» »

Etoro in Edavki

Etoro in Edavki

1 2 3
4
5

arthus ::

Kleemen je izjavil:

Tudi sam moram oddati poročilo za delnice kupljene preko Revoluta. Na eDavkih je potrebno oddat samo "Napoved za odmero dohodnine od dividend" ali še kaj drugega? Hvala za pomoč.

3 obrazce. Odvisno od kaj in kako si kupoval. Beri https://slo-tech.com/forum/t760618/p704...

Kleemen ::

Hvala za info. Torej moram prijaviti tudi vse kupljene delnice iz leta 2020 tudi ce nisem se niti ene prodal ali v tem primeru prijavim samo dividende?

arthus ::

Samo zaključene pozicije. Če si samo kupil in nič prodal, potem moraš izpolnit samo Doh-Div.

pandej15 ::

@arthus
Trgujem z CFD na DAX. Kupim po npr. 14.000 eur in prodam po npr. 14.050 eur, dobiček je potem v tem primeru 50 eur. Margin je začetni 5% in vzdrževalni 2,5%. Do lanskega leta sem poročal samo vse nakupe in vse prodaje, long in short posebej. Letos pa je potrebno še označiti če je instrument s katerim trguješ z vzvodom ali brez. Na spletni strani FURSa sicer je neka brošura Davek od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov, vendar neke podrobnejše definicije kaj je vzvod nisem našel. V tej brošuri so tudi razni primeri trgovanja z IFIji... Torej moje vprašanje je ali je v mojem primeru trgovanje z vzvodom ali brez.

Ruby91 ::

pandej15 je izjavil:

@arthus
Trgujem z CFD na DAX. Kupim po npr. 14.000 eur in prodam po npr. 14.050 eur, dobiček je potem v tem primeru 50 eur. Margin je začetni 5% in vzdrževalni 2,5%. Do lanskega leta sem poročal samo vse nakupe in vse prodaje, long in short posebej. Letos pa je potrebno še označiti če je instrument s katerim trguješ z vzvodom ali brez. Na spletni strani FURSa sicer je neka brošura Davek od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov, vendar neke podrobnejše definicije kaj je vzvod nisem našel. V tej brošuri so tudi razni primeri trgovanja z IFIji... Torej moje vprašanje je ali je v mojem primeru trgovanje z vzvodom ali brez.



Tudi mene zanima. Sem bila na vezi s FURSom (sem klicala na različne konce) pa jim na koncu jaz razlagam kako izpolnjujem, če je prav mi pa ne znajo povedati. Imela sem eno CFD transkakcijo, ponesreči (:D), naredila manj kot dolar minusa, ampak bi jo vseeno rada vpisala (saj jo verjetno moram). Jaz sem sicer zdaj obkljukala, da je bilo brez vzvoda in so rekli, da če bo narobe se bo videlo, ko oddam. Da lahko pokličem v začetku marca.

Ostale transkakcije sem sama natipkala v popisne liste (jih nisem imela toliko) v KDVP in, če sem jih prav razumela, mi ni potrebno dodajat dokumenta v XML obliki. Mi lahko to še kdo potrdi?

Plačate davek že vnaprej ali počakate, da dobite izračun na dom?

lp, R

arthus ::

@pandej15
Margin account je ponavadi s fiksnim vzvodom (leverage), ni pa nujno.
Konkretni primer kako deluje vzvod: če imaš 100€ na računu in je delnica (oz. karkoli pač kupuješ) vredna 100€, potem za ta denar brez vzvoda dobiš 1 enoto. Če je vzvod recimo 10, za 100€ dobiš 10 enot. Preostanek denarja za nakup ti posodi tvoj broker...zato jim tudi plačaš mastno provizijo. Hkrati se zazihrajo, če nimaš kritja na računu med začetno nakupno ceno in trenutno, da lahko delnico prodajo.
Tako da hitri način kako videt a je z vzvodom ali ne, je ta, da pogledaš koliko si plačal za nakup neke delnice, kolikšna je bila takrat cena ene delnice in koliko enot si potem dejansko dobil.

