» »

Prehranjevalne navade

Prehranjevalne navade

1
2
3 4

Cruz ::

A110 je izjavil:

kakšna je pa kaj kcal vrednost teh jedi na zlico na poln kroznik? ok lahko sestejemo vrednosti posameznih sestavin in tehtamo vsebino na krozniko ampak me bol tako okvirno zanima. in ali ni osnova teh jedi na zlico tudi kar dosti mascobe?
Odvisno od enolončnice.

Tukaj imaš za pasulj z mesom recimo. Na porcijo: 580 kalorij, 35 g beljakovin, 84 g OH, 10 g maščob, 20 g fiber.

Pri segedin golažu pa prevladujejo maščobe.

Če iščeš kaj nizkokaloričnega, pa je zelje ta prava stvar.

Recimo še ena dobra nizkokalorična enolončnica: Serving: 1.5Cups, Calories: 249.2kcal, Carbohydrates: 45.91g, Protein: 9.88g, Fat: 3.99g, Sodium: 964.61mg, Fiber: 7.86g

Enolončnice so zakon. Nasitijo te, bogate s hranilnimi vrednostmi, božanskega okusa, enostavne za pripravo, lahko veliko eksperimentiraš. Ni da ni.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Ja, nasitijo te res tako kot nobena druga jed.

avom23 ::

A110 je izjavil:

kakšna je pa kaj kcal vrednost teh jedi na zlico na poln kroznik? ok lahko sestejemo vrednosti posameznih sestavin in tehtamo vsebino na krozniko ampak me bol tako okvirno zanima. in ali ni osnova teh jedi na zlico tudi kar dosti mascobe?


Ne bi vedel, ampak po moje ni neke skrbi v primerjavi z mesom pečenim na olju, mastnimi klobasami, pomfrijem, pici s plastjo testa iz bele moke, jajc in plastjo mastnega sira in ostale ocvrte hrane

m0LN4r ::

A110 je izjavil:

kakšna je pa kaj kcal vrednost teh jedi na zlico na poln kroznik? ok lahko sestejemo vrednosti posameznih sestavin in tehtamo vsebino na krozniko ampak me bol tako okvirno zanima. in ali ni osnova teh jedi na zlico tudi kar dosti mascobe?
Z mascobami ni nic narobe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

A110 ::

sam obozujem enolončnice, sploh ricet in pasulj sta pri nas vsaj 1x na teden in me je zato malo zanimalo kako je z kcal glede na povprečno kosilo, riž/krompir meso in solata

m0LN4r ::

Jah tut odvisno, pr boljsi polovici pri segedinu prevladuje zelje, meso moras iskat. Prinas pa obratno. Mesa na pretek, zelje pa tak malo za okras.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

A110 je izjavil:

sam obozujem enolončnice, sploh ricet in pasulj sta pri nas vsaj 1x na teden in me je zato malo zanimalo kako je z kcal glede na povprečno kosilo, riž/krompir meso in solata


600-700 kalorij lahko kar računaš. Ni ravno dietno kosilo :)

m0LN4r ::


Tole pa zmesano z velkim naravnim skyrom ima 800+
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

avom23 ::

Zelenjavna juha s kosmiči
https://recepti.over.net/recepti/recept...

m0LN4r ::

Evo, ker je izolacija pa je malo vec casa, kot ponavadi, sem si zacel vpisovati kalorije v Samsung Health. Zadeva je dokaj preprosta, mogoce izgled aplikacije bi lahko bil boljsi, ampak lepo je ko sem dejansko vse stvari iz trgovine not natipkal po proizvajalcih in mi sam najde enake hranilne vrednosti, kot so na embalazi.

Pa sem vceraj mislil, da sem imel relativno nizek vnos kalorij, pa se je do konca dneva nabralo 2900Kcal. Lol. Ja se nabere pizda, ce vsako malenkost vneses. Najvecji udarec je bil Chilli Con carne, ki je bil 1500Kcal. Ja meso, mezga, olje, cebula, koruza, fizol, dve porciji in smo tam. Pa tudi malenkosti se naberejo, jajca, frischkäse, orescki, paradizniki, eno pivo.

