» »

Kako ubiti holesterol

Kako ubiti holesterol

«
1
2

PrihajaNodi ::

Pozdravljeni,

Ze nekaj casa nazaj so mi ugotovili povosisan holesterol. Najverjetneje bo problem zaradi kuhanja na olju.

Ima kdo kaksne ideje oziroma nasvete kako ubiti holesterol?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

rabelj5 ::

shujšaj in se več gibaj

PrihajaNodi ::

Bral sem da je pecenje na svinjski masti boljse kot z navadnim oljen.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Massacra ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pozdravljeni,

Ze nekaj casa nazaj so mi ugotovili povosisan holesterol. Najverjetneje bo problem zaradi kuhanja na olju.

Ima kdo kaksne ideje oziroma nasvete kako ubiti holesterol?


The biggest influence on blood cholesterol level is the mix of fats and carbohydrates in your diet—not the amount of cholesterol you eat from food.

Although it remains important to limit the amount of cholesterol you eat, especially if you have diabetes, for most people dietary cholesterol is not as problematic as once believed.

Če zmanjšaš OH si že dosti naredil.
Drugače se pa ne sekiraj preveč zaradi holesterola, bi tako nevaren, kot so včasih mislili!

737 ::

Holesterol je posledica sistemskega vnetja, telo ga pošlje popravit škodo na žilah. Vzrok zanj je stres in nezadovoljstvo. S hrano se da pomagati le minimalno, ker ga v vsakem primeru ustvarijo jetra. Poleg dela na omenjenih vzrokih zmanjšaj vnos sladkorja.

PrihajaNodi ::

737 je izjavil:

Holesterol je posledica sistemskega vnetja, telo ga pošlje popravit škodo na žilah. Vzrok zanj je stres in nezadovoljstvo. S hrano se da pomagati le minimalno, ker ga v vsakem primeru ustvarijo jetra. Poleg dela na omenjenih vzrokih zmanjšaj vnos sladkorja.


Stres = holesterol?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

737 ::

Tako je.

mr_chai ::

PrihajaNodi je izjavil:

737 je izjavil:

Holesterol je posledica sistemskega vnetja, telo ga pošlje popravit škodo na žilah. Vzrok zanj je stres in nezadovoljstvo. S hrano se da pomagati le minimalno, ker ga v vsakem primeru ustvarijo jetra. Poleg dela na omenjenih vzrokih zmanjšaj vnos sladkorja.


Stres = holesterol?


Tenis lahko začneš igrati, ali pa golf. Tam ne moraš dobiti corona virusa /s

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

#000000 ::

Kup ali prilasti si kolo, na dan 20 km nared z njim in tud če boš debeli boš kr dobro pokrbel zase.

rabelj5 ::

mr_chai je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

737 je izjavil:

Holesterol je posledica sistemskega vnetja, telo ga pošlje popravit škodo na žilah. Vzrok zanj je stres in nezadovoljstvo. S hrano se da pomagati le minimalno, ker ga v vsakem primeru ustvarijo jetra. Poleg dela na omenjenih vzrokih zmanjšaj vnos sladkorja.


Stres = holesterol?


Tenis lahko začneš igrati, ali pa golf. Tam ne moraš dobiti corona virusa /s

to niso športi za folk na socialni

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Vazelin ::

Za folk na socialki in penziče je balinanje.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WizzardOfOZ ::

Ena izmed zadev, ki pomaga nižat holesterol je česen.

Cruz ::

Go Vegan.

Ps pardon za izbris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

rozman ::

Moj tast je delal tinkturo iz česna in limone in to pil dosti casa vsako jutro, pa se mu je holesterol znižal.
Je pa cela bajta smrdela ko je to delal, tak da se pazite :p

3p ::

Naj bi 15. sporočilo nekaj "heretičnega": k zdravniku po statine?

sunshine403 ::

Jaz se ne bi pretirano sekiral. Pac v tvojih letih je to to. Cas, ko se bo treba posloviti prihaja hitreje kot hitri vlak, tako da uzivaj v pohanju se tiste par dni, ki ti jih je ostalo, pol pa adijo.

krucymucy ::

Lahko da nikakor oz. samo s tabletami.
Jaz imam tudi povisan holesterol od najstniskih let ze.
Zadnjih nekaj let OH prakticno ne jem. BMI 22-23, kar pomeni da debel nisem, gibljem se, ne jem jajc ...
Sem pa pod stresom ampak kot najstnik verjetno nisem bil.

mahoni ::

Poleg sistemskih vnetij, povisane glukoze, povisanega inzulina je tudi holesterol, kar vse nakazuje na unicen presnovni sistem.

