» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
15 / 16
»»

Sparkxl ::

Ta denar ni pri brokerih, kjer ti kupiš delnice. Oni so brokerji, torej posredniki. Ko kupiš delnico, denar gre prodajalcu. Oni živijo od provizij. Torej kaj točno bi en Orban imel od tega da to nacionalizira? Približno toliko, kot da nacionalizira preprodajalca avtomobilov. Torej 0.

GregiB ::

Sparkxl je izjavil:

Ta denar ni pri brokerih, kjer ti kupiš delnice. Oni so brokerji, torej posredniki. Ko kupiš delnico, denar gre prodajalcu. Oni živijo od provizij. Torej kaj točno bi en Orban imel od tega da to nacionalizira? Približno toliko, kot da nacionalizira preprodajalca avtomobilov. Torej 0.

Sem šel malo brat zadeve in tole (žal) ne drži... Očitno, kot večina brokerjev, tvoje "lastništvo" delnice pri sebi vodijo pod t.i. "street name", torej v svojih knjigah, medtem, ko je v dejanskih delniških knjigah družb kot lastnik dejansko naveden IBKR. Tako smo investitorji "at risk", če IBKR bankrotira, saj se v tem primeu razdeli med investitorje premoženje v stečajni masi.
Ja pa vsak trgovalni račun IBKRja na madžarškem s strani ameriškega regulatorja zavarovan do 100.000$.
Torej hipotetično bi Orban lahko IBKR HU odredil, da premoženje prepiše na državo, a sem preričan, da bi (vsaj za nemadžarske delnice) tu vstopili borzni regulatorji in takšnih transakcij ne bi dovolili, ker ne bi bilo plačilnega prometa.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Sparkxl ::

Seveda drži kar sem napisal. IBKR in ostali nimajo tvojega denarja. Zato so iz vidika nacionalizacije nezanimivi.
Tvoj prvi odstavek drži. Oni so na papirju lastnik.
V drugem pa si sam sebe demantiral, da taka venezuela style akcija ni možna.

GregiB ::

Sparkxl je izjavil:

Seveda drži kar sem napisal. IBKR in ostali nimajo tvojega denarja. Zato so iz vidika nacionalizacije nezanimivi.
Tvoj prvi odstavek drži. Oni so na papirju lastnik.
V drugem pa si sam sebe demantiral, da taka venezuela style akcija ni možna.


Ne vem, kako si zadevo bral... torej... Lastništvo delnic je na IBKR HU. V delniških knjigah imajo podjetja kot delničarja zavedenega IBKR HU. Torej ima IBKR HU v svoji bilanci te delnice zavedene v aktivi (sredstva).
Ker pa ima potem IBKR po sistemu "Street Name" te delnice razporejene po dejanskih investitorjih, pa ima v pasivi (obveznosti) zavedeneo taisto vrednost kot obveznost do investitorjev.
Torej, čisto hipotetično, lahko pride nekdo in zakonsko "nacionalizira" aktivo IBKR HU, nisem pa toliko uk glede regulacije prepisa delnic v delniških knjigah kot posledico takšne nacionalizacije.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Bellzmet ::

Ja tudi mene bega zakaj so pri IBKR izbrali ravno Madžarsko, še v euro coni niso.

Kot da se da na Madžarskem kaj narediti kar se drugje ne da...ne vem...manj regulative, ohlapni nadzor,...?? Skratka ne gre mi v glavo zakaj so zbrali non-euro državo.

LapD ::

Verjetno je vsaj malo povezano s tem, da je Thomas Peterffy (ustanovitelj IBKR) rojen na Madžarskem.
web&motion designer

Curve Ball ::

Imaš tudi IBIE, sam imam račun tam.

gorceb ::

Nisem strokovnjak na tem področju, a enkrat sem to prebral: https://www.finra.org/investors/insight...

zebra2 ::

barakus ::

Curve Ball je izjavil:

Imaš tudi IBIE, sam imam račun tam.


Kako se preselit tam?

