» »

Moj jedilnik za nižanje holesterola

Moj jedilnik za nižanje holesterola

«
1
2 3

janko934 ::

Ker sem ravno registriran tu in je forum zelo obljuden, bom kar povprašal.

Torej naslov pove vse. Pogledal sem si veliko dokumentacije, me pa zanimajo komentarji na moj dejanski jedilnik in predlogi. Doma gonim eliptični trenažer - ponavadi okoli 10 km recimo 2x tedensko.

31 let, 178 cm, 73 kg, malo trebuha, predvsem pa veliko podkožne maščobe, občasen športnik, skupni holesterol 6,2.

Včeraj:
- 10 h = konzerva Rio Mare (probal sem odliti čim več olja) + zelenjava (imel sem le pakirano - koruza, fižol + kozarec kisle zelenjave od Argete)
- vmes = banana, jabolko
- 19 h = krožnik juhe iz sveže zelenjave, vrstica temne čokolade (80%)

(dan kar precej naporen in sem malo pozabi jesti) :)

Danes:
- 7:30 h = banana, 2 dcl posnetega Alpskega mleka + pest kosmičev Vital Multigrain
- 11 h = ~ 3 dcl gobove juhe iz vrečke (ja, vem) + polnozrnata žemlja
- 16 h = jabolko
- 17 h = krožnik juhe iz sveže zelenjave, hruška
- zvečer bom verjetno še kakšno sadje, zelenjava mi ni ravno povšeči

Kaj mi predlagate? Kupil sem si tudi nepasirano skuto, ki vem, da zelo nasiti. Dejansko me bolj kot količine zanima tip prehrane.

Jutri bom za kosilo piščančjo obaro, ostalo pa dokaj podobno.

starfotr ::

Glej, na napačnem koncu se lotevaš.

Pomaga veliko spanja, reden ritem spanja - spalna higiena, veliko gibanja, veliko zelenjave, vendar ne škrobnih živil (krompir, pšenica ipd.). Pomaga tudi veliko mesa, jajc, rib. Meso naj bo od pašnih živali, jajca iz proste reje, kure naj jedo oves. Ti jej njihova jajca.

Važno je, da je holesterol v velikih kosih v krvnem obtoku, ne pa v malih kosih,ki se med sabo sprijemajo.

Ne pomaga sadje, izogibanje vsem maščobam. Da, izogibaj se rafineriranim maščobam, to je olje rafinerirano, margarina ipd.

Kupuj dobre maščobe. Dobro olivno hladno stiskano olje, svinjsko mast, ghee (to je maslo), oreščki. Vse to je kul.

Tribal ::

Lahko ti povem kako sem sam uspešno zrihtal holesterol:

Polnozrnati kosmiči z lahkim mlekom (1.5) za zajtrk
malica sadje, razni popadki lakote malo suhega sadja (hitro poteši lakoto)
Kosilo 1 file ribe popečen v olivnem olju, česen in peteršilj, posoljeno in poporano po okusu, zraven kuhana zelenjava + malo riža
Kosilo 2 Velika skleda solate (zelena solata, koruza, fižol, tuna v lastnem soku, 0% maščob grški jogurt, posoljeno in z bučnim oljem)
Kosilo 3 Pečen puranji file, krompir kuhan z malo putra, solata
Večerja sadje ali kakšen kos polnozrnatega kruha z nizko maščobnim sirom in kakšno zelenjavo, paradižnik paprika

V tej smeri sem se prehranjeval 4 mesece in holesterol je bil v meji normale. Seveda ob redni telovadbi cca 1h dnevno

Izogibaj se svinjini, in morskim sadežem. Sam sem jedel večino ribe in perutnino, sem pa tja malo govedine...

Sladkor odpiši za pol leta...

Vazelin ::

Haha tip je šel na cristian bale dieto za macinista:))
Good luck.

Si ti na 1000 kalorijah al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Unknown_001 ::

Pa ti se prehranjuješ slabše kot Taboriščniki.

