» »

Trading212

Trading212

1 2 3
4
5

Meee ::

Hej. Ima kdo kakšno referral kodo, ki deluje za slovenski account? Kar sem našel kode na netu, mi vedno napiše your account is not valid for referral.

Vem, da ena akcija naj bi bila tudi za Slovence...

libreus ::

Kolikor vem, za Slovenijo ne velja.

jakanov ::

Včasih je tale moj referal delal, ampak samo če si s tem URL odprl račun.

www.trading212.com/invite/FMA6t2yx

Meee ::

SEm že odprl account preko aplikacije, tako da ne morem tega poskusit. Samo kode mi pa ne prime :/ Očitno res ni več akcija na voljo za Slovenske accounte...oh well, hvala vseeno :'(

Comandante ::

Hm, nemške firme imajo devetmestne VAT ID številke. Slovenija ima osemmestne. E-davki omogočajo samo vpis osemmestne cifre. Je kdo tu pameten? :)

Route66 ::

Živjo še tule: Ali je dovoljeno na Trading212 investing account tradati ali ti po nekaj tradih blokirajo račun za nekaj mesecev? Slišal sem da se to dogaja pri RobinHoodu ko ima folk odprt investing account in zraven trada. To sem storil včeraj tudi sam kjer sem hitro kupil 44 delnic AMC in jih danes prodal za 9€ plusa lol. Mimogrede ali bo potrebno plačati davek na dobiček pri 9€? Se pravi tistih 40%. In ali mi je dovoljeno ponovno stopiti v AMC glede nato da je dobiček nižji od 300€?

DegenGambler ::

Bo moral nekdo na Fursu imeti pa res slab dan, da te bo naokoli preganjal za 9€ ...

Route66 ::

DegenGambler je izjavil:

Bo moral nekdo na Fursu imeti pa res slab dan, da te bo naokoli preganjal za 9€ ...


Mogoče veš ali je potrebno plačati davek na dobiček če je znesek manjši od 300€?

Lonsarg ::

Prijaviti moraš FURSU čisto vse prodaje, ne glede na karkoli, tudi če narediš izgubo! Tako, da če si mislil, da se boš izognil birokraciji zaradi manjših zneskov, si se motil.

In ker moraš vse prodaje prijavit, bi bilo čudno, da ne bi vse tudi bilo obdavčeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Route66 ::

Lonsarg je izjavil:

Prijaviti moraš FURSU čisto vse prodaje, ne glede na karkoli, tudi če narediš izgubo! Tako, da če si mislil, da se boš izognil birokraciji zaradi manjših zneskov, si se motil.

In ker moraš vse prodaje prijavit, bi bilo čudno, da ne bi vse tudi bilo obdavčeno.


Zakaj vedno ko vprašam tovrstno vprašanje, se vedno najprej obesite na "izogibanje davkov"? Zakaj za vraga bi počel nekaj tako neumnega? Ali je to res prva misel ki vam pade na pamet? Tega res ne razumem. Ne skrbi, jaz želim plačati vse davke, samo zanima me kako je glede plačevanja davkov če je znesek manjši od 300€, ker pri stavah ti ni potrebno plačati davka če je dobiček manjši od 300€, zato sem vprašal, in ja vem da stave in delnice niso ista stvar. Torej je davek potrebno plačati tudi če je dobiček recimo zgolj 40€?

Krenforum ::

Dej si preber zakon. Vsak dan ista vprasanja, ker se vam ne da scrolat malo.

Route66 ::

Krenforum je izjavil:

Dej si preber zakon. Vsak dan ista vprasanja, ker se vam ne da scrolat malo.