To bos enostavno uredil.
- iz prehrane crtaj VSA rastlinska olja
- iz prehrane crtaj beli sladkor, moko, testenine
- iz prehrane crtaj vso prehrano, ki HITRO dvigujejo inzulin (torej razni "zdravi" kosmici z 0.1% mascob jogurtom je NO GO)
- jej ZDRAVE mascobe kot so: olivno olje, avokadovo olje, kokosovo olje, avokado, MASLO - ja maslo, lesnike ter JAJCA. Jajca lahko pojes kolikor hoces, bo holestorol enak.
- iz prehrane crtaj razne ZDRAVE smutije iz sadja in zelenjave, ker to samo dviguje glukozo do nebes in potem pride do pretiranega izlocanja inzulina in si spet na nuli in potem ponavljas cikel

Gibanje, sport, meditacija...pac to vsi vemo, da "pomaga", a ce bos se naprej vnasal junk vase, ti tudi 20km tek ne bo pomagal.

WizzardOfOZ ::

Imam v prehrani rastlinska olja in bel sladkor, ravno tako belo moko in testenine. Res pa ne jem nobenih jogurtov in nobenih kosmičev. Maslo mi je ogabno in ga že 40 let nisem niti probal. Oreščkov (različnih) pa pojem za eno pest na dan, pa vsak dan vsaj eno žlico medu. Pojem pa rib verjetno vsaj 3x več kot povprečen slovenec.
Pa nimam holesterola.

m0LN4r ::

krucymucy je izjavil:

Lahko da nikakor oz. samo s tabletami.
Jaz imam tudi povisan holesterol od najstniskih let ze.
Zadnjih nekaj let OH prakticno ne jem. BMI 22-23, kar pomeni da debel nisem, gibljem se, ne jem jajc ...
Sem pa pod stresom ampak kot najstnik verjetno nisem bil.
Komot si lahko debel z 22-23 BMI, to ni ne pove o tem koliko mascob imas v ozilju. BMI nima veze, oz. kako bi imelo, sej je to samo visina in teza.
Poglaviten faktor pa je kok %BF kok %MM in kok aktivnih minut imas na dan. Recimo A1, A2, A3, A4. Nic aktiven, malo aktiven, srednje aktiven in zelo aktiven.

Polek vseh teh vrazeverskih nasvetov, se bos pac moral vec gibat. Ni druge.
Te vrazeverske nasvete so sprobali moji druzinski clani ze, pa je en dobil kap, drugi embolijo, znanec iz druge vasi pa je umrl na traktorju od kapi.

Skupno imajo vsi to, noben se ni aktivno gibal, so pa vsi upostevali te vrazeverne nasvete. Anaerobni sport, vsak dan.

Aja pa pozabil sem na dedka, tam pri 60 je postal neaktiven, se basal z sladkarijami. Lahko uganes kaj se je zgodilo. En kap, nato cez par let, ko se je spozabil in se spet zacel basati z cukrom, druga kap.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

starfotr ::

Holesterol sploh ni problem. Tudi dobri in slabi ne obstaja. Obstaja pa velikost delcev holesterola. Če imaš majhne delce, se ti začne delat obloge v žilah, medtem, ko če imaš velike delce, teh nevarnosti ni. Velike delce pa imaš, če ješ zdravo domačo hrano, ne pa industrijsko predelane.

Magic1 ::

mahoni je izjavil:

Poleg sistemskih vnetij, povisane glukoze, povisanega inzulina je tudi holesterol, kar vse nakazuje na unicen presnovni sistem.