Začni jest normalno, pa živila z veliko HDL holesterola kar umesti v prehrano (jajca z rumenjaki included). Pa bo tudi LDL padel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Mislim da je avtor skinny fat. To ga moti

techuser ::

Starfotr je prav povedal. Holesterol lahko uspešno znižaš tudi z semeni in oreščki. Veliko pustega mesa in zelenjave. Jaz se nisem mogel zrediti pa sem se lahko dobesedno nažiral z mega dozami mesa in oreščkov.

Vazelin ::

No ja techuser.
300g pistacije je dnevna doza

kogledom ::

janko934 je izjavil:

Pogledal sem si veliko dokumentacije

In kaj si se naučil?
Katera hranila vsebujejo veliko holesterola, katera nič/zelo malo?
V čem je razlika me hiperlipidemijo, dislipidemijo in hiperholesterolemijo? Ločiš med celokupnim holesterolom ter HDL in LDL?

Najbolje od vsega kar delaš je to, da telovadiš. Ostalo je bolj kot ne random, glede na napisano.
Zakaj se samo-zdraviš če ti še osnove niso jasne? Ampak vse to je že velikokrat videno.

@starfotr
Zanima me tudi kaj ima krompir in pšenica s holesterolom (btw: nič!), hkrati v isti sapi pa priporočilo veliko mesa in jajca, ki so izvrsten vir holesterola. LOL, sami znanstveniki se oglašajo.

Za začetek naj ti povem, da brez holesterola ni življenja sesalcev, torej tudi ljudi ne. Brez holesterola umreš. Takoj. Preveč holesterola _lahko_ škodi (ni pa nujno, je veliko drugih spremenljivk, kot je samo celokupni holesterol, _vsaj_ HDL/LDL in trigliceride še potrebuješ), ni pa nujno!

V glavnem: ne iskati nasvetov tukaj; športaj, jej zmerno, jej _vse_, kuhaj sam, pa bo!
Največ boš naredil zase, če se, vsaj dokler ne narediš osnovne domače nalog,e takih reči ne lotevaš. Vzpodbujam pa redno vadbo in samostojno pripravljanje hrane (veš kaj poješ).

Unknown_001 ::

techuser je izjavil:

Starfotr je prav povedal. Holesterol lahko uspešno znižaš tudi z semeni in oreščki. Veliko pustega mesa in zelenjave. Jaz se nisem mogel zrediti pa sem se lahko dobesedno nažiral z mega dozami mesa in oreščkov.


Pa saj vam pravm da HDL (zdrav holesterol) uravnava LDL (bad).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

janko934 je izjavil:

Ker sem ravno registriran tu in je forum zelo obljuden, bom kar povprašal.

Torej naslov pove vse. Pogledal sem si veliko dokumentacije, me pa zanimajo komentarji na moj dejanski jedilnik in predlogi. Doma gonim eliptični trenažer - ponavadi okoli 10 km recimo 2x tedensko.

31 let, 178 cm, 73 kg, malo trebuha, predvsem pa veliko podkožne maščobe, občasen športnik, skupni holesterol 6,2.

Včeraj:
- 10 h = konzerva Rio Mare (probal sem odliti čim več olja) + zelenjava (imel sem le pakirano - koruza, fižol + kozarec kisle zelenjave od Argete)
- vmes = banana, jabolko
- 19 h = krožnik juhe iz sveže zelenjave, vrstica temne čokolade (80%)

(dan kar precej naporen in sem malo pozabi jesti) :)

Danes:
- 7:30 h = banana, 2 dcl posnetega Alpskega mleka + pest kosmičev Vital Multigrain
- 11 h = ~ 3 dcl gobove juhe iz vrečke (ja, vem) + polnozrnata žemlja
- 16 h = jabolko
- 17 h = krožnik juhe iz sveže zelenjave, hruška
- zvečer bom verjetno še kakšno sadje, zelenjava mi ni ravno povšeči

Kaj mi predlagate? Kupil sem si tudi nepasirano skuto, ki vem, da zelo nasiti. Dejansko me bolj kot količine zanima tip prehrane.

Jutri bom za kosilo piščančjo obaro, ostalo pa dokaj podobno.


