» »

Prehranjevalne navade

Prehranjevalne navade

«
1
2 3 4

avom23 ::

Ta trenutna kriza prav pride, da se morda pri komu prevetri ali pod vprašaj postavi prehranjevalne navade. To velja vsaj za tiste, ki se sicer prehranjujejo zunaj.

Ker so vse restavracije zaprte, kot tudi menze in drugi lokali, se kakšen slab teden prehranjujem precej drugače, kot sicer in razlika je opazna. Moj nivo energije je narasel kot že dolgo ne, utrujenosti ne čutim, tudi, če kdaj kaj manj spim.

Moj obrok sicer zgleda tako, da si v vročo vodo natrosim kombinacijo kosmičev (ovseni, ječmenovi, rženi) ter dodam orehe, rezane mandlje ter bučna semena.Zraven pojem še dve jabolki. In to je to. Eden ali dva takšna obroka me nasitita za cel dan. Dodam po možnosti še kakšne borovnice, ali pomarančo, banano.


Mogoče bo kdo rekel, da temu obroku kaj manjka, a sam ne čutim tako. Vsekakor moram reči, da imam veliko več energije in se boljše počutim kot sicer in nič ne pogrešam tistega krompirja, mesa, razen morda kakšne zelenjave.
  • predlagalo izbris: Groot ()

Horas ::

avom23 je izjavil:

Ta trenutna kriza prav pride, da se morda pri komu prevetri ali pod vprašaj postavi prehranjevalne navade. To velja vsaj za tiste, ki se sicer prehranjujejo zunaj.

Ker so vse restavracije zaprte, kot tudi menze in drugi lokali, se kakšen slab teden prehranjujem precej drugače, kot sicer in razlika je opazna. Moj nivo energije je narasel kot že dolgo ne, utrujenosti ne čutim, tudi, če kdaj kaj manj spim.

Moj obrok sicer zgleda tako, da si v vročo vodo natrosim kombinacijo kosmičev (ovseni, ječmenovi, rženi) ter dodam orehe, rezane mandlje ter bučna semena.Zraven pojem še dve jabolki. In to je to. Eden ali dva takšna obroka me nasitita za cel dan. Dodam po možnosti še kakšne borovnice, ali pomarančo, banano.


Mogoče bo kdo rekel, da temu obroku kaj manjka, a sam ne čutim tako. Vsekakor moram reči, da imam veliko več energije in se boljše počutim kot sicer in nič ne pogrešam tistega krompirja, mesa, razen morda kakšne zelenjave.


tebi manjkajo še vsaj 3-4 obroki!

c3p0 ::

Malo več raznolikosti ne bi škodilo, drugače pa sta dva obroka na dan čisto OK, vsekakor boljše od mrhovine.

mgermo ::

c3p0 je izjavil:

Malo več raznolikosti ne bi škodilo, drugače pa sta dva obroka na dan čisto OK, vsekakor boljše od mrhovine.

Trave pa ne bom jedel, kot kaka krava.

IL_DIAVOLO ::

Je hudic, ce si clovek ne zna nic skuhat.

avom23 ::

Kje je možno iti na področju Ljubljane na kakšno zelenjavno ploščo, da ni predrago. Izključno kakšne tople kuhane/pečene zelenjavne jedi in juhe.
(seveda, ko se enkrat poleže to dogajanje okoli koronavirusa)

Pa tudi kakšna dostava, sedaj v tem času?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

ETI3n ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Je hudic, ce si clovek ne zna nic skuhat.

Si pa prisiljen v to, no vsej imam čas da kuham, ne znam vseh jedih, ampak za sproti je :D
V službi se mi obrača želodec na misel "suha hrana", ta mi je pustila lepe posledice, so not for me.

m0LN4r ::

avom23 je izjavil:

Kje je možno iti na področju Ljubljane na kakšno zelenjavno ploščo, da ni predrago. Izključno kakšne tople kuhane/pečene zelenjavne jedi in juhe.
(seveda, ko se enkrat poleže to dogajanje okoli koronavirusa)