To bos enostavno uredil.
- iz prehrane crtaj VSA rastlinska olja
- iz prehrane crtaj beli sladkor, moko, testenine
- iz prehrane crtaj vso prehrano, ki HITRO dvigujejo inzulin (torej razni "zdravi" kosmici z 0.1% mascob jogurtom je NO GO)
- jej ZDRAVE mascobe kot so: olivno olje, avokadovo olje, kokosovo olje, avokado, MASLO - ja maslo, lesnike ter JAJCA. Jajca lahko pojes kolikor hoces, bo holestorol enak.
- iz prehrane crtaj razne ZDRAVE smutije iz sadja in zelenjave, ker to samo dviguje glukozo do nebes in potem pride do pretiranega izlocanja inzulina in si spet na nuli in potem ponavljas cikel

Gibanje, sport, meditacija...pac to vsi vemo, da "pomaga", a ce bos se naprej vnasal junk vase, ti tudi 20km tek ne bo pomagal.

Hmmm, pravijo da bo živinoreja uničila planet. Torej imaš na izbiro "planet", ali zdravje...
Magic

m0LN4r ::

Starfotr to ni vedno res, moji mami se je ravno zaradi povisnih visokih delcev in kombinacije ozkih zil prislo do blokade arterije, ne popolne ampak je blo dovolj, da jo je spravilo skor v krsto.
Nekateri ljudje imajo zelo ozke arterije/zile ali pa samo na enem mestu pri srcu npr. zozanje (moja mama je imela to prirojeno, zdaj ima neko cevko notr, ki ji to arterijo siri) in so lahko ze precej hitreje tezave, medtem ko nekateri ljudje pa imajo siroke zile in lahko komot zivijo z visokimi vrednostmi ldl in hdl dlje casa, preden se zila zastopa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

3p ::

Noro, kako debate o holesterolu v zadnjem času privlačijo razne alternativne "rešitve". Bilo bi dobro, če bi svoje trditve podkrepili s kakšnimi resnimi študijami.

PrihajaNodi ::

3p je izjavil:

Noro, kako debate o holesterolu v zadnjem času privlačijo razne alternativne "rešitve". Bilo bi dobro, če bi svoje trditve podkrepili s kakšnimi resnimi študijami.


Pa pravzaprav nic ne smem jesti, razn skute in rib, vsi OZh ji so crtanj od vecine tu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

m0LN4r ::

Kok si pa star in fizicno mobilen? Ker ukrepe z dieto se uvaja predvsem pri lenih ali pa starejsih pacientih, ki so ze manj mobilni. Besede zdravnice in sestre. Najprej se posksusa pacienta vzpodbuditi za redno aktivnost, ampak ker se pac ve da doma tega ne delajo, se gre takoj na dieteticne nasvete.
No glede studije, obstaja studija univerze Ludwig-Maximilians, ki je potrdila da okvirno 40g orehov ce zamenjas za en obrok oz. namesto cukra, znizuje drasticno LDL in Trigliceride.

Problem se pojavi pri samih ljudeh, ki sicer upostevajo nasvete kaj je treba jest, ampak ne upostevajo nasvete, kaj _ni treba_ potem pa se zgodi, da spet prevec zrejo, ker k trenutnim prehranjevalnim navadam dodajo novo, ne pa zamenjajo stvari.

PrihajaNodi je izjavil:

3p je izjavil:

Noro, kako debate o holesterolu v zadnjem času privlačijo razne alternativne "rešitve". Bilo bi dobro, če bi svoje trditve podkrepili s kakšnimi resnimi študijami.


Pa pravzaprav nic ne smem jesti, razn skute in rib, vsi OZh ji so crtanj od vecine tu.