In kaj je narobe če vprašam? Zato je forum tudi namenjen in če je potrebno bom vprašal 100 stvari medtem ko bom probal poiskati odgovor na netu ja? Saj te nihče ne sili da moraš prav ti odgovoriti na vprašanje. No ko si se ravno oglasil, ali je potrebno plačati davek če je znesek pod 300EUR ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

DegenGambler ::

Jaz osebno FURSu prijavim tudi tiste transakcije, ko kolegu recimo vrnem 10 evrov za pijačo, ker je on plačal v baru. Pa recimo, če sinu dam 5EUR žepnine, prav tako sledi prijava na FURS. Zadnjič mi je stranka za pomoč hotela dat 20EUR za pomoč na roke. Sem jo tako nadrl in zagrozil s prijavo, da se mi pomoje ne bo nikoli več pokazala v poslovalnici.

Sem pač vzoren državljan. Če bi bil vsak tak kot jaz, bi imeli marsikaj več brezplačno, pa še nižje davke. Ampak kaj čmo. Niste.

Tako da prosim. Prijavi vsak trejd. Če ti FURS reče, da ti ne bodo nič obdavčili, super. Potem si dobil denar, pa še veš da si lepo vzopredno z zakonom. Če pa ti reče, da je potrebno obdavčit, potem si pa tudi vesel, ker veš da nisi v navzkriž z zakonom, pa še nekaj dobrega si naredil za državo.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Route66 je izjavil:

In kaj je narobe če vprašam? Zato je forum tudi namenjen in če je potrebno bom vprašal 100 stvari medtem ko bom probal poiskati odgovor na netu ja? Saj te nihče ne sili da moraš prav ti odgovoriti na vprašanje. No ko si se ravno oglasil, ali je potrebno plačati davek če je znesek pod 300EUR ali ne?
Da, je potrebno.

Bi se pa pričakovalo, da bodoči investitor pred igranjem z denarjem prebere vsaj osnove, kamor spada tudi podatek o stopnji davka.

Route66 ::

bluefish je izjavil:

Route66 je izjavil:

In kaj je narobe če vprašam? Zato je forum tudi namenjen in če je potrebno bom vprašal 100 stvari medtem ko bom probal poiskati odgovor na netu ja? Saj te nihče ne sili da moraš prav ti odgovoriti na vprašanje. No ko si se ravno oglasil, ali je potrebno plačati davek če je znesek pod 300EUR ali ne?
Da, je potrebno.

Bi se pa pričakovalo, da bodoči investitor pred igranjem z denarjem prebere vsaj osnove, kamor spada tudi podatek o stopnji davka.


Hvala, samo še eno vprašanje, če bi mi lahko zalepil Wordovo oziroma PDF datoteko, kjer piše vse o davkih in kriptovalutah ter delnicah, nameravam vse skupaj prebrati med weekendom. Na netu sem sicer iskal vendar ne vem kateri dokument je pravi ker imaš 10 različnih datotek.

Comandante ::

DegenGambler je izjavil:

Jaz osebno FURSu prijavim tudi tiste transakcije, ko kolegu recimo vrnem 10 evrov za pijačo, ker je on plačal v baru. Pa recimo, če sinu dam 5EUR žepnine, prav tako sledi prijava na FURS.
Sem pač vzoren državljan. Če bi bil vsak tak kot jaz, bi imeli marsikaj več brezplačno, pa še nižje davke. Ampak kaj čmo. Niste.

Tako da prosim. Prijavi vsak trejd. Če ti FURS reče, da ti ne bodo nič obdavčili, super. Potem si dobil denar, pa še veš da si lepo vzopredno z zakonom. Če pa ti reče, da je potrebno obdavčit, potem si pa tudi vesel, ker veš da nisi v navzkriž z zakonom, pa še nekaj dobrega si naredil za državo.

S tem, ko prijavljas stvari ki jih ni potrebno prijavljati ne delas nic dobrega za drzavo, samo nekomu povzrocas nepotrebno delo. Prijavljaj trejde, dividende itd, ne pa zasebnih transakcij. Tisto nikogar ne zanima.

