» »

Trading212

Trading212

1
...
3 4
5
»

Sparkxl ::

Jaz ja. Ker moje davčne nimajo, torej nimajo komu poročati. Pazit je potrebno edino z nakazili. Jaz razpršim na več računov v večih časovnih obdobjih, da nobenemu v oko ne pade

buttcrack ::

Sorry za OT, katere platforme pa uporabljaš?

si-romak ::

sam bančna nakazila so pa tu res v par urah, a?

gansta ::

Do koliko je varovano pri trading212, 100kEUR?

4.2%-25% ter dvig in nakazilo kadarkoli še kakšna obveznost ?

Ima kdo invite za kak bonus ali tega tukaj ni ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

ducy ::

Objavim še tukaj.

Pri Trading212 so obresti pridobljene na neinvestiran denar obdavčena z 25%, to vemo.

Kako pa je z prijavljanjem tega na FURS? Ali se odda "samo": Napoved dohodnine od drugih obresti - DOHKAP-4"?
Ali je potrebno (kot pri Revolut Saving Accounts) oddajati še: "Napoved dohodnine od dobička od vrednostnih papirjev in drugih deležev ter investicijskih kuponov"?

To sprašujem za naslednje leto, da vem ali se mi sedaj "splača" vlagat v 212, kateri ima najboljše pogoje za neinvestirana sredstva. Namreč s to zadnjo vlogo se mi ne da ravno ubadati.
Ter, če kdo ve fix., do koliko so sredstva zavarovana in do kolikšne vsote so 4,25% obresti?

PgSurfer ::

Trading212 ni banka in sredstva niso zavarovana.
Neomejena vsota za 4,25% obresti.
Ampak ni fix. 8-)

link_up ::

Sparkxl je izjavil:

Budi79, post nad mano si sprintaj in daj na vidno mesto. Trr nima nobene veze z brokerskim računom. Tega ne rabiš ptijavit. Moraš pa prijavit dobičke in dividende.

Daleč od tega da sem pošten državljan, iščem luknje in nategnem državo kjer se le da. Tu se žal ne da, ker jim pošiljajo vse kar rabijo avtomatsko. Gre pa komot pri p2p portalih in podobnih


Kaksen dzek!
In and Out

BlaY0 ::

PgSurfer je izjavil:

Trading212 ni banka in sredstva niso zavarovana.

A ni do 20k EUR po ICF?

Comandante ::

PgSurfer je izjavil:

Trading212 ni banka in sredstva niso zavarovana.

Ni res, preberi si splosne pogoje.

Zgodovina sprememb…

Slayer69 ::

A mi lahko nekdo "po kmečko" razloži kaj je zavarovano in kaj ne ter do kakega zneska? Sem nekaj bral pogoje in sem še vedno malo zmeden.

Tam pri obrestih (FAQ) piše, da kar je sredstev na banki so zavarovane do 85k, kar imaš pa v QMMF (torej, če si opt-inal za te obresti) pa ne, ker je to investment in ne denar. A to prav razumem?

Po drugi strani pa v "Funds and assets protection" dokumentu piše med drugim tole:
As a regulated investment firm in Cyprus, Trading 212 is a member of the Investors Compensation Fund (ICF). The ICF is the Cyprus', compensation fund of last resort for customers of authorised financial services firms.
This means that in the unlikely event Trading 212, Interactive Brokers or the bank holding your client funds were to go into liquidation, and if there was a failure to safeguard your assets, the value of your client funds and client assets held with Trading 212 is protected by the ICF up to a maximum of €20,000. This means that your client assets and funds up to that limit will be returned to you, minus the administrators' costs in handling these. You can learn more about how the ICF operates here.
In addition to the ICF, Trading 212 Markets Ltd. provides its clients with free private insurance from Lloyd's of London, giving coverage of up to 1 million Euro. For more information please view our Evidence of Cover.


Torej, če gre T212 v stečaj dobiš do 20k... če gre pa QMMF kamor so vlagali tvoja sredstva pa 0?

CleanPower ::

Pozdravljeni,

jaz bi pa vprašal do katerega zneska so depoziti trenutno zavarovani na TR212? Kolikor sem gledal je, če si registriran na Trading UK Ltd. do 85.000gbp, če pa na Trading 212 Markets Ltd. pa do 20.000eur + privatno zavarovanje pri LLoyds London do 1mil eur.
Kolikor sem gledal imam jaz račun odprt pri Trading UK Ltd., ker sem ga odprl že pred leti, torej imam zavarovano do cca. 99k eur (85.000gbp)?

Lp,
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

gansta ::

CleanPower je izjavil:

Pozdravljeni,

jaz bi pa vprašal do katerega zneska so depoziti trenutno zavarovani na TR212? Kolikor sem gledal je, če si registriran na Trading UK Ltd. do 85.000gbp, če pa na Trading 212 Markets Ltd. pa do 20.000eur + privatno zavarovanje pri LLoyds London do 1mil eur.
Kolikor sem gledal imam jaz račun odprt pri Trading UK Ltd., ker sem ga odprl že pred leti, torej imam zavarovano do cca. 99k eur (85.000gbp)?

Lp,


To ne moreš primerjati z zavarovanji naših bank, ki so del evropske banke in so jamstva do 100.000€. Vsa ta "zavoravanja" so privatni skladi, ki lahko gredo istočasno v propad in ostaneš brez vsega. 20000€ ti pa naj bi jamčil 212, vendar če on propade gre tudi to v maloro.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752179216 (2435) onka
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784075 (1858) wajdouc
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143402 (8105) Thomxy

Več podobnih tem