» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
«
1 / 16
»»

AndrejO ::

28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

barakus ::

Jaz imam IB ampak so mi dragi, sedaj testiram Trading212 in prvi vtis je odličen...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

vvvvvvvvvvvv ::

azvik je izjavil:

Pirx, a lahko morda napišeš karere eft kombiniraš? Če ni skrivnost. Pa še eno vprašanje, katerega brokerja poleg degira še uporabljate? da nima preveč oderuških provizij


Broker Trading212 nima provizij, zaščiten si do 85k.
ETFje večina folka prakticira 3-fund portfolio: https://www.bogleheads.org/wiki/Three-f...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

znbojan ::

Broker Trading212 nima provizij, zaščiten si do 85k.

Katerega brokerja (delnice, obveznice) pa priporočate za trge USA & Evropo (UK, Nemčija, Avstrija, ITA; FR...) s tem da nima omejitev glede izbora "delnic" kot npr. Etoro, Broker Trading 212 ipd.
Želja (varnost za večje vsote) + real time tečaji na teh trgih ali pa vsaj ZDA & ta glavni v Evrope (če je možno brez kakšnih "doplačil")!
Ni problem min. znesk; ne bi pa imel mesečnih fix stroškov za rtq.
Oz. https://www.tradestation-international.... .. ne najdem ali ima RTQ za vse trge (free ali..)
IB osnovna platforma ponuja rtq + tudi za druge trge? (res ponuja "full", amapk drži pa tudi, da preden najdeš pri njih traja oz. imajo marsikaj skrito..
Kateri drugi (nemški? - jezik mi ni problem)?
znbojan

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

barakus ::

Za Trading212 sem zasledil ta minus, da ne moreš prenesti papirjev na drugega brokerja. Kdo ve če to drži?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

azvik ::

Hvala vsem za pomoč/odgovore. Jaz bi tudi izbral Degiro, ampak sem zamudil ta vlak, nekaj se je sicer govorilo , da naj bi odprli ponovno za Slovenijo, vendar je vse potihnilo.
Sedaj se odločujem med Trading212 in Saxo Bank, trading 212 je pocen, Saxo pa drag, je pa veliko bolj na nivoju, no vsaj storitev mi bolj profesionalno deluje.
Barakus, a to maš klasičen račun pri IB ali tisto Lite varijanto? A si mogoč pri Trading 212 opazil, da imajo kako skrito finto, poleg tega da ne moreš prenest papirjev, kot si napisal?
Pirx, tudi sam bi se odločil predvsem za ZDA in EU mogoče kakih 5% kr v kako specifično delnico. Hehe tiste strakovnjake, pa nič ne bom poslušal, ker ko pogledam njihove grafe donosnosti, se mi prav smilijo nekateri v današnji situaciji, oziroma njihovi varčevalci.
Sem tud razmišljal o NLB trgovalnem računu, sam tam je pa tolk nekih provizij napisanih, da me je kr minilo.
Če še ima kdo izkušnjo pri Trading 212 ali Saxo bank, naj napiše kako je zadovoljen.
Hvala še enkrat vsem!!!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

pirx ::

Azvik, večkrat omenjen broker v tej temi je https://www.lynxbroker.com/. Jaz ga imam, kot "plan B" varianto, če bi bilo kaj narobe pri Degiroju.

V SLO se ne splača imeti brokerja, so izredno dragi. Prav tako vzajemni skladi. V zadnji številki Moje finance so imeli pogovor s štirimi člani uprav slovenskih DZU-jev in ko so jih povprašali o ETF-jih ter discount brokerjih, so bili odgovori bolj tako, tako. V bistvu so se morali potruditi, da so našli neke "dobre" razloge, zakaj raje vlagati preko naših družb. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

PreviousUser ::

Jaz sem s Trading212 za zdaj zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

WiseBear ::

Jaz sem tudi v enem izmed review-jev kot minus Tradinga 212 zasledil, da prenos vrednostnih papirjev k drugemu posredniku ni mogoč. Pa se mi to zdi malo za lase privlečeno in ne verjamem, da se to v pravilih igre sploh lahko dopušča. A pozna kdo te stvari bolj podrobno?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

CoreySteel ::

Težko verjamem kaj takega.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

andmer99 ::

Kaj pa Captrader kot broker? Enkrat ga je tukaj nekdo omenjal. Ima kdo kaj več izkušenj z njim za ETFje?