Lonsarg ::

GregiB je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Seveda drži kar sem napisal. IBKR in ostali nimajo tvojega denarja. Zato so iz vidika nacionalizacije nezanimivi.
Tvoj prvi odstavek drži. Oni so na papirju lastnik.
V drugem pa si sam sebe demantiral, da taka venezuela style akcija ni možna.


Ne vem, kako si zadevo bral... torej... Lastništvo delnic je na IBKR HU. V delniških knjigah imajo podjetja kot delničarja zavedenega IBKR HU. Torej ima IBKR HU v svoji bilanci te delnice zavedene v aktivi (sredstva).
Ker pa ima potem IBKR po sistemu "Street Name" te delnice razporejene po dejanskih investitorjih, pa ima v pasivi (obveznosti) zavedeneo taisto vrednost kot obveznost do investitorjev.
Torej, čisto hipotetično, lahko pride nekdo in zakonsko "nacionalizira" aktivo IBKR HU, nisem pa toliko uk glede regulacije prepisa delnic v delniških knjigah kot posledico takšne nacionalizacije.
Niti sučajno NE drži da gre lastništvo delnic v primeru stečaja brokerja v stečajno maso, če je račun tipa "custodian", kar pri vsakem resnem brokerju je. V primeru stečaj take delnice stečajni upravitelj da na voljo da jih ljudje prepišejo na drugega brokerja in to je vse kar se zgodi. In Madžarska zakonodaja tu nima nič ker zmaga zakonodaja kjer je registrirana matična IBRK. Tak da teoretično nacionaliziranje delnic je mogoče zgolj če matična država brokerja to uvede, praktično pa to ni mogoče sploh ker mednarodne institucije kaj takega prepovedujejo. Če bi država hotela to naredit bi šla torej ne samo na nivo Venezuele, ampak na nivo izločene Severne Koreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Curve Ball ::

barakus je izjavil:

Curve Ball je izjavil:

Imaš tudi IBIE, sam imam račun tam.


Kako se preselit tam?


Sam sem se preselil ko evropejce metali iz uk ibkr. Sem jim napisal da trgujem s spoti in imam različne valute (kar ibkr hu vsaj takrat ni omogočal) in da hočem to trgovanje ohranit ali pa zaprem račun. In so me dali na Irsko.

Tondo ::

Pozdravljeni! Vidim, da je tema nanesla na to. Mene zanima, kako so sredstva zaščitena na Degiro? Mislim pa na sredstva, ki so že vložena! In na sredstva, ki so na trgovalnem računu? Hvala na odgovorih..

andmer99 ::

Tondo je izjavil:

Pozdravljeni! Vidim, da je tema nanesla na to. Mene zanima, kako so sredstva zaščitena na Degiro? Mislim pa na sredstva, ki so že vložena! In na sredstva, ki so na trgovalnem računu? Hvala na odgovorih..


Zelo dobro razlago o zaščiti sredstev in kaj pomeni street name z vidika zaščite imaš na linku, ki ga je včeraj dal zebra2:

zebra2 je izjavil:

https://www.bankeronwheels.com/how-to-c...


Degiro je nemški, torej imaš pokrito do 20k v višini 90%, cash pa ločeno. Razloženo je zelo v podrobnosti, nekaj osnov sem sam poznal že od prej, ne pa vseh fines, ki jih je res dosti. Skratka, splača se prebrati, če imaš vprašanja o varnosti vloženih sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andmer99 ()

Wolfie ::

Ali lahko kdo potrdi, če so nakazila na Trade Republic brez provizije? Nekje sem zasledil, da je samo prvo nakazilo zastonj.

Vaseer ::

Lahko potrdim da je nakazilo iz N26 na Trade Republic brez provizije. Dvomim da je kaj drugače za nakazila iz drugih bank.

investor2001 ::

Živjo,
rad bi nakazal denar preko banke na Trading 212, da ne bi rabil plačati provizije kot rabiš pri mastercard, visa karticah. Ko vnesem podatke mi pri spletni banki (Addiko bank) napiše, da številka reference ni veljavna. Mi lahko kdo pri tem pomaga oziroma napiše, kako nakazati denar na Trading 212 preko bančnega nakazila.