Jaz sem tudi ze trideset jurijev nakazal komu v EU, pa nisem nicesar prijavljal. Taksne transakcije gredo avtomatsko pod drobnogled, in ce bo koga na katerem davcnem uradu karkoli zanimalo, me pa lahko preko banke vedno kontaktira, pa mu bom vse pojasnil.

Da prijavljas transakcije par evrov je nesmisel. Obdavcljive dohodke ja, vse zneske, random transakcij pa nikakor.

Route66 ::

Še zdaj mi ni jasno ali moram v primeru da tradam, odpreti trading account ali lahko tradam tudi preko "investing accounta". Ali ti v primeru tradinga pod investing accountom zaprejo račun oziroma ti omejijo dostop do računa za nekaj mesecev (vem da je tako pri RobinHoodu). Morda kdo ve?

Trejdr212 ::

Jaz dnveno kdaj naredim 2,3,4 trejde,kdaj pa nic.Na amersikih brokerjih kot so Robinhood lahko naredijo 3 trejde tedensko ce pa zelijo narediti vec trejdov morajo imeti na racunu vsaj 25.000 dolarjev.Za Trading 212 to ne velja,lahko naredis tudi 10 trejdov na dan ce hoces.

ODGOVOR TRADING 212 NA PODOBNO VPRASANJE:https: //helpcentre.trading212.com/hc/en-us/articles/360008625177-Is-there-a-limit-for-the-number-of-trades-

Slayer69 ::

Vprašanje za tiste, ki ste v 2020 trgovali na Trading212 in ste že prijavljali podatke FURSu: kako si olajšate delo oz na kak način poročate?
Ali uporabite T212 CSV izvoz in tisto frizirate naprej in potem vnašate ročno še na eDavke, ali obstaja kak bolj avtomatiziran način? Upati, da se da izvoziti iz T212 direktno v XML, ki bi ga eDavki prebavili je verjetno preveč utopično kajne ;)?

libreus ::

Slayer69 je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki ste v 2020 trgovali na Trading212 in ste že prijavljali podatke FURSu: kako si olajšate delo oz na kak način poročate?
Ali uporabite T212 CSV izvoz in tisto frizirate naprej in potem vnašate ročno še na eDavke, ali obstaja kak bolj avtomatiziran način? Upati, da se da izvoziti iz T212 direktno v XML, ki bi ga eDavki prebavili je verjetno preveč utopično kajne ;)?

Popolnoma utopično. ;) Sam sem na podlagi CSV-ja ročno vnesel preko 800 transakcij na portalu eDavki.

Slayer69 ::

Oh joy... no saj se mi je zdelo, da bo tak odgovor ;)
Btw a moraš ročno razbijati tudi nakupe/prodaje, ali to eDavki znajo sami pohendlat?

Recimo hipotetični primer:
1.3.2020: kupiš 500enot nekega papirja po 20€
1.4.2020: prodaš 100enot po 25€
1.5.2020: prodaš 200enot po 30€

Kako bi to poročal? točno tako kot je zapisano zgoraj? ALi bi moral to recimo razbit na:
1.3.2020: nakup 100 (po 20€) / 1.4.2020: prodaja 100 (po 25€)
1.3.2020: nakup 200 (po 20€) / 1.5.2020: poraja 200 (po 30€)

Torej da v bistvu so ti dogodki "prodaje", zraven pa pač pripišeš nakupe po FIFO metodi (torej ne poročaš celega nakupa kot je dejansko bil, ampak samo del tega kolikor se pokrije z konkretno prodajo).

Ostali saldo (200 enot) pa pustiš pač za kasneje / recimo za poročilo 2021, če jih prodaš naslednje leto:
1.3.2020: nakup 200 (po 20€) / x.x.2021: prodaja 200 po xx

libreus ::

Tako, kot si napisal pri prvem delu, ja.
Predlagam, da se prijaviš na eDavke in pogledaš. Se mi zdi kar intuitivno.

