» »

Etoro in Edavki

Etoro in Edavki

1
...
3 4
5
»

Machete ::

Kaj narediš, če ne moreš do podatkov nakupov (datumi in cene)? Se zmisliš?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gdolenc ::

V podjetju Rešitve d.o.o. smo sprogramirali program v Excel/VBA, ki omogoča avtomatično pripravo treh XML datotek:

Doh_KDVP (za trgovanje z delnicami in ETF-i)
D_IFI (za trgovanje z izvedenimi finančnimi instrumenti, kot npr. CFD-ji)
Doh_Div (za izplačane dividende)

Program deluje preprosto. Iz eTorota najprej izvozite podatke o trgovanju za izbrano leto v Excel. To isto datoteko potem uvozite v moj program, ki vam avtomatično pripravi vse potrebno.

Trenutno imamo pokrit osnovni scenarij (klasično long trgovanje in klasično prejete dividende). Kakršnekoli posebnosti se lahko po želji doprogramirajo.

Skratka, program ni na voljo za prodajo ali splošno uporabo, lahko pa vam v podjetju sprocesiramo napoved. Več o storitvi in stroških preko emaila.

PrimozR ::

Zakaj pa prek maila? Osnovna cena je menda enaka za vse? Torej je enostavno javno objavljena. A ni to bolj smiselno za vse, za nas, ker takoj dobimo informacijo, in za vas, ker nimate na destine e-mailov?

Če ne, preko katerega e-maila?

gdolenc ::

Kot napisano, imamo trenutno pokrit zgolj osnovni proces. Sama napoved pa ima lahko tisoč izjem in posebnosti, katere trenutno (še) niso podprte. Potem so tu dividende, ki zahtevajo ročno dopolnjevanje podatkov. Skratka, vsaka napoved je na nek način unikatna. Zato ne želimo vnaprej določati neke splošne tarife, dokler se ne vidijo podatki od primera do primera.

Sicer pa https://www.rešitve.si/

sloxl8 ::

Jao, ne vem, zakaj ste tako diplomatski.

Rešitev že obstaja in pokriva vse za izpis iz eTora. Prav tako je objavljen strošek storitve.

Da se skrivate za nekimi floskulami, da imate samo osnovni proces, mi daje slutiti, da samo tipate trg, do produkcijske različice je pa še daleč. In, če smo pošteni, imate časa še skoraj celo leto, ker ste letošnjo napoved že zamudili, zato dvomim, da bo v tem trenutku koga to zanimalo - če pogledate temo, je največ aktivnosti v januarju in februarju. :wink :wink

gdolenc ::

Je kdo tukaj, ki je preko eToro trgoval vse možno v smislu long in short, običajne instrumente in IFI, z vzvodom in brez, po možnosti tudi valute in crypto in je pripravljen deliti izvoženo eToro Excel datoteko s transakcijami za potrebe dodatnega razvoja in testiranja priprave XML datotek za davkarijo? Pomembno je, da bi bile zajete vse možne vrste transakcij ali vsaj večina njih. Trenutno imamo namreč pokrite klasične long pozicije, kar je sicer tisto kar rabi večina, ampak radi bi zajeli tudi druge bolj 'eksotične' možnosti. Prosim PM. Bomo nagradili z brezplačno uporabo programa...

PrimozR ::

Zgenerirate Excel na demo accountu?

gdolenc ::

Sem pomislil na to ja, ampak žal ne gre na demo računu, ker le ta ne omogoča izvoza v Excel. Razen, če ne najdem...

Bob Gray ::

Letos sem oddal napoved s pomočjo etoro-edavki programa in je načeloma vse štimalo, vendar davčna sedaj moje kripto-trgovanje na eToru smatra kot običajno trgovanje s "finančnimi instrumenti" (D-IFI, kamor je ta program kot kaže zapisal vso trgovanje s kriptovalutami) in me želi temu primerno obdavčiti (40%!), čeprav naj bi bili dobički iz naslova kriptovalut za fizične osebe (ki ne opravljajo "dejavnosti", kar je sodeč po zakonu stvar njihove interpretacije...?) neobdavčeni, če prav razumem obstoječ zakon, vsekakor pa ne 40% davek za -12 mesecev trgovanja.