Vnaprej hvala.

barakus ::

Ali kdo morda ve, če je možno delnice Krke in TS iz ilirike prenesti na Trade Republic? In kako potem to zgleda, ko dobiš dividende, katere obrazce je potrebno urejat pri fursu? Mislim da mi Ilirika vse to že uredi v mojem imenu...

Vaseer ::

Je komu že uspelo nastaviti "recurring investment" na IBKR? Meni javi error "You are not eligible to create Recurring Investment."

Midway ::

As you may have read, IBKR has announced the merger of Interactive Brokers Central Europe ("IBCE") into Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE").


Za vse, ki jih je mogoče skrbelo, da je IBKR za Slovence deloval preko Madžarske (IBCE), so zdaj lahko pomirjeni.

Edorta ::

Zanimivo branje o IBKR od tistih, ki so jih ocenili z najnižjo možno oceno.

https://www.trustpilot.com/review/inter...

Kawhi ::

Zanimivi so predvsem razlogi za slabo oceno;))

energetik ::

Verjetno bo kdo vedel, na IBKR sem pred časom skoraj dokončal komplet prijavo. Nato nisem 1 leto mignil in zdaj mi izpiše: "Your application has been deleted". Čeprav je user/pass pravilno in mi pošlje tudi 2FA na telefon, prijaviti se ne morem. Bedno je, ker imajo že 3/4 mojih podatkov, pa se niti prijaviti ne morem. Ne vliva ravno zaupanja, glede na to da jim potem zaupaš svoje premoženje...

Začeti od začetka ali se da kaj zresetirat?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Lonsarg ::

Meni se to, da če sredi kreacije profila ostanaš in nato mine eno leto zdi čisto normalno da take pending profile brišejo/deaktivirajo, veš kolk ljudi te forme začne izpolnjevat in sredi neha, to je čisti spam v njihovih sistemih. No seveda bi vseeno bilo lepo da ne bi brisali, ampak se mi ne zdi nič takega če tko delajo. Se morda splača pisati na support, morda bodo znali reaktivirat.

Ima pa IBKR zelo zelo zakompliciran postopek prijave, to IBKR štejem res kot gromozanski minus, ma potem ko enkrat urihtaš je (jaz sem z malo "prilagajanja resnice" uspel doseči da imam omogočene vse instrumente in margin trading hehe, čeprav teh funkcij ne uporabljam mi je blo glupo da me nekaj zaklepajo). Gre res za advanced platformo, je kar overcomplicated za nekoga ki bi sam občasno malo vložil v nekaj ETFjev (kot počnem sam). Ampak po drugi strani pa alternative ki imajo simplificirane vmesnike nimajo zadaj velikih stabilnih firm kot IBKR, zato sem vseeno IBKR izbral.

Sicer sem na IBKR preko posrednika CapTrader v Nemčiji, ker takrat ko sem to delal IBKR še ni imel zastonj računov, če si direktno pri njih. Ampak Captrader je itak zgolj proxy brand za pridobivanje IBKR strank, vse prijave/postopke/vmesnike/denar handla IBKR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dunda ::

Kaj pa slovenski Optimtrader? Je to samo en vmesnik, ki ga plačuješ, ali je za človeka, ki se s tem noče preveč ubadati, vseeno smiseln?
https://www.kacnje.eu

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Meni se to, da če sredi kreacije profila ostanaš in nato mine eno leto zdi čisto normalno da take pending profile brišejo/deaktivirajo, veš kolk ljudi te forme začne izpolnjevat in sredi neha, to je čisti spam v njihovih sistemih. No seveda bi vseeno bilo lepo da ne bi brisali, ampak se mi ne zdi nič takega če tko delajo. Se morda splača pisati na support, morda bodo znali reaktivirat.