Pa tudi kakšna dostava, sedaj v tem času?
Pri meni se prakticno nic ni spremenilo. Jaz sem pred korona izolacijo jedel meso in zelenjave za glavni obrok in orescke ali jajca za malico (tako malce na grobo), brez OHjev kot so kruh, riz, koruza, psenica, rz, razni zitni izdelki to je vse brezveze in me tisi na wc, pa prdet.
Zdaj v krizi sem nabavil malo vec suhe salame, razne konzervirane mesnine in flashirano zelenjavo.
Sploh ne razumem, kaj folk tak fejst kupuje razna zita in zitne izdelke... Zacnite migat, pa ne bo treba imet Vegi diete.
V taki krizi, se dobro da ni jeseni vdarila, bi itak Vegiji prvi pomrli pozimi. :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

martincek1 ::

m0LN4r je izjavil:

brez OHjev


m0LN4r je izjavil:

Zacnite migat

Cruz ::

martincek1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

brez OHjev


m0LN4r je izjavil:

Zacnite migat
Jep, tudi meni ne paše keto, rabim OH.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

jocoj ::

avom23 je izjavil:

Kje je možno iti na področju Ljubljane na kakšno zelenjavno ploščo, da ni predrago. Izključno kakšne tople kuhane/pečene zelenjavne jedi in juhe.
(seveda, ko se enkrat poleže to dogajanje okoli koronavirusa)

Pa tudi kakšna dostava, sedaj v tem času?

Vsi vecji marketi imajo toploteko in tudi v hladilniku jedi tipa pogrej-pojej za tiste, ki si ne znajo skuhati niti par osnovnih stvari.

IL_DIAVOLO ::

Seveda rabis OH, kako bos pa treniral.

avom23 ::

Evo, ravno narocil iz indijske restavracije. Ni ravno nek presezek, ampak tudi ni slabo.

Sicer pa je jed po mojem okusu npr. kaksna papricirana (chili) pekoca mesana pecena/kuhana zelenjavna (lahko v kaksni omaki) in priloga neoluscen riz; ter kaksna zelenjavna juha s poprom.

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda rabis OH, kako bos pa treniral.
Simpl, v sestih tednih naucis telo, da vecino energije crpa iz zauzitih mascob. Potem je pa vse isto, kot ce bi jedel OH.
Negativne posledice so, da manj hodis na wc, manj prdis in imas manj telesne mascobe v povprecju, je pa res da ni istega obcutka sitosti, kot ce pojes eno kilo testenin, bo pa z testeninami lazje naslednji dan na maratonu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Mascobe pred treningom? Nope

Cruz ::

avom23 je izjavil:

Evo, ravno narocil iz indijske restavracije. Ni ravno nek presezek, ampak tudi ni slabo.

Sicer pa je jed po mojem okusu npr. kaksna papricirana (chili) pekoca mesana pecena/kuhana zelenjavna (lahko v kaksni omaki) in priloga neoluscen riz; ter kaksna zelenjavna juha s poprom.
Če imaš rad stir-fry, si nabavi wok, sestavine in veselo na delo! Zdaj imaš čas, pa težko zajebeš, tudi če si začetnik. Skuhaj si sam, po svoje. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mascobe pred treningom? Nope
Pred treningom jaz nic ne jem, razen ce steje 22ur pred tem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Filip8 ::

Če govoriš o nič OH potem omeni zraven keto dieto, ker potem moreš rex pojest max 30g OH na dan, da si v stanju ketoze in velikooo maščob. Če si pa nekje prebral da OH redijo pa vseeno poješ okoli 100g OH na dan, potem pa samo stradaš brezveze.

m0LN4r ::

Filip8 je izjavil:

Če govoriš o nič OH potem omeni zraven keto dieto, ker potem moreš rex pojest max 30g OH na dan, da si v stanju ketoze in velikooo maščob. Če si pa nekje prebral da OH redijo pa vseeno poješ okoli 100g OH na dan, potem pa samo stradaš brezveze.
Te stevilke variiajo od osebe do osebe mojster. Ni univerzalnih stevilk za vse.
Ko bos na delni Keto dieti sel tect recimo vec kot 10km, bos med tekom, ce dobro poznas svoje telo opazil, kdaj se zgodi preklop in zmanjka OHjev, ki ti dajo _trenutno_ energijo. Jaz ti lahko zadevo tocno opisem, ce hoces. Preklop je pri meni trajal nekje 5-6 minut, pol sem lahko tekel naprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Filip8 ::