BuDi79 ::

A ni povsem strogo uradno še haklc da če prodaš v dolarjih je vseeno kakšen tečaj je na Trading212, ker si ti prodal v dolarjih (po uradnem tečaju Banke Slovenije na določen dan)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Kocoo ::

Zdravo,

imam par osnovnih vprasanj okoli prijave 'dohodka':
- To moras prijaviti, tudi ce si dobicka nisi izplacal ampak reinvestiral v druge delnice znotraj T212?
- Kaj je razlika med 'vrstami popisnega lista' (PLVP/PLVPSHORT/PLVPGB/..) oz. kateri je 'tapravi' za oddajo porocil za nakupe/prodajo delnic znotraj enega leta?
- Razlika med CFD/Invest porocilom/trgovanjem, ali se to obravnava enako?
- Imam torej izvozen csv (vsaj od invest portala), vse kar je potem potrebno je vnesti to po principu zgoraj od Slayerja69 (\m/)?
- Ali je se kaj na kar je potrebno biti pozoren.

Zadeve se lotevam prvic, zato nimam pojma kako se temu streze.

Se opravicujem, ce bom komu stopil na zivec in zahvaljujem za kakrsnekoli informacije/napotke okoli tega.

LpM

programerck ::

Pozdravljeni,

sem študent in sem se ukvarjal z avtomatskim nalaganjem trading 212 .csv datotek v eDavki xml. Imam prototip programa ki ga z veseljem zastonj(ja, v sloveniji še obstaja radodarnost) delim z vami če vam bo prihranilo delo. Navodila in več informacij najdete na: https://vemkajze.wixsite.com/trading212...

Prosil bi še da kdo deli na https://community.trading212.com/t/trad... ker se sam tja ne morem prijaviti.

Lep pozdrav, upam da funkcionira

libreus ::

programerck je izjavil:

Pozdravljeni,

sem študent in sem se ukvarjal z avtomatskim nalaganjem trading 212 .csv datotek v eDavki xml. Imam prototip programa ki ga z veseljem zastonj(ja, v sloveniji še obstaja radodarnost) delim z vami če vam bo prihranilo delo. Navodila in več informacij najdete na: https://vemkajze.wixsite.com/trading212...

Prosil bi še da kdo deli na https://community.trading212.com/t/trad... ker se sam tja ne morem prijaviti.

Lep pozdrav, upam da funkcionira

Pozdravljen, hvala za radodarnost in pomoč. Sem objavil na T212 forumu. Sam sem sicer že ročno vnesel, morda pa pride komu prav. LP

programerck ::

Hvala! Res je neumno da ima trading 212 ločen račun za forum in trading, novih računov pa trenutno ne dopušča.

Mogoče ti bo pa naslednje leto prišlo prav. Upam da bo do takrat že na voljo posodobljena verzija brez napak.

Lep pozdrav.

libreus ::

programerck je izjavil:

Hvala! Res je neumno da ima trading 212 ločen račun za forum in trading, novih računov pa trenutno ne dopušča.

Mogoče ti bo pa naslednje leto prišlo prav. Upam da bo do takrat že na voljo posodobljena verzija brez napak.

Lep pozdrav.

Seveda, bi bil vesel, da bi bilo na voljo en mesec nazaj. Ročno sem moral vnesti preko 800 vnosov. :P
Vsekakor upam, da ostanemo v kontaktu za prihodnjo leto! ;) Ko ti bo uspelo, se srečamo na T212 forumu. Lepo bodi in hvala!

wajdouc ::

Zdravo. Vidim, da so registracije na Trading212 začasno onemogočene. Je kakšna alternativa tej platformi in da deluje v Slo?

libreus ::

Alternativ je veliko: :) -> Izbira on-line brokerja

avalanche ::