Sem ga kiksnil pri oddaji ali gre za kiks na njihovi strani al gre za kiks programa al so me, ker sem par mescev copytradal 5 folka in s tem nabil stotine trejdov, označili kot da se ukvarjam z "dejavnostjo" - se komu kaj sanja? Na odločbi se sklicujejo na ta zakon https://www.fu.gov.si/davki_in_druge_da... (kjer kripto sploh omenjen ni) namesto na tega https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod... - verjetno (tudi) zato, ker sem vse oddal pod D-IFI, ki ga je zgeneriral omenjeni program?

Sparkxl ::

40% so ti nabili ker smatrajo da gre z trgovanje s CFD

https://www.etoro.com/customer-service/...

Bob Gray ::

Sparkxl je izjavil:

40% so ti nabili ker smatrajo da gre z trgovanje s CFD


Najverjetneje res; da sem naredil napako pri odkljukavanju možnosti pri pretvorbi in mi je vse kriptovalute označilo kot CFD, čeprav so bile skoraj vse realne, torej brez leverage-a. Se je izkazalo, da so avtorji programa zelo odzivni in mi bodo pomagali z vnovičnim izvozom/pretvorbo eToro izpiska v datoteke za eDavke. Če se jih da po ugovoru/pritožbi FURSU še enkrat vložiti (in če bo sploh ugovor upoštevan), je pa drugo vprašanje ...

Binji ::

Sicer se ne gre za eToro, ampak bi vseeno potreboval pomoč. 2020 sem se šel malo trgovanje in seveda izgubil. Zdaj me pa še FURS terja za oddajo. Trenutno se trudim, da bi podatke predstavil v neki njim prijazni obliki, ampak se mi žal ne sanja, kako in kaj. Najprej sem mislil, da potrebujem obrazec Doh-KDVP, ampak ker se gre za CFD verjetno potrebujem D-IFI?
Mi mogoče zna kdo razjasnit tudi misterij kako dobiti iz te vrstice končno izgubo 2 421,97?
 natgas

natgas



Ali pa kako dobim tukaj 68,84 dobička?
 ustech

ustech


12045,4-11963,5 = 81,9. Minus še 5,06 swapa je potem 76,84....

Hvala vsem za pomoč...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

gdolenc ::

V podjetju Rešitve d.o.o. imamo sedaj razvito online aplikacijo v PHP z MySQL bazo v ozadju - XML generator davčne napovedi na osnovi transakcij, kot jih prejmete s strani brokerja.

Aplikacija je na voljo na tem naslovu: https://edavki.rešitve.si/

Predogled:

 eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.

eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.



 eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.

eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.



Ker smo želeli iti dlje od samo eToro rešitve (nekateri namreč trgujejo preko Interactive Brokers, Admiral Markets, idr.), smo se odločili za sledeč postopek:

1. Razvili smo Excel/VBA orodje za konverzijo formata podatkov, kot jih prejmete s strani brokerja, v nek standardni format, kot smo ga predvideli za uvoz v aplikacijo. Trenutno imamo pokrita dva brokerja in sicer eToro in Plus 500.

2. Datoteko standardnega formata brokerja potem uvozimo v aplikacijo, kjer se avtomatično zgenerira davčna napoved v obliki XML datotek: Doh_KDVP (navadni finančni instrumenti, kot so delnice in ETF-i), D_IFI (izvedeni finančni instrumenti, kot so CFD-ji, opcije, warranti, certifikati in drugi) in Doh_DIV (dividende).

Če ima kdo podatke od še kakšnega drugega brokerja, se priporočamo, da bomo lahko sprogramirali še druge pretvornike iz brokerjevega v standardni format s pomočjo Excel/VBA.

blink ::

Binji je izjavil:

Sicer se ne gre za eToro, ampak bi vseeno potreboval pomoč. 2020 sem se šel malo trgovanje in seveda izgubil. Zdaj me pa še FURS terja za oddajo. Trenutno se trudim, da bi podatke predstavil v neki njim prijazni obliki, ampak se mi žal ne sanja, kako in kaj. Najprej sem mislil, da potrebujem obrazec Doh-KDVP, ampak ker se gre za CFD verjetno potrebujem D-IFI?
Mi mogoče zna kdo razjasnit tudi misterij kako dobiti iz te vrstice končno izgubo 2 421,97?
 natgas

natgas



Ali pa kako dobim tukaj 68,84 dobička?
 ustech

ustech


12045,4-11963,5 = 81,9. Minus še 5,06 swapa je potem 76,84....