Tvoj jedilnik ni dober, sploh. Tudi raven holestorola še ni hudo kritična in je najverjetneje posledica podkožne maščobe, ki jo omenjaš. Jej 3x na dan, začni uživati več beljakovin (jogurt, jajca ( tudi z rumenjakom ni nič narobe), skuta, ribe, puran, piščanec, govedina, tofu...), manj OH, pa tiste kompleksne, več zelenjave in zdrave maščobe. Poleg eliptičnega trenažerja začni delati vaje z utežmi ali lastno težo, tutorialov na YT je kot listja. Ko boš maščobo nadomestil z mišicami se bo tudi nivo holesterola po vsej verjetnosti normaliziral sama od sebe.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

No, saj sem vedel, da zna tudi Hipatija podati dober nasvet.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

janko934 ::

Ja, skinny fat. To mi gre na živce. OK, zadnje (ali prve) dva dneva sta bila preostra. Prav zato pa sprašujem, kako naprej.

Kar sem gledal oreščke, so vsi polni maščob. Kateri so ok oz. kateri imajo tiste dobre maščobe?

JamesBond ::

Včeraj sem gledal dokumentarec what the health in so med drugim rekli, da so jajca ful bad in priložili tudi legit izgledajočo raziskavo (nabira se sraje na žilah). Drugače v fitnes sferi že veliko časa velja, da je škodljivost jajc en mit in da se lahko jejo tudi rumenjaki na veliko. V istem filmu trdijo tudi, recimo, da cuker ne povzroča diabetisa, da ga povzroča meso. To je samo tak primer nasprotujočih si trditev, tega je danes mnogo v raznih virih. Najraje bi jedel samo še motovilec in fižol. Pa skušo (+ mogoče bi blo fajn ne kadit).
Res težko je bit pameten z raznimi jedilniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

sparovcek2 ::

Jajca ne zvisajo holesterola v krvi. Procesirani OH pa ga

kogledom ::

Sploh veste, da tudi telo samo proizvaja holesterol? Da ni vse odvisno samo od tega koliko/v kakšni obliki ga poješ? Ni vse tako enostavno. Lahko pa še naprej predlagate različne diete in modrujete vsepovprek. Tukaj je toliko spremenljivk vpletenih, da enostavnega odgovora, kako znižati holesterol, enostavno ni. Ker je potrebno najprej ugotoviti zakaj sploh je zvišan (in če sploh res je) in če je holesterol resnično težava. Drugače so za nižanje holesterola najučinkovitejše tablete (*ob redni telesni vadbi in zdravi prehrani, brez drugih posebnih dietnih omejitev).
Zavarovalnica jih plača samo ob indikaciji, lahko pa ti jih zdravnik napiše (brez priznane indikacije) na bel recept, pa jih sam plačuj.

Dieta bo pomagala le v primeru, če je dieta dejansko vir problema. V vseh ostalih primerih ne bo učinka - na holesterol, bodo pa nastale druge težave oz stranski učinki, kot ob vsaki prisilni dieti. Holesterol je zelo pomembna spojina za telo in ga posledično telo tudi samo uravnava. Potrebno je ugotoviti kaj je vzrok določenemu uravnavanju, zakaj se telo odzove na način kot se.

Kaj je sploh cilj katerekoli predlagane diete? Izguba maščobe? Izguba teže? Pridobitev mišič? Zdravljenje številk na izvidu (nižanje holesterola)? Zakaj? Kakšne so težave? Je op razen diete sloh še pripravljen narediti kaj drugega za izboljšanje stanja? Kaj sploh je to izboljšano stanje, kako si ga op predstavlja? V bistvu sploh ne vemo kaj torej hoče op doseči in s kakšnim namenom...

V glavnem, dajte si že enkrat priznat, da vsi skupaj na veliko bluzite. Po zdravstvene nasvete it na forum... Je že bolje horoskopu zaupati, očitno!