@Ruby91
Ni ti potrebno oddajat v XML obliki. Pogoj je samo, da ne smeš oddat na papirju (če je transakcij več kot ~10? tu nekje). XML ti samo pomaga pri vnosu v edavke.
Zakaj bi plačala vnaprej? Tisto je samo informativni izračun.

pingme ::

Za dividende - Doh-Div (če si v 2020 prejel kakšno dividendo)
Za kapitalske dobičke - Dok-KDVP (če vi s 2020 prodal kakšen vrednostni papir, tudi če si prodal z izgubo)

pandej15 ::

@arthus
Hvala za odgovor. V mojem primeru je bolj ali manj tako kot si napisal.

@Ruby91
Meni so glede vzvoda na FURSU rekli, da moram sam vedeti če trgujem z vzvodom ali brez. Ter naj izpolnim napoved in potem me bodo že kontaktirali če bo kaj narobe. In da če so nejasnosti še nisi v prekršku. verjetno niti sami ne vedo kako in kaj, pa bodo videli ko bodo dobili napovedi.
Glede XML: V e-davke vpišeš ročno vse nakupe in prodaje iz določenega leta. Če ti je broker posredoval spisek vseh poslov v XML obliki (taki obliki kot jo zahteva FURS) potem jo lahko uvoziš v e-davke in prihraniš na času.
Glede plačevanja davkov: plačaj takrat ko dobiš odločbo in položnico.

urbee ::

A se komu sanja sledeče - kako se vpisuje v popis če je bila odsvojena delnica, ki je bila pridobljena s povečanjem kapitala na osnovi dividende? Torej če je namesto cash-outa dividend bilo izbrano povečanje kapitala v delnicah družbe.

Ker sedaj imam na spisku količino v minus, med tem ko je v plus nimam.
Jo je potrebno potem navajat tudi v doh-div ali samo v dok-kdvp? ali povsod?

V navodilih piše:

če je zavezanec odsvojil delnice ali delež družbe, ki jih je pridobil ob povečanju osnovnega
kapitala iz sredstev družbe v letih 2005 ali 2006 in je bilo tako povečanje obdavčeno kot
dividenda, se za nabavno vrednost tako pridobljenih delnic oziroma povečanega deleža šteje
nominalna vrednost delnic oziroma deleža ob preoblikovanju;

To bi bilo popolnoma jasno, če ne bi tam bilo "v letih 2005 ali 2006" - ne vem kakšne veze ima to?
Drugih informacij glede tega ne najdem.

Edit: nevermind, sem jo našel enkrat v plus in potem enkrat v minus, tako da predvidevam, da se v doh-div ne vpisuje teh ki so bile pridobljene v obliki kapitala ampak samo v $$EUREUR :)
Edit2: kako pa je z vpisom transakcij ki so se začele v 2020 in se niso zaključile v tem letu (torej odprte pozicije?) - se ne vpisujejo, kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urbee ()

vv17 ::

od novembra 2020 copy tradam na etoru. iz računa še nisem pobiral denarja. moram do 28.2 kaj prijaviti na FURS? zanima me tudi ali davek plačaš samo od dobička? in še če nekaj denarja poberem iz etora in nakažem na kartico plačam davek 28.2? hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vv17 ()

sloxl8 ::

- Prijavit moraš vse pozicije, ki si jih v lanskem letu zaprl.
- Davek plačaš samo od dobička, če pa si zaprl eno pozicijo z izgubo, pa nato drugo odprl po več kot 30 dneh, se ti pa ta izguba upošteva pri zmanjšanju osnove za plačilo dobička.
- Pobiranje denarja z eTora in nakazilo na kartico nima veze z davkom na vrednostne papirje.

vv17 ::

najlepša hvala za odgovor. kje pa najdem vse zaprte pozicije od copy tradinga?

sloxl8 ::

Če izvoziš Account Statement v XLS, imaš zavihek Closed positions.

vv17 ::

najlepša hvala. torej izvozim podatke od začetka copy tradanja (20.11.2020-31.12.2020)? kriptovalut ne pišem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vv17 ()

Kleemen ::