Kolikor sem jaz gledal (in upam, da razumel) je minimalni vložek 2k, inactivity fee pa je samo, če pade vložek pod 1k. Ni mi pa jasno, če lahko pri njih kupuješ ETFje na Irskem, ker Irske nikjer ne najdem na ceniku provizij.

Če prav gledam, je Captrader tudi povezan z IB. Kako je potem s kompleksnostjo platforme? Je podobno zahtevna kot pri IB?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

pirx ::

Najboljše, da povprašate pri Trading212, kaj se zgodi v primerjavi stečaja. Degiro ima to fajn razloženo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

CallMeAl ::

Če je kdo študiral platforme, me zanima, če je Revolut po zasnovi tudi podoben tukaj naštetim (Degiro, Trading212 itd.) v smislu varnosti za namene dolgoročnega vlaganja (mesečno dokupovanje). V 2.kvartalu napovedujejo širitev na evropske borze in ETFe. V kombinaciji s top-up opcijo (brezplačen in takojšen prenos sredstev z osebnega TRRja na račun za trgovanje z delnicami) se obeta res udoben in ugoden način sprotnega mesečnega vlaganja.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

pirx ::

V predzadnji številki revije Moje finance so opisovali Revolut in možnsot kupovanja delnic po fraktalih. V bistvu je Revolut samo posrednik za ne vem že katero brokersko firmo. Če gre Revolut v stečaj, je potrebno urejati zadeve pri brokerju. Če kdo več ve, naj napiše, drugače pa, če bo kdo vprašal Revolut, naj še prosim sem napiše odgovor. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

PreviousUser ::

CallMeAl je izjavil:

Če je kdo študiral platforme, me zanima, če je Revolut po zasnovi tudi podoben tukaj naštetim (Degiro, Trading212 itd.) v smislu varnosti za namene dolgoročnega vlaganja (mesečno dokupovanje). V 2.kvartalu napovedujejo širitev na evropske borze in ETFe. V kombinaciji s top-up opcijo (brezplačen in takojšen prenos sredstev z osebnega TRRja na račun za trgovanje z delnicami) se obeta res udoben in ugoden način sprotnega mesečnega vlaganja.


Trading212 tudi omogoča top-up.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

vvvvvvvvvvvv ::

CallMeAl je izjavil:

Če je kdo študiral platforme, me zanima, če je Revolut po zasnovi tudi podoben tukaj naštetim (Degiro, Trading212 itd.) v smislu varnosti za namene dolgoročnega vlaganja (mesečno dokupovanje). V 2.kvartalu napovedujejo širitev na evropske borze in ETFe. V kombinaciji s top-up opcijo (brezplačen in takojšen prenos sredstev z osebnega TRRja na račun za trgovanje z delnicami) se obeta res udoben in ugoden način sprotnega mesečnega vlaganja.


Revolut nima (še) ETFjev, tko da to odpade.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: AndrejO ()

Bellzmet ::

Zakaj pa Trading212 ni tukaj v primerjavi:
https://brokerchooser.com/compare-broke...

pirx ::

Verjetno bo prej ali slej. Po moje je sedaj poplava novih brokerjev, tako, kot P2P lending storitev. Trading212 ima affiliate program, zato je po moje samo vprašanje časa, preden pride na BrokerChooser.com.

Sopomenka ::

Uporablja kdo Interactive Brokers? Izkušnje in mnenje?

barakus ::

Nekateri ste omenjali uporabo Lynx brokerja. Sem se hotel testno registrirat ampak mi ni jasno, je možno se sploh registrirat v angleškem jeziku? V katerem jeziku ste vi opravili registracijo?

azvik ::

Ja, tudi sam sem naletel na to težavo, očitno je težava zaradi virusa in ne sprejemajo registracij, v kolikor sem si prav iz nemščine raztolmačil.

Spura ::

barakus je izjavil:

Jaz imam IB ampak so mi dragi, sedaj testiram Trading212 in prvi vtis je odličen...

IB= International Brokers? Zakaj so dragi?