Hvala vsem za pomoč...


A nisi oddal lani in te je Furs kontaktiral? Ja, za cfd potrebujes d-ifi.

PrimozR ::

gdolenc je izjavil:

V podjetju Rešitve d.o.o. imamo sedaj razvito online aplikacijo v PHP z MySQL bazo v ozadju - XML generator davčne napovedi na osnovi transakcij, kot jih prejmete s strani brokerja.

Aplikacija je na voljo na tem naslovu: https://edavki.rešitve.si/

Predogled:

 eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.

eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.



 eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.

eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.



Ker smo želeli iti dlje od samo eToro rešitve (nekateri namreč trgujejo preko Interactive Brokers, Admiral Markets, idr.), smo se odločili za sledeč postopek:

1. Razvili smo Excel/VBA orodje za konverzijo formata podatkov, kot jih prejmete s strani brokerja, v nek standardni format, kot smo ga predvideli za uvoz v aplikacijo. Trenutno imamo pokrita dva brokerja in sicer eToro in Plus 500.

2. Datoteko standardnega formata brokerja potem uvozimo v aplikacijo, kjer se avtomatično zgenerira davčna napoved v obliki XML datotek: Doh_KDVP (navadni finančni instrumenti, kot so delnice in ETF-i), D_IFI (izvedeni finančni instrumenti, kot so CFD-ji, opcije, warranti, certifikati in drugi) in Doh_DIV (dividende).

Če ima kdo podatke od še kakšnega drugega brokerja, se priporočamo, da bomo lahko sprogramirali še druge pretvornike iz brokerjevega v standardni format s pomočjo Excel/VBA.

A to je free app?

gdolenc ::

Vsak dober produkt ali dobra storitev zahteva nek kakovosten input in vsak, ki si želi kakovostnega produkta ali storitve tudi razume, da te niso in ne morejo biti brezplačne. Storitev tako zagotovo ne bo brezplačna, se bomo pa potrudili, da bo čim bolj dostopna širšemu krogu potencialnih uporabnikov. Cenik se bo oblikoval pred novo sezono davčnih napovedi, predvidoma v začetku prihodnjega leta. Načeloma je pa tako, več kot je uporabnikov neke storitve, cenejša je lahko.

Sparkxl ::

Rade volje vam plačam, ker to izgleda super. Sam imam recimo ogromno odprtih pozicij na captraderju (naj bi bilo isto kot IB) od katerih dobivam dividende, ki bo jih potrebno drugo leto prijaviti. Kako to narediti se mi ne sanja zaenkrat Se bi dalo kaj takega narediti tudi za captrader?

gdolenc ::

Sparkxl je izjavil:

Rade volje vam plačam, ker to izgleda super. Sam imam recimo ogromno odprtih pozicij na captraderju (naj bi bilo isto kot IB) od katerih dobivam dividende, ki bo jih potrebno drugo leto prijaviti. Kako to narediti se mi ne sanja zaenkrat Se bi dalo kaj takega narediti tudi za captrader?


Lahko preverimo... Pošljite nam podatke, kot jih lahko izvozite iz Captrader-ja in bomo preverili ustreznost in možnost priprave konverzijskega orodja v standardni format.

profii ::

Bob Gray je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

40% so ti nabili ker smatrajo da gre z trgovanje s CFD


Najverjetneje res; da sem naredil napako pri odkljukavanju možnosti pri pretvorbi in mi je vse kriptovalute označilo kot CFD, čeprav so bile skoraj vse realne, torej brez leverage-a. Se je izkazalo, da so avtorji programa zelo odzivni in mi bodo pomagali z vnovičnim izvozom/pretvorbo eToro izpiska v datoteke za eDavke. Če se jih da po ugovoru/pritožbi FURSU še enkrat vložiti (in če bo sploh ugovor upoštevan), je pa drugo vprašanje ...


Kako si rešil?
Je bila pritožba upoštevana? Tudi jaz sem izgleda kiksnil podobno...

gdolenc ::

gdolenc je izjavil:

V podjetju Rešitve d.o.o. imamo sedaj razvito online aplikacijo v PHP z MySQL bazo v ozadju - XML generator davčne napovedi na osnovi transakcij, kot jih prejmete s strani brokerja.