Kako pa kaze v druzini glede predispozicije? Je kdo imel kap, infarkt, embolijo, slabo srce, ozilje?
Jaz vem, da mene bo verjetno ce bo sigurno pobralo, ker prakticno tako iz strani mame in fotra imajo vsi probleme, no edino obe babici sta doziveli visoko starost brez tezav, moski spol pa pobira vse po vrsti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

rozman je izjavil:

Moj tast je delal tinkturo iz česna in limone in to pil dosti casa vsako jutro, pa se mu je holesterol znižal.
Je pa cela bajta smrdela ko je to delal, tak da se pazite :p
Ja to je delal tudi tisti, katerega je potem na njivi v traktorju kap in nasli zvecer mrtvega. Good luck.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrihajaNodi ::

m0LN4r je izjavil:

Kok si pa star in fizicno mobilen? Ker ukrepe z dieto se uvaja predvsem pri lenih ali pa starejsih pacientih, ki so ze manj mobilni. Besede zdravnice in sestre. Najprej se posksusa pacienta vzpodbuditi za redno aktivnost, ampak ker se pac ve da doma tega ne delajo, se gre takoj na dieteticne nasvete.
No glede studije, obstaja studija univerze Ludwig-Maximilians, ki je potrdila da okvirno 40g orehov ce zamenjas za en obrok oz. namesto cukra, znizuje drasticno LDL in Trigliceride.

Problem se pojavi pri samih ljudeh, ki sicer upostevajo nasvete kaj je treba jest, ampak ne upostevajo nasvete, kaj _ni treba_ potem pa se zgodi, da spet prevec zrejo, ker k trenutnim prehranjevalnim navadam dodajo novo, ne pa zamenjajo stvari.

PrihajaNodi je izjavil:

3p je izjavil:

Noro, kako debate o holesterolu v zadnjem času privlačijo razne alternativne "rešitve". Bilo bi dobro, če bi svoje trditve podkrepili s kakšnimi resnimi študijami.


Pa pravzaprav nic ne smem jesti, razn skute in rib, vsi OZh ji so crtanj od vecine tu.

Kako pa kaze v druzini glede predispozicije? Je kdo imel kap, infarkt, embolijo, slabo srce, ozilje?
Jaz vem, da mene bo verjetno ce bo sigurno pobralo, ker prakticno tako iz strani mame in fotra imajo vsi probleme, no edino obe babici sta doziveli visoko starost brez tezav, moski spol pa pobira vse po vrsti.


Sem preko 50, kolesarim s sobnim kolesom vsak dan po 1 uro ali vec. Zdej kruh ali krompir odstranit bo jeba.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

starfotr ::

m0LN4r je izjavil:

Starfotr to ni vedno res, moji mami se je ravno zaradi povisnih visokih delcev in kombinacije ozkih zil prislo do blokade arterije, ne popolne ampak je blo dovolj, da jo je spravilo skor v krsto.
Nekateri ljudje imajo zelo ozke arterije/zile ali pa samo na enem mestu pri srcu npr. zozanje (moja mama je imela to prirojeno, zdaj ima neko cevko notr, ki ji to arterijo siri) in so lahko ze precej hitreje tezave, medtem ko nekateri ljudje pa imajo siroke zile in lahko komot zivijo z visokimi vrednostmi ldl in hdl dlje casa, preden se zila zastopa.


Tvoja mama je imela velike delce, ki so se skupaj sprijeli iz malih delcev. Imela je strdke.

Velikost delcev, če povečamo merilo je recimo mivka vs. pesek ali kamenčki. Če bi imela "pesek ali kamenčke" namesto mivke, ne bi imela nikoli težav. Tudi, če bi imela polno t.i. slabega holesterola, ki seveda to ni, če ni ravno sprijet iz malih delcev. Za slabega so ga proglasili tisti, ki s tem služijo.

m0LN4r ::

Ni treba komplet odstranit, znizas na 1/3 tega kaj zdaj zres.
Kok in kaj tocno pa imas povisano? Kdaj imas naslednjo kontrolo? In kaksen je bil dan preden si bil na kontroli?
Sicer pa jaz bi zraven konstantnega kolesarjenja poskusil aktivirati tudi druge dele telesa.