Finta je, da accounta niso izbrisali, če še vedno deluje user/pass in vedo za mojo telefonsko. In jaz tega zdaj še izbrisati ne morem. Ja, na koncu mi je zmanjkalo še za dokazila o bivališču itd, ker nisem imel cajta. In potem takole ostaneš zunaj. Normalno bi se mi zdelo, da ti ostane vsaj account, kjer lahko vsaj zaprosiš za izbris, tako pa ostaneš nekje vmes.
Obrazec/mejl na podporo ni šel skozi, je spet vrnil neko napako.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Lonsarg ::

dunda je izjavil:

Kaj pa slovenski Optimtrader? Je to samo en vmesnik, ki ga plačuješ, ali je za človeka, ki se s tem noče preveč ubadati, vseeno smiseln?
Kolikor sem nahitro pogledal so res zgolj proxy za IBKR, linki do aplikacij vodijo do IBKR aplikacij.

Ampak če moraš uporabljat IBKR aplikacije in po možnosti še izpolnjevat komplicirane IBKR obrazce za prijavo kaj je pol point Optimtraderja? Razen če imajo kako simplificirano prijavo da potem forwardirajo v kompletu na IBKR? Namreč pri CapTrader sem moral vso prijavo in dokumentacijo speljat preko IBKR vmesnikov, od Captrader sem imel le en telefonski klic, kjer so me vprašali če rabim kako pomoč/nasvet, vse ostalo sem delal direkt z IBKR. Aja pa po default mi je preko Captrader kreiran IBKR profil v email za kontakt dalo helpdesk od Captraderja in sem to ročno spremenil v svoj email :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Edorta ::

Kaj pa Bitpanda? Ima kdo kakšne izkušnje z njimi? Na prva dva pogleda so videti precej ok ...

bitpanda.com

barakus ::

Ali kdo ve koliko varen je FIAT na IBKR računu? Recimo če nakažeš več kot 10k, potem naj bi dobival mesečno obrestno mero, ali je v tem primeru ta denar zavarovan do 100k kakor pri drugih bankah?

Lonsarg ::

Varovane vloge (100k v sloveniji, 250k pri IBKR recimo) so dejansko ravno samo za gotovino. Delnice so namreč pri resnih brokerjih preko custody računov itak varovane do neskončne vrednosti na način da ne gredo sploh v stečajno maso, ampak jih v primeru stečaja preprosto preneseš na drugega brokerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Kawhi ::

Na Irskem ibkr gotovina pač ni zavarovana do 250k...to je na usa in to $

onka ::

Prebral kar nekaj tem in sem še kar "zmeden" oz nekaj predlogov/postov je že več let starih tako, da se je verjetno tudi že kaj spremenilo, prišle so nove platfore...

Če bi rad investiral 30k v 2 ETF-a ala S&500 oz "Wold" in jih tam pustil 10 let... kaj bi bila najboljša opcija in zakaj... Trading212, TradeRepublic, IBKR... ?

Najlepša Hvala!!

dussan ::

onka je izjavil:

Prebral kar nekaj tem in sem še kar "zmeden" oz nekaj predlogov/postov je že več let starih tako, da se je verjetno tudi že kaj spremenilo, prišle so nove platfore...

Če bi rad investiral 30k v 2 ETF-a ala S&500 oz "Wold" in jih tam pustil 10 let... kaj bi bila najboljša opcija in zakaj... Trading212, TradeRepublic, IBKR... ?

Najlepša Hvala!!


IMHO TradeRepublic (enostavneje) ali IBKR (več možnosti).

sandy ::

IBKR je bistveno starejši in ugleden ter edini old-school od naštetih. 50 let obstoja mi vzbuja zaupanje. Po mojem so idealna izbira za prevdarne investitorje.
Edina prednost ostalih (TR, T212) je nekoliko nižja cena poslov (razlika okrog 2€ na posel), kar gre na roko day traderjem. Večjih zneskov jim dolgoročno ne bi zaupal, kljub vsem licencam (wirecard anyone?).