Aplikacija je na voljo na tem naslovu: https://edavki.rešitve.si/

Predogled:

 eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.

eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.



 eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.

eDavki XML Generator - REŠITVE d.o.o.



Ker smo želeli iti dlje od samo eToro rešitve (nekateri namreč trgujejo preko Interactive Brokers, Admiral Markets, idr.), smo se odločili za sledeč postopek:

1. Razvili smo Excel/VBA orodje za konverzijo formata podatkov, kot jih prejmete s strani brokerja, v nek standardni format, kot smo ga predvideli za uvoz v aplikacijo. Trenutno imamo pokrita dva brokerja in sicer eToro in Plus 500.

2. Datoteko standardnega formata brokerja potem uvozimo v aplikacijo, kjer se avtomatično zgenerira davčna napoved v obliki XML datotek: Doh_KDVP (navadni finančni instrumenti, kot so delnice in ETF-i), D_IFI (izvedeni finančni instrumenti, kot so CFD-ji, opcije, warranti, certifikati in drugi) in Doh_DIV (dividende).

Če ima kdo podatke od še kakšnega drugega brokerja, se priporočamo, da bomo lahko sprogramirali še druge pretvornike iz brokerjevega v standardni format s pomočjo Excel/VBA.



22.12.2022 - Trenutno pokriti brokerji so: eToro, Interactive Brokers, SAXO in Plus500.

Ker ima vsaka stranka določene posebnosti pri trgovanju (long, short, različni instrumenti, korporacijske akcije in drugo), se seveda sistemi pretvorbe podatkov pri vseh borkerjih v tej fazi še vedno izpopolnjujejo in kontrolirajo.

BorutF ::

Iz Etoro racuna sem dvignil majhno vsoto(manj kot 300 evrov).

Iskreno, trenutno sem precej zaposlen in bi raje vkljucil ta dohodek sinteticno v dohodke mojega normiranega s.p. -ja(linke)

Vem, da je rok za NAPOVED DOHODNINE OD DOBIČKA OD VREDNOSTNIH PAPIRJEV 28.2., moram do tokrat se kaj obvestiti FURS ali pa enostavno vkljuciti v napoved dohodnine.

gdolenc ::

S.P. nima nobene veze z naložbami v vp. Ste fizična oseba in pika. Torej, napoved bo potrebno oddati do 28.2., nikakor pa ne gre zadeva v poslovne knjige s.p.

https://unija.com/wp-content/uploads/20...

Sploh pa napoved nima nobene veze z dvigom denarja iz računa brokerja, temveč s tem, če ste v določenem letu prodali vp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdolenc ()

Wrop ::

Kaj ste napisali pri izvozu Doh-Div za "uveljavljam oprostitev po mednarodni pogodbi"? Se pravi odtavek, člen. (za ZDA)
S čim in kako ste dokazovali že plačan davek za dividende v ZDA, ko ste oddajali vlogo?
Hvala za odgovore.

gdolenc ::

Edina verodostojna listina je po vsej verjetnosti original obračun dividende s strani brokerja, iz katerega je jasno razvidno, koliko davka je bilo plačanega. Je pa danes od nizkocenovnih online brokerjev takšne obračune težko dobiti, tako da če so zneski dividend nizki, je včasih lažje označiti, da se pač ne uveljavlja oprostitev davka.

Badwolff ::

Furs me je prijazno.pobaral naj prijavim dogodek od dividend. Me je presenetilo, da ga sploh imam, ampak eto 50€.
Kaj jim naj pošljem kot dokazilo? Etoro pljune od sebe en dolg pdf o moji aktivnosti iz 2021. Pošljem kar to?

Badwolff ::

Poskušam prijavit dividende na edavke z etora, pa mi vztrajno javlja napačno obliko datoteke. Ve kdo, kaj bi bilo narobe s spodnjim zapisom oziroma mi lahko skopira eno vrstico csvja...

Sparkxl ::

Meni je tudi nekaj podobnega javljalo. Ko se mi več ni dalo sem sprintal, dal v kuverto in naj se oni s tem zajebavajo

xTerraSin ::

Kako je z obdavčitvijo trejdanja XAUUSD v Sloveniji če mogoče kdo ve?