Tudi sam izpolnjujem napoved za odmero dohodnine od dividend za 2020 na edavkih in zanima me še en podatek. Pri znesku dividende se vpiše celoten znesek dividende skupaj z davkom ali znesek dividende brez davka in v drugo vrstico samo davek od tega zneska? Primer celoten znesek dividende 0,77$, od tega 0,12$ davka in znesek za izplačilo brez davka 0,65$. Vpišem 0,77$ in davek 0,12$ ali 0,65$ in davek 0,12$? Seveda $ pretvorjeni v eur. Hvala za informacijo.

janezvalva ::

Conini je izjavil:

jype-6a2847 je izjavil:

Conini je izjavil:

Jaz kupim 100 litrov bencina vsak mesec, pa dam v državno blagajno več, kot pa ti, ki samo doma ležiš in ne delaš nič.
Oh, desničarji ste tako preproste živali.


Od česa točno pa ti plačuješ v državno blagajno? Delaš nič več, kupuješ tudi ne... torej??
Tvoj vložek v državno blagajno je na nivoju povprečnega ljubljanskega klošarja.

jejhata.
tukaj obračate miljone, obenem pa se prepirate kateri od vas je večji klošar.

:|
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Kleemen ::

Kleemen je izjavil:

Tudi sam izpolnjujem napoved za odmero dohodnine od dividend za 2020 na edavkih in zanima me še en podatek. Pri znesku dividende se vpiše celoten znesek dividende skupaj z davkom ali znesek dividende brez davka in v drugo vrstico samo davek od tega zneska? Primer celoten znesek dividende 0,77$, od tega 0,12$ davka in znesek za izplačilo brez davka 0,65$. Vpišem 0,77$ in davek 0,12$ ali 0,65$ in davek 0,12$? Seveda $ pretvorjeni v eur. Hvala za informacijo.


Noben še ni oddal napovedi ali kako noben ne ve? :)

klyemann ::

Kleemen je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Tudi sam izpolnjujem napoved za odmero dohodnine od dividend za 2020 na edavkih in zanima me še en podatek. Pri znesku dividende se vpiše celoten znesek dividende skupaj z davkom ali znesek dividende brez davka in v drugo vrstico samo davek od tega zneska? Primer celoten znesek dividende 0,77$, od tega 0,12$ davka in znesek za izplačilo brez davka 0,65$. Vpišem 0,77$ in davek 0,12$ ali 0,65$ in davek 0,12$? Seveda $ pretvorjeni v eur. Hvala za informacijo.


Noben še ni oddal napovedi ali kako noben ne ve? :)


Višina dividende je 0,77 in nič od tega ni davek. Davek plačaš potem ti, glede na to koliko dividende prejmeš.
Torej, po tej logiki: vpišeš 0,77 (kolikor si prejel) in 0,12 (kolikor si plačal).



P.S.:

Je kdo mogoče uspešno pridobil podatke o dividendah na eToro?

Njihov customer service je obupno počasen, potrebujejo po en teden za odgovor in še to mi potem odgovorijo s sledečim linkom:
https://www.etoro.com/customer-service/...

Kako naj to prijavim na eDavkih? Naj jim pošljem ta link, pa naj si grejo davčniki sami preračunavat?

Počasi mi je že pošteno žal, da sem sploh sprobal eToro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klyemann ()

Kleemen ::

Ok, najlepša hvala za informacijo.

Markoos ::

Pri vnosu xml na edavke mi pokaže naslednji napaki (printscreen na povezavah)

https://tinyurl.com/ycwwmx4e

https://tinyurl.com/ycdqqnwg (tukaj tudi ne prikaže datuma na edavkih od/do)

Kakšen nasvet, kaj je potrebno še spremeniti za odpravo napak? Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Markoos ()

pingme ::

Markoos je izjavil:

Pri vnosu xml na edavke mi pokaže naslednji napaki (printscreen na povezavah)

https://tinyurl.com/ycwwmx4e

https://tinyurl.com/ycdqqnwg (tukaj tudi ne prikaže datuma na edavkih od/do)

Kakšen nasvet, kaj je potrebno še spremeniti za odpravo napak? Hvala


xml datoteka ni ustrezna, očitno imaš za količino ali znesek niz NaN (Not A Number) :))

Peros12 ::

Pa je kdo dejansko že dobil kazen za ne-oddajo davkov?
Sam se se lani igral z Revolutom in eToro in kupoval/prodajal dnevno, vendar na koncu ne vem če sem imel profita vsega skupaj 500 EUR v celem letu.
Iskreno se mi ne da vnašat vseh teh tabel in raje plačam kazen, če le ta znaša 400 EUR, zanima me če je kdo v tem dlje časa in če je kdo že dobil kazen?