Kaj pa Firstrade za kupovanje vzajemnih skladov? Imajo dober coverage: $500,000 (securities up to $500,000, cash up to $250,000).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

miki2019 ::

WiseBear je izjavil:

Jaz sem tudi v enem izmed review-jev kot minus Tradinga 212 zasledil, da prenos vrednostnih papirjev k drugemu posredniku ni mogoč. Pa se mi to zdi malo za lase privlečeno in ne verjamem, da se to v pravilih igre sploh lahko dopušča. A pozna kdo te stvari bolj podrobno?


Kaj pa prenos s SLO na Trading 212?

pirx ::

Firstrade je odličen, če spet dovoljuje SLO stranke. Jaz sem ga imel imel od 2004 do 2011, se mi zdi, ko sem zaprl račun. Potem sem se znova želel prijaviti, ampak SI rezidentov niso več jemali. Drugače pa res super izkušnja z njimi, tako, kot Degiro.

barakus ::

Glede Firstrade, Slovenia je navedena med podprtimi državami, ne najdem pa informacije, ali ponujajo evropske ETFje?

legendary ::

Zdravo vsem,

Počasi nameravam pričeti z vlaganjem (sicer pozno, ampak bolje to kot nikoli) in na podlagi prebranega sem se odločil za EFT sklade.

Tukaj pa bi rabil nekaj vaših napotkov:
- obstaja kakšen aktualen priročnik kako začeti, na kaj biti pozoren?
- kateri broker je primeren za začetnika (v ožjem izboru imam IB in Trading212)?
- kako vedeti kateri sklade izbrati za začetnike, ker jih je poplava in med seboj podobno poimenovani?
- Na kaj biti pozoren pri izbiri sklada in kje si prebrati več o posameznem skladu?
- Je vlaganje na način: inicialni vložek 2000€ + 500€ mesečno smiselno za vlaganje, ali je to popolnoma premalo in so drugi koncepti, ki se jih je potrebno držati?

Verjamem, da so nekatera vprašanja banalna in bom vsake pomoči vesel.

barakus ::

To je napačna tema, preberi si temo Vzajemni skladi n-tič

pirx ::

@legendary

1) Jaz sem prebral veliko knjig (30+), ampak na koncu ugotoviš, da je najboljše dati v nek indeksni sklad in pustiti pri miru. :)
2) Poglej Lynx, meni se zdi najboljša alternativa Degirotu.
3) Eksperti priporočajo mešanico vsega in svašta. Osebno ne vidim potrebe po tem. Delnice razvitih trgov vedno zmagajo na dolgi rok. Zakaj bi imel obveznice, zlato, razvite trge,... Eksperti pač morajo o nečem pisati, zato so plačani. V bistvu je cela ta stvar zelo enostavna, ampak nepotrebno zakomplicirana, tako, kot npr. fitness in marsikatera druga industrija. Dosti ljudi odlično živi na račun navidezne "kompliciranosti".
4) Vsak sklad ima prospekt. Raje vzami ETF-je, kot sklade. Provizije so **veliko** nižje. V zadnji številki Mojih financ je najboljši argument bil za vzajemni sklad proti ETF-jem "kvaliteta storitve". :) (imeli so intervju z upravljalci slovenskih DZU-jev).
5) Je najbolj "varno" zaradi "averaginga". Najbolj donosno pa je vložiti na mah in čakati. Tudi ta študija je bila v eni od zadnjih številk revije Moje finance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

legendary ::

Hvala pirx. Ostalo spamam v drugi temikot je rekel barakus :) .

barakus ::

@pirx

Ko si se že javil v tej temi in omenil Lynx. Kako si se registriral? Katero državo si izbral in v katerem jeziku je potekala registracija?

pirx ::

@legendary
N.p.

@barakus
Nimam računa pri Lynxu, imam ga shranjenega samo za backup, ker ga je nekaj ljudi tukaj (oz. v prejšnji temi) omenilo in med vsemi se mi je zdel, kot najboljša alternativa Degirotu.

barakus ::

https://indexfundinvestor.eu/2020/02/06...

