» »

Zaposlitev in socialna pomoč

Zaposlitev in socialna pomoč

grcaranze ::

Pozdravljeni.

Z 20.4 sem se zaposlil.
Zanima me če bom naslednji mesec še prejel socialno pomoč poleg plače za tistih par dni dela? Če mogoče kdo kaj ve..

Horas ::

1.4.-19.4. za ta čas bi moral dobiti sorazmeren delež socialne.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Reycis ::

Ne bodo ti dali sorazmernega dela pač pa ti bodo enostavno odšteli prejemek od teh 10 dni. Tako če dobivaš 400 sociale, za teh 10 dni pa boš dobil 300 plače ti bodo dali 100 socialne. Sicer pa je praksa, da ti prvi mesec pustijo torej bi po prej navedenem primeru naslednji mesec še dobil 400, naslednji mesec zatem še 100, potem pa ukinitev.

Mato989 ::

Reycis je izjavil:

Ne bodo ti dali sorazmernega dela pač pa ti bodo enostavno odšteli prejemek od teh 10 dni. Tako če dobivaš 400 sociale, za teh 10 dni pa boš dobil 300 plače ti bodo dali 100 socialne. Sicer pa je praksa, da ti prvi mesec pustijo torej bi po prej navedenem primeru naslednji mesec še dobil 400, naslednji mesec zatem še 100, potem pa ukinitev.


Točno tak ja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ranko123 ::

A vec ne dajejo "nagrade", ko se zaposlis?

grcaranze ::

Hvala za odgovore. Kolikor razumem bom ta mesec dobil se socialno in tiste pol plače skupaj? Drug mesec pa še tisto nekaj malega sorazmernega dela?

@ranko123 kolikor vem dobiš samo, če se zaposliš prvič..

Mato989 ::

grcaranze je izjavil:

Hvala za odgovore. Kolikor razumem bom ta mesec dobil se socialno in tiste pol plače skupaj? Drug mesec pa še tisto nekaj malega sorazmernega dela?

@ranko123 kolikor vem dobiš samo, če se zaposliš prvič..


Emmm... jaz sem dobil ko sem se zaposlil DRUGIČ, sicer leta 2015 ampak ja... spomnim se, da sem dobil celo dodatno socialko... se pravi sem dobil ne vem na pamet govorim 280EUR socialne meseca maja, sem se zaposlil meseca junija, dobil 280EUR, in potem še julija z prvo plačo celo socialko...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

aborko ::

To ni nagrada, to je dodatek za delovno aktivnost in ne, ne pripada ti zgolj prvič. Gre za to, da si ti na socialni in aktivno delaš cel mesec, izplačilo (plačo) pa dobiš šele naslednji mesec 15ga.), socialna pa se izplačuje za tekoči mesec. Torej gre se za to da si delavno aktiven tisti mesec, a ker si brez prihodkov in prihrankov ti pripada socialna, da (v teoriji) sploh lahko preživiš.

Reycis ::

Aborko: če nisi ziher rajši bodi tiho. Dodatek za aktivnost je drugo. Tega dobivaš če kljub zaposlitvi še vedno ne dosegaš cenzusa - tipični primer je mati samohranilka na minimalcu ali družina z otroki in je zaposlen samo en od staršev. Tisti ekstra mesec je "nagrada", čeprav uradno ne obstaja ampak takšna je praksa CSDjev. Delavka na CSDju spiše novo odločbo za znižanje prejemka šele na osnovi plačila, ki si ga že dobil tako, da je to, da dobivaš socialno za trenutni mesec povsem nepomembno. Če si se zaposlil 20.4. boš prvo plačo dobil 15.5, in nove odločbe pred tem gotovo ne boš dobil. Po ustaljeni praksi boš novo "znižano" odločbo dobil z veljavnostjo za junij.

Si pa dolžan javit takoj ko se zaposliš in teoretično je možno, da ti bo CSD na že obstoječo socialno že takoj dodal še dodatek za aktivnost. Potemtakem lahko dobiš za maj polno socialno + dodatek, za junij pa znižano socialno + dodatek. Žal tu ni neke ustaljene prakse in je možen kakršenkoli rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

aborko ::

O Majk, kako si prišel do naziva? Pa gremo po vrsti.
Tega dobivaš če kljub zaposlitvi še vedno ne dosegaš cenzusa - tipični primer je mati samohranilka na minimalcu ali družina z otroki in je zaposlen samo en od staršev.

To seveda ni res, dodatek za delovno aktivnost dobivajo tudi prostovolci, ki niso nikjer zaposleni.

