nepristojne pa mirno vložil tožbo zoper podjetje.

Furbo ::

Me prav zanima, če bi ti sledil tej logiki, če bi dobil tako rabljen printer in bi ti trgovec rekel, da zato ker je nekdo natisnil 10 strani že pred teboj, pač ni rabljen. Pomojem bi ga takoj vrnil in se usajal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Sims ::

Ne, ne.

Nič usajanja, ker bi ga dobil ceneje, saj je rabljen :D. Mimogrede. Kateri produkt, ki je že bil odprt, pa lahko prodajo kot "nov" ponovno? Saj ne pakirajo na novo v original. Če ga pa ne odpreš pa nazaj pošlješ "nedotaknjenega", kako si pa pol oceno neustreznost? Ni fore v zakonu vračanja potem ... Ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Furbo ::

Sam sebe demantiraš. Ko ga vračaš ni rabljen, ko ga prodaš naprej pa je ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

k4vz0024 ::

Me prav zanima, če bi ti sledil tej logiki, če bi dobil tako rabljen printer in bi ti trgovec rekel, da zato ker je nekdo natisnil 10 strani že pred teboj, pač ni rabljen. Pomojem bi ga takoj vrnil in se usajal.


Rabljenih naprav trgovci ne smejo prodajati. V posameznem primeru je to samo prekršek. Če se to masovno dogaja pa KD.

Če bi mi nekdo ponudil rabljen tiskalnik, pa bi mi to povedal ali bi sam opazil bi zahteval najmanj popust ali blago zavrnil.

kalko ::

Rabljenih naprav trgovci ne smejo prodajati.

Since when? 8-O Če je izdelek označen kot rabljen/testni/razstavni/whatever, ga lahko mirno prodajo.

Aja, pa lahko prosim navedeš člen, po katerem je prodaja rabljenih izdelkov prekršek oz. po tvoje celo kaznivo dejanje?

k4vz0024 ::

Napravo, ki jo potrošnik vrne ni dovoljeno prodati ponovno pod istimi pogoji. Tudi če je npr. nekdo kupi TV, pa se jo pošlje nazaj ni dopustno prodati. To nima v ničemer z rabljenostjo pač pa z "novo".

Trgovec mora potrošnike opozoriti, da ne gre za novo napravo in da mu da določen popust, če je fer do potrošnika.

k4vz0024 ::

Rabljenih naprav trgovci ne smejo prodajati. Since when? 8-O Če je izdelek označen kot rabljen/testni/razstavni/whatever, ga lahko mirno prodajo. Aja, pa lahko prosim navedeš člen, po katerem je prodaja rabljenih izdelkov prekršek oz. po tvoje celo kaznivo dejanje?


Drži, če je označen, kot kot rabljen/testni/razstavni. V tem kontekstu se pogovarjamo, če je kot rabljen/testni/razstavni prodan kot nova. To je civl.pr prevara, kazensko gledano pa KD goljufije, če se kot rabljen/testni/razstavni predmet prodaja kot nov.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22756587 (4774) Groot
»

Vračilo blaga v enaa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9237059 (2028) tomaz-
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38073754 (64404) St235
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322708 (14090) RejZoR
»

Vračilo ali zamenjava izdelka brez napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5817005 (15125) >>><<<

Več podobnih tem