Kako pa kaj sladke pijace, sladkor v hrani, torte, pudingi, cukrani jogurti, nenazadnje pa alkohol?

starfotr je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Starfotr to ni vedno res, moji mami se je ravno zaradi povisnih visokih delcev in kombinacije ozkih zil prislo do blokade arterije, ne popolne ampak je blo dovolj, da jo je spravilo skor v krsto.
Nekateri ljudje imajo zelo ozke arterije/zile ali pa samo na enem mestu pri srcu npr. zozanje (moja mama je imela to prirojeno, zdaj ima neko cevko notr, ki ji to arterijo siri) in so lahko ze precej hitreje tezave, medtem ko nekateri ljudje pa imajo siroke zile in lahko komot zivijo z visokimi vrednostmi ldl in hdl dlje casa, preden se zila zastopa.


Tvoja mama je imela velike delce, ki so se skupaj sprijeli iz malih delcev. Imela je strdke.

Velikost delcev, če povečamo merilo je recimo mivka vs. pesek ali kamenčki. Če bi imela "pesek ali kamenčke" namesto mivke, ne bi imela nikoli težav. Tudi, če bi imela polno t.i. slabega holesterola, ki seveda to ni, če ni ravno sprijet iz malih delcev. Za slabega so ga proglasili tisti, ki s tem služijo.
Seit 2018 weiß man aber, dass auch HDL-Werte über 60 mg/dl das Herzkreislaufrisiko erhöhen. Möglicherweise handelt es ich bei so hohen HDL-Werten um sogenanntes dysfunktionelles HDL, das Gefäßverkalkungen eher fördert. Das HDL-Cholesterin sollte also nicht wie früher angenommen möglichst hoch sein, sondern sich in einem mittleren Bereich von 40-60 mg/dl befinden.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

borut_p ::

Nivo sprejemljivega holesterola se z leti niza. In bolj iz naslova farmacije kot znanstvenega, saj posledice in razlogi zanj niso cisto jasni.
V kolikor imas pridruzene tezave potem ukrepaj sicer je bz.
Pomagajo tudi mlete grozdne peske rdecega grozdja ... kao - zeni se je zmanjsal ko je zagnala paniko.

Oberyn ::

Mahonijev nasvet zmaga:

mahoni je izjavil:


- iz prehrane crtaj VSA rastlinska olja
- jej ZDRAVE mascobe kot so: olivno olje, avokadovo olje, kokosovo olje, ...

Magic1 ::

Kaj pa bi ti sladkor, če ni nobeno olje ok?
Magic

Glugy ::

mahoni je izjavil:

Poleg sistemskih vnetij, povisane glukoze, povisanega inzulina je tudi holesterol, kar vse nakazuje na unicen presnovni sistem.

To bos enostavno uredil.
- iz prehrane crtaj VSA rastlinska olja
- iz prehrane crtaj beli sladkor, moko, testenine
- iz prehrane crtaj vso prehrano, ki HITRO dvigujejo inzulin (torej razni "zdravi" kosmici z 0.1% mascob jogurtom je NO GO)
- jej ZDRAVE mascobe kot so: olivno olje, avokadovo olje, kokosovo olje, avokado, MASLO - ja maslo, lesnike ter JAJCA. Jajca lahko pojes kolikor hoces, bo holestorol enak.
- iz prehrane crtaj razne ZDRAVE smutije iz sadja in zelenjave, ker to samo dviguje glukozo do nebes in potem pride do pretiranega izlocanja inzulina in si spet na nuli in potem ponavljas cikel


Torej jej določena olja; avokado; lešnike; maslo in jajca. To je jedilnik?

K0l1br1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bral sem da je pecenje na svinjski masti boljse kot z navadnim oljen.

Verjetno zato pravijo, da ima vzhodni del Slovenije krajšo življenjsko dobo, zahodni del, vsaj tisti na olivnem olju pa nekaj malega daljšega.

PrihajaNodi ::

Olivno olje ni za kuhanje in pecenje.

Prvi zadetek na googlu:

Animal fats are mostly saturated fat, which means they stand up better to high heat and last longer than vegetable fats. Reduced oxidation in animal fats means they are less susceptible to the toxins and carcinogens generated by using vegetable oil alone.

Olivno olje in ostala olja so za solate.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Potem imaš problem rešen, ne peči in ne kuhaj ali pa ne kompliciraj zaradi holesterola, ker očitno imaš bistveno večje probleme od holesterola.