JamesBond ::

Slopek ::

No, da napisem kako sam čistim ozilje. Pred pol leta sem imel referencni pregled, kjer je bil holesterol 7,2. Ja, vem. Pri svojih skoraj 45 nikakor nisem debel, ampak je nekaj podkozne mascobe, drugace pa precej sportam, ampak bolj po obdobjih pa ceprav sem v sportu od svojega 7.leta. No, pa je referencna sestra itak takoj delila strokovno literaturo, ki zadeva moje stanje. Vse sem vedel ze prej, saj mi je o prehrani in vse to, kar precej jasno. Se najbolj pa se zavedam, da nobena dieta ne bo ucinkovita, saj je bistven posameznikov pristop, do zivljenja in telesa nasplosno. Se pravi spremeniti life style. Od takrat jem jajca par krat na teden, jem maslo, ne jem jogurtov, ker si sam delam kefir, katerega popijem cca.0.5l/dan. Samega ali s kosmici, kateri nimajo dodanih sladkorjev. Meso jem do 4x na teden, ne glede na vrsto, ampak najvec piscanca. Vsak dan jem solate. Zeleno, zelje, fizol, ki mi je zakon super food in lahek za pripravo. Velikokrat riz a skoraj nic kruha, makaronov, krompirja. Se pravi jem vse, pa ceprav manj hidratov in vec zelenjave, sadja, belega mesa. Omega 3 in dodatkov za nizanje holesterola ne jem.
No, zdaj pa k bistvu. Prej sem požru ogromno cukra v vseh oblikah. Najraje cokolado, sladoled, nutela in po novem tega ne konzumiram vec, saj verjamem, da je tezava ravno v sladkorju. To, da tega pojem veliko, sem na pregledu povedal, pa mi vseeno odsvetuje jajca, sir, mleko. Ko sem raziskoval ta holesterol, sem dejansko prvic zvedel, da ga telo itak samo proizvaja in ce ga pac pojes, ga pridela manj, za zilne tezave, pa naj bi bil krivec holesterol v kombinaciji s sladkorjem. No, na skorajsnjem pregledu bom izvedel na kaksni poti sem. Seveda pa sportam skoraj vsak dan, ce le lahko 2uri. Recimo 40min intenzivne fitness vadbe in 50min kardio vadbe. Ce bi mi uspelo drzat tak tempo, se res ne sekiram kaj bom vase vrgu, samo, da ni 250-300g milka haha. Itak pa mi zdaj ta nezdrava hrana sploh ne paše in res upam, da bom se naprej tolk užival ob teh vecernih solatah, katere so mi zdaj res top. Fak, kolk sem se razpisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

JamesBond ::

Vseeno ne bi bilo slabo, če bi imel kake rezultate prede pišeš, kako čistiš ožilje :)

bigbada ::

Jaz izredno rad jem tuno, ampak v olivnem olju. Ali je to v redu ali mora nujno biti v lastnem soku oz. v svoji "vodi" ?

Tilen ::

V prehrano vključi lupine semen indijskega trpotca.

https://www.amazon.de/gp/product/B00VGE...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

HotBurek ::

Če še ni bilo omenjeno; Homogenizirano mleko zamenjaj za naravno, ne-homogenizirano mleko.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

GreenT ::

Jst sm mel zacetk septembra podobne cifre. Za foro sm sel na strogo dieto. Sm reku,...glej 1 mesc zdrzis, potem bomo pa vidl. Decembra sm spet dal kri in mel holesterol dejansko prenizek. Jedu sm riz z zelenjavo in sadje. Jesen sem mel tega ko dreka na vrtu in v klet in se mi je skoda zdel stran metat. :)

Tilen ::

Koliko je to prenizek holesterol?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GreenT ::

S 3,7
S HDL 1,3

Slopek ::

JamesBond je izjavil:

Vseeno ne bi bilo slabo, če bi imel kake rezultate prede pišeš, kako čistiš ožilje :)


Imaš prav, ampak vseeno sem toliko spremenil, da nikakor ne pričakujem slabih rezultatov in verjamem, da si delam samo dobro. Zakaj bi sploh bila "normalna" hrana v normalnih kolicinah, zdravemu cloveku skodljiva? Saj vsak zase dobro ve ;)

janko934 ::

Ja, daleč največ pojem sladkarij. To jem vsak dan, res redko kateri dan ne. Včasih se s tem prav naziram. Na pregledu pa so mi prav tako svetovali manj sira, salame in mlečnih izdelkov. Prvih dveh zaužijem veliko.

Enkrat sem že prenehal jesti sladkarije za kakih 10 dni in sem opazil, da so kile kar kopnele. Ostalega sem jedel več kot prej.