Lp

kriptobog ::

xTerraSin je izjavil:

Kako je z obdavčitvijo trejdanja XAUUSD v Sloveniji če mogoče kdo ve?

Lp


Odvisno pod kaksno obliko trgujes. Verjetno pod CFDji, potem si lahko pogledas tudi kako so obdavceni CFDji.

bedak_res ::

Jaz sem ravno prešnji teden dobil obvestilo iz FURSa da moram prijaviti napoved za odmero dohodnine za leto 2021. Trgoval sem na eToro in sploh nisem vedel da to rabim poročat, mam 8 dni da to storim. Sem mislil da to eToro poroča v mojem imenu. Ah ja..

Uglavnem, v letih 2021 in 2022 sem imel svoj denar razporejen med 10 copy traderjev. Trejdali so kot faking nori in imam samo v letu 2021 7500 zaprtih tradov.
Plačal sem za program na etoro-edavki(dot)si, uvozil svoj account statement in izdelal datoteke ter jih oddal na eDavke.

Pa dobim danes klic iz FURSA, NVIDIA delnica je imela split julija 2021 in sedaj nekaj ne štima.. Nekaj ne štima. Nekaj ne štima, tačas pa ima moj XML 120 tisoč vrstic.
Se je kdo soočal z podobno težavo?

Je kdo že dobil kazen in kolikšna je bila?

BTW: Na eToro sem v dveh letih izgubil nekaj čez 2000€.

Sparkxl ::

Ne vem zakaj bi dobil kazen, če pa si jim oddal v zahtevanih 8 dnevih

blink ::

bedak_res je izjavil:

Jaz sem ravno prešnji teden dobil obvestilo iz FURSa da moram prijaviti napoved za odmero dohodnine za leto 2021. Trgoval sem na eToro in sploh nisem vedel da to rabim poročat, mam 8 dni da to storim. Sem mislil da to eToro poroča v mojem imenu. Ah ja..

Uglavnem, v letih 2021 in 2022 sem imel svoj denar razporejen med 10 copy traderjev. Trejdali so kot faking nori in imam samo v letu 2021 7500 zaprtih tradov.
Plačal sem za program na etoro-edavki(dot)si, uvozil svoj account statement in izdelal datoteke ter jih oddal na eDavke.

Pa dobim danes klic iz FURSA, NVIDIA delnica je imela split julija 2021 in sedaj nekaj ne štima.. Nekaj ne štima. Nekaj ne štima, tačas pa ima moj XML 120 tisoč vrstic.
Se je kdo soočal z podobno težavo?

Je kdo že dobil kazen in kolikšna je bila?

BTW: Na eToro sem v dveh letih izgubil nekaj čez 2000€.


A kar poklicali so te na telefon? Tega pa se nisem dozivel. Sicer pa nic novega, ukvarjajo se z dlakocepstvom in iskanjem dlake v jajcu.

Damjan12 ::

Hello, a lahko kdo pojasni, če se davek plača na vse pozitivne transakcije (torej te, kjer si naredil plus) ali samo na letni izplen (torej, če imaš na koncu leta plus)?

Thnx, D

eToroUser ::

Damjan12 je izjavil:

Hello, a lahko kdo pojasni, če se davek plača na vse pozitivne transakcije (torej te, kjer si naredil plus) ali samo na letni izplen (torej, če imaš na koncu leta plus)?

Thnx, D


Oddati moraš v vsakem primeru (če si v plusu ali minusu).

gdolenc ::

bedak_res je izjavil:

Jaz sem ravno prešnji teden dobil obvestilo iz FURSa da moram prijaviti napoved za odmero dohodnine za leto 2021. Trgoval sem na eToro in sploh nisem vedel da to rabim poročat, mam 8 dni da to storim. Sem mislil da to eToro poroča v mojem imenu. Ah ja..

Uglavnem, v letih 2021 in 2022 sem imel svoj denar razporejen med 10 copy traderjev. Trejdali so kot faking nori in imam samo v letu 2021 7500 zaprtih tradov.
Plačal sem za program na etoro-edavki(dot)si, uvozil svoj account statement in izdelal datoteke ter jih oddal na eDavke.

Pa dobim danes klic iz FURSA, NVIDIA delnica je imela split julija 2021 in sedaj nekaj ne štima.. Nekaj ne štima. Nekaj ne štima, tačas pa ima moj XML 120 tisoč vrstic.
Se je kdo soočal z podobno težavo?