Pizda pa sem vceraj imel obcutek, da niti nisem veliko jedel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

Hehe, res je. Obilni obroki, razne malice in še kakšni prigrizki pa se hitro nabere. Če dodaš sladkarije in sladke pjače pa je sploh adijo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PreviousUser ::

m0LN4r je izjavil:


Tole pa zmesano z velkim naravnim skyrom ima 800+


Kaj imaš to neko potico noter? :D

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

Evo, ker je izolacija pa je malo vec casa, kot ponavadi, sem si zacel vpisovati kalorije v Samsung Health. Zadeva je dokaj preprosta, mogoce izgled aplikacije bi lahko bil boljsi, ampak lepo je ko sem dejansko vse stvari iz trgovine not natipkal po proizvajalcih in mi sam najde enake hranilne vrednosti, kot so na embalazi.

Pa sem vceraj mislil, da sem imel relativno nizek vnos kalorij, pa se je do konca dneva nabralo 2900Kcal. Lol. Ja se nabere pizda, ce vsako malenkost vneses. Najvecji udarec je bil Chilli Con carne, ki je bil 1500Kcal. Ja meso, mezga, olje, cebula, koruza, fizol, dve porciji in smo tam. Pa tudi malenkosti se naberejo, jajca, frischkäse, orescki, paradizniki, eno pivo.

Pizda pa sem vceraj imel obcutek, da niti nisem veliko jedel.


Prevec prigrizkov, premalo clean food.

Clean food = low calories

Pri meni je vsak dan na meniju:

-ovseni kosmici
-mleko
-jajca
-kruh
-tuna
-sadje, zelenjava
-meso
-arasidovo maslo(home made)
-whey
-low fat skuta oz. grski jogurt
-domača solata
-priloge riz, kuskus, krompir
-cheat meal je sendvič iz polnozrnatega toasta, petovio slim fit(low fat) in sira goude.

Sladkarij se izogibam, prav tako alkohola. Ce pa ze, pa rad pojem gran cereale piškote ob kavici :)

2500 kalorij pojesti je meni kar dosezek.

m0LN4r ::

Program mi je tako zracunal. Na pamet bi rekel ene jurja manj, ker sem uposteval vse sestavine na gram natancno. Npr. niti olja za poprazit cebulo nisem izpustil. Sicer pa ja 400g govedine in 100g oresckov nardi svoje xD

Prevec prigrizkov, premalo clean food.
Kje vidit ti prigrizke?

Kaj imaš to neko potico noter?
Ne to je ena malica. 350g Natur skyr + 100g mesanih oresckov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

louser ::

To je že skoraj poper kosilo.

avom23 ::

m0LN4r je izjavil:

Evo, ker je izolacija pa je malo vec casa, kot ponavadi, sem si zacel vpisovati kalorije v Samsung Health. Zadeva je dokaj preprosta, mogoce izgled aplikacije bi lahko bil boljsi, ampak lepo je ko sem dejansko vse stvari iz trgovine not natipkal po proizvajalcih in mi sam najde enake hranilne vrednosti, kot so na embalazi.

Pa sem vceraj mislil, da sem imel relativno nizek vnos kalorij, pa se je do konca dneva nabralo 2900Kcal. Lol. Ja se nabere pizda, ce vsako malenkost vneses. Najvecji udarec je bil Chilli Con carne, ki je bil 1500Kcal. Ja meso, mezga, olje, cebula, koruza, fizol, dve porciji in smo tam. Pa tudi malenkosti se naberejo, jajca, frischkäse, orescki, paradizniki, eno pivo.

Pizda pa sem vceraj imel obcutek, da niti nisem veliko jedel.



Jaz nikoli nisem šel v takšne podrobnosti, da bi štel kalorije. Namesto tega jem po občutku in se izogibam sladkorju, beli moki (žemlje, burek, krof itd), vsem sladkarijam (včasih, redko kaj kupim), vsem slanim prigrizkom.