Bi pa vse skupaj rad bolje razumel. Od tu tudi moja vprašanja o holesterolu itd.

Sportam med zimo 2x tedensko trenazer + ena košarka. Poleti več, ampak kje je še to.

Tilen ::

GreenT je izjavil:

S 3,7
S HDL 1,3


Po katerih karakteristikah bi naj bil 3,7 mmol/l prenizek holesterol?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

JamesBond ::

Slopek je izjavil:

JamesBond je izjavil:

Vseeno ne bi bilo slabo, če bi imel kake rezultate prede pišeš, kako čistiš ožilje :)


Imaš prav, ampak vseeno sem toliko spremenil, da nikakor ne pričakujem slabih rezultatov in verjamem, da si delam samo dobro. Zakaj bi sploh bila "normalna" hrana v normalnih kolicinah, zdravemu cloveku skodljiva? Saj vsak zase dobro ve ;)


Pojem kaj je normalno se spreminja. Če z normalna pojmuješ jedilnik naših starih staršev oz. generacije rojene pred drugo svetovno vojno je verjetno OK. Če gledaš bolj sodobne trende je pa že situacija bolj vprašljiva.

GreenT ::

Tilen je izjavil:

GreenT je izjavil:

S 3,7
S HDL 1,3


Po katerih karakteristikah bi naj bil 3,7 mmol/l prenizek holesterol?


Na izvidu je označeno bold in L je zraven. Dohtar seveda ni reku, da je karkol narobe. Je pa prašal, če jem tablete za nižanje.

737 ::

V iskalnik bi se splačalo vpisati "kitajska študija" in pogledati nekaj malega o sladkorju:

Jerry000 ::

FormerUser je izjavil:

janko934 je izjavil:

Ker sem ravno registriran tu in je forum zelo obljuden, bom kar povprašal.

Torej naslov pove vse. Pogledal sem si veliko dokumentacije, me pa zanimajo komentarji na moj dejanski jedilnik in predlogi. Doma gonim eliptični trenažer - ponavadi okoli 10 km recimo 2x tedensko.

31 let, 178 cm, 73 kg, malo trebuha, predvsem pa veliko podkožne maščobe, občasen športnik, skupni holesterol 6,2.

Včeraj:
- 10 h = konzerva Rio Mare (probal sem odliti čim več olja) + zelenjava (imel sem le pakirano - koruza, fižol + kozarec kisle zelenjave od Argete)
- vmes = banana, jabolko
- 19 h = krožnik juhe iz sveže zelenjave, vrstica temne čokolade (80%)

(dan kar precej naporen in sem malo pozabi jesti) :)

Danes:
- 7:30 h = banana, 2 dcl posnetega Alpskega mleka + pest kosmičev Vital Multigrain
- 11 h = ~ 3 dcl gobove juhe iz vrečke (ja, vem) + polnozrnata žemlja
- 16 h = jabolko
- 17 h = krožnik juhe iz sveže zelenjave, hruška
- zvečer bom verjetno še kakšno sadje, zelenjava mi ni ravno povšeči

Kaj mi predlagate? Kupil sem si tudi nepasirano skuto, ki vem, da zelo nasiti. Dejansko me bolj kot količine zanima tip prehrane.

Jutri bom za kosilo piščančjo obaro, ostalo pa dokaj podobno.


Tvoj jedilnik ni dober, sploh. Tudi raven holestorola še ni hudo kritična in je najverjetneje posledica podkožne maščobe, ki jo omenjaš. Jej 3x na dan, začni uživati več beljakovin (jogurt, jajca ( tudi z rumenjakom ni nič narobe), skuta, ribe, puran, piščanec, govedina, tofu...), manj OH, pa tiste kompleksne, več zelenjave in zdrave maščobe. Poleg eliptičnega trenažerja začni delati vaje z utežmi ali lastno težo, tutorialov na YT je kot listja. Ko boš maščobo nadomestil z mišicami se bo tudi nivo holesterola po vsej verjetnosti normaliziral sama od sebe.

KAj pa testenine?