Če upoštevaš referral nagrado v delnicah IBKR (1$ za 100$ pologa, v tvojem primeru 327$ za 30.000€ pologa, do 1000$ v prvem letu), lahko iz te razlike pokriješ razliko v ceni za zelo dolgo...

pingme ::

Marsikoga zavede, ko vidi, da je nekaj "brezplačno", hkrati pa nihče ne preverja po kateri ceni kupuje ali prodaja.
Spread na TR/T212 je večji in s tem služijo, kar ni nič narobe, saj niso dobrodelna ustanova, ampak večina to spregleda in vidi zgolj "brezplačen" nakup čez savings plan.

GregiB ::

pingme je izjavil:

Spread na TR/T212 je večji in s tem služijo, kar ni nič narobe, saj niso dobrodelna ustanova,

Smem vprašat, kako broker služi s spreadom? Spread je razlika med ponudbeno in povpraševalno ceno... Kaj ima broker pri tem?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pingme ::

GregiB je izjavil:

pingme je izjavil:

Spread na TR/T212 je večji in s tem služijo, kar ni nič narobe, saj niso dobrodelna ustanova,

Smem vprašat, kako broker služi s spreadom? Spread je razlika med ponudbeno in povpraševalno ceno... Kaj ima broker pri tem?

Na borzi je trenutno ponudba X za prodajo in Y za nakup. Broker prikaže X manjši in Y večji.
Konkretno - trenutno lahko CICG kupiš na LJSE za 20,60EUR. Na TR je trenutno Ask 21,00EUR. Bid je pa 20,40EUR na LJSE in 19,95EUR na TR.
To je sicer ekstrem, ker je CICG nizko likvidna, ampak tudi pri vseh tujih delnicah je večji spread, kar že pri malce večjih nakupih in kasneje prodaji bistveno bolj vpliva kot par eurov provizije.
Ampak tega večina ne opazi, medtem ko se pa drugje razburjajo, ko vidijo par eur stroška za nakup in prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

sandy ::

No evo, torej še en + za IBKR. Kaj sploh še ostane malim?

thramos ::

Da je s TR človeku, ki to dela prvič, bistveno lažje kupit en ETF.

To je pa to. Za vse ostalo je IBKR, ko si vzameš par ur da se naučiš.

perZz ::

Kaj pa to, ja de TR registriran v Nemčiji, IBKR pa v ZDA? ...je v tem kaj razlike za vlaganje, uporabo, davke?

DjTonic ::

Kakšne pa so kaj izkušnje z Optimtrader, naj bi bilo, kot IBKR.

Je ful zamudno vnašati podatke v edavke, pač tisti, ki imate več izkušenj. Ker sem bral, da pri optimtrader ti oni pripravijo.

Ishiwatta ::

perZz je izjavil:

Kaj pa to, ja de TR registriran v Nemčiji, IBKR pa v ZDA? ...je v tem kaj razlike za vlaganje, uporabo, davke?


Če bi bil res registriran v USA bi bilo še bolje - dosti večje zavarovanje proti bankrotu, pa ni. Za evropske vlagatelje je ns Irskem.

DjTonic je izjavil:

Kakšne pa so kaj izkušnje z Optimtrader, naj bi bilo, kot IBKR.

Je ful zamudno vnašati podatke v edavke, pač tisti, ki imate več izkušenj. Ker sem bral, da pri optimtrader ti oni pripravijo.


Zamudno je toliko, koliko trejdov, dividend, obresti imaš. Če nisi paranoik imaš zaenkrat zastonj na netu zavtomizirano pripravo, poglej po tem threadu da ne reklamiram. Lahko si pa tudi sam zavtomtiziraš če si mal programerja.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Uh, ja FURS. Za IBKR obstajajo python skripte, ki opravijo večino dela.

Pri TR se prebijaš čez PDFje in ročno vnašaš v e-davke.

Ampak za VWCE and chill je, vsaj zaenkrat, vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

energetik ::

Končno sem si zrihtal IBKR račun. Prvi vtisi - nisem ravno navdušen. Sploh ne nad prijavo v račun. Ja, z IB-key je načeloma prijava varna, ampak - če izgubiš/uničiš telefon, si obsojen na telefonski klic.
Pri SMS 2FA imaš še možnost pri svojem operaterju nazaj dobiti isto telefonsko, ampak SMS 2FA ni varen.