Machete ::

Saj do neke vrednosti bi moralo biti absolutno oproščeno. Ljudje izgubljajo ure in ure za nekaj 10 eur davkov, na drugi strani spet zaposleni na fursu. Bilanca vsega porabljenega časa in resursov v pisarnah je absolutno negativna za ves ta drobiž.. Idiotska birokracija. Neko mejo bi morali dat v vrednosti ne vem 1000 eur profita npr. ali še več. Pa poenostaviti. Overall plus čez vse inštrumetne evo ti davka. Ne pa da rabiš vse bedaste trade vpisovat kot en idiot. Abotna 'pravila', samo, da se nekaj oddaja/prejema/pregleduje/preračunava in 'dela'. Da ne govorim o raznih Arso in Statistični urad poročilih, za bogove. Totalno brezvezni podatki, pobembni za popolnoma nič, ampak ima pa mnogo ljdui dobre službe, da kradejo firmam čas in ogromno denarja, ker je treba vse te meritve in butasta poročila tudi mastno plačat firmam, zlizanim s Arsom itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Goran's Blog ::

Sam sem kupil program etoro-->edavki in v nekaj korakih oddal poročila.
Kar sem pogledal je vse ok (bomo vidli kaj bodo rekli na eDavkih).

Da bi šel sam vpisovat vse skupaj pa ne hvala.

profii ::

Machete se strinjam. Marsikoga to tudi odvrne od trgovanja. Kar bi se lahko danes naučil za 500€ vložka, 50€ dobička in 20€ davka (čez prst), bi lahko v prihodnosti državi prineslo 5 mestne davke. Vendar ne, treba lovit tistih 20€ davka, bog ne daj da bi se naredilo pavšalno, do xxxx€ ni potrebno prijavljati.
Mene osebno, je ravno to odvračalo od investicij. Šele sedaj sem se opogumil in vlagam večje vsote... Jbg, napake so sedaj dražje, še dražja je pa zamujena preteklost.

programerck ::

Pozdravljeni,

sem študent in sem se ukvarjal z avtomatskim nalaganjem trading 212 .csv datotek v eDavki xml. Imam prototip programa ki ga z veseljem zastonj(ja, v sloveniji še obstaja radodarnost) delim z vami če vam bo prihranilo delo. Navodila in več informacij najdete na: https://vemkajze.wixsite.com/trading212...

Razmišljam da bi zadevo razširil na e-toro, vendar sam na njemu ne trgujem. Rabil bi koga da mi pomaga tako da mi razloži kakšne izpiske dobite iz e-torota. Naj pošlje mail z čimveč informacij in primeri datotek na mail ki ga najdete v zgornjem linku.

Prosil bi še da kdo deli na https://community.trading212.com/t/trad... ker se sam tja ne morem prijaviti.

Lep pozdrav, upam da funkcionira

blackwing ::

Ima kdo slučajno primer kako se izpolni obrazec? Imam manj kot 10 transakcij... ne znajdem se pa ravno kam gre kaj.

Mrakw ::

Pozdrav,

prejsni let sem zacel z vlaganjem in me zanima katere vse listine moram izpolniti in kam jih oddam (link).

Machete ::

Kje pa se ti zatekne pri tvojem branju navodil?
https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mrakw ::

ja... sem ze najdel ta link. je super. še primer imaš. tnx vseeno.

Mrakw ::

Delnice spadajo v "popisni list vrednostnega papirja oz. vrednostnega papirja" kajne?
kaj je pa "papir na kratko"???