JamesBond ::

737 je izjavil:

V iskalnik bi se splačalo vpisati "kitajska študija" in pogledati nekaj malega o sladkorju:



Dieto, ki bazira na belem rižu, sladkorju, sadnih sokovih in sadju so v preteklosti uspešno uporabljali za zadravljenje hude hipertenzije in nižanje holesterola, itd.:

Rice diet @ Wikipedia

Sladkor se zadnje čase hudo demonizira in to je zmeraj sumljivo, ko se izposatavlja nekega kao dežurnega krivca.

harvey ::

JamesBond je izjavil:

737 je izjavil:

V iskalnik bi se splačalo vpisati "kitajska študija" in pogledati nekaj malega o sladkorju:


Dieto, ki bazira na belem rižu, sladkorju, sadnih sokovih in sadju so v preteklosti uspešno uporabljali za zadravljenje hude hipertenzije in nižanje holesterola, itd.:

Rice diet @ Wikipedia

Sladkor se zadnje čase hudo demonizira in to je zmeraj sumljivo, ko se izposatavlja nekega kao dežurnega krivca.

Pa ne menda ne boš rekel, da je glukozno-fruktozni sirup top, ki je skoraj že v vsakem izdelku od pijač pa vse do mesnih izdelkov. Gotovo ima celokupna količina zaužitega cukra v taki obliki neko svojo logiko.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Aquafriend ::

janko934 je izjavil:

Ja, skinny fat. To mi gre na živce. OK, zadnje (ali prve) dva dneva sta bila preostra. Prav zato pa sprašujem, kako naprej.

Kar sem gledal oreščke, so vsi polni maščob. Kateri so ok oz. kateri imajo tiste dobre maščobe?

Orescki imajo vecinoma tiste dobre mascobe, ki jim pravimo nenasicene mascobe. Arasidi mimogrede niso orescki in spadajo pod strocnice. Strocnice pa pogosto vsebujejo snovi, ki zavirajo absorbcijo nekaterih vitaminov/mineralov. Meso, zlasti rdece meso pa ima nasicene mascobe.

Dobil si nekaj koristnih komentarjev. Dodal bi se izogibanju alkohola, ker zavira presnovo mascob, odvzema vitamine in minerale iz telesa.

Zgodovina sprememb…

Ijus ::

moj fotr si je znižal holesterol s svinjsko mastjo.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Aquafriend ::

Mimogrede svinjska mast je lahko zelo razlicna. Zelo pomembno je tudi s cim se je zival prehranjevala. Zadnje case je trend tudi meso in jajca iz proste reje, iz pasne reje, nic hranjenja z "umetno" koruzo, antibiotiki in ostalo krmo. Samo natural.

Zgodovina sprememb…

Ijus ::

ma natural bo slej ko prej predpisano vsem ker gre družba v svetovnem merilu v maloro.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Aquafriend ::

Ijus je izjavil:

ma natural bo slej ko prej predpisano vsem ker gre družba v svetovnem merilu v maloro.

Ja ne vem ravno ce bo. Zato, ker si nekateri napredek civilizacije drugac predstavljajo. Za nekatere je napredek ustavit prenaseljenost nasega planeta. Pa nahranit lacne, cetudi kvaliteta hrane pri tem trpi. Za nekatere pa je napredek ravno kontra. Povecat plodnost/ rodnost in zvisat kvaliteto hrane. Tu pa se pojavi navzkriz interesov, ker rabis vec zemljske povrsine za bio hrano. Vecja plodnost/rodnost se bolj poveca svetovni problem prenaseljenosti. Vecji obseg bio pridelave zmanjsa kolicino pridelane hrane. Posledica je tezji dostop te hrane za revne in lacne. Se mi zdi, da je tukaj ogromno politike, lobiranj in nasprotij razlicnih interesov.

Zgodovina sprememb…

XLapse ::

naredu sem eno tono krvnih testov v zadnjih 15 let. Nikoli mi ne reče nič za holesterol, v čem je fora da mam(o) nekateri ok to ? K se prehranjujem solidno sigurno ne zdravo. Pa pozimi malo nič športam ,večinoma samo ko je toplo. sm pa že 35 pa spet krvni test OK. Bi moglo že mal zašepat
alien technology

starfotr ::

bigbada je izjavil:

Jaz izredno rad jem tuno, ampak v olivnem olju. Ali je to v redu ali mora nujno biti v lastnem soku oz. v svoji "vodi" ?