Ketozo uničiš če greš čez mejo okoli 30g OH. Drugače ni keto dieta ampak le dieta z nizkimi OH..

mr_chai ::

Jaz pa 2 dni počasi kuham goveja lička v čokoladnem mleku. Ko so skuhana, jih namočim še v robidov sok za en dan. Pred serviranjem jih namažem z medom in prepiham z argentinsko dušico. Zraven dodam še starane in dehidrirane kose potice z orehi, polite z česnovo omako. Mljask.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

m0LN4r ::

Filip8 je izjavil:

Ketozo uničiš če greš čez mejo okoli 30g OH. Drugače ni keto dieta ampak le dieta z nizkimi OH..
30gramov je sveti gral, nima veze ce je 60 kilski clovek ali 120 kilski, pa kaksno prebavo ima, kako poteka njegov dan
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

K0l1br1 ::

m0LN4r je izjavil:

Simpl, v sestih tednih naucis telo, da vecino energije crpa iz zauzitih mascob.
Zakaj bi pa to naredil?

Filip8 ::

m0LN4r je izjavil:

Filip8 je izjavil:

Ketozo uničiš če greš čez mejo okoli 30g OH. Drugače ni keto dieta ampak le dieta z nizkimi OH..
30gramov je sveti gral, nima veze ce je 60 kilski clovek ali 120 kilski, pa kaksno prebavo ima, kako poteka njegov dan


kar se tiče keto diete ja, okoli 30, ne čez 50 100%

c3p0 ::

martincek1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

brez OHjev


m0LN4r je izjavil:

Zacnite migat


Nekateri mislijo, da so beljakovina in maščoba boljši vir energije, kot OH.
Isti večinoma mislijo, da je low bodyfat zdrava zadeva.

starfotr ::

Za beljakovine se porabi cca. 30 % več energije za presnovo, kot za OH. Tako, da kalorija ni enaka kaloriji.

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

brez OHjev


m0LN4r je izjavil:

Zacnite migat


Nekateri mislijo, da so beljakovina in maščoba boljši vir energije, kot OH.
Isti večinoma mislijo, da je low bodyfat zdrava zadeva.
Kaj sele, ko nekateri mislijo, da jih zanima kaj si drugi mislijo xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FireSnake ::

c3p0 je izjavil:

Malo več raznolikosti ne bi škodilo, drugače pa sta dva obroka na dan čisto OK, vsekakor boljše od mrhovine.


???
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

Jaz se strinjam, da človek rabi 2 obroka na dan. 5, 6, 10 .. to so novodobne marketing halucinacije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Meni osebno je tudi nekje najbolj udobno na priblizno 2 obroka, se pravi na vsakih 12 ur. Zjutraj neki kompaktnega, zvecer pa obilnejsega za regeneracijo. Predvsem pa mrhovino vsak dan je nujno, drugace dobim popizditis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FireSnake ::

Machete: Bi se strinjal.
Sam jem (najbolj pogosto) 2x na dan (redko 3x).

Isto zgoraj "ne maščob pred treningom": jaz jem raznoliko hrano. Treniram 3x tedensko (+ včasih tek) že 27 let. Pa mi nič ne fali.
Kaj bi bilo drugače, če bi delal tako, kot eni "eksperti" tukaj govorijo?

Verjamem, da se tisti, ki se profesionalno ukvarjajo s fitnesom (in tekmujejo), morajo strogo držati.

Se mi pa zdi smešno, da se amaterji preseravajo. Saj ne rečem: če komu paše naj se drži. A za amaterja to ne spremeni nič.

m0LN4r: edino, kar jaz počnem je, da jem znotraj osmih ur. Tako ima želodec čas počivati in ne melje vseskozi nekaj. Meni to paše (sem opazil). Pa. ko je polna luna 1x na mesec samo vodo 24 ur. To je pa to. Pa četudi tega ne bi počel ne bi bilo nič drugače.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Cruz ::

Meni pa najbolj ustrezajo 4 obroki. Na tak način se mi ni potrebno nikoli nabasati do te mere, da me obrok utrudi namesto nabije z energijo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

FireSnake ::