Glede Trading 212 v tem review-u piše, da vrednostne papirje ne moreš prenašati na drug broker. To je velik minus ker se lahko pojavi razlog, da hočeš proč od tega brokerja (spremenijo cene, spremeni se zakonodaja itd.) in je edina možnost prodaja in ponovni nakup drugje, tukaj pa potem pride do obdavčitve na morebitni dobiček...

Imajo pa forum, kjer se jih lahko povpraša oz. jim predlaga izboljšave... https://community.trading212.com/c/Feat...

Spura ::

pirx je izjavil:


4) Vsak sklad ima prospekt. Raje vzami ETF-je, kot sklade. Provizije so **veliko** nižje.

Kako so lahko ETFji cenejsi od sklada na katerem temeljijo? ETF prodaja deleze v indeksnem skladu. Kar sem jst videl so ETF in indeksni skladi zelo podobni po stroskih, le strukturirani so drugace. V sklade je drago vplacevati majhne zneske.

Spura ::

pirx je izjavil:

Firstrade je odličen, če spet dovoljuje SLO stranke. Jaz sem ga imel imel od 2004 do 2011, se mi zdi, ko sem zaprl račun. Potem sem se znova želel prijaviti, ampak SI rezidentov niso več jemali. Drugače pa res super izkušnja z njimi, tako, kot Degiro.

barakus je izjavil:

Glede Firstrade, Slovenia je navedena med podprtimi državami, ne najdem pa informacije, ali ponujajo evropske ETFje?


Ce prav razumem mi ne moremo kupovat ameriskih ETF, torej Firstrade ne ponuja nobenih ETFjev za nas? Verjetno pa za vzajemni sklad ta omejitev ne velja in ga bom lahko kupil?

legendary ::

Sem bil ze 99% ta trading212 pa glede na prebrano nisem več prepričan.

Ljudje imajo različne izkušnje in glede na prebrano ne več toliko (ni možnosti prenosa na drugi broker, ne veš katero podjetje ti jamči - GB ali bolgarska firma...).

Kot kaže je IB trenutno edini "varen" na izbiro.

andraz88 ::

pirx je izjavil:

Firstrade je odličen, če spet dovoljuje SLO stranke. Jaz sem ga imel imel od 2004 do 2011, se mi zdi, ko sem zaprl račun. Potem sem se znova želel prijaviti, ampak SI rezidentov niso več jemali. Drugače pa res super izkušnja z njimi, tako, kot Degiro.

Se mogoče spomniš ali je potrebno v primeru dobička na prodano delnico oz. ETF deleža plačati davek tudi v USA ali zgolj FURSU?

Lahko sicer potrdim, da Firstrade sprejema stranke tudi iz Slovenije - registriral sem se par dni nazaj. Sam edino težavo v primeru uporabe Firstrade-a vidim v predhodnji menjavi tečaja iz EUR - USD, kolikor berem v FAQ-ju to priporoča sam Firstrade. Verjetno je najboljša varianta za menjavo tečaja uporabiti kak Revolut ali Transferwise.
Poslal sem jim še nekaj specifične vprašanj na katera čakam odgovor oz. potrditev:

1.) As an EU investor can I buy USA ETFs (VTI, VOO, SPY)? since I found a following information: "These ETFs are all US domiciled. Due to PRIIPS, EU brokers can no longer offer US domiciled ETFs to EU investors, so unfortunately none of these will be useful."
2.) Do you offer also EU stocks / ETFs?
3.) When selling stocks/ETFs with profit do I need to pay taxes only to my country (Slovenia) or also to USA?
4.) What % of task does international investor pay for each dividend received?
5.) Withdrawal fee for international investors is 35$ for wire transfer?

Odgovore posredujem na forum, ko prejmem odgovor iz njihove strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andraz88 ()

Gone ::

ti kar jaz odgovorim (čeprav nisem na Firsttrade)
1) ne - oziroma zgolj nekatere redke, ki so se prilagodili eu zakonodaji.
2) sem prepričan da ja (jih praktično vsi resni brokerji)
3) odtegnejo ti davek, ki velja za domicilno državo (15% - Usa). To prijaviš Furs, ki ti odtegne še razliko od 15% do 27,5% kot je pri nas. Problem so države, ki imajo več kot 15% (večina evropskih) ker ti naš FURS ne glede na že plačano prizna zgolj 15% in ti odtegne razliko od 15% do 27,5%, ne glede na to, da ti Firstrade odtegne že recimo 30%.
4) enako kot 3.
5) to pa ne vem

CoreySteel ::

Spura je izjavil:

pirx je izjavil:


4) Vsak sklad ima prospekt. Raje vzami ETF-je, kot sklade. Provizije so **veliko** nižje.