Tuna ni ok. Jej lokalne ribe.

1. tuna je velika riba, zadnja v vrsti in vsebuje veliko živega srebra in najbrž tudi mikroplastike.
2. Lov tunov je preveč intenziven. Z nakupom tunine spodujaš to. In to ni dobro.
3. Jej majhne ribe po velikosti. In jej sveže ribe, namesto konzerviranih.

Imamo ugodne in dobre jadranske ribice. Pojdi kdaj v kako ribarnico, po navadi 2x na teden pripeljejo sve] o robo iz primorske.

XLapse ::

starfotr je izjavil:

bigbada je izjavil:

Jaz izredno rad jem tuno, ampak v olivnem olju. Ali je to v redu ali mora nujno biti v lastnem soku oz. v svoji "vodi" ?


Tuna ni ok. Jej lokalne ribe.

1. tuna je velika riba, zadnja v vrsti in vsebuje veliko živega srebra in najbrž tudi mikroplastike.
2. Lov tunov je preveč intenziven. Z nakupom tunine spodujaš to. In to ni dobro.
3. Jej majhne ribe po velikosti. In jej sveže ribe, namesto konzerviranih.

Imamo ugodne in dobre jadranske ribice. Pojdi kdaj v kako ribarnico, po navadi 2x na teden pripeljejo sve] o robo iz primorske.


tuna v olivnem olju edina dobra riba.. vse ostalo sploh ni hrana kar je ribjega. brez okusa, polno kosti, čuden okus, kislina/zgaga , čuden občutek po zaužitju. Vse to kar navadno meso nima ima riba
alien technology

starfotr ::

To samo dokazuje, da dobrih rib ne poznaš. In da ti ni mar za lastno zdravje ter okolje.

XLapse ::

starfotr je izjavil:

To samo dokazuje, da dobrih rib ne poznaš. In da ti ni mar za lastno zdravje ter okolje.

poznam , na razpolago imam in sm mel najbolj drage ribe ..vse ribe, saj sm jih vse probal ker ma en tuki restavracijo. In so ogabne in zame to sploh ni hrana.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

starboi ::

XLapse je izjavil:

starfotr je izjavil:

To samo dokazuje, da dobrih rib ne poznaš. In da ti ni mar za lastno zdravje ter okolje.

poznam , na razpolago imam in sm mel najbolj drage ribe ..vse ribe, saj sm jih vse probal ker ma en tuki restavracijo. In so ogabne in zame to sploh ni hrana.


Bo kar res , kar je napisal predhodnik ... da se ne spoznaš na ribe ... tako da, prosim ne laži in zavajaj uporabnikov v tej temi.

Drugače pa OP čimveč pustega mesa , jajc, grškega jogurta in raznovrstne ( sveže ) zelenjave + riž in polnozrnate testenine . Tudi oreščke ( mandljevi, indijski, oreh , lešniki itd...) in kakšen avokado ter chia semena kot vir zdravi maščob pa si na konju. To je to na grobo .... drugače pa tudi vadba ni to to ... priporočal bi ti kakšno vadbo z utežmi ... imaš tudi poln YT clipov , katere zadeve se lahko doma počnejo. Drugače bi pa rekel , da je nekje zdrava prehrana ( 70% ) , dober spanec ( 20% ) in vadba ( 10% ), vrstni katerega se drži za zadovljno, zdravo življenje. ( procenti podani po oceni pomembnosti z moje perspektive ) : Srečno in Lp .

Edit :
https://www.youtube.com/results?search_...

še link do par primerov , kako se zdravo prehranjevati ... bo dober začetek zate nekaj v tem segmentu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Timurlenk ::

sparovcek2 je izjavil:

Jajca ne zvisajo holesterola v krvi. Procesirani OH pa ga

Jajca mašijo žile
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

XLapse ::

starboi je izjavil:

XLapse je izjavil:

starfotr je izjavil:

To samo dokazuje, da dobrih rib ne poznaš. In da ti ni mar za lastno zdravje ter okolje.

poznam , na razpolago imam in sm mel najbolj drage ribe ..vse ribe, saj sm jih vse probal ker ma en tuki restavracijo. In so ogabne in zame to sploh ni hrana.