Trading212 ponovno sprejema nove prijave. Sam ga imam že leto in pol, sem pa danes pomagal pri prijavi sodelavcu. Namig, če je kdo podobno "smotan" kot midva - Personal ID number je EMŠO, čeprav v navodilih piše, da naj bi vpisal davčno številko.
Imava pa tudi čudno situacijo s številom ponujenih delnic in ETF-ov. Jaz jih imam na izbiro cca. 3000 delnic in cca. 500ETF-ov, sodelavec, ki se je prijavil danes ima samo slabih 300 delnic in okoli 40ETF-ov. A je imel kdo od vas podobno težavo, da mu ni prikazalo vseh delnic in ETF-ov?

libreus ::

Nekje sem zasledil, da naj bi bili novi uporabniki registrirani na Cipru od koder ni celotnega nabora instrumentov. :O

Čewap ::

Zdravo, bom probal kar tukaj prvo obuditi temo. Odprt imam že račun na eToro, sedaj bi pa želel odpreti še enega na Trading212 z namenom, da bi "varčeval" za otroka. Sem gledal že varčevanje na bankah in ostalo, ampak se mi zdi, da bi bilo dolgoročno bolj donosno varčevati na trgovalnem računu. Nekaj denarja zanj smo že nabrali, sedaj bi ga pa rad nekam vložil in potem sproti še dodajal. Prodajal verjetno ne bi nič, bi pa želel tako varčevati cca 15 let. Kupoval bi ETFe, ne bi se hecal z nakupom posameznih delnic, ker nimam niti dovolj časa za analize, pa še dolgoročno so ETFi manj rizični.

Ima že kdo izkušnje s tem, kakšni so plusi/minusi takega načina varčevanja?

Hvala za odgovore!

BuDi79 ::

Čewap je izjavil:

Ima že kdo izkušnje s tem, kakšni so plusi/minusi takega načina varčevanja?

Hvala za odgovore!
Kaj bi sploh rad slišal? Minusi so da moraš tudi če nič ne dviguješ prijavit dividende ne glede na to kako male so, od njih plačat davek pa da ni nujno da gre vse ves čas samo gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

wajdouc ::

Dobiček od dividend je obdavčen samo od vrednosti 10€ naprej. Prijavit jih pa moraš ne glede na višino dobička.

simpl-tax ::

Živjo,

Za osebne potrebe sem v zacetku leta pricel delati na online orodju za lazjo pretvorbo izpisov iz razlicnih trading platform v datoteke ki jih je potrebno oddati FURSu za napoved dohodnine.
Ugotovil sem da nisem edini ki se je soocal z tem izzivom, tako da sem se odlocil odpreti orodje za uporabo sirsi javnosti (vem da se rok za oddajo bliza, ampak bolej pozno kot nikoli). Osnovna logika je skoraj koncana, sem pa v fazi kjer bi rabil pomoc z samim testiranjem, dobiti malo feedbacka itd.

Platforme ki jih targetiram: IBKR, Trading212, Etoro, Plus500 in Revolut. Bi pa rad slisal mnenja glede podpore platform, kaj manjka?.

Skratka, v kolikor ste uporabljali katero od nastetih platform v zadnjem letu, imate izpise trgovanja (tudi ce so anonamizirani) in ste pripravljeni pomagati dajte prosim pustiti komentar in bom kontaktiral z nadaljnimi navodili.

logik ::

Včeraj dobil email:

Starting 15.02.2024, you'll be able to transfer your shares from and to other brokers, paperless and free of charge.

gansta ::

A ima kdo sredstva gor, ponujajo 4.2%?

Comandante ::

gansta je izjavil:

A ima kdo sredstva gor, ponujajo 4.2%?

Na to bos placal 25% davek, ker nimas IBAN in to ne steje kot obresti na TRR.

S&P500 ETF acc sklad ti je skoraj boljsa izbira ta trenutek. Dividende ti avtomatsko reinvestira, placas davek sele ko prodas. Ce drzis dovolj dolgo, 15 let, davka ni :)

gansta ::

To mi je jasno, ce ima kdo kaj vec info., da se ne poglabljam. Gre za broker enako kot traderepublic, samo da je iz britanije, brez bancne licence..