Zakaj hudiča nimajo navadnega TOTP 2FA, kjer si varno bekapiraš TOTP seed, in si zazihran za vse primere? Tako kot je to na Bitstamp ali Binance.

Torej, imam precej slab občutek nalagat pol svojega premoženja nekam, kjer si potem odvisen od telefonskega klica na helpdesk in njihove milosti.

2. pripomba - Desktop trading aplikacija je na voljo samo za Windows in Mac?? Kje je Linux aplikacija?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

onka ::

IBKR... če bi rad, da ima žena dostop za vsak slučaj in konec koncev, gre tudi za del skupnih prihrankov, je ok če dam Joint account? Kaka skrita slabost?

https://www.interactivebrokers.com/en/a...

Hvala in LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: onka ()

energetik ::

onka je izjavil:

IBKR... če bi rad, da ima žena dostop za vsak slučaj in konec koncev, gre tudi za del skupnih prihrankov, je ok če dam Joint account? Kaka skrita slabost?

https://www.interactivebrokers.com/en/a...

Hvala in LP!
Enako tudi jaz razmišljam, kaj narediti, da v primeru najhujšega pridejo do sredstev brez komplikacij?
vires in numeris

TESKAn ::

Vsaj captrader ('skin' za IBKR') ima emergency contact, če te dolgo ne morjo dobit. Kolk je to zanesljivo ne vem, je pa za tak namen.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pingme ::

2fa se lahko prenese na novi telefon brez težav, vpišeš username/password, dobiš sms in migriraš 2fa.

Kar se pa desktop aplikacij tiče - tako TWS kot ibkr desktop sta Java aplikaciji. Za TWS obstaja linux installer, IBKR Desktop je pa čisto nova zadeva in je Linux installer še v pripravi (lahko bi tudi jar ponudili za download, ampak potem bi večina imela težave z namestitvijo ustrezne jre verzije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

energetik ::

pingme je izjavil:

2fa se lahko prenese na novi telefon brez težav, vpišeš username/password, dobiš sms in migriraš 2fa.

Kar se pa desktop aplikacij tiče - tako TWS kot ibkr desktop sta Java aplikaciji. Za TWS obstaja linux installer, IBKR Desktop je pa čisto nova zadeva in je Linux installer še v pripravi (lahko bi tudi jar ponudili za download, ampak potem bi večina imela težave z namestitvijo ustrezne jre verzije).
Ja, sem videl, da je TWS tudi za Linux.

Glede 2FA - ne dobiš SMS, če govorimo o popolni izgubi ali uničenju telefona... Ne razumem, zakaj ne izvedejo tako kot je na Bitstamp, kjer se uporabi lahko poljubna TOTP aplikacija, seed ali 2FA recovery pa si napišeš na papir ali vgraviraš.
vires in numeris

pingme ::

energetik je izjavil:

pingme je izjavil:

2fa se lahko prenese na novi telefon brez težav, vpišeš username/password, dobiš sms in migriraš 2fa.

Kar se pa desktop aplikacij tiče - tako TWS kot ibkr desktop sta Java aplikaciji. Za TWS obstaja linux installer, IBKR Desktop je pa čisto nova zadeva in je Linux installer še v pripravi (lahko bi tudi jar ponudili za download, ampak potem bi večina imela težave z namestitvijo ustrezne jre verzije).
Ja, sem videl, da je TWS tudi za Linux.

Glede 2FA - ne dobiš SMS, če govorimo o popolni izgubi ali uničenju telefona... Ne razumem, zakaj ne izvedejo tako kot je na Bitstamp, kjer se uporabi lahko poljubna TOTP aplikacija, seed ali 2FA recovery pa si napišeš na papir ali vgraviraš.

Kako ne dobiš sms? Kupiš novi telefon z novo sim in isto telefonsko številko in ibkr ti bo poslal sms.
««
15 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142581 (1480) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172662 (762) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144741 (9444) Thomxy

Več podobnih tem