Bo kar res , kar je napisal predhodnik ... da se ne spoznaš na ribe ... tako da, prosim ne laži in zavajaj uporabnikov v tej temi.


lol napisal sem da so ribe slaba hrana. Nism pa napisal da niso zdrave, so pač zdrave. Mi ni jasno kje ti vidiš da lažem in zavajam, govorim kako je slaba izkušnja ribo jest ker 'insert lastnosti k sm napisal zgoraj' . Chill
alien technology

krneki0001 ::

XLapse je izjavil:

starfotr je izjavil:

bigbada je izjavil:

Jaz izredno rad jem tuno, ampak v olivnem olju. Ali je to v redu ali mora nujno biti v lastnem soku oz. v svoji "vodi" ?


Tuna ni ok. Jej lokalne ribe.

1. tuna je velika riba, zadnja v vrsti in vsebuje veliko živega srebra in najbrž tudi mikroplastike.
2. Lov tunov je preveč intenziven. Z nakupom tunine spodujaš to. In to ni dobro.
3. Jej majhne ribe po velikosti. In jej sveže ribe, namesto konzerviranih.

Imamo ugodne in dobre jadranske ribice. Pojdi kdaj v kako ribarnico, po navadi 2x na teden pripeljejo sve] o robo iz primorske.


tuna v olivnem olju edina dobra riba.. vse ostalo sploh ni hrana kar je ribjega. brez okusa, polno kosti, čuden okus, kislina/zgaga , čuden občutek po zaužitju. Vse to kar navadno meso nima ima riba

To pa zato, ker še nisi nabasal na kuharja, ki zna ribo odlično spečt. Pri ribah hitro za*ebejo. In pri nas je zelo malo dobrih gostiln, kjer pečejo dobre ribe.

Dobro pečene sardelce (da so sočne in ne gumijaste) nimajo nobenih posledic s kislino ali zgago, nobenega čudnega občutka,.... Če imaš pa zraven še celo školjko tržaške omake s svežim česnom, je pa to boljše od vsakega zrezka. Pri nas doma 6 letni otrok raje poje dobre sardelce kot kakršenkoli zrezek. Pa jih poje brez kruha, samo sardelce in limono čez, ker česna še ne mara v večjih količinah. Jemo pa ribe ene 3 do 4x na teden + še kako konzervo rio mare tunine po mehiško stresemo čez solato in zalijemo z limono.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

XLapse je izjavil:

starfotr je izjavil:

To samo dokazuje, da dobrih rib ne poznaš. In da ti ni mar za lastno zdravje ter okolje.

poznam , na razpolago imam in sm mel najbolj drage ribe ..vse ribe, saj sm jih vse probal ker ma en tuki restavracijo. In so ogabne in zame to sploh ni hrana.


Kot sem že prej napisal. Očitno nisi nabasal na pravega kuharja, ki obvlada peči ribe.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

TheBlueOne ::

Slabo dieto imas, ki pa naceloma dosega tvoj cilj. Manjkajo beljakovine, torej dodaj kaksen pust sir, morda meso na zaru ali iz pecice (ne kaksna mastna svnjina) itn.

Kar se tice tistih rib, je olje lahko OK, ce je vsaj olivno. Ti se ne smes izogibati omega mascob oz. esencialnih, ker jih tvoje telo ne more delat. Lahko se pa znebis vseh mascob iz mesa, mleka itn., ker imajo v sumi prevec nezazeljenih mascob, ki jih tvoje telo lahko naredi samo.

Glej kaksne fitnes ditete, fitnes solate, morda kaj izi za bodybulderje, kjer seveda ne bos potreboval taksnih kolicin, kot jih oni, ampak razmerje bo verjetno OK, ce ga kopiras.

Kamot lahko dodas se orescke, v solate strocnice.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jajca in holesterol (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813727 (9201) donvito
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830365 (8277) janja765
»

Misicna masa in diabetes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9719916 (1004) Aquinas
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13732105 (24951) metikameti
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648143 (44477) Matev

Več podobnih tem