4.2% je do katere visine € (npr traderepublic je 4% do 50k€)?

kaj pa glede varnosti?

Promet "gor/dol" poteka na podoben nacin kot traderepublic?

PgSurfer ::

Ni omejitve sredstev za 4.2%.

Slayer69 ::

Ali kdo ve kako se pravilno poroča obresti za T212?
Ali gre na enak način kot pri Revolut ali kako drugače?

Torej:
- obrazec: Doh-Obr Napoved za odmero dohodnine od obresti (druge obresti)
- vrsta obresti: 7 - Dohodek, dosežen na podlagi delitve prihodkov vzajemnega sklada v obliki obresti
- znesek: bruto znesek (postavka "Interest on uninvested cash" na izpisku)

Steinkauz ::

gansta je izjavil:

A ima kdo sredstva gor, ponujajo 4.2%?



Jaz. Po davku efektivno 3.15% kar je še vedno boljše kot naše banke. Pa nisi nič vezan.
Sicer do prvih 50k se splača imet na TradeRepublic, kjer dejansko zdej dobiš 4%.

BuDi79 ::

Steinkauz je izjavil:

gansta je izjavil:

A ima kdo sredstva gor, ponujajo 4.2%?



Jaz. Po davku efektivno 3.15% kar je še vedno boljše kot naše banke. Pa nisi nič vezan.
Glede na to da Trading212 ni banka in nikomur ne javlja tvojih sredstev naši davkarji v praksi po trenutnih zakonih ni šans da kdajkoli izvejo za ta tvoj denar, razen če si res pošten državljan, hočeš plačat davke in jim pač sam poveš (ob tem da ti te prijave nikakor ne olajšajo, ker "tvoj problem, kaj si pa preveč pošten kapitalist, se boš mal potrudu")

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Sparkxl ::

Tr212 je broker, ki javlja tvoje podatke tako kot vsak drugi broker

Lonsarg ::

Mislim da sicer res je neka zakonodaja da to morajo počet, ampak imam filing da to masovno razni brokerji ne počnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BuDi79 ::

Sparkxl je izjavil:

Tr212 je broker, ki javlja tvoje podatke tako kot vsak drugi broker
Ja? Državi moraš poročit TRRje zato da vedo kaj iskat o tebi, brokerskih računov pa ni treba.
Tudi pri zapuščinah država nima pojma o tvojih brokerskih računih v tujini.
Eni pravijo da država vse pridobi, ampak v praksi ni tako. No kakorkoli kdo hoče, če prijaviš delaš po zakonu to je sigurno. Odgovornost za druge postopke je pa itak osebna, ne vzet vse za gotovo kar nekdo piše na nekem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

pingme ::

FURS dobi od vseh EU brokerjev za vsakega posameznika podatke o dividendah, kapitalskih dobičkih in obrestih. Sredstev na računu verjetno res ne poročajo (razen na zahtevo), ampak saj ne prijavljaš sredstev, ampak obresti. Verjetno ne misliš, da ima samo Slovenija obdavčitev obresti ali pa da to T212 počne selektivno - enim državam ja, drugim ne?

Sparkxl ::

Budi79, post nad mano si sprintaj in daj na vidno mesto. Trr nima nobene veze z brokerskim računom. Tega ne rabiš ptijavit. Moraš pa prijavit dobičke in dividende.

Daleč od tega da sem pošten državljan, iščem luknje in nategnem državo kjer se le da. Tu se žal ne da, ker jim pošiljajo vse kar rabijo avtomatsko. Gre pa komot pri p2p portalih in podobnih

buttcrack ::

Pri P2P pokažete hrbet državi?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752179216 (2435) onka
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784075 (1858) wajdouc
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143401 (8104) Thomxy

Več podobnih tem