Mrakw ::

ce mi lahko samo kdo razlozi kaj je razlika med PLVP in PLVPshort?

doggycoin ::

Pozdravljeni,

ali uporablja kdo tudi druge platforme za trgovanje z delnicami? Npr. Capital.com in podobni? Za tisto najbrž ni programa in bi bilo potrebno ročno vnašati prek eDavki?

MMihaMM ::

Pozdravljeni,

ali je potrebno pri copy tradingu vsako leto oddajati davčno napoved, čeprav nisem zaprl pozicije, se pravi nisem dal close copy trading?

Hvala in lp,
Miha

PrimozR ::

Seveda, ker copy trading ne pomeni, da uporabnik, ki ga kopiraš, fura CFD, temveč da zgolj kopiraš njegove poteze s čimerkoli on operira. Potem naj bodo pa to CFD-ji, delnice, kripto, Forex?, itd. Torej dejanski _TI_ izvajaš vse te poteze, le da ti eToro omogoča, da to zapakiraš v lep gui in da se to dogaja istočasno, kot pri nekomu drugemu. Analog tega je, da bi 24/7 spremljal poteze nekoga drugega in jih ponavljal na svojem kupčku denarja.
Če v svojem portfoliu klikneš enega izmed uporabnikov, ki ga kopiraš, dobiš seznam pozicij, ki jih maš odprtih prek njega in delež kopije vanj, ki je investiran v to delnico. Če jih kopiraš več in se overlapajo, imaš te delnice v lasti dejansko več (večjo vsoto), kot ti piše pod posamezneim uporabnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MMihaMM ::

@PrimozR, hvala za obrazložitev.

Lp,
Miha

clix ::

Glede na to, da trgovanje v eTorru poteka v USD, za nas, iz EU, pride v poštev še konverzije USD - EUR.
Recimo, če dolar preveč pade, ti lahko kljub "velikim procentom zaslužka" v apklikaciji, konverija požre dobiček.
En način zavarovanja je, da v eTorru kupiš USDEUR, ampak potem imaš v eTorro sistemu 2x več denarja, kot bi ga imel sicer.

Če se upošteva, da so depoziti preko CySEC zavarovani za 20k€, ti to še dodatno omeji "zagotovljeni znesek".

Kako to ostali hendlate? :)

Nejc30 ::

Živjo!

kako se je potem razvilo vse skupaj s FURS-om in programu etoro-->edavki? Je bilo vse OK ali so te iz FURS-a še kaj terjali/spraševali? Tudi sam razmišljam o nakupu programa, ampak bi rad prej izvedel, če dejansko sploh pravilno deluje.

Hvala za odgovor že vnaprej!

Nejc

Goran's Blog je izjavil:

Sam sem kupil program etoro-->edavki in v nekaj korakih oddal poročila.
Kar sem pogledal je vse ok (bomo vidli kaj bodo rekli na eDavkih).

Da bi šel sam vpisovat vse skupaj pa ne hvala.

PrimozR ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Nejc30 ::

Pozdravljen,

ne, zaenkrat še nisem gledal nobene izmed teh opcij. Sem si sicer že parkrat odprl, ampak mi deluje program etoro-->edavki veliko lažji ter preglednejši za uporabo.

Vsekakor bom naslednje leto (do februarja) uporabil eno od sledečih opcij, v kolikor ne dobim povratne informacije glede omenjenega programa.

Zelo prav pa bi prišle tudi informacije, če je kdo že uporabil te github zadeve in kako je bil FURS "zadovoljen" z podatki, ki jih izvozi/uredi.

Lep pozdrav,

Nejc.

Badwolff ::

Eno noob vprašanje.
Na furs prijaviš šele, ko kaj prodaš, right? Dokler samo vlagaš ali ignoriraš?

Nejc30 ::

Tako je, FURS zahteva poročanje takrat, kadar dejansko pozicijo zapreš. Dokler je odprta, ne rabiš javljati nikomur.

Badwolff je izjavil:

Eno noob vprašanje.
Na furs prijaviš šele, ko kaj prodaš, right? Dokler samo vlagaš ali ignoriraš?

Nejc30 ::

Pozdravljeni,

ali bo letos oz. prihodnje leto (v februarju), kdo uporabil program, ki je dostopen na https://etoro-edavki.si/ ?