čeprav uradno ne obstaja ampak takšna je praksa CSDjev

Ker ne živimo v pravljici in mora imeti CSD v praksi krito rit z pravno podlago za vsako odločbo in si ne more kr zmišljevati "nagrade". In pravna podlaga je dodatek za delovno aktivnost. Če si ti nekje čul in je par ljudi poimenovalo to kot nagrado, še ne pomeni da je res.

xx23 ::

Socialna pomoč: 402,18
Socialna + dodatek za prostovoljce: 506,75
Socialna + delovna aktivnost nad 128 ur ("nagrada za zaposlitev"): 607,29

To so cenzusi za samsko osebo. Če dobiš kak prihodek od drugje, se pač odšteje. Vse je do zadnje vejice definirano v zakonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

Reycis ::

Ad hominem a res? A si že brez argumentov? Naziv sem dobil, ker je po mnenju moderatorjev/adminov moj smisel za humor preveč rasističen.

Jaz ne vem kako majo rit krito delavke na CSDjih vem pa, da delajo točno tako kot sem zapisal v primeru. Nebuloza, ki jo ti pribila pa pravi, da bi grcaranze že aprila izgubil socialno, ampak, ker plačo dobi šele v maju, da je upravičen do dodatka za aktivnost?!??

Wanna put money where your mouth is? (op. prev. greva stavit?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

aborko ::

O Majki, moj MAjki ti se kr slovenščine drži, ang. in lat. tle ne pašete in jih raje pusti za kake filozofske teme :) . Si kot en nadobuden mlad bikec, ki se zaganja, nekaj bi pa ne ve kaj. Kaj bi se stavil? Jaz sem tebe citiral in ti odgovoril točno kaj v tvojih izjavah ne drži. Ne zaidi preveč iz teme. Nagrada kot taka ne obstaja v zakonu, obstaja pa pojem dodatek za delovno aktivnost kot osnova za izplačilo.
Jaz ne vem kako majo rit krito delavke na CSDjih

Da ti bolj malo veš, je mislim da že vsem jasno. Malo na pamet, brez zakonske podlage pač ne gre, to upam da je tudi tebi jasno.
Kje si iz mojega pisanja razbral, da bi moral že aprila zgubit socialno? Najprej si še 1x preberi kaj sem napisal - človek mora preživet, zato normalno za april pripada socialna.

Reycis ::

Še več ad hominema?!?? Resno?

Saj razumem, si pač legalist po srcu. Ampak realnost je takšna, da skoraj vsak dobi po zaposlitvi še en cel mesec socialne pomoči za tem, ko je že začel dobivati plačo. In ta "nagrada se NE imenuje dodatek za delovno aktivnost. To, da v zakonu ni opredeljeno, ne spremeni dejstva, da to v realnosti vseeno skoraj vsi dobijo.

Za jurčka lahko sproduciram tudi primer odločb.

Reycis ::

grcaranze: sem povrtal konkreten primer pri enem mojem prijatelju, ki se je zaposlil v začetku februarja ima ženo, ki je nezaposlena in dva otroka:
Socialna Januarja: 900
10. Februarja se zaposli in javi CSDju, takoj dobi novo odločbo z dodatkom za aktivnost
Socialna Februarja: 1100
Marca dobi 600 plače za dobro polovico februarja
Socialna Marca: 1100
Marca dobi odločbo z veljavnostjo za April
Plača v Aprilu: 800
Socialna Aprila: 500
Aprila dobi novo odločbo za maj in naprej: 300

Torej pred zaposlitvijo 900 socialne, po zaposlitvi pa zaradi dodatka na aktivnost dobiva 1100 plače + socialne. Poleg tega je v marcu in aprilu pokasiral še 600+200 bonusa - eno plačo. Zraven sicer še ves čas dobiva še otroške dodatke (cca 250).
Dobra kariera ane?

grcaranze ::

Na socialni mi je rekla, da sem prepozno javil, da sem se zaposlil tako da ne bo nič z nagrado. Upam, da dobim vsaj še socialno ta mesec..

aborko ::

No evo ti Majk prakso. Še za 2 primera lahko potrdim, da se je končalo enako brez "nagrade", pa sta javila na CSD ISTI dan, ko sta v podpis dobila pogodbo za določen čas. Šlo je za zaposlitev v tujini, ker pa delodajalec ni dal takoj v podpis pogodbe, ampak šele nekje po 20 dneh od začetka zaposlitve (v AT delodajalec možnost 14 dnevnega probezeit) je bilo za CSD to prepozno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332157 (12951) St235
»

Zakaj je poskusno delo slabše od dela za nedoločen čas za delavca?

Oddelek: Loža
82309 (1437) gruntfürmich
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817707 (13511) Iatromantis
»

Zaposlitev v tujini in denarna socialna pomoč v Sloveniji

Oddelek: Loža
162680 (2124) Bud_Bundy
»

Izplačilo regresa za dopust

Oddelek: Loža
327677 (1675) MadMicka

Več podobnih tem