Vsakemu svoje, jaz pravim. Če si opazil, da ti to paše je super, da si našel način, ki tebi ustreza.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

En recept za "malo" ampak veliko kalorij. Vzames dva toasta, vsakega namazes z arasidovim maslom (ne na tanko), pol pa lepo na debelo posujes gor prave araside. Ali pa npr. 4-5 jajc pa notr ful domace slanine.
Tudi en 300g file lososa je dokaj majhen in ima veliko kalorij, zdrave mascobe in beljakovine, zravn pa pol brokolija in pol cvetace, pa cesn. Pa tudi steak je kompaktne narave, pol zdravih aminokislin. Razne kvalitetne suhe mesnine... njam njam njam. Siri imajo veliko mascob, ampak who cares, je zelo dober vir mlecnih beljakovin in kalcija. Pa spet kompakten, v hladilniku imam ca. 1 kilo chedarja, si odrezem kak kos, dam na snito sveze paprike pa je to to za zajtrk.
Za zobat vmes, je pa vedno na zalogi paradiznik. Brez paradajsa nevem kaj bi.
Kak chili con carne, dve porciji z velik mesa, srednje veliko koruze in fizola, spet kompaktno veliko kalorij dobrote iz svega sveta in lepo disec izpust nekaj ur pozneje.

Dobra kombinacije je tudi, na koscke narezan losos poprazen z poprom, pol ga das na posteljico zelene solate, mal nasekljanga paradiznika, micken naribanga chedarja, mogoc mal paprike ce jo mas, nato pa mal kisa in olja, pocakas 5 minut da solata skup pade in zmesas.
Dostikrat tudi sestavim kaksno solato z osnovo, ki je naribane pol glave zelja, ostalo pa po zelji oz. kaj v kuhni najdem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

5 obrokov.

Zjutraj pred sihtom, na sihtu malica, doma kosilo, po treningu proteinski smoothie in potem seveda mocna večerja.

m0LN4r ::

To pa ko imam voljo in cas za dlje casa:


Ko pa se mi ne da pa vrzem rebra v pecico na nizko temperaturo in 2-3 uri cakam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Filip8 ::

meni je 2-3 absolutno premalo.. vsaj 4 obroki plus 2x na dan neki malega za v usta. lačen na 3 ure. ko si enkrat raztegneš želodec in telo navadiš na več hrane je problem.

flipflop ::

Je problem. Tudi jaz sem bil nonstop lacen. Potem pa sem postopma zmanjsal kolicino sladkorja in ogljikovih hidratov. Jih se vedno jem ampak bistveno manj. Poskusil sem tudi s postom, 62ur brez kakih hudih tezav. Sicer pa jem ob enajstih dopoldne priblizno in potem se enkrat med sesto in sedmo zvecer. Sem se navadil in je cist ok. Vmes spijem kaksno kavo. Kile so sle dol od prvega novembra do danes z 98kg na sedanjih 77. Pa nimam obcutka lakote ali karkoli slabega. Bil sem vmes tudi na pregledu v referencni ambulanti in je stimalo vse. Tak da se da ce se hoce.

Cruz ::

flipflop je izjavil:

Je problem. Tudi jaz sem bil nonstop lacen. Potem pa sem postopma zmanjsal kolicino sladkorja in ogljikovih hidratov. Jih se vedno jem ampak bistveno manj. Poskusil sem tudi s postom, 62ur brez kakih hudih tezav. Sicer pa jem ob enajstih dopoldne priblizno in potem se enkrat med sesto in sedmo zvecer. Sem se navadil in je cist ok. Vmes spijem kaksno kavo. Kile so sle dol od prvega novembra do danes z 98kg na sedanjih 77. Pa nimam obcutka lakote ali karkoli slabega. Bil sem vmes tudi na pregledu v referencni ambulanti in je stimalo vse. Tak da se da ce se hoce.
A to od 1.11.2019 do 23.3.2020? Ker če ja, si izgubil ogromno kilogramov zelo hitro. 21 kg v 5 mesecih, to je 4,2 kg na mesec, precej agresivno hujšanje(no odvisno tudi koliko si velik). Priporočam, da zdaj malo upočasniš in do poletja še enkrat obiščeš doktorja, preventivno. Vseeno pa čestitam, si verjetno konkretno spremenil svoj slog. :)

Drugače pa keto dieta ni nobena umetnost, največja fora je v tem, da enostavno poješ manj kalorij kot si prej. OH niso slabi, kaj slabi, neprocesiran OH z veliko fiberja je odličen. Je pa res, da se poje ogromno klumpa(sladkor) in "enostavnih" ogljikovih hidratov, ampak to je slab izgovor za izogibanje OH.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

WizzardOfOZ ::

Pri nas tud wok ene 2x na teden, pa vsaj 2x ribe.