Je kdo že dobil kazen in kolikšna je bila?

BTW: Na eToro sem v dveh letih izgubil nekaj čez 2000€.


Splite je pač potrebno upoštevati v davčni napovedi. Gre za vrsto korporacijske akcije, ko se družba odloči za določen faktor znižati tečaj delnice, ob čemur se poveča število delnic, ki jih imate v lasti. Vrednostno torej ne pride do spremembe, gre pa za pomembno spremembo z vidika zanimivosti delnice za trgovanje. Delnic vrednih 1000 in več evrov si namreč ne more vsak privoščiti, medtem ko so delnice vredne nekaj deset evrov bistveno lažje dosegljive širši množici potencialnih vlagateljev. V primeru splita je treba vstope v pozicije ustrezno popraviti (količino in ceno). Seveda takšne zadeve lahko konkretno podražijo pripravo XML datotek. http://edavki.rešitve.si/

Badwolff je izjavil:

Poskušam prijavit dividende na edavke z etora, pa mi vztrajno javlja napačno obliko datoteke. Ve kdo, kaj bi bilo narobe s spodnjim zapisom oziroma mi lahko skopira eno vrstico csvja...



Predvidevam, da poizkušate uvoziti CSV na strani eDavkov. Uvoz CSV datoteke jim ne deluje (vsaj v času mojega zadnjega preverjanja je bilo tako; zakaj imajo potem to opcijo sploh na voljo je drugo vprašanje). Datoteko je potrebno pripraviti v XML formatu in jo potem uvoziti pod Dokumenti --> Uvoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdolenc ()

blink ::

Ruby91 je izjavil:

pandej15 je izjavil:

@arthus
Trgujem z CFD na DAX. Kupim po npr. 14.000 eur in prodam po npr. 14.050 eur, dobiček je potem v tem primeru 50 eur. Margin je začetni 5% in vzdrževalni 2,5%. Do lanskega leta sem poročal samo vse nakupe in vse prodaje, long in short posebej. Letos pa je potrebno še označiti če je instrument s katerim trguješ z vzvodom ali brez. Na spletni strani FURSa sicer je neka brošura Davek od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov, vendar neke podrobnejše definicije kaj je vzvod nisem našel. V tej brošuri so tudi razni primeri trgovanja z IFIji... Torej moje vprašanje je ali je v mojem primeru trgovanje z vzvodom ali brez.



Tudi mene zanima. Sem bila na vezi s FURSom (sem klicala na različne konce) pa jim na koncu jaz razlagam kako izpolnjujem, če je prav mi pa ne znajo povedati. Imela sem eno CFD transkakcijo, ponesreči (:D), naredila manj kot dolar minusa, ampak bi jo vseeno rada vpisala (saj jo verjetno moram). Jaz sem sicer zdaj obkljukala, da je bilo brez vzvoda in so rekli, da če bo narobe se bo videlo, ko oddam. Da lahko pokličem v začetku marca.

Ostale transkakcije sem sama natipkala v popisne liste (jih nisem imela toliko) v KDVP in, če sem jih prav razumela, mi ni potrebno dodajat dokumenta v XML obliki. Mi lahko to še kdo potrdi?

Plačate davek že vnaprej ali počakate, da dobite izračun na dom?

lp, R


A se ze ve kako je glede tega "vzvoda"? Kdaj je potrebno odkljukati da je vzvod in kdaj da ni? Nobene konkretne definicije nimajo nikjer napisane.

wajdouc ::

Ima še kdo težavo z aplikacijo etoro davki? Imam nameščen zadnjo verzijo Python, vse potrebne datoteke so v mapi.
Ko kliknem etoro_konverzija.cmd se mi izpiše tole:
 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

wajdouc ::

wajdouc je izjavil:

Ima še kdo težavo z aplikacijo etoro davki? Imam nameščen zadnjo verzijo Python, vse potrebne datoteke so v mapi.
Ko kliknem etoro_konverzija.cmd se mi izpiše tole:
 slika

slika


Nevermind, sem pogruntal, kaj je narobe.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142560 (1459) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181637 (4856) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144726 (9429) Thomxy
»

Etoro in davki

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
227245 (1506) NikoN51
»

eToro

Oddelek: Loža
3819325 (4787) Picajzl

Več podobnih tem