Je kdo že kdaj uporabljal to opcijo? Ali ste imeli pri oddaji na FURS kakšne težave?

Hvala za odgovore ter lep pozdrav,

N.

profii ::

A kripto pozicije na etoru naš furs prizna kot kripto ali kot delnico?

sloxl8 ::

Nejc30 je izjavil:

Pozdravljeni,

ali bo letos oz. prihodnje leto (v februarju), kdo uporabil program, ki je dostopen na https://etoro-edavki.si/ ?

Je kdo že kdaj uporabljal to opcijo? Ali ste imeli pri oddaji na FURS kakšne težave?

Hvala za odgovore ter lep pozdrav,

N.

Uporabil letos (za lansko leto) in s FURSom nisem imel nobenih težav.

Nejc30 ::

Super, hvala za info. Vidim, da so tudi že na sami spletni strani (eToro -> eDavki), posodobili opis, da bo nova verzija programa pripravljena do konca Januarja, 2022. Prihodnje leto (v februarju), jo bom uporabil tudi sam, izgleda vrhunsko. Hvala še 1x za odgovor.

sloxl8 je izjavil:

Nejc30 je izjavil:

Pozdravljeni,

ali bo letos oz. prihodnje leto (v februarju), kdo uporabil program, ki je dostopen na https://etoro-edavki.si/ ?

Je kdo že kdaj uporabljal to opcijo? Ali ste imeli pri oddaji na FURS kakšne težave?

Hvala za odgovore ter lep pozdrav,

N.

Uporabil letos (za lansko leto) in s FURSom nisem imel nobenih težav.

krajnc11 ::

Pozdravljeni, zanima me, kako se prijavi prodaja delnice, ki je prešla v mojo last, kot posledica spin off-a (izčlenitve) drugega podjetja.

pingme ::

krajnc11 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me, kako se prijavi prodaja delnice, ki je prešla v mojo last, kot posledica spin off-a (izčlenitve) drugega podjetja.


Kot dividenda v naravi, znesek, ki ga prijaviš za dividende (upoštevaš tečaj kot je bil na dan prejema novih delnic) pa si beležiš kot nakupno vrednost nove delnice. Precej neugodno, ker boš plačal takoj 27,5% tudi če ničesar ne prodaš, za razliko od USA, kjer je tak dogodek tax-free in ti nakupno ceno nove delnice izračunajo iz nakupne cene podjetja, ki je naredilo spin-off.

Konkretno: na dan X dobiš od PFE zaradi spin-off 10 delnic VTRS. Na dan X je VTRS vreden 1€ (da poenostavim). Prijaviš torej, da si od PFE dobil 10€ dividend. Ko boš VTRS prodal, pa upoštevaš, da si “kupil” na dan X delnice za 1€.
Edino tale “cena na dan X” je čudna, ker ponavadi vzameš Closing price, ki je lahko v primeru spin-offa tudi za 10% nižja kot ob odprtju zaradi množičnih prodaj.

Ampak… tako pravi FURS, je bil lansko leto točno ta primer na Financah za Pfizer, letos imam pa tudi jaz precej spin-off dogodkov.

investor123 ::

Pozdravljeni!

V letu 2021 sem prodal eno delnico na etorro in pa prejel 5 dividend od ene druge delnice. Zdaj pa me zanima kako se lotit oddaje davkov? Se prvič ukvarjam s tem.
Verjetno bo najbolj enostavno online preko e-davkov? A za prijavo v e-davke rabim digitalno potrdilo? Ali se lahko enostavno prijavim z svojo davčno številko?
A moram zraven priložiti še kakšne dokaze? Izpiske iz e-torra ali samo izpolnim obrazce?

LP

Zgodovina sprememb…

investor123 ::

Pod sekcijo prejete dividende pa imam še neke druge zneske. Ko sem na e-torro vprašal kaj je to so mi rekli da je to "redistribution of capital". A to moram tudi prijaviti?

LP
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142567 (1466) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181654 (4873) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144732 (9435) Thomxy
»

Etoro in davki

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
227245 (1506) NikoN51
»

eToro

Oddelek: Loža
3819325 (4787) Picajzl

Več podobnih tem