Zakaj bi moral se posebej ukvarjati s štetjem kalorij, če jem večinoma sadje, zelenjavo, jedi na žlico, kosmiče, orščke in včasih kakšen kos mesa?

Pa tudi običajne solate kjer vključene stročnice tudi jem, razen v tem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

c3p0 ::

FireSnake je izjavil:


Verjamem, da se tisti, ki se profesionalno ukvarjajo s fitnesom (in tekmujejo), morajo strogo držati.


Morda komu dobro izgledajo, so pa daleč od zdravega lifestyle-a in od tega, da bi želel upoštevat njihove nasvete.

Filip8 je izjavil:

meni je 2-3 absolutno premalo.. vsaj 4 obroki plus 2x na dan neki malega za v usta. lačen na 3 ure. ko si enkrat raztegneš želodec in telo navadiš na več hrane je problem.


Želodec se enako zna tudi skrčit, v kolikor nisi pretiraval. Sicer se pa hormon lakote (grelin) da natrenirat. Again, vse je v glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

IL_DIAVOLO ::

avom23 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Evo, ker je izolacija pa je malo vec casa, kot ponavadi, sem si zacel vpisovati kalorije v Samsung Health. Zadeva je dokaj preprosta, mogoce izgled aplikacije bi lahko bil boljsi, ampak lepo je ko sem dejansko vse stvari iz trgovine not natipkal po proizvajalcih in mi sam najde enake hranilne vrednosti, kot so na embalazi.

Pa sem vceraj mislil, da sem imel relativno nizek vnos kalorij, pa se je do konca dneva nabralo 2900Kcal. Lol. Ja se nabere pizda, ce vsako malenkost vneses. Najvecji udarec je bil Chilli Con carne, ki je bil 1500Kcal. Ja meso, mezga, olje, cebula, koruza, fizol, dve porciji in smo tam. Pa tudi malenkosti se naberejo, jajca, frischkäse, orescki, paradizniki, eno pivo.

Pizda pa sem vceraj imel obcutek, da niti nisem veliko jedel.



Jaz nikoli nisem šel v takšne podrobnosti, da bi štel kalorije. Namesto tega jem po občutku in se izogibam sladkorju, beli moki (žemlje, burek, krof itd), vsem sladkarijam (včasih, redko kaj kupim), vsem slanim prigrizkom.

Zakaj bi moral se posebej ukvarjati s štetjem kalorij, če jem večinoma sadje, zelenjavo, jedi na žlico, kosmiče, orščke in včasih kakšen kos mesa?

Pa tudi običajne solate kjer vključene stročnice tudi jem, razen v tem času.


Jap, tako je.

m0LN4r ::

avom23 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Evo, ker je izolacija pa je malo vec casa, kot ponavadi, sem si zacel vpisovati kalorije v Samsung Health. Zadeva je dokaj preprosta, mogoce izgled aplikacije bi lahko bil boljsi, ampak lepo je ko sem dejansko vse stvari iz trgovine not natipkal po proizvajalcih in mi sam najde enake hranilne vrednosti, kot so na embalazi.

Pa sem vceraj mislil, da sem imel relativno nizek vnos kalorij, pa se je do konca dneva nabralo 2900Kcal. Lol. Ja se nabere pizda, ce vsako malenkost vneses. Najvecji udarec je bil Chilli Con carne, ki je bil 1500Kcal. Ja meso, mezga, olje, cebula, koruza, fizol, dve porciji in smo tam. Pa tudi malenkosti se naberejo, jajca, frischkäse, orescki, paradizniki, eno pivo.

Pizda pa sem vceraj imel obcutek, da niti nisem veliko jedel.



Jaz nikoli nisem šel v takšne podrobnosti, da bi štel kalorije. Namesto tega jem po občutku in se izogibam sladkorju, beli moki (žemlje, burek, krof itd), vsem sladkarijam (včasih, redko kaj kupim), vsem slanim prigrizkom.

Zakaj bi moral se posebej ukvarjati s štetjem kalorij, če jem večinoma sadje, zelenjavo, jedi na žlico, kosmiče, orščke in včasih kakšen kos mesa?