Kako so lahko ETFji cenejsi od sklada na katerem temeljijo? ETF prodaja deleze v indeksnem skladu. Kar sem jst videl so ETF in indeksni skladi zelo podobni po stroskih, le strukturirani so drugace. V sklade je drago vplacevati majhne zneske.

Ljudje uporabljajo več različnih besed, govorimo pa o isti stvari. ETF = Indexni skladi.

Pa še tole... Ker je pa zdaj AndrejO odprl še to novo temo, smo pa zdaj razklani še po večih temah kot prej, pa povsod govorimo o praktično istih zadevah. Pa se sprašujejo ista vprašanja, ki so drugje že odgovorjena, ipd.

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?
Vzajemni skladi n-tič
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Je razdelu za boljšo preglednost, naredu pa ravno nasprotno.

andraz88 ::

Gone je izjavil:

ti kar jaz odgovorim (čeprav nisem na Firsttrade)
1) ne - oziroma zgolj nekatere redke, ki so se prilagodili eu zakonodaji.
2) sem prepričan da ja (jih praktično vsi resni brokerji)
3) odtegnejo ti davek, ki velja za domicilno državo (15% - Usa). To prijaviš Furs, ki ti odtegne še razliko od 15% do 27,5% kot je pri nas. Problem so države, ki imajo več kot 15% (večina evropskih) ker ti naš FURS ne glede na že plačano prizna zgolj 15% in ti odtegne razliko od 15% do 27,5%, ne glede na to, da ti Firstrade odtegne že recimo 30%.
4) enako kot 3.
5) to pa ne vem


Pod črto se torej iz stališča davka najbolj splača investirati v USA trg? Če sem te pravilno razumel si z W-8BEN obrazcem prvotni 30% davek za tuje investitorjem znižamo na 15%, kolikor je tudi največja priznana olajšava FURS-a pri odmeri davka na kapitalski dobiček.

Gone ::

Drži, ti pa pri delnicah, skladih z domicilom v nekaterih državah borzna hiša ne trga nič, ker capiral gain taxa kot takega nimajo. Recimo mislim da Švica je ena takšnih.

CoreySteel ::

ETF skladi, ki domujejo na Irskem so taki. Irskim ne-rezidentom namreč ne zaračunajo davka. Zato so pa tako popularni.
Twitter: @CoreySteel_

metalc ::

andraz88 je izjavil:


Pod črto se torej iz stališča davka najbolj splača investirati v USA trg? Če sem te pravilno razumel si z W-8BEN obrazcem prvotni 30% davek za tuje investitorjem znižamo na 15%, kolikor je tudi največja priznana olajšava FURS-a pri odmeri davka na kapitalski dobiček.


Glede davkov je tako. Obstajata dve vrsti davkov na kap. dobičke (v bistvu jih je še več, ampak ostai niso relevantni):

Prvi je davek na dobiček od odsvojitve VP, t.j. na razliko med nakupno in prodajno ceno. Večina držav ga svojim nerezidentom ne obračunava, tako da ti vse (ne glede na borzo, izdajatelja VP itd.) obračuna samo FURS. Če so ti ga kje kljub vsemu obračunali, lahko kar pozabiš, da bi ti FURS karkoli priznal.

Drugi je davek na dividende. FURS ti bo vsekakor ne glede na izvor odmeril 27,5% od "bruto" dividend brez kakršnihkoli olajšav ali priznanih stroškov. Nek cedularen davek nerezidentom praviloma odmeri tudi država izvora dividende. Kakšne npr. karibske države ga sploh ne poznajo, ostale pa po defaultu pribl. 30%. Z mnogimi normalnimi državami imamo sporazume o izogibanju dvojnega obdavčevanja, ki predvidevajo, da ti država izvora odmeri nižjo stopnjo (največkrat 15%) in FURS ti največ do tega zneska odšteje od tistih 27,5%.