PrihajaNodi ::

Po mojem je najvecji problem uporaba rastlinskih olj pri peki/kuhanju.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

K0l1br1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Olivno olje in ostala olja so za solate.
Mhm, zato je na vzhodu slovenije krajša življenjska doba kot na področjih z mediteransko prehrano. Sicer pa mogoče zaradi vinogradov, kdo bi vedel.

PrihajaNodi je izjavil:

Po mojem je najvecji problem uporaba rastlinskih olj pri peki/kuhanju.

Pa daj v pečico na mrežico brez maščob.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

IL_DIAVOLO ::

PrihajaNodi je izjavil:

Olivno olje ni za kuhanje in pecenje.

Prvi zadetek na googlu:

Animal fats are mostly saturated fat, which means they stand up better to high heat and last longer than vegetable fats. Reduced oxidation in animal fats means they are less susceptible to the toxins and carcinogens generated by using vegetable oil alone.

Olivno olje in ostala olja so za solate.


Ti jaz povem, da lahko uporabljaš olivno olje za pecenje brez skrbi. Je prezgano restavracijsko olje 500% bolj skodljivo.

PrihajaNodi ::

Ti jaz povem, da lahko uporabljaš olivno olje za pecenje brez skrbi. Je prezgano restavracijsko olje 500% bolj skodljivo.


Oboje je svinjarija. Se enkrat olivno olje sem uporabljal za peko, sedaj je nadomescen s svinjsko mastjo (sicer minimalno). Nevem od kje modna muha da je olivno olje ok.

Mhm, zato je na vzhodu slovenije krajša življenjska doba kot na področjih z mediteransko prehrano. Sicer pa mogoče zaradi vinogradov, kdo bi vedel.


Pa se revscina in brezposelnost lahko prideta zraven.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Jaz vedno uporabljam olivno olje, vendar ne tako, da bi prežgal za vse solde.

PrihajaNodi je izjavil:

Pa se revscina in brezposelnost lahko prideta zraven.

Tudi sedaj, ko recimo da ni revščine, se vzhodni del prehranjuje bistveno bolj obremenjujoče/bogato kot zahodni del. Mi na zahodu tudi pojemo preveč, vendar kar sem hodil po vzhodu, je pa čisto pretiravanje in z mastno hrano in s količinami pijače.
Tako da nodijevo kompliciranje z nekšim holesterolom je bolj hec kot ne - trol tema ala shintaro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Glugy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Olivno olje ni za kuhanje in pecenje.

Prvi zadetek na googlu:

Animal fats are mostly saturated fat, which means they stand up better to high heat and last longer than vegetable fats. Reduced oxidation in animal fats means they are less susceptible to the toxins and carcinogens generated by using vegetable oil alone.

Olivno olje in ostala olja so za solate.


Očitno ti je kokosovo olje nepoznano:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Magic1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ti jaz povem, da lahko uporabljaš olivno olje za pecenje brez skrbi. Je prezgano restavracijsko olje 500% bolj skodljivo.


Oboje je svinjarija. Se enkrat olivno olje sem uporabljal za peko, sedaj je nadomescen s svinjsko mastjo (sicer minimalno). Nevem od kje modna muha da je olivno olje ok.

Mhm, zato je na vzhodu slovenije krajša življenjska doba kot na področjih z mediteransko prehrano. Sicer pa mogoče zaradi vinogradov, kdo bi vedel.


Pa se revscina in brezposelnost lahko prideta zraven.

Ali se ti zavedaš, da je vsaka hrana "svinjarija"? Samo ene imajo več pozitivnih posledic, kot negativnih. Zdaj pa nehaj jest, da bomo meli mir pred tabo.
Magic

PrihajaNodi ::

Glugy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Olivno olje ni za kuhanje in pecenje.

Prvi zadetek na googlu:

Animal fats are mostly saturated fat, which means they stand up better to high heat and last longer than vegetable fats. Reduced oxidation in animal fats means they are less susceptible to the toxins and carcinogens generated by using vegetable oil alone.

Olivno olje in ostala olja so za solate.