Pa tudi običajne solate kjer vključene stročnice tudi jem, razen v tem času.
Jaz sem sluzbeno obvezan, da testiram Galaxy Active Watch 2 in sem 6 mesecev moral samo nositi uro. Zdaj pa naslednjih 6 mescev, bi moral se redno uporabljati aplikacijo Samsung Health. Saj naceloma jih "steje" aplikacija, zvecer vse vtipkas preden gres spat, ampak da zadeva pravilno deluje, bi moral sproti to delat.
Ker aplikacija zbira podatke ko so, zivljenjski trend, style, vnos, porabo, porabo med spanjem, spalni ritem, steje korake, 24/7 meri pulz, na podlagi tega izracuna dnevno, tedensko, mesecno povp. porabo in na podlagi tega, po vec mescih se algoritem nauci in ti zna povedati, koliko kalorij rabis/porabis npr. glede na zivljenjski slog vsak dan posebej. Recimo danes je nedelja, mi kaze naj jem manj, ker v povprecju v nedeljo porabim manj.

Edino so me s strani samsunga opozorili:
- da naj zacnem workoute beleziti z samsungovo aplikacijo, ker sinhronizacija z drumi, zaenkrat ne deluje vedno in pravilno
- da, ker ure ne nosim med vajami z utezmi, naj zacnem se to delat
- in tudi opozorili so me, da uro premalo nosim med spanjem

Skratka, da aplikacija deluje cim boljse je potrebno uro nositi 24/7, vnesti cim bolj natacne podatke in jo nositi vsaj pol leta, da se ustvari en stabilen trend profil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Se strinjam, da to ni potrebno. Zame pa je del "posla" ker butasti ljudje to kupujejo in jim je treba znati predstaviti, kako te stvari delujejo, da je to naceloma zelo enostavno in takorekoc "naprava" prevzame racunanje za njih in tudi telesno manj aktivnim, vseeno omogoca zrav nacin zivljenja. Lahko si nastavijo cilje, opozorila, nasvete itn. ni da ni. Sicer ta trend se je sele zacel, ampak je naceloma tu na severu, ze kr dobro sprejet in razsirjen. Tak na oko ima pametne ure veliko vec ljudi, kot prinas doli. Problem s katerim se edino proizvajalci soocajo, da ljudje ne znajo izkoristi danosti naprave, ker ali aplikacije ne uporabljajo redno, ali uporabljajo vsespovprek po 20 razlicnih aplikacij po principu, malo tu malo tam. Tako kot ce bi hodil za vsak pregled k drugemu random dohtarju, ki nima tvoje zdravstvene kartoteke od prej.

Sicer je to povsem off-topic, ampak da malo veste zakaj moram toliko experimentirati, testirati. V uro oz. aplikacijo moram spraviti en kup podatkov, razlicne trende, da to lahko potem predstavim, napisem porocilo, kaj dela, kaj ne dela in potem podpisem pogodbo za se eno leto. V program je vkljucenih ca. 400 uporabnikov tukaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WizzardOfOZ ::

Motovilec z vrta, 2 fileja svežega brancina, kup česna v olivnem olju, pa ena limona. Odlično kosilo za to sončno nedeljo.

Zdej pa na teraso pred bajto ležat na ležalnik in se "najest" še D vitamina.

Filip8 ::

danes malo nezdravo kosilo :D s fotrom 640g čevapov, jaz krompir iz žerjavvvice on krompirjevo solato.

avom23 ::

Filip8 je izjavil:

danes malo nezdravo kosilo :D s fotrom 640g čevapov, jaz krompir iz žerjavvvice on krompirjevo solato.


Jaz pa jem pekočo zelenjavno juho, s čičeriko in kosmiči, ter zelenjavo v voku al dente s čilijem in mešano solato.

Za sladico pa mešano sadje, banano in macchiato .

avom23 ::

Z zelenjavo pokuaham še pšenične, pirine in ječmenove kosmiče.
https://natura.zito.si/mesanica-bio-kos...

avom23 ::

Ali kdo je sojine koške? Kakšen nasvet glede priprave bi prav prišel.

avom23 ::

Poskušam najti dobre rastlinske nadomestke mesu (in ribam).