V teoriji se sliši preprosto, v praksi pa.... Ena redkih držav, kjer se to izvaja dokaj preprosto, so ZDA. Pri brokerju izpolniš (največkrat kar online) obrazec W-8BEN (vneseš svoje ime, naslov, datum rojstva, državljanstvo, davčno rezidentstvo in domačo davčno št.) in potem ti bo broker ob prejemu ameriške dividende avtomatsko odvedel znižan davčni odtegljaj (15%) in si z IRS (ameriškim "FURS") opravil. Pri ostalih državah ti praviloma kar takoj odtegnejo višji davek, potem pa imaš na voljo 2 ali 3 leta časa, da zbereš dokumentacijo in od njihove davkarije zahtevaš vrnitev preplačila. Seveda je vse skupaj dokaj duhamorno in zamudno, da bi le čimveč upravičencev dvignilo roke. In tudi FURS zna biti dokaj zoprn pri priznavanju tujega davka. Zna biti, da ti bodo težili z dokazili, da je izplačevalec res ravno iz tiste države, da si davek res plačal, da je le-ta dokončen.....

Nauk: če načrtuješ, da bi dividende predstavljale pomemben vir prihodkov, glej, da boš kupil takšne delnice, da bo izplačevalec iz kakšne "davčne oaze", ki jih ne obdavčuje, ali iz ZDA, kjer je uveljavljanje DTA poenostavljeno. Pa še v tem primeru se predhodno pozanimaj, ali broker izda takšen izpisek, da bo FURSu všeč. Za ostale države pa samo, če bodo dividende dovolj velike, da bo papirologija za vračilo preplačanegan imela nek smisel.

Spura ::

Gone je izjavil:


3) odtegnejo ti davek, ki velja za domicilno državo (15% - Usa). To prijaviš Furs, ki ti odtegne še razliko od 15% do 27,5% kot je pri nas.

Torej ce drzis sklad desetletja in v sloveniji davek pade na 0%, potem bos vseeno placal 15% Americanom (ki jih sedaj ne mores uveljavljati nikjer saj si v slo neobdavcen)?

J.McLane ::

A ni tako samo pri dividendah?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gone ::

Seveda, ne vem kje sem bil z glavo, velja samo za dividende in pa pri izplačili pri preferenčnih delnicah pri capiral gainu ti seveda nič ne odtegnejo. Mea culpa.

pirx ::

Spura je izjavil:

pirx je izjavil:


4) Vsak sklad ima prospekt. Raje vzami ETF-je, kot sklade. Provizije so **veliko** nižje.

Kako so lahko ETFji cenejsi od sklada na katerem temeljijo? ETF prodaja deleze v indeksnem skladu. Kar sem jst videl so ETF in indeksni skladi zelo podobni po stroskih, le strukturirani so drugace. V sklade je drago vplacevati majhne zneske.


Vzajemni skladi so aktivno upravljani. ETF-ji so večinoma pasivni. Marsikateri sklad bo računal 4% vstopno provizijo, 1-3% za "upravljanje" in še po možnosti izstopno provizijo. Nekako tako je bilo nazadnje, ko sem gledal sklade.

Za ETF plačaš brokersko provizijo, povprečen strošek na leto pa je 0,44%.

pirx ::

Tisti, ki želite kupovati preko Firstrade US ETF-je - preko EU brokerjev je kar nekaj US ETF-jev na voljo, ki imajo oznako UCITS pa se potem ni potrebno zafrkavati s še dodatnimi davčnimi zadevami.

Razumem, da Degiro trenutno ni na voljo, kaj pa je narobe z Lynx? Koliko sem videl, je zadeva zelo podobna.

EDIT: https://www.justetf.com/en/ - je že bil omenjen, ampak vsi ne berete celotne teme. Do sedaj najboljši vir za ETF-je. Če pa ima kdo še kaj, pa prosim dodajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Bellzmet ::

Lynx ne dela v Sloveniji.

pirx ::

En čas je bilo govora, da se je možno registrirati. No, če ne, potem škoda. :-/
««
«
1 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20940651 (995) Slayer69
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172491 (591) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143104 (7807) Thomxy

Več podobnih tem