Očitno ti je kokosovo olje nepoznano:



Ja kokosova mast je tudi dost drazja.
Je pa svinjska mast boljsa od olivnega olja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Morda, ampak smrdi kot da bi surovi speh kuhal. Ta maščoba se potem prime elementov, na mascobo pa prah.

Ne hvala.

Zgodovina sprememb…

sunshine403 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Je pa svinjska mast boljsa od olivnega olja.

No saj potem pa vse ves. Ne vem zakaj sprasuje tu. Za zajtrk dve zlici svinjske masti in ocvirkov, pa bo zdravje sigurno ok.

tikitoki ::

3p je izjavil:

Naj bi 15. sporočilo nekaj "heretičnega": k zdravniku po statine?


Butasto je začeti jemati statine, če je možno uravnati s prehrano. Boljsa prehrana bo imela še druge pozitivne vplive na zdravje in pocutjem
Posvet z zdravnikom pa je smiselen.

mahoni je izjavil:

Poleg sistemskih vnetij, povisane glukoze, povisanega inzulina je tudi holesterol, kar vse nakazuje na unicen presnovni sistem.

To bos enostavno uredil.
- iz prehrane crtaj VSA rastlinska olja
- iz prehrane crtaj beli sladkor, moko, testenine
- iz prehrane crtaj vso prehrano, ki HITRO dvigujejo inzulin (torej razni "zdravi" kosmici z 0.1% mascob jogurtom je NO GO)
- jej ZDRAVE mascobe kot so: olivno olje, avokadovo olje, kokosovo olje, avokado, MASLO - ja maslo, lesnike ter JAJCA. Jajca lahko pojes kolikor hoces, bo holestorol enak.
- iz prehrane crtaj razne ZDRAVE smutije iz sadja in zelenjave, ker to samo dviguje glukozo do nebes in potem pride do pretiranega izlocanja inzulina in si spet na nuli in potem ponavljas cikel

Gibanje, sport, meditacija...pac to vsi vemo, da "pomaga", a ce bos se naprej vnasal junk vase, ti tudi 20km tek ne bo pomagal.


Kako resno jemati nekoga, ki poudarjeno priporoča črtanje Vseh rastlinskih olj in nato priporoči kup zdravih rastlinskih olj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Kvinta ::

Kokosova maščoba oz. olje pa naj bo extra virgine al ne je totalni šit ,kolega je mel isto povišan holesterol pa je prehaklal na to zadevo katera niti ni tak poceni in pol je šel po 2 mescih spet na kontrolo pa je blo še slabše ;(( kot na prvem testu pol pa na olivcu se je stanje popravlo :)

iz prehrane crtaj razne ZDRAVE smutije iz sadja in zelenjave, ker to samo dviguje glukozo do nebes in potem pride do pretiranega izlocanja inzulina


Že približno 25let pijem zjutraj te zdrave smutije home made seveda ....kri dam vsak mesec in pol do dva pa nimam nobenih povišanih vrednosti tak ,da to je malo za lase privlečeno:))

PrihajaNodi ::

Kvinta je izjavil:

Kokosova maščoba oz. olje pa naj bo extra virgine al ne je totalni šit ,kolega je mel isto povišan holesterol pa je prehaklal na to zadevo katera niti ni tak poceni in pol je šel po 2 mescih spet na kontrolo pa je blo še slabše ;(( kot na prvem testu pol pa na olivcu se je stanje popravlo :)

iz prehrane crtaj razne ZDRAVE smutije iz sadja in zelenjave, ker to samo dviguje glukozo do nebes in potem pride do pretiranega izlocanja inzulina


Že približno 25let pijem zjutraj te zdrave smutije home made seveda ....kri dam vsak mesec in pol do dva pa nimam nobenih povišanih vrednosti tak ,da to je malo za lase privlečeno:))


A svinjsko mast pa ni probal? Naceloma je pecenje itak sranje, 1x ali 2x na teden je ok...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa cvrtju (deep fried)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8317648 (968) bambam20
»

Moj jedilnik za nižanje holesterola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13125860 (23277) stara mama
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830400 (8312) janja765
»

Predelani mesni izdelki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5913119 (4193) Gladi
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648256 (44590) Matev

Več podobnih tem