Ciklamen ::

Narobna tema - moderator prosim izbriši
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

m0LN4r ::

Pr meni je slo dol 10kg v treh mescih (enak nacin kot flipflop z kombinacijo LCHF), potem se je vzpostavilo ravnovesje, hrana je ostala enaka, samo napor sem povecal, po je pa sel samo speh dol, kile so ostale enake, ko sem pa dodal 1-2x tedensko cardio, pa sem do junija ruknil dol se 4 kile. Jeseni pa spet nehal cardio za dva mesca (nekje oktobra) nekaj casa in zdaj imam ze pol leta kostantno 72-73. Tu nekje mislim ostat, ker se mi zdi najbolj optimalno.

Pr men so OHji hudic. 1x na teden slucajno pojem kako torto ali karkoli podobnega, cez dva dni so ze kile gori.
S pivom pa npr. ni problem, res pa je da vec kot eno na dan ne spijem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

1x na teden kako torto haha. No shit :))

Filip8 ::

ja ker od torte bojo šle kile gor, in to že naslednji dan.. jao :D to so dnevna nihanja, ne pa redenje od ene sladice :D možno, da boš zaradi OH več vode zadržal, to se rado zgodi pri ljudeh, ki ne jedo veliko OH-jev. ampak to niso realne kile.

IL_DIAVOLO ::

To imas takoj porusen plan, če delas na definiciji. Raje vsak dan kaksen keks, kot da se v enem dnevu nabases s tako kalorijsko bombo, ki ima vsaj 2000 kalorij.

flipflop ::

Cruz: ja, od 1.11.2019. Plan je bil do teh kil priti nekje do sredine maja, ampak je zaenkrat tak fajn šlo dol da sem že dosegel da svoj cilj :) Tam nekje do 73 bi rad prišel predvsem pa to težo potem tudi obdržal: Ampak mislim da ne bo težav, ker mi sploh ni muka takole se prehranjevat. Sam da še pomlad pride tista taprava potem pa bom tak še na kolesu verjetno kar vsak dan...

avom23 ::

Bo kdo rekel, da se prehranjujem kot kakšen upokojenec: sadje, zelenjava, kosmiči, pa jedi na žlico. In čaj:)

Segedin, juhe, ričet, čorbe, obare, jota, pa tudi kakšen golaž, pasulj ipd.
Vroče in ekstra pekoče

Kruha ne, raje pozobam nekaj kosmičev, pa še kakšen sveže iztisnjen zelenjavni sok po možnosti.

Ostalega se izogibam. Bolj ko ne mi je edino kava pregreha, brez tega skoraj ne morem.

m0LN4r ::

Segedin, juhe, ričet, čorbe, obare, jota, pa tudi kakšen golaž, pasulj ipd.
Ko je nekaj ur casa za kuhanje taksnih jedi, komot.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

avom23 ::

m0LN4r je izjavil:

Segedin, juhe, ričet, čorbe, obare, jota, pa tudi kakšen golaž, pasulj ipd.
Ko je nekaj ur casa za kuhanje taksnih jedi, komot.


Trenutno nič ne obratuje seveda, ampak sicer ti to postrežejo v restavracijah, menzah.

A110 ::

kakšna je pa kaj kcal vrednost teh jedi na zlico na poln kroznik? ok lahko sestejemo vrednosti posameznih sestavin in tehtamo vsebino na krozniko ampak me bol tako okvirno zanima. in ali ni osnova teh jedi na zlico tudi kar dosti mascobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270601 (22102) xyz248
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317251 (14955) Unknown_001
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313227 (3960) c3p0
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436649 (31094) johan05
»

Slovenska tradicionalna hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8721479 (19828) ales85

Več podobnih tem