Zelenjavna juha s konzerva tunine npr., je prav razkošna, sicer pa bolj brezizrazna, ali pa jaz nimam ideje kaj bi bilo za dodati?

WizzardOfOZ ::

Tunina iz konzerve je res pusta. Dodaj malo fižola in malo koruze, v juho pa še malo pora in malo čebule, pa kak krompir.

avom23 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Tunina iz konzerve je res pusta. Dodaj malo fižola in malo koruze, v juho pa še malo pora in malo čebule, pa kak krompir.


Ni pusta tunina v kombinaciji , če jo dodaš v zelenjavno juho. Meni je super. Pa še mogoče rdeč fižol zraven.

WizzardOfOZ ::

Jaz osebno imam tuno najraje v solati: daš koruzo, korenje in fižol skupaj s tuno čez solato, posuješ s čilijem, zaliješ z olivnim oljem in limono (namesto kisa).

avom23 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz osebno imam tuno najraje v solati: daš koruzo, korenje in fižol skupaj s tuno čez solato, posuješ s čilijem, zaliješ z olivnim oljem in limono (namesto kisa).


Tudi ja. Suh čili ali čili omako?

WizzardOfOZ ::

Suh čili.

S čili omako, česnom, navadno sladko rdečo papriko v prahu in malo vegete pa ponavadi zrezke premažem kakih 24 ur preden jih potem na žar vržem.

Zgodovina sprememb…

avom23 ::

Še ena jed s čilijem: Chili con carne
-goveje meso, paprika, čebula, koruza, fižol, čili

WizzardOfOZ ::

A kdo dela tunino omako za čez špagete?
A je že kdo probal, namesto da bi solil, zmečkat slanik (file sardine shranjen v soli in olivnem olju) in ga pomešat med tuno. Pride fenomenalen okus.

IL_DIAVOLO ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Tunina iz konzerve je res pusta. Dodaj malo fižola in malo koruze, v juho pa še malo pora in malo čebule, pa kak krompir.


2 žlici grskega jogurta, malo cesna in imas zdrav beljakovinski namaz.

Sem zadnjic gledal sestavine tuninega namaza. Guess what? 30% vsebnosti tune.

Magic1 ::

Jao, tunin namaz si pa že sam narediš. Tuna iz konzerve, kisla smetana, majoneza, zenf, limona, zelišča in začimbe. Imaš 50%+ tunine in fenomenalen okus, super za na kruh, ki ima čez stopljen sir.
Magic

WizzardOfOZ ::

Vzameš kos kruha, daš gor malo zmečkane tune, čez par koleščkov čebule in kak kolešček paradižnika, posuješ z naribanim sirom in v pečico, da se sir stopi in ko vzameš iz pečice, še malo origana čez posuješ. Ni boljšega.

Poanta je da prideš do hladilnika, pogledaš, kaj je notri, pogledaš, če stvari skupaj pašejo in jih nekak zmešaš iz tistega, kar imaš na razpolago. Ponavadi so čisto preproste zadeve najbolj okusne.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Kaj paše skupaj pride s kilometrino. Youtube je super za ideje in ko žnj stvari sprobaš n-krat, dobiš počasi filing, kaj vse lahko skupaj zmečeš. Iz vsakega ostanka se da kaj zelo dobrega narest.
Magic

IL_DIAVOLO ::

Magic1 je izjavil:

Jao, tunin namaz si pa že sam narediš. Tuna iz konzerve, kisla smetana, majoneza, zenf, limona, zelišča in začimbe. Imaš 50%+ tunine in fenomenalen okus, super za na kruh, ki ima čez stopljen sir.


Super za zile masit ja.

Vsak zna drek narest, govorim o zdravem obroku.

Zgodovina sprememb…

avom23 ::

Kakšen predlog ob tej uri, za dostavo (Lj). Chili con carne ali kaj podobnega?

WizzardOfOZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jao, tunin namaz si pa že sam narediš. Tuna iz konzerve, kisla smetana, majoneza, zenf, limona, zelišča in začimbe. Imaš 50%+ tunine in fenomenalen okus, super za na kruh, ki ima čez stopljen sir.


Super za zile masit ja.

Vsak zna drek narest, govorim o zdravem obroku.


In kaj maši žile? light majoneza, ki še jajc nima? Sej daš še en strok česna zraven, zato da ti žile potem odmaši.

avom23 je izjavil:

Kakšen predlog ob tej uri, za dostavo (Lj). Chili con carne ali kaj podobnega?


Opažam, da je kjerkoli v trgovinah težko dobiti govedino. Da bi pa sedaj, ob tej uri, kaj okol vozili, pa sploh nisem prepričan.

Raje poglej, kaj imaš v hladilniku, pa si iz tega kaj dobrega sestavi.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Kaka light majoneza? To je sama mascoba.

2% fat grski jogurt, cesn. Basta.

avom23 ::

A light majoneza je nekaj dobrega kar se maščob tiče?
https://webcache.googleusercontent.com/...

WizzardOfOZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaka light majoneza? To je sama mascoba.

2% fat grski jogurt, cesn. Basta.


Žena vem da si občasno kupi to majonezo, ki naj nebi imela nič notri (light majoneza). Jaz sicer ne jem ne majoneze in ne jogurta. Oboje mi je zanič in ne morem ne enega ne drugega niti probat.
Imam pa zato domače olivno olje, ki ga kolega prideluje doma. Je zelo gosto, pa tuno zalijem samo z žlico tega olja in čez posujem česen. Meni je to dovolj.

Magic1 ::

In kaj je narobe z domačo majonezo iz kvalitetnega olja? A ste še iz unih časov, ko je bilo še vse mastno kvazi slabo? Pa itak ne daš majoneze veliko, daš bolj za okus. Aja, pa jajca so tudi bila nedolgo nazaj "slaba". Špinača pa tudi je imela ogromno železa...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IL_DIAVOLO ::

Jemo jemo, ampak mesnato.

Zakaj pa bi se filal z nehranljivo mascobo, ki ni drugega kot škodljiva in kaloricna, pa mi ni najbolj jasno.

Magic1 ::

Sorry, nisem vedel da kalorij ne rabimo. Ali imamo tukaj enega keyboard warriorja s 65kg, ki se cel dan ne dvigne iz stola?
Dvomim, da so kvalitetna olivna, bučna,... olja kaj slabša od mesne maščobe. Je se raznoliko v primernih količinah!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

WizzardOfOZ ::

Pri nas za glavni dnevni obrok nekje 3x na teden sveže brancine pečemo, enkrat ali dvakrat je tunina omakca s špageti ali makaroni, enkrat sveže sardele, samo meso (piščanec, svinjina ali govedina) pa samo še enkrat na teden.

IL_DIAVOLO ::

Magic1 je izjavil:

Sorry, nisem vedel da kalorij ne rabimo. Ali imamo tukaj enega keyboard warriorja s 65kg, ki se cel dan ne dvigne iz stola?
Dvomim, da so kvalitetna olivna, bučna,... olja kaj slabša od mesne maščobe. Je se raznoliko v primernih količinah!


Jih rabimo. Ampak hranljive kalorije.

Drugace lahko cel dan goltas mascobo in bos se vedno lačen, pa se slabo ti bo :)

WizzardOfOZ ::

Za zajtrk samo en kos kruha, gor malo domače zaseke in strok česna čez, pa si sit do kosila. Vsaj jaz sem.

Zgodovina sprememb…

vilicarist ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pri nas za glavni dnevni obrok nekje 3x na teden sveže brancine pečemo, enkrat ali dvakrat je tunina omakca s špageti ali makaroni, enkrat sveže sardele, samo meso (piščanec, svinjina ali govedina) pa samo še enkrat na teden.

'ribe niso meso'
bmw = brings me women
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270649 (22150) xyz248
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317278 (14982) Unknown_001
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313231 (3964) c3p0
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436694 (31139) johan05
»

Slovenska tradicionalna hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8721514 (19863) ales